» »

Problem z diskom

Problem z diskom

paggy ::

U glavnem kot rečejo sosedi bolje ˝sprečiti nego lječiti˝, mam vprašanje.
Moj disk je 60 GB od Western Digital in ima kodo WDC WD600BB-00CA1.
Drugače imam mašino pržgano 24/7 zadn mesec odkar mam ADSL.
Problem je pa tak, da od časa daje neke zvoke od sebe.
Ta zvok je pa tak kot bi hotu neki zalaufat?? 8-O
Traja pa okoli sekunde.

Packač ::

Men isto moj IBMov dela. Že od novga. Najbolj, da pozabiš na tisto, sj tud človk učasih čihne.

HwBu ::

Nisem prepričan ampak nekdo mi je rekel da to ni nič kr se nekako glave restartajo or something like that!

LP

blank3 ::

Hmmm... men tud neki mejle moj IBM ampak moj bo sel zdej v pokoj. Jutri ga zamenja Maxtor...

Bi pa rad neki drucga reku, ko si ravno omenu, da imas ADSL in 24/7. Mislim da ti diski niso narejeni za to vrstne obremenitve. Recimo ti diski dobijo skoz zahteve za branje ful majhno kolicino podatkov (par kb) pa cist na drugih koncih diska... jst mislem da tud (ali pa predvsem) zato diski precej umirajo.

Premisl ce res rabs 24/7, ce ne laufas kakega serverja...
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

perci ::

Eh, če ga pa ne bo laufal 24/7 mu bo pa crknil par dni po izteku garancije.

IBM je prvi privleku na dan da naj diski za domačo uporabo ne bi laufal več kot 8h na dan. Kakšne buče.

paggy ::

Ja itaq grem zjutri za 3 dni smučat:D .
Tako da se bo zadeva malce ohladila in upam da bo pol kej bol.
Ker disk je star pol leta to se mi pa dogaja zadn mesec pa pol.

paggy ::

Hja stvar je še vedno ista. Disk cingla in mele tko da nimam pojma a bo preživu al ne.
Če kdo kaj ve o tem prosim HELP.

Dr_M ::

za usak slucaj nared BACKUP. drugac pa uporabli dalje...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HwBu ::

Jaz tudi imam ADSL skos uzgan... Po mojem je edina rešitev da not vržemo disk za serverje in sicer 5400 ATA133... Se nebo tako pregrevalo vse skupaj!

LP

Dr_M ::

kaj pa ce bi poskrbeli za hlajenje? je ze kdo hlajenje diskov odkril?? >:D :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

paggy ::

Ja aest ne vem če je moj problem glih v hlajenju, ker me moj disk ˝prestarš˝ že po
dobre pol ure. Kar pa po moje ni normalno. Plus da ma take faze da je po par ur vse ok
pol pa eno uro škrta, sicer ne skoz ampak tolk da začnem paničart.;((
LP Paggy

Jackal ::

Ah.. nočem posploševat, ampak morem povedat par stvari. Imel sem par serij IBM-ovih diskov in crknil mi ni noben. Čeprav bi lahko že marsikdo katerega razglasil za mrtvega, ampak meni so vedno delali, ko sem ugotovil, da jih je treba VZDRŽEVAT. Spodaj sem prilepil par slikic, da se bo videlo, v čem je problem.

Ostranit je treba vijake, ki so označeni s puščicami in odklenit konektor za motorček (zeleno)


Na spodnji strani diska so konektorji, ki se dotikajo plošče z vezjem in s temi konektorčki je 9/10 težav diskov - vsaj po mojih izkušnjah.


Potem pa še blazinice na vezju, kamor pridejo naslonjeni pini iz diska.


Problem je v tem, da se ti pini nekako umažejo. Bodisi oksidirajo in ne prevajajo več tako kot je treba. Zato je potrebno to očistit vsake toliko časa. In potem so delali vsi moji IBM diski brez problemov. Pa sem imel od Deskstar 2GB, DTLA serijo (celo dva), IC-35 (ericsson), IC-35VA (vancouver) in mi ni crknil noben.

Pa da ne bom govoril, da to velja samo za IBM diske. Skoraj čisto identične konektorje imajo Fujitsu diski. Za Western Digital ne vem, ampak sem imel par primerov, ko je kolegu crknil Maxtor in ga je hotel vreči stran. Odstranil sem vezje in spucal kontakte - in dela kot nov. Sam ga imam zdaj za prenašanje podatkov (kot zunanji disk).

Znaki, da je problem ravno v tem, so lahko različni. Disk se "ugaša", sistem zablokira ali pa res zelo šteka in lučka na disku gori non-stop, čujejo se zvoki kot bi se disk zaganjal, v najhujšem primeru pa ga matična plošča sploh ne prepozna.
Ne škodi pa tudi, če se očisti Molex priključek za napajanje. Prav neverjetno je, kako se lahko tiste stvari tako umažejo...

Za čiščenje uporabljam 99% rafiniran alkohol in palčko za ušesa.
Samo ne odgovarjam za kogarkoli, ki si bo s takim postopkom pokvaril disk zaradi lastnega neznanja.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Sims ::

S katerim programom bi zmeril temperaturo na disku. Vem da je bil en ful majhen pro. pa ga ne najdem več.

LP.

Sims

Jackal ::

Walking the way is something completely different than imagining the way.

Sims ::

Hvala. žal mi ne dela prog., diska mi ne najde. (to ni tisti, ko sem ga včasih imel, žal se ne spomnim imena).

aja disk je WD600BB

LP,

sims

Dr_M ::

merjenje temp NE dela na WD diskih in starejsih IBM-ih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

paggy ::

ya sm opazu.;((
A še ker drug program obstaja k bi delau za WD?

haban ::

Totalno podobna težava,vendar meni se je začela pojavlati nova;((

najprej pokne v disko 3 sekunde (1 teden pred...)
...potem pa kar naenkrat se mi v windowsah pokaže plavo na zaslono mi napiše v zvezi nekaj z memory (CRITICAL ERROR) - Nekaj podobnega:)

in to še ni vse.. čez nekaj časa ko inštaliram igrco program ali tudi če vlečem kaj iz Interneta se m i računalnik resetira in med pregledovanju diskov in cd-romov mi diska ne zazna več :8) ...nadaljujem - odklopiti moram računalnik in ga priklopiti ter ponovno prižgati, DELUJE SAMO DO PONOVNE INSTALACIJE ali pa DOWNLOAD

HEEELP:'(
nisem AS da bi delil avtograme :)

Dr_M ::

merjenje temp NE dela na WD diskih in starejsih IBM-ih.

in kaj ti ni jasno pr temu stavku?? a je kej narobe napisano?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442551 (1728) Mr.B
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939099 (6054) dela
»

WD in SMART temperatura

Oddelek: Strojna oprema
211176 (913) Damjan Jagar
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310960 (6588) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252205 (1261) windy

Več podobnih tem