» »

Avto za avtocesto 100km dnevno

Avto za avtocesto 100km dnevno

1
2
3

TheBlueOne ::

+
Italiani poceni, Cehi utalitarni, Japonci kakovostni.
-
Italiani ceneni, cehi ceneni, Japonci cudaski.

d_DJ ::

niemi123 je izjavil:

Pozdravljeni!

Prosil bi za vašo pomoč oziroma ideje. Zaradi dela bi na dan naredil okrog 100km (50km v eno smer) po avtocesti, skoraj nič mestne vožnje.
Cenovni rang od 10.000 do 12.000 eur.
Glavni kriterij je ekonomičnost vožnje, oziroma čim manjša poraba. Predvidevam, da je za to najboljši diesel, ne vem pa kako močen motor potrebujem za vožnjo 130-140 km/h po avtocesti.
Ne potrebujem velikega avtomobila, potrebujem samo povezavo telefona do zvočnikov avtomobila (lahko aux, bluetooth..) da bom poslušal podcaste in glasbo med vožnjo.
Ne vem ali naj gledam avtomobile samo do 100.000 km, ali naj bo 1. lastnik itd...
Kaj bi vi kupili v mojem primeru?

Hvala za vašo pomoč in odgovore, če sem še kaj pozabil napisati mi povejte!


Prvo pravilo pri nakupu avtomobila: Ne iti na slotech spraševat za mnenje. Tuki je imel vsak vsaj 100+ avtomobilov in vsakega je vozil vsaj 5 let. In vsi imajo enga kolega, ki vozi alfo in se mu kvari.

widj3098dj32 ::

ajfon je izjavil:

Furam vsak dan opel corso 2004, 1.4 bencin cca 200km dnevno (120km po AC), in ne mislim menjevat...

Edin da ma 6 brzin pol bi šele bla raketa..
Pri 140-150km/h pije cca 6.0L/100km
Če šparam pridem tudi do 5.5

cena vozila je bila 1500€..

Pri 70-90kmh pa verjetno dela bencin

jimmb0 ::

Lahko ti povem iz izkusenja samo, kaj bo tebi najbolj prav pa ne vem, se moras sam odlocit.

Imel clio 3,4 in sedaj novi 5 (dizel 1.5), poraba 4-4,4 litre na 100 km ob voznji 110-114 km/h po avtocesti. cena od 14000-15000 €. odvisno staro za novo itd.

clio 3 rabljen kupljen on 1. lastnika , clio 4, prav tako in imel zegen da sem se poznal lastnike.

Na dan naredim 130 km. upam da kaj pomaga.

LP

ginekk ::

Naj ima več kot 65 konjev, bližje 100, bolje bo.

Nedavno sem vozil cel teden tako podhranjen avto - VW Polo letnik 2018 z 1.0 ne turbo motorjem - in dejansko imaš lahok problem pri vključevanju na avtocesto. Tudi v klanec ga zmanjkuje, pri 90km/h ne moreš več pospeševat niti v tretji nad 5000 obratov.

Plus, minus, en liter porabe ne igra nobene vloge, razen če kupuješ nov avto z garancijo. Pri rabljenem v vsakem primeru rabiš še mal budgeta za nepredvidene stroške. Pa avto naj ne bo premium znamke (BMW, MB, Volvo, ipd) . Ker dasiravno lahko najdeš rabljene poceni, je vzdrževanje še vedno premium cena.

Jaz bi gledal Punto, Clio... vse tisto kar je največ na trgu.

Hemi426 ::

qwea je izjavil:

Opel astra 1.6 cdti, 2017-18


Tole lahko potrdim, znanka imam 2016 1.6 L GM MDE BiTurbo I4 (diesel).

Se vozi več 100km v enosmer v LJ vsakodnevno.
Nisem verjel porabi, dokler nisem videlna lastne oči.
4.8L/100km.

maticb492 ::

Strašite vsi na polno kako so slabi rabljeni avti... jaz vozim starega BMWja ampak ne šparam na vzdrževanju, vsako leto menjam olje, vse kar se da prevetivno menjam in me še nikoli ni pustil na cedilu.


Če se ti ne da ubadat z tem in raje plačuješ leasing oziroma skeširaš teh 12 jurčkov pač kupi kar ti priporočajo. Drugače pa vprašaj kakšnega kolega ali družinskega kolega in ti bo povedal kateri motorji so najbolj vzdržljivi za določene modele in vzameš rabljen avto za max 3 jurje, Bluetooth interface kupiš v Intersparu za 20EUR....

Če imaš dejansko denar in vzdržuješ stare avte niso problematični... kliše in ideje da so premium nemci problematični so samo tam kjer ljudje dejansko nimajo denarja za vzdrževanje.

PS: Nobena "porabica 4.4 litre pa če vozim 110 prišparam še 1 decimalko" ti ne bo povrnila nakupne cene novega avta napram rabljenega za -50% cene
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

pi pawr ::

Spodoben avto segmenta B je dovolj varen in udoben za AC. Tam poraba na taki relaciji in normalni hitrosti, če ni gneče (130 do 135 po GPS) pod 5 litrov ni noben bua-bau.

Raptor F16 ::

maticb492 je izjavil:



Če imaš dejansko denar in vzdržuješ stare avte niso problematični... kliše in ideje da so premium nemci problematični so samo tam kjer ljudje dejansko nimajo denarja za vzdrževanje.


Dokler ni treba jurja pljunit za nove šobe, ha ha ha

Dej nehi no. Nov avto se kupi zaradi predvidljivega vzdrževanja. Pri 20 let starem si lahko še tako pazil na koncu bo odletela neka bedarija na katero nihče ni bil pozoren ker se je material utrudil etc.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

maticb492 ::

Raptor F16 je izjavil:



Dokler ni treba jurja pljunit za nove šobe, ha ha ha

Dej nehi no. Nov avto se kupi zaradi predvidljivega vzdrževanja. Pri 20 let starem si lahko še tako pazil na koncu bo odletela neka bedarija na katero nihče ni bil pozoren ker se je material utrudil etc.



Jurja za šobe je še vedno 1/12 budgeta oz. cena 3-cilindrskega mlinčka.

Saj jaz nič ne zagovarjam oz. mi je vseeno, samo ni treba it v katerikoli ekstrem, torej ni treba porabit celotnega budgeta, samo zato ker lahko.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Raptor F16 ::

maticb492 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Dokler ni treba jurja pljunit za nove šobe, ha ha ha

Dej nehi no. Nov avto se kupi zaradi predvidljivega vzdrževanja. Pri 20 let starem si lahko še tako pazil na koncu bo odletela neka bedarija na katero nihče ni bil pozoren ker se je material utrudil etc.



Jurja za šobe je še vedno 1/12 budgeta oz. cena 3-cilindrskega mlinčka.

Saj jaz nič ne zagovarjam oz. mi je vseeno, samo ni treba it v katerikoli ekstrem, torej ni treba porabit celotnega budgeta, samo zato ker lahko.


Ko enkrat delaš neke pomenljive kilometre torej 100km dnevno je že kar... stroški nakupa avtomobila na dolgi rok niti niso več tako odločilen faktor. Več kilometrov delaš manj te bo dolgoročno bolel nakup boljšega vozila ki ni samo nepotreben luksuz.

Na koncu je pod črto še najboljš tisti izračun ki ti pove koliko te stane prevožen kilometer. V kar seveda vključimo tudi amortizacijo vozila.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

kow ::

Kar sem mu ze v startu predlagal, da nam predlozi svoj izracun. Naj se malo potrudi OP.

neutronium ::

Dnevno naredim skupno 150 km večinoma po avtocesti (do uvoza 4 km po lokalni cesti). Kilometrino imam 0,14 eur/km.

Sedaj vozim Opel Astro 1.7 cdti 2006 letnik, 74kw/101km. Z avtom sem bil nadvse zadovoljn, stroškov vzdrževanja sem imel v 5 letih minimalno, poraba dizla je bila tudi izredno majhna in se mi je mesečno izšlo s porabo. V povprečju vozim nekje 120 km/h, prehitevam z okoli 140 km/h in ne ostajam dolgo na prehitevalnem pasu. Cilj mi je najt avto s čim manjšo porabo glede na moj način vožnje. V zgornji astri se počutim povsem udobno, torej neke cestne "ladje" me ne privlačijo. Prav tako pa ne vožnja nad omejitvami.

Bencinarji predvidevam, da odpadejo ker ne bom prišel s porabo v mesečni budget stroškov prevoza na delo?

Sedaj se odločam ali kupiti rabljenga dizlaša, morda spet kakšno astro staro ~5 let, nekaj pologa, ostalo pa na leasing...

Vendar pa čedalje bolj razmišljam ali bi bil primeren zame CNG plin? V Ce imam postajo blizu doma in praktično na poti v službo ali pa domov. Če ima polnilnica v Ce posodobljen cenik, potem znaša trenutna cena 0,95 eur/kg? Vendar pa ne najdem neke ponudbe vozil na CNG. Edino kar najdem podatkov je recimo seat ibiza tgi 66kw/90km. Bi bil tak avto primeren za vožnjo po AC kot sem jo opisal? Ali bi moral poseči po kakšnem močnejšem Seat Leonu tgi 96kw/130km? Ne bi rad bil celo pot na 90km/h za tovornjaki, še manj pa 110 na prehitevalnem pasu.

Za ta dva avta najdem vsaj cenik...kaj pa kakšen golf tgi? Škoda? Razen za eno škodo na CNG za Golfa nisem našel cenika.

Ali pa se naj raje odločim za dacia na LPG? Duster ali sandero ali sandero stepway, katerega bi izbrali?

Ciljam pa v primeru novega cng ali lpg avta na ekosklad kredit. Torej kakšno dacio ali ibizo bi odplačal s kreditom na 5 let. Kaj dražjega kot je leon tgi pa bi verjetno razmišljal o kreditu do 10 let ali pa bi moral zbrat več pologa. Vendar mi daljši kredit od 5 let in prevoženih 150km dnevno ni ravno dobra poteza. Kakšni so kaj splošni stroški vzdrževanja dacij na lpg ali pa vozil na cng?

hojnikb ::

sandero lpg ce hoces it to pot. Sam kako bo taksen avto za ac vsak dan, je pa vprasanje. Sigurn bo downgrade proti stari astri
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

hojnikb je izjavil:

sandero lpg ce hoces it to pot. Sam kako bo taksen avto za ac vsak dan, je pa vprasanje. Sigurn bo downgrade proti stari astri


Mali dizelček je že smiseln za tako pot.Sam kaj k mali avti tega več nimajo. No... Pač problem malih dizel avtočkov je bil glih v tem da jih 80% folka sploh ni vozilo velik in so samo dodatno svinjal NOx v zrak ker so videli samo tistih 5-10c razlike v ceni goriva.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

neutronium je izjavil:

Dnevno naredim skupno 150 km večinoma po avtocesti (do uvoza 4 km po lokalni cesti). Kilometrino imam 0,14 eur/km.


Jaz bi gledal kak Audi A1 z 1.6 TDI če se redno vozita največ 2. To je šparovc pa pocen za vzdrževat. Za majhen lahek avto je to idealn motor.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

BaTeMaN ::

Moj Clio 2013 75 KM 1,5 DCI

Povprečna poraba avtomobila v letu 2019: 4,63 l/100km
Število prevoženih kilometrov v letu 2019: 26.346,00 km
Skupno porabljen denar v letu 2019: 2.325,24 €
Skupno porabljen denar za gorivo v letu 2019: 1.580,24 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo) v letu 2019: 6,00 €
Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2019: 193,77 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo) v letu 2019: 131,69 €

Povprečna poraba avtomobila v letu 2020: 4,54 l/100km
Število prevoženih kilometrov v letu 2020: 25.329,00 km
Skupno porabljen denar v letu 2020: 1.997,99 €
Skupno porabljen denar za gorivo v letu 2020: 1.263,99 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo) v letu 2020: 4,99 €
Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2020: 166,50 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo) v letu 2020: 105,33 €

Povprečna poraba avtomobila v letu 2021: 4,67 l/100km
Število prevoženih kilometrov v letu 2021: 23.108,00 km
Skupno porabljen denar v letu 2021: 1.649,01 €
Skupno porabljen denar za gorivo v letu 2021: 1.404,01 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo) v letu 2021: 6,08 €
Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2021: 164,90 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo) v letu 2021: 140,40 €

Samo za primerjave. Ne zagovarjam ničesar.
less then zero

Raptor F16 ::

BaTeMaN je izjavil:

Moj Clio 2013 75 KM 1,5 DCI

Povprečna poraba avtomobila v letu 2019: 4,63 l/100km
Število prevoženih kilometrov v letu 2019: 26.346,00 km
Skupno porabljen denar v letu 2019: 2.325,24 €
Skupno porabljen denar za gorivo v letu 2019: 1.580,24 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo) v letu 2019: 6,00 €
Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2019: 193,77 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo) v letu 2019: 131,69 €

Povprečna poraba avtomobila v letu 2020: 4,54 l/100km
Število prevoženih kilometrov v letu 2020: 25.329,00 km
Skupno porabljen denar v letu 2020: 1.997,99 €
Skupno porabljen denar za gorivo v letu 2020: 1.263,99 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo) v letu 2020: 4,99 €
Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2020: 166,50 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo) v letu 2020: 105,33 €

Povprečna poraba avtomobila v letu 2021: 4,67 l/100km
Število prevoženih kilometrov v letu 2021: 23.108,00 km
Skupno porabljen denar v letu 2021: 1.649,01 €
Skupno porabljen denar za gorivo v letu 2021: 1.404,01 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo) v letu 2021: 6,08 €
Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2021: 164,90 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo) v letu 2021: 140,40 €

Samo za primerjave. Ne zagovarjam ničesar.


To je kar lepo strukturiran spisek stroškov za gorivo. Dobro bi bilo imeti še sliko ostalih stroškov da je primerjava z ostalimi opcijami še boljša. Namreč... Cena rednega servisa in zavarovanje, cestna taksa. Saj vem da je gorivo predominanten strošek pri takih kilometrih vendar dobro je vedeti koliko večji avto se nekomu splača imeti. Ker če je na konc leta razlika med nekim Cliotom ali Meganom nekaj deset EUR se je IMO škoda gužvat v kliaču :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

BaTeMaN ::

Kot lastnik CLIOTA SCENICA in MEGANA zadnje 15 let.

MEGANE 5,5 l 105 PS naredil 250 000 km
SCENIK 6,1 l 110 PS naredil 385 000 km
CLIO 4,5 l 75 ps trenutno 146 000 km

Gume stanejo enako.. obrabijo se hitreje na težjem avtu.

Jaz imam vpisane sicer vse stroške.... razlike med temi tremi avti so največji v polnem kasku. Sam servis je dosti podoben.

Vsi trije se na 16" podobno peljejo. Medtem ko Clio čuti pomanjkanje konjev, ko je poln.. ko se vozim sam pa niti ne.
Isto če vozim kufer ali kolesa na strehi.

Nekih negativnih izkušenj nimam. Vse redno servisirano... plus menjava famoznih OLJČNIH LEŽAJEV.. v prejšnjih avtih mehaniki pravijo da pri CLioutu pri 120 00 ko sem sam želel ni potrebe...
less then zero

DOOM_er ::

OP, sem bil pred isto dilemo, 100km vsak dan v službo in nazaj. Imava doma že prvi avto. Kakorkoli sem obračal cifre se najbolj splača elektrika, letno prihranim okoli 2000€ pri ceni goriva 1.30. Vzameš elektriko na ekokredit (Leaf, Golf) za 20k, in imaš v petih letih praktično izenačen avto za 10k. S tem da bo ta električni čez 5 let še vedno 10k, navadn ICE pa par jurjev max. Pa še vožnja je udobna uglajena in tekoča.
Robots will steal your job. But that's OK

Raptor F16 ::

BaTeMaN je izjavil:

Kot lastnik CLIOTA SCENICA in MEGANA zadnje 15 let.

MEGANE 5,5 l 105 PS naredil 250 000 km
SCENIK 6,1 l 110 PS naredil 385 000 km
CLIO 4,5 l 75 ps trenutno 146 000 km

Gume stanejo enako.. obrabijo se hitreje na težjem avtu.

Jaz imam vpisane sicer vse stroške.... razlike med temi tremi avti so največji v polnem kasku. Sam servis je dosti podoben.

Vsi trije se na 16" podobno peljejo. Medtem ko Clio čuti pomanjkanje konjev, ko je poln.. ko se vozim sam pa niti ne.
Isto če vozim kufer ali kolesa na strehi.

Nekih negativnih izkušenj nimam. Vse redno servisirano... plus menjava famoznih OLJČNIH LEŽAJEV.. v prejšnjih avtih mehaniki pravijo da pri CLioutu pri 120 00 ko sem sam želel ni potrebe...


Torej ja... pol se teli mali dizelčki splačajo če se sam voziš :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mikhaair ::

Kateri avtomobili pa se dobijo novi na LPG, pa da bi na Eko kredit dobil? Vem za Clio, Dacie. Kaj pa ostali?

Sparkxl ::

@raptor ti še hodiš v vrtec, ali je v čem drugem razlog da se pogovarjaš o dizelčkih in avtočkih kot da si rahlo omejen program?

Raptor F16 ::

Sparkxl je izjavil:

@raptor ti še hodiš v vrtec, ali je v čem drugem razlog da se pogovarjaš o dizelčkih in avtočkih kot da si rahlo omejen program?


Ali si bil zaradi tega kako prizadet ? :D

Snežinkica.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

BaTeMaN ::


...

Torej ja... pol se teli mali dizelčki splačajo če se sam voziš :)


Ne vem; to je vse odvisno, kaj si kdo lahko privošči in kaj nekomu veliko pomeni.

Jaz povem, samo svojo izkušnjo, ki meni ustreza glede na denarnico.
Definitivno pa se je lepše peljati v avtu srednjega razreda ali višje.

To ni debata v stilu: bolje s twingom na morje, kot s ferrarijem v službo.

Teza je bila zastavljena:
Cenovni rang od 10.000 do 12.000 eur.
Glavni kriterij je ekonomičnost vožnje, oziroma čim manjša poraba.


Težko tu not rinem "pasate" in tako dalje ali bilokakšne agregate 2.0 :), ki so super, ampak v tem cenovnem rangu loterija. SKoraj neverjetno ampak, ta res ugoden avto je imel težave s poroznostjo hladilnika, agregat se je pregreval, množične okvare na šobah, turbina je tako stari znanec, ta avto žre gume - optika je pri vsaki menjavi gum bila nujna, vztrajnik ter posledično pogosta menjava sklopke, in še in še... ne rečem, da na drugi avtih tega ni. Samo stane veliko manj. DSG ma tud lep neugoden servis.
Najbolj zanimivo mi je, kako nekateri nočejo niti pod razno priznati kako razočaranje je bil nakup enega avta. Vsak... svojega hvali. Za sabo imam prevoženih kaka 2 miljona km z osebnimi vozili .. take so pač moje izkušnje.
Nekateri imajo srečo in z avti delajo res lepe kilometre brez težav.
less then zero

Raptor F16 ::

BaTeMaN je izjavil:


Najbolj zanimivo mi je, kako nekateri nočejo niti pod razno priznati kako razočaranje je bil nakup enega avta.


Vsak cigan svojega konja hvali :)

A veš sej to je tko. Bolj človek preplača stvar, bolj jo hvali. Samo da ne bi izpadel nategnjen za ceno. Ego je huda reč :) tko da s tega stališča mene to niti ne preseneča preveč.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Cenovni rang od 10.000 do 12.000 eur.

mal se stegnes in mas springa :)
#brezpodpisa

Sparkxl ::

Raptor F16 je izjavil:



Vsak cigan svojega konja hvali :)

A veš sej to je tko. Bolj človek preplača stvar, bolj jo hvali. Samo da ne bi izpadel nategnjen za ceno. Ego je huda reč :)


Eemmm daj odpri ono temo o golfu, preberi par svojih postov in pridi nazaj povedat kaj si ugotovil :)

BaTeMaN ::

niemi123 je izjavil:

Pozdravljeni!

Prosil bi za vašo pomoč oziroma ideje.
.........

Hvala za vašo pomoč in odgovore, če sem še kaj pozabil napisati mi povejte!



Zanima me kakšna bo končna odločitev :)
less then zero

krho ::

BaTeMaN je izjavil:

DSG ma tud lep neugoden servis.

Jaz imam v avtu DSG in zanj ni predvidenega servisa!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Sparkxl ::

krho je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

DSG ma tud lep neugoden servis.

Jaz imam v avtu DSG in zanj ni predvidenega servisa!


Ker imaš 7 stopenjskega. 6 ima na 60k km

modelno1 ::

Brez menjave olja so samo za bencinarje z do 250 Nm navora, ostali so še vedno z mokro sklopko, ki zahteva menjavo olja vsaj na 120 kkm.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Raptor F16 ::

Sparkxl je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Vsak cigan svojega konja hvali :)

A veš sej to je tko. Bolj človek preplača stvar, bolj jo hvali. Samo da ne bi izpadel nategnjen za ceno. Ego je huda reč :)


Eemmm daj odpri ono temo o golfu, preberi par svojih postov in pridi nazaj povedat kaj si ugotovil :)


Nič, razen tega da mi je avto nenormalno všeč :) As mi fouš ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Masayoshi ::

Sparkxl je izjavil:

krho je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

DSG ma tud lep neugoden servis.

Jaz imam v avtu DSG in zanj ni predvidenega servisa!


Ker imaš 7 stopenjskega. 6 ima na 60k km


Nima, vsaj pri 190konjskem dizlu ne.

modelno1 je izjavil:

Brez menjave olja so samo za bencinarje z do 250 Nm navora, ostali so še vedno z mokro sklopko, ki zahteva menjavo olja vsaj na 120 kkm.


To pa ja.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Suha ali mokra sklopka, dvomim da menjalnik nima olja. In če ga ima, ga je treba slej ko prej zamenjat. "For life" pomeni 7,8 let, oz kolk je garancije.

Masayoshi ::

Ti kar dvomi - golf 1.4 2009, 160km, dsg. Nič menjave olja, redno servisiran Porsche Lj, nobenih težav.

Utk ::

160 so pa res neki kilometri...

Aston_11 ::

Tisto olje je tako težko zamenjat?

Masayoshi ::

Utk je izjavil:

160 so pa res neki kilometri...


Lol, 160 konjskih...pa kaj zdaj spreminjaš, nakladal si o letih in garanciji in ne o prevoženih kilometrih. Teh je cca 220k by the way.

Zgodovina sprememb…

BaTeMaN ::

Offtopik že skoraj 1/3 teme, fant, ki je vprašal pa bo raje šel na javni prevoz :). Kak hitro mi vedno postane žal, da sploh karkoli napišem, ne glede na to kako resnične izkušnjo imam :).

A ima morda kdo tukaj ZOE?
less then zero

DOOM_er ::

nimam jst, mamo jih pa precej v firmi. Kaj te zanima? Realen doseg? :D
Robots will steal your job. But that's OK

mikhaair ::

Meni se za isto razdaljo motajo po glavi Astra 1.6, Insignia 1.6, Corolla hibrid. Ker bi želel avtomatski non dsg menjalnik. Pri Oplu so mi všeč agr sedeži in cena rabljenih. Toyota je mala ponudba rabljenih, visoke cene. Kakšen Ford ima težave z avtomatskimi menjalniki. V ITA je dosti Fiat Tipo rabljenih na LPG, sam brez avtomatov.

Sparkxl ::

Če preveč bereš forume imajo vsi avti blazne težave z avtomatiki. Največje probleme z njimi imajo tisti, ki jih nimajo. Lastniki pa jih srečno dalje vozimo brez teh famoznih problemov. Tudi dsg

hojnikb ::

se mu ne zastonj rece ford moneyshift menjalnik. Ali vse tiste class action tozbe v ameriki. Menjalnik je krs, tako kot nissanov cvt.
#brezpodpisa

mikhaair ::

Verjamem, ampak tudi ni brez razloga nastalo kar nekaj specialistov za popravilo vseh vrst 'avtomatskih' menjalnikov.
Osebno bi pač raje klasičen avtomat. Če ni zadosti 'ljubezni' za kak MB ali BMW z 8 ali 9 stopenjsko klasiko, ostane opisano plus kakšen Peugeot. Oz. če ima še kdo kakšen predlog na lagerju...?
Upam da bodo kaj kmalu kakšne Corolle za 14keur.

hojnikb ::

corolla hibrid za dolge relacije ni glih nekaj, kar hoces. Bolje potem nekaj dodat in vzet rabljen ev, pa mas prfekten menjalnik.
#brezpodpisa

mikhaair ::

Sej če bi bile le relacije je Corolla mogoče predraga. Če pa je še nekaj mesta zraven in pri rabljenem upoštevaš veliko možnost okvare oz menjave vztrajnika, sob, egr, črpalke... Potem opcija hibrida ni tako napačna. EV so pa se cenovno razred višje. Ali dva. Ker nekaj z ogrevanjem, hlajenjem baterije je muchos Dineros.

hojnikb ::

e-golf. Ce ti je le baterija dovolj velika.
#brezpodpisa

mikhaair ::

Mah, golf je prvi poskus, sploh ni zasnovan kot ev, na smučarijo se ne bi mogel peljat npr.

jukoz ::

DOOM_er je izjavil:

nimam jst, mamo jih pa precej v firmi. Kaj te zanima? Realen doseg? :D


Povej kaj več o tem. Resno gledam da bi dizla zamenjal z električnim.

Koliko je domet, koliko časa se polne na kakšnih hitrih polnilnicah ob avtocestah itd.

Delam 100km na dan, relacijske vožnje.

Prebral sem kar dosti o teh Zoe, so ravno prav veliki avti. Gledam rabljene.

Kako deluje ta najem baterije - plačuješ fiksno in če je karkoli narobe vrneš al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058108448 (68513) D3m
»

Avto z najnižjo "potovalno" porabo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29924857 (7414) WizzardOfOZ
»

Avto za daily commute 140km (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36645309 (35108) louser
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110917 (9325) zez
»

Diesel vs. bencinar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12026704 (22909) RedDrake

Več podobnih tem