» »

Dolge vožnje...

Dolge vožnje...

«
1
2

gtrxslo ::

Živjo,

Temo pišem, ker smo imeli danes v službi debato o vožnji z avtomobilom in sem opazil, da sem edini ki imam " posebno " navado ... ali pač ????

Osebno se vsaj 1 x mesečno vsedem v avto ( najraje v času sončnega zahoda ) nastimam dobro chill mix musko in grem na vožnjo ( brez cilja )... Velikrat šel do Portoroža obrnu pa nazaj... šel tudi že do MS pa nazaj,pač kamor me pot popelje. Vožnje trajajo v povprečju 2 uri. Meni osebno je to res tist taprav odklop od vsakdanjega življenja, družine, občasno težkih otrok :D , službe itd... odklopm možgane, probam čim manj razmišljat in vozim.

In seveda v službi vsi v posmeh kva mi je itd... in me zdej zanima koliko vas je takih, ki imate podobno navado oz. kako vi odklopte možgane od vsakdanjega življenja.

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).

Ena taka tema, da vidmo kako smo si različni,

Lp,

profii ::

To sem tudi sam rad počel pri 22ih, sedaj pri tvojih letih mi pa ne leži več. Pa gužva na cesti, pa debili za volanom, nenazadnje gre pa tudi pol tanka bencina,...

matobeli ::

Itak da paše. Men ponavad kar služba to časti (kaj dost več kot 1x mesečno nisem na daljši furi). Npr. iz gorenjske proti dolenjski v dopoldanskem času je pure joy, ko prideš ven iz meglene ljubljanske kotline na nebo brez oblačka... Super stvar.

Zimonem ::

To niso dolge vožnje. Prej brezvezne ampak če ti to paše, zakaj pa ne?

matobeli ::

Ne niso dolge, nekih 150km je ravno dovolj da se lahko mal odklopiš in poslušaš eno ali dve plati, kar je več pa postane že mal nadležno.

Tine93 ::

Mislim, da se večina strinja z mano, da bi bilo mnogo boljše, tako za planet, kakor tudi za soljudi, da bi namesto odvečnega kurjenja ogljikohidratov ta sredstva namenil za dobrodelne namene. Tudi sam bi se počutil mnogo boljše. Praviš, da si star 33 in oče dveh otrok. Mislim, da je vsak komentar odveč... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tine93 ()

Aston_11 ::

gtrxslo je izjavil:

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).Lp,

Skratka, pri tvojih latih imaš očitno dva majhna otroka, ki jih verjetno pustiš mami, se ukvarja z njima, ti pa spizdiš.,
Po moji definiciji je to egoizem. Če jih pa vzameš s sabo, je pa zgodba drugačna.

kuall ::

jaz se dostkrat po šihtu, ko delam od doma zafuram kam v ljubljano, velik razlog je tudi to, ker mi paše vozit, posebej je fajn it popoldne, ko so ceste prazne. imam pa vseeno za cilj kaj (trgovina, masaža).
vožnje, ki trajajo več kot 1 uro pa me spravijo bolj v slabo voljo, ker sedenje med vožnjo je tako v trdo, da ti hitro dopizdi. poznam nekega voznika bagra, ki jamra, da ne čuti nog od kolen dol, ker cel dan sedi v bagru. tak da prav daleč se ne bom vlačil v življenju, ker ne morem tako dolgo skupaj sedet.

kriptobog ::

Imam enega oldtimerja,tako da ce je lepo vreme toredno prakticiram :)

Berserker ::

Kaj voziš OP?

gtrxslo ::

Aston_11 je izjavil:

gtrxslo je izjavil:

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).Lp,

Skratka, pri tvojih latih imaš očitno dva majhna otroka, ki jih verjetno pustiš mami, se ukvarja z njima, ti pa spizdiš.,
Po moji definiciji je to egoizem. Če jih pa vzameš s sabo, je pa zgodba drugačna.



Ne bom razlagal ampak ocitno nimas otrok... Ves zdravo je da imata oba partnerja obcasno svojih " 5 minut ". Tud jst pazm tamale k gre nasa ven...

Tema je kako vi odklopte mozgane oz. Kok se vas tud tko vozi...

Sem clovk k zlo rad voz na dolge razdalje ( roadtripi itd..) .. ampak ko ni dopustov si pa 1 × na mesec vzamem cas zase in za odklop od vsakdanjega zivljenja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gtrxslo ()

blink ::

gtrxslo je izjavil:

Živjo,

Temo pišem, ker smo imeli danes v službi debato o vožnji z avtomobilom in sem opazil, da sem edini ki imam " posebno " navado ... ali pač ????

Osebno se vsaj 1 x mesečno vsedem v avto ( najraje v času sončnega zahoda ) nastimam dobro chill mix musko in grem na vožnjo ( brez cilja )... Velikrat šel do Portoroža obrnu pa nazaj... šel tudi že do MS pa nazaj,pač kamor me pot popelje. Vožnje trajajo v povprečju 2 uri. Meni osebno je to res tist taprav odklop od vsakdanjega življenja, družine, občasno težkih otrok :D , službe itd... odklopm možgane, probam čim manj razmišljat in vozim.

In seveda v službi vsi v posmeh kva mi je itd... in me zdej zanima koliko vas je takih, ki imate podobno navado oz. kako vi odklopte možgane od vsakdanjega življenja.

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).

Ena taka tema, da vidmo kako smo si različni,

Lp,


Tudi kdaj. Nic ni narobe s tabo, pacientov ki se ti posmehujejo se pa izogibaj. Pa srecno voznjo!

kuall ::

vožnja ni prav aktivnost, ki bi človeka pomirjala, paše pa vseeno se furat. al gre kdo prepočasi (si mu ti za ritjo), al pa prehitro (ti je on za ritjo), nikoli ti ni prav.

IL_DIAVOLO ::

gtrxslo je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

gtrxslo je izjavil:

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).Lp,

Skratka, pri tvojih latih imaš očitno dva majhna otroka, ki jih verjetno pustiš mami, se ukvarja z njima, ti pa spizdiš.,
Po moji definiciji je to egoizem. Če jih pa vzameš s sabo, je pa zgodba drugačna.



Ne bom razlagal ampak ocitno nimas otrok... Ves zdravo je da imata oba partnerja obcasno svojih " 5 minut ". Tud jst pazm tamale k gre nasa ven...

Tema je kako vi odklopte mozgane oz. Kok se vas tud tko vozi...

Sem clovk k zlo rad voz na dolge razdalje ( roadtripi itd..) .. ampak ko ni dopustov si pa 1 × na mesec vzamem cas zase in za odklop od vsakdanjega zivljenja....


Si sicer čudak, ki ne ve zakaj ima družino, ampak dobro ti ze ves kaj zelis v življenju.

Otroci se prehitro zrastejo, samo tolko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Jaz imam mesečno take prebliske.
Sicer je zame dolga vožnja ponavadi okrog jurja kilometrov v kosu. Tudi 1500 sem jih že naredil v enem dnevu, 500 od tega navadnih cest.
Zberem pa tak čas, da lahko hitro vozim, brez gužve. Ker je drugače nevarno, zaradi padca koncentracije. In kot pravijo, tudi dolgočasno. Če ga skozi goniš, se da.

Otroci so že veliki, btw, imajo svoje poti.

In za ritjo nikoli nimam nikogar. Pred sabo pa vedno.

m0LN4r ::

gtrxslo je izjavil:

Živjo,

Temo pišem, ker smo imeli danes v službi debato o vožnji z avtomobilom in sem opazil, da sem edini ki imam " posebno " navado ... ali pač ????

Osebno se vsaj 1 x mesečno vsedem v avto ( najraje v času sončnega zahoda ) nastimam dobro chill mix musko in grem na vožnjo ( brez cilja )... Velikrat šel do Portoroža obrnu pa nazaj... šel tudi že do MS pa nazaj,pač kamor me pot popelje. Vožnje trajajo v povprečju 2 uri. Meni osebno je to res tist taprav odklop od vsakdanjega življenja, družine, občasno težkih otrok :D , službe itd... odklopm možgane, probam čim manj razmišljat in vozim.

In seveda v službi vsi v posmeh kva mi je itd... in me zdej zanima koliko vas je takih, ki imate podobno navado oz. kako vi odklopte možgane od vsakdanjega življenja.

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).

Ena taka tema, da vidmo kako smo si različni,

Lp,

Najlepse je poleti, ponoci, ko so ceste prazne, se ohladi in ne rabis klime. Sicer pa kje se vozis, da te zjebane ceste ne razjezijo?
Jaz se tudi rad vozim naokoli oz. jaz nasplosno rad vozim. Nekega posebnega razloga ni.
Saj to ni nic drugace, kot nekateri, ki gledajo TV, berejo casopis, gonijo bicikl, grejo na sprehod, vsak ima svoj ZEN. Vcasih celo pozabim, da sploh nimam muzke prizgane.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

b3D_950 ::

Js sm si nabavil električni bicikl pa gasa za kakšne dve uri po hribčkih in dolincah. Fajn zadeva, sploh če živiš bolj v kakšni vukujebini, kjer ni prometa.

Z avto tudi kdaj kakšn krog za brezveze, ampak se mi zdi da je samo še nedeljah dopoldne prebavljivo. Med tednom so sami šleparji, preveč pleha v glavnem.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

kuall ::

feryz je izjavil:

In za ritjo nikoli nimam nikogar. Pred sabo pa vedno.

Ja bolje ga je imet pred sabo kot za ritjo, zato vsi vozimo prehitro. Včasih pa se odločiš, da boš vozil bolj počasi, ker je taka vožnja tudi bolj prijetna. Ampak neha bit prijetna, ko se ti en prilima na rit in ga moraš stalno gledat, kdaj te bo hotel prehiteti. Če bi bil jaz sam na cesti bi ziher vozil 30% počasneje kot pa zdaj vozim.

ytodf ::

poznam ene, ki imajo tako mirno življenje in brez stresa, da morajo it v kakše pomlajujoče adrenalinske situacije, ne še bolj sproščujoče...
še posebej spomladi/jeseni, ko so mešajo velike zračne gmote in lahko spremeniš postavitev v (skoraj) vodoravno, hehe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

borut_p ::

Jaz se pa zvecer usedem za comp, slusalke in ene 3h delam za sp - dober odklop/hobi in se nekaj €€ zasluzim

Vsakemu svoje ... clovek pac rabi nekaj miru za umirit se

m0LN4r ::

Ce bi imel oldtimerja ali nekaj v tem smislu, bi definitivno uzival v "pocasni" voznji po kaksni lepi cesti z razgledom, kot je recimo prehod med Italijo in Avstrijo, cez gore.
Nice.
Jebeno je ko se pocasi vozim, pa se potem vseeno zacne vlect vseskup. Pa fajn je pospesit skozi ovinke in zavirati, pa da ko prides domov vse poka od vrocine.
Tudi po kaksnem praznem mestu sred noci je drugace super. Lih zadnjic v MB okol dveh zjutri, zive duse ni nikjer.

Leto ali naslednje leto pa definitivno Col de Turini.

OP katero musko pa poslusas? Jaz imam zelo razlicne playliste, za pocasno voznjo in relaxat imam najveckrat kak synthwave. Ko pa se mi zalusta mal pospesit pa je ponavadi od samurai metala, vse do eurobeat xD
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PacificBlue ::

gtrxslo je izjavil:

Živjo,

Temo pišem, ker smo imeli danes v službi debato o vožnji z avtomobilom in sem opazil, da sem edini ki imam " posebno " navado ... ali pač ????

Osebno se vsaj 1 x mesečno vsedem v avto ( najraje v času sončnega zahoda ) nastimam dobro chill mix musko in grem na vožnjo ( brez cilja )... Velikrat šel do Portoroža obrnu pa nazaj... šel tudi že do MS pa nazaj,pač kamor me pot popelje. Vožnje trajajo v povprečju 2 uri. Meni osebno je to res tist taprav odklop od vsakdanjega življenja, družine, občasno težkih otrok :D , službe itd... odklopm možgane, probam čim manj razmišljat in vozim.

In seveda v službi vsi v posmeh kva mi je itd... in me zdej zanima koliko vas je takih, ki imate podobno navado oz. kako vi odklopte možgane od vsakdanjega življenja.

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).

Ena taka tema, da vidmo kako smo si različni,

Lp,


Imam enega starejsega sorodnika, ki to počne kar redno. S tem, da se vozi naokoli po manjsem slov. mestu.
Men je to itak nesmiselno, pa po drugi strani skodljivo za zrak in naravo..pa je veliko več bolj zdravih hobijev, ki te lahko bolj sprostijo. Smo pa različni.

Men je vožnja s kolesom, sprehod, pa tudi delo sprostitev. Včasih tudi risanje s svincnikom ali ogljem. Najbolj se pa fizično in umsko sprostim na kolesu. Takrat odklopim možgane do take mere, da prostor in čas preneha obstajat. Fokusiran se samo na dihanje. Se tudi zgodi, da se kaksnega dela poti sploh ne spomnim.

Pa glasba, čeprav jo res zadbje čase bolj mal poslušam.

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

In seveda v službi vsi v posmeh kva mi je itd... in me zdej zanima koliko vas je takih, ki imate podobno navado oz. kako vi odklopte možgane od vsakdanjega življenja.

Kaj je njim da se ti smejijo ker v vožnji očitno uživaš :| Moje sožalje za take sodelavce.

Sam grem občasno na dvo-urni sprehod. Na slušalke si dam kakšen podcast. Hitro mineta tisti dve uri, počutje je pa tud dobro, ker sem se nadihal svežega zraka in noge pretegnil. Zdrav duh v zdravem telesu, pa to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

b3D_950 ::

Eh ta narod je itak ena sama faušarija. Ne se obremenjevat s tem kaj si nekdo drug misli.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

zobnik ::

Počni tisto kar tebi paše in ne poslušaj drugih, saj če pogledaš večina služba, trgovina, domov kaj pa pol priklopljeni na TV, telefone in kake igrce pa rolete dol in kot v zaporu. Ene vidim vsaj mal grejo an sprehod, malo je ki tečejo, in malo kolesarjo.
Sem včasih tud sred noči se vozil okol, res skoraj nikjer nobenga. Zdaj pri podobnh letih kot ti pa ponoči spim, podnevi tekoča dela in le vzamem si čas za mal sprehoda v naravo za urco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

eventyrer ::

2 uri vožnje ni "dolga vožnja". :)

Pač imaš nek svoj hobi. Good for you.

gtrxslo je izjavil:


In seveda v službi vsi v posmeh kva mi je itd...


hobiji ne sodijo v službo. Še manj debata o njih. morda hobi omeniš nekomu s katerim se res malo bolj spoprijateljiš ali pa nekomu za katerga izveš da ima podoben hobi kot ti. Drugače....ne omenjaj.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

Tudi jaz si pogosto privoščim kakšno 'brezvezno' vožnjo. Namesto po avtocestnem obroču (Lj) se pogosto peljem čez center, ali pa za vikend kakšne relacije do Litije, Grosuplja, Kamnika... just for fun.

DePalmo ::

Včasih sem to redno prakticiral, skoraj vsak vikend, sedaj pa že zelo dolgo ne. Občasno me prime da bi se nekam zapeljal, a se nato nikoli ne. Pa me ne gane onesnaževanje zaradi morebitne "brezvezne" vožnje ali mnenja drugih, pač očitno želja ni več tako velika kot je bila 15 let nazaj.

In če ti paše, jaz v tem ne vidim nič narobe. Sploh pa če sta z ženo usklajena in tudi njej daš njen čas in si medtem s svojimi otroci.

Tako da uživaj v svoji razvadi!

Scorpy84 ::

Jaz sem podobno pocel ene parkrat na mesec, sicer ne nekam v x, ampak na poti domov sem sel okrog stran od guzve ali v hribe ali pa kje po res lepi prazni cesti. Namesto 45 minut voznje sem si naredil za eno ali do dve uri voznje. Zdaj sem pa zamenjal avto za kolo in ce ni ravno pod niclo, grem raje v sluzbo s kolesom. V eno smer imam 15 km. Po tem so izginili problemi z guzvo posledicno, da se grem okoli voziti. Se pa precej pozna na denarnici, dosti manj goriva porabim, kot tudi kilometrina na avtu, tako da ni vec treba toliko servisirati avto. O kondiciji, da ne govorim, zdaj edino kar na novo pocnem, da ne grem vedno po cesti, ko zapase, sploh poleti, grem po gozdni cesti, markirane poti, brezpotja vsega po malem. In se vedno me za prost vikend nekaj pici, pa z drugim treking kolesom grem na 100-150km se voziti in se z zeno in otroci dobimo npr. na bledu pa gremo na izlet okoli.

KTr1sk ::

Z avtom sicer nisem nikoli šel nekam "brezveze", z motorjem pa ko je toplo skoraj vsak vikend, večinoma za cel dan ali en popoldne/dopoldne s prijatelji oz. občasno tudi sam :)
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

gtrxslo ::

Vedno izberem vecerni cas, ko ni vec guzve na cesti, otroci ze proti pojstli za spat... Drgac se furam vsepovsod 95% avtocesta


Kar se tice sprehodov , grem vsak dan za pol urce na sprehod, gaming tud kdaj pa kdaj po urco, vendar zame k se rad vozm, to ni popoln odklop....mi enkrat mesecno manjka tist popoldn odklop

Hodm tud v fitness ampak to ni to...

stara mama ::

Take brezvezno dolge vožnje jaz delam z motorjem :)
Z avtom mi pa na kraj pameti ne pade kaj takega, že tako sem preveč v njem. Očitno ste pa nekateri premalo.

Zgodovina sprememb…

profii ::

gtrxslo je izjavil:

Vedno izberem vecerni cas, ko ni vec guzve na cesti, otroci ze proti pojstli za spat... Drgac se furam vsepovsod 95% avtocesta


Kar se tice sprehodov , grem vsak dan za pol urce na sprehod, gaming tud kdaj pa kdaj po urco, vendar zame k se rad vozm, to ni popoln odklop....mi enkrat mesecno manjka tist popoldn odklop

Hodm tud v fitness ampak to ni to...


Pa ti imaš več frej cajta k samski tip brez službe :)
A tvoja vse zrihta sama? :)

krucymucy ::

stara mama je izjavil:

Take brezvezno dolge vožnje jaz delam z motorjem :)

Tudi jaz. In namenoma nimam komunikacije v celadi, da je mir.

Kar se pa avtomobila tice, imam pa priblizno 60x letno 600km fure in mislim da je dovolj.

gruntfürmich ::

ja, v ameriških filmih je to kar popularno. me je tudi všasih prijelo, ampak nisem videl pametne destinacije za kaj takega.

tako da sem te ideje opustil, se raje proščam drugače...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Likalnik ::

Še moje mnenje...sicer jaz za sprostitev tega ne počnem, ker me vožnja (beri gužva in ljudje brez kulture prej živcirajo kot pa sproščajo) Bi ti pa povedal, da se ne obremenjuj s folkom kateri to ne podpira...že tu na forumu lahko prebereš par bolnih komentarjev....kot so recimo, da zapravljaš čas po nepotrebnem namesto, da bi ga preživel z otroci...ali pa, da mora vse delo prevzeti partnerka...ker se ti voziš po cesti enkrat na mesec po dve uri....to je brezveze resno jemat....ker potem bi lahko za vsakega kolesarja kateri na cesti izgubi po par ur dnevno (ne enkrat na mesec) napisali kako "gubi cajt" za brezveze namesto, da bi preživel čas z otroci...pa to bi lahko napisali za vsakega rekreativnega športnika.
vsak se sam in na svoj način sprošča, če OP to počne za volanom pa naj....dvomim, da bo zaradi tega kaj v življenju zamudil...nič bolj kot pa jaz, ko se sproščam med tekom, v fitnesu ali pa med samozadovoljevanjem....včasih (enkrat na mesec) v gostilni z pirom in cigaretom v roki...na ta način znam preživeti kar veliko ur v določenem dnevu....

driver_x ::

gtrxslo je izjavil:

Živjo,

Temo pišem, ker smo imeli danes v službi debato o vožnji z avtomobilom in sem opazil, da sem edini ki imam " posebno " navado ... ali pač ????

Osebno se vsaj 1 x mesečno vsedem v avto ( najraje v času sončnega zahoda ) nastimam dobro chill mix musko in grem na vožnjo ( brez cilja )... Velikrat šel do Portoroža obrnu pa nazaj... šel tudi že do MS pa nazaj,pač kamor me pot popelje. Vožnje trajajo v povprečju 2 uri. Meni osebno je to res tist taprav odklop od vsakdanjega življenja, družine, občasno težkih otrok :D , službe itd... odklopm možgane, probam čim manj razmišljat in vozim.

In seveda v službi vsi v posmeh kva mi je itd... in me zdej zanima koliko vas je takih, ki imate podobno navado oz. kako vi odklopte možgane od vsakdanjega življenja.

Sem 33 let star, redna služba in seveda imam družino ( dva otroka ).

Ena taka tema, da vidmo kako smo si različni,

Lp,


Zelo dobro, da si si našel način za sprostitev. Ne obremenjuj se z mnenjem drugih! Sam tega ne počnem z vožnjo, imam pa za sproščanje druge dejavnosti, ki bi se nekomu prav tako zdele čudne, brezvezne ali nepotrebno zapravljanje energije in surovin. Prav tako je pravilno (in nikakor ne egoistično), da narediš odklop za nekaj ur od družine.

Webmojster ::

Nisi edini. Tudi meni zapaše včasih na kako krajšo turo z avtom.

Seveda lepo umirjen tempo, v urah, ko ni več gužve in tam kjer ni veliko voznikov.

Je pa res, da dražji kot je bencin, manj je teh voženj. Kmalu bo tak čas za kolo.

TheBlueOne ::

Ko sem bil froc in sem komaj napraskal za benz sem se sel na kaksen tak izlet. Sedaj, ko imam dolocena leta za sabo tudi 40.000km/leto, me ne spravis za volan, ce ni nujno.

Verjetno ni vprasanje kako tocno kratko uides realnosti, je bolj vprasanje, ce je normalno, da potrebujes tu in tam kaksno uro 100% zase. Jaz sem pred "poskodbo" sel redno na tek. Trenutno imam probleme najti tak izhod zaradi minimija in je kar utrujajoce.

WhiteAngel ::

OP: Sam se ravno tako odklopim, slušalke v ušesa, samo da grem hodit. Ni pomembno, kam. Tudi po gmajni včasih rijem, kjer sploh ne vem, če se bo kam prišlo. Samo malo čudno izgleda, ker je včasih ura 22h, 23h, tudi polnoči, jaz pa šetam sam okoli sredi noči brez psa in nekega cilja. Heh, verjetno me imajo za vaškega posebneža. Jeb*ga.

PunkDude ::

25,000 samo za službo letno.
Preferiram daljše sprehode in čim manj avtomobila, ko ne delam.

Likalnik ::

Mene edino kar me moti oziroma bi mi bilo neprijetno glede to vrstnega sproščanja (vožnja z avtomobilom), da je lahko hitro nesreča katera te lahko zaznamuje za celo življenje...vsi vemo, da se na cesti lahko hitro kaj zgodi...drugače je, če se ti moraš usesti za volan in se nekam odpeljati (imaš končni cilj)....sicer ima tudi OP cilj, da se ob tem sprosti...ampak vseeno...v današnjih časih je toliko prometa na cesti, da če ni nujno jaz osebno raje ne grem za volan.....
poleg tega bi pa pri takem sproščanju rad poudaril, da je potrebno biti previden, da se človek za volanom ne zasanja....saj veste...dobra muzika, gretje sedeža, tempomat...itd...in si hitro z mislimi drugje...pred tabo pa stoječa kolona vozil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

DePalmo ::

Če boš tako tuhtal, ne boš prišel daleč. Lahko te podre drevo med sprehodom v gozdu, lahko te povozi avto/kamion/avtobus med kolesarjenjem, lahko si odrežeš prst ko si pripravljaš solato, ... Hudiča, sedaj lahko celo dobiš bombo na glavo medtem ko počivaš v dvnevni sobi!

Zato se pa vsak sam odloči kakšen hobi bo imel in če je dovolj pri pameti, se ga bo Darwin izognil. Drugače pa pač ne.

Likalnik ::

DePalmo je izjavil:

Če boš tako tuhtal, ne boš prišel daleč. Lahko te podre drevo med sprehodom v gozdu, lahko te povozi avto/kamion/avtobus med kolesarjenjem, lahko si odrežeš prst ko si pripravljaš solato, ... Hudiča, sedaj lahko celo dobiš bombo na glavo medtem ko počivaš v dvnevni sobi!

Zato se pa vsak sam odloči kakšen hobi bo imel in če je dovolj pri pameti, se ga bo Darwin izognil. Drugače pa pač ne.


ja se strinjam...v življenju se ti lahko marsikaj naredi...lahko ti tudi cegu na glavo pade pa te ubije....pač samo razlika je v %, kakšna možnost je, da ti cegu pade na glavo in kakšna možnost je, da se ti v avtomobilu oziroma na cesti zgodi nesreča....v % je velika razlika.

ampak ja, kot si napisal...vsak zase ve kaj ga sprošča in super je tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Hemi426 ::

Kot že moj nick pove, sem ljubitelj avtomobilske kulture.

Vsako poletje preživim kakšen vikend celo noč na cesti.
Je nekaj v tem, glasba in brezciljnost. Najrajši na Obali dočakam sončni vzhod.
Neke vrste meditacija. Pa imam tudi že svojo družino.

Najlepši časi so bili s starejšim ITA V6.

TheBlueOne ::

DePalmo je izjavil:

Če boš tako tuhtal, ne boš prišel daleč. Lahko te podre drevo med sprehodom v gozdu, lahko te povozi avto/kamion/avtobus med kolesarjenjem, lahko si odrežeš prst ko si pripravljaš solato, ... Hudiča, sedaj lahko celo dobiš bombo na glavo medtem ko počivaš v dvnevni sobi!


Uspeh je praviloma posledica uspesnega tehtanja verjetnosti. Delati kilometre z avtom za brezveze dejansko je slaba ideja, ce primerjas alternative. Ce zmores sprehod do take mere, da ti ni napor in v njem lahko uzivas je sigurno bolj smoterna odlocitev.

Sto pametnih odlocitev je razlika med revezem in bogatasem. Med bolanim in fit itn.

Pa ne pravim, da ne iti na dziro z avtom. Samo, da se je treba zavedati rizika in alternativ.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Hemi426 je izjavil:

Kot že moj nick pove, sem ljubitelj avtomobilske kulture.

Vsako poletje preživim kakšen vikend celo noč na cesti.
Je nekaj v tem, glasba in brezciljnost. Najrajši na Obali dočakam sončni vzhod.
Neke vrste meditacija. Pa imam tudi že svojo družino.

Najlepši časi so bili s starejšim ITA V6.


Kateri avto je ITA, če smem vprašati?

TheBlueOne ::

Likalnik je izjavil:



Kateri avto je ITA, če smem vprašati?


Skoraj sigurno Alfini sestaki.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

ja tudi jaz razmišljam v to smer...da je ALfa...ampak katera

P.S. 155:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

svecka ::

Eni furajo avte da se odkopijo, drugi igrajo igrice, tretji gledajo serije, četrti pa doma kaj delajo zunaj...vsakomur svoje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radarji v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29735074 (19676) Badwolff
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748970 (31629) GR2
»

Vrednost bližine delovnega mesta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15013593 (9636) solatko
»

Prevoz v službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915088 (12776) krneki0001
»

Google registriral prvi avtomobil brez voznika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
20653423 (47681) Truga

Več podobnih tem