» »

Pomotoma sem adblue nalil v rezervoar za gorivo :(

Pomotoma sem adblue nalil v rezervoar za gorivo :(

Tero ::

Torej mudi se panika je nisem bil pri stvari in sem kanglico ablueja nalil v napačno luknjo. Peljal avto 5m in je seveda crknil motor. Avto je odpeljala avtovleka na servis.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tero ::

Kaj mislite kakšna bo škoda? :(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

profii ::

Resno?

sbawe64 ::

adblue je sečnina (urin).


Sedaj se več ne mudi ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miha 333 ::

Sledi najmanj izpiranje sistema za gorivo, morda pa bo potrebno tudi kaj zamenjati. Če je to črpalka, bo drago.

Amdforce ::

Kot so drugi rekli- ciscenje sistema, dugega nebi smelo bit. Bi bil vecji problem ce bi ga nalil samo nekaj litrov in se pol vozil kot da ni nic. Adblie pac ne da nic pod kompresijo in je motor ugasnil.

Anney ::

Šobe bodo problem, adblu se na suhem spremeni v kristale (Po izlitju, izhlapeva voda, tvorijo se kristali), verjtno nebo dobro. Poročaj.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

bobby ::

Po 5ih metrih adblue ne pride še do mašine razen če si na mestu stal kar lepo število minut s prižganim motorjem, imaš v ceveh in filtru za vsaj par kilometrov vožnje.
Izpiranje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Bolt ::

bobby je izjavil:

Po 5ih metrih adblue ne pride še do mašine razen...

LOL
Verjetno mu ni crknil po 5 METRIH ampak po 5 MINUTAH!
V 5 minutah lahko prevoziš 20 kilometrov.

krucymucy ::

Bolt je izjavil:


V 5 minutah lahko prevoziš 20 kilometrov.

Zelo tezko.

Meizu ::

Če mu ni ugasnil motor zato, ker je adblue prišel v motor (obviously) potem je s samo mašino nekaj narobe. V vsakem primeru, srečno.

dxx ::

Tero je izjavil:

Avto je odpeljala avtovleka na servis.

Torej naj ti servis sporoči ceno. Ne vem zakaj nas sprašuješ, če pa je zadevo že prevzel servis? Dumb?!

IL_DIAVOLO ::

Ja, zanima ga obsežnost škode. A je to res tako tezko za razumet?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bluefish ::

To mu bo sporočil servis. Mar res potrebuje ST šloganje? Bo samo na podlagi zapisov tu morebitna dejanska škoda čez noč postala manjša/večja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Likalnik ::

Jaz sem cca 5let nazaj dal 200EUR, da so mi izcrpal rezervoar...nalil sem bencin v diesel....sedaj je sigurno drazje glede na to kako se vse drazi.
Kaj se je pa meni naredilo zadnjic...sodelavec ploza kako je na OMW-ju najboljse tankati diesel preformance...kao koliko vec km naredi in kako je boljse za motor....uglavnem se prerekava koliko kdo kilometrov naredi...si recem sam pri sebi, da ne bom tega goriva tocil.
Grem na OMW...gledam da ne primem performance...zagrabim rocko in zacnem tocit....po parih sekundah ugotovim, da je bencin...faaaak.. ustavim grem notri v poslovalnico...placam cca 3EUR...grem ven natocit...gledam, da ne primem bencin...zagrabim rocko...zacnem tocit....gledam stevc...ker drag diesel si mislim...cca 1,7EUR...pogledam...tocim performance....u PM...a resno.
Uglavnem nalil poln kestl performance:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

kixs ::

Js ga cisto razumem. Pac, da vidi kaksne so najslabse moznosti. Ceno bo pa ze dobil enkrat drug teden.

korenje3 ::

Anney je izjavil:

Šobe bodo problem, adblu se na suhem spremeni v kristale (Po izlitju, izhlapeva voda, tvorijo se kristali), verjtno nebo dobro. Poročaj.


tako je.
Sam po moje ne bo panike, če bodo šobe ok.
Torej sledi izmet celotnega rezervoarja, čiščenje dovodne in povratne cevi, test šob.

Dela bo za od 200÷600€ po moje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Likalnik ::

Jaz sem prisel z bencinom iz Celovske do Brnika...moral bi pa natociti Diesel

Aja pa rezervoar je bil prazen...pac lucka je gorela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Meizu ::

Dizel bo na bencin lavfal prilično spodobno, bo pa motor najebal zato, ker bencin nima mazilne funkcije kot nafta.

Bolt ::

krucymucy je izjavil:

Bolt je izjavil:


V 5 minutah lahko prevoziš 20 kilometrov.

Zelo tezko.

Z lahkoto8-)

Bizkit45 ::

koliko adblue si pa nalil notri kjer je nafta? in pa koliko nafte je bilo po tvoji oceni notri?
koliko ti je še pisalo da imaš adblue-ja notri (za koliko km)?
možno je da se ti je ustavil zato ker je dejansko zmanjkalo adblue? saj ga nisi dotočil (ker si sprožil v napačno luknjo - pun intended) :)

Buggy ::

Peljal avto 5m in je seveda crknil motor.


to verjetno mislis 5km, ker po 5 metrih je v vodih se toliko nafte, da iz rezervoarja, kjer si imel verjetno se kar nekaj goriva, motor nebi smel cutit posledic.
Za AdBlue pa kot je predhodnik povedal, ce je bil ze pod kriticno mejo se avto ustavi oz. ne zastarta, zaradi premale kolicine sredstva. Malo bolj konkretiziraj volumne in bolj natancno opisi situacijo. Ce je avto ze na servisu, ti bodo pa itaq ze povedali oz. preventivno naredili ciscenje sistema. Motoja pa IMO unicil nisi.

bbbbbb2015 ::

Tero je izjavil:

Torej mudi se panika je nisem bil pri stvari in sem kanglico ablueja nalil v napačno luknjo. Peljal avto 5m in je seveda crknil motor. Avto je odpeljala avtovleka na servis.


Po tem sodeč:
https://www.fuelfixer.co.uk/2019/08/adb...

je najmanjša posledica strošek izpiranja, potem eventuelno menjava filtra za gorivo, potem pa eventuelno lahko pride do korozije, podobno kot do korozije pride zaradi prevelike vsebnosti biodizla. Eni pravijo, da jim je zaradi bencina oz. vodnega kondenza odletela pumpa za gorivo.

Pumpa za gorivo se tipično maže na diesel in sicer eni pravijo, da jim je pumpa razletela, oz. so opilki kontaminirali celoten sistem dovajanja goriva, filtre, injektorje ipd. Drugi pa pravijo, da so pumpe za gorivo odletele zaradi slabih materialov, oz. da novejše revizije pump niso razletele.

Na forumih za BMW se pojavljajo pritožbe za pumpe tam do letnika 2015. Kasneje pripomb več ni.

PacificBlue ::

korenje3 je izjavil:

Anney je izjavil:

Šobe bodo problem, adblu se na suhem spremeni v kristale (Po izlitju, izhlapeva voda, tvorijo se kristali), verjtno nebo dobro. Poročaj.


tako je.
Sam po moje ne bo panike, če bodo šobe ok.
Torej sledi izmet celotnega rezervoarja, čiščenje dovodne in povratne cevi, test šob.

Dela bo za od 200÷600€ po moje.


Tu nekje, če se je peljal 5m ali 5 km. :)

Barbarpapa2 ::

Meizu je izjavil:

Dizel bo na bencin lavfal prilično spodobno, bo pa motor najebal zato, ker bencin nima mazilne funkcije kot nafta.


Nič ne bo fural dobro, klenkal bo kot hudič... Moj vrli stric je še včasih juge v Mercedesa 220D vlil ene 3 litre bencina, ker je imel prazen tank, se mu pa ni peš dalo do bencinskega servisa (ki je bil kakih 300m stran :D). Do tja se je pripeljal, a odpeljal se več ni... Je zadevo rešil z "Ersatzmotor"-jem...

Lp

jože

perci ::

Jst sem enkrat natankal (seveda, ko sem zamenjal avto) bencin v dizla, dve tretjini tanka.

Sem se lepo vozil po Ljubljani in je avto pri konstantnih obratih vsake toliko malo cuknil. Pospeševal je normalno. Si mislim, dober avto sem nabavil - jeba.

Potem grem proti Mariboru in pri Lukovici dobim preblisk, mi rata vroče....vzamem račun iz denarnice, pogledam, oh fuck. Nč, sem ustavil na pumpi in smo izčrpali gorivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Zvezdica27 ::

fantje... kanglica adblue je 5l najbrž. Enostavno nafilaš do konca navadno gorivo (benz ali diesel) in voziš dalje. Se zgodi in ad blue je svinjarija, ja, sam pač en tank je treba zvozit. magari kar čimprej po kaj v Mb in nazaj pa si že pol tanka spucal.

Seveda pa je s sodobnimi šobami, kompreisjami in seveda common rail pritiski to čisto nekaj drugega od starih frgazar avtov kjer je to vse šlo.Lahko gre marsikaj, meni na Berlingotu (common rail) bencin v diesel ni blo pene, samo vozi čimveč in dotankavaj pa liter olja not, da ne zariba kaj.

Cena napredka.

zz

mat xxl ::

Ne piši neumnosti 5l scaline na 45 nafte, zračunaj si, kaj to pomeni.

Ni pogojev, da to deluje................

Če bi natočil 5 l bencija + nafto do vrha potem bi pa nekako šlo.

Buggy ::

OP ni se nic konkretiziral, zato zdej nabijamo v prazno. Mu je avto crknil po 5m ali 5km? Kaksno je bilo izhodisco stanje goriva in AdBluja pred posegom. Kater avto/motor in ali je bil na armaturi kaksen info po tem, ko je avto crknil.
Skoda je pac ze narejena, avto je na servisu...zatecena dejstva, ki jih ne bo vec spremenil. Servis kot tak mu bo v vsakem primeru racunal vsaj ciscenje, ce pa OP-a zanima ali je unicil motor je odgovor ne.

feryz ::

Hmmm. Če probaš užgati avto, ki ga je zalila voda, potem ponavadi menjaš motor. Ali pa kar cel avto.
Korozija ni tukaj noben problem, ker nobena stvar ne bo korodirala v tako kratkem času. Tudi razno razne kristale in podobne pravljice odpihne ven.
Problem so bati in nestisljivost vode. Mogoče je dost hitro crknilo. Upaj.

FlyingBee ::

Bolt je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Bolt je izjavil:


V 5 minutah lahko prevoziš 20 kilometrov.

Zelo tezko.

Z lahkoto8-)

Povprečno 240 KM/H 5 minut vozit?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Hmmm. Če probaš užgati avto, ki ga je zalila voda, potem ponavadi menjaš motor. Ali pa kar cel avto.

pri poplavljenem (sploh slana voda) avtu je problem drugje. Prvo da voda pride v karter/menjalnik in se poveze z oljem, drugo pa je da zalije nebroj racunalnikov.

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Okapi ::

AMZS:
Še opozorilo: dodatka adblue v nobene primeru in nikoli ne točite v posodo za gorivo. Če se vam to nehote pripeti, ne zaganjajte motorja, pokličite vlečno službo in avto odvlecite na servis - sečnina v gorivu lahko resno poškoduje motor

FlyingBee ::

5 gre v 60 12x
Torej mora voziti 12x hitreje od 20km/h, da bo v 5min prevozil 20km, kar je po moje 240km/h.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meizu ::

In drži, 240km/h. Ne še STja spremenit v une FB monade, kjer folk niti oklepajev ne zna več pravilno računat. :|

Nič ne bo fural dobro, klenkal bo kot hudič...


Bencin v dizlu ziher ne bo nič dobrega... Ne bo pa riknu zaradi 3h litrov bencina, bo pa škoda sigurno narejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

krucymucy ::

FlyingBee je izjavil:

Bolt je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Bolt je izjavil:


V 5 minutah lahko prevoziš 20 kilometrov.

Zelo tezko.

Z lahkoto8-)

Povprečno 240 KM/H 5 minut vozit?

Je potrebno se iz benciske speljat, se vkljucit na AC, pospesit in potem konstantno vozit 250+ da imas v petih minutah 20km.
Takih dizlov je bolj malo in sem precej preprican da ga OP nima.

brbr21 ::

feryz je izjavil:

Hmmm. Če probaš užgati avto, ki ga je zalila voda, potem ponavadi menjaš motor. Ali pa kar cel avto.
Korozija ni tukaj noben problem, ker nobena stvar ne bo korodirala v tako kratkem času. Tudi razno razne kristale in podobne pravljice odpihne ven.
Problem so bati in nestisljivost vode. Mogoče je dost hitro crknilo. Upaj.


Mal bluziš.
Eno je, če avto zajame vodo namesto zraka in takrat se zgodi to kar si napisal.
Drugo pa če je voda v/z gorivom. En od mojih skozi dodatno šobo v kolektorju dobi precej vode vsakokrat ko do konca pohodim gas in glej, glej prav nič mu ne škodi. Še prav razganja ga od moči takrat. ;)

OP
Nisi prvi. Čiščenje. Crknil je, ker ima scalnica nekaj malega višji flashpoint (pa še to le če razstaviš komponente) kot diesel gorivo.

FlyingBee ::

krucymucy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Bolt je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Bolt je izjavil:


V 5 minutah lahko prevoziš 20 kilometrov.

Zelo tezko.

Z lahkoto8-)

Povprečno 240 KM/H 5 minut vozit?

Je potrebno se iz benciske speljat, se vkljucit na AC, pospesit in potem konstantno vozit 250+ da imas v petih minutah 20km.
Takih dizlov je bolj malo in sem precej preprican da ga OP nima.

Itak, zato sem napisal povrečno. Point je, da en model tukaj bluzi v prazno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bolt ::

FlyingBee je izjavil:

krucymucy je izjavil:


Je potrebno se iz benciske speljat, se vkljucit na AC, pospesit in potem konstantno vozit 250+ da imas v petih minutah 20km.
Takih dizlov je bolj malo in sem precej preprican da ga OP nima.

Itak, zato sem napisal povrečno. Point je, da en model tukaj bluzi v prazno.

Daj čebelica maja ne bluzi.
Point je, da lahko prevoziš v 5 MINUTAH približno 20km in NE 5 metrov. Sedaj se lahko izgovarjaš na tist meter gor ali dol, čeprav je tudi to možno imamo kar nekaj slotech dirkačev, ki to zmorejo z lahkoto s svojimi lamboti.
bdw
pa kje in kdo si sedaj našel speljevanje iz bencinske LOL mwahahaha.
Če pa že, pa ima moj lambo v 5s 200:)) čist tko v info, da ne boste prav pametni.

FlyingBee ::

Aha, potem pa tako. ;)
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

V-i-p ::

20km v Sloveniji komot prevoziš v 5ih minutah. Na pisti na Brniku :). Na realnih naših cestah pa nikdar in nikoli. Pika.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Bolt ::

Žalostno je bolj to da OP odpre temo nameče nekaj nepopolnih podatkov, potem se pa ne oglasi več.
Take bi morali moderatorji takoj sankcionirat. Nič čudnega, da potem pride do takih izpadov.
No drugače pa nič čudnega, če se ti nekaj takega zgodi potem vsi vemo na čem je OP.

perci ::

Načeloma se strinjam, ampak - no, morda bodo informacije v tem threadu še kdaj komu prav prišle.

Tero ::

avto popravljen. . Koliko je bilo to v € nevem ker od šefa sem dobil samo informacija da cena ni bila pretirana. Več nisem spraševal.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

SpaceCaw ::

Nič ne bo narobe ne skrbi :)

mat xxl ::

Ja sam , dam v svoj avto samo original BMW ali pa Nissinovega, ki je nekako v kvaliteti v špici. Vse je lepo, dokler ne napiše napake, potem je hitro 500 + eurov, za senzorje in podobno, zato, dam raje za Adblue več in še nikoli ga ne natočim, do vrha, vedno, vsaj liter ali dva manj, da se ja meša, kot je treba, pač izkušnje.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1 do 2 dcl dvotaktola na tank nafte (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
637873 (6044) Ahim
»

Rezerva avtomobila

Oddelek: Na cesti
409834 (3974) Dr_M
»

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
440143330 (42424) krneki0001

Dizel apokalipsa na vidiku (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1157183324 (143486) BigWhale
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8420629 (18074) Nesta

Več podobnih tem