» »

Nadaljevanka Jezero

Nadaljevanka Jezero

energetik ::

3p je izjavil:

dronyx je izjavil:

Dobra scena v petem delu je ko nastopi Taras v TV Dnevniku in je voditeljico odigrala kar Erika Žnidaršič. :)


To, ko je Erika igrala samo sebe je bilo kar zabavno.
Pa pre-razvlečeno "kresanje" je imelo vsaj zabaven twist s stavo...
Drugače pa je bil ta del najbolj prazen... v glavnem mašilo pred razpletom.
Prerazvlečeno? Tistih par sekund prizora?

3p ::

energetik je izjavil:

Prerazvlečeno? Tistih par sekund prizora?


Ne, prizor skupaj s celo prepripravo (jesti, "oh kako je daleč do Ljubljane", zamišljeno laufanje ("bi ali je ne bi") in vsem okoli. Pol dela v resnici.

Saga Noren bi vse to izpeljala v minuti. :D

Utk ::

Meni ni jasno zakaj so sploh spali tam v Bohinju. Zmeraj so se vozili, zdaj so pa morali naenkrat spat. Da so zjutraj zgodaj vstali? Po svetlobi in gužvi na zajtrku sodeč, ni bila ravno zgodnja ura...

Miki N ::

Kje so tiste stare serije kot X-Files, ko si se vsakič spraševal "a jo bo, a jo bo?" ampak jo nikoli ni. :(

brbr21 ::

Po 10min prenehal gledati. Pa sem se pomatral s prvimi 4imi deli. Me veseli, da je večina navdušena. Public money well spent. Mene pusti cela zadeva popolnoma ravnodušnega. Dolgočasno, razvlečeno in poziranje namesto igranje kavace. Kje je nekaj več? Miselni izziv? Še tisto malega suspenza igralci/režiser s svojo pasivnostjo uspešno pobijejo. Pa ne gre za pomanjkanje akcije.. Edino fotografija mi pozitivno izstopa. Drugače pa eh...

Sem pa končno štartal knjigo (knjižnica je misija nemogoče). Da vidim na kaj mase orgazmirajo.>:D

dronyx ::

Ne poznam knjige in ne poznam razpleta zgodbe. Samo se bom pa počutil nategnjenega, če na koncu vsi ti umori ne bodo nekako povezani.

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Kakor sem jaz razume vse skupaj so Tarasu ta nastop na TV podtaknili, ker je nek podjetnik (foter od mulca, ki ga je Taras malo bolj privil in potlačil v sneg), uporabil veze pri notranjem ministru...

to je bilo za razbrati ali so samo predvidevanja? ker nekaj so omenjali priimke, ampak si nisem zapomnil...

dronyx je izjavil:

...če na koncu vsi ti umori ne bodo nekako povezani.
povezava bo morda v drugem delu nanizanke :)) da nas pustijo v pričakovanju
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Dag ::

Tam, ko pride Tina k njemu v avto, reče, da mu je Petan podtaknil soočenje na TV. Petan je vpliven odvetnik (Think Senica & co.), ki ga je najel fotr od unga mulca. Je pa iz zgodbe (1. in 2. del) razbrati, da sta Taras in Petan že prej imela neke zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

to je bilo za razbrati ali so samo predvidevanja? ker nekaj so omenjali priimke, ampak si nisem zapomnil...

Po spominu Tarasov policijski šef reče, da je notranji minister zahteval, da na TV Dnevniku on nastopi (običajno je PR počel šef). Ko mu Erika Znidrašič v TV Dnevniku podtakne mimogrede še primer tistega mulca postane Tarasu jasno, zakaj je notranji minister zahteval njega.

FormerUser ::

dronyx je izjavil:

Ne poznam knjige in ne poznam razpleta zgodbe. Samo se bom pa počutil nategnjenega, če na koncu vsi ti umori ne bodo nekako povezani.

Tako kot cela zgodba je tudi razplet in morilec/morilka povsem klišejski, edino kar je izvirnega, napram tujim nadaljevankam, je pa seveda domače okolje v katerem se dogaja in reference, ki jih vsi prepoznamo.

Vazelin ::

Veš kaj bi bil twist. Da je killer kar Birsa sam:)) Tak sladek Usual Suspects, ko na koncu shodi normalno. Tule pa se Birsa odpelje s čolnom po jezeru
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

janezl ::

Še ena nedoslednost: ko Birsa prinese Cafe + co. lončke s kavo iz Petrola, lončki niso bili zasukani, da bi se videl logo na lončku (prejšnja nadaljevanja obvezno)...
Product placement v vsako slovensko nadaljevanko.
73 de Jani

dronyx ::

Meni je bila zelo dobra prva sezona nadaljevanke True Detective, samo nad razpletom sem bil pa razočaran, tako da potem vse skupaj izgubi nekako smisel.

hipertija ::

janezl je izjavil:

Še ena nedoslednost: ko Birsa prinese Cafe + co. lončke s kavo iz Petrola, lončki niso bili zasukani, da bi se videl logo na lončku (prejšnja nadaljevanja obvezno)...
Product placement v vsako slovensko nadaljevanko.


:D:D:D

FormerUser ::

@Vazelin
Ja, to bi bilo super. Birsa gre v keho, v naslednjih delih pa kot glavna inšpektorica vodi preiskave Tina, povsem v skladu s sodobnimi trendi menjave vlog, ampak seveda preveč za slovenske razmere.

dronyx ::

janezl je izjavil:

Še ena nedoslednost: ko Birsa prinese Cafe + co. lončke s kavo iz Petrola, lončki niso bili zasukani, da bi se videl logo na lončku (prejšnja nadaljevanja obvezno)...
Product placement v vsako slovensko nadaljevanko.

Jaz sem bil pa ravno pri tem prizoru na Petrolu presenečen, da so ga posneli na pravi črpalki ob Gorenjski avtocesti v smeri Ljubljane. Ponavadi ko snemajo filme so dejanske lokacije čisto druge ali posnamejo kar v studiu, samo da pride čim ceneje produkcija, pri tej nadaljevanki pa brezkompromisno. Bohinj snemajo v Bohinju, stanovanje Tarasa Birse je dejansko neka hiša v Črni vasi in ne scena v studiu (sem se tam dostikrat peljal mimo ko so ravno tole snemali), edino prizor v zaporu kot kaže ni bil dejansko posnet v zaporu ampak morda v kakšni sobi za pridržanje na policijski postaji.

Outcast ::

Jst sem se je lotil > serije:D bolj kot ne iz firbca in mi je čisto ok (slovenska) serija. Vidijo se raznorazni vplivi, kar je nekak pri tej poplavi in popularnosti samih serij nekako pričakovano. Tempo je res bolj počasen, kar mi celo odgovarja, pri vsem tem mrazu in snegu in zimskem Bohinju, upam samo da ne bo zdj zadnji del kot na steroidih.

Serija je tako solidna, vsak del pogledam ne da bi pri tem gledal na uro....



Ne morem pa verjeti, da so v tej temi ljudje, ki jo sploh niso pogledali in potem pametujejo ter pluvajo samo zato ker je slovenska in ker je notri Cavazza, in ker zvok ne štima, ker je notri kava...fuck res!

no comment ::

Outcast je izjavil:


Ne morem pa verjeti, da so v tej temi ljudje, ki jo sploh niso pogledali in potem pametujejo ter pluvajo samo zato ker je slovenska in ker je notri Cavazza, in ker zvok ne štima, ker je notri kava...fuck res!


Js vsake tolk poškilim. Stvar je zanič. Še bolj kot knjiga.

Edina svetla točka je... sneg (pun intended).

Outcast ::

no comment je izjavil:

Outcast je izjavil:


Ne morem pa verjeti, da so v tej temi ljudje, ki jo sploh niso pogledali in potem pametujejo ter pluvajo samo zato ker je slovenska in ker je notri Cavazza, in ker zvok ne štima, ker je notri kava...fuck res!


Js vsake tolk poškilim. Stvar je zanič. Še bolj kot knjiga.

Edina svetla točka je... sneg (pun intended).


LOL in prihajajo na površje...

gruntfürmich ::

FormerUser je izjavil:

@Vazelin
Ja, to bi bilo super. Birsa gre v keho, v naslednjih delih pa kot glavna inšpektorica vodi preiskave Tina, povsem v skladu s sodobnimi trendi menjave vlog, ampak seveda preveč za slovenske razmere.

no, to kar ti misliš kot 'sodobni' trendi menjave vlog, v resnici niso čisto nič drugega kot slovensko nastavljanje svojih kadrov, ki so v tem primeru totalno neizkušeni.
kar je čisto v tvojem duhu nepotizma in seksizma nad moškimi, le da se tega (poleg drugih idiotij) ne zavedaš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Vazelin je izjavil:

Veš kaj bi bil twist. Da je killer kar Birsa sam:)) Tak sladek Usual Suspects, ko na koncu shodi normalno. Tule pa se Birsa odpelje s čolnom po jezeru

Ali pa Erika Žnidaršič, ker so se ji Dnevniki zdeli dolgočasni in jih je hotela z umori malo popestrit. :)

AmokRun ::

FormerUser je izjavil:

@Vazelin
Ja, to bi bilo super. Birsa gre v keho, v naslednjih delih pa kot glavna inšpektorica vodi preiskave Tina, povsem v skladu s sodobnimi trendi menjave vlog, ampak seveda preveč za slovenske razmere.

Ja, povsem v skladu s sodobnimi regresivnimi klišeji.
Manjka samo še kakšen gej črnček, ki je nekako zalutav v Bohinj iz Afrike. Seveda v vlogi žrtve.

3p ::

FormerUser je izjavil:

@Vazelin
Ja, to bi bilo super. Birsa gre v keho, v naslednjih delih pa kot glavna inšpektorica vodi preiskave Tina, povsem v skladu s sodobnimi trendi menjave vlog, ampak seveda preveč za slovenske razmere.


Skratka, Broen si poglejta. SPOILER: V drugi sezoni imaš zaplet približno te vrste.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

@Vazelin
Ja, to bi bilo super. Birsa gre v keho, v naslednjih delih pa kot glavna inšpektorica vodi preiskave Tina, povsem v skladu s sodobnimi trendi menjave vlog, ampak seveda preveč za slovenske razmere.
Provokatorka.

Outcast je izjavil:

Jst sem se je lotil > serije:D bolj kot ne iz firbca in mi je čisto ok (slovenska) serija. Vidijo se raznorazni vplivi, kar je nekak pri tej poplavi in popularnosti samih serij nekako pričakovano. Tempo je res bolj počasen, kar mi celo odgovarja, pri vsem tem mrazu in snegu in zimskem Bohinju, upam samo da ne bo zdj zadnji del kot na steroidih.
Se strinjam. Sama zgodba res ni originalna, prav tako ne režija, ampak se razume, to je naš prvi izdelek oz. poskus. Upam, da se sčasoma razvije naša, slovenska različica kriminalk, ker meni osebno skandinavske niso nič kaj posebnega.

Ne verjamem, da bo zadnji del na steroidih, bo pa seveda bolj napet od prejšnjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

gruntfürmich ::

Cruz je izjavil:

Upam, da se sčasoma razvije naša, slovenska različica kriminalk...
potem bomo imeli pač družinsko/vaško nasilje, zamere še iz časov partizanov/domobrancev, pa udbo in komuniste, malo južnjaške mafije...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cruz ::

gruntfürmich je izjavil:

Cruz je izjavil:

Upam, da se sčasoma razvije naša, slovenska različica kriminalk...
potem bomo imeli pač družinsko/vaško nasilje, zamere še iz časov partizanov/domobrancev, pa udbo in komuniste, malo južnjaške mafije...:))
Tako, potenciala je ogromno. :))

P.S. Pa seveda bi morali vključiti vsaj en samomor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

hipertija ::

No dejte, a lahka nehate trolat in pustite tiste, ki gledamo in nas morda zanima, da razvijamo temo naprej?

Utk ::

hipertija je izjavil:

No dejte, a lahka nehate trolat in pustite tiste, ki gledamo in nas morda zanima, da razvijamo temo naprej?

haha, dobra.

Miki N ::

Meni je čisto premalo akcije. Bolj po mojem okusu bi bilo recimo: Birsa gre v keho zaradi fizičnih napadov, kar je zarota šefa policije in dobi za cimra Crnogorca Kosto - sledijo brutalni, dokaj grafični pretepi v zaporu, ki ga na koncu v neredih tudi zažgejo. Birsa uspe pobegniti, poizkusi kontaktirati Tamalo a se izkaže, da je v resnici morilka najeta od velike farmakološke korporacije in Birsa mora spet bežati - zdaj ga iščejo vsi od mafije, policije, Tamale - in še žene. Na koncu gre v poln "jebi ga" desperado način z epskim strelskim obračunom ob slapu Savica, kjer mu pomagata tudi Brajc in Ojsterc in tisti pes, ki mu edini ostanejo zvesti. Idealno bi tu nekje postrelili še Šefa in tistega zoprnega bohinjskega domačina, ki je pljunil Brajca - ali pa bi se mogoče mu ta pridružil kot nekakšen mini preobrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

energetik ::

:))

3p ::

Miki N je izjavil:

Meni je čisto premalo akcije. Bolj po mojem okusu bi bilo recimo: Birsa gre v keho zaradi fizičnih napadov, kar je zarota šefa policije in dobi za cimra Crnogorca Kosto - sledijo brutalni, dokaj grafični pretepi v zaporu, ki ga na koncu v neredih tudi zažgejo. Birsa uspe pobegniti, poizkusi kontaktirati Tamalo a se izkaže, da je v resnici morilka najeta od velike farmakološke korporacije in Birsa mora spet bežati - zdaj ga iščejo vsi od mafije, policije, Tamale - in še žene. Na koncu gre v poln "jebi ga" desperado način z epskim strelskim obračunom ob slapu Savica, kjer mu pomagata tudi Brajc in Ojsterc in tisti pes, ki mu edini ostanejo zvesti. Idealno bi tu nekje postrelili še Šefa in tistega zoprnega bohinjskega domačina, ki je pljunil Brajca - ali pa bi se mogoče mu ta pridružil kot nekakšen mini preobrat.


Hehe, evo, tržna niša. Balkan noir. In Taras Bournsa.

2dark ::

Mene zanima seldeče. KOliko knjig do sedaj obstaja z Višjim inšpektorjem Tarasom Birso?

Temno jezero je prva knjiga v seriji?

Je knjiga boljša, ker serija je precej dolgočasna. Prepočasni kadri in dogajanje.

kOliko delov ima trenutna sezona in ali pričakujemo nadaljno snemanje?

Glede zvoka. Očito je edina rešitev slušalke. Tam se resnično dobro sliši , kar govorijo.

Yossarian ::

Miki N je izjavil:

Meni je čisto premalo akcije. Bolj po mojem okusu bi bilo recimo: Birsa gre v keho zaradi fizičnih napadov, kar je zarota šefa policije in dobi za cimra Crnogorca Kosto - sledijo brutalni, dokaj grafični pretepi v zaporu, ki ga na koncu v neredih tudi zažgejo. Birsa uspe pobegniti, poizkusi kontaktirati Tamalo a se izkaže, da je v resnici morilka najeta od velike farmakološke korporacije in Birsa mora spet bežati - zdaj ga iščejo vsi od mafije, policije, Tamale - in še žene. Na koncu gre v poln "jebi ga" desperado način z epskim strelskim obračunom ob slapu Savica, kjer mu pomagata tudi Brajc in Ojsterc in tisti pes, ki mu edini ostanejo zvesti. Idealno bi tu nekje postrelili še Šefa in tistega zoprnega bohinjskega domačina, ki je pljunil Brajca - ali pa bi se mogoče mu ta pridružil kot nekakšen mini preobrat.


Ravno zato, ker se ne dogaja to, kar si ti opisal, je nadaljevanka tako dobra (razen, če si bil sarkastičen, kar pa ni videt).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Groot ::

2dark je izjavil:

Mene zanima seldeče. KOliko knjig do sedaj obstaja z Višjim inšpektorjem Tarasom Birso?

Temno jezero je prva knjiga v seriji?

Je knjiga boljša, ker serija je precej dolgočasna. Prepočasni kadri in dogajanje.

kOliko delov ima trenutna sezona in ali pričakujemo nadaljno snemanje?

Glede zvoka. Očito je edina rešitev slušalke. Tam se resnično dobro sliši , kar govorijo.


Zaenkrat obstajajo 3 knjige:
- Jezero
- Leninov park
- Dolina rož

Knjiga je boljša od serije (pokriva zgolj prvo knjigo) v tem vidiku, da so osebnosti glavnih akterjev precej bolj poglobljene, kot pa to lahko pokažeš v 6 delih TV serije. Posledično so določene odločitve bolj smiselne in razumljive (npr. zakaj se Taras sploh zaplete s tamalo).

2dark ::

Groot je izjavil:



Zaenkrat obstajajo 3 knjige:
- Jezero
- Leninov park
- Dolina rož

Knjiga je boljša od serije (pokriva zgolj prvo knjigo) v tem vidiku, da so osebnosti glavnih akterjev precej bolj poglobljene, kot pa to lahko pokažeš v 6 delih TV serije. Posledično so določene odločitve bolj smiselne in razumljive (npr. zakaj se Taras sploh zaplete s tamalo).


Fino. Hvala za obrazložitev.

Me ima, da bi začel brati drugo knjigo.

energetik ::

Torej je zelo verjetno, da bodo snemali še ostali 2 nadaljevanki...

Vazelin ::

jaz upam, da dobimo vsako leto kakšno podobno kvalitetno serijo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

DamijanD ::

Ampak pravijo, da so bili kar omejeni z budgetom, tako da ni nujno, da bo kaj takega vsako leto...

predi ::

Zadnja epizoda je bila kar nekaj, čeprav se je začela obetavno. Eno samo nategovanje. Ne razumem zakaj so prespali, sploh pa kaj so tam počeli, razen gledali v luft in to trije. Saj pa so delo namesto njih opravili potapljači - a njim pa ne bi namenili sobe ali dveh?! Google pravi, da je iz Ljubljane do Bohinja uro in pol vožnje. Se pač zgodaj vstaneš in greš - strašni gornik Taras bi tega ja moral bit vajen. Una dva mi je bilo mučno gledat že od večerje naprej. Serija sploh ne daje vtisa, da se bo uspela v naslednji epizodi zaključit, če pa se bo, se bo sama od sebe zaradi očitnih dokazov, ne zaradi raziskovalnih sposobnosti policije.

otago ::

DamijanD je izjavil:

Ampak pravijo, da so bili kar omejeni z budgetom, tako da ni nujno, da bo kaj takega vsako leto...


Nekaj v tem smislu, da kljub temu, da je stala serija 750k. Da so imeli zelo malo snemalnih dni, da so snemali pri -10 C.. da je bil projekt rezultat zelja pokazati, kaj se da naredit in pozrtvovalnosti. Pri nadaljnih projektih pa mora biti zadeva bolj profi in vec $.

Han ::

Toliko, kot so pokazali do sedaj (5 delov), bi lahko z dobrim tempom zmontirali na dobro uro. Vseh 6 delov bi lahko bil 90 minutni celovečerni film.

Yossarian ::

Han je izjavil:

Toliko, kot so pokazali do sedaj (5 delov), bi lahko z dobrim tempom zmontirali na dobro uro. Vseh 6 delov bi lahko bil 90 minutni celovečerni film.


Skoraj vedno bi lahko 6-delno nadaljevanko strnil v en film; Stargate SG-1 bi lahko glede na število odvečnih epizod zmanjšal vsaj za eno sezono ali dve, dočim sezone 8-10 bi lahko bile čisto nova serija. Meni osebno je tempo odličen.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

2dark ::

otago je izjavil:



Nekaj v tem smislu, da kljub temu, da je stala serija 750k. Da so imeli zelo malo snemalnih dni, da so snemali pri -10 C.. da je bil projekt rezultat zelja pokazati, kaj se da naredit in pozrtvovalnosti. Pri nadaljnih projektih pa mora biti zadeva bolj profi in vec $.


Ne vem, kam so dali 750k, ker ni videt. So jih za koko pa žurke zapravili. Kavazi so dal verjetno 200 jurjev za plačo.

jypeepyj ::

Še kar ok, edino rabil bi nujno tv pisca, v romanu taka glupa imena palijo na teve pač ne. Taras Birsa? dafuq? Glavni lik na teveju bi bil isti samo ime bi moralo bit nekaj v smislu Rok Kotnik ali pa Bojan Kavčič or some shit.

estons ::

Če bi bil Rok Kotnik ali Bojan Kavčič ali Jože Zupanc ali karkoli generično slovenskega, potem ne bi bil taka osebnost, kot je Taras Birsa. Pomisli: odraščal pri rejnikih, pa še s takim imenom, to je zagotovo vplivalo na njegov karakter.

Tempo je pa glih taprav za tak stil zgodbe.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

harvey je izjavil:

Malo na dolgo napisano, a tudi Jezero je debela knjiga. Za prebrati.
https://simonarebolj.wordpress.com/2020...

Hahaha, zabavala sem se. Simona ko Simona. Bom pa prebrala knjigo, enkrat nekoč.
Po ogledu dveh delov, se precej strinjam z njo.

"Taras Birsa je prazen in nadležen kot tihi prdec.
...se sprehaja iz kadra v kader, kot bi ga davila armada odstreljenih medvedov."
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

harvey ::

Pika na i je izjavil:


Hahaha, zabavala sem se. Simona ko Simona. Bom pa prebrala knjigo, enkrat nekoč.
Po ogledu dveh delov, se precej strinjam z njo.

"Taras Birsa je prazen in nadležen kot tihi prdec.
...se sprehaja iz kadra v kader, kot bi ga davila armada odstreljenih medvedov."

Vsa ta razprava o nadaljevanki me spominja na čase, ko se je pojavil MTV in s tem množično glasbeni videi. Potem si pa primerjal naše izdelke s tistimi na MTV in si se čudil nekim elementov pri naših mojstrih, kako to vse visi kot ponošena obleka, pri ostalih, tujih, pa je vse delovalo povezano in skladno. Pa še nekaj je tule, reference ala Marcel, so to postavili kot top of the top in gledalci so nekako pod to oceno pričakovali presežek, a tega nikakor ni. Skratka, cesar je gol...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hipertija ::

8-O

Ganon ::

jypeepyj je izjavil:

Taras Birsa? dafuq?


Število prebivalcev Slovenije z imenom TARAS ♂ : 93.
Število prebivalcev in prebivalk Slovenije s priimkom BIRSA : 412


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115565 (2455) gruntfürmich
»

Primeri inšpektorja Vrenka (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
36244072 (8425) bambam20
»

Kaj počnete ko vam je dolgčas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611481 (8397) tpleko
»

Težave pri angleščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5118597 (17862) Phantomeye

Več podobnih tem