» »

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija

«
1
2 3

Ganon ::

Pred dnevi se je končalo Jezero, RTV pa že nadaljuje z novo kriminalko, V imenu ljudstva. Osem delov, vsako nedeljo ob 20.00. Bomo gledali? :D

https://www.rtvslo.si/tv/novosti/v-imen...

Cruz ::

Itak!
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Yossarian ::

Prvi del gotovo, potem pa bomo še videli, ali je vredno mojih 30 minut. Čeprav, če dobro premislim, sem lani gledal najprej Ekipo Bled, kjer so se uvodni deli vlekli, potem pa me je vse volj pritegovalo k ekranu. Jezero me je potegnilo v sebe že kar v prvem delu. Počakajmo, pa bomo videli.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

buttcrack ::

trenutno se režim drugi sezoni V dvoje. Ko zaključim s tretjo, pogledam drugi LP Lena, tole bo pa za sproti zih OK.

Yossarian ::

Pravkar sem pogledal prvi del. Žal ugotavljam, da scenaristi ne poznajo slovenskega pravosodnega sistema in niti ne izrazoslovja. Bomo videli, kako se bo sicer razvijalo naprej.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

#000000 ::

Sebastjan bolj siv kot bo njegov fotr KADARKOLI :)

Dag ::

Mene je še najbolj zmotila začetna in končna špica. So šli na Freepik , izbrali "vector images" in v iskalnik vpisali "justice". Pol pa roll text čez. Čist amatersko izgleda. Če so že imeli 500k proračuna, bi lahko ene 2 jurja dali za proper špico. Drugače pa niti ni slabo, če odmislim, da je sama zgodba na nivoju 'zgodbe malega človeka'™ iz Slovenskih novic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

PARTyZAN ::

Sheteentz ::

Je boljš ali slabš kot Jezero?

Hehe, sem se pošalil, slabš je že težko.

Han ::

Zaenkrat je OK - obetavno.

Okapi ::

Mnogo bolj napeto oziroma zanimivo kot Jezero. Igra in dialogi sicer še vedno hudo leseni. Zvok boljši, kamera slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mehmed ::

Dag je izjavil:

Če so že imeli 500k proračuna, bi lahko ene 2 jurja dali za proper špico.

Ne vem koliko stane proper spica ampak pri 500k za 8 ur verjamem, da so sparali povsod kjer se da.

otago ::

Zvok boljsi. Kamera slabsa, sicer pa so iskali drugacen pristop.

Tombola? High five-anje? Je izpadlo amatersko.

vostok_1 ::

Tej naši igralci bi se morali kje izobrazit, ker so tako leseni, da bi iz njih lahko kar stol naredil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

predi ::

Yossarian je izjavil:

Žal ugotavljam, da scenaristi ne poznajo slovenskega pravosodnega sistema in niti ne izrazoslovja.
+1

Okapi ::

Drugi del že slabši.

Konlov ::

Top...

BuDi79 ::

Konlov je izjavil:

Top...
Tombola.

buttcrack ::

PARTyZAN je izjavil:

Povezava do prve epizode.
Podnapisi.

se priporočam za S01E02 ;)

hvala

Dag ::

Heh, je kdo opazil v sceni, kjer Nika nese tistemu ex sošolcu lase za DNK test in on pride ven iz stavbe "inštituta", da se za delček sekunde vidi na steni stavbe tabla "Dom starejših občanov Medvode"? Kr funny :)

Drugače pa precej leseni dialogi in na trenutke tudi igra. In forsiranje elementov telenovel, ki nikakor ne pašejo v krimi dramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

otago ::

PARTyZAN ::

Konlov ::

Pa Niki se tam ko lavfa vidi, da ni več tako mlada...

A. Smith ::

Se strinjam, tale igralka že ni 27. Še 37 bolj vprašanje :-) Je pa energična, ima močno prisotnost v prizorih. Verjetno so jo zato izbrali.
Serija se mi zdi v redu. Me pa zanima, kot laika, kaj pravnega so filmarji sfalili?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Yossarian ::

A. Smith je izjavil:

Serija se mi zdi v redu. Me pa zanima, kot laika, kaj pravnega so filmarji sfalili?

- Ivo Ban (predsednik sodišča) pride do svoje žene (sodnice) in ji reče, da bo ona prevzela primer. Mogoče sem kaj preslišal, ampak v realnosti se v primeru bolniške najprej ugotovi, če gre za kratkotrajno odsotnost ali dolgotrajno. Spis se predodeli samo v primeru dolgotrajne odsotnosti, pri čemer se izda pisna odredba, ki pa ne sme glasiti na ime sodnika, temveč v skladu z abecednim vrstnim redom. Če bi na odreedbo napisal ime sodnice bi šlo za kršitev načela zakonitega sodnika. Vse pade in bi tisti kmet zmagal. Ime sodnika nato določi vpisničarka, ki upošteva torej abecedni red:

- 206 čl. Zakona o pravdnem postopku (ZPP), o čemer je govoril odvetnikov sin, govori o prekinitvi postopka, ne pa o izrednih dokazih;

- ZPP sploh ne pozna izrednih dokazov, govori pa o tem, da je treba vse dokaze predložit pravočasno, če so predloženi prepozno, pa se zavržejo; izjeme so določene v 286. členu ZPP

- sodnica je imela togo, odvetnik pa ne?

- V našem sistemu nič ne pomaga, da dirjaš z otroki na obravnavo, saj nimamo porotnega sojenja (razen izjemoma), kot je to v Ameriki.

Tega se spomnim kar iz glave, verjetno pa bi se še kar našloa. Scenaristi so malo preveč gledali ameriške serije. Škoda, da se niso vsaj malo pozanimali pri kakem odvetniku ali sodniku.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MrStein ::

Saj druge teme enako "fulajo". Bog ne daj, da bi naredili računalniško nadaljevanko, to bi šele vsak tule jamral, da v resnici to ni tako. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

A. Smith ::

MrStein je izjavil:

Saj druge teme enako "fulajo". Bog ne daj, da bi naredili računalniško nadaljevanko, to bi šele vsak tule jamral, da v resnici to ni tako. ;)


So jo naredili (sicer američani), je bila precej dobro sprejeta.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Yossarian ::

Saj ne rečem, drugače pa se je kar dobro začelo zapletat.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nsa_ag3nt ::

A. Smith je izjavil:

Se strinjam, tale igralka že ni 27. Še 37 bolj vprašanje :-) Je pa energična, ima močno prisotnost v prizorih. Verjetno so jo zato izbrali.
Serija se mi zdi v redu. Me pa zanima, kot laika, kaj pravnega so filmarji sfalili?

Ajda Smrekar, 34.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Konlov ::

Una bionda kao priležnica pa enih 54 po mojem...:))

nsa_ag3nt ::

Karin Komljanec, 45.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Anney ::

PARTyZAN je izjavil:

Druga epizoda,
podnapisi.



Se priporočam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Randomness ::

PARTyZAN ::

e04, podnapisi.

Za vse tiste, ki znate python skripte poganjat: rtvslo4d-extractor.
Za vse ostale: Prenos videa iz RTV Slo arhiva.

zavajon ::

Sheteentz je izjavil:

Je boljš ali slabš kot Jezero?

Hehe, sem se pošalil, slabš je že težko.

O, pa je slabše. Očitno velja tista, da nikoli ni tako slabo, da ne bi moglo biti še slabše.
Upam da vsaj nima več delov.
Jezero je imela vsaj neko konsistentno zgodbo, ki se sicer običajno odvije v eni epizodi "Umori na podeželju".
Ta pa z neko mulo, ki pri 27-ih travmira, da njen oče ni njen pravi oče, taka bi bila bolj za na psihiatrijo kot pa za v odvetniško pisarno.

Groot ::

Se še komu zdi, da kakovost z vsakim delom drastično upada? Če sem na začetku upal, da bo nekako steklo, sedaj upam samo še da ne postane še slabše. Preprosto se mi zdijo vsi dialogi preveč posiljeni, brez nekega pričakovanja, ki bi te potegnil v serijo.

EDIT: hahah @zavajon vidim da nisem edini, ki obupuje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Okapi ::

Vidi se, da je bila narejena z minimalnimi sredstvi. Prizori v zaporu so recimo povsem nerealistični, scena, kot bi bila delana za gledališče. Nič boljše prizori v kafiču in slaščičarni.

Pa leseni doalogi in še marsikaj.

Zdi se, ko bi RTV odobrila snemanje in denar po prvem delu, potem so se pa avtorji nehali trudit in so samo še s čim manj truda in denarja stvar posneli do konca.

buttcrack ::

po treh delih je tole je res ena velika žalost...

če ne bi bilo malo patriota v meni, tudi tipkanja tegale ni vredno :)

buttcrack ::

PARTyZAN je izjavil:


Za vse ostale: Prenos videa iz RTV Slo arhiva.

zakaj mi pod vsakim napiše filename: "preroll/prijava-nov_0.mp4"

Sem prijavljen in lahko ogledam vsebino, a DL žal ne gre :(

otago ::

Se komu zacelo prekinjati stream, cirka 20:35?

Presenecenje je bilo z upravnikom zapora. Nika in druscina so pa tudi amaterji, da edini dokaz dajejo iz rok na vpogled naokrog. Kopij ne poznajo, ceprav gorile pretepejo starcka, cela zgodovina poneverjanja, nedolzen obsojen na zapor itd. Igranje morda manj leseno kot v prejsnjem delu.

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Miki N ::

To ni miniserija, to je minimizerija.

Han ::

No ja, lahko bi bilo še precej slabše. E05 v HD (720p) kvaliteti. Prejšnja povezava je SD (360p) video.

A. Smith ::

Ma ni tako zanič, no. Jasno imajo filmarji omejena sredstva, v scriptu je kakšna napaka, kje jih pa ni.

Meni gre pa glasba na jetra :) Tisti motivček od Siddharte "Samo edini". Očitno so ta komad svoje cajte toliko vrteli, da sem se ga naposlušal za vse večne čase.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Yossarian ::

Pa ne, no, pa ne, no, zakaj je tako butast scenarij? Upam, da ima novinar Pero še kakšno kopijo posnetko. Zakaj nas scenaristi tako podcenjujejo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Okapi ::

Prav res. Obnašajo se tudi, kot ne bi poznali telefonov. Pero naokoli išče Niko, namesto da bi ji takoj poslal sliko dokumenta. Pomembne posnetke imaš takoj v oblaku. In kdo pravzaprav v službi pušča telefon na mizi? Da "akcijskih" prizorov niti ne omenjam, ker so bolj karikatura. Stare udbovske metode LOL.

Konlov ::

Niko bi vsak rad videl, ne pa ji slike pošiljal, ti, šema...

Izi ::

Meni se zdi kar gladljiva serija.
Tehnično gledano je na višjem nivoju kot serija Jezero, ki je imela katastrofalno slabega tonskega mojstra. Zgodba je pa tudi aktualna, korupcija, povsod prisoten kriminal in nesposobna sodišča, enako kot v realnosti.
Sem ven potegnil še direkten link do arhiva, če je kdo zgrešil: V imenu ljudstva, 6/8 (720p)

Okapi ::

Zanimivo, kako različno ocenjujemo isto stvar. Tehnično gledano je V imenu ljudstva za dva razreda slabše narejena. Se od daleč vidi, da so snemali z minimalnimi stroški. Pri Jezeru je bil zvok slabo zmiksan, pa še to so potem na koncu popravili, kar se kamere in scenografije tiče, pa je bil neprimerno boljši.

Zgodba je aktualna, ampak je zelo slabo razvita in prikazana. Skoraj amatersko, zlasti ko je treba posneti kaj več kot nek pogovor v pisarni. Recimo "akcijska" scena pred zaporom, ko deda razoroži najetega likvidatorja. In ko je prej ta likvidator dostavil strup za umor Tomaža, je bilo tudi videti bolj kot komedija ali parodija, ne kot drama oziroma kriminalka. Odpre kovček, notri pa nekaj stekleničk z modro tekočino, pištola in nabojnik. Pa že videti je kot karikatura "starega udbovca". Ali pa ko deda s šmajerskem razoroži oba najeta morilca in ju zapre v garažo. Kot bi nekdo prvič snemal kaj takšnega.

T-h-o-r ::

Ja, saj pri nas ljudje prvič snemajo kaj takšnega. Slovenski filmarji so cepljeni proti temu, da bi gledali filme in se zgledovali po ustaljenem fimskem jeziku, vse izumljajo na novo.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mambli ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

House of the Dragon (TV serija) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
51672831 (701) Skyman
»

Primeri inšpektorja Vrenka (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
36243542 (7895) bambam20
»

Nadaljevanka Jezero (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
32449336 (20986) gruntfürmich

Več podobnih tem