» »

Primeri inšpektorja Vrenka

Primeri inšpektorja Vrenka

IL_DIAVOLO ::

Motečih je kar nekaj stvari, ampak ce bi videli kaj tiste osnovne akcije, bi bilo čisto drugace. Kakšen vdor skozi zaklenjena vrata bi bil ze verjetno prevelik strošek, kaskaderski vlozek kakšnega skoka iz 3. nadstropja v kason za smeti je tudi prevec za taksno gledalisko predstavo. Sploh nocem pomisliti na kaksno streljanje ali vsaj gostilniški fight.

Vse je tako staticno, leseno in nepristno. Tisto truplo nastavijo in potem vrzejo nek predmet na projektor, ki se je kao znašel v želodcu lmao :)) Come on!

Pa kdo se danes na tak način dela film? Sramota za nacionalno televizijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Okapi ::

Pa to, da je oni požrl ključ, je tudi čisto mimo. Kot da bi mislil, da brez ključa nihče ne bo mogel vlomit v tisto njegovo sobo. Saj ni bila trezor.

Tudi sam samomor je bil amatersko prikazan. Ko izkrvaviš, izgubiš kakšna dva litra krvi, vsaj. Tam je pa bila kri samo na mizi, mogoče pol litra. Sem prav gledal, in po tleh ni bilo nič. Sicer pa greš samomor z rezanjem žil delati v kopalnici, v kadi. In kot zdravnik bi skoraj sigurno uporabil kakšen drug način, s tabletami, kalijem, morfijem...

gruntfürmich ::

jah pač slovenski pisatelji, ki sami sebe postavljajo ob bok skandinavskim...
https://www.rtvslo.si/kultura/knjige/ta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zvezdica27 ::

pa je kdo bral knjige? So slabe?

Kot sem napisal - in pritjujete - je TV serial podstandarden. Še najboljši del je bil ta, ki ga en kritizira, kaj oče in Katarina Čas delata - gradita lik inšpektorja. Tu nimam pripomb. Rifle in Časova + Varga so super. Tudi ta bife za relaksacijo, top. Tle ni pripomb, tudi igralci so to dobro uprizorili. Morda me moti, da je lik Vrenka tudi v bifeju, safe haven-u, isti kot na šihtu, a kaj čmo.

Na glavni primer pa imam same pripombe - tako amatersko... predvsem pa bi oprostil, če ne bi bilo zaključka dobesedno v 5 minutah... ma v 3 minutah... kaj on je kriv? Ne, samomor. Kaj je bilo? Aha, ni kriv. Lej pa res, odjavna špica. A? Niso razpletli nasilja nad oficirjem, niso razpletli zgodbe med trgovcema z nepremičninami in vsemi, niso razpletli tranvestitnosti (nobenega lika iz te scene, ljubosumje ni bilo nikdar sum?). Slabo, slabo...

morali bi še eno epizodo pa to razdelati, magari šire od knjige.

In pa tipično za slo film jebene pastelne barve, noben se ne nasmehne...

no comment ::

Okapi je izjavil:

Tudi sam samomor je bil amatersko prikazan. Ko izkrvaviš, izgubiš kakšna dva litra krvi, vsaj. Tam je pa bila kri samo na mizi, mogoče pol litra. Sem prav gledal, in po tleh ni bilo nič. Sicer pa greš samomor z rezanjem žil delati v kopalnici, v kadi. In kot zdravnik bi skoraj sigurno uporabil kakšen drug način, s tabletami, kalijem, morfijem...

Vsaj vzdolžno je prerezal žile.

Miha 333 ::

Jaz sem pričakoval, da bo vsaj na nivoju Komisarja Rexa. Sem razočaran, živi dolgčas.

slott ::

Kr kul serijca. Edino mal mi je bedno ker se ne dogaja v LJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

techfreak :) ::

Pred kratkim sem pogledal par delov Ekipe Bled. Serija mi je bila bolj zanimiva/gledljiva kot tale Vrenko. Imam sicer upanje, da se v prihodnjih epizodah zadeva malo pobere.

Meizu ::

slott je izjavil:

Kr kul serijca. Edino mal mi je bedno ker se ne dogaja v LJ.


In kaj bi se zgodilo v LJ - bi fasal burek v čelo, kriminal.

misticnimrk ::

Kje v MB so tej bloki, v katerih se je zgodil prvi primer (umor)?
Enaka stanovanja so tudi v Lj in tudi okolica je zelo podobna. Sem bil sprva prepričan, da ni vse snemano v MB. Vi pravite, da je.
stanovanja v Lj: tukaj

Nevem, vse preveč podobno temu kompleksu v Lj...

Zgodovina sprememb…

LapD ::

Snemano je točno tam kjer si linkal - zdravniška zbornica/dunajski kristali. Menda je bila že dogovorjena lokacija v MB pa se je potem nekaj zapletlo in so na hitro morali prestaviti v Lj.
web&motion designer

misticnimrk ::

Se mi je zdelo, sem leta nazaj kdaj pa kdaj zahajal v ta konec ampak v blok bližje dunajski (2 po vrsti). Od tam se cerkve ne vidi.

Miha 333 ::

Če se zgodba dogaja v Mariboru, še ne pomeni, da je vsak prizor tam tudi posnet.

misticnimrk ::

Kdo bi si mislil a? Ma se nima smisla tako štukat po st.

back on topic:
zgleda zanimivo predvsem pa dosti bolj prebavljivo kot vsebine kakšnega drugega (slo) programa.

Outcast ::

Men Merljakova vsaj vizuelno ni bila moteča...:D

Zvezdica27 ::

tudi ta del so čisto premalo razvili - Merlakova je dobro odigrala koketno - samo zakaj? iz vsega nič ni bilo (tudi iz Boagataja nič)-

Popolna katastrofa

zz

koketko, ne koketno...

zz

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Zvezdica27 je izjavil:

tudi ta del so čisto premalo razvili - Merlakova je dobro odigrala koketno - samo zakaj? iz vsega nič ni bilo (tudi iz Boagataja nič)-

Popolna katastrofa

zz

koketko, ne koketno...

zz


Zakaj pa bi morali kaj biti? Poanta je bila v tem, da se sprašuješ, kdo je zakrivil in da zgleda kot da je lahko kdorkoli vpleten.
LP Marko

Badwolff ::

Sem probal pogledat še drugi del, ampak sem moral ob sceni s čevljem bruhat. Tako zadnjič igre (in scenarija) pa že dolgo nisem srečal. AGRFT?

Outcast ::

Lol pač hotu je samo mlademu nadebudnemu, zaletavemu in včasih 'sem zgrešu en pomemben dokaz' sodelovcu pokazat na dejanskem primeru kolk je velik čevelj, ni potrebno dramatizirat...

Se pa strinjam da je sama zgodba in liki precej neizdelani oz so ampak potem se pa tud konča; od akterjev (poleg policije) bomo naprej spremljali samo še fotra najbrž, ki je še najbolj brezvezen lik hehe...če bi to zgodbo raztegnili na vsaj še eno ep ali dve bi pomoje lahko kar dobro izpadlo na koncu.

Zvezdica27 ::

Lp

Zaradi tega, recimo, angleži snemajo zadeve po recimo Jane austen, kjer so liki razviti, dinamika jasna... ne pa po vsaki poldodelani novi zgodbi ki pride ven 2021. Mali smo in to je posledica tega. Če ni keša za razvoj likov, dodatno epizodo in dobre scenariste ter režijo, pač ne delaj tega. Režija sicer ni bila slaba, sploh ne, to bi bilo preveč kritično... v glavnem, zgodba v filmu, scenarij in dinamika likov v glavni zgodbi je problem.

Kot sem rekel, stranska zgodba z barom in fotrom in njegovo zgodovino stoji, se razvija.

Sam case pa so čisto zavozili. Moje mnenje, kot sem rekel, vsi nastavki neizkoriščeni, rešitev pa skor deus ex machina.

Film bi lahk zasegli takoj, napaka pisca knjige, objava fotke v delu, kr neki, zaslišanje trdega oficirja komično, neraziskana lgbt povezava čist neitkoriščena, trikotnik koketke poslovneža in oficirja tudi... pol pa rešitev v 3 min deus ex machina. Da ne omenjamo, da pro aparati na klsičen film po moje sploh ne obstajajo več.

Tisto s čevlji pa sploh ni vredno komentarja, ne smešno, pač pa debilno.

Zz

c3p0 ::

Kot že omenjena, na majhnost se ne moremo zgovarjat, ker potem bi 10x manjši Islandci morali producirat totalne polomije, pa v bistvu zadeve, ki so boljše od 95% Hollywooda.

uvodV?? ::

Zvezdica27 je izjavil:

Lp
Sam case pa so čisto zavozili. Moje mnenje, kot sem rekel, vsi nastavki neizkoriščeni, rešitev pa skor deus ex machina.

Film bi lahk zasegli takoj, napaka pisca knjige, objava fotke v delu, kr neki, zaslišanje trdega oficirja komično, neraziskana lgbt povezava čist neitkoriščena, trikotnik koketke poslovneža in oficirja tudi... pol pa rešitev v 3 min deus ex machina. Da ne omenjamo, da pro aparati na klsičen film po moje sploh ne obstajajo več.

Tisto s čevlji pa sploh ni vredno komentarja, ne smešno, pač pa debilno.

Zz


Se strinjam z večino napisanega, a sam menim da je tudi režija precej slaba. Kljub slabi zgodbi bi se dalo precej bolje posneti stvari. Zaboga že to da nas kar nekaj ni dojelo da je primer končan dokler nismo videli končnih creditsov pove več kot dovolj.

Zvezdica27 ::

hja... je to stvar režije ali scenarija? V bistvu tega jaz ne vem.

Meni se režija, pa recimo čisto v tehničnem smislu, ni zdela slaba - prej nasprotno. Kadri, zvok, postavitve... vse mi je bilo OK, razen 1x sem mike videl v kadru. Tud recimo vse scene v baru, režija dobra, pevka, poteg nazaj, dvogovor Katarina Varga... tam klapa. Zgodba šepa in zaokrožitev zgodbe. Povsem v tehničnem smislu recimo tudi igralci niso bili švoh, samo zgodba jih je precej omejila v čemerkoli. Zato sme pa vprašal če je zgodba v knjigah isto slaba, ker če je se spet neki forsira samo zato ker je naše, ne razume pa noben, da ti je (v angleškem jeziku) dostopno vse, prek ebay used books skoraj zastonj. Ampak, ja, očitno smo ostali v Jugoslaviji, da tuđe nećemo, a svoje ne damo.

Zdaj, kdo je odgovoren, da iz tega nastane nekaj, scenarist ali režiser, pa ne vem - ampak ob taki zasedbi tak shit dobit ven... lej... da bi prav kateri igralec slab bil niti pod razno, a celote pač ni.

Jaz bi krivil scenariste, potencialno avtorja knjig, če je osnova za en drek.

zz

uvodV?? ::

Zvezdica27 je izjavil:

hja... je to stvar režije ali scenarija? V bistvu tega jaz ne vem.


No, v resnici tudi jaz ne vem. Se pa strinjam z napisanim.

LP!

IL_DIAVOLO ::

Reziser ne sme dovoliti, da se vsi po malem smehljajo, mora poskrbeti za dramo in resnost, da je napetost, da se dogaja, kot v pravih detektivkah, v nobeni detektivki ne vidis v konferenčni sobi, kako kavico srkajo in debatirajo. Vrenko cel cas tiho, potem pa ga le vprasa "Vrenko kakšno mnenje?" On reče nekaj popolnoma brezveznega in vsi začnejo prikimavat...malo sem bil sokiran 8-O Čisti fail.

Tudi ce je scenarij zanic, bi reziser moral ustvariti bolj domisljijsko okolje, tudi ce tega v realnosti ni. Vse strogo po normativih, noben si nič ne upa naredit po svojih notah.

Rtv lenuhe ze predolgo strezemo od spredaj in od zadaj, napredka izpred 50 let pa se nobenega.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zvezdica27 ::

Hu... kake.... kaka pljuča smo gledali. Mmmmm

Zz

Outcast ::

Zvezdica27 je izjavil:

Hu... kake.... kaka pljuča smo gledali. Mmmmm

Zz


To ja....a pa smo še kej videli?:D

nergac ::

Pa ne samo to.
Po daljši abstinenci se me je dotaknila tudi vilijamovka.

gruntfürmich ::

prav mučno gledanje... edino zizke mlade pevke; edina svetla točka nanizanke. pa katarina je še normalna pri igranju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Outcast ::

Viljamovka iz Pleterj je bla res dobra, se strinjam!:))

nergac ::

Zanimiva je bila tudi obleka "šefa" galerije.

Vsekakor zanimiv lik.

Od dam pa seveda žena umorjenega ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

bambam20 ::

Če bi po prvem vtisu sklepal, potem ga je šel ubit galerist. Imel je "kao" zagotovljen alibi. Kdo, vse so sodelavci pri omoru v ozadju bomo pa še videli. Brat , njegova žena, mati?

Zakaj bi slikarjeva sestra bila tudi umorjena, če je izvzeta iz zapuščine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

RedDrake ::

Stvar se dogaja v MB, pa samo EN (1) lik v 50-ih minutah malo zavija.
A so ti igralci kdaj bili v MB več kot na snemanju, obkroženi s 50-imi kekci iz LJ?
Pa še pol lokacij je itak LJ. Bi bilo že bolje prestavit v LJ vse skupaj, bi bilo bolj "pristno".

Zvezdica27 ::

glede na to, da je žena (moja namreč) iz MB, se mi zdi tole s čujtiščino zelo smešno... SAj malo majo prav, Štajerci, skoz jih vsi jebemo, je pa res, da so nenormalno občutljivi na to Ljubljano, pol pa pride tale serija... in vsi govorijo po lublansk. TO je pa še mene zmotlo. Za to bi moral prav nekdo letet iz RTVSLO, po drugi strani pa jebeš tak narod, ki svojih narečij ne ohranja in neguje. A bo kdo rekel, da je bil Petelinji zajtrk kaj slabši, če so tam gučali? Al pa pr Hostar, če so ejga ejga govorili? Bi bil Iztok Mlakar isti v lublanščini? To me vsakič zmoti pri tej seriji. Še ona glavna policajka, ki je neka štajerka, slišim, tako maskira štajerščino, da jo težko slišiš. Kaj šele, da bi kdo gučal zraven... Jaz ne vem, kaj jim je.

Zgodba z bifejem in Katarino ČAs gre lepo naprej. To klapa.

Zgodba s fotrom polom - nikamor ne gre, razen to, da še zmeri frgazar štela ;) To bi mogu Rifle zavrnit ko je scenarij bral, škoda ga je za to, razen če je rabil keš.

Primer: obeta, meni ni tako slabo tokrat, vsaj v prvem delu. Tudi situacijsko ni bilo tako slabo (vsi v istem prostoru, inšpektor tam... ma kot Orient Express, hehe)

Pljuča od pevke so pa definitivno ... uf... Luštna. Kako naj rečem, lep bronhitis ima!

zz

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Ta del je bil kar dober. Napredek napram prejšnjima dvema.

Pač za slovenske razmere ni slabo.

Sc0ut ::

Sva snifala in se mečkala... Pol pa sem ga zavrnila ko je želel nekaj več. Ni želel nekaj več, to je bilo logično nadaljevanje :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

gruntfürmich ::

vseeno se mi zdi da se v tem delu tako malo dogaja... razvlečeno, dolgočasno, utrujajoče...
imam občutek da se je v enem delu poiroja ('klasičnega, vsem znanega) toliko zgodilo kot se bo tule v vseh delih skupaj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Hypathia ::

Zvezdica27 je izjavil:


Pljuča od pevke so pa definitivno ... uf... Luštna. Kako naj rečem, lep bronhitis ima!

zz

A si lahko še malo bolj nagravžno sluzast?

Sicer so pa globoki dekolteji praviloma značilnost serij, ki jim manjka vsebine in jo skušajo nadomestiti s poceni forami in tale je videti precej ubogo, se mi je ob vseh dobrih serijah, ki jih trenutno vrti nacionalka (Neustrašna, Ničevo seme, Koristolovec..) niti ne ljubi več gledat.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

gddr85 ::

izgleda ciljajo na "odlično" ustvarjen ambient, dolge kadre, fotografijo, dron posnetke, whatever..razvoj likov, scenarij in ostalo je pa drugotnega pomena...v glavnem, imamo svojga "kriminalista", že s tem smo lahko zadovoljni :P

nergac ::

Hypathia je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:


Pljuča od pevke so pa definitivno ... uf... Luštna. Kako naj rečem, lep bronhitis ima!

zz

A si lahko še malo bolj nagravžno sluzast?

Sicer so pa globoki dekolteji praviloma značilnost serij, ki jim manjka vsebine in jo skušajo nadomestiti s poceni forami in tale je videti precej ubogo, se mi je ob vseh dobrih serijah, ki jih trenutno vrti nacionalka (Neustrašna, Ničevo seme, Koristolovec..) niti ne ljubi več gledat.


Kaj pa praviš na varni pristan inšpektorja na kozarček pri lastnici lokala, ki jo galantno pospremi domov?

lotar123 ::

Ne vem meni je bil tale zadnji del čisto dolgočasen, sicer sem prej gledal La casa de papel, mogoče je pa to razlog :)

Hypathia ::

Ne vem, nisem gledala 3. dela, osredotočenost na pevkin dekolte sem pa opazila že v prejšnjih epizodah.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

nergac ::

A to sodiš po komentarjih na ST ali po moških na splošno?

Hypathia ::

Po tistem kar je bilo v prvih dveh delih prikazano.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kow ::

Prva dva dela nisem gledal, sem pa gledal tretjega. Pevkin dekolte je bil se najboljsa stvar. Oz. pardon, Milena Zupancic. Kar nekaj ostalih igralcev je bilo poraznih (sploh pevka, heh).

gruntfürmich ::

Hypathia je izjavil:

Ne vem, nisem gledala 3. dela, osredotočenost na pevkin dekolte sem pa opazila že v prejšnjih epizodah.
čudno, ko pa se je pojavil šele v 3. delu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ne vem, nisem gledala 3. dela, osredotočenost na pevkin dekolte sem pa opazila že v prejšnjih epizodah.
čudno, ko pa se je pojavil šele v 3. delu...

:)):)):)) Kako ene ni čisto nič sram lagati.

c3p0 ::

Random post Hipatija: "šum šum ... patriarhat .. šum .. patriarhat .. šum"

Hypathia ::

gruntfürmich je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ne vem, nisem gledala 3. dela, osredotočenost na pevkin dekolte sem pa opazila že v prejšnjih epizodah.
čudno, ko pa se je pojavil šele v 3. delu...

Slabo si to spremljal, gre za pevko iz Katarininega bara, ki je bila že prikazana, res bolj za kuliso kot neko vlogo, pa vendarle.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

gruntfürmich ::

Hypathia je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ne vem, nisem gledala 3. dela, osredotočenost na pevkin dekolte sem pa opazila že v prejšnjih epizodah.
čudno, ko pa se je pojavil šele v 3. delu...

Slabo si to spremljal, gre za pevko iz Katarininega bara, ki je bila že prikazana, res bolj za kuliso kot neko vlogo, pa vendarle.

kje pa si ti vidla tam kakšen dekolte in da se ga je omenjalo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115591 (2481) gruntfürmich
»

Doctor Who (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6711038 (3118) oo7
»

Nadaljevanka Jezero (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
32449895 (21545) gruntfürmich

Več podobnih tem