» »

Leninov park + Dolina rož (serija)

Leninov park + Dolina rož (serija)

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Outcast ::

V nedeljo štarta prvi del Leninovega parka, ker je bilo Jezero kar popularno lahko tukaj kaj več o tej seriji. Trem delom serije Leninov park bo sledila še serija Dolina rož.

Trailer:
https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/1748...

Groot ::

Upamo na boljši zvok kot v Jezeru XD

Outcast ::

Ja če se pa zdj niso neki naučil pol pa tud ne vem lol

atomc ::

Se da kje dobit zvočno knjigo (lahko tudi na ZS)

tony1 ::

Groot je izjavil:

Upamo na boljši zvok kot v Jezeru XD


Izgledajo optimisti, trailer nima opcije podnapisov :D

Ganon ::

Bi gledal, ampak sem si zabičal, da najprej preberem knjigo. :D

drvo ::

atomc je izjavil:

Se da kje dobit zvočno knjigo (lahko tudi na ZS)


Partis

atomc ::

@drvo

našel sem le Jezero

buttcrack ::

predvaja se na radio prvi afaik... preveri če je v arhivu

drvo ::

atomc je izjavil:

@drvo

našel sem le Jezero


Sem mislil, da iščeđ Jezero.
Ostale immajo v knjižnici slepih in slabovidnih, če poznaš koga, ki je član.
Vendar tam ne berejo profesionalci.

harvey ::

Zaenkrat tole bolj zaspano, tudi knjiga ni na nekih obratih.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

2dark ::

Zakaj nosijo odkrito pištole? Tega kriminalisti ne počnejo.

Drugače pa klasično dolgočasno. važno, da pijejo kavice, postavljajo neumna vprašanja, zgodba ena leva.. Podobno kot pri tistem jezeru.

Primeri Vrenka so svetlobna leta spredaj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

V cem, v leseni igri in totalno neprepričljivi igri Vrenka?

Oba detektivska para sta delovala odlicno, dovolj vpadljivo, dobra kemija obeh. Odlicna izbira, da igra karakterno mocna osebnost degradiranega detektivcka pod vodstvom zenske :)

Zadovoljivo gibanje kamere, z zanimanjem gledam naprej, ce bo kaksen napredek v policijskih akcijah. Recimo kak kaskaderski vlozek bi me zadovoljil :)
Ampak verjetno bom ostal razočaran, zadnji kader je bil sila gledaliski.

Od zgodbe pa tudi ne pričakujem nicesar, pac vedno neko brezvezno iskanje pric po stanovanjih, kasneje pričakujem na projektorju kaksen specialni tujek v telesu umorjene haha :D

Not too bad.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuglvinkl ::

Prvi del, čist OK. Čestitke tut za hommage Podgurju s strani Dvornika (k je Podgurc), na Mrfy merim :)
Your focus determines your reallity

stratosD ::

Poraščeno strnišče inšpektorja, ki s tako odlično ujema z podalpsko zasneženo scandy noir kuliso v Jezeru - v poletni puhteči najlepši prestolnici na svetu deluje izčrpano in zaskrbljujoče - mislim -> sej ata B.C. zgleda skoraj mlajši...
Rumeno žolta fotografija deluje zelo podobno kot v ostalih SLO ekranizacijah - moje oko je uživalo v ledeno modrih pejsažih Jezera - tu pa...
Igra je dobra - vsaj v 1.epizodi, zgleda da se bojo liki razvili - sicer pa pošast fašizma tepta po zemlji slovenski (zeh) in padajo najbolj ranljive skupine pač - upam da bo na 2.žogo kakšno presenečenje izven predvidljive matrice.

joze67 ::

stratosD je izjavil:

v poletni puhteči najlepši prestolnici na svetu ...
vsi (mimoidoči...) nosijo dolge rokave in dva kosa zgornje obleke.

stratosD ::

joze67 je izjavil:

stratosD je izjavil:

v poletni puhteči najlepši prestolnici na svetu ...
vsi (mimoidoči...) nosijo dolge rokave in dva kosa zgornje obleke.

7:29 - " Spet bo 38 baje"

Ne vem - jst sem z juga - na celini se bojda topleje oblačijo skoz celo leto...

joze67 ::

Ko je poleti čez dan lez 35, je ponoči težko pod 15. In posnetki so ob 7:30 ali kasneje, ko je sonce poleti že kake 3 ure na delu. Torej je zunanja temperatura 20+. Ne vem, kje je "na celini" in kje "jug," ampak glej zjutraj julija ljudi v Ljubljani. Moraš imeti 90+ let, da ti ni vroče. Tisti, ki so oblečeni, ne vidijo sonca (klima v avtu, garaža pod zemljo, klima v pisarni).

Ne oporekam tebi, ampak prizorom. Kasneje, na malici, je Alenka primerno oblečena.

gruntfürmich ::

jao jao rtvslo... nič čudnega da jo želijo bek spravit in ukinit obvezni prispevek...

serija dooooolgočasna, razvlečena, dooooolgi prizori, kot da se nič ne dogaja. inšektor barnaby bi tehle 40 minut serije spravil v 5 minut dogajanja...

edina sreča je da nas ne posiljujejo z modro svetlobo, kot pri vseh drugih oddajah zvečer, da lahko od zaspanega parka greš naravnost v posteljo... zdaj vem vedno bolj zakaj sem proti prispevku.
potem pa še dajejo potuho piscu golobu, ki se zaradi takšnih serij primerja s skandinavskimi pisci... užas!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tony1 ::

joze67 je izjavil:

stratosD je izjavil:

v poletni puhteči najlepši prestolnici na svetu ...
vsi (mimoidoči...) nosijo dolge rokave in dva kosa zgornje obleke.


Pa bejba je ves čas oblečena v črno!!! :)) Mater je morala preklinjati avtorja, režiserja in vse po vrsti :))

Mislim, saj štekam, da je to pač kakor njen stil oblačenja, ampak, porkaduš, da nihče ne bi zameril, če bi bila sredi poletja v bolj normalni barvi...

Še dve pripombi:
-kamerman je zaj... tisto začetno sceno, kjer glavna lika ležita v postelji saj je šel nosek Rozmanove snemat pod čudnim kotom, da je izpadlo, kot da je ta kriv kot čarovničin...
-v enem od delov Jezera je krasna scena, kjer Rozmanova piše po tabli na šihtu, v kadru pa je njena krasna rit. Scena je še bolje izpadla v kinu, ko so v sklopu LIFFA vrteli prva dela v Komuni :)) No, novi režiser je očitno gej v omari, saj je v podobni sceni v prvem delu nove serije na sredino pisarne postavil gužvo delajoč stol. Ki tam nima kaj početi in pravzaprav moti vse skupaj, ampak ja, njeno rit pa skrije. Budala jedna.

Sicer pa pozdravljam vsaj to, da serijo snemajo tako, da izgleda estetsko. Celo Brajčevo stanovanje ni en navaden svinjak in izgleda skoraj... človeško. Še 20 let tega bi njegovo stanovanje zgradili z opremo, ki bi jo lahko videli tudi v filmu o Italijanski okupaciji Ljubljane med drugo vojno...

no comment ::

tony1 je izjavil:

Sicer pa pozdravljam vsaj to, da serijo snemajo tako, da izgleda estetsko.

Fotografija je pod kritiko.

tony1 je izjavil:

Celo Brajčevo stanovanje ni en navaden svinjak in izgleda skoraj... človeško. Še 20 let tega bi njegovo stanovanje zgradili z opremo, ki bi jo lahko videli tudi v filmu o Italijanski okupaciji Ljubljane med drugo vojno...

Človek zgleda in se obnaša kot svinjak. Zakaj ne bi živel v svinjaku?


Prva scena. Otroka najdeta tulec 100m stran od trupla. Druga scena, tehnik ugotovi, da je bila ustreljena iz neposredne bližine.

Vsaj veš, že po prvih dveh minutah, da bo več kot dovolj, če gledaš z enim, pol odprtim, učem...

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

ne bom vprašal, če znate uživat, ker mislim, da je jasno, ampak, kaj pa en level manj intezivno, se znate sprostit? Tko brez pametovanja? K noben od avtorjev se ne jemlje tko resno, da bi blo vse super fajn. Ni pa slabo, daleč od slabo je bil prvi del.
Your focus determines your reallity

tony1 ::

no comment je izjavil:

tony1 je izjavil:

Sicer pa pozdravljam vsaj to, da serijo snemajo tako, da izgleda estetsko.

Fotografija je pod kritiko.


Standardi so sicer različni, ampak poglej si npr. tale Slovenski film:
Pokrajina %C5%A1t. 2 @ Wikipedia
in komentiraj njegovo estetiko.

V tej seriji pa so vsaj dali noter babe, ki so za pogledat, glavni lik (za razliko od knjige) ne vozi starega razfukanega avta in ne živi v flatu s pohištvom iz 2. vojne. Pa nesrečni Brajc gor ali dol.

stratosD ::

@kuglvinkl
seveda se znamo sprostit ob ogledu SLO filmov/serij - nekateri smo tudi ljubitelji (sic) tega pa pol malo komentiramo in zabavljamo - upam da vsi dobronamerno in ne v stilu vse zglodat do obisti...Mislim pa da se avtorji morajo max potrudit da za vložena sredstva naredijo čimboljši izdelek.
In tu pridem do moje trditve da je bilo Jezero zastavljeno zelo ambiciozno že v 1.in 2.epizodi (avtorji so jih tudi predpremierno prikazali na Sarajevskem filmskem festivalu avgusta 2019) - in je zato s svojo izjemno fotografijo, izvirno igro in zanimivimi liki predstavlja presežek RTV SLO produkcije - - - ki ga bo verjetno težko doseči z nadaljevanji serije. No - pustimo se presenetiti - za sedaj je Leninov park drugačen, bolj tipićno slovenski izdelek ki obeta če... :)

Telbanc ::

Men so tele serije zlo v redu.

Več bo tega, bolje bo. Men so zlo všeč, sploh jezero. No, če bi blo več akcije ne bi škodlo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Outcast ::

Men tud začetek ni bil slab, bolj počasen, ne pričakujem pa da bo dosegel raven Jezera...brez pričakovanj in zavedanja predhodne serije je čist fajna slaba urca u nedeljo zvečer.

gruntfürmich ::

stratosD je izjavil:

...predstavlja presežek RTV SLO produkcije...

žal smo leta 2022 in ta 'presežek', ki je v svetovnem merilu totalni pofl, nikakor ne opravičuje tolikšno zapravljanje davkoplačevalskega denarja.

bi kdo od vas vložil lasten denar v te serije, v smislu povrnitve investicije ????
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Dobre serije se lahko proda tudi v tujino. Samo tem našim se vidi, da enostavno ni dovolj budgeta.

BuDi79 ::

Če bi bil res problem budžet.

IL_DIAVOLO ::

Okorn je izpostavil problem, nasi nimajo potrpljenja za dober scenarij, ki se piše 1 leto.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

energetik ::

joze67 je izjavil:

Ko je poleti čez dan lez 35, je ponoči težko pod 15. In posnetki so ob 7:30 ali kasneje, ko je sonce poleti že kake 3 ure na delu. Torej je zunanja temperatura 20+. Ne vem, kje je "na celini" in kje "jug," ampak glej zjutraj julija ljudi v Ljubljani. Moraš imeti 90+ let, da ti ni vroče. Tisti, ki so oblečeni, ne vidijo sonca (klima v avtu, garaža pod zemljo, klima v pisarni).

Ne oporekam tebi, ampak prizorom. Kasneje, na malici, je Alenka primerno oblečena.
Ja to je mene najbolj zmotilo, da so bili vsi neprimerno oblečeni, tudi statisti. Sem prebral knjigo in zgodba se dogaja v višku vročinskega vala. Ni šanse, da bi bil folk oblečen v dolge srajce in jopice v LJ ob recimo 9h. Takrat je sredi poletja v vročinskem valu v LJ že komot 28°+. Rumenkasta fotografija očitno hoče kompenzirat in dati vtis vročine.

Sicer pa, ok za pogledat. Vsaj za Tarasa in Brajca lahko rečem, da so zadeli karakterje glede na knjigo, tako kot pri Jezeru.

Moram pa reči, da mi je morda bil Leninov park najmanj všeč od vse 4 delov. Dolina rož in Virus sta se mi bolj dopadla.
Je pa res, da je zanimivo, ker se Lenin dogaja na lokacijah, ki so mi dobesedno domače. To daje en poseben čar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Koraaz ::

Eden od statistov tu

Ne vem zakaj, ampak režiserji res nimajo občutka kar se temperature tiče. Že videno večkrat na večih snemanjih.

Poleti ko je višek vročinskega vala gredo snemat zimske/jesenske prizore in želijo ne vem kako toplo oblečene, medtem ko pozimi pa snemajo spomladanske kadre in si oblečen v neko tanko cunjo ravno, da nisi nag.

Smo enkrat snemal reklamo za bud light, ki se je predvajala med superbowl sezono febuarja v Divači. Temperature itak zimske, potem nas je pa še burja prepihala, honorar pa nič kaj primeren za superbowl. Saj ne da so imeli celo leto čas za snemanje, pa so se spomnili zadenj trenutek ;((

BuDi79 ::

Koraaz je izjavil:

Eden od statistov tu

Temperature itak zimske, potem nas je pa še burja prepihala, honorar pa nič kaj primeren za superbowl.
Saj bi lahko rekel da ne boš.

stratosD ::

mogoče pa tandem režiserjev Dvornik/Luzar naredi več in bolje kot samo K.Dvornik?
tudi dir.fotografije je od drug kot pri Jezeru.
Upam da bo bolj zanimivo po vizualni plati pri Dolini rož ko bo režiral Luzar in bo dir.fotografije spet Srdić (Jezero)?
več tukaj:
https://www.rtvslo.si/kultura/film-in-t...
(po fotkah s seta - kako je oblečena tehnična ekipa - zgleda da je kar toplo, junij ..)

to je to - za te pare - 125k na epizodo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

2dark ::

energetik je izjavil:



Sicer pa, ok za pogledat. Vsaj za Tarasa in Brajca lahko rečem, da so zadeli karakterje glede na knjigo, tako kot pri Jezeru.


Kakšne kvalitete ima dejansko ta Brajc? zakaj je zraven, če ni niti enkrat dokazal, da je dejansko sposoben biti kriminilast, razen da ves čas sitnai, kako ga zebe, kako mu je vroče, kdaj bo šel jest? Kakšne je dejanska vloga tega tipa? Če bi kriminalisti res bili kot tale bRajc, ne bi rešili nobenega primera.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

energetik ::

Zakaj bi moral imeti kakšne kvalitete? Verjetno ga je vključil zgolj za popestritev ali pa za prikaz tipičnega javnega uslužbenca :D

gruntfürmich ::

2dark je izjavil:

Kakšne kvalitete ima dejansko ta Brajc?

po mojem takšne kot avtor knjige...

Gremo nov krog naveličanosti in potrate denarja!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

otago ::

Kdo je tale Maras (tip na streliscu, kasneje na otroskem igriscu)... tožilstvo, NPU ?

harvey ::

stratosD je izjavil:

mogoče pa tandem režiserjev Dvornik/Luzar naredi več in bolje kot samo K.Dvornik?
tudi dir.fotografije je od drug kot pri Jezeru.
Upam da bo bolj zanimivo po vizualni plati pri Dolini rož ko bo režiral Luzar in bo dir.fotografije spet Srdić (Jezero)?
več tukaj:
https://www.rtvslo.si/kultura/film-in-t...
(po fotkah s seta - kako je oblečena tehnična ekipa - zgleda da je kar toplo, junij ..)

to je to - za te pare - 125k na epizodo :)

Zelo opazno, da je foto mojster drug, v Leninu precej boga fotografija proti Jezeru, upam na Dolino rož v starem tempu z M. Srdićem.

otago je izjavil:

Kdo je tale Maras (tip na streliscu, kasneje na otroskem igriscu)... tožilstvo, NPU ?

Delujebmi kot režiser Metod Pevec

 M. Pevec

M. Pevec

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

sbawe64 ::

Kvaliteta serije z vsakim novim delom pada.
Upam, da je knjiga bolj zanimiva.
2020 is new 1984
Corona World order

Groot ::

sbawe64 je izjavil:

Kvaliteta serije z vsakim novim delom pada.
Upam, da je knjiga bolj zanimiva.


Ne Leninov park je vsaj meni osebno (do sedaj) najslabša knjiga iz serije. Cel primer je dokaj brezvezen. Poudarek v knjigi je malce bolj na odnosu med Taraso in tamalo, ampak to v treh delih malce težko pokažeš na tvju.

gruntfürmich ::

še vrenko je bil mnogo boljši kot tole nakladanje in zavlačevanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Badwolff ::

Boring...

stratosD ::

dobro je...v 2.epizodi se zaplete na max...khmm,khmm...v 3.epizodi razplet in konec :)
pa Brajca hočem videt na joggingu v Tivoliju...

mikhail ::

Rad gledam slovenske filme, ampak žal se mi zdi da moram vedno malo znižat kriterije, če želim res uživat. Zgodba sama mi je malo švoh, brez neke prave ideje. Cela fora z neonaciji in pol navezava Lenin - kaj pa vem, no. Golob pač cilja na pop publiko (zato tudi ne berem njegovih knjig). Potem scenarij mi tudi deluje švoh, prizori so precej "tovarniški". Igra je pa dobra, se mi zdi, da je videt nek napredek in igralci kažejo več karakterja in subtilnih nians.

LeXani ::

O moj bog to ni gledljivo. Totalno dolgočasno, to bi lahko stislni v 5 minut dolg posnetek. Zakaj se je slika tresla v par kadrih? Kamerman pod dozo?
Čas prve prijave 04.11.2005

Utk ::

stratosD je izjavil:

dobro je...v 2.epizodi se zaplete na max...khmm,khmm...v 3.epizodi razplet in konec :)
pa Brajca hočem videt na joggingu v Tivoliju...

Kaj točno se je zapletlo? Kaj točno zaboga se je v 2. delu sploh zgodilo? Nič. Če bi bil to nek CSI, bi se vse 3 epizode, pa še kaj več, zgodile v 45 minutah, in še zmeraj bi bilo prikazano vse in še več kot je tu.

Gagatronix ::

mikhail je izjavil:

Rad gledam slovenske filme, ampak žal se mi zdi da moram vedno malo znižat kriterije, če želim res uživat. Zgodba sama mi je malo švoh, brez neke prave ideje. Cela fora z neonaciji in pol navezava Lenin - kaj pa vem, no. Golob pač cilja na pop publiko (zato tudi ne berem njegovih knjig). Potem scenarij mi tudi deluje švoh, prizori so precej "tovarniški". Igra je pa dobra, se mi zdi, da je videt nek napredek in igralci kažejo več karakterja in subtilnih nians.


Leninov park je drugace ime zdajsnjega Argentinskega parka.

energetik ::

Utk je izjavil:

stratosD je izjavil:

dobro je...v 2.epizodi se zaplete na max...khmm,khmm...v 3.epizodi razplet in konec :)
pa Brajca hočem videt na joggingu v Tivoliju...

Kaj točno se je zapletlo? Kaj točno zaboga se je v 2. delu sploh zgodilo? Nič. Če bi bil to nek CSI, bi se vse 3 epizode, pa še kaj več, zgodile v 45 minutah, in še zmeraj bi bilo prikazano vse in še več kot je tu.
Zapletlo se je toliko, da se je pojavilo 2. truplo, da ga Petan stiska zaradi dogodka v Jezeru, pa da Alenka sumi, da imata nekaj s Tino.

Se pa strinjam, malo preveč so tiho v določenih prizorih, v knjigi se dogaja več, sploh med Alenko in Tarasom, v nadaljevanki pa bolj tiha maša.

Dolina rož bi znala biti bolj zanimiva, zanima me, kako bodo izvedli določene prizore, namreč (spoiler alert) prihaja nekaj golote :D

Utk ::

Madona, ampak 45 min al kolk že ta žalost traja, je pol filma. Tu se ja pa zgodilo stvari za 5-10 min zgodbe.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115411 (2301) gruntfürmich
»

Primeri inšpektorja Vrenka (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
36243545 (7898) bambam20
»

Nadaljevanka Jezero (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
32449345 (20995) gruntfürmich

Več podobnih tem