» »

Kateri električni avto?

Kateri električni avto?

««
33 / 49
»»

deco16 ::

Ma leaf tudi 62 ma spet neke fore z baterijo, ni hlajena da nebo pomote. Sicer tukaj piše za 40kWh ampak 62 so še dokaj nove, sam nebi reskiral.

https://evclinic.eu/category/ev/nissan/...

Sicer avto je prostoren ampak nevem no, ec-4X je dobil povečano baterijo in boljši drivetrain, mogoče tudi navadni ec-4 dobi to.

Kar se tiče rabljenih.

Od 22k do cca 26k dominira kona glede na to kar dobiš(cenejš manj opreme).

Pol e-niro z 27k je tud en dobr z ful opremo.

Pol pa recimo to če ti ni prevelik:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Nad tem pa m3.

BlaY0 ::

2dark je izjavil:

Domet pa 230 km.

Kam se pa ti dnevno dometuješ?

m0LN4r ::

Ja mislim zakaj nimajo avti 15 Literske tanke, v vsaki vasi je crpalka, napolnis pa teh 15L v minuti.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

deco16 ::

Zato ker ni v vsaki vasi črpalka? :) Je pa v vasi 50 hiš z štromom, vsaka za svoj avto seveda.

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

Ja mislim zakaj nimajo avti 15 Literske tanke, v vsaki vasi je crpalka, napolnis pa teh 15L v minuti.

Zakaj bi jih pa imeli, če je pa med 15 in 50 litri razlike v teži za enega otroka, avto sam pa tehta tono in pol. To je 2% razlike v teži in pri povprečnih 120 konjih kot jih ima današnji avto to ni neka razlika, poleg tega placa v avtu zaradi tega tudi ne bi bilo nič več.

Ne vem zakaj si potem na mestu kjer je bila včasih rezervna guma ne montiraš še dodatnega 50 litrskega tanka in bi imel 2.000 km dometa. Rezervne gume itak ne rabiš, namesto tega imaš itak asistenco v zavarovanju.

deco16 je izjavil:

Zato ker ni v vsaki vasi črpalka? :) Je pa v vasi 50 hiš z štromom, vsaka za svoj avto seveda.

Itak, v vsaki vasi je 100x več črpalk za štrom kot pa bencinskih črpalk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

b3D_950 ::

The question is kdo bo te kable in podaljške vleku vsake 2dni iz bajte in to prklapljal.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Lonsarg ::

Tistih 160EUR boš pa že dal da nekaj takega napopaš zunaj hiše: https://www.amazon.de/-/en/S1mple-Charg...

Veliko večji luksuz kot ekstra hodit na črpalko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

yansek ::

hyundai ioniq 6
Kakšne izkušnje v zvezi s tem avtomobilom?

deco16 ::

Ne, je preveč step cena :)


Ja lastniki EVjev ziher vsak dan vlečejo podaljške da polnijo svoj avto, pa btw podaljški niso zaželjeni.

Miha 333 ::

BlaY0 je izjavil:

2dark je izjavil:

Domet pa 230 km.

Kam se pa ti dnevno dometuješ?

Spodobilo bi se recimo vsaj MB-LJ in nazaj brez vmesnega polnjenja. Saj če pa delaš z EV čisto majhnne relacije, se ti pa preračunano na kilometre še manj splača oziroma je na prevožen kilometer potem EV res predrag.

Utk ::

Če delaš vsak dan Lj-Mb, ali pa trikrat na teden, boš naredu letno tolk km, da ti gre čez stroški tudi tesla, ki to zmore. Če ne delaš tolk km, lahko kupiš cenejšega. Ne vem kako tega ne razumete.

2dark ::

BlaY0 je izjavil:

2dark je izjavil:

Domet pa 230 km.

Kam se pa ti dnevno dometuješ?


Veš koliko časa ti vzame, če moreš skoz iskat polnilnice? Očitno ne. Tisti čas boš moral čakat. Brez veze da se sploh pogovarjava.

Kupi kar želiš,

Vmes boš pa hodu na redne updejte na servis, ko zadeva ne bo delala.

Utk je izjavil:

Če delaš vsak dan Lj-Mb, .


To pomeni , da Cupra 260 km v praksi z enim polnjenjem pri hitrosti 130 km/h ni zmožna. Se pravi, da moraš iskat polnilnico. Torej gre čas.


S teslo to razdaljo prevoziš BP z enim polnjenjem in še ostane ti. Pri hitrosti 150 km/H.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Miha 333 ::

Utk je izjavil:

Če delaš vsak dan Lj-Mb, ali pa trikrat na teden, boš naredu letno tolk km, da ti gre čez stroški tudi tesla, ki to zmore. Če ne delaš tolk km, lahko kupiš cenejšega. Ne vem kako tega ne razumete.

Bencinar, ki to zmore, je pol cenejši od tesle, kako tega ne razumeš.

2dark ::

Miha 333 je izjavil:


Bencinar, ki to zmore, je pol cenejši od tesle, kako tega ne razumeš.


Bencin dobiš gratis?

Ko boš razumel, da te pride polnjenje nr. Tesle 13€ za 500 km dometa, bencinar pa za isto pot potrebuje 49€. ( 32 litrov ob povprečni porabi 6.5 l )
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

hojnikb ::

ne pozabi tudi servisnih stroskov, k pri dnevni relaciji 260km je to na letni bazi 65kkm + vsi ostali privatni kilometri. Kamot natolčes 70-80kkm/letno, kar znese pr 6l dizlce dobrih dobrih 8 jurjov sam nafte. Pa kamot se v povprečju za jurja servisov, raje 2, ker bos tudi velik servis delal vsake 2 leti.

Kr naenkrat se tesla za 40 jurjov ful splača. Pod pogojem da seveda filas doma.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

LeQuack ::

Električni avti bodo postali class divide med tistimi, ki imajo hiše in polnilnice, in tistimi ki živijo v blokih.
Quack !

Lonsarg ::

Popravek, hiše ali novi bloki. Kar sem gledal novi bloki povečini imajo garaže s polnilnico za EV spodaj.

Stari bloki se pa znajo načakat še desetletje ali dve da se parkplace zunaj opremi z polnilnicami, ampak tudi do tja pridemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Nisem še videl da bi imel novi bloki polnilnice v garažah.
Quack !

Utk ::

Miha 333 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če delaš vsak dan Lj-Mb, ali pa trikrat na teden, boš naredu letno tolk km, da ti gre čez stroški tudi tesla, ki to zmore. Če ne delaš tolk km, lahko kupiš cenejšega. Ne vem kako tega ne razumete.

Bencinar, ki to zmore, je pol cenejši od tesle, kako tega ne razumeš.

Bencinar bo v življenski dobi, recimo 300,000 km, porabil za 25,000 evrov goriva, servisi bojo pa stali ranga 10 jurjev. Bencinar, ki ima vsaj pol tolk opreme od tesle, ni nič kaj cenejši od tesle.
Zdaj pa ponovi izračun kaj se bolj splača.

LeQuack je izjavil:

Nisem še videl da bi imel novi bloki polnilnice v garažah.

V novih blokih itak nihče ne namerava živet. Baje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ahim ::

Lonsarg je izjavil:

Popravek, hiše ali novi bloki. Kar sem gledal novi bloki povečini imajo garaže s polnilnico za EV spodaj.

Blok iz leta 2018/2019 s podzemno garazo - (se) nima. Zdaj bi se pogovarjali o tem ali dovolit, kaksna dodatna zavarovanja bodo zahtevali, kako izpeljat instalacijo od stevca za vsako stanovanje ...

Alfa Dog ::

Tega pa še ni nihče omenil, da je sedaj 3k€ subvencije tudi pri uvozu rabljenega EV iz tujine.
https://www.zurnal24.si/avto/na-strom/d...

Utk ::

Subvencije bi treba počasi ukinjat, ne pa širit.

hojnikb ::

3 jurje sploh ni slabo za kaksne cenejse avte..

malo glihanja pa mas tega springa za 6 jurjov
bo rabu se mal ljubezni, ampak nč kar nebi mogu lokaln klepar zrihtat ;)
#brezpodpisa

Vanquish ::

Pri elektricnem avtu ne isces polnilnic ampak on isce za tebe - vidi tudi zasedenost pa moc.

Uporabnik mora samo tisti cas vzet v zakup, z drugim se ne rabi ubadat.

m0LN4r ::

deco16 je izjavil:

Zato ker ni v vsaki vasi črpalka? :) Je pa v vasi 50 hiš z štromom, vsaka za svoj avto seveda.

15 Litrov je pa res dovolj, da prevozis pol Slovenije in se odpeljes mimo 50 crpalk na poti.

BlaY0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja mislim zakaj nimajo avti 15 Literske tanke, v vsaki vasi je crpalka, napolnis pa teh 15L v minuti.

Zakaj bi jih pa imeli, če je pa med 15 in 50 litri razlike v teži za enega otroka, avto sam pa tehta tono in pol. To je 2% razlike v teži in pri povprečnih 120 konjih kot jih ima današnji avto to ni neka razlika, poleg tega placa v avtu zaradi tega tudi ne bi bilo nič več.

Ne vem zakaj si potem na mestu kjer je bila včasih rezervna guma ne montiraš še dodatnega 50 litrskega tanka in bi imel 2.000 km dometa. Rezervne gume itak ne rabiš, namesto tega imaš itak asistenco v zavarovanju.

deco16 je izjavil:

Zato ker ni v vsaki vasi črpalka? :) Je pa v vasi 50 hiš z štromom, vsaka za svoj avto seveda.

Itak, v vsaki vasi je 100x več črpalk za štrom kot pa bencinskih črpalk.

Rezervnih gum po defaultu ze itak dolgo ni.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Če bi se avto, ki ima 15 litrski tank, vozil za 2 evra na 100 km, ga bi jaz kupil takoj.
Vi, ki serjete denar, pa najbrž ne.
Čeprav, realnost je najbrž malo drugačna...ste samo neumni, ne bogati.

m0LN4r ::

Zakaj bi mel 2000km dometa, ce ga je, po novem 15L, khm, 150-200km dovolj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Sparkxl ::

Utk je izjavil:

Če bi se avto, ki ima 15 litrski tank, vozil za 2 evra na 100 km, ga bi jaz kupil takoj.
Vi, ki serjete denar, pa najbrž ne.
Čeprav, realnost je najbrž malo drugačna...ste samo neumni, ne bogati.


Torej po vaši religiji so pametni samo tisti, ki dajo za za silo uporaben ev polizdelek 40k, da se potem lahko gredo šparanje?

Je pa bilo zanimivo danes na AC...lepo prazna, šibali vsi med 140-160 razen eko igračk, sicer sem samo 4 videl, lepo stotka na desnem :) čisto šokiran sem bil ko sem videl enega ioniq 5, ki je celo 130 upal vozit :)

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj bi mel 2000km dometa, ce ga je, po novem 15L, khm, 150-200km dovolj.

Ker te nič ne stane. So to tvoji enostavni možgani sposobni sprocesirat? Bi plačeval 7 evrov na 100 km za avto, ki ima 50 litrski tank namesto 15?

m0LN4r ::

Sme ze placal tudi 80€ za 100km? Your point?
Ocitno ti ne razumes, da je dovolj 15L, ce se vozis dnevo samo 20km na siht in vsakic gres mim crpalke.
Aixam ima 16L.

Sparkxl je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi se avto, ki ima 15 litrski tank, vozil za 2 evra na 100 km, ga bi jaz kupil takoj.
Vi, ki serjete denar, pa najbrž ne.
Čeprav, realnost je najbrž malo drugačna...ste samo neumni, ne bogati.


Torej po vaši religiji so pametni samo tisti, ki dajo za za silo uporaben ev polizdelek 40k, da se potem lahko gredo šparanje?

Je pa bilo zanimivo danes na AC...lepo prazna, šibali vsi med 140-160 razen eko igračk, sicer sem samo 4 videl, lepo stotka na desnem :) čisto šokiran sem bil ko sem videl enega ioniq 5, ki je celo 130 upal vozit :)

Al pa das 0€ za EV in si prisparal ze danes.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Ne, 15 litrov bi bilo dovolj za vsakega, ampak ker nas 40, 50 litrski tank praktično nič ne stane, imamo večje. Pri EV te to drago stane. To je moj point. Če ga še zmeraj ne razumeš, si tako zabit kot sem tudi že prej vedel da si.
Plačaj 80 evrov za vsakih 100 km, ne samo "enkrat", bomo potem videli, če je res vseeno kolk te 100 km stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Pr EV je drago ze 15L, your point?
Daj za EV 0€, pa si najvec prisparal, za tistih tvojih 15km na dan.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Meni EV odplačuje bencin, ki ga ne kupujem, tako da me bo nazadnje res stal 0EUR.
Če nimaš teh nekaj jurjev za založit nekaj let goriva, pa jebiga, nehaj bit reven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Seveda, 0€ te bo stal ? Zakaj pol nisi kupu Model X, saj bi te nazadnje stal 0€ ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

deco16 ::

Zakaj pa bi ga kupil, ne rabjo se vsi šopirit z vrati od ptiča.

WizzardOfOZ ::

Sparkxl je izjavil:

Je pa bilo zanimivo danes na AC...lepo prazna, šibali vsi med 140-160 razen eko igračk, sicer sem samo 4 videl, lepo stotka na desnem :) čisto šokiran sem bil ko sem videl enega ioniq 5, ki je celo 130 upal vozit :)


100 so vozili? Dirkači!
Jaz sem videl ene 2 priusa, pa ene 2 tesli, vsi z 90km/h (sem se umaknil enemu dirkaču z ene 180km/h, pa sem moral potem bremzat na 90, da se nisem tesli zabil v rit).

Mislim kaj ti pomagajo vsi konji v tesli, če se pa potem voziš 90 po avtocesti? A nebi bilo bolje po tastari it, pa oživat v okolici ceste, ker so predeli res z lepo naravo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

deco16 je izjavil:

Zakaj pa bi ga kupil, ne rabjo se vsi šopirit z vrati od ptiča.

Zakaj? Ker ga bo stal 0€
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

b3D_950 ::

The heat is on
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

m0LN4r ::

Pa to so samo strupeni plini, ne pa co2
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

Aja, pol pa ni problema. :))

Ampak če to sliko pogledaš, je travnik zaradi panelov čisto neuporaben. Torej brez veze uničena in degradirana zemlja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

valinoratina ::

Tale bojazen z požari je močno prenapihnjena s strani medijev, študije ugotovljajo da je požarov izredno malo, med 1 na 10.000 do 1 na 16600 sončnih elektrarn. Mediji pa seveda lovijo klike in pumpajo FUD v glave ljudi, kdor jim nasede si je že sam kriv.
https://www.ise.fraunhofer.de/content/d...

Research by German group Fraunhofer ISE noted there were greater than 1.4 million solar power installations in the country. As of the date of publication, February 1, 2019, and going back 20 years, approximately 350 solar power systems - 0.006% per Fraunhofer - have caught fire. It was found that the solar system was at fault in 120 of those cases, with damage being severe in 75 cases - and complete building loss occurring in ten cases.

Skratka ne si delat skrbi za brezveze.

Utk je izjavil:

Subvencije bi treba počasi ukinjat, ne pa širit.


Razumem tvoj point po eni strani, nakupne cene EVjev in ICEjev se čedalje bolj zbližujejo. Pa vendarle ni pametno subvencij ukinit prezgodaj, sploh glede na dejstvo da 1 sam naftni avto povzroči vsako leto od 6000 do 12.000 € zdravstvene in BDP škode (ocene škode se razlikujejo od študije do študije). Vsako leto. Tistih 3k enkrat v celi življenjski dobi postane smešno malo relativno glede na subvencijo za naftni avto gledano. Ker kaj pa je neplačilo škode ki jo voznik naftnega avta sam povzroči drugega kot subvencija.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

valinoratina je izjavil:

Tale bojazen z požari je močno prenapihnjena s strani medijev
...
Skratka ne si delat skrbi za brezveze.


Zadeve so dost nove. Počakaj na starost, ko bo to preko 10 let staro. Napeljava bo problematična, ne sami paneli.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

valinoratina ::

February 1, 2019, and going back 20 years,


Lepo piše.

WizzardOfOZ ::

Vzdrževanje je potrebno na starejših panelih. Jaz sem moral po osmih letih menjat dele napeljave. Pa na parih panelih sem na novo zalotal kontakte, ker so bili preveč oksidirani.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

valinoratina ::

Miha 333 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

2dark je izjavil:

Domet pa 230 km.

Kam se pa ti dnevno dometuješ?

Spodobilo bi se recimo vsaj MB-LJ in nazaj brez vmesnega polnjenja. Saj če pa delaš z EV čisto majhnne relacije, se ti pa preračunano na kilometre še manj splača oziroma je na prevožen kilometer potem EV res predrag.


Cupra born z najmanjšo baterijo se da dobit že za 27k po subvenciji, kar je izredno dobra cena. Me je firbec matral a se da s tem Cupra Bornom 58 kWh pridet iz Ljubljane do Maribora in nazaj brez polnjenja al ne, zato sem zadevo vnesel v A better route planner. Odgovor je: prideš če maksimalno hitrost na avtocesti omejiš na 110 km/h in po relaciji Ljubljana-Maribor-Ljubljana ti ostane še 16 % baterije. Je pa res da če dam maximalno hitrost na 130 km/h kaže en 5 minutni postanek za polnjenje, kar bi bilo za vsakodnevno vožnjo rahlo annoying. Tko da če imaš za vsakodnevno vožnjo res relacijo Ljubljana do Maribora in nazaj če ti ni problem pač voziš 110 km/h, če pa ti je problem pol pač vzameš tistega z večjo 77 kWh baterijo, al pa kateri drugi model.

https://abetterrouteplanner.com/?plan_u...
ps: Cupra Born je eden izmed modelov ki je slabo aerodinamičen (je relativno požrešen pri visokih hitrostih).

Sicer pa statistično ima samo 2 % Slovencev več kot 100 km do službe in nazaj.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Jaz sem videl ene 2 priusa, pa ene 2 tesli, vsi z 90km/h (sem se umaknil enemu dirkaču z ene 180km/h, pa sem moral potem bremzat na 90, da se nisem tesli zabil v rit).



tesle še nisem videl, da bi peljala 90 km/h po ac-ju. za priusa pa verjem, da sta vozila 90 km/H, saj kaj pretirano več ne gresta.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

valinoratina ::

Jaz tudi ne verjamem da je videl Teslo ki bi peljala 90 km/h po avtocesti. Naj da posnetek ko sreča naslednjo, pa da vidimo. Naj uganem: posnetka ne bo..

Nekako nima lih preveč smisla peljat 90 km/h na AC s s Teslo, glede na to da ima pri 130 km/h cca 400 km dosega, stestirano. Stroškovno ravno tako nima smisla, saj je vožnja izredno poceni, da bi za centke na 100 km kdo vozil 90 km/h na AC pa ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::



Neee, to pa že ne more biti res.

2dark ::

valinoratina je izjavil:



Nekako nima lih preveč smisla peljat 90 km/h na AC s s Teslo, glede na to da ima pri 130 km/h cca 400 km dosega, stestirano. Stroškovno ravno tako nima smisla, saj je vožnja izredno poceni, da bi za centke na 100 km kdo vozil 90 km/h na AC pa ne verjamem.



Jaz videvam TEsle na AC-ju in vsi so hitrostno tako kot ostali z ICE motorji ali hitrejši.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
««
33 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058115855 (75920) D3m

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25630181 (26712) bluefish

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17922589 (20626) bluefish

Več podobnih tem