» »

Disk Maxtor 40Gb "crkava"

Disk Maxtor 40Gb "crkava"

grpo ::

Imam disk Maxtor 40 Gb 5400rpm, star pa je okoli 2 leti. Do zdaj je delal povsem normalno. Par dni nazaj pa je zacel kar neki stekat... namrec ima probleme z branjem.
Windowse load-a okoli 3 minute (vcasih jih je zload-u v 1 minuti), potem pa vcasih zacne kar nekaj brat in brat, in ne more nic prebrat... in zato racunalnik mal zasteka....
Kmalu za tem, ko se zacne to dagajat, ponavadi ene dvakrat "sklocne" (se prav da glavo zabije do konca)... no in ce takrat resetiram computer, bios diska ne prepozna vec, in napise DISK BOOT FAILURE...
Ce pa racunalnik vgasnem in ga cez minuto prizgem nazaj, bios disk prepozna, in potem tudi zacne loadati windowse, vendar vse fuuuul steka... no potem zacne v kratkem spet loadat k neumn (se prav da rdeca lucka na ohisju compa neprestano gori)....

Vendar je tukaj zacasna resitev.... pustim racunalnik cez noc vgasnjen (se pravi okoli 10 ur), in ko ga zjutraj prizgem, dela okoli 3 ure normalo, potem pa dobi spet prej opisane tezave-- se prav tezave z branjem...

Ce ima kdo take tezave (oziroma jih je imel in jih je resil), naj mi prosim pove...
Pa ne mi pisat, da nej grem nov disk kupt, ker ga bom sou itak...pa ne mi pisat, da tuki ni nobene resitve...pa takih stvari...

Hvala za pomoč!!
noob

perci ::

Kot prvo upam, da si poskrbel za podatke, če nisi - stori to ASAP.

Kot drugo snemi z maxtorjeve strani Powermax in z njim stestiraj disk.

Mislim, da ti je ze zdaj bolj ali manj jasno, da vzpodbudnih rezultatov verjetno ne bo dal.

pa ne mi pisat, da tuki ni nobene resitve...pa takih stvari...

Ja, človek božji - kaj pa naj ti napišemo? Da je zadeva nedolžna in da rabiš samo mal zalimat disk z izolirtrakom in bo ok?

Je že tko, da disk po vsej verjetnosti gre rakom žvižgat in proti temu nimaš kej.

grpo ::

Sej se mi dozdeva, da temu disku ni pomoci, samo ne razumem, zakaj zjutri dela 3 ure normalno, potem pa zacne "srat"??!!
Drugac sem pa ze testiru z Powermax-om... in kaksne rezulatate sem dobu??? Ko sem zjutraj testiru (se prav takrat, ko disk deluje brezhibno), je tud test reku, da je z diskom vse u redu... ko pa sem testiru takrat, ko ne dela tako kot bi mogu, je pa test takrat, ko je kao neki preverju SMART funkcijo reku, da tega testa disk ni opravu.... tko da zgleda da je neki z SMART-om narobe..... NE VEM!!

ToniT ::

Backup si pa naredil? Kajti disk ti bo vsak čas šel rakom žvižgat....

boštjan ::

zakaj zjutri dela 3 ure normalno, potem pa zacne "srat"??!!

ker je še takrat hladen,probaj ga po treh urah primit,ziher bo vroč.jaz bi hitro shrano podatke in s POWERMAX-om še low level format nardil

ERGY ::

Boštjan, jst sm meu lih tko disk "star", sam d je biu od Quantuma10GB, pa je se tisto noc k sm ga meu delu ok, pol pa mi zjutri neki skrtne, pa sm misli d je ksna zicka sla med ventilator. Po pregledu nism nc najdu, zato sm jo spet zpru "kisto" in uzgau. na zalost je spet skrtalo, tko d mi po hard resetu napise DISK BOOT FAILURE. Vse skup je blo za u smeti,...
Pa sm kupu novga,...:D

LP ERGY

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

grpo ::

Ja no sej Hvala za pomoc...
Zdej sem itaq sou kupit novega, in sicer : Seagate 80 Gb, ker niso mel Maxtorja niti WD-ja.
Pa dejte mi povedat, ce ste ze kej slisal, kako je kej s temi Seagate-i, ker me skrbi da mi ne bo tud ta crknu!! :(( :( :(

Iz unga disk mi je pa zjutri se nekako uspel prekopirat podatke na tanovga, potem je pa Maxtor totalno crknu, tko da sem mel sreco, da sem skopiru... :))))))
Drugac sem pa dal Maxtorja LOW LEVEL formatirat, samo je prsu samo do sredine, potem je pa napisal: "FAILED" (uporabil sem pa najnovejsi PowerMax)
Seagate mi pa zaenkrat lepo dela, pa upam, da mi bo tud vnaprej... :\ :\
noob

boštjan ::

seagate diski slovijo kot eni najtišjih,seveda pa zarad tega trpi hitrost

grpo ::

Jest bom tko reku...
Je res da je fuuuul TIH.... ampak RES TIH (v primerjavi s prejsnjim maxtorjem 40 Gb 5400 obratov, za katerega sem mislu da je tih, je ta Seagate, ki ma 7200 obratov fuuul tih!!)

Pri hitrosti sem pa opazil naslednje...
Maxtor mi je windowse od samega zacetka load-u okoli 90 sekund
Seagate pa mi zloada windowse v "piclih" 40 sekundah.... ful hudo!!

P.S.: Je pa tudi mozno, da je bil maxtor ze od samga zacetka "malo v okvari", samo men se je zdel dokaj normalen.... ne vem:\
noob

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grpo ()

Lime ::

Maxtor mi je windowse od samega zacetka load-u okoli 90 sekund
Seagate pa mi zloada windowse v "piclih" 40 sekundah.... ful hudo!!


Verjetno si na novo naložil Windowse.

grpo ::

Sej sem vedu, da sem neki pozabu napisat!! :)
Jest sem mel shranjen "Image" od instaliranih windowsov + vseh programov in driverjev. Tko da, kadar mi windowsi crknejo, samo ekstraktam image s pomočjo programa Norton Ghost in v 2-eh minutah mam nove winse z vsemi driverji in programi!!! :P :P :P :)
noob

ali3n ::

v dveh minutah? :\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ToniT ::

Pozabil je 0 (nulo)!

=Exceed= ::

Grpo pol pa zdej loh u mrežžo prideš by ipavc :) (drugač sem pa vesel zate da ti disk dela :) )

l-note ::

V 20 minutah!!! Pa kva vi image ekstraktate iz disket???

Povprečno nalaganje iz Ghosta traja prbl. 4-6 minut -> kar je bližje 2 minutam kot 20, a ne?:D

grpo ::

Zgleda, da se nobeden razen redkih ni pogruntu, da se da tud image narest od instaliranih windowsow, pa da se ga da dat celo na disk :)))

No u glavnem, zgresil ste temo!!
Tko da se vrnmo k temi...

A ma kdo kaksne iskusnje z "dajanjem diska v zmrzovalnik" za nekaj ur ????
Baje da kao neki pomaga...
Disk sem pa drugac ze low-level formatiru, ampak se zmer isto serje!!
Ko je mrzu (torej prve tri ure zjutraj) dela, ko pa se segreje, pa zacne crkavat, in potem tolk crkne da ga comp ne prepozna vec...
Torej.... ima se gdo kaksno pametno idejo???
noob

l-note ::

Nekak bi ga mogu hladit. Aktivno -> z ventilatorjem, ki je usmerjen direktno v njega.
Mogoče bi to celo pomagalo.
Al pa probi dat gajbo nekam na balkon, kjer je bolj hladno (pa še stranico snami). Verjetno bo pol delu tud več kot samo 3 ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()

grpo ::

Sej enkat sem ga ze mel tko - na balkonu, sam je blo fuuul baaaaad, ker sem mogu zmeri, kadar sem hotu karkoli narest (prizgat ali ugasnt gajbo, al pa cd notr al pa ven dat), odprt okn!! :'( :(
Vceri, ko sem ga pa low-level-formatiru, mi je pa zacel crkavat pri 90% formatiranja, in kaj sem naredu??? :)))) Un ta velk ventilator, k je za prostor hladit (30cm), sem usmeru direkt u disk------> in je delu kot nov >:D
Samo to je ful neprakticno, tko da bi mogu kaksen boljsi sistem izumt!! (npr: vodno hlajenje za disk :D al pa kaksen un hladilnik od TT-ja (al pa od Zalmana), ki je prov za disk hladit!!)
noob

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grpo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353715 (2614) k4vz0024
»

Reklamacija diska maxtor 80GB in zajebancija s strani prodajalca

Oddelek: Pomoč in nasveti
364209 (3412) SepoX
»

Boot screen loada skoraj minuto

Oddelek: Pomoč in nasveti
401327 (879) aleksanderb
»

Kako popolnoma izbrisati trdi disk?

Oddelek: Strojna oprema
184965 (4586) roscha
»

low level format????

Oddelek: Pomoč in nasveti
81593 (1464) Kr nekdo

Več podobnih tem