» »

Nadaljevanka Kreditojemalci v švicarskih frankih

Nadaljevanka Kreditojemalci v švicarskih frankih

««
5 / 21
»»

kriptobog ::

Gambino je izjavil:

Jaz sem vedel za tveganje, niso me pa na to opozorili na banki, pa bi morali, zato naj vrnejo preplačan denar z obrestmi vred!


Ma v rit bi vas sunil vse skup. Niste bili poduceni. Zakaj se pa nisi poducil? Za en jeben nakup avta dela folk cele raziskave, ko gre za kredit, ki ga vzamete za pol zivljenja pa ne.
In ce si vedel v kaj se spuscas kaj jokas potem za vracilo? Saj si vedel kaj se gres. Pozri zdaj to. Ce gre to cez, se bo cez nekaj let nasel folk, ki je zdaj vzel variabilno obrestno mero in bodo jokali da zelijo denar nazaj. :))

Gambino je izjavil:

Preplačan denar mora biti vrnjen z obresti, če se ne motim, kdo slučajno ve?


Ne rabi biti, ker niste nic preplacali. Tako, kot ne bodo nic preplacali, tisti ki zdaj jemljejo kredite z variabilno obrestno mero. Ko bo sel euribor na 5% bodo jokali, ampak nimas kaj. To so podpisali. Tako kot ste vi za chf...

Zgodovina sprememb…

puginho ::

kriptobog je izjavil:

Gambino je izjavil:

Jaz sem vedel za tveganje, niso me pa na to opozorili na banki, pa bi morali, zato naj vrnejo preplačan denar z obrestmi vred!


Ma v rit bi vas sunil vse skup. Niste bili poduceni. Zakaj se pa nisi poducil? Za en jeben nakup avta dela folk cele raziskave, ko gre za kredit, ki ga vzamete za pol zivljenja pa ne.
In ce si vedel v kaj se spuscas kaj jokas potem za vracilo? Saj si vedel kaj se gres. Pozri zdaj to. Ce gre to cez, se bo cez nekaj let nasel folk, ki je zdaj vzel variabilno obrestno mero in bodo jokali da zelijo denar nazaj. :))

Gambino je izjavil:

Preplačan denar mora biti vrnjen z obresti, če se ne motim, kdo slučajno ve?


Ne rabi biti, ker niste nic preplacali. Tako, kot ne bodo nic preplacali, tisti ki zdaj jemljejo kredite z variabilno obrestno mero. Ko bo sel euribor na 5% bodo jokali, ampak nimas kaj. To so podpisali. Tako kot ste vi za chf...


A ti če greš na operacijo v bolnico se greš prej šolat in potem sugeriraš in se pogajaš z zdravnikom kako bo operacija potekala? Sam vprašam...

puginho ::

joze67 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tak produkt kot je kredit v CHF bi se lahko prodajal samo pod določenimi strožjimi pogoji, tako kot je upoštevanje npr. MIFID določil in z možnostjo zavarovanja pred valutnim tveganjem. Poglejmo primerjavo, kupiš računalnik za 1000 EUR in ti ponudijo vsaj 3 variante zavarovanja pred tveganjem, da se razbije. Kupiš produkt za 150.000-200.000 CHF za 15-30 let in ne moreš kupiti zavarovanja pred valutnim tveganjem? Medtem, ko ga banke lahko. Zgolj slučajno? Ja, če verjamete v pravljice.
Kaj pa zavarovanje pred EUBOR?


Tudi če teoretično gre Euribor na 20% si zavarovan po zakonu, ker gre za v tem primeru za oderuški kredit in je zakon omejil maksimalne obresti, pri CHF pa ni nobenega zavarovanja in ima takšen kredit vse značilnosti oderuškega kredita, to je ves point.

ginekk ::

Zimonem je izjavil:


CHF je še vedno stabilen zlagali so ti niso.


A to da mu je zrastla vrednost >50% v sedmih letih je stabilnost. Nihče ne bi vzel kredita, če bi banka razlagala CHF bo šel gor lahko za 50% in posledično boste plačali 2x toliko kot za evrskega.

Zakaj pa jih zdaj ni za dobit recimo? Pa zakaj te iste banke, ki so jih pri nas tržile, niso smele tega prodajat v svoji matični državi?
Bilo je dovolj dokazov, da so sodišča - ne samo v Sloveniji - presodila kako se se ti krediti prodajali s figo v žepu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Mato989 ::

puginho je izjavil:

joze67 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tak produkt kot je kredit v CHF bi se lahko prodajal samo pod določenimi strožjimi pogoji, tako kot je upoštevanje npr. MIFID določil in z možnostjo zavarovanja pred valutnim tveganjem. Poglejmo primerjavo, kupiš računalnik za 1000 EUR in ti ponudijo vsaj 3 variante zavarovanja pred tveganjem, da se razbije. Kupiš produkt za 150.000-200.000 CHF za 15-30 let in ne moreš kupiti zavarovanja pred valutnim tveganjem? Medtem, ko ga banke lahko. Zgolj slučajno? Ja, če verjamete v pravljice.
Kaj pa zavarovanje pred EUBOR?


Tudi če teoretično gre Euribor na 20% si zavarovan po zakonu, ker gre za v tem primeru za oderuški kredit in je zakon omejil maksimalne obresti, pri CHF pa ni nobenega zavarovanja in ima takšen kredit vse značilnosti oderuškega kredita, to je ves point.


Neumnost... prosim vire za to trditev...

Ni nič CHF oderuški kredit... ti glavnico odplačuješ, to da si kot majmun podpisal CHF glavnico namesto EUR je problem opravilne nesposobnosti in pohlepa ne pa oderuškega kredita... oderuški kredit je če bi si sposodil 100k CHF in bi banka hotla od tebe nazaj 500k CHF... tako pa banka želi od tebe 100k CHF + obresti ki so v CHF skoz podobne, to da je EUR zgubil vrednost in si ti špekuliral pa ni oderuštvo ampak slaba posameznikova presoja.

A to da mu je zrastla vrednost >50% v sedmih letih je stabilnost. Nihče ne bi vzel kredita, če bi banka razlagala CHF bo šel gor lahko za 50% in posledično boste plačali 2x toliko kot za evrskega.


Ne plačali boste ENAKO CHF, ampak problem posameznika je da je vzel kredit v TUJI VALUTI... a boš rekel da Jože P. Damjan doktor EKONOMIJE in predavatelj na EKONOSMKI FAKULTETI V LJUBLJANI ki je vzel CHF kredit ni bil sposoben razumet kaj pomeni jemanje kredita v tuji valuti in kaj je valutno tveganje?

Drugače pa ja, jaz bi vsem ki želijo ta zakon poslal skozi, samo eno podtočko bi dal, vsi tisti ki želijo da ta zakon gre tak kot je zdaj sprejet skozi dobijo povrnjeno ampak se jim trajno odvzame opravilna sposobnost, ker več kot očitno niso razumeli kaj podpisujejo čeprav so podpisali, torej ali so neumni ali pa pohlepni, če so neumni jim pomagajmo ampak jim vzamimo opravilno da ne bodo ponavljali takih napak.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

pia2001slo ::

kolkor so men vedno pravili - kredit se vedno jemlje v valuti v kateri prejemaš plačo - in tole za nazaj urejati je kriminal - čez 10 let bodo pred parlamentom kreditojemalci v EUR ker bo šel Euribor gor ali kaj ? Sicer pa je bil takrat mikavna kreda v CHF ja in so se nam smejali, ki smo jemali v EUR

Invictus ::

Gambino je izjavil:

Sicer sem že poplačal kredit v frankih, bo pa super, če dobimo še kaj nazaj :)

Lepo, da je parlament potrdil zakon, super :)

No, super, bomo na koncu še Janšo volili :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mujek ::

Kaj pa mi, ki smo vzeli kredit z fiksno obrestno mero, ampak se je sedaj izkazalo, da bi bilo boljše vzeti s spremenljivo obrestno mero?
Na banki so mi rekli, da je fiksna predvidljiva in sploh super. Spremenljiva obrestna mera pa je odvisna od dosti dejavnikov.
Lahko dobim kaj nazaj?
Če se lahko spreminjajo pogodbe retospektivno za kredite v CHF zakaj se potem nebi nam v EUR?

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Upam da na ustavnem tole pade, retroaktivni zakoni so vedno katastrofa...


Ustava ščiti državljane, ne podjetij in bank...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Upam da na ustavnem tole pade, retroaktivni zakoni so vedno katastrofa...


Ustava ščiti državljane, ne podjetij in bank...


Aha, zato pa so se v mojem imenu zadolžili že za 20k+ Kje je bila ustava da me ubrani tega dolga?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

joze67 ::

puginho je izjavil:

joze67 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tak produkt kot je kredit v CHF bi se lahko prodajal samo pod določenimi strožjimi pogoji, tako kot je upoštevanje npr. MIFID določil in z možnostjo zavarovanja pred valutnim tveganjem. Poglejmo primerjavo, kupiš računalnik za 1000 EUR in ti ponudijo vsaj 3 variante zavarovanja pred tveganjem, da se razbije. Kupiš produkt za 150.000-200.000 CHF za 15-30 let in ne moreš kupiti zavarovanja pred valutnim tveganjem? Medtem, ko ga banke lahko. Zgolj slučajno? Ja, če verjamete v pravljice.
Kaj pa zavarovanje pred EUBOR?


Tudi če teoretično gre Euribor na 20% si zavarovan po zakonu, ker gre za v tem primeru za oderuški kredit in je zakon omejil maksimalne obresti, pri CHF pa ni nobenega zavarovanja in ima takšen kredit vse značilnosti oderuškega kredita, to je ves point.


Oderuško pogodbo ureja obligacijski zakonik.[1]V skladu s tem določilom velja, da če kdo izkoristi stisko ali težko premoženjsko stanje drugega, njegovo nezadostno izkušenost, lahkomiselnost ali odvisnost in si izgovori zase ali za koga tretjega korist, ki je v očitnem nesorazmerju s tistim, kar je sam dal ali storil ali se zavezal dati ali storiti drugemu, je taka pogodba nična.

[1] Glej 119. člen obligacijskega zakonika.

(vir) Če gre EURBOR gor na 20%, boš težko našel zgoraj naštete elemente, od izkoriščanja stiske do nesorazmernosti vložka kreditodajalca (ki je pač vezan na EURBOR).

Invictus ::

Tukaj se kaže privoščljivost Slovenceljnev... Ker kaže, da bomo nekateri dobili celo nekaj nazaj... Kot po celi Evropi...

Drugače se pa kaže nekl vzorec tukaj na Slo-Tech...

Folk je začel zagovarjati podjetja, ki nategujejo potrošnike, z razlogom, zakaj pa se sami niso pozanimali in stestirali...

Na koncu bosta samo 2 opciji...

1. Zakon se bo začel izvajati in bodo banke morale narediti nove uzračune ter povrniti denar.
2. Zadeva bo šla naprej na evropsko sodišče, kjer bo tožba dobljena in nam boste preplačane zadeve plačali davkoplačevalci.

Zdaj se naj pa fovšljivci odločijo, ali bodo presežek plačale banke ali oni sami... Meni je vseeno od koga dobim denar >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buggy ::

Invictus je izjavil:

Gambino je izjavil:

Sicer sem že poplačal kredit v frankih, bo pa super, če dobimo še kaj nazaj :)

Lepo, da je parlament potrdil zakon, super :)

No, super, bomo na koncu še Janšo volili :)).


Arestant nima tukaj nic vec kot ostali, ker je bil zakon zacuda potrjen kar lepo z vecino parlamentarnih strank.

Z zakonom so soglašali v poslanskih skupinah strank SDS, SNS, Levica in SD ter del poslancev v poslanskih skupinah NSi-ja, DeSUS-a in LMŠ-ja

Kot kaze so stuhtali, da zna zadeva biti v primeru, da banke poplačajo prplacane kredite za drzavo cenejsa, kot pa da gre to naprej na EU sodisca in tam odločijo, da strosek pade na pleca davkoplacevalcev.

Nekje sem zasledil nek hipoteticni preracun, da v primeru 50k€ kredita (ne vem na koliko let), ki je bil dejansko odplacan cca 90K€, pride povracilo nekih 14K€.

Groot ::

puginho je izjavil:

joze67 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tak produkt kot je kredit v CHF bi se lahko prodajal samo pod določenimi strožjimi pogoji, tako kot je upoštevanje npr. MIFID določil in z možnostjo zavarovanja pred valutnim tveganjem. Poglejmo primerjavo, kupiš računalnik za 1000 EUR in ti ponudijo vsaj 3 variante zavarovanja pred tveganjem, da se razbije. Kupiš produkt za 150.000-200.000 CHF za 15-30 let in ne moreš kupiti zavarovanja pred valutnim tveganjem? Medtem, ko ga banke lahko. Zgolj slučajno? Ja, če verjamete v pravljice.
Kaj pa zavarovanje pred EUBOR?


Tudi če teoretično gre Euribor na 20% si zavarovan po zakonu, ker gre za v tem primeru za oderuški kredit in je zakon omejil maksimalne obresti, pri CHF pa ni nobenega zavarovanja in ima takšen kredit vse značilnosti oderuškega kredita, to je ves point.


Ah še en finančno nepismen v tej temi. Daj preberi si par prejšnjih strani, smo tole že obdelali in dopovedali enemu enako nepismenemu, ki je nato čudežno izginil iz teme.

Še vedno stojim za svojimi besedami: čez 10 let bomo podobno zgodbo poslušali od tistih, ki so v zadnjih dveh letih vzeli variabilno obrestno mero. Jokanje kako so zlobne banke to priporočale in da saj je bila vodilna obrestna mera skoraj 10 let negativna, itd itd itd

kriptobog ::

puginho je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Gambino je izjavil:

Jaz sem vedel za tveganje, niso me pa na to opozorili na banki, pa bi morali, zato naj vrnejo preplačan denar z obrestmi vred!


Ma v rit bi vas sunil vse skup. Niste bili poduceni. Zakaj se pa nisi poducil? Za en jeben nakup avta dela folk cele raziskave, ko gre za kredit, ki ga vzamete za pol zivljenja pa ne.
In ce si vedel v kaj se spuscas kaj jokas potem za vracilo? Saj si vedel kaj se gres. Pozri zdaj to. Ce gre to cez, se bo cez nekaj let nasel folk, ki je zdaj vzel variabilno obrestno mero in bodo jokali da zelijo denar nazaj. :))

Gambino je izjavil:

Preplačan denar mora biti vrnjen z obresti, če se ne motim, kdo slučajno ve?


Ne rabi biti, ker niste nic preplacali. Tako, kot ne bodo nic preplacali, tisti ki zdaj jemljejo kredite z variabilno obrestno mero. Ko bo sel euribor na 5% bodo jokali, ampak nimas kaj. To so podpisali. Tako kot ste vi za chf...


A ti če greš na operacijo v bolnico se greš prej šolat in potem sugeriraš in se pogajaš z zdravnikom kako bo operacija potekala? Sam vprašam...


Ne, ampak te pred operacijo seznanijo s potekom in moznimi zapleti in to tudi podpises. Ali si si vse prebral in poslusal je tvoj problem.

Invictus je izjavil:

Tukaj se kaže privoščljivost Slovenceljnev... Ker kaže, da bomo nekateri dobili celo nekaj nazaj... Kot po celi Evropi...

Drugače se pa kaže nekl vzorec tukaj na Slo-Tech...

Folk je začel zagovarjati podjetja, ki nategujejo potrošnike, z razlogom, zakaj pa se sami niso pozanimali in stestirali...

Na koncu bosta samo 2 opciji...

1. Zakon se bo začel izvajati in bodo banke morale narediti nove uzračune ter povrniti denar.
2. Zadeva bo šla naprej na evropsko sodišče, kjer bo tožba dobljena in nam boste preplačane zadeve plačali davkoplačevalci.

Zdaj se naj pa fovšljivci odločijo, ali bodo presežek plačale banke ali oni sami... Meni je vseeno od koga dobim denar >:D.


Ko bo euribor zrasel za nekaj % bodo potem na podlagi teh tozb dobivali tudi nove tozbe, ker se jim je obrok prevec dvignil zaradi euriborja? Naj se se javijo banke in terjajo nazaj povracila yugo kreditov, ker so od posojenih kreditov dobile samo drobiz zaradi hiperinflacije. Ko gre nekaj v vaso prid ste tiho ko miske in veseli, ko se zgodi nekaj v vaso skodo, pa ceprav ste poznali tveganje, je pa treba tozit banke. Adijo pamet.

Zgodovina sprememb…

kuvanasarma ::

Noro, se pravi ko odplačam kredit s fiksno obrestno mero, poračunam povpračje spremenljive OM, in če je le ta nižja od fiksne ki sem jo plačeval, odprem FB skupino začnem jokat da me je banka nategnila in zahtevam denar + obresti za nazaj.

Če bo pa povprečna SOM višja pa govorim folku okol kako je zabit da je jemal spremenljivo OM.

Win-win!

Zgodovina sprememb…

puginho ::

Mato989 je izjavil:

puginho je izjavil:

joze67 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tak produkt kot je kredit v CHF bi se lahko prodajal samo pod določenimi strožjimi pogoji, tako kot je upoštevanje npr. MIFID določil in z možnostjo zavarovanja pred valutnim tveganjem. Poglejmo primerjavo, kupiš računalnik za 1000 EUR in ti ponudijo vsaj 3 variante zavarovanja pred tveganjem, da se razbije. Kupiš produkt za 150.000-200.000 CHF za 15-30 let in ne moreš kupiti zavarovanja pred valutnim tveganjem? Medtem, ko ga banke lahko. Zgolj slučajno? Ja, če verjamete v pravljice.
Kaj pa zavarovanje pred EUBOR?


Tudi če teoretično gre Euribor na 20% si zavarovan po zakonu, ker gre za v tem primeru za oderuški kredit in je zakon omejil maksimalne obresti, pri CHF pa ni nobenega zavarovanja in ima takšen kredit vse značilnosti oderuškega kredita, to je ves point.


Neumnost... prosim vire za to trditev...

Ni nič CHF oderuški kredit... ti glavnico odplačuješ, to da si kot majmun podpisal CHF glavnico namesto EUR je problem opravilne nesposobnosti in pohlepa ne pa oderuškega kredita... oderuški kredit je če bi si sposodil 100k CHF in bi banka hotla od tebe nazaj 500k CHF... tako pa banka želi od tebe 100k CHF + obresti ki so v CHF skoz podobne, to da je EUR zgubil vrednost in si ti špekuliral pa ni oderuštvo ampak slaba posameznikova presoja.

A to da mu je zrastla vrednost >50% v sedmih letih je stabilnost. Nihče ne bi vzel kredita, če bi banka razlagala CHF bo šel gor lahko za 50% in posledično boste plačali 2x toliko kot za evrskega.


Ne plačali boste ENAKO CHF, ampak problem posameznika je da je vzel kredit v TUJI VALUTI... a boš rekel da Jože P. Damjan doktor EKONOMIJE in predavatelj na EKONOSMKI FAKULTETI V LJUBLJANI ki je vzel CHF kredit ni bil sposoben razumet kaj pomeni jemanje kredita v tuji valuti in kaj je valutno tveganje?

Drugače pa ja, jaz bi vsem ki želijo ta zakon poslal skozi, samo eno podtočko bi dal, vsi tisti ki želijo da ta zakon gre tak kot je zdaj sprejet skozi dobijo povrnjeno ampak se jim trajno odvzame opravilna sposobnost, ker več kot očitno niso razumeli kaj podpisujejo čeprav so podpisali, torej ali so neumni ali pa pohlepni, če so neumni jim pomagajmo ampak jim vzamimo opravilno da ne bodo ponavljali takih napak.


Zakaj ti hodiš k zdravniku ko si bolan, ti si opravilno nesposoben ker se ne znaš sam pozdravit, zakaj avto voziš k mehaniku, ker si opravilno nesposoben da bi si ga sam popravil.

Zakaj sploh imamo zakone o varstvu potrošnikov, zakaj se daje garancijo na izdelke, opravilno si nesposoben ker kupuješ izdelke za katerega veš da se lahko pokvari.

Tak imamo po vaše...

scipascapa ::

Zaradi 30k bedakov bodo trpeli vsi ostali komitenti ter davkoplačevalci in proračun. Bravo.

puginho ::

scipascapa je izjavil:

Zaradi 30k bedakov bodo trpeli vsi ostali komitenti ter davkoplačevalci in proračun. Bravo.


Še en ko pojma nima in modruje, next please

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

kriptobog ::

kuvanasarma je izjavil:

Noro, se pravi ko odplačam kredit s fiksno obrestno mero, poračunam povpračje spremenljive OM, in če je le ta nižja od fiksne ki sem jo plačeval, odprem FB skupino začnem jokat da me je banka nategnila in zahtevam denar + obresti za nazaj.

Če bo pa povprečna SOM višja pa govorim folku okol kako je zabit da je jemal spremenljivo OM.

Win-win!


Ja. Pocasi mi bo zal, da sem predcasno odplacal kredit.

bbbbbb2015 ::

svecka je izjavil:

blink je izjavil:

svecka je izjavil:


Sedaj vse te stroške švicarskih frankov nosijo banke in ne vaše denarnice kot davkoplačevalci.


Banke bodo to zaracunale slovenskim komitentom v obliki visjih nadomestil in stroskov. Nizji bo tudi davcni izplen za proracun, saj bodo imele banke manj dobicka ali izgubo. Nobenega drevesa z denarjem ni.
Izgleda so v parlamentu enako nepismeni kot kreditojemalci. Noro, kaj vse so poslanci pripravljeni narediti za volilne glasove.


Zakaj banke ne vračajo denarja, ki smo jim ga davkoplačevalci dali za saniranje bank, ko imajo tako bajne dobičke sedaj. Ne one so nam 2 leti nazaj ob rekordnih dobičkih še zvišale vodenje bančnih računov z nategom imenovanim "bančni paketi".

Tvoja logika je FAIL.


To ti je skuhala una šivilja "Vi nid mor tajm". Tujci banke sploh niso tako sanirali.
Bankam, *TUDI PRIVATNIM*, oziroma predvsem privatnim so pomagali tako, da so banke dale ven emisijo novih delnic, država je to kupila (in postala celo večinska delničarka).

Ko je nevihta minila, so te delnice odprodali na trgu, celo nekaj malega zaslužili.

Banke pa so z novo likvidnostjo pomagale strankam. Nobenih 'slabih bank' ni bilo. Vsaj v Belgiji ne.

S tem da kreditom, ki so bili dani Opanovićem, ne more niti bog, niti partija pomagati.
To je bilo 'Doomed to fail' od samega začetka. Pa saj sine Opanković ne zna nič in je znal samo z mešetarjenjem z zazidljivimi zemljišči 'zaslužiti', če mu je foter Opanković pomagal.

tomlin ::

Pojasnilo. Namenoma sem karikiral situacijo kreditojemalcev in jih enačil z gamblerji, kar v principu tudi so, nič več in nič manj. Tako kot igralec v kazinu računa na srečo, tako tudi katerikoli kreditojemalec-ne samo "švicar"!- računa na fortuno, da ne bo tekom odplačilne dobe kredita prišlo do motenj in ne bo mogel odplačevati anuitet. Motenj je tisoč vrst: izguba službe, telesne bolezni in poškodbe, potres, poplava… in tudi revalvacija valute v kateri je opredeljen kredit, kot v našem primeru. Izgovarjanje, da nekdo ni vedel, kaj se lahko zgodi s kreditom v tuji valuti je zelo za lase privlečeno in ne "pije vode".
Opisan primer sodi v samo jedro iz katerega izhaja vsa ekonomska znanost. Osnovni princip ekonomije je namreč ravno "napovedovanje kaj se bo, kaj naj se, kaj bi se lahko zgodilo". Vsako napovedovanje je tvegano in se izraža s stopnjo verjetnosti.
Banke se upravičeno bojijo, da bo ta zakon sprožil množico poskusov razveljavitve pogodb za nazaj, predvsem poskusov raznoraznih podjetij, da se znebijo neugodnih kreditov, kar bo banke uničilo.
Naj mi nihče ne pravi, da raznorazni JPD-ji in BMZ-ji tega niso vedeli in so preračunljivo jemali ugodne kredite v CHF, ker pa jim je kriza 2008-10 sesula špekuliranje so začeli kričati krivica.

Da zaključim, ker sem profesor:), svoje kratko razmišljanje. Napovedovanje, planiranje v gospodarstvu je izredno nehvaležno. Zaradi napak v planiranju so propadli celi sistemi. Sovjetsko socialistično gospodarstvo je propadlo ravno zaradi prevelikega zaupanja v »vsemogočne državne možgane«, ki naj bi lahko napovedovala vsa gospodarska dogajanja za pet, deset let v naprej.

Ena stvar na svetu je gotova, da ni nič 100% gotovega, kaj nas čaka jutri!



tomlin je izjavil:

To to! Pa še iniciativo za zaščito igralcev rulete in ostalih iger na srečo. Ne bodimo malenkostni zaščitimo naše državljane po vsej EU, ki jih pošastni igralniški kapital spravlja v težke duševne stiske in samomore. Podprimo uboge zasvojence proti ubijalski igralnici Velden in ostalim EU igralnicam, saj je stroka že davno dokazala, da je zasvojenost s hazardnimi igrami težka duševna motnja, ki se v večini primerov razvije celo v psihozo. Pomagajte vsem, ki jih je zla usoda pahnila v propad in izgubo premoženja, saj ne vedo kaj delajo!


Zimonem je izjavil:

Počasi potrebujemo še iniciativo za zaščito varčevalcev v kripto valutah.

feryz ::

Gambino je izjavil:

feryz je izjavil:

Ok, ne vem na kateri banki je gambino vzel kredit, vem pa nekaj. Če ga je na NLB, potem laže kot pes.
Nama so bile predstavljene obe zadeve in odločila sva se za evro kredit samo zaradi odsvetovanja švicarskega s strani banke. Je pa res, da sva bila kreditno sposobna za evrski kredit. Brez tega je škoda, da kredit sploh jemlješ.

Hypo banka. Tam so mi svetovali, da se kredit vzame v CHF, da druge ugodnejše opcije ni in da je CHF stabilen in, da se nimamo kaj bati. Sam sem vedel v kaj se spuščam. V fermi v kateri delam, so takrat vsi vzeli kredite v Hypo banki v CHF valuti.
In prav je, da se nam denar vrne z obresti vred!
Ok, torej se zahvali Hypo. In pustite zakonodajo na miru.
Jaz vem, da mi je NLB s tem nasvetom poplačala vse stroške, ki jih imam z njimi za naprej in nazaj.
Kot prvo je bil mnogo cenejši od kredita v chf in kot drugo je bil na koncu okrog 15 procentov cenejši, kot so mi naračunali pri NLB ob podpisu pogodbe.

tomlin ::

P.s.:
Če pa kdo res ni vedel kaj se mu lahko zgodi z najemom kredita, potem je vprašljiva njegova opravilna sposobnost! 8-);(;((

feryz ::

Itak. Takemu ne bi smeli odobriti kredita.
Zato se pa danes o tem pogovarjamo in pišemo zakone. Ker so jim ga vseeno dali.

bbbbbb2015 ::

feryz je izjavil:

Gambino je izjavil:

feryz je izjavil:

Ok, ne vem na kateri banki je gambino vzel kredit, vem pa nekaj. Če ga je na NLB, potem laže kot pes.
Nama so bile predstavljene obe zadeve in odločila sva se za evro kredit samo zaradi odsvetovanja švicarskega s strani banke. Je pa res, da sva bila kreditno sposobna za evrski kredit. Brez tega je škoda, da kredit sploh jemlješ.

Hypo banka. Tam so mi svetovali, da se kredit vzame v CHF, da druge ugodnejše opcije ni in da je CHF stabilen in, da se nimamo kaj bati. Sam sem vedel v kaj se spuščam. V fermi v kateri delam, so takrat vsi vzeli kredite v Hypo banki v CHF valuti.
In prav je, da se nam denar vrne z obresti vred!
Ok, torej se zahvali Hypo. In pustite zakonodajo na miru.
Jaz vem, da mi je NLB s tem nasvetom poplačala vse stroške, ki jih imam z njimi za naprej in nazaj.
Kot prvo je bil mnogo cenejši od kredita v chf in kot drugo je bil na koncu okrog 15 procentov cenejši, kot so mi naračunali pri NLB ob podpisu pogodbe.


Moji sorodniki so vzeli CHF kredit in ga sicer - čisto slučajno - poplačali predčasno.
Sorodnici je bil CHF kredit predstavljen kot *najcenejši*, z najnižjo obrestno mero. O tem, da bi CHF zrasel, ni bilo govora. Sorodnica se spomni, da ji je gospa za mizo na banki rekla, da so valute vedno 'tu nekje'.

Če bi ji gospa rekla, da naj vzame tistega v EUR, ker je bolj varno vzeti tega, bi vzela pač tistega.

To je bila čista sreča.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Bo ampak to je individualni primer, ki nikakor ne potrjuje prakso za vse. Lahko da je pa sodelavec od uslužbenke na banki bil bolj skrben in je pojasnil tveganja v primeru premika tečaja. Lahkk da je za sosednjo mizo sedel Jože P. Damijan, ki se bi teh tveganj vsekakor moral in mogel zavedati. Ravno zato pa je tovrstno kolektivno reševanje in posploševanje povsem zgrešeno. Tisti, ki menijo da so bili zavedeni in so zato prišli v težave naj tožijo in se tudi strinjam da v tovrstnih primerih banke odgovarjajo. Ampak dejstvo da se odškodnine deli vsem, tudi tistim ki so dobro vedeli kako stvati stojijo in tistim ki so že zdavnaj odplačali vse, pa je zgolj metanje bonbončkov pred volitvami in je žalostno da nekateri tega niste sposobni dojeti.

Da o skrivanju za floskulo da bodo plačale banke sploh ne začnem. Sem povezan z branžo in lahko povem da imajo banke tveganja in potencialne stroške v zvezi s CHF že dolgo zabeležene in definetivno tega stroška na koncu ne bodo krile na svoj račun ;)

Spura ::

Kaksni bullshiti. Tuki govorite o zakonodaji za zascito potrosnikov in o nekih nategih pa to ni bilo nic od tega, teli krediti so bili tocno to kar je bilo na naslovnici.

Kot prvo tuki ni bilo nobene goljufije. In kot drugo tudi ni bilo nobenega zavajanja, niso to bli neki detajli skriti na 15. strani kreditne pogodbe, ampak so bli to osnovni pogoji kredita. In kot tretje ni slo za nek nedojemljiv koncept, ki bi rabil posebno domensko strokovno znanje. Ce jst pridem avtosalon in mi prodajo nek kabriolet z ogromnim motorjem, bi po vasi logiki lahko kasneje se jih tozil, da me niso poskusili odvrniti od nakupa, s pojasnilom da ne morem za 3 otroke kufrov notr spravit in da so tekoci stroski visoki.

Ubistvu Gambino sam priznava, da je vedel za valutno tveganje, torej je zavestno sel v to stavo, zdej bi pa denar nazaj ko se je sreca proti njemu obrnila. Da ne govorimo o Joze P Damijan, doktor ekonomije in profesor na faksu, da si ta pezde drzne govorit kako je bil zaveden. Da ga ni sram, takoj bi ga moral odpustit pa mu doktorat vzet. To je tisto pravo slovenceljstvo, bogega se delat v javnosti, pa ko je vsem jasno, da si sam se zajebu ker si bil pozresen. Brez kakrsnegakoli sramu, kaj sele krivde. Krivi so seveda drugi.

Invictus je izjavil:

Tukaj se kaže privoščljivost Slovenceljnev... Ker kaže, da bomo nekateri dobili celo nekaj nazaj... Kot po celi Evropi...
Ti si najvecji Slovencelj tuki. Strokovnjak za vse. V Sloveniji se vsi spoznajo na vse. Vsi so vodovodarji, avtomehaniki, stromarji, in seveda pri gradbenistvu majo vsi poln gobec za vse, seveda je vsak tudi strokovnjak v medicini, zavarovalnistvu in financah, ane? Jst mam tok pameti da ne vtikam svojih prstov v omarico za elektriko, ker vem da se na to ne spoznam, ti si pa taprav slovenjcelj pa seveda si ne bos pustu govorit od drugih. Itak ves bolje od vseh.

Banka ti je ponudila nizji % na kreditu v CHF, ker so njihovi STROKOVNJAKI, to je, ljudje, ki se s tem poklicno ukvarjajo, ocenili, da se bo CHF okrepil in da bo to vec kot nadomestilo nizji % na kreditu. In ti si seveda v svoji vseznalski aroganci reku, ne motite se, jst vem bolje in si se postavu na drugo stran te stave. Zdej si pa kao bogi.

Vsak posel, kjer se postavlja stevilka na prihodnjo vrednost necesa (futures, opcije, CFD, valutni kriz), ima dve stranki: nekdo, ki trdi da bo vrednost v prihodnosti nizja od tega targeta in nekdo ki trdi da bo visja. Banka je bila na eni strani tega posla, vi ste se pa na drugega postavili. In banka je lahko ponudila toliko boljse pogoje zato ker je bilo 99% verjetnost da bo sel CHF gor. Mogoce vec kot 99%. Kok moras bit neumen, da gres stavit na manj kot 1%.

Ampak hej, boste dobil svoj nezasluzen denar, in vsi ostali bomo dobili lekcijo: vseeno je kako sranje delas, vazno je da tudi dovolj drugih ljudi zafuka, da je to politicni problem, potem se sme vse. Da ne omenjamo kaksen precendens to postavlja v smislu, da ne samo da se pogdbe razveljavijo, ampak se kar spremenijo za nazaj pogoji.

Mato989 ::

Kdaj vam bo jasno da noben ni neprivoščljiv da bi dobili nekateri nekaj nazaj... problem je v tem da dajemo s tem signal da podpisujete kar vse povprek in da bo že mamica država uredila če ste neumni in ne razumete valutnega tveganja.


Naj mi nekdo razloži kako lahko KDORKOLI REČE da Jože P. Damjan, doktor ekonomije (ali magister nima veze) in PREDAVATELJ NA EKONOMSKI FAKULTETI ni razumel kaj podpisuje ko je vzel kredit v CHF namesto EUR????
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Skratka večina "švicarjev" je v tem videla samo profit, ko se je pa to spremenilo, so pa začeli jokat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

Najboljše pa je ono ko je en v tej temi napisal da je banka sleparila ker NI PONUDILA zavarovanja za valutno tveganje sama pa ga je imela... ampak ravno zato ker zavarovanje za valutno tveganje se imenuje kredit v EUR... če bi zavarovali valutno tveganje bi bilo enako ugodno(neugodno) kot če bi vzeli v EUR... ampak večina jih je vzela CHF ravno zato ker so dobili več ker so bili pohlepni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ginekk ::

Groot je izjavil:

puginho je izjavil:

joze67 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tak produkt kot je kredit v CHF bi se lahko prodajal samo pod določenimi strožjimi pogoji, tako kot je upoštevanje npr. MIFID določil in z možnostjo zavarovanja pred valutnim tveganjem. Poglejmo primerjavo, kupiš računalnik za 1000 EUR in ti ponudijo vsaj 3 variante zavarovanja pred tveganjem, da se razbije. Kupiš produkt za 150.000-200.000 CHF za 15-30 let in ne moreš kupiti zavarovanja pred valutnim tveganjem? Medtem, ko ga banke lahko. Zgolj slučajno? Ja, če verjamete v pravljice.
Kaj pa zavarovanje pred EUBOR?


Tudi če teoretično gre Euribor na 20% si zavarovan po zakonu, ker gre za v tem primeru za oderuški kredit in je zakon omejil maksimalne obresti, pri CHF pa ni nobenega zavarovanja in ima takšen kredit vse značilnosti oderuškega kredita, to je ves point.


Ah še en finančno nepismen v tej temi. Daj preberi si par prejšnjih strani, smo tole že obdelali in dopovedali enemu enako nepismenemu, ki je nato čudežno izginil iz teme.

Še vedno stojim za svojimi besedami: čez 10 let bomo podobno zgodbo poslušali od tistih, ki so v zadnjih dveh letih vzeli variabilno obrestno mero. Jokanje kako so zlobne banke to priporočale in da saj je bila vodilna obrestna mera skoraj 10 let negativna, itd itd itd


Še en butthurt despresivec, ki raje privošči bankam goljufanje, kot pa pošteno obravnavo šibkejših nestrokovnih strank.
Morda bomo res poslušali in tiste, bi verjetno ti najraje postrelil, samo da dokažeš kako si ti v lajfu pametnejši.

Mato989 je izjavil:

Najboljše pa je ono ko je en v tej temi napisal da je banka sleparila ker NI PONUDILA zavarovanja za valutno tveganje sama pa ga je imela... ampak ravno zato ker zavarovanje za valutno tveganje se imenuje kredit v EUR... če bi zavarovali valutno tveganje bi bilo enako ugodno(neugodno) kot če bi vzeli v EUR... ampak večina jih je vzela CHF ravno zato ker so dobili več ker so bili pohlepni.


Ne večina je vzela zato, da si ti zdaj užaljen. Dasiravno morajo še vedno vrnit kredit in dasiravno bodo 10% na slabšem kot evro kreditojemalci. Takoj ko prideš naslednjič na slo-tech s kakšnim problemom, te bom parafraziral glede opravilne sposobnosti, gospod Vseznalec.

Spura je izjavil:

Kaksni bullshiti. Tuki govorite o zakonodaji za zascito potrosnikov in o nekih nategih pa to ni bilo nic od tega, teli krediti so bili tocno to kar je bilo na naslovnici.

Kot prvo tuki ni bilo nobene goljufije. In kot drugo tudi ni bilo nobenega zavajanja.


Očitno so imeli v bankah preslabe odvetnike, da niso mogli o tem prepričat nobenega sodišča do zdaj. Ne samo v Sloveniji.
Kaj pa če bi se ponudil banki da jih braniš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Mato989 ::

Ne večina je vzela zato, da si ti zdaj užaljen. Dasiravno morajo še vedno vrnit kredit in dasiravno bodo 10% na slabšem kot evro kreditojemalci. Takoj ko prideš naslednjič na slo-tech s kakšnim problemom, te bom parafraziral glede opravilne sposobnosti, gospod Vseznalec.


Ne, oni naj samo vrnejo VSE CHF kar so si izposodili, to je vse... če imajo 100k CHFjev za vrnit naj vrnejo 100k CHFjev ne glede na to če je 1 CHF 0,33€ ali 33€
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

Ne večina je vzela zato, da si ti zdaj užaljen. Dasiravno morajo še vedno vrnit kredit in dasiravno bodo 10% na slabšem kot evro kreditojemalci. Takoj ko prideš naslednjič na slo-tech s kakšnim problemom, te bom parafraziral glede opravilne sposobnosti, gospod Vseznalec.


Ne, oni naj samo vrnejo VSE CHF kar so si izposodili, to je vse... če imajo 100k CHFjev za vrnit naj vrnejo 100k CHFjev ne glede na to če je 1 CHF 0,33€ ali 33€


Haha, nihče ni dobil niti enega CHF, niti se ni banka - dokazljivo - v njih zadolžila.

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

Kdaj vam bo jasno da noben ni neprivoščljiv da bi dobili nekateri nekaj nazaj... problem je v tem da dajemo s tem signal da podpisujete kar vse povprek in da bo že mamica država uredila če ste neumni in ne razumete valutnega tveganja.


Naj mi nekdo razloži kako lahko KDORKOLI REČE da Jože P. Damjan, doktor ekonomije (ali magister nima veze) in PREDAVATELJ NA EKONOMSKI FAKULTETI ni razumel kaj podpisuje ko je vzel kredit v CHF namesto EUR????


In kako naj bi potem ena mam'ca to razumela? Misliš, da je ena navadna delavka rekla banki, dajte mi kredit + "forex" investicijo za teh 100k eur, ker lahko da profitiram in bom "kripto" zmagovalka, če pa zgubim, pa itak lahko pogrešam streho nad glavo? Saj gre samo za 50k razlike. Zakaj teh kreditov svojim v Avstriji niso ponujali? Zakaj so jih sploh ukinili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Groot ::

Oo ginekk dobrodošel nazaj. Si že nagruntal delovanje variabilne obrestne mere in EURIBOR? Ker do sedaj ti razumevanje ni ravno uspevalo. Da ne boš zgrešil kje si "pozabil" odpisovat, stran 3 te teme ;)

Na klasično zatekanje k žaljenju in nesmiselnemu nabijanja pa se nimam namena odzivat. Ker strokovne debate tako nisi sposoben, ker si pokazal da nimaš pojma niti o tem kako deluje variabilna obrestna mera.

blink ::

Mato989 je izjavil:

Ne večina je vzela zato, da si ti zdaj užaljen. Dasiravno morajo še vedno vrnit kredit in dasiravno bodo 10% na slabšem kot evro kreditojemalci. Takoj ko prideš naslednjič na slo-tech s kakšnim problemom, te bom parafraziral glede opravilne sposobnosti, gospod Vseznalec.


Ne, oni naj samo vrnejo VSE CHF kar so si izposodili, to je vse... če imajo 100k CHFjev za vrnit naj vrnejo 100k CHFjev ne glede na to če je 1 CHF 0,33€ ali 33€


Moj predlog je, naj jim banka vrne vsa vplacila, oni pa naj vrnejo nepremicnino da jo banka proda po teh visokih cenah. Po tem pa sledi se tista iz vrtca, ko vzgojiteljica dvema pretepacema rece naj si podata roko. Pa dobijo naj dosmrtno prepoved jemanja kreditov v Sloveniji.

LukiYo ::

Moj predlog je, da STFU, kogar se to ne tiče. Izgubite itak nič. Predlog je, da del profita (pretežno tuje) banke razdelijo nazaj Slovencem.

Groot ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kdaj vam bo jasno da noben ni neprivoščljiv da bi dobili nekateri nekaj nazaj... problem je v tem da dajemo s tem signal da podpisujete kar vse povprek in da bo že mamica država uredila če ste neumni in ne razumete valutnega tveganja.


Naj mi nekdo razloži kako lahko KDORKOLI REČE da Jože P. Damjan, doktor ekonomije (ali magister nima veze) in PREDAVATELJ NA EKONOMSKI FAKULTETI ni razumel kaj podpisuje ko je vzel kredit v CHF namesto EUR????


In kako naj bi potem ena mam'ca to razumela? Misliš, da je ena navadna delavka rekla banki, dajte mi kredit + "forex" investicijo za teh 100k eur, ker lahko da profitiram in bom "kripto" zmagovalka, če pa zgubim, pa itak lahko pogrešam streho nad glavo? Saj gre samo za 50k razlike +/-


Je ta mamca poskušala razumet? Je vprašala na banki za dodatna pojasnila, je vprašala za kakšno projekcijo gibanja obroka glede na rast/padec tečaja? Če je in so jo na banki zavajali z izračuni in pojasnili, potem jo takoj podprem da toži in dobi čim več nazaj.

Če pa ni vprašala in je slišala samo besedno zvezo bolj ugodno, no potem pa žal nimam preveč razumevanja za njo. Ker s tem ko je dopolnila 18 let se razume da je samostojna oseba, ki je odgovorna za svoja dejanja. Med to pa sodi tudi to da si dovolj skrben v tem kaj počneš in če pač ne razumeš kaj ti ponujajo, potem je tudi na tebi da se boš pozanimal o tem.

LukiYo ::

Ok bankirček. Power to the people. Samo še tole, če morda veš: zakaj so npr avstrijske banke to počele v SI in ne v AT? In celo po tem, ko je bilo valutno tveganje označeno za "visoko"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Groot ::

Ah nasedel še enemu populistvu, ki se bo čez 1 leto pizdil da je banka čudezno dvignila nadomestila. Ah ja saj mi je že dolgo jasno da je povprečen slovenec finančno zabit, ta tema pa to samo še potrjuje.

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kdaj vam bo jasno da noben ni neprivoščljiv da bi dobili nekateri nekaj nazaj... problem je v tem da dajemo s tem signal da podpisujete kar vse povprek in da bo že mamica država uredila če ste neumni in ne razumete valutnega tveganja.


Naj mi nekdo razloži kako lahko KDORKOLI REČE da Jože P. Damjan, doktor ekonomije (ali magister nima veze) in PREDAVATELJ NA EKONOMSKI FAKULTETI ni razumel kaj podpisuje ko je vzel kredit v CHF namesto EUR????


In kako naj bi potem ena mam'ca to razumela? Misliš, da je ena navadna delavka rekla banki, dajte mi kredit + "forex" investicijo za teh 100k eur, ker lahko da profitiram in bom "kripto" zmagovalka, če pa zgubim, pa itak lahko pogrešam streho nad glavo? Saj gre samo za 50k razlike. Zakaj teh kreditov svojim v Avstriji niso ponujali? Zakaj so jih sploh ukinili?


Nima veze zakaj jih niso ponujali itd... veze ima samo to ČE SO LJUDJE RAZUMELI KAJ SO PODPISALI... Če niso jim je potrebno pomagat in odvzet opravilno sposobnost da napak nikoli več ne bodo mogli ponovit.

Ne moreš se ti za 30 let zadolžit in ne preverit kaj to pomeni... sploh pa ne če si v 80tih dal skozi hiperinflacijo in veš kaj pomeni valutno nihanje...

LukiYo je izjavil:

Ok bankirček. Power to the people. Samo še tole, če morda veš: zakaj so npr avstrijske banke to počele v SI in ne v AT? In celo po tem, ko je bilo valutno tveganje označeno za "visoko"?


Zakaj pa v Sloveniji je slabša kvaliteta Milke kot v Nemčiji? A bomo zahtevali da vrnejo vsem ki smo kupli Milko denar in prave milke boljše kvalitete? Ali gremo na Nutello?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

LukiYo ::

Yeah sure, morda v tvojem svetu šteje samo "kako nekoga nategneš", namesto "zakaj sploh nateguješ" ljudi.

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Yeah sure, morda v tvojem svetu šteje samo "kako nekoga nategneš", namesto "zakaj sploh nateguješ" ljudi.


Saj te sprašujem... zakaj mamo mi slabšo Milko kto v Nemčiji... to je ENAKO VPRAŠANJE... bo država uredila da dobimo povračila zato? Ker smo ubogi potrošniki?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LukiYo ::

Kaj ma to veze z reševanjem stanovanjskega problema ljudi v tistem obdobju? A si užaljen, ker ti ne boš nič dobil? Ali ker bodo uboge banke del te količine denarja vrnile ljudem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Groot ::

Kje si pobral da v Avstriji tega niso imeli?!! Gladka laž! Evo ti Google in beri: https://www.google.com/search?q=austria.....69i57.4676j0j7&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Kaj ma to veze z reševanjem stanovanjskega problema ljudi v tistem obdobju? A si užaljen, ker ti ne boš nič dobil? Ali ker bodo uboge banke del te količine denarja vrnile ljudem?


Vse in nič... gre se za nivo tvojega vprašanja ki je za povrhu kot ti je Groot pokazal še napačen, torej tudi v Avstriji so imeli kredite v CHF... kaj pa zdaj?


Kaj pa tisti ki so bili sposobni pa so rekli NE CHF kreditom in raje vzeli DRAŽJE kredite oni pa ne dobijo nič ker so bili sposobni mislit in bit ziheraši?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blink ::

Groot je izjavil:

Kje si pobral da v Avstriji tega niso imeli?!! Gladka laž! Evo ti Google in beri: https://www.google.com/search?q=austria.....69i57.4676j0j7&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8


Seveda se laze, AT je stara bancna velesila in marsikdo ima dohodek v CHF v sosednji Svici in vzame tovrsten kredit v AT. Je pa res, da v 2000-ih je AT ze imela EUR valuto, vzhodnoevropske drzave pa ne. CHF je vedno veljal za stabilno valuto, kar pa ne pomeni da je brez valutnega tveganja v + ali -.

Cakam da se oglasijo se varcevalci v CHF, ki so modro tiho ker so v protivrednosti EUR zasluzili.

Invictus ::

Na koncu gonje proti CHF kreditojemalcem bo povprečen slovenski državljan pofukan v rit, ker nam bo plačal razliko v pufu.

Komaj čakam,... Sicer bo to še nekaj let preden se bo to zgodilo, ampak bo pa... Prej ali slej...

Razen, če bo maja nova vlada sklenila, da je to Janšev zakon, pa ga bodo ukinili... Čeprav so glasovali zanj.

Mi je pa bolano, da ljudje, ki v tistih časih še niso znali obrisati svoje riti, tukaj pametujejo, v treutno najbolj stabilnih in najcenejših kreditnih časih od osamosvojitve naprej... In zagovarjajo dobičke tujih bank, kar samo potrjuje teorijo o hlapcih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

blink ::

Invictus je izjavil:


Mi je pa bolano, da ljudje, ki v tistih časih še niso znali obrisati svoje riti, tukaj pametujejo, v treutno najbolj stabilnih in najcenejših kreditnih časih od osamosvojitve naprej... In zagovarjajo dobičke tujih bank, kar samo potrjuje teorijo o hlapcih...


Ni poanta v dobickih bank ampak neustavnosti. Lahko sedaj od varcevalcev v CHF poberemo profit in obresti? Nadaljujemo na druge valute (kreditojemalce, kreditodajalce, varcevalce)? Gremo spreminjati kakrsnekoli poslovne pogodbe za nazaj?
««
5 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29472207 (18555) Lonsarg
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18226833 (15843) CyberPunk
»

Kredit vezan na švicarske franke (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1693257195 (144347) perci
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418143 (15679) 3p
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317767 (3744) samotest

Več podobnih tem