» »

Avto za 200km na dan

Avto za 200km na dan

«
1
2 3

Zstiller ::

Zaradi spremembe službe se potrebuje avto za 200km 90% tega ac. Cena do 15k, za ta denar samo rabljeno. Važno da je velik in udoben avto z nizko porabo pa trpežen. Kaj bi trenutno priporočali

googleg1 ::

Predlagal bi ti taksnega, ki ima servisni interval 30.000km. Na 15.000km bos na servisu 4x na leto.

Utk ::

Če delaš 200 km na dan zarad službe, ne moreš si pa privoščit niti električnega niti dobrega dizla (za 15 jurjev ne bo glih nekaj od passata), potem jebiga, delaš nekaj narobe.
Ja, za 15 jurjev se dobi passata. Ki ga boš po treh letih lahko odpeljal samo v staro železo, pa še vmes bo stroškov.
Če že za 15 jurjev, potem vsaj nehaj sanjat o velikem in udobnem, pa si kupi kompakta. Čim novejšega.

kriptobog ::

Rabiš bbudget x2 za tako kilometrino in udoben velik avto, ki ti ne bo povzročal dodatnih stroškov. Lahko pa kupiš zvoženega passata. Bo udoben in lep, bo pa verjetno tudi precej stroškov zaradi okvar.

c3p0 ::

za 15k 10 let staro E klaso. Tak je zdaj tudi moj in gre še vedno kot urica pri 150kkm. To so avti za 500kkm+.

Je pa res, da sem ga jaz kupil skoraj novega in ga v nulo poznam. Lahko naletiš na kakšno jajce. Ima pa MB elektronsko servisno knjigo in je težje paklat.

fikus_ ::

200 km/dan in avto za 15 k€ gre težko skupaj, še posebej, če misliš kupit rabljenega, kjer ne poznaš zgodovine.
Mogoče kakšen passat, audi, peugeot, . . ., limuzina, dizel, . . . s čim manj opreme in km.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cerni ::

Izračnaj si stroške! Pri tej kilometrini... Potem se pa odločiš a raje plačuješ gorivo ali kredit.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
https://focus.si/kaj-delamo/programi/mo...

Zstiller ::

Eni pač nimamo izbire kam je treba it plus, ni to za celo življenje. Avto bo iz Nemčije ali pa Belgije uvožen pri nas so tako sami nateguni ali pa 5k dražji. Če imate kak predlog na dan z njim, če je pa vaš prispevek samo gobcanje pa komot obvoz teme.

stara mama ::

A vi res vsi mislite, ko avto doseže 200-300k da je samo še za v smeti?
Preveč od dilerjev kupujete, marsikaj ob rednem vzdrževanju lahko gre do miljona....

Zstiller je izjavil:

Eni pač nimamo izbire kam je treba it plus, ni to za celo življenje. Avto bo iz Nemčije ali pa Belgije uvožen pri nas so tako sami nateguni ali pa 5k dražji. Če imate kak predlog na dan z njim, če je pa vaš prispevek samo gobcanje pa komot obvoz teme.

Lahk tud bavarce pogledaš (ker tule ne vidijo prek VWja), nekaj z n47 sicer zahteva svoje specifike, ki so že dobro poznane, ampak če to urejaš sproti, ti bo dolgo dobro služil.
So pa ravno v tvojem rangu, med 10-15k.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kupiš Škodo Octavio, deli so poceni, rabljeno pač obnoviš za 1000 EUR rezervnih delov, pa boš zamenjal skoraj vse kritične dele (zavore, podvozje, filtri, itn...).

Limuzina zna biti še cenejša od karavana...

Ne smeš pa preveč gledati na to, da bo pleh lep...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

stara mama je izjavil:

A vi res vsi mislite, ko avto doseže 200-300k da je samo še za v smeti?
Preveč od dilerjev kupujete, marsikaj ob rednem vzdrževanju lahko gre do miljona....

Zstiller je izjavil:

Eni pač nimamo izbire kam je treba it plus, ni to za celo življenje. Avto bo iz Nemčije ali pa Belgije uvožen pri nas so tako sami nateguni ali pa 5k dražji. Če imate kak predlog na dan z njim, če je pa vaš prispevek samo gobcanje pa komot obvoz teme.

Lahk tud bavarce pogledaš (ker tule ne vidijo prek VWja), nekaj z n47 sicer zahteva svoje specifike, ki so že dobro poznane, ampak če to urejaš sproti, ti bo dolgo dobro služil.
So pa ravno v tvojem rangu, med 10-15k.


Za v sneti ne, se pa začnejo večji stroški.

Utk ::

nekaj z n47 sicer zahteva svoje specifike

To je že zdaj staro 10 let. To ima že zdaj 300 kkm. V treh letih še 200 povrh. Za 15 jurjev. Halo. Realno čez 3 leta s 500 kkm ne bo vreden praktično 0. 5 jurjev izgube vrednosti na leto...tolk je nima niti nov, če kupi nekaj za 30-35 jurjev.

stara mama ::

Utk je izjavil:

nekaj z n47 sicer zahteva svoje specifike

To je že zdaj staro 10 let. To ima že zdaj 300 kkm. V treh letih še 200 povrh. Za 15 jurjev. Halo. Realno čez 3 leta s 500 kkm ne bo vreden praktično 0. 5 jurjev izgube vrednosti na leto...tolk je nima niti nov, če kupi nekaj za 30-35 jurjev.

Hja lej, nisem jaz kriv, če ti je 500k v hyundaju to nepredstavljivo. Pri 300k se bavarc šele uteče :)
Pa brez skrbi, te drože še vedno lahko prodaš precej drago, ko BTC. Poglej stare e39 in E60, to gre cena sam gor gor gor...
Nobenga ne brigajo kilometri.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

To ti govori svojim otrokom za lahko noč...takrat se pričakuje pravljice.

stara mama ::

Utk je izjavil:

To ti govori svojim otrokom za lahko noč...takrat se pričakuje pravljice.

Kup si spodobn avto, pa boš mogoč pol spremenil mišljenje.
Cliota boš res težk prodal za več kot 500EUR s 300k

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Imam novo toyoto, ne rabim starega bmwja.
Imam pa 2 kolega s starimi bmwji...glede na letnik, niso v prav nič boljšem stanju kot so bili moji stari avti. Mašine so malo boljše morda, drugo je pa isto.

kriptobog ::

stara mama je izjavil:

Utk je izjavil:

nekaj z n47 sicer zahteva svoje specifike

To je že zdaj staro 10 let. To ima že zdaj 300 kkm. V treh letih še 200 povrh. Za 15 jurjev. Halo. Realno čez 3 leta s 500 kkm ne bo vreden praktično 0. 5 jurjev izgube vrednosti na leto...tolk je nima niti nov, če kupi nekaj za 30-35 jurjev.

Hja lej, nisem jaz kriv, če ti je 500k v hyundaju to nepredstavljivo. Pri 300k se bavarc šele uteče :)
Pa brez skrbi, te drože še vedno lahko prodaš precej drago, ko BTC. Poglej stare e39 in E60, to gre cena sam gor gor gor...
Nobenga ne brigajo kilometri.


Ma ja. Jaz sem na bavarcu pri 300k km zamenjal pol avta. Pri passatu sem začel menjati večje stvari šele pri 500k km.

Mike_Rotch ::

Kupi BMW F30 dizla, za 12 jurjev pa imej 3 jurje na lagerju za servise.

Utk ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kupi BMW F30 dizla, za 12 jurjev pa imej 3 jurje na lagerju za servise.

Ok, ampak po kateri definiciji je to udoben večji avto?

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kupi BMW F30 dizla, za 12 jurjev pa imej 3 jurje na lagerju za servise.


Pa 10 dni dopusta in pa avtovleko in najljubšega serviserja med priljubljenimi kontakti.

NiggerBob ::

Zstiller je izjavil:

Zaradi spremembe službe se potrebuje avto za 200km 90% tega ac. Cena do 15k, za ta denar samo rabljeno. Važno da je velik in udoben avto z nizko porabo pa trpežen. Kaj bi trenutno priporočali


Za AC potrebuješ limuzino ali karavana. SUVi in ostale velike krave so prepožrešni na AC.
Ker boš večino časa na AC, je lahko ročni menjalnik, ni potrebe po avtomatiku. Manjša poraba z ročnim, manj možnosti za okvaro. 4x4 pogon ni potreben, manjša poraba, manj možnosti za okvaro.
Poglej kaj v rangu Toyote Avensis, Škoda Octavia karavan, Ford Focus, Kia Optima,.....
Če boš srečne roke, še mogoče kak Golf, Pasat karavan ali Audi od prvega lastnika in z malo prevoženimi km. Obvezno dizel.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

profii je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Kupi BMW F30 dizla, za 12 jurjev pa imej 3 jurje na lagerju za servise.


Pa 10 dni dopusta in pa avtovleko in najljubšega serviserja med priljubljenimi kontakti.

Tako je!!
Pa glej, da boš kupil unega najcenejšega od dilerja, če mal hecno ropota je to samo še bonus!

profii ::

stara mama je izjavil:

profii je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Kupi BMW F30 dizla, za 12 jurjev pa imej 3 jurje na lagerju za servise.


Pa 10 dni dopusta in pa avtovleko in najljubšega serviserja med priljubljenimi kontakti.

Tako je!!
Pa glej, da boš kupil unega najcenejšega od dilerja, če mal hecno ropota je to samo še bonus!


Kje se na tem forumu stisne lajk? :)
Pa glej da bo kupljen vzhodno od Trojan, prodajalec mora nujno imeti verižico, govorit majkemi, torbica samo še doda k kredibilnosti. Seveda je bil prvi lastnik zdravnik / pravnik v Nemčiji. Vožen samo relacija Minken - Štutgart - Berlin.

cyberlev ::

Poraba sicer ni nizka, je pa lep, varen, udoben in zanesljiv - Volvo V70 ali S80 (D4 ali D5 motor).
Pri nas sicer ni neke pametne izbire, mogoče se kaj najde v tujini.

Senzor ::

200 km je relacija LJ - KP - LJ. Za to ne rabiš admiralske ladje. Pri gužvi, kot je zadnja leta na slovenskih AC, tudi ne rabiš 150+ konjev. Jaz bi odsvetoval rabljene in raje dodal kakšnega tisočaka (ali vzel lizing) za recimo megana 1.5 dci. Motor je preverjen, šparovec in imaš nov avto z garancijo, ne pa potencialno jamo brez dna z magičnimi 120.000 km.

Ja, vem, bogokletno razmišljanje v deželi, kjer so rabljena Njemačka kola™ še vedno alfa in omega.

BaTeMaN ::

Senzor je izjavil:

200 km je relacija LJ - KP - LJ. Za to ne rabiš admiralske ladje. Pri gužvi, kot je zadnja leta na slovenskih AC, tudi ne rabiš 150+ konjev. Jaz bi odsvetoval rabljene in raje dodal kakšnega tisočaka (ali vzel lizing) za recimo megana 1.5 dci. Motor je preverjen, šparovec in imaš nov avto z garancijo, ne pa potencialno jamo brez dna z magičnimi 120.000 km.


2018 - 2021 sem delal s točno takim avtom 240 km/dan,

avto sem spravil iz začetnih 150 000 km na 378 000 km v tem času in to s porabo 5.9 l/100 km, gredo pa gume in servisi malo hitreje... avto pa sem menjal ojnične in nobenih težav s turbino, egr, sklopko...

Je pa res da tisti, ki ste premožnejši in delate za mnogo večje plače od povprečne ne morete razumet, da obstajajo tud vozni avto pod 15k :)

ne rečem pa da ni za tvoje potrebe fajn met radarski tempomat ter line asist in še kak bombonček za varnost... morda celo avtomatika :)
less then zero

Mike_Rotch ::

Ok, ampak po kateri definiciji je to udoben večji avto?


Udoben: Check. Za kruzanje po AC težko najdeš boljši avto v tem rangu.
Večji: Avto meri malo več kot 4.6m v dolžino, torej Check.

Pa 10 dni dopusta in pa avtovleko in najljubšega serviserja med priljubljenimi kontakti.


V čem točno je problem? Težave z verigo so znane. Še kaj katastrofalnega?

billy ::

pri 200km dnevno je smiselno razmišljati o elektriki in strošek goriva spremeniti v obrok kredita, pa še kaj bo ostalo za varčevanje.

madona, to je ob današnjih cenah, cca 350 eur na mesec samo za nafto.

maticb492 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Pa 10 dni dopusta in pa avtovleko in najljubšega serviserja med priljubljenimi kontakti.


V čem točno je problem? Težave z verigo so znane. Še kaj katastrofalnega?



Ljudje, ki so idioti in šparajo na preventivenm vzdrževanju avta, potem se pa čudijo ko jim kaj zariba.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

OneYellow ::

Kaj pa Škoda superb, ali Peugeot 508? V obeh primerih primeren za AC in oba z zanesljivim motorjem kolikor sem bral.

Vetrpiha ::

Škoda Octavia, Renault Megane, Peugeot 308, Opel Astra, Hyundai i30, Ford Focud, Fiat Tipo
Vse to letnik 2019 se dobi pod 15 čukov. Vi pa ga tu serjete z nekimi starimi BMW garami

billy ::

Jaz bi svetoval obvezno opremo radarski tempomat, vse ostalo za naše AC samo žere živce.

Valvoline ::

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Je pa za kake 2-3 jurcka predrag

Utk ::

Udoben: Check. Za kruzanje po AC težko najdeš boljši avto v tem rangu.
Večji: Avto meri malo več kot 4.6m v dolžino, torej Check.

Udoben pa res ni. Nimam rad SUV-ov, daleč od tega, ampak vse ima svojo mejo.
Velik je pa tolk kot kakšen kompakt, samo da ima še rit zadaj.
Za to si bi jaz kupil leafa, starega ioniqa, kono, karkoli podobnega se dobi za nek denar, z avtomatskim menjalnikom in radarjem. Da ne rabiš avtomatika po AC, je bolj tako...če voziš konstantno res ne, ko se zagužva, ga pa rabiš. Pa tudi radar brez avtomatika je še kar neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

chucki ::

billy je izjavil:

Jaz bi svetoval obvezno opremo radarski tempomat, vse ostalo za naše AC samo žere živce.



Radarski tempomat neuporaben, ker ljudje ne drzijo varnostno razdaljo.

Jaz sem super zadovoljen z bmw f30 318d... 140km na dan AC
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Valvoline ::

Zanimivo da se se vedno v 21 stoletju izdelujejo sedani, failan ter vecinoma neuporaben model avta. Se bolj pa bebci k tega kupujejo. 5 vratni hatch, coupe ali povisan coupe, to je to.
Meca B razred zmaga v vseh pogledih, udobje, poraba, prostornost, prtljaznik itn. lahko se dobi tut tovarnisko predelan na lpg ali cng.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Valvoline je izjavil:

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Je pa za kake 2-3 jurcka predrag

Kot sem povedal, nesposobneži hočete uturiti stare nemške gare. Tole je bilo registrirano leta 2017 in uvoženo v Slovenijo leta 2021 z čarobnimi 86 tisoč kilometri.
A to prav namerno iščete nemška jajca?

Utk ::

Radarski tempomat neuporaben, ker ljudje ne drzijo varnostno razdaljo.

Kaj ima pa to veze? Sej radar ti drži razdaljo, kolk je tist za tabo, pa ni tvoj problem.

Valvoline ::

Vetrpiha je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Je pa za kake 2-3 jurcka predrag

Kot sem povedal, nesposobneži hočete uturiti stare nemške gare. Tole je bilo registrirano leta 2017 in uvoženo v Slovenijo leta 2021 z čarobnimi 86 tisoč kilometri.
A to prav namerno iščete nemška jajca?

Ne, misljeno kot model avta, lahk si ga sam prpelje iz tujine ce ze. Na trgu ni nic podobnega B klasi.

endelin ::

Valvoline je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Je pa za kake 2-3 jurcka predrag

Kot sem povedal, nesposobneži hočete uturiti stare nemške gare. Tole je bilo registrirano leta 2017 in uvoženo v Slovenijo leta 2021 z čarobnimi 86 tisoč kilometri.
A to prav namerno iščete nemška jajca?

Ne, misljeno kot model avta, lahk si ga sam prpelje iz tujine ce ze. Na trgu ni nic podobnega B klasi.

Ne? Bmw 2 active tourer, Golf Plus za začetek lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

TheBlueOne ::

Sem pred kratkim nekomu predlagal tele:

https://www.onlinecars.at/car/66825/VW/...

DSG, Radarski tempomat itn. So pa malenkost nad tvojem budgetom. Po vse serjetnosti od Hiltija iz operativnega lizinga

Vetrpiha ::

Valvoline je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Je pa za kake 2-3 jurcka predrag

Kot sem povedal, nesposobneži hočete uturiti stare nemške gare. Tole je bilo registrirano leta 2017 in uvoženo v Slovenijo leta 2021 z čarobnimi 86 tisoč kilometri.
A to prav namerno iščete nemška jajca?

Ne, misljeno kot model avta, lahk si ga sam prpelje iz tujine ce ze. Na trgu ni nic podobnega B klasi.

Za 15k in daljše ture hočeš čimnovejši avto in ne zgurana nemška jajca. Se pravi, da hočeš avto z realnimi kilometri od 80 do 140 tisoč in ne stara nemška jajca z 250 tisoč in 85 na števcu.

Škoda Octavia, Renault Megane, Peugeot 308, Opel Astra, Hyundai i30, Ford Focud, Fiat Tipo
Vse to letnik 2019 se dobi pod 15 čukov. Vi pa ga tu serjete z nekimi starimi BMW garami

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, ce se ti bolj ne splaca it v najem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Valvoline ::

endelin je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Je pa za kake 2-3 jurcka predrag

Kot sem povedal, nesposobneži hočete uturiti stare nemške gare. Tole je bilo registrirano leta 2017 in uvoženo v Slovenijo leta 2021 z čarobnimi 86 tisoč kilometri.
A to prav namerno iščete nemška jajca?

Ne, misljeno kot model avta, lahk si ga sam prpelje iz tujine ce ze. Na trgu ni nic podobnega B klasi.

Ne? Bmw 2 active tourer, Golf Plus za začetek lol.

Ne, ni primerjave.
Evo enega nemskega:https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

asdf_jklc ::

Za tako vožnjo je npr. zadnja generacija Renault Clio, dizel, vrh glave dovolj. Ideje z avtomatskimi menjalniki, aktivnimi tempomati in podobnim so eno samo preseravanje - sploh ker bo tip 90% tega na avtocesti.

TheBlueOne ::

asdf_jklc je izjavil:

Za tako vožnjo je npr. zadnja generacija Renault Clio, dizel, vrh glave dovolj. Ideje z avtomatskimi menjalniki, aktivnimi tempomati in podobnim so eno samo preseravanje - sploh ker bo tip 90% tega na avtocesti.


Ravno tu je fin avtomatik in radarski tempomat. Verjetno ga samo nisi uporabljal. Se skoraj celo pot prakticno ne b dotaknil pedal. Tudi dosti bolj varno, ker je manj sanse za nalet.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

asdf_jklc je izjavil:

Za tako vožnjo je npr. zadnja generacija Renault Clio, dizel, vrh glave dovolj. Ideje z avtomatskimi menjalniki, aktivnimi tempomati in podobnim so eno samo preseravanje - sploh ker bo tip 90% tega na avtocesti.


Pri 200k dnevno s cliotom boš rabil še maserja. Za tako kilometrino rabiš udoben avto, ne pa neudobne gare.

Vetrpiha ::

Udoben je itak vsak za tistih 50 minut vožnje, vsaj če gledamo tiste, ki so letniki 2019 in stanejo 15k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Kapitan Jack ::

asdf_jklc je izjavil:

Za tako vožnjo je npr. zadnja generacija Renault Clio, dizel, vrh glave dovolj. Ideje z avtomatskimi menjalniki, aktivnimi tempomati in podobnim so eno samo preseravanje - sploh ker bo tip 90% tega na avtocesti.

Ravno zaradi tega rabis aktivni tempomat. Nastimas stotko in naj sam bremza, ko je treba.

TheBlueOne ::

Lahko tudi 130 ali 140, zakaj 100?

Drugace jaz za dolge relacije ni sans, da se kdaj vzamem brez aktivnega tempomata in, da je avtomatik. Idelano naj naslednji avto vozi sam, posebej na AC. Raje imam manj konjev, kot pomanjkanje teh sistemov.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33352100 (14766) m0LN4r
»

Avto za avtocesto 100km dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13718640 (12226) BoredMarvin
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16325369 (16619) Superboyy
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822998 (17423) KAVINSKY
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317931 (12904) Timurlenk

Več podobnih tem