» »

Primeri inšpektorja Vrenka

Primeri inšpektorja Vrenka

Telbanc ::

nergac je izjavil:

Še dobro da je jutri četrti del nanizanke ...

Mogoče bo še kaj bolj objektiviziranega ...


Komej čakam 4 del, sploh "petje" une pevke je zelo presunljivo. :D:D:D

Sicer po moje čist dobr igra.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

nergac ::

Prosim da se vrnemo k temi.
Nismo v Loži, ampak v Sedem umetnosti.

Zalino oprsje oziroma dekolte v rdeči obleki je vsekakor delovalo zelo kontrastno, tako da ni najbolj "organsko" spadalo k nanizanki sami.

Sam pri tem sicer osebno nisem trpel, ampak je treba vseeno objektivno ocenjevati nanizanko v celoti.

Da pa OP takoj pade v "kulturni boj" za širjenje njegove agende, pa je tudi obsojanja in pomilovanja vredno.

Telbanc ::

nergac je izjavil:

Prosim da se vrnemo k temi.
Nismo v Loži, ampak v Sedem umetnosti.

Zalino oprsje oziroma dekolte v rdeči obleki je vsekakor delovalo zelo kontrastno, tako da ni najbolj "organsko" spadalo k nanizanki sami.

Sam pri tem sicer osebno nisem trpel, ampak je treba vseeno objektivno ocenjevati nanizanko v celoti.

Da pa OP takoj pade v "kulturni boj" za širjenje njegove agende, pa je tudi obsojanja in pomilovanja vredno.


Sej to se ve. Pač poživitev na momente duhamornega ozračja. Zakaj pa ne?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

nergac ::

A misliš na Hipijev kulturni boj ali oprsje?

gruntfürmich ::

nergac je izjavil:

Še dobro da je jutri četrti del nanizanke ...

uh točno! ta tema gre o nanizanki! sem že pozabil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nergac ::

Namesto da bi OP skrbel za to temo, nabija o neki sluzi, kar je popolnoma neprimerno.

Saj ima temo o g. Pribcu.

Nobenega reda pri tej mladini.

Klasifikacije pa so vsem španska vas.

mr_chai ::

Hypathia je izjavil:

Nimam si kaj tvojih bedarij zabijat v glavo. Ljudje nismo samo biološka ampak tudi družbena bitja, nimamo samo plazilskih možganov z nagoni ampak tudi prednjega režnja, ki jih kultivira, to nas razlikuje od živali. Da so ženske v družbi mnogo bolj objektivizirane ni toliko posledica biologije ampak patriarhalnega miselnega koncepta, ki prevladuje. Prav tako je dejstvo, da sta objektivizacija in humanizacija obratno sorazmerni in da je bil predpogoj vseh zgodovinskih grozodejstev, da se je žrtve tretiralo kot lesser humans. Skratka, vaši izgovori zakaj je neobhodno objektivizirati ljudi, predvsem pa ženske, so bedni.


Oh, kakšne bedarije šele ti pišeš. Ja od nekih prvinskih spolnih nagonov, ki nam jih je dala biologija si šla delat paralelo z neko družbeno ureditvijo. Kaj ma to veze s patriarhalnem sistemom ? Ki BTW, to kar imamo mi, je daleč od patriarha. Celo fucking življenje mi krojijo usodo ženske. V vrtcu, v mali šoli, v osnovni šoli, v srednji šoli, komaj na faksu je bilo nekaj profesorjev. In ti men tuki razlagaš o patriarhu, ma dj ne bluzi.. Živimo v matriarhalnem sistemu. Ženskam smo dali praktično vse, v šolah jih ocenjujejo ženske in jih preferirajo pred fantki, večina pisarniških in uradniških del imajo ženske, ker pač je to za njih lažje, kot če bi šle jarke kopat. In ti men tle neki o nepravičnosti do žensk.

Hypathia ::

Ker glavno besedo v naši družbi imajo učiteljice in tajnice, ne pa ravnatelji, dekani, politiki, direktorji, tajkuni, bankirji...večinoma moški, od žensk, ki so uspele zraven priti jih je pa pol s ponotranjeno mizoginijo. Če bi res živeli v matriarhatu, bi se tukaj pogovarjali o inšpektorici Vrenko, ne pa že tri strani o nekem brezveznem dekolteju.

Badwolff je izjavil:



Ampak dej razloži, tko zgodovinsko, kako seks nikol ni bil pogoj za nadaljrvanje vrste. Sam razen za Marijo ne vem za kak primer brezmadežnega spočetja tokom zgodovine. Ampak mogoče se samo ne piše o tem veliko. Me res zanima.

Ps pri ljudeh, ne polžih.

Potem se pa izobrazi, za začetek lahko v brskalnik vtipkaš "home insemination".
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

nergac ::

Ti nisi gladek, res.

IL_DIAVOLO ::

Kdo je začel posiljevali z dekoltejem, kot da je to največji greh? Faking normalna stvar vsakega moskega and guess what, niti perverzen ni treba bit.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Telbanc ::

mr_chai je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Nimam si kaj tvojih bedarij zabijat v glavo. Ljudje nismo samo biološka ampak tudi družbena bitja, nimamo samo plazilskih možganov z nagoni ampak tudi prednjega režnja, ki jih kultivira, to nas razlikuje od živali. Da so ženske v družbi mnogo bolj objektivizirane ni toliko posledica biologije ampak patriarhalnega miselnega koncepta, ki prevladuje. Prav tako je dejstvo, da sta objektivizacija in humanizacija obratno sorazmerni in da je bil predpogoj vseh zgodovinskih grozodejstev, da se je žrtve tretiralo kot lesser humans. Skratka, vaši izgovori zakaj je neobhodno objektivizirati ljudi, predvsem pa ženske, so bedni.


Oh, kakšne bedarije šele ti pišeš. Ja od nekih prvinskih spolnih nagonov, ki nam jih je dala biologija si šla delat paralelo z neko družbeno ureditvijo. Kaj ma to veze s patriarhalnem sistemom ? Ki BTW, to kar imamo mi, je daleč od patriarha. Celo fucking življenje mi krojijo usodo ženske. V vrtcu, v mali šoli, v osnovni šoli, v srednji šoli, komaj na faksu je bilo nekaj profesorjev. In ti men tuki razlagaš o patriarhu, ma dj ne bluzi.. Živimo v matriarhalnem sistemu. Ženskam smo dali praktično vse, v šolah jih ocenjujejo ženske in jih preferirajo pred fantki, večina pisarniških in uradniških del imajo ženske, ker pač je to za njih lažje, kot če bi šle jarke kopat. In ti men tle neki o nepravičnosti do žensk.


Imamo dost u redu ureditev za ženske. Majo dobre službe, so izobražene, so včasih nekoliko bolj "hinavske in zahrbtne" kot moški - kar je za nekatere poklice naravnost idealno..., s svojo "politiko", začnejo že zelo zgodaj..kar je razumljivo, ker so fizično šibkejše.

Neprestano jih poslušam, kako je važno tisto, "kar je v človeku", vendar po drugi strani se šminkajo in lišpajo celo uro preden grejo ven, oblačijo se izivalno....kar je nekoliko v nasprotju s tistim, kar so ravnokar zatrjevale. Poleg tega sploh ni važno če ima izbranec denar in ostale pritikline, ker prisegajo na ljubezen....po drugi strani, pa so zelo znane izjave kot "bogat moški ne more biti grd". Najbolj pa jih jezi, da brez moških sploh ne morejo. To jih celo neskončno jezi.

Enkrat sem v službi namignil, eni kolegici, da ima ena naša političarka po moje le lepe noge, s pametjo pa da je skregana......sem bil vse sam človek ne...si sploh ne upam napisat. Torej se znajo postavit za sebe in pripadnice ženskega spola , kar je po svoje zlo u redu.

In pol se čudijo, ko človek gleda eno fino serijo, kot je tale in je mal zbegan. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Hypathia ::

Zvezdica27 je začel nabijat o "pljučih", pejte svinjat na PredatorHub, tole pa naj bi bila tema o nadaljevanki. In ne, buljenje v dekolteje in siceršnja objektivizacija ljudi niti približno nista normalni.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

IL_DIAVOLO ::

Normalna nisi edino ti, ampak to smo vedeli ze prej. Tako da je krivda na nasi strani-normalnih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Hypathia ::

Ja, vi ste povsem normalni seksistično sluzavi perverti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

gddr85 ::

Hypathia je izjavil:


Potem se pa izobrazi, za začetek lahko v brskalnik vtipkaš "home insemination".

hm, za tole si vseen odvisna od moškega, tko da čist brezmadežno tole žal ne bo ;)

nergac ::

Hypathia je izjavil:

Zvezdica27 je začel nabijat o "pljučih", pejte svinjat na PredatorHub, tole pa naj bi bila tema o nadaljevanki. In ne, buljenje v dekolteje in siceršnja objektivizacija ljudi niti približno nista normalni.


Pa posnemi svojo serijo ali karkoli in daj tukaj na ogled pa bomo ocenili.

Samo kritiziraš do nezavesti ...

Večina se ti ne bo prilagodila.

Nisi neumen in to veš.

Sicer mi ni jasno, zakaj ne dobiš PNG ali vsaj rudis.

Tu ti očitno nekdo drži štango oziroma lulčka.

D3m ::

BigWhale ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hypathia ::

gddr85 je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Potem se pa izobrazi, za začetek lahko v brskalnik vtipkaš "home insemination".

hm, za tole si vseen odvisna od moškega, tko da čist brezmadežno tole žal ne bo ;)


Brezmadežnost se ne nanaša na odsotnost sperme ampak spolnega odnosa, tako da mislim, da bi šlo skozi.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

nergac ::

D3m je izjavil:

BigWhale ;)


Preveč časa je gojil kačona na prsih. :))

gddr85 ::

Hypathia je izjavil:

gddr85 je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Potem se pa izobrazi, za začetek lahko v brskalnik vtipkaš "home insemination".

hm, za tole si vseen odvisna od moškega, tko da čist brezmadežno tole žal ne bo ;)


Brezmadežnost se ne nanaša na odsotnost sperme ampak spolnega odnosa, tako da mislim, da bi šlo skozi.

aja na tak način je to Marija naredila, noice :))

Meizu ::

Hypathia je izjavil:

Zvezdica27 je začel nabijat o "pljučih", pejte svinjat na PredatorHub, tole pa naj bi bila tema o nadaljevanki. In ne, buljenje v dekolteje in siceršnja objektivizacija ljudi niti približno nista normalni.


Zakaj ne bi blo buljenje v dekolte normalno? A je s tabo ziher vse v redu? Ker po vseh parametrih do zdaj definitivno kažeš znake določenih motenj. Samo zato, ker bi ti bila rada nuna še ne pomeni, da morajo tudi ostale ženske biti takšne kot ti.

Človeška rasa bo izumrla z dnem, ko bodo vse ženske na svetu takšne kot si ti, ker takih ne bo noben moški niti od daleč povohal.

IL_DIAVOLO ::

Hypathia je izjavil:

Ja, vi ste povsem normalni seksistično sluzavi perverti.


Seksisticna si samo ti, v kolikor se nisi ugotovila. Se bo treba malo v ogledalo ogledat Karen :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

D3m ::

Hypathia je danes ob 21:51:49 izjavil:

Ja, vi ste povsem normalni seksistično sluzavi perverti.


Yes, ma'am.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Zakaj to govedo od osebnosti nima PNG is beyond me.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nergac ::

Sam se tudi zavedam da nisem perla, ampak kar je preveč je preveč.

Kayzon ::

Naj kdo prilepi sliko dekolteja,da vidimo ce je vredno vso to prepucavanje.

nergac ::

Je že bilo zdavnaj prilepljeno pred nekaj dnevi.

D3m ::



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Hypathia ::

Meizu je izjavil:


Zakaj ne bi blo buljenje v dekolte normalno? A je s tabo ziher vse v redu? Ker po vseh parametrih do zdaj definitivno kažeš znake določenih motenj. Samo zato, ker bi ti bila rada nuna še ne pomeni, da morajo tudi ostale ženske biti takšne kot ti.


Zato ker je nespoštljivo do žensk in jim v veliki večini gre na živce, ampak seksistom tega seveda ni mar, ane.

Meizu je izjavil:

Človeška rasa bo izumrla z dnem, ko bodo vse ženske na svetu takšne kot si ti, ker takih ne bo noben moški niti od daleč povohal.

Bolj počasi dojemaš, ane, da za nadaljevanje človeške rase ne rabimo moških, dokler so sperm banke polne, smo že utemeljili.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

nergac ::

Večina človeštva še vedno dela otroke na old skul način, tudi pri nas.

Čeprav obstajajo, določene tendence, vidim ...

Meizu ::

dokler so sperm banke polne, smo že utemeljili.


No zanimivo, da se kurčiš, kako moški objektiviziramo ženske, medtem ko tvoji komentarji niso nič drugega kot objektivizacija moških. To prodaš z meglo, da nam nastavljaš ogledalo :D

Sam da tle je ena razlika - nas moške glede tega bullshita dobesedno boli kurac. Zadnja stvar na tem svetu, ki si jo želimo, je dajat z žensko glede teh neumnosti - že to, da se tu ukvarjam/o s tabo je resnično že prekomerno, še sam sebi bolj težko verjamem.

Anyways - jap, sperm banke so polne, ko boste ženske nehale občevat z moškimi ter pričele buljit samo v sperm banko, bodo tudi cene poskočile toliko v nebo, da si boš ti osemenila gnezdo kvečjemu, če se boš slučajno spotaknila na penis od klošarja.

Edit: Aja, in potem bomo itak spet moški krivi :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Hypathia ::

Glede na to kakšni patetični luzerčki ste, da se niste sposobni upreti niti enemu brezveznemu dekolteju, se glih ni za bati, da bi ženske, ki si to želijo, ostale brez dostopa do sperme.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

nergac ::

No, tole si vsaj v enem stavku povedal.

Sicer sem moral trikrat prebrati, ampak naj bo.

Meizu ::

Hypathia je izjavil:

Glede na to kakšni patetični luzerčki ste, da se niste sposobni upreti niti enemu brezveznemu dekolteju, se glih ni za bati, da bi ženske, ki si to želijo, ostale brez dostopa do sperme.


Verjemi, da se mi ni problem upreti marsičemu na ženski, sploh če take stresa, kot jih stresaš ti. Po domače povedano - če bi bla moja, bi letela z bajte ven isto sekundo kot bi prišla noter.

D3m ::

Hmmmmmm, a Hypi ima službo?

Al je še na faksu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hypathia ::

Meizu je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Glede na to kakšni patetični luzerčki ste, da se niste sposobni upreti niti enemu brezveznemu dekolteju, se glih ni za bati, da bi ženske, ki si to želijo, ostale brez dostopa do sperme.


Verjemi, da se mi ni problem upreti marsičemu na ženski, sploh če take stresa, kot jih stresaš ti. Po domače povedano - če bi bla moja, bi letela z bajte ven isto sekundo kot bi prišla noter.

Ne si laskat. Ob takšne kot si ti, si jaz kvečjemu noge obrišem.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

IL_DIAVOLO ::

Seek help. God! :O
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kayzon ::

A je Hypathia moski ali zenska,kot da je ze pisal enkrat v moskem spolu drugic v zenskem? Ali semi ze blede od komentarjev tega uporabnika..

Hypathia ::

Jaz vedno pišem v ženski obliki, trditev da sem moški je pa del taktike za mojo diskreditacijo, s strani tistih, ki imajo toliko za povedati o primernem obnašanju in oh in sploh.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Badwolff ::

Hypathia je izjavil:

Ker glavno besedo v naši družbi imajo učiteljice in tajnice, ne pa ravnatelji, dekani, politiki, direktorji, tajkuni, bankirji...večinoma moški, od žensk, ki so uspele zraven priti jih je pa pol s ponotranjeno mizoginijo. Če bi res živeli v matriarhatu, bi se tukaj pogovarjali o inšpektorici Vrenko, ne pa že tri strani o nekem brezveznem dekolteju.

Badwolff je izjavil:



Ampak dej razloži, tko zgodovinsko, kako seks nikol ni bil pogoj za nadaljrvanje vrste. Sam razen za Marijo ne vem za kak primer brezmadežnega spočetja tokom zgodovine. Ampak mogoče se samo ne piše o tem veliko. Me res zanima.

Ps pri ljudeh, ne polžih.

Potem se pa izobrazi, za začetek lahko v brskalnik vtipkaš "home insemination".


Nja, itak. Ženske prakticirajo množično od nekdaj.
Scer je Vonnegut celo knjigi o tem napisal

harvey ::

nergac je izjavil:

Zanimivo.
OP odpre temo, nato jo popolnoma uniči.

Lahko noč.

Ja to je tisti presežek sedanjih razprav na slo-techu, vse se spremeni v pepel, čisti ashes to ashes.

Na serijo.
Po videnem bi znal možakar, ki se ukvarja z umetninami na nizozemskem razkriti kakšno podrobnost/skrivnost ozadje tele retrospektivne razstave, ki bi lahko pripeljala do morilca. Bomo videli kam segajo tile umetniki in njihove skrivnosti. Gledamo in navijamo za inšpektorja Vrenka, da razvozla tele družinske, denarne, umetniške sprege.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

zztop ::

nergac je izjavil:

Zanimivo.
OP odpre temo, nato jo popolnoma uniči.

Lahko noč.
Ni potrebno odgovarjati na provokacije, veste. To je življenski nasvet. The art of knowing is knowing what to ignore.

Serija dosti bolj všečna od Jezera. Še ene tri do pet moramo narediti, pa bomo dobili kvalitetno kriminalno serijo, z izvirnostjo. Slovenski noir.

nergac ::

Zakaj ne odgovarjati na provokacije ...
PK imam samokontrole v življenju nasploh.

Hipiju je stvar (karkoli naj si to je) spolzela iz rok in ni pričakoval, da bo serija tako navdušujoča.

Imamo tudi "Jezero" za primerjavo.

"Inšpektor Vrenko" je večini bolj zanimiv in večplasten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

IL_DIAVOLO ::

Nisem gledal Jezera, glede na feedback se vecji zmazek od tega.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Groot ::

nergac je izjavil:

Zakaj ne odgovarjati na provokacije ...
PK imam samokontrole v življenju nasploh.

Hipiju je stvar (karkoli naj si to je) spolzela iz rok in ni pričakoval, da bo serija tako navdušujoča.

Imamo tudi "Jezero" za primerjavo.

"Inšpektor Vrenko" je večini bolj zanimiv in večplasten.


Komu je Inšpektor Vrenko bolj zanimiv in večplasten? Jaz še nisem slišal od nikogar dobrega komentarja. Jezero je bilo vsaj z vidika zgodbe veliko veliko bolj zanimivo, z bolj razdelanimi karakterji glavnih oseb, več stranske zgodbe, itd. Inšpektor Vrenko na drugi strani deluje zgolj kot zelo slaba kopija Agathe Christie s posameznimi deli zgodbe na hitro zmetanimi skupaj. Kot je že bilo omenjeno tudi v tej temi, preprosto preveč nekih mini zgodb, ki bi sicer lahko bile zanimive oziroma bi dodale še nekaj več globine, vendar so v praksi zgolj na hitro vključene in nikdar dokončane.

nergac ::

Meni je pa ravno Jezero deloval klišejsko.
Notranje borbe protagonistov, že na meji patosa skoraj.
In sivo-zeleno-pepelnato vzdušje.

Največji plus mi je bil Završan v vlogi ciničnega dohtarja.

Je pa delovalo vse skupaj dosti manj leseno, to pa ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Groot ::

nergac je izjavil:

Meni je pa ravno Jezero deloval klišejsko.
Notranje borbe protagonistov, že na meji patosa skoraj.
In sivo-zeleno-pepelnato vzdušje.

Največji plus mi je bil Završan v vlogi ciničnega dohtarja.

Je pa delovalo vse skupaj dosti manj leseno, to pa ja.


Glede sivega vzdušja se strinjam. Vsekakor so se tudi režiserji, enako kot že Golob sam pri pisanju (to me je motilo že pri branju), izrazito zgledovali po skandinavski praksi in preveč kopirali njihove pristope. Ampak ok to jemljem nekako v zakup s tem, da nekih resnih izkušenj s tovrstnim snemanjem pri nas ni in se posledično želijo opreti na tisto, kar v praksi deluje.

nergac ::

Nadarjenosti in znanja ne manjka po moje.

Problem so sredstva in pa čas še bolj.

Tudi ni najbolje sledititi preveč knjižni predlogi.

Mogoče imam srečo, da nisem prej bral knjig.

P.S. Je pa enkrat naneslo, da sem slučajno v kratkem razmaku bral Osnovne delce od Michela Houellebecqa, nato še pogledal nemški film po njegovi predlogi.
Nad filmom sem bil bolj navdušen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Telbanc ::

Evo, še en del nadaljevanke je mimo.;)

Zdel se mi je še nejboljši do zaj. "Morilec" je bil zlo prepričljiv. Una pevka, je mela danes zakrit dekolte, kazala pa je popek. LOL.:) Čist na koncu.

Sicer dober poje. :)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

nergac ::

Ta zaključek primera je bolje izpadel kot tisti v drugem delu.

Priznanje morilca je bilo res prepričljivo.

Ne pozabimo, da je bila za rešitev primera ključna vilijamovka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115550 (2440) gruntfürmich
»

Doctor Who (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6711001 (3081) oo7
»

Nadaljevanka Jezero (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
32449706 (21356) gruntfürmich

Več podobnih tem