» »

Vrednost bližine delovnega mesta

Vrednost bližine delovnega mesta

«
1
2 3 4

bucket ::

Razmišljam o nakupu hiše.
Trenutno porabim od 25 do 35 minut v avtu do službe v eno smer.
Ogledujem si hiso, pri kateri bi to znašalo dobrih 10 minut do trenutne zaposlitve.
Ker ogledana hiša ni nova, je dražja in potreba obnove si sestavljam stroške in morebitne prihranke povezane s tem.

Torej, koliko je vam vredna bližina od delovnega mesta? In mogoče večjega mesta?

Ganon ::

Meni pomeni ogromno. Od podjetja sem oddaljen slabih 10 minut vožnje. Ne bi se preselil nekam daleč stran.

acookook ::

Itak, da je to pomemben faktor, jaz bi recimo bil zadovoljen z max. 1h v eno smer, čeprav poznam eno, ki se je do en čas nazaj vozila 2h v eno smer vsak dan (Prekmurje - Ljubljana) 8-O, @Invictus, še ti povej.

hendriks ::

Če imaš delovno mesto v pisarni, poskušaj delodajalca prepričati da delaš večino tedna od doma. Tako postaneš lokacijsko precej neodvisen. 2x tedensko npr. vožnja v eno smer 25min ne pomeni nekega stresa.

Vens ::

Se zelo strinjam s hendriksem. Sam sem bil na cesti skoraj 2 uri dnevno. Sedaj smo se dogovorili za 2 dni on site, 3 dni od doma.

b3D_950 ::

Sam imam cca 8min z avtom, letos sm začel mal več s kolesom, ene 20 min bicikliranje bolj na izi v eno stran, pa je to to.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

MIHAc27 ::

Lokacija je veliko vredna. 10 minut vs 30 minut se sliši malo, ampak se kar nabere. Samo v eno smer to znese urco na teden, 4 na mesec, letno 48.. to je že kot bi bil na dopustu en teden. Goriva gre tudi manj (in z tem obraba vozila).

Marsikdo gre tudi raje dlje, pa da ima doma naravo, vrt, nižjo najemnino/kupnino hiše kot pa da mora živeti v mestu, brez vrta,...

Oceni, kje še profitiraš. Je šola bližje, trgovina kake dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

showsover ::

Eni nesrecnezi imamo 3 m(etre) do delovnega mesta.

fikus_ ::

Če je 10 min z avtom, potem je lahko alternativa tudi kolo. In če sta 2 avta pri hiši, lahko enega prodaš. Potem na dan bi prihranil 20-30 min časa za vožnjo. To so 3 plusi. Minusi . . .

V prvi vrsti glej lokacijo hiše, če ti je všeč, potem oddaljenost od službe (ki jo boš verjetno še menjal v življenju), bodoče sosede, če imaš otroke, bložina vrtca/šole/avtobusna postaja/zdravstveni dom, . . .

johanblond ::

bucket je izjavil:

Razmišljam o nakupu hiše.
"do trenutne zaposlitve."

Koliko je to trajna opcija? Jaz se ne bi zabubil v neko lokacijo in potem to imel za argument za nespametno vztrajanje na tem delovnem mestu. Recimo pri meni kaže da bom kar dolgo vztrajal v trenutni službi, se bo pa služba selila na novo lokacijo :-).

bucket je izjavil:

Razmišljam o nakupu hiše.
Trenutno porabim od 25 do 35 minut v ... to znašalo dobrih 10 minut


Razlika ni velika.

Realno gledano, a si sam ali imaš družino, kaj je s šolo, mikrolokacija, ostala infrastrukura,..?
To so realna vprašanja, po v službo je po prioriteti precej nizko.

hipertija ::

Meni pomeni ogromno.

c3p0 ::

Leta nazaj sem pustil službo zaradi dobre pol ure vožnje v vsako smer. Že na leto se nabere precej izgubljenega časa.

hojnikb ::

Ogromno. Mam 5 minut. Že samo na bencinu se pozna :)
#brezpodpisa

mkk20 ::

Meni to veliko pomeni - bi plača mogla bit bistveno višja, da bi se prestavil drugam.
Sicer sem pa moji računal, ki se je vozila 45min v eno smer, da letno prebije v avtu skoraj 15 dni, če dela 40 let je to 1 leto in 8 mesecev.
Ta čas je vsaj za mene bolje gledati v luft, ni pa nit najmanj premerljivo s sedenjem na školjki, ki je vseeno sproščjujoče v primerjavi cjazanjem v koloni pločevine.

IL_DIAVOLO ::

Delati v kraju kjer zivis? Katastrofa.

Pobes ::

Jaz imam do službe 2 minuti peš, več časa mi kuha kavo v avli podjetja kot rabim za domov.

Avto sem kupil 6 let nazaj nov, ker sem se vozil preden sem se preselil 30 minut proč. Potem sem se preselil bližje in avto ima danes po 6tih letih 70.000km.
Moja boljsa polovica si je tudi službo dobila 4km proč in gremo res malo z avtom okoli .
5 minut in si doma, to je super :)

m0LN4r ::

Blizina je zlata vredna. Trenutno imam do sihta z avtom ca. 18 minut po regionalki in 15 minut po AC.
Upam pa da od naslednjega leta dobiva stanovanje, ki bo to razdaljo skrajsalo na 15 minut po regionalki in 12 minut po AC.
Meni se to zdi ful prakticno, tudi ce kaj pozabim doma lahko med malico hitro skocim zrihtam in grem nazaj na siht. Ali pa opcija s kolesom tudi gre poleti, sicer traja 50 minut, ampak gre na izi.

Najbolj razvadilo me je pa, da je pekarna prakticno za vogalom, trgovina za vogalom, obcina za vogalom, banka za vogalom, vrtec za vogalom, reka, narava, outdoor fitnes prakticno 5 minut teka dalec. V bistvu je nekako vse na kupu.

Malo me bo motilo, ce bom ko bom blizje sihtu ostali stvari pa bodo malenkost dlje. Bom pa imel prakticno za vogalom zeleznisko, lekarno, mcdonalds 24/7, lidl in bencinsko 24/7:)) Avtocesta pa bo dobre pol minute voznje od tam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Likalnik ::

Jaz nikoli nisem gledal, da bi kupil hišo na določeni lokaciji zato, ker bi imel blizu službo....smo v takšnih časi, ko služba danes je jutri jo ni več...oziroma je že druga....in kaj boš kupil parcelo na drugem koncu države zato, da imaš 10 minut do službe...še preden bo ta hiša pod streho boš iskal drugo službo...katera bo pa 1 uro oddaljena od nove parcele...kaj boste takrat spet drugje hišo kupovali?

Kupiš hišo/parcelo tam kjer ti je lokacijsko najlepše...službo potem že najdeš na tistem območju....jaz sem se 8 let vozil v službo 45 minut v eno smer....službo sem potem zamenjal sedaj rabim 15 minut...čez pet let si bom pa mogoče našel službo spet oddaljeno 45 minut od doma....pač orientirati nakup hiše glede na lokacijo službe je po mojem mnenju bolano.....

m0LN4r je izjavil:

Blizina je zlata vredna. Trenutno imam do sihta z avtom ca. 18 minut po regionalki in 15 minut po AC.
Upam pa da od naslednjega leta dobiva stanovanje, ki bo to razdaljo skrajsalo na 15 minut po regionalki in 12 minut po AC.
Meni se to zdi ful prakticno, tudi ce kaj pozabim doma lahko med malico hitro skocim zrihtam in grem nazaj na siht. Ali pa opcija s kolesom tudi gre poleti, sicer traja 50 minut, ampak gre na izi.

Najbolj razvadilo me je pa, da je pekarna prakticno za vogalom, trgovina za vogalom, obcina za vogalom, banka za vogalom, vrtec za vogalom, reka, narava, outdoor fitnes prakticno 5 minut teka dalec. V bistvu je nekako vse na kupu.

Malo me bo motilo, ce bom ko bom blizje sihtu ostali stvari pa bodo malenkost dlje. Bom pa imel prakticno za vogalom zeleznisko, lekarno, mcdonalds 24/7, lidl in bencinsko 24/7:)) Avtocesta pa bo dobre pol minute voznje od tam.



Kateri kraj je to če ni skrivnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

m0LN4r ::

Odvisno od primera do primera, ce si migrant, ki se vozi iz vasi v mesto, bos se skoraj v 99% primerih vozil v isto mesto, tudi ce menjas sluzbo. Tako da je razlika ce si v sosednji vasi ali pa vasi bogu za hrbtom do tega mesta.

Kateri kraj je to če ni skrivnost?
Ah 84109 Ah pozabil sem Plazo in Wakeboard pri jezeru, 15 minut pes xD

Pol pa se kolesarske poti do sosednjih mest in naprej.

Hise pa nove soseske pa rastejo kot gobe na dezju. V 5 letih odkar sem tu so potegnili 4 nove ulice, nov vrtec, novo banko, edino OS je v sosednji vasi.
Cena nepremicnin je od 4500.-Eur na kvadratni meter za stanovanje, parcele pa od 500.- na kvadrat, v vasi, ki je se blizje mestu pa 6000 oz. 700 xD
Stevilo prebivalstva raste trenutno z 1,3% na leto v tej okolici.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

LeQuack ::

Vožnja v službo je zastarel koncept ki mora čim prej umreti. Prihodnost je samo delo na daljavo.
Quack !

Scaramouche1 ::

LeQuack je izjavil:

Vožnja v službo je zastarel koncept ki mora čim prej umreti. Prihodnost je samo delo na daljavo.


niso vsi programerji...

jakan123 ::

Scaramouche1 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Vožnja v službo je zastarel koncept ki mora čim prej umreti. Prihodnost je samo delo na daljavo.


niso vsi programerji...


Med corono se je lepo pokazalo, da niso samo progamerji tisti, ki lahko delajo od doma...

m0LN4r ::

Ga bom dopolnil, ne dela vsak za pisalno mizo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jerry000 ::

Meni ni toliko pomembno. Delo imam v LJ in v LJ kaj kupit je strel v koleno, predrago. Najdaljša točka do katere grem je celje. Sploh če delam 3 dni od doma 2 pa na lokaciji

LeQuack ::

Jaz imam relativno blizu do službe pa mi vseeno preseda hodit tja. Tako da upam da so se med krizo firme kaj spametovale in da bodo začele ponujati delo od doma v večini kot konkurenčno prednost.
Quack !

Invictus ::

Meni bližina toliko pomeni, da najraje delam od doma.

Za 15 minut manj vožnje se pač ne splača selit, razen če je že v osnovi tak plan...

Tako ali tako se moraš obleči za v službo, kar vseeno pobere nekaj časa. Če delaš od doma, je ta čas 0...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HotBurek ::

Od obeh skrajnosti je mogoče najboljša "nekje vmes". Se pravi, 3-4 dni na teden remote, 1-2 dni na teden v pisarno.

Ker takšno kvaliteto komunikacije, kot jo lahko imaš neposredno z osebo v živo (v pisarni), ne moreš nadomesti. In to tudi šteje.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

pirat ::

m0LN4r je izjavil:

Blizina je zlata vredna. Trenutno imam do sihta z avtom ca. 18 minut po regionalki in 15 minut po AC.
Upam pa da od naslednjega leta dobiva stanovanje, ki bo to razdaljo skrajsalo na 15 minut po regionalki in 12 minut po AC.
Meni se to zdi ful prakticno, tudi ce kaj pozabim doma lahko med malico hitro skocim zrihtam in grem nazaj na siht. Ali pa opcija s kolesom tudi gre poleti, sicer traja 50 minut, ampak gre na izi.

Najbolj razvadilo me je pa, da je pekarna prakticno za vogalom, trgovina za vogalom, obcina za vogalom, banka za vogalom, vrtec za vogalom, reka, narava, outdoor fitnes prakticno 5 minut teka dalec. V bistvu je nekako vse na kupu.

Malo me bo motilo, ce bom ko bom blizje sihtu ostali stvari pa bodo malenkost dlje. Bom pa imel prakticno za vogalom zeleznisko, lekarno, mcdonalds 24/7, lidl in bencinsko 24/7:)) Avtocesta pa bo dobre pol minute voznje od tam.

Glede na napisano sedaj zivis za vogalom, drugo leto se pa spet selis ravno za vogal.
Vsekakor soseska z veliko vogali :))

LeQuack ::

HotBurek je izjavil:

Od obeh skrajnosti je mogoče najboljša "nekje vmes". Se pravi, 3-4 dni na teden remote, 1-2 dni na teden v pisarno.

Ker takšno kvaliteto komunikacije, kot jo lahko imaš neposredno z osebo v živo (v pisarni), ne moreš nadomesti. In to tudi šteje.


Koliko IT firm sedaj to omogoča, včasih je bila to izjema? Mogoče pa je res čas za kaj novega najti.
Quack !

Highlag ::

Samo bližje po Km ni vedno enako časovno bližje. Po Ljubljani včasih traja dlje da prideš nekam, kot iz recimo Kranja v Ljubljano..
Never trust a computer you can't throw out a window

poweroff ::

Se pravi, če je bližina do delovnega mesta zelo pomemben faktor... to preprosto pomeni, da do penzije ne boste zamenjali delovnega mesta. Ker če bi šel na boljše delovno mesto, bi se moral tudi preseliti. To je pa že večji stres in strošek potem...
sudo poweroff

LeQuack ::

Zdaj se delovna mesta menja na 1 ali 2 leti. To je edini način da napreduješ dejansko.
Quack !

Invictus ::

HotBurek je izjavil:


Ker takšno kvaliteto komunikacije, kot jo lahko imaš neposredno z osebo v živo (v pisarni), ne moreš nadomesti. In to tudi šteje.

To je samo nabijanje nesposobnih šefov.

Če znajo voditi projekt, in urejati "razvojno birokracijo", potem fizična prisotnost ni potrebna.

Če govoriš preko kamerce, je to že v živo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

V živo imajo ekstroverti prevelik vpliv pri izmenjavi mnenj, tako da je elektronska komunikacija boljša.
Quack !

2dark ::

Bližina službe je zlata vredna. Prej sme imel 50 minut do službe- bruh. Sedaj imam 7 minut. Ni primerjave. Ob 15 grem iz službe, ob 15:10 sem že doma.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

energetik ::

LeQuack je izjavil:

V živo imajo ekstroverti prevelik vpliv pri izmenjavi mnenj, tako da je elektronska komunikacija boljša.

Se strinjam. Čeprav tudi na telki imajo taki osebki večji vpliv, ker pač več govorijo.

Sicer pa - zaenkrat imam šiht precej blizu (11km, 15min avto, 30min kolo), vendar se bo firma selila na 25km (25min avto, kolo ??). Upam pa na več dela od doma. Navsezadnje zdaj že 3 mesece delam izključno od doma in zame ni razlike, vse lahko naredim enako kot na fizični lokaciji. Meni je videokonferenca identična fizičnemu sestanku, še boljša, ker na izi šeraš ekran, ni kakšnih zadreg kam z rokami, koga kdaj gledati, kaj se obleči itd; skoncentriran sem lahko izključno na tematiko.
Zaradi menjave lokacije firme se seveda ne bom selil. Bi pa razmislil o menjavi šihta, če bi se moral voziti več kot ~35min v eno smer. Življenje je prekratko, da bi cele dneve pustil na cestah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

chuck ::

Meni je to bilo najbolj pomembno in sem se zato neprestano selil med LJ, CE, MB in KP. Tako da sem večino časa imeli dve stanovanji, nekje pol leta pa kar štiri. Pa tudi stanovanje sem vedno iskal v razdalji največ 10min s kolesom.
Zdej se mi je delo malce spremenilo, ampak imam službo 45min stran z avtom in se največ enkrat na teden peljem, včasih dvakrat. Žal pa se mi zdi, da manj naredim od doma, edino boljše volje sem. Se bo treba spet selit :|
Vožnja v avtu je res izguba časa in si ne morem pomagat, da ne delam iz avta, tudi zato...ali pa Tesla...

T-h-o-r ::

sem 8 minut peš od pisarne

je zelo fajn; pred tem sem se vozil cca 45-50 minut v eno smer, sploh ni primerjave
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

st12 ::

Meni je 25 minut ravno prav. Po AC 99% na desnem pasu lahko lepo v miru poslušaš glasbo, ker po regionalki moraš precej misliti še na vožnjo. Za avto je pa sploh to najbolj idealna razdalja, res da gre več bencina, ampak motor bo pa delal dlje časa kot na 10 minut vožnje. Tudi vzmetenje dlje zdrži.
Sicer sta pa glede stroškov avta oba primera, tako 10 kot 25min, precej dobra napram tistim ki delajo 40k km na leto.
Če ti pa zapašejo ovinki greš pa kdaj lahko tudi na regionalko. Ampak tam itak srečaš same počasnele, tako da je to bolj za enkrat na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

Zimonem ::

T-h-o-r je izjavil:

sem 8 minut peš od pisarne

je zelo fajn; pred tem sem se vozil cca 45-50 minut v eno smer, sploh ni primerjave

To je to. Sem imel tudi jaz tam nekje mogoče malo dlje. Ne rabiš avta, parkplaca na šihtu(v Lj cca. 100e) + plus dve uri na dan več(od oka ocenimo da je to 300e na mesec). Plus tega nobene živčnosti ob prebijanju čez pleh na cesti, ampak samo kratek sprehod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

PrimoZ_ ::

bucket je izjavil:

Razmišljam o nakupu hiše.
Trenutno porabim od 25 do 35 minut v avtu do službe v eno smer.
Ogledujem si hiso, pri kateri bi to znašalo dobrih 10 minut do trenutne zaposlitve.
Ker ogledana hiša ni nova, je dražja in potreba obnove si sestavljam stroške in morebitne prihranke povezane s tem.

Torej, koliko je vam vredna bližina od delovnega mesta? In mogoče večjega mesta?


Bližina trenutnega delovnega mesta je slab kriterij, ker boš z veliko verjetnostjo še kdaj zamenjal delovno mesto in ti to povsem podre trenutno odločitev.
Druga opcija pa je, da te priveže na trenutno delovno mesto, kjer boš vstrajal zgolj zato, ker si nekoč kupil hišo blizu.

Jaz sem raje gledal tako, da sem kupil stanovanje na lokaciji z dobrimi prometnimi povezavami.

c3p0 ::

LeQuack je izjavil:

V živo imajo ekstroverti prevelik vpliv pri izmenjavi mnenj, tako da je elektronska komunikacija boljša.


Zato se tako oklepajo dela on-site. Da vsi vidijo njihovo veličino in odličen smisel za humor. V resnici pa se jih le tolerira. Če bi delali remote bi verjetno kdo ugotovil, da jih je preveč.

hipertija ::

Zanimivo, kako določeni posamezniki gledajo na to, da se vozijo daleč na način: "sej imam itak plačano kilometrino" - in dejansko nekako na stvar gledajo samo z vidika stroškov, ki pa dejansko ne zajemajo samo gorivo in to nekateri kar pozabijo...

a) čas: si kdo kdaj poračuna, koliko časa se preživi v avtomobilu? Če sediš za službene zadeve seveda, npr. 2 uri dnevno, kot nekateri, je to 10 ur tedensko, 40 ur mesečno... to je po eni strani izgubljen čas, ki ti ga nihče ne vrne, ne poplača. Krajši potovalni čas pomeni več časa ukvarjati se z družino, hobijem ali kar koli druga, česar določenim kronično primanjkuje.
Čas lahko pomeni tudi denar ali uslugo, popoldanski s.p., "fuš", delo zase, kolege. Za nekoga, ki pa potrebuje v službo 10 minut, to na tedenski bazi ni niti ena ura, na mesečni pa pičle 4 ure... Teden vs. mesec... moraš res imeti dober razlog voziti se tako daleč. Ne pozabimo na prometne nesreče - zaprte avtoceste itd. ki ti podaljša čas.

b) amortizacija: vsi računajo samo gorivo, kaj pa amortizacija avtomobila? Laično, če se voziš 160km dnevno, nekdo pa 3km dnevno Večja obraba gum, olja, vse ostale potrošne robe. Če se voziš 160km dnevno moraš razmišljati o novem avtomobilu in ga zvoziti, vzdrževati in na koncu menjati. Če se voziš 3km, kupiš rabljenega bencinarja, ki ima nižje stroške vzdrževanja, furaš ga še nekaj let in kupiš spet nekaj rabljenega...

c) statistično gledano večja možnost za nesrečo, kazni...: 1000km tedensko vs. 15km tedensko, na AC stacionarni radarji, na ostalih pa jih tudi mrgoli, lahko je "nedolžen" telefon ali par km preveč. V okolici doma imaš osvojene radarje, kontrole in poznaš "cake". Možnosti, da ti crkne avto so večje (glej točko b), da ne rečem kje na AC, kjer so stroški še večji. Še ena hujša stvar, 1000km vs. 15km - možnosti za nesrečo (tudi hujšo) so neprimerno večje, če toliko preživiš v avtu.

Ampak določeni bojo še vedno "sej imam plačano kilometrino in na račun tega lepo plačo". Gledam električarja, vzdrževalca. Zjutraj ob 6-14 dela za cca. 1000EUR plače, pelje se par km domov s solidnim bencinarjem in je ob 14.15 doma, vse ostalo je njegovo - ima popoldanca in si zasluži še za eno slabo plačo zraven, garač - lahko bi pa tudi ležal in še vedno živel spodobno. Po drugi strani se soseda za 1500EUR vozi v Ljubljano, štarta ob 7.00, doma je ob 5-6 zvečer, da lahko reče da ima lepo plačo... pa nobenga lajfa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

showsover ::

Tvoja soseda najbrz ni stromarka?

hipertija ::

Ni, morda res primerjam jabolke in hruške glede denarja in delovnega mesta, ampak še enkrat: ni tu samo plača, gre se za to, da ti ostane ogromno časa, s katerim razpolagaš in ga, če si pameten dobro izkoristiš + manjši stroški in na koncu 1500€ ni tako veliko, kot za nekoga s plačo 1000€ z nižjimi stroški in manjšimi tveganji. Samo to sem želel povedati :)

avtek ::

Sam se vozim vsak dan 40km (20km avtocesta, 15km regionalna, 5km "mesto" - 50km/h). Za vožnjo navadno potrebujem cca 35min.

Seveda, želel bi si da bi imel do pisarne 10min peš, pa bi šel s kolesom, skirojem ali v slabem vremenu peš. Glede na leta zaposlitve in trenutno plačo sem s tem zadovoljen in vzamem v zakup teh 35min v eno smer, se pravi cca 1h več, kot če bi imel pisarno/zaposlitev pred nosom. Moram poudarit da ne živim ravno v mestu (tema glede življenja "na vasi") tako da izbor glede službe v rajonu recimo 5km ni pester. Ne rečem, bi se dobilo, ampak za vsaj 30-40% nižjo plačo.

Ne bi se pa selil zaradi službe, to pa verjetno res ne.
Ravno je zgoraj debata o Ljubljani, do tam imam v normalnih pogojih (brez pretirane gužve) 1h v eno smer. Da bi delal tam, bi se pa težko odločil, da bi se moral voziti. Verjetno bi zahteval precej višjo plačo, ker kot sem omenil, selil se verjetno nebi, ker nisem niti v najemniškem stanovanju (nisem niti v hotelu mama :)), pa tudi stroške življenja imam zadovoljivo nizke.

Če bi do službe imel res 1 ali 2km, bi verjetno svoj avto prodal in bi s partnerko imela enega skupnega.

johanblond ::

hipertija je izjavil:

Ni, morda res primerjam jabolke in hruške glede denarja in delovnega mesta, ampak še enkrat: ni tu samo plača, gre se za to, da ti ostane ogromno časa, s katerim razpolagaš in ga, če si pameten dobro izkoristiš + manjši stroški in na koncu 1500€ ni tako veliko, kot za nekoga s plačo 1000€ z nižjimi stroški in manjšimi tveganji. Samo to sem želel povedati :)


Zato je precej brezpomenska razprava o tem, ker je je mnogo spremenljivk, ki jih enostavno ne poznamo.

hipertija ::

kakor koli obrneš in kar koli delaš, so vse tri točke dejstva. Za vožnjo nekam daleč si moraš poračunati okviren strošek bencina, predviden strošek vzdrževanja vozila in njegovo amortizacijo, poračunati čas in možne statistične nesreče (verjetno sem še pozabil kako slabost, npr. parkingi v mestu, ali pa prestop in vožnja s trolo...) - 2000EUR plače za vožnjo nekam daleč npr. 100-200km dnevno morda na koncu le ni tako optimalna izbira.

Očitno eni za strošek smatrate samo gorivo, oz. tisto kar je sproti, vse ostalo je pa zanemarljivo. Podobno kot da v skladiščih ne bi upošteval skladiščnega kala, ali pa amortizacije viličarjev itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

nejodagreat ::

Delam v Celju (živim v bližji okolici), zavrnil sem dobrih 200 evrov višjo (neto) plačo v LJ ravno zaradi časa ki bi ga porabil v avtu. Verjetno bi sprejel ali pa vsaj dobro razmislil če bi mi ponudili 2 dni tedensko dela od doma, ampak takrat se še ni toliko govorilo o tem.

hipertija ::

Pametno: 200€ * 12 = cca. 2400€ letno več... 12000€ v 5 letih - porabil bi jih za avto in vzdrževanje, pa nekaj bi ti še ostalo... osebno bi se odločil isto.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802113022 (86227) Pika na i
»

vožnja na delovno mesto

Oddelek: Loža
313937 (2142) phys
»

Vožnja v službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10815115 (10528) Alien123
»

Prevoz v službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914504 (12192) krneki0001
»

rekordne cene bencina...vsak v svojem avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710481 (8985) Pithlit

Več podobnih tem