» »

Problem z flashanjem BIOS-a

Problem z flashanjem BIOS-a

monster-x ::

Živjo

[Marley] je naletel na en problem in ker ne more na računalnik je mene prosil naj povprašam vas za morebitno rešitev.

Situacija je taka: Ima plato Asus P4P800 Deluxe ter P4 2,4C. Lotil se je flashanja biosa in po opravljenem postopku je spisalo, da je uspešno opravil flashanje. Ko pa je restartal računalnik pa mu lučka od diska (WD 120 GB 8 MB cache-a) cel čas gori, monitor pa utripa, kot da bi bil ugasnjen. BIOS je 100% pravi tako, da kar se tega tiče je ziher kul. Če se le da bi bilo fajn dobiti čimprej odgovore. :)

Hvala za odgovore:)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

ERGY ::

Hehe, Dual bios rox >> ce je meu masino pred flashanjem kej navito je to ocitni razlog >> naj resetira bios, al pa baterijo da vn za par sec.,

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

Arkadij ::

[Marley] je uspel priti na bratov stari računalnik. :)

@ERGY: mašina pred flashanjem biosa ni bila navita, pravtako resetiranje plate ne pomaga.


Še kakšna ideja?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arkadij ()

hruske ::

razglej se malo po forumu, ljudje so nekoč onujali odgovore na taka vprašanja pa ne vem točno kje... uglavnem da se ga nazaj zaflešat če maš fajl. Nazadnje je tip hotu 5ksit.

čeprav so men pr mlacomu k mi je enkrat ratal nekej podobnega narest rekl, da bi mogu med delovanjem popolnoma enake plate zamenjat bios čipa iz tvoje v delujočo in pol zaflešat... krneki. Kt bi matrix reloaded gledu -- pravljice.

Arkadij ::

V manualu od plate piše, da lahko povrnem originalni BIOS s cd-romom, ki sem ga dobil zraven plate. Problem je v tem, da se meni računalnik sploh ne odziva. Niti ne dobim sporočila, ki je v manualu omenjeno:

Bad BIOS checksum. Starting BIOS recovery ...

Checking for floppy ...

Monitor je v takem stanju, kot da bi bil računalnik ugasnjen.

Ali res ni druge rešitve kot, da pokličem na servis (Mlacom), če lahko kaj naredijo?

Arkadij ::

No, sem malo prej klical na servis v Mlacom in so bili zelo prijazni.

Je sicer rekel, da za take stvari ni garancije, ampak naj prinesem plato in mi bo prepisal BIOS.


THX.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zbrisan bios

Oddelek: Strojna oprema
314219 (3483) NoriDare
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888795 (7807) Miha20
»

Varnost posodobitve BIOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
7799 (652) energetik
»

bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131539 (1310) galop
»

KRITIČNO STANJE po flashanju BIOSa in besnem resetiranju

Oddelek: Pomoč in nasveti
51190 (946) Z-lot

Več podobnih tem