» »

Nadaljevanka Jezero

Nadaljevanka Jezero

Sheteentz ::

Gre še komu na jetra klišejska uporaba zvoka kot nosilca dramaturške dejavnosti/napetosti? Prav bolano klišejsko, ko kako sekundo prej slišiš nek zločesti šum in potem se nekaj zgodi, na momente na nivoju španskih nadaljevank, kjer se dva pogledata in nato takoj muzika, da bi si žile rezal.

Pogledal tretji del. Ful premalo dogajanja in ful preveč mašil, premalo karakterizacije likov, preveč brezveznega lavfanja po rogu, predvidjivosti za popizdit, npr. tist avto, ki ju skoraj poči in potem samo čakaš, kdaj jima bo le končno kapnlo, da nekaj ne štima. Ne vem no, bi se dalo bolje vse skupaj speljat.

Utk ::

Gledal sem 10 minut, slučajno ravno to sceno. Kaj sta sploh delala na tistem hribčku? A res kdo med službo ustavi nekje v pm in gre po celem snegu na nek hribček filozofirat?

energetik ::

Glej drugič od začetka. Šla sta intervjuvat dekana na njegov vikend.

Zakaj se ne bi na službeni poti ustavil, če je lep razgled in malo poslikat?

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:

Gledal sem 10 minut, slučajno ravno to sceno. Kaj sta sploh delala na tistem hribčku? A res kdo med službo ustavi nekje v pm in gre po celem snegu na nek hribček filozofirat?

zakaj pa ne? ti sploh pomisliš preden kaj napišeš? naj jima avto smrdi po sendviču?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Ha s kerimi zadevami se folk obremenjuje:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:

Utk je izjavil:

Gledal sem 10 minut, slučajno ravno to sceno. Kaj sta sploh delala na tistem hribčku? A res kdo med službo ustavi nekje v pm in gre po celem snegu na nek hribček filozofirat?

zakaj pa ne? ti sploh pomisliš preden kaj napišeš? naj jima avto smrdi po sendviču?

Zato je treba lezt nekam po snegu? Ni čudno da tolk časa rešujejo en primer, če se vstavljajo za razglede in filozofiranje.

weasel ::

Kam se jima pa mudi, sej sta na terenu. Tudi v resnici je veliko zaposlenih na terenu in nikamor ne hitijo :D

3p ::

harvey je izjavil:

špica, theme song...


Theme song je precej obupen, če nisi ljubitelj dotičnega benda. Je pa res, da je podobno tudi v nekaj skandinavskih skandi serijah. :D Ne vem odkod enim pade na pamet, da v serije te zvrsti spada neki osladen jokajoči šunder.

Špica je pa lepo posneta, ampak vsakič vidim, kako se v ozadju nekdo dere "namoči ono", "vrži tisto". Kot da gre za posnetek vode, v katero je nekdo namenoma meče stvari. Na en način podobno špico ima "Follow the money", mimogrede.

Aar2rk ::

Glede product placementa, a kdo ve, ali je Volvo kaj prispeval? (V knjigi ima starega Citroen C8, ki se težko odklepa in prižiga)

Glede zvoka je pa mislim problem RTV-ja in/oziroma veliko slovenskih produkcij, da je velikokrat audio dialogov pretih v primerjavi s ambientnim zvokom in soundtrackom.

Zdravnica in inšpektor imata drago hišo, ker je zdravnica privatnica z lastno kliniko, ki ji jo je omogočil bogati (pokojni) oče


Sicer se pa meni zdi nadaljevanka odlična, čeprav sem običajno še preveč kritičen do slovenske produkcije.
Se že ve kaj o snemanju po naslednjih knjigah? (In kako bojo rešli probleme z avtom, ki je zdaj predober?)

Sheteentz ::

Če imata res denarja kot dreka potem res nima smisla, da bi se fural v nekem razpadajočem Citroenu. Pa a ni to itak službeni avto?

starfotr ::

RTV arhiv bo imel še nekaj dni prve 3 epizode v 4D arhivu, nato jih izbrišejo in ne nalagajo več nazaj. Prav šupki so na RTV. Sram jih je lahko, da delajo take bedarije.

Mislim, vsak kurčev dnevnik je v arhivu za večne čase, tole je pa problem?

Sheteentz ::

Mogoče avtorske pravice ali kaj podobnega.

weasel ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

Okapi ::

Yossarian je izjavil:

Zakaj tako slabo razumem, kaj govori Cavazza (ki sicer igra odlično)?

Na RTVSLO pravijo, da imaš slab televizor, oziroma da ga ne znaš uporabljati:))

Televizija Slovenija odgovarja na vprašanja o zvoku

Zaznali smo nekaj težav z zvokom, ki pa so večplastne. Sodobni TV-sprejemniki so vedno tanjši, velikokrat pa je zaradi posledično manjših zvočnikov s tem povezana tudi kakovost zvoka, predvsem pri visokih in nizkih tonih. Proizvajalci sprejemnikov poskušajo to pomanjkljivost odpraviti z možnostjo nastavitve zvoka glede na žanr, vendar tega gledalci običajno niti ne poznamo in še manj uporabljamo.

Aar2rk ::

Sheteentz je izjavil:

Če imata res denarja kot dreka potem res nima smisla, da bi se fural v nekem razpadajočem Citroenu. Pa a ni to itak službeni avto?


Ne, ni služben, in ni maral ženinega očeta (in obratno), zato trmari s starim

Okapi je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Zakaj tako slabo razumem, kaj govori Cavazza (ki sicer igra odlično)?

Na RTVSLO pravijo, da imaš slab televizor, oziroma da ga ne znaš uporabljati:))

Televizija Slovenija odgovarja na vprašanja o zvoku

Zaznali smo nekaj težav z zvokom, ki pa so večplastne. Sodobni TV-sprejemniki so vedno tanjši, velikokrat pa je zaradi posledično manjših zvočnikov s tem povezana tudi kakovost zvoka, predvsem pri visokih in nizkih tonih. Proizvajalci sprejemnikov poskušajo to pomanjkljivost odpraviti z možnostjo nastavitve zvoka glede na žanr, vendar tega gledalci običajno niti ne poznamo in še manj uporabljamo.


Zanimivo, da slabo uporabljam televizor, samo ko gledam slovensko produkcijo, če pa gledam angleško (ali kaj drugega) govoreče kanale, pa vse slišim in razumem. Najbrž v slovenskih trgovinah vklopijo napredne funkcije za slovenske proizvode :)):O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

Yossarian ::

Aar2rk je izjavil:

Zanimivo, da slabo uporabljam televizor, samo ko gledam slovensko produkcijo, če pa gledam angleško (ali kaj drugega) govoreče kanale, pa vse slišim in razumem. Najbrž v slovenskih trgovinah vklopijo napredne funkcije za slovenske proizvode


Očitno je pri meni enako ;-)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Sheteentz ::

Aar2rk je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Če imata res denarja kot dreka potem res nima smisla, da bi se fural v nekem razpadajočem Citroenu. Pa a ni to itak službeni avto?


Ne, ni služben, in ni maral ženinega očeta (in obratno), zato trmari s starim


Upam, da mu vsaj služba potem plača bencin, čeprav po vsej logiki bi mu morala zagotovit tudi službeni avto, saj se ne fura do Bleda in nazaj zaradi lastnega veselja.

AmokRun ::

Tukaj so direktni linki prvih treh delov, če hoče kdo downloadad preden odstranijo iz arhiva.

1. del
2. del
3. del

opeter ::

Utk je izjavil:

Zato je treba lezt nekam po snegu? Ni čudno da tolk časa rešujejo en primer, če se vstavljajo za razglede in filozofiranje.


Včasih moraš pač razčistit glavo na svežem luftu. Itak pa javni uslužbenci dobijo plačano tudi pavzo. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

2dark ::

Zanimivo, da tukaj večina jamrate , da ne razumete kaj govori Cavazza. Zvok se mi zdi perfekten. Morda imate zanič zvočnike v tv-jih. Jaz sem pogledal zaevo s slušalkami in nimam nobenih problemov, da ne bi razumel, kaj Cavazza govori.


Zdaj lahko prikimam, da je zadeva zanimiva, napeta, kliše o otruplu z odrezano glavo. Vseeno, kdo je krivec? Se bosta z mlado sodelavko zapletla ? Ko sem že mislil, da ima žena ljubimca, ga zadane kap.

Tenzije so visoke, cinematografija se mi zdi zelo dobra, zvok tudi.

Imajo v planu posnet v prihodnje še kakšen primer z inšepktorjem Tarasom?

Okapi ::

Prepočasno dogajanje, nobene prave napetosti, leseni dialogi... Skratka, nič novega za rtvslo nadaljevanko.

Vest in pločevina, kjer je igral stari Cavazza, je bila boljša.

Utk ::

Morda imate zanič zvočnike v tv-jih.

To je tudi odgovor rtvja na to vprašanje v vikend magazinu. Zanimivo, da imamo dovolj dobre zvočnike za vse druge serije, nadaljevanje, dnevnike, netflixe, hboja in vse živo, samo za eno slovensko nadaljevanko pa niso dovolj dobri.

2dark ::

Utk je izjavil:

Morda imate zanič zvočnike v tv-jih.

To je tudi odgovor rtvja na to vprašanje v vikend magazinu. Zanimivo, da imamo dovolj dobre zvočnike za vse druge serije, nadaljevanje, dnevnike, netflixe, hboja in vse živo, samo za eno slovensko nadaljevanko pa niso dovolj dobri.


Jaz sem imel zvok preko slušalk in nimam nobenih problemov.

Utk ::

Če moraš natikat slušalke, da normalno slišiš, bi jaz temu rekel, da SI imel probleme.

IL_DIAVOLO ::

Okapi je izjavil:

Prepočasno dogajanje, nobene prave napetosti, leseni dialogi... Skratka, nič novega za rtvslo nadaljevanko.

Vest in pločevina, kjer je igral stari Cavazza, je bila boljša.


Hvala.

I will pass

Yossarian ::

Okapi je izjavil:

Prepočasno dogajanje, nobene prave napetosti, leseni dialogi... Skratka, nič novega za rtvslo nadaljevanko.

Meni se pa zdi ravno to pravi balzam po vseh teh ameriških visokoadrenalinskih nadaljevankah. Realno življenje je v Jezeru bolje povzeto.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

IL_DIAVOLO ::

Hahaha balzam...that is new 8-)

Leseno igranje je pravzaprav namerno, da se prikaže realne dialoge :D

2dark ::

Utk je izjavil:

Če moraš natikat slušalke, da normalno slišiš, bi jaz temu rekel, da SI imel probleme.



jaz tko gledam, filme doma.

4-i del je zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

tony1 ::

Zvok je prava katastrofa in očitno je, da je za TV narobe zmiksan - v kinu je bil govor slišati povsem OK. Celo spomnim se dialoga iz prve epizode: "je rekla, da se dobimo na gradu", kjer se te vrstice na TVju ni dalo razumeti in sem jo poznal le iz kina. Pa stvar predvajam na kakovostnem stereo feršu iz rtvslo.si / Twina. Za tričetr milijona bi se spodobilo, da bi nekdo priznal napako, se naučil, kako se to dela, zastonj na novo zmiksal zvok, klinčev RTV pa bi moral serijo spet nazaj naložiti na net.

Skritizirati je treba tudi prizore na fešti v koči v prvi epizodi, ki so bili grozno slabo osvetljeni in se ni videlo ničesar.

Sicer pa gre reč zelo pohvaliti, prav navdušen sem bil nad estetsko vrednostjo vsebine, česar v slovenski kinematografiji (kaj šele televiziji) sploh ne poznamo. Nova bajta FKKTja kot stavba Krke, pardon, Salubrisa je zadetek v polno. Zato tudi pozdravljam sponzorske avtomobile, ker vsaj izgledajo na nivoju. Prav navdušen sem bil, da ni bilo nikjer prikazane kuhinje z omaricami, ki bi lahko pasale tudi v okupirano Ljubljano med drugo svetovno - no, vse dokler niso pokazali vikenda tiste štajerke v prvi epizodi. Očitno je to fenomen, ki se ga slo televizija ne more znebiti. :) Bi lahko kdo tem mojstrom povedal, da ti zanič in fejk kuhinjo, ki bo na ekranu še vedno izgledala solidno, vsak mizar naredi za par sto evrov?

Prav tako hvalim estetiko igralcev (če greste gledat kakšne južne filme, so tam do zadnjega statista izključno lepi ljudje), kdor si je v kinu pogledal prizor, ko Rozmanova piše po tabli v 2. epizodi, bi opazil, da se je kamera na njeni riti obdržala za trenutek preveč, kar je v slo televiziji pravi čudež. Je pa hudič, da tiste noge prej pridejo do izraza v kinu kot na 50 inčni televiziji :)

Aja, je pa en stvar smešna: kasting mladih igralcev je očitno folk iskal na primorskem. V tem dialektu govorijo vsi mladi, od tistih žurerjev z drogo naprej, še hči glavnega lika od nekod govori primorski dialekt... :)

2dark ::

tony1 je izjavil:



Skritizirati je treba tudi prizore na fešti v koči v prvi epizodi, ki so bili grozno slabo osvetljeni in se ni videlo ničesar.





Sem šel sedaj z različnimi predvajalniki zadevo preverit.

Ko sem gledal z MPC-jem ( medai player classic ) je tako kot si napisal. pretemne barve, slab kontrast,nič se skoraj ne vidi.

Sam gledam z BS playerjem in teh problemov ni ( slika svetla ), podobno z VLC playerjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Dag ::

Je še kdo v današnjem 4. delu opazil, ko se Birsa in Tina peljeta proti Lj, da se v resnici peljeta v smeri proti Gorenjski (v ozadju se vidijo gore)? :D

IL_DIAVOLO ::

Skoda goriva, imajo raje slamparijo.

2dark ::

Dag je izjavil:

Je še kdo v današnjem 4. delu opazil, ko se Birsa in Tina peljeta proti Lj, da se v resnici peljeta v smeri proti Gorenjski (v ozadju se vidijo gore)? :D



Kdor ni iz tistih koncev ne bo opazil.

Drgač pa tile policijski inšpektorji morjo na mesec zaslužit lep keš za potne stroške, ko se ves čas vozijo naokoli.

Tisti iz oddelka za narkotike pa še zraven preprodajo lep del mamil na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Dag ::

Saj to ni kritika, samo zanimivo se mi je zdelo :) Drugače je še kar nekaj lokacijskih inkonsistentnosti za tiste, ki poznamo lokacije, kjer je bilo snemano.

tony1 ::

2dark je izjavil:

tony1 je izjavil:



Skritizirati je treba tudi prizore na fešti v koči v prvi epizodi, ki so bili grozno slabo osvetljeni in se ni videlo ničesar.





Sem šel sedaj z različnimi predvajalniki zadevo preverit.

Ko sem gledal z MPC-jem ( medai player classic ) je tako kot si napisal. pretemne barve, slab kontrast,nič se skoraj ne vidi.

Sam gledam z BS playerjem in teh problemov ni ( slika svetla ), podobno z VLC playerjem.


Zanimivo, hvala za namig.

Sam sem zadevo gledal na rtvslo.si / Tvinu na v browserju na Linuksih, slišal pa sem kritiko tudi za sliko na televizorju prek Siol boxa.

Če so še na netu, bom preizkusil...

2dark ::

Dag je izjavil:

Saj to ni kritika, samo zanimivo se mi je zdelo :) Drugače je še kar nekaj lokacijskih inkonsistentnosti za tiste, ki poznamo lokacije, kjer je bilo snemano.



Men je kull, ker se dogaja zadeva v Stari fužini, pa lazu ..

2dark ::

tony1 je izjavil:

2dark je izjavil:

tony1 je izjavil:



Skritizirati je treba tudi prizore na fešti v koči v prvi epizodi, ki so bili grozno slabo osvetljeni in se ni videlo ničesar.





Sem šel sedaj z različnimi predvajalniki zadevo preverit.

Ko sem gledal z MPC-jem ( medai player classic ) je tako kot si napisal. pretemne barve, slab kontrast,nič se skoraj ne vidi.

Sam gledam z BS playerjem in teh problemov ni ( slika svetla ), podobno z VLC playerjem.


Zanimivo, hvala za namig.

Sam sem zadevo gledal na rtvslo.si / Tvinu na v browserju na Linuksih, slišal pa sem kritiko tudi za sliko na televizorju prek Siol boxa.

Če so še na netu, bom preizkusil...



Ne morem ti slik sem prilepit. Najlepša je z BS playerjem, slika ima normalen kontrast, vse se vidi normalno. Podobno je z VLC playerjem.


Grem sedaj preverit še na RTV arhiv. jap. Definitivno imajo čuden kontrast. barve so pretemne in je težko gledljivo.

WhiteAngel ::

Cavazzo jaz dobro razumem. Bolj mi momlja tista ta mlada detektivka. Očitno imate res slabe zvočnike na TVjih al neko neželeno resonanco nekje vmes :|

To, da nadaljevanka ni na voljo prek arhiva za vedno, je pa samo podlo od rtvslo. WTF, ali jo bojo v grob odnesli nadaljevanko al kaj ;((

Dag je izjavil:

Je še kdo v današnjem 4. delu opazil, ko se Birsa in Tina peljeta proti Lj, da se v resnici peljeta v smeri proti Gorenjski (v ozadju se vidijo gore)? :D


Jaz. Sem se spraševal, kaj delata na primorki al kje, če so gore v smeri vožnje :|

Zgodovina sprememb…

2dark ::

WhiteAngel je izjavil:

Cavazzo jaz dobro razumem. Bolj mi momlja tista ta mlada detektivka.


NI res. Vsi v seriji govorijo razločno. Če uporabiš slušalke :D

Utk ::

Televizorji so različni, na to je pač treba računat. Če se vse drugo razume, razen en igralec v eni seriji, je pač vsem jasno v čem je problem. Najprej v igralcu, potem pa še tistih, ki so to spustili do tu. Pa ni da se ga ne bi nič razumelo, včasih pa kaj zamomlja.

JGandolfini ::

Taras: "Zaenkrat imamo samo eno žrtvo." Jaki perfekcionist :))

Okapi ::

Moram preverit, če kriminalisti za revolverske kalibre res uporabljalo metrične enote. Tares reče 11,45 (1li 11,43, nisem dobro slišal:-), ampak v praksi vsi temu rečejo 45 (.45 v palcih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Vazelin ::

A kokain je bil pravi na mizi? To ste se tut pozanimali? :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

A kokain je bil pravi na mizi? To ste se tut pozanimali? :D


Ja. 100%.

DamijanD ::

Jaz gledam direkt, ko je prenos na TVju in se mi zdi, da vse normalno slišim. Je pa res, da je Cavazzin glas tak, da ga je (vsaj meni) težje razumeti v primerjavi z ostalimi vokali - ni pa nerazumljiv.

3p ::

Dag je izjavil:

Je še kdo v današnjem 4. delu opazil, ko se Birsa in Tina peljeta proti Lj, da se v resnici peljeta v smeri proti Gorenjski (v ozadju se vidijo gore)? :D


Sem. :D

Se vprašujem, kako to delajo. Posnamejo naključno prevažanje med Bohinjem in Ljubljano, pol pa montirajo: "Čuj Joža, kaj posnetka, ko se peljeta proti Ljubljani pa nimamo?" Eh, kar onega vzami, glej kak se dobro gore vidijo. :D

ManDriver ::

Dag je izjavil:

Je še kdo v današnjem 4. delu opazil, ko se Birsa in Tina peljeta proti Lj, da se v resnici peljeta v smeri proti Gorenjski (v ozadju se vidijo gore)? :D


Sem opazil. Res je. Verjetno je prevladala želja po lepši kulisi (Kamniško-Savinjske Alpe).
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

BigBoss ::

Kdor je bil kdaj v San Franciscu, se pri posnetkih ameriških filmov, ki se tam dogajajo, zelo podobno počuti.
To NI posebnost slovenskih nadaljevank. Mi tu te "nelogičnosti" opazimo, drugje pa ne.

AmokRun ::

AmokRun je izjavil:

Tukaj so direktni linki prvih treh delov, če hoče kdo downloadad preden odstranijo iz arhiva.

1. del
2. del
3. del

4. del

Han ::

Skratka, da ne bo pomote, nadaljevanka Jezero je slovaška produkcija! :P

https://thetvdb.com/series/jezero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115591 (2481) gruntfürmich
»

Primeri inšpektorja Vrenka (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
36244135 (8488) bambam20
»

Kaj počnete ko vam je dolgčas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611501 (8417) tpleko
»

Težave pri angleščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5118608 (17873) Phantomeye

Več podobnih tem