» »

Delavska hranilnica mi zapira račun

Delavska hranilnica mi zapira račun

1
2
3

widj3098dj32 ::

korenje3 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kako pa banko bremeni račun? Računalnik ima preveč dela, da izračuna enkrat mesečno obresti, ki znašajo nič cela nič evrov?
Fuck, včasih ko so na roke računali, na papir pisali in pošto pošiljali, so z lahkoto zmogli. Danes, ko nimajo popolnoma nič več dela s tem, jih pa bremeni?


Denar imajo banke v fizični obliki. V nekih intervalih ga prenašajo med bankami po svetu.

V slovenih bankah je pa cca 50 milijard evrov. To pa pomeni 1 milijarda bankovcev za 50EUR. Kar ni malo.

Jaz sem sicer zadnji trenutek dvignu del denarja, ko sem zvedel da bodo pobiral na vse kar je nad 100kEUR na računu.

Glede na to da moras najavit dvig nad mizernih 5000€ se neke hude kolicine ravno ne pretakajo po nasih bankah.

korenje3 ::

widj3098dj32 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kako pa banko bremeni račun? Računalnik ima preveč dela, da izračuna enkrat mesečno obresti, ki znašajo nič cela nič evrov?
Fuck, včasih ko so na roke računali, na papir pisali in pošto pošiljali, so z lahkoto zmogli. Danes, ko nimajo popolnoma nič več dela s tem, jih pa bremeni?


Denar imajo banke v fizični obliki. V nekih intervalih ga prenašajo med bankami po svetu.

V slovenih bankah je pa cca 50 milijard evrov. To pa pomeni 1 milijarda bankovcev za 50EUR. Kar ni malo.

Jaz sem sicer zadnji trenutek dvignu del denarja, ko sem zvedel da bodo pobiral na vse kar je nad 100kEUR na računu.

Glede na to da moras najavit dvig nad mizernih 5000EUR se neke hude kolicine ravno ne pretakajo po nasih bankah.


Eno je denar na banki v sefih, drugo je denar na okencih (kjer ga ma ženska maks. 3kEUR). Ti moraš najavit, zato da pripravijo ženski na okncu dovolj denarja.
To je pa zato, ker večina slovenih spodjetnikov daje plačo na roke in grejo vsak mesec na banko po več 100kEUR za plače. Pa zaradi tatvin jasno. Lopov bo na banki lahko ukradel max 10kEUR. Ker sef je vedno zaklenjen.

Kar se tiče transferja denraja med bankami je pa druga zgodba. Po intervalih se prenašajo v paletah po več milijonov evrov hkrati.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

OZZY ::

Najava denarja za dvig nad določenim zneskom.. 3-4-5k je tudi zaradi varnosti in zakona o pranju denarja. Da ne pride do tega, da nakdo dobi 20k na račun in takoj dvigne, nato pa banka dobi, da je denar ukraden, sumljivega izvora itd.. Dvigne pač dnevno kolikor lahko ostalo pa ostane na banki. če pa prenakaže kam drugam ne morejo nič.
Go with the flow.

donvito ::

Eno je denar na banki v sefih, drugo je denar na okencih (kjer ga ma ženska maks. 3kEUR). Ti moraš najavit, zato da pripravijo ženski na okncu dovolj denarja.
To je pa zato, ker večina slovenih spodjetnikov daje plačo na roke in grejo vsak mesec na banko po več 100kEUR za plače. Pa zaradi tatvin jasno. Lopov bo na banki lahko ukradel max 10kEUR. Ker sef je vedno zaklenjen.

Kar se tiče transferja denraja med bankami je pa druga zgodba. Po intervalih se prenašajo v paletah po več milijonov evrov hkrati.

Zakaj potem ne bi počakal tega podjetnika pred banko ali avtom in ga oropal, če bi se spuščal v to. Veliko manj tveganja kot v banki, kjer imaš en kup ljudi, plus to, da nekdo od uslužbencev sproži alarm.

korenje3 ::

Ravno včeraj mi je en zdravnik iz UKC LJ rekel, da tam tudi dobivajo na roke. kar mi je zanimivo.
tko da realno so plače mnogo višje v zdravstvu, kot so v resnici prikazane.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Miha 333 ::

Plača se lahko izplačuje izključno na bančni račun delavca (135. čl. ZDR-1), sicer gre za prekršek.

mr_chai ::

Zato stavim na defi, da se vzpostavi vzporedni sistem obstoječemu fin. sistemu. Become unbanked !

jocoj ::

korenje3 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kako pa banko bremeni račun? Računalnik ima preveč dela, da izračuna enkrat mesečno obresti, ki znašajo nič cela nič evrov?
Fuck, včasih ko so na roke računali, na papir pisali in pošto pošiljali, so z lahkoto zmogli. Danes, ko nimajo popolnoma nič več dela s tem, jih pa bremeni?


Denar imajo banke v fizični obliki. V nekih intervalih ga prenašajo med bankami po svetu.

V slovenih bankah je pa cca 50 milijard evrov. To pa pomeni 1 milijarda bankovcev za 50EUR. Kar ni malo.

Jaz sem sicer zadnji trenutek dvignu del denarja, ko sem zvedel da bodo pobiral na vse kar je nad 100kEUR na računu.

Glede na to da moras najavit dvig nad mizernih 5000EUR se neke hude kolicine ravno ne pretakajo po nasih bankah.


Eno je denar na banki v sefih, drugo je denar na okencih (kjer ga ma ženska maks. 3kEUR). Ti moraš najavit, zato da pripravijo ženski na okncu dovolj denarja.
To je pa zato, ker večina slovenih spodjetnikov daje plačo na roke in grejo vsak mesec na banko po več 100kEUR za plače. Pa zaradi tatvin jasno. Lopov bo na banki lahko ukradel max 10kEUR. Ker sef je vedno zaklenjen.

Kar se tiče transferja denraja med bankami je pa druga zgodba. Po intervalih se prenašajo v paletah po več milijonov evrov hkrati.
Ti pa si komedijant, ki gleda preveč špageti kavbojk. Palete gotovine...🤣🤩😂

bbbbbb2015 ::

Inventorista je izjavil:

starfotr je izjavil:

U, zanimivo. Pa ravno sem hotel zapreti en račun pri NKBM, ex Abanki. Ga bom raje obdržal, da ne bodo težave pri odprtju računa drugje.


Če je slabo za banke, je dobro za tebe. Jaz imam en račun pri Sparkasse. Mislim, da iz cirka 2005. Če si si odprl račun si dobil 20 evrov oz. 5000 SIT dobropisa! Sem bil študent...free money?... sign me up! Dolgo časa je bil zastonj, po izgubi statusa pa so pričeli računati provizijo. Še vedno ga imam in plačujem 2.9 evra na mesec provizije.... Praktično zastonj račun.
Ne zastopim, zakaj bi banka hotela zapret račun?


Banka ne želi zapirati računov, saj je to, po novem, eden od načinov, kako zaslužiti denar na vsaki stranki.
Kolikor vem, banke v Sloveniji zaprejo račun, če:
a) nekdo nima nič na računu, ter se ne odziva na izvršilne postopke med 7 in 50€
b) se ne odziva na KYC - osebni dokument mu je pretekel, pa ga kličejo in se ne odziva
c) ima kak čuden naslov ali čudno tuje državljanstvo, zaradi katerega ni več davčni rezident in bi banka morala opraviti poglobljen KYC - vendar promet na računu to ne opravičuje
d) ima nenehne izvršbe ali blokade, ki pa jih banka ne more poplačati (npr. ni dovolj denarja na računu)

Če ste normalni, se odzivate na pozive banke, niste non-stop v izvršbah, problema z odpiranjem računa ne bi smelo biti.

Zdi se mi, da če računa ne rabite, je bolje, da ga zaprete. Kot pa, da pozabite na račun, na katerem ni nič denarja, banko pa spravljate ob pamet.

jabe ::

korenje3 je izjavil:

Ravno včeraj mi je en zdravnik iz UKC LJ rekel, da tam tudi dobivajo na roke. kar mi je zanimivo.
tko da realno so plače mnogo višje v zdravstvu, kot so v resnici prikazane.


Samo ta slabi... Ta dobrim plačajo 2x letno počitnice na Mars. Čist so ubrisani, ti dohtarji, na tople kraje.

bbbbbb2015 ::

jabe je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ravno včeraj mi je en zdravnik iz UKC LJ rekel, da tam tudi dobivajo na roke. kar mi je zanimivo.
tko da realno so plače mnogo višje v zdravstvu, kot so v resnici prikazane.


Samo ta slabi... Ta dobrim plačajo 2x letno počitnice na Mars. Čist so ubrisani, ti dohtarji, na tople kraje.


Izplačilo plače je vedno možno zahtevati v gotovini, firma pa si sme obračunati stroške gotovinskega poslovanja. Praktično nihče tega v Sloveniji ne počne, razen kak pek, ki ima blokiran račun ali pa kak gostinec, ki ima tudi blokiran račun. Ali pa računa sploh nima.

Praktičen razlog, zakaj biti firma kaj plačevala v gotovini, pa je avansno izplačilo tuje valute, če greš na službeno pot nekam, kjer imajo CHF ali USD (ali pa še kaj bolj eksotičnega, za kar sploh ne moreš imeti odprtega deviznega računa - recimo za pot v JAR), če recimo nimaš ali nočeš imeti odprtega deviznega računa za CHF ali USD.

To pa je seveda zelo pogosto. In na firmah in na ministrstvih in povsod.

Lahko sicer privoliš v izplačilo v EUR, samo če imaš kreditno v EUR in greš v Švico, ti banka vedno šopa konverzijo. Če narediš 10 transakcij - 10 konverzij. Plačaš hotel - konverzija. Plačaš taksi - konverzija. To sem včasih hodil po Švici, tega se nabere tako po spominu za 100+ EUR za eno pot.

Gotovina ni bav-bav. To je tako samo v Sloveniji. In če slišiš, da nekje plačujejo na roko, si misliš da pa najmanj bojevniki perejo dnar na Balkanu.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

jocoj je izjavil:

Kar se tiče transferja denraja med bankami je pa druga zgodba. Po intervalih se prenašajo v paletah po več milijonov evrov hkrati.

Ti pa si komedijant, ki gleda preveč špageti kavbojk. Palete gotovine...🤣🤩😂


V Sloveniji dela clearing Banka Slovenije po zakonu. Zato mora imeti vsaka banka odprt račun v Sloveniji.
Obstajale so kvazi-banke, ki to formalno niso bile, ki so pobirale keš v nekaterih trgovskih verigah (varnostniki so bili tuji), ter ga vozile - v Avstrijo. Na paleti, z drobižem vred.

To se je spremenilo, zakaj, ne vem. Sigurno pa tuji varnostniki ne smejo imeti pištol ali avtomatskih pušk, ko pridejo v Slovenijo. Najmanj to je bilo nezakonito.

Ko so odstavili poslovodstvo Hipo banke, so tudi prišli tuji varnostniki s puškami. Zdaj, kaj so v poslovodstvu naredili, ne vem, samo varnostnik ima praviloma kratkocevno orožje, po zakonih v RS. Za avtomatsko puško rabi poseben sklep MNZ. To imajo eni varnostniki na eni posebni lokaciji v Sloveniji, morda še kje, to ne vem.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

bbbbbb2015 je izjavil:

jabe je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ravno včeraj mi je en zdravnik iz UKC LJ rekel, da tam tudi dobivajo na roke. kar mi je zanimivo.
tko da realno so plače mnogo višje v zdravstvu, kot so v resnici prikazane.


Samo ta slabi... Ta dobrim plačajo 2x letno počitnice na Mars. Čist so ubrisani, ti dohtarji, na tople kraje.


Izplačilo plače je vedno možno zahtevati v gotovini, firma pa si sme obračunati stroške gotovinskega poslovanja.

Prek transakcijskega računa pa morate med drugim OBVEZNO nakazati naslednja plačila:

plače zaposlenim, povračilo stroškov v zvezi z delom zaposlenih, avtorski honorar po avtorski pogodbi in plačilo po podjemni pogodbi.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bbbbbb2015 ::

V-i-p je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

jabe je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ravno včeraj mi je en zdravnik iz UKC LJ rekel, da tam tudi dobivajo na roke. kar mi je zanimivo.
tko da realno so plače mnogo višje v zdravstvu, kot so v resnici prikazane.


Samo ta slabi... Ta dobrim plačajo 2x letno počitnice na Mars. Čist so ubrisani, ti dohtarji, na tople kraje.


Izplačilo plače je vedno možno zahtevati v gotovini, firma pa si sme obračunati stroške gotovinskega poslovanja.

Prek transakcijskega računa pa morate med drugim OBVEZNO nakazati naslednja plačila:

plače zaposlenim, povračilo stroškov v zvezi z delom zaposlenih, avtorski honorar po avtorski pogodbi in plačilo po podjemni pogodbi.


Ne serji ga.
V gotovini je vedno možno plačati plačo. V gotovini je možno plačati davke.
Zakon omejuje poslovanje v gotovini med pravnimi osebami in recimo ni možno, da fizična oseba kupi stanovanje ali avto od pravne osebe za keš.

Vedno je možno, da ti firma plača 7.500EUR v gotovini, kot akontacijo potnih stroškov, če greš v Namibijo za 20 dni na službeno pot. Ali na Bahame, recimo. Bahamom pa res nič ne manjka.

Vedno pa lahko (kot fizična oseba) prodaš stanovanje za miljon v gotovini fizični osebi. Ali dva miljona. Ali tri.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Miha 333 je izjavil:

Plača se lahko izplačuje izključno na bančni račun delavca (135. čl. ZDR-1), sicer gre za prekršek.


Detaširani delavci ene varilske firme so dobili plačo v gotovini, v lokalni valuti. Peki v eni firmi dobivajo plačo na roko, na njihovo lastno željo. Še enkrat sem pogledal zakon, torej če kolektivna pogodba predvideva druge načine plačila, ne gre za prekršek. Še vedno je vse tako, kot je bilo.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

bbbbbb2015 je izjavil:

jabe je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ravno včeraj mi je en zdravnik iz UKC LJ rekel, da tam tudi dobivajo na roke. kar mi je zanimivo.
tko da realno so plače mnogo višje v zdravstvu, kot so v resnici prikazane.


Samo ta slabi... Ta dobrim plačajo 2x letno počitnice na Mars. Čist so ubrisani, ti dohtarji, na tople kraje.


Izplačilo plače je vedno možno zahtevati v gotovini, firma pa si sme obračunati stroške gotovinskega poslovanja. Praktično nihče tega v Sloveniji ne počne, razen kak pek, ki ima blokiran račun ali pa kak gostinec, ki ima tudi blokiran račun. Ali pa računa sploh nima.

Praktičen razlog, zakaj biti firma kaj plačevala v gotovini, pa je avansno izplačilo tuje valute, če greš na službeno pot nekam, kjer imajo CHF ali USD (ali pa še kaj bolj eksotičnega, za kar sploh ne moreš imeti odprtega deviznega računa - recimo za pot v JAR), če recimo nimaš ali nočeš imeti odprtega deviznega računa za CHF ali USD.

To pa je seveda zelo pogosto. In na firmah in na ministrstvih in povsod.

Lahko sicer privoliš v izplačilo v EUR, samo če imaš kreditno v EUR in greš v Švico, ti banka vedno šopa konverzijo. Če narediš 10 transakcij - 10 konverzij. Plačaš hotel - konverzija. Plačaš taksi - konverzija. To sem včasih hodil po Švici, tega se nabere tako po spominu za 100+ EUR za eno pot.

Gotovina ni bav-bav. To je tako samo v Sloveniji. In če slišiš, da nekje plačujejo na roko, si misliš da pa najmanj bojevniki perejo dnar na Balkanu.


A maš kakšen uradni link za tole? ker potem lahko zaprem račun.

bbbbbb2015 ::

Baja je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

jabe je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ravno včeraj mi je en zdravnik iz UKC LJ rekel, da tam tudi dobivajo na roke. kar mi je zanimivo.
tko da realno so plače mnogo višje v zdravstvu, kot so v resnici prikazane.


Samo ta slabi... Ta dobrim plačajo 2x letno počitnice na Mars. Čist so ubrisani, ti dohtarji, na tople kraje.


Izplačilo plače je vedno možno zahtevati v gotovini, firma pa si sme obračunati stroške gotovinskega poslovanja. Praktično nihče tega v Sloveniji ne počne, razen kak pek, ki ima blokiran račun ali pa kak gostinec, ki ima tudi blokiran račun. Ali pa računa sploh nima.

Praktičen razlog, zakaj biti firma kaj plačevala v gotovini, pa je avansno izplačilo tuje valute, če greš na službeno pot nekam, kjer imajo CHF ali USD (ali pa še kaj bolj eksotičnega, za kar sploh ne moreš imeti odprtega deviznega računa - recimo za pot v JAR), če recimo nimaš ali nočeš imeti odprtega deviznega računa za CHF ali USD.

To pa je seveda zelo pogosto. In na firmah in na ministrstvih in povsod.

Lahko sicer privoliš v izplačilo v EUR, samo če imaš kreditno v EUR in greš v Švico, ti banka vedno šopa konverzijo. Če narediš 10 transakcij - 10 konverzij. Plačaš hotel - konverzija. Plačaš taksi - konverzija. To sem včasih hodil po Švici, tega se nabere tako po spominu za 100+ EUR za eno pot.

Gotovina ni bav-bav. To je tako samo v Sloveniji. In če slišiš, da nekje plačujejo na roko, si misliš da pa najmanj bojevniki perejo dnar na Balkanu.


A maš kakšen uradni link za tole? ker potem lahko zaprem račun.


Zdaj so, kot kaže, naredili tako, da 135. člen ZDR predvideva plačilona TRR, razen če panožna kolektivna pogodba predvideva plačilo kako drugače. Sigurno poznam nekaj ljudi, ki že leta dobivajo plačo na roko.

V-i-p ::

Daj no bbbbbb2015, zaključi. Za svojega zaposlenega so celo zaprosili za izredno izplačilo v gotovini, pa ni šlo: https://www.svetovanje.si/svetovanje/bl...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

bbbbbb2015 ::

V-i-p je izjavil:

Daj no bbbbbb2015, zaključi. Za svojega zaposlenega so celo zaprosili za izredno izplačilo v gotovini, pa ni šlo: https://www.svetovanje.si/svetovanje/bl...


Kaj imam jaz zaključiti? Poznam ljudi, ki dobivajo plačo na roko, tako je že 10+ let. Sigurno če bi bilo kaj tako zelo narobe, bi sigurno davčna kaj rekla.
Iiiinnnnnnnnn jim na konkretno vprašanje ni odgovoril nihče, saj ti lepo piše:

> Na naša vprašanja o možnosti izplačila plače na račun kakega od družinskih članov, na račun sodelavca ali zgolj izjemoma izplačila na roke, ni odgovorila nobena od povprašanih inštitucij,

Pa še nekaj. Za 135. člen ZDR-1 ne bom rekel nič, ampak dokler je Evrska gotovina zakonito plačilno sredstvo, plačevanja na roko ne bo prepovedal nihče. Zdaj je tako, da poskušajo to omejiti. Nihče ni izpodbijal teh členov na ustavnem sodišču, ker pač te izjeme zgleda da padejo v panožne pogodbe. Tisti hip, ko bo pa transakcija na banki stala 1EUR ali 2EUR, se jih bo pa kar nekaj vžgalo gor.

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

Vprašte Matthaija kako bi on to rešil. Sam namreč trdi, da se to v Sloveniji ne more zgodit, da ti banka kar zapre račun. Če pa že hočejo, pa greš osebno na poslovalnico, kjer se na 4 oči lahko dogovoriš, da tega ne storijo.

Bančne račune zapira le n26. Vprašte Matthaija, je od percija zvedu.

korenje3 ::

jocoj je izjavil:

korenje3 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kako pa banko bremeni račun? Računalnik ima preveč dela, da izračuna enkrat mesečno obresti, ki znašajo nič cela nič evrov?
Fuck, včasih ko so na roke računali, na papir pisali in pošto pošiljali, so z lahkoto zmogli. Danes, ko nimajo popolnoma nič več dela s tem, jih pa bremeni?


Denar imajo banke v fizični obliki. V nekih intervalih ga prenašajo med bankami po svetu.

V slovenih bankah je pa cca 50 milijard evrov. To pa pomeni 1 milijarda bankovcev za 50EUR. Kar ni malo.

Jaz sem sicer zadnji trenutek dvignu del denarja, ko sem zvedel da bodo pobiral na vse kar je nad 100kEUR na računu.

Glede na to da moras najavit dvig nad mizernih 5000EUR se neke hude kolicine ravno ne pretakajo po nasih bankah.


Eno je denar na banki v sefih, drugo je denar na okencih (kjer ga ma ženska maks. 3kEUR). Ti moraš najavit, zato da pripravijo ženski na okncu dovolj denarja.
To je pa zato, ker večina slovenih spodjetnikov daje plačo na roke in grejo vsak mesec na banko po več 100kEUR za plače. Pa zaradi tatvin jasno. Lopov bo na banki lahko ukradel max 10kEUR. Ker sef je vedno zaklenjen.

Kar se tiče transferja denraja med bankami je pa druga zgodba. Po intervalih se prenašajo v paletah po več milijonov evrov hkrati.
Ti pa si komedijant, ki gleda preveč špageti kavbojk. Palete gotovine...🤣🤩😂


To je dejstvo.
Centralna banka uporablja s prenosom denarja med državami.
Razen če imajo banke pogodbeni odnos, ki omogoča da fizični denar ostane v drugi banki.

Prenos fizičnega denarja se dogaja po obračunu, lahko pa ostane v forex rezervah.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Manu ::

OZZY je izjavil:


Da.. govorim o osnovnem plačnem računu SAMO za plačo ali socialnko

Dh to imenuje Osnovni plačni račun - imaš 2 podvrsti. Eden SAMO za plačo (vsaj DH si to tako tolmači) , drugi pa SAMO za socialko. Je pa tako, da se tudi tak račun lahko zapre pod določenimi pogoji. Načeloma takega računa pri odprtju banka ne sme zavrniti. Samo moraš to izrecno povdarit, da želiš tako vrsto računa. Moraš pa imeti dokazilo ob odprtju, da si zaposlen (vem za DH) ali pa da boš prejemal socialko. Če ne se to lahko tudi takoj zavrne dokler ne pridobiš potrdil. Pravilomo na tak račun naj ne bi prejemal drugega kot plačo ali socialko.


Imenuje se osnovni PLAČILNI račun in ne osnovni plačni račun. DH ga ni tako poimenovala, ampak ga tako poimenuje zakonodaja (povezavo sem dal že prej gor). Namenjen pa je predvsem nerezidentom (migrantom) in tistim s slabim finančnim položajem.

Namen Direktive in ZPlaSS-E je v tem delu zagotoviti finančno vključenost tistim potrošnikom, ki danes ne morejo odpreti plačilnega računa, npr. zaradi (ne)rezidentstva in/ali (slabega) finančnega položaja. Z vidika rezidentstva je potrebno zagotoviti, da potrošniki pri odprtju plačilnega računa niso diskriminirani na podlagi državljanstva ali prebivališča. Z vidika finančnega položaja potrošnika pa je namen Direktive in ZPlaSS-E, da se potrošnikom zagotovi dostop do plačilnega računa ne glede na njihove finančne okoliščine, kot so zaposlitveni status, raven dohodka, pretekli krediti ali osebni stečaj.

Vir: https://www.bsi.si/mediji/62/sporocilo-...

V primeru DH je ta račun dražji 4,62 EUR oziroma 1,47 EUR (v primeru za prejemanje denarne socialne pomoči in/ali varstvenega dodatka). To je stvar banke, da ti za isto storitev zaračuna drugače (v primeru socialne pomoči na primer).

Osnovni plačilni račun ni namenjen tistim, ki prejemajo plačo. Ti si to malo zamešal, ker misliš, da se ta račun imenuje osnovni plačni račun in zato ... je za plačo. Ampak ni tako.

Klasični račun pa je pogojen s prejemanjem plače ali pokojnine (čeprav imajo za upokojence poseben cenejši račun) ali drugega rednega dohodka. Klasični račun je namenjen za redno zaposlene.

Ni dolgo nazaj so še imeli gotovinski račun, ki je bil namenjen tistim, ki ne dobivajo rednih dohodkov, ampak neredne prilive. Zgleda so ga ukinili in če hočeš zdaj odpreti račun, če nimaš plače, boš za njega plačal mesečno 4,62 EUR (torej osnovni plačilni račun), kar je predrago.

Torej je danes res težko odpret poceni račun, če ne dobivaš plače. Ne razumem zakaj so gotovinski račun ukinili, saj je bilo za njega treba plačat mesečno za vodenje tekočega računa. To je samo dobro za njih. Ne razumem kaj se danes dogaja z bankami.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Pat_MaGroin ::

Sem napisal zgoraj. Preveč denarja v bankah in za nekatere banke je to ze tveganje. Tako mi je bilo pojasnjeno.

Po domače: smo v casih, ko tvojih 50k na banki pomeni breme za banko brez koristi. Ker denar za kredite v goltanec bank poriva ECB in banke nimajo ideje, kaj sploh se financirati.

Werkzeug ::

anketar je izjavil:

vzem nkbm predplačniški, dobiš iban na računu in iban na kartici, oboje đabe, filaš vse prek appa, nobinih mesečnih stroškov zaenkrat, če ne pa pejt k fintech n26, revolut itd


Kaki so pogoji, da lahko odpreš nkbm predplačniški račun? Lahko nanj prejemaš tudi plačo/pokojnino?
https://vivid.money/r/misoJSX/?lt=super_deals

10€+ cashback, dam še 8€ od svoje nagrade.

Miha 333 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Plača se lahko izplačuje izključno na bančni račun delavca (135. čl. ZDR-1), sicer gre za prekršek.


Še enkrat sem pogledal zakon, torej če kolektivna pogodba predvideva druge načine plačila, ne gre za prekršek. Še vedno je vse tako, kot je bilo.

Preberi člen še enkrat, za plačo niti kolektivna pogodba ne more določiti drugačnega izplačila, to velja samo za dodatke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

filip007 ::

Končni račun stroškov čez leto ti pa pošljejo koliko je bil, do zdaj je bil 44€, če pa od tega nimajo nič, potem so pa res bogi.
Trevor Philips Industries

jabe ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Poznam ljudi, ki dobivajo plačo na roko, tako je že 10+ let. Sigurno če bi bilo kaj tako zelo narobe, bi sigurno davčna kaj rekla.


Jaz tudi... "Lepota" tega je, da tudi davkov ni za plačati potem. Davčna je sodnik, samo če se najde tožnik, ker to pri nas tako je.

Furbo ::

Mike_Rotch je izjavil:

Meni pa na DH vsakih par mesecev pridno pošljejo opomin za stroške vodenja, ki se naberejo in grozijo z izvršbami. Nakažem gor tistih 50 eur pa se zgodba čez pol leta ponovi.

Sem po telefonu vprašal, če lahko na daljavo zaprem račun pa me je gospa skoraj nadrla kaj si predstavljam po telefonu pa po emajlu sploh kaj pogovarjat z njimi o takih resnih stvareh, naj nujno pridem v poslovalnico :)

Mogoče se torej splača nakazati gor 20 jurjev pa jih imeti na TRR, če hočem, da mi zaprejo račun brez, da grem na banko? :)

Ja ne nakaži tiste 50€ pa ti ga bodo zaprli brez obiska.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

barakus ::

Pri prejšnji firmi smo meli tujca z začasnim bivališčem in zaposlitvijo za 1 leto v Sloveniji. Poslali so ga na DH za odpret račun za prejemanje plače, na DH so ga vprašali za to in ono dokumentacijo, na koncu pa mu odprtje računa zavrnili.

Na NLB je ista oseba poskušala prav tako odpreti račun "za prejemanje plače" in so ji vsak teden rekli, da bo naslednji teden. In to 2 meseca, ko je oseba obupala.

Na koncu ji je uspelo odpreti N26 in je potem dobila plačo tam. Če bi čakala slovenske banke bi morda še danes bila brez plače.

Te banke so gnile.

Dober dan ::

barakus je izjavil:

Pri prejšnji firmi smo meli tujca z začasnim bivališčem in zaposlitvijo za 1 leto v Sloveniji. Poslali so ga na DH za odpret račun za prejemanje plače, na DH so ga vprašali za to in ono dokumentacijo, na koncu pa mu odprtje računa zavrnili.

Na NLB je ista oseba poskušala prav tako odpreti račun "za prejemanje plače" in so ji vsak teden rekli, da bo naslednji teden. In to 2 meseca, ko je oseba obupala.

Na koncu ji je uspelo odpreti N26 in je potem dobila plačo tam. Če bi čakala slovenske banke bi morda še danes bila brez plače.

Te banke so gnile.



Le kako Bosanci in oni od tam dol, k si režejo k***c dobijo račune v SLO takoj? Aja, pogoj je, da pač ne delaš na črno in imaš urejene papirje. Pa prosim ne predavaj dalje, ker se s tem srečujem vsak dan, pa v 10 letih nisem slišal za primer, da delavec z urejenimi papirji ne bi mogel odpret računa.

Aamadej ::

Werkzeug je izjavil:

anketar je izjavil:

vzem nkbm predplačniški, dobiš iban na računu in iban na kartici, oboje đabe, filaš vse prek appa, nobinih mesečnih stroškov zaenkrat, če ne pa pejt k fintech n26, revolut itd


Kaki so pogoji, da lahko odpreš nkbm predplačniški račun? Lahko nanj prejemaš tudi plačo/pokojnino?



Ne gre za predplačniški bančni račun, temveč za NKBM predplačniško Visa kartico namenjeno nekomitentom.

Zraven sicer dobiš IBAN račun, ki pa ni namenjem klasičnemu bančnemu poslovanju, ampak zgolj za nakazovanje denarja na račun od zgoraj omenjene predplačniške Visa kartice.

Če bi na ta IBAN račun začel prejemat plačo/pokojnino, bi banka to hitro zaznala in te pocukala za rokav.

bbbbbb2015 ::

barakus je izjavil:

Pri prejšnji firmi smo meli tujca z začasnim bivališčem in zaposlitvijo za 1 leto v Sloveniji. Poslali so ga na DH za odpret račun za prejemanje plače, na DH so ga vprašali za to in ono dokumentacijo, na koncu pa mu odprtje računa zavrnili.

Na NLB je ista oseba poskušala prav tako odpreti račun "za prejemanje plače" in so ji vsak teden rekli, da bo naslednji teden. In to 2 meseca, ko je oseba obupala.

Na koncu ji je uspelo odpreti N26 in je potem dobila plačo tam. Če bi čakala slovenske banke bi morda še danes bila brez plače.

Te banke so gnile.


Kakor vzameš. Moj najemnik je bil firma, gradbenik, ki je boljkone bil agencija. Rihtal je Bosance in jih pošiljal po gradbiščih, v glavnem železokrivce. Bosanci so v glavnem imeli pogodbe za določen čas. V tej branži se stvari hitro obračajo, enkrat delo je, potem ga pa ni. Ko je dela zmanjkalo, so delavci takoj rihtali drugje kaj. V Avstriji, Švici, Nemčiji. Za njimi so ostali odprti prazni računi, neplačane položnice, izvršbe, ki nikoli ne bodo plačane.

Zato je treba banke razumeti, da se ne navdušujejo nad agencijskimi delavci. Potem je N26 res najboljša opcija.

Mike_Rotch ::

Furbo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Meni pa na DH vsakih par mesecev pridno pošljejo opomin za stroške vodenja, ki se naberejo in grozijo z izvršbami. Nakažem gor tistih 50 eur pa se zgodba čez pol leta ponovi.

Sem po telefonu vprašal, če lahko na daljavo zaprem račun pa me je gospa skoraj nadrla kaj si predstavljam po telefonu pa po emajlu sploh kaj pogovarjat z njimi o takih resnih stvareh, naj nujno pridem v poslovalnico :)

Mogoče se torej splača nakazati gor 20 jurjev pa jih imeti na TRR, če hočem, da mi zaprejo račun brez, da grem na banko? :)

Ja ne nakaži tiste 50€ pa ti ga bodo zaprli brez obiska.


Ne, poslali bodo izvršbo, kjer bo še dodatnih 20 ali 30 eur stroškov.

KraitPay ::

Da, to da ne moreš zapredi preko telefona, mislim da je kar normalno.
Sam sem tudi moral osebno na banko, naložil 20€, da so potem lahko "zaprli" račun (NKBM).

Drugače pa se je DH kar pogospodila. Sem mislil malo znižat obrestno mero za potrošniški kredit, pa me je pomočnica direktorice, prijazno opozorila, da pri potrošniških kreditih se oni ne pogajajo.
To je moj prvi kredit, prej kredita nisem imel, račun je z rednimi prilivi. Če bi mi omogočili potrošniškega, bi kasneje vzel še eko kredit za avto/toplotno. Ampak so gospodje in mojega denarja ne potrebujejo.

joze67 ::

KraitPay je izjavil:

Da, to da ne moreš zapredi preko telefona, mislim da je kar normalno.
Sam sem tudi moral osebno na banko, naložil 20€, da so potem lahko "zaprli" račun (NKBM).
Je bilo normalno. Danes je normalno, da sploh ne veš, kje banka ima poslovalnico. Če jo ima.

Novi cajti...

barakus ::

Dober dan je izjavil:

barakus je izjavil:

Pri prejšnji firmi smo meli tujca z začasnim bivališčem in zaposlitvijo za 1 leto v Sloveniji. Poslali so ga na DH za odpret račun za prejemanje plače, na DH so ga vprašali za to in ono dokumentacijo, na koncu pa mu odprtje računa zavrnili.

Na NLB je ista oseba poskušala prav tako odpreti račun "za prejemanje plače" in so ji vsak teden rekli, da bo naslednji teden. In to 2 meseca, ko je oseba obupala.

Na koncu ji je uspelo odpreti N26 in je potem dobila plačo tam. Če bi čakala slovenske banke bi morda še danes bila brez plače.

Te banke so gnile.



Le kako Bosanci in oni od tam dol, k si režejo k***c dobijo račune v SLO takoj? Aja, pogoj je, da pač ne delaš na črno in imaš urejene papirje. Pa prosim ne predavaj dalje, ker se s tem srečujem vsak dan, pa v 10 letih nisem slišal za primer, da delavec z urejenimi papirji ne bi mogel odpret računa.


Ne poznam drugih primerov, niti ne vem kako je z bosanci, Bosna ima tudi določene sporazume.

Ne gre za delo na črno, saj je oseba morala pridobit vse papirje (Dovoljenje za prebivanje in delo), da je sploh lahko vstopila v EU in nato v Slovenijo.

Obe banki DH in NLB sta zahtevali naslednje papirje:
1. Potni list
2. Dovoljenje za prebivanje in delo Republike Slovenije
3. Pogodbo o zaposlitvi
4. Potrdilo UE o začasnem bivališču
5. Potrdilo FURS o pridobljeni davčni številki

Zgodba je čisto taka kakor sem povedal, ker smo osebi pomagali zbirati vse potrebne dokumente. Dokazov razen prič pa ni, takrat smo zaprosili, če lahko dobimo nek papir ali e-pošto kot dokazilo, da je oseba hotela odpreti račun, da je postopek v teku oz. zavrnjen, pa ni šlo, ker to baje "ni praksa".

jest10 ::

anketar je izjavil:

vzem nkbm predplačniški, dobiš iban na računu in iban na kartici, oboje đabe


Samo a je dejanska uporaba tega računa tudi zastonj? Mislim ne samo za prenos denarja na predplačniško, ampak da imaš na njem denar, ter ga prenakazuješ naokoli.

delavec44 ::

Sploh nimaš dostopa do tega TRR, torej ne moreš nakazovati okoli. TRR se uporablja le za nakazovanje na visa kartico. Na mesec je maks. 2k€, cena je 10€ na 4 leta. Ostalo je pa zastonj ja.

jest10 ::

Max 2k je na kartici ja. Koliko je pa max na računu, predno te pošlatajo?>:D

Sicer nisem nič probal nakazati s tega računa, a v mobilni banki mi dovoli vnašanje UPN

barakus ::

Danes je bil prispevek o tem https://www.rtvslo.si/tv/info/koda/je-t...

In v prispevku so potrdili kar sem pisal, da res banke nočejo odpreti enostavnega računa tujcem, kar bi morale po zakonu.

Drugače pa idiotska poteza DH, če je razlog zaprtja poslovni potem naj preprosto zvišajo ceno storitev pri teh računih in prepustijo komitentu odločitev ali zapre ali ne, ne pa da jih kar skenslajo.

Te banke poslujejo mafijsko, naj povedo pravila igre in se jih bomo držali, ne pa da zapirajo iz razloga, ki ga niti ne pojasnijo. Komitenti smo v relaciji z banko premalo zaščiteni in njihovo poslovanje je premalo transparentno glede na to, da je bančni račun praktično pogoj za normalno funkcioniranje v družbi.

Pat_MaGroin ::

Meni so med vrsticami povedali, da zapirajo račune zato, ker postajajo sredstva tvegana. Skratka, banka ima preveč denarja komitentov, v primeru da zaškripa, bo problem.

Letos ali pa drugo leto bo v slovenskih bankah 99 % na mizi predlog, da se ukine jamstvena shema za vloge do 100 k. Save this post :).

Groot ::

Haha res so smeh na DH, meni so ravno pred kratkim poslali novo kartico ker je stara poteka. A hec je v tem da gre za star študentski račun, ki sem ga nekoč odprl za neko rezervo. Gor nikdar nisem imel niti centa. Ne vem zakaj niso mogli mojega računa zapreti, bi mi vsaj prihranili pot na banko.

Kaže pa to tudi dobro na to da njihova zapiranja se tičejo predvsem optimizacije kapitala (beri: imajo preveč denarja v depozitih) in bolj malo same profitabilnosti (čeprav s tem po drugi strani nižajo tudi svoje stroške hrambe denarja).

korenje3 ::

Lahko da ima DH neke "slabe" pogodbe s strankami, ki jih ne more spremeniti. In edini način je da zaprejo račun.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

barakus je izjavil:


Te banke poslujejo mafijsko, naj povedo pravila igre in se jih bomo držali, ne pa da zapirajo iz razloga, ki ga niti ne pojasnijo. Komitenti smo v relaciji z banko premalo zaščiteni in njihovo poslovanje je premalo transparentno glede na to, da je bančni račun praktično pogoj za normalno funkcioniranje v družbi.

PA kaj si tako vezan na eno banko, a dnevno opravljaš neke posle.

Greš pač drugam, banke rade volje prenesejo vse iz stare banke na svojo.

korenje3 je izjavil:

Lahko da ima DH neke "slabe" pogodbe s strankami, ki jih ne more spremeniti. In edini način je da zaprejo račun.

Kakšna "slaba pogodba"?!?!?!

Odprt imaš račun, zgleda imajo nekateri celo par 100k gor, pa jim zaprejo račun. Če ni to debilno.

Stranka banko ne stane NIČ, ker infrastruktura že obstaja, Denar je digitalen, v poslovalnice se tako ne hodi, pa tudi zapirajo jih, vse gre preko računalnikov in avtomatizacije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pat_MaGroin ::

Zapirajo račune s sredstvi. Pac, nočejo imet denarja na grbi.

Invictus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Zapirajo račune s sredstvi. Pac, nočejo imet denarja na grbi.

A niso banka ?!?!? Kaj pa pol počnejo ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matic492 ::

Torej mene ni treba biti strah ker ima mkredit pri njih? :P
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kixs ::

Lahko pridejo Daltoni :lol:

barakus ::

Invictus je izjavil:

barakus je izjavil:


Te banke poslujejo mafijsko, naj povedo pravila igre in se jih bomo držali, ne pa da zapirajo iz razloga, ki ga niti ne pojasnijo. Komitenti smo v relaciji z banko premalo zaščiteni in njihovo poslovanje je premalo transparentno glede na to, da je bančni račun praktično pogoj za normalno funkcioniranje v družbi.

PA kaj si tako vezan na eno banko, a dnevno opravljaš neke posle.


Pa ravno to ni res, DH je najvecji eksces, ja, ampak tudi druge banke se branijo novih racunov, ni samo DH taka in zna bit da bo samo slabse.

nekikr ::

Invictus je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Zapirajo račune s sredstvi. Pac, nočejo imet denarja na grbi.

A niso banka ?!?!? Kaj pa pol počnejo ?

Ne delaj se neumnega no. Banke imajo poplavo denarja, več, kot bi si ga ljudje lahko izposodili. Zato jim je povsem ok, da poberejo negativne obresti od tistih, ki jih rabijo in dajo samo toliko denarja naprej v posojila. Od vsega ostalega so samo stroški.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511154276 (269) deco16
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
840195684 (7273) matobeli
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19055362 (4885) cortez
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19847419 (23029) harvey

Več podobnih tem