» »

Leninov park + Dolina rož (serija)

Leninov park + Dolina rož (serija)

Temo vidijo: vsi
1
2
»

kuglvinkl ::

Ajd grunt dosadan si.
Your focus determines your reallity

Utk ::

kuglvinkl je izjavil:

Ajd grunt dosadan si.

Ampak verjetno ne dovolj, da bi še o meni posneli slovensko serijo...

gruntfürmich ::

dons gremo nov krog !!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stratosD ::

ste gledal 1.epizodo Dolina rož?
Dvojec R. Matevž Luzar, dir.foto.Miloš Srdič ustvari kar dosti noir atmosfero, za moje pojme boljše kot Leninov park, zaplet je tudi kompleksen, igra solidna (Seba se spet slabo sliši..)za moje pojme kar obetavno...

Badwolff ::

Tudi meni se je zdelo boljše kot Leninov park. Res pa, da imam o parku karseda nizko mnenje. Zgodba nezanimiva, bolj samo za to, da je. Liki klišejska, Ignaca so naredili tako nerealnega... En kup likov, ki so tam sam zato, da so. Uni skini čist neizkoriščeni. Pa glavni motiv vsakega kriminalca pri nas je stanovanje?

Mimgrede, a je Cavazza že kdaj v življenju tekel, al so ga 'naučili' za tole serijo?

kow ::

Lol. Enako sem se spraseval, ko sem gledal Jezero (Cavazza tek).

gruntfürmich ::

auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, pozabil!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

Tale zadnja epizoda deluje se najboljse. Tale, ki jd zamenjal cavazzo vsaj deluje detektivsko.

otago ::

Včeraj 2.del del Doline rož. Pojasnjeno, zakaj menjan volvo. Vsebina pa sliči na slovensko osamosvojitev. Ko Birsa bere po policijskem dosjeju glede trgovine z orožjem v domači kuhinji, je na levi strani zaslona bila fotka, če moram ugibati, Igor Bavčar. Nakar se kamera umakne.

Han ::

Na tisti fotki je Ivo Ban v mlajših letih.

Badwolff ::

Men se zdi, da igrajo res za en k nekateri, Cavazza in ta nov šef policije v prvi vrsti. Ban pa... V gledališču bi bil super.

Okapi ::

So "streljali" z lugerjem, ki sploh ni deloval. Zaklep se ni premikal. Če že niso imeli delujoče prave pištole, bi lahko za dobrih 100 evrov kupili (ali si kje izposodili) airsoft repliko, ki strelja polavtomatsko, kot prava pištola.

matobeli ::

Iste težave so mel že pri glocku iz Leninovega parka, nič sunka, nič premika zaklepa, nič izmeta, še dima ne.

Pa vse kar bi rabli nardit je kupit štartno pištolo na slepe naboje za prgišče evrov.

gruntfürmich ::

zakaj replika? poklicali bi recimo okapija, ki je član DOVL, in bi si izposodili pištolo od njega za na strelišče :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

joze67 ::

Okapi je izjavil:

So "streljali" z lugerjem, ki sploh ni deloval. Zaklep se ni premikal. Če že niso imeli delujoče prave pištole, bi lahko za dobrih 100 evrov kupili (ali si kje izposodili) airsoft repliko, ki strelja polavtomatsko, kot prava pištola.

Ali pa bi ne šparali na vsakem kooraku in pripeljali, kot se zagre, Aleca Baldwina za te prizore.

matobeli ::

gruntfürmich je izjavil:

in bi si izposodili pištolo od njega za na strelišče :D


Čist kot zanimivost, okapi ne bi smel posodit.

A kdo ve kdaj so to snemal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

tony1 ::

Če se ne motim letošnje poletje, obe zgodbi hkrati.

Okapi ::

matobeli je izjavil:

Iste težave so mel že pri glocku iz Leninovega parka, nič sunka, nič premika zaklepa, nič izmeta, še dima ne.

Pa vse kar bi rabli nardit je kupit štartno pištolo na slepe naboje za prgišče evrov.

Za snemalne namene je bolje uporabit zračno repliko. Vse deluje kot pri pravi pištoli, tudi po videzu so praktično neločljive od pravih modelov (lugerja ne dobiš v obliki štartne pištole). Samo tulca ne vrže ven pri repetiranju. Če daš malo olja v cev, se tudi lepo pokadi, ko ustreliš.

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

in bi si izposodili pištolo od njega za na strelišče :D


Čist kot zanimivost, okapi ne bi smel posodit.

sem točno vedel da bo nekdo to zapisal.:D

če imajo OL potem verjetno lahko? če pa brez OL pa samo pri 'inštruktorjih'. sem si pravilno zapomnil ZORO?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Od avgusta je zunaj nov zoro. Če se ne motim lahko posojajo samo pravne osebe. Verjetno pa obstaja kakšna izjema.

Okapi ::

Nekomu, ki ima orožno listino, lahko posodiš orožje za na strelišče. S tem da posojanje pomeni, da nekomu daš svoje orožja in ga ta lahko odnese in uporablja do enega meseca. Ni omejeno na pravne osebe.

Možna je tudi souporaba - da imajo isti kos orožja v orožni list vpisane do tri osebe. Potem nisi omejen na ta mesec posojanja (oziroma, ni ti treba vsak mesec znova izpolnjevati obrazca za posojanje).

V primeru snemanja na strelišču pa pride v poštev "dajanje v uporabo", ko je lastnik orožja zraven. Tisti, ki strelja, in nima orožne listine, mora imeti zraven športnega strelskega mentorja. Prej je bilo to bolj strogo urejeno, po novem zakonu je pa lahko mentor vsak, ki je član društva in ima vsaj tri leta v orožnem listu vpisano orožje, ki ga daje v uporabo.

Se pravi, oktobra letos bom lahko začel vabit kolege na strelišče ;)

LeXani ::

V kake malenkosti vtipkate nos. Mene bolj moti to da je film preveč statičen, čisto vse scene ene in isto posneto, pa to ti en mulc bolj akcijsko posname. Dobro bicikel je pa le gonil.
Čas prve prijave 04.11.2005

energetik ::

Se strinjam, malce me motijo predolgi prizori, kjer samo strmijo en v drugega. Kar se tiče pa zgodbe, jasno v 3 dele niso mogli stlačiti cele knjige. V knjigi se izve precej več, predvsem dogajanja pri Tarasu doma, odnosi z ženo itd. Bližnjico so vsekali tudi pri kolesarski nesreči, dejansko je Taras raziskoval še nek drug nepovezan primer na Samotorici, SUV ga je zbil na hriboviti cesti in ni padel v potok, kot v filmu. :))
Povsem so spustili tudi njegovo lastno najemniško pisarno s fikusom.

Aja, "Ahlin" igra odlično, točno tako sem si ga predstavljal, ko sem bral knjigo.
vires in numeris

kow ::

Zaenkrat sem pogledal 2 dela Leninovega parka. Obupna kinematografija (filter, prevelika izostritev ipd.), predvsem pa komicno slab scenarij. Na nek nacin je bilo tako slabo, da je bilo zabavno. Igralci pa vecinoma niso slabi, nekateri so vrhunski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Okapi ::

Na youtubu si poglejte kakšno epizodo Vesti in pločevine, slovenske nadaljevanke iz 1974. Se pravi, skoraj 50 let stara zadeva. Napredek v produkciji kriminalističnih serij (tudi oni Primeri inšpektorja Vrenka so na tem nivoju) je pri nas praktično 0. V smislu scenarija, režije, igre... - da ne bo kdo preveč pameten in ugotovil, da so zdaj kamere tehnično boljše.

V seriji igra Cavazza fotr, in to mlajši kot je sedaj Cavazza sin.;)

In še dodaten hec, začne se tam, kjer se je končala 2. epizoda Doline rož. Ob cesti najdejo zbitega kolesarja.

Sicer pa zelo podobna zadeva, samo da je vsak primer rešen v eni polurni epizodi. Zgodi se "umor" (v tej seriji je to prometna nesreča s smrtno žrtvijo in pobeglim voznikom), inšpektor začne raziskovati primer, obiskuje različne osumljence in na koncu reši primer.





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tony1 ::

Scenarij je napisal Vitomil Zupan, izjemno zanimivo :)

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Se pravi, oktobra letos bom lahko začel vabit kolege na strelišče ;)

da ne boš pozabil name! pa prinesi tisti fini whiskey!:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sloxl8 ::

Zaključek Doline rož ali Tudi fikcija ni več tisto, kar je bila.

V realnosti se danes prevečkrat zgodi, da jo bogati in vplivni odnesejo brez posledic, ker imajo dobre odvetnike, ker tožilstvo ne uspe zakonito pridobiti dokazov, itd. In, ko Golob/Luzar, na podoben način zaključita Dolino rož, to sploh ni več fikcija, ampak igrani dokumentarni film, ki bi ga lahko predvajali tudi n NGC, pa bi skoraj verodostojno odražal stanje v Sloveniji v zadnjih letih in danes.

Razočaran. V teh časih bi nam lahko vsaj fikcija dajala upanje za prihodnost.

energetik ::

Morda pa Golob privpravlja "pravičen zaključek" v kakšni naslednji knjigi. Vsaj v Virusu se Klara Zupet še omenja. Morda jo bo zašil v naslednji. :))
vires in numeris

sloxl8 ::

Saj ne samo Klara, sumljiv je tudi Kralj al kaj je že (Pavle Ravnohrib), ki dejansko še najbolj odraža problematiko v današnji Sloveniji.

gruntfürmich ::

razlike med današnjimi časi in nekoč definitivno so.

če so nekoč pričakovali in se dejansko dogajali takšni konci kot jih recimo poznamo iz filma kaznilnica odrešitve, ko se upravnik zapora ustreli zaradi sramote, bi se dandanes takšen človek samo nasmehnil in poklical svojega odvetnika (pa še par kolegov politikov)...

tako da ja, tisti film me vedno banalno opominja, kako so se časi spremenili...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

v imenu ljudstva 2 bo verjetno neko nadaljevanje teh slovenskih serij, ampak kolikor vidim igralsko zasedbo, nas čaka veliko več trpljenja (kot gledalci) kot sedaj...
https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...
https://www.rtvslo.si/rtv/za-medije/spo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MasterTade ::

knjig nisem bral ampak za dolino rož sem po 10 minutah vedel da je hči odgovorna za tiste umore
Mors omnia aequat

tony1 ::

Mene je spet razočarala specifika slovenskega filma. Kaj imam v mislih? Rozmanova da USB ključek v pečico (nekoliko sem razočaran, da tega nekdo, ki dela na ORF ne re probat brez da bi za to potreboval nasvet "znalca"), ovit v alu folijo. Tudi iz pečice ga vzame s kuhinjsko rokavico (čeprav ne dam roke v ogenj, da je bila pečica zares prižgana).

V naslednjem kadru pa folijo razpre z golimi rokami. A ni vsakega kuharja/kuharice v tej državi, ki je v pečici kdaj spekel/a vsaj pol pice, ob tem zmrazilo, ker je bilo jasno, da bi se ženska morala opeči ko sto mater? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

flyby ::

MasterTade je izjavil:

knjig nisem bral ampak za dolino rož sem po 10 minutah vedel da je hči odgovorna za tiste umore


bravo borat... za spoilerje si že slišal? vsaj tekst s spoilerjem bi lahko skril

no comment ::

tony1 je izjavil:

V naslednjem kadru pa folijo razpre z golimi rokami. A ni vsakega kuharja/kuharice v tej državi, ki je v pečici kdaj spekel/a vsaj pol pice, ob tem zmrazilo, ker je bilo jasno, da bi se ženska morala opeči ko sto mater? :D

Če bi kdaj v življenju kaj skuhal (ali pa poslušali pri fiziki), bi vedel, da se alu folija dejansko ohladi praktično v trenutku.

tony1 ::

Definiraj trenutek.

no comment ::

Par sekund. Ko je odvijal folijo, je bila le-ta mrzla kot kumarica. Tudi če ne bi bila, ga ne bi ravno speklo. Folijo lahko praktično brez problemov šlataš, ko je še v pečici...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115619 (2509) gruntfürmich
»

Primeri inšpektorja Vrenka (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
36244323 (8676) bambam20
»

Nadaljevanka Jezero (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
32450088 (21738) gruntfürmich

Več podobnih tem