» »

Nadaljevanka Jezero

Nadaljevanka Jezero

Mercier ::

Ko so dialoge dajal na papir so bistveno premalo spili zraven IMHO. Prvi del sem gledal zelo navijaško, drugega pa že bolj kot spremljevalno (ne)aktivnost.

PS
Po moje je oni dohtar glavo bekšmajsnu. Tist, ki Brelove šansone poje. Ful mi je sumljiv.

rkobarov ::

prebral knjigo, pa mi gledanje nanizanke nekako ni zanimivo :D
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Cruz ::

Jaz sem ravno pogledal 3. del(prva 2 nisem), pa bi rekel, da je čisto kul serija. Definitivno gledljiva in bom gledal še naprej. Tudi "theme song" mi je všeč. Tu pa tam koga kaj nisem razumel, ampak večinoma sem. Je pa definitivno scenarij najšibkejša točka, ne toliko dialogi kot sam potek/prikaz zgodbe imo.

P.S. Upam, da se je Cavazza na koncu končno posral, ker ga je tiščalo celo epizodo.

MadMax ::

1. del sem prešprical, ostalo pa: za SLO še dokaj vredu, bi rekel nekako srednje solidno. Gledljivo da vsaj malo pritegne.
Določene stvari so seveda moteče (prisiljena umirjenost npr.), ampak ajd, vsaj nekaj se dogaja.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

          ::

Meni je bila serija sumljiva že zaradi vsega pompa, ki se je delal (reklamo rabijo le slabe stvari), nato pa so mi še vsi znanci, ki so se serijo lotili gledati dejali, da so obupali že v prvem delu - ker so pol dialogov preslišali.

Kvatebrigic ::

Meni je tole za slo sceno top. Svetlobna leta bolje kot razne štorije in podobna jajca.
Me pa zanima na čem gledate tisti, ki pravite da ne slišite Cavazze? Jaz imam tv in 40 let star hifi sistem in je zvok perfekten.

3p ::

Kvatebrigic je izjavil:

Meni je tole za slo sceno top. Svetlobna leta bolje kot razne štorije in podobna jajca.
Me pa zanima na čem gledate tisti, ki pravite da ne slišite Cavazze? Jaz imam tv in 40 let star hifi sistem in je zvok perfekten.


To je v redu, ker verjetno poudari govorni del spektra. >:D

otago ::

Spremljal stream na MMC live s tujim IP-jem, je nonstop prekinjalo. Audio je bil ok, video je ven vrglo. Sem pocakal kaksno uro in si ponovno pogledal, tokrat je slo brez problema.

Sem poskusal najti na MMC prva dva dela, pa nic. Ocitno drzijo gor samo nekaj dni. Verjetno pride kaksen DVD.

Ta mala gre na bolonjski studij mikrobiologije na Dunaj ali na magisterski? Po obnasanju deluje mlado, se pravi bolonjski.

V sceni na poti k vikendu, Taras razlaga kateri vrhovi so to, pride ta mlada: " A me bos peljal na Triglav, bos z mene naredil pravo Slovenko?" A se bo kaj romanticno razpletlo ali pa gre za unresolved daddy issues. Za povrh uporabi app Peakfinder, nova doba. Uporablja kdo podoben app, katerga priporocate za slovensko planinarjenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

floyd1 ::

Cavazza je na trenutke res nerazločen. Jaz ga sicer razumem (ajd, ne ravno 100%), moja pa ves čas jamra. Vidim, da ni edina :|. Je pa prek hifi valjda precej boljši zvok.

wajdujc ::

Deloma offtopic: A ti problemi z zvokom niso mogoče sad downmixanja, ki ga vsak tv naredi če mu pošlješ 5.1 kanalov? Pri nekaterih strojih lahko povdariš osrednji kanal, da so glasovi manj pokriti od ropota iz drugih kanalov

b4d ::

Smurf je izjavil:

Bolj za salo kot zares. A to, da imata en inspektor+zdravnica tako luksuzno hiso v Murglah pa nobenega ne mot :P?


Sicer posneto v eni hisi v Crni vasi.
b4d.sablun.org

floyd1 ::

wajdujc je izjavil:

Deloma offtopic: A ti problemi z zvokom niso mogoče sad downmixanja, ki ga vsak tv naredi če mu pošlješ 5.1 kanalov? Pri nekaterih strojih lahko povdariš osrednji kanal, da so glasovi manj pokriti od ropota iz drugih kanalov

Pri drugih slo zadevah teh problemov ni... Saj ne, da gledam pogosto, a vendar.

poweroff ::

Dag je izjavil:

Je včeraj med predvajanjem preko neta (rtvslo.si "v živo") še komu večkrat prekinjalo? Je preveč ljudi gledalo in jim je server počepnil?

Glede Partisa ... malo imam na sumu, da imajo producenti kakšen gentlemanski dogovor s Partisom, da se ne objavlja, ker najbrž želijo prodati zadevo še v tujino.

Kolikor sem jaz slišal, je treba tak "dogovor" podkrepiti kar s konkretnim finančnim prispevkom. Čemur bi lahko rekli kar kriminal.
sudo poweroff

Vazelin ::

Kokain v vikendu na mizici je bil pravi ali samo kakšna moka? :))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

sigmundfreud ::

Men je serija - za naše razmere, budget, majhen igralski bazen, itd... - naravnost odlična. Ne morem verjet, da komaj čakam naslednji del.

Men je blo tud hecno, kaj se vsi nad zvokom pritožujejo, dokler nisem probal nadaljevanke gledat na TV. Neposlušljivo. Na stari iPad tablici - fantastičen zvok! :D

no comment ::

Na srečo je popolnoma nepomembno vse kar si Kavacl jamra v brk.

PrihajaNodi ::

Kje lahko gledam to serijo iz tujine? Bi placal:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

estons ::

Sicer ne vem za gledanje, ker jaz sem prebral knjigo in mi je bilo dovolj, ampak če želiš knjigo, je dobiš tudi v elektronski obliki: https://www.goga.si/sl/knjige/jezero/

melvin ::

Smurf je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Kje pa to gledate, če nimate TV?

Plačaj prispevek

Jaz imam TV, vi se ponavadi oglašujete, da ga nimate. Kje to potem gledate?

rtvslo.si: https://4d.rtvslo.si/arhiv/jezero/17466...


Je mozno dostopat do prvega dela, ga nikakor ne najdem...
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

XIIT ::

Dag je izjavil:

Je včeraj med predvajanjem preko neta (rtvslo.si "v živo") še komu večkrat prekinjalo? Je preveč ljudi gledalo in jim je server počepnil?

Glede Partisa ... malo imam na sumu, da imajo producenti kakšen gentlemanski dogovor s Partisom, da se ne objavlja, ker najbrž želijo prodati zadevo še v tujino.


Slišal sem da imajo s ProPlus dogovor da njihovih zadev ne objavljajo. Lahko da imajo kaj podobnega tudi z ostalimi slovenskimi filmarji.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Naabo ::

wajdujc je izjavil:

Deloma offtopic: A ti problemi z zvokom niso mogoče sad downmixanja, ki ga vsak tv naredi če mu pošlješ 5.1 kanalov? Pri nekaterih strojih lahko povdariš osrednji kanal, da so glasovi manj pokriti od ropota iz drugih kanalov

Serija je delana v stereo zvoku.

predi ::

Jaz gledam ponovitve na rtv4d arhivu z vklopljenimi podnapisi in nimam težav z razumevanjem, pa še reklam ni. V arhivu je vsaka epizoda omejen čas. Prva je verjetno že umaknjena.

Pika na i ::

Svež "trupl"?
Nič posebnega.
Edina dobra stvar sneg pa Volvo.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Stikalo ::

Meni je nadeljevanka včasih malo prepočasna. Oz, se začuti nekaj neprijetne tišine. Ne vem, bolj živahno bi lahko bilo. Drugače pa ok.

matogato ::

Naabo je izjavil:

wajdujc je izjavil:

Deloma offtopic: A ti problemi z zvokom niso mogoče sad downmixanja, ki ga vsak tv naredi če mu pošlješ 5.1 kanalov? Pri nekaterih strojih lahko povdariš osrednji kanal, da so glasovi manj pokriti od ropota iz drugih kanalov

Serija je delana v stereo zvoku.


A zato se najbolje sliši, ko hišni kino nastavim na STEREO?!?
V ostalih opcijah se res slabo sliši dialoge.

Cruz ::

Ja, malce je preveč prisiljeno depresivno ozračje.-

Pika na i ::

Jah, zimski dnevi so baje taki, posledično pa tudi ljudje.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Cruz ::

To se razume, ja, ampak se mi vseeno zdi na trenutke malce prisiljeno vse skupaj(recimo v tretjem delu je bilo malce preveč vzdihovanja za moj okus :D), ni pa toliko moteče, da ne bi bilo gledljivo. Edino me malo moti, da sem začel pri tretjem delu, čeprav se je vseeno dalo na hitro razbrati o čem se gre. Bom gledal v nedeljo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

arnecan1 ::

Vidim, da je več pozitivnih kakor negativnih komentarjev. Tudi jaz sem mnenja, da je za slovenske razmere nadaljevanka zelo gledljiva.

Kar se tiče na trenutke nerazumljivega govorjenja, pa je rešljivo z vklopom teleteksta na TV št. 771. Deluje pa samo, če se gleda v živo, v zamiku funkcija ni mogoča. za nazaj pa je najbolje gledati v arhivu RTVSlo. Tudi tam so možni podnapisi.

Enterprise ::

Pred časom so uvedli novost, da je v RTV 4D arhivu na voljo ne le njihova lastna produkcija, ampak tudi filmi/serije/dokumentarci, ki so jih predvajali, vendar zaradi avtorskih pravic le 7 dni po predvajanju. Zato v arhivu najdete le 3. del nadaljevanke.

So pa včeraj zaradi velikega interesa gledalcev ponovno omogočili ogled 1. in 2. dela v arhivu, tam pa bosta ostala na voljo do 12. 1. 2020.
1. del: https://4d.rtvslo.si/arhiv/jezero/17466...
2. del: https://4d.rtvslo.si/arhiv/jezero/17466...
3. del: https://4d.rtvslo.si/arhiv/jezero/17466...

Ogled arhiva je možen tudi iz tujine, se je pa potrebno registrirat, poleg tega pa še vpisati davčno številko plačnika RTV prispevka. :D

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Enterprise je izjavil:

So pa včeraj zaradi velikega interesa gledalcev ponovno omogočili ogled 1. in 2. dela v arhivu, tam pa bosta ostala na voljo do 12. 1. 2020.
Super. Najlepša jim dala.

j4nm4n ::

https://radioprvi.rtvslo.si/2019/12/jez...

Tukaj je vsak dan novo poglavje zvočne knjige, pretekle se brišejo. Sicer je že pri 36 poglavju tako da spoiler alert

Caki malo... https://www.amazon.com/gp/aw/d/B082HYYX...

Amazon audible... je zvočna knjiga zastonj v trialu... Oz za par eurov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: j4nm4n ()

Sheteentz ::

Mercier je izjavil:

Po moje je oni dohtar glavo bekšmajsnu. Tist, ki Brelove šansone poje. Ful mi je sumljiv.


Meni je bil tudi takoj simljiv, ampak po moje je tole red herring. Da bi se že takoj v štartu izdal, ko mu Taras na navoletni zabavi pove pove, da ni nikoli omenil umora, se mi zdi malo poceni.

Drgač pa solidno v kontekstu naše produkcije, boljš kot pa kakšni Vrtičkarji. Pogrešam samo kakšne mojstrske dialoge, malce preveč je tudi kadrov, ki so neka mašila, ajde, damo oceno prav dobro. Smo gledali že slabše izdelke.

2dark ::

A je ta nadaljevanka dobra? Vprašam, da si jo mal pogledam.

Han ::

Odgovor na to lahko razbereš iz prejšnjih sporočil, npr. točno nad tvojim...

2dark ::

Han je izjavil:

Odgovor na to lahko razbereš iz prejšnjih sporočil, npr. točno nad tvojim...



Bom malo pogledal zadevo,čeprav me odbija pomisel, da notri nastopa Cavazza.

harvey ::

Pika na i je izjavil:

Svež "trupl"?
Nič posebnega.
Edina dobra stvar sneg pa Volvo.

Pa prazni lončki za kavo, ki jih žulijo in reklama za avtomate z napitki, so čisti product placement.

Sheteentz je izjavil:


Drgač pa solidno v kontekstu naše produkcije, boljš kot pa kakšni Vrtičkarji. Pogrešam samo kakšne mojstrske dialoge, malce preveč je tudi kadrov, ki so neka mašila, ajde, damo oceno prav dobro. Smo gledali že slabše izdelke.

Če je to izhodišče, je potem Jezero top of the top....dialogov pa ob tej zasebni in konceptu pač ne bo. Se bomo še lahko načakali.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Cruz ::

To je res, ampak product placement ni nič novega, niti nenavadnega. Ga lahko vidiš povsod.

Jaz sem srečen, da smo dobili prvo "resno" tv serijo, glede na našo ubogo filmsko sceno, kar se tiče financiranja. Je čisto gledljivo, res pa je, da smo Slovenci ekstra kritični do svojih izdelkov. Se razume. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

harvey ::

Cruz je izjavil:

To je res, ampak product placement ni nič novega, niti nenavadnega. Ga lahko vidiš povsod.

Jaz sem srečen, da smo dobili prvo "resno" tv serijo, glede na našo ubogo filmsko sceno, kar se tiče financiranja. Je čisto gledljivo, res pa je, da smo Slovenci ekstra kritični do svojih izdelkov. Se razume. :)

Seveda, samo tule je komično, da skoraj prazne "lončke žulijo" in deluje nekako posiljeno. Če gledamo kot celoto ni presežek, kakor koli, so pa notri všečni elementi in to je za pohvaliti - kamera/fotografija, špica, theme song...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Cruz ::

harvey je izjavil:

Cruz je izjavil:

To je res, ampak product placement ni nič novega, niti nenavadnega. Ga lahko vidiš povsod.

Jaz sem srečen, da smo dobili prvo "resno" tv serijo, glede na našo ubogo filmsko sceno, kar se tiče financiranja. Je čisto gledljivo, res pa je, da smo Slovenci ekstra kritični do svojih izdelkov. Se razume. :)

Seveda, samo tule je komično, da skoraj prazne "lončke žulijo" in deluje nekako posiljeno. Če gledamo kot celoto ni presežek, kakor koli, so pa notri všečni elementi in to je za pohvaliti - kamera/fotografija, špica, theme song...
Se strinjam. Trenutno smo na polovici, tako da nas mogoče še preseneti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

harvey ::

Cruz je izjavil:

Trenutno smo na polovici, tako da nas mogoče še preseneti. :)

Seveda, ne bomo omagali na ¸1/2, bo za pogledati, da vidimo kako se bo odvilo, ter kako so si zamislili zaključek in kako bodo razvozlali uganko Birsa et all.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

forplan ::

Jaz si shranjujem dele na disk, da lahko potem pogledam v parih dneh in ne tako eno na teden, ker mi gre na živce ker neki prekinejo potem moreš pa čakat :)
da se strinjam

Yossarian ::

Sheteentz je izjavil:

Mercier je izjavil:

Po moje je oni dohtar glavo bekšmajsnu. Tist, ki Brelove šansone poje. Ful mi je sumljiv.


Meni je bil tudi takoj simljiv, ampak po moje je tole red herring. Da bi se že takoj v štartu izdal, ko mu Taras na navoletni zabavi pove pove, da ni nikoli omenil umora, se mi zdi malo poceni.


Meni je tudi takoj postal sumljiv. Sicer pa se mi ne zdi malo poceni, da se je tako zarekel, saj tip ni prekaljen morilec (vsaj tako se mi zdi); verjetno prikriva svojo krivdo in takrat se človek pogosto izda na ravno takšnih malenkostih. Meni se zdi kar življenjsko zelo verjetna situacija.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

gruntfürmich ::

sj tista izjava je že odšla v pozabo ker je drugih dogodkov ogromno, zato nič ne vpliva na dojemanje nadaljevanke. če pa se bomo na koncu znova spomnili nanjo pa bo čisto zanimivo, le da nas vsak del ne posiljujejo s tisto izjavo in ubijajo film.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Meni se zdi povsem gledljiva in zanimiva kriminalka. Sem pa zanalašč počakal s knjigo, ki jo bom prebral po koncu nadaljevanke. Verjetno bi mi bilo obratno manj zanimivo.

predi ::

harvey je izjavil:

Cruz je izjavil:

To je res, ampak product placement ni nič novega, niti nenavadnega. Ga lahko vidiš povsod.

Jaz sem srečen, da smo dobili prvo "resno" tv serijo, glede na našo ubogo filmsko sceno, kar se tiče financiranja. Je čisto gledljivo, res pa je, da smo Slovenci ekstra kritični do svojih izdelkov. Se razume. :)

Seveda, samo tule je komično, da skoraj prazne "lončke žulijo" in deluje nekako posiljeno. Če gledamo kot celoto ni presežek, kakor koli, so pa notri všečni elementi in to je za pohvaliti - kamera/fotografija, špica, theme song...
Theme song? A reklamni panoji ob cesti (za Dan D) pa niso product placement? :)

Sheteentz ::

Smešna scena, ko v tretjem delu vidiš, da so dejansko v arhivih RTV-ja, v tistih kartonih pa imamo magnetofonske trakove :D

Yossarian ::

Zanimivo, očitno sem se tako poglobil v samo zgodbo, da nisem opazil nobenih product placement zadev. Bom pri četrtem nadaljevanju bolj pozoren. Danes sem se pogovarjal z enim policijskim inšpektorjem in povedal mi je, da so kar dobro zadeli vzdušje v pisarnah in same odnose med zaposlenimi.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

estons ::

Meni se tudi product placement ni zdel problematičen. Saj v knjigi tudi skoz žulijo kavo (oz. druge napitke).

gruntfürmich ::

ja kot da je realnost kaj drugačna? ena firma ali več jim je postavila avtomate, vozijo neko znamko avtomobila... bolj prisiljeno deluje če je to vse zakrito kot je pri turkih
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115579 (2469) gruntfürmich
»

Primeri inšpektorja Vrenka (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
36244084 (8437) bambam20
»

Kaj počnete ko vam je dolgčas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611481 (8397) tpleko
»

Težave pri angleščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5118599 (17864) Phantomeye

Več podobnih tem