» »

Obvestilo Redarstva

Obvestilo Redarstva

«
1
2

asPeteR ::

Tudi vas kdaj "razveseli" na avtu zgornje sporocilo? No mene je spet danes.:\
Zdaj me pa zanima, a to vi kej pracujete? Namrec, po zakonu naj bi bila kazev urocena v roke! Torej MOL mi nima kej narediti.:)

Potem me pa se zanima, ste morda imeli ze kaksne probleme, ker niste placevali? Ali ste samo napisali pritobo oz. ugovor kazni? In navedni v ugovoru ustrezne in neustrezne zakone, clene, podzakonske akte in socne amandmaje?:D

Skratka kako se vi "bojujete" z redarji in MOLom?

PS: Neumnost je zgubljati besed zakaj ponavadi sploh dobim kazen pri "napacnem parkiranju" ...:\

8-)
http://blog.stegnar.com

undefined ::

> Tudi vas kdaj "razveseli" na avtu zgornje sporocilo? No mene je spet danes.
> Zdaj me pa zanima, a to vi kej pracujete? Namrec, po zakonu naj bi bila kazev urocena v roke! Torej MOL mi nima kej narediti.

Listek odvrzi in če ti kaj hočejo, enostavno rečeš, da ga nisi dobil. :)

Tody ::

Sicer ti potem zadevo pošljejo še po pošti obe sem sicer sprejel sam ne po svoji volji (starci pa to :)Za enkrat nisem občutu še nobenih odlivov. Drugač se je folk razpisal tukaj.

Tic ::

Moj oče je to dobil že precej časa nazaj (ne prvič) in se je odločil da bo preizkusil luknjo v zakonu. Luknja je sledeča:

Ce nisi ti vozil avtomobila, kazen ne gre tebi ampak osebi, ki je vozila. On bo rekel da ni on vozil, ampak oseba, ki jo sploh ne pozna in nepozna njegovih/njenih podatkov ter da je nikoli več ni videl.

V takem primeru bi morala tožba "zastarati". Bomo videli razplet.

Btw: To govorijo "vsi", pa vendar ko pride kazen, "vsi" plačajo.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

asPeteR ::

Ja v bistvu to ni luknja v zakonu ... To je odlocba ustavnega sodisca (mislim da 215.), ki pravi, da ne more biti krivec tisti, ki prekrska ni zakrivil!(enostavno povedano)

Skratka je pa treba poizkusiti en "hec" na podlagi tega zakona. Pac lasnih avta ima alibi. In le-ta lasnik lahko napise, da je pac avto vozil en Muhmadin Sahim iz Arzajbedzana ... Kaj ti bo MOL, en burek!>:D
http://blog.stegnar.com

boyan64 ::

Ne vem, če je ravno tako. Mislim, da vedno plača lastnik avtomobila. Nisem siguren ampak tudi za prometne prekrške, če te recimo slika policijska kamera plača lastnik in nima veze kdo vozi.

Marjan ::

Nekdo je na tem forumu rekel, danapišeš pritožbo, da je vozil en tvoj sorodnik in da ga ti na podlagi zakona ne smeš izdat.

:\ :) >:D

BigWhale ::

Hmm, moj brat je imel v garazi en kup teh listkov... ne en kup ampak en KUP! Tak velik kup. Ze kako leto in pol nazaj, se vec... sluzbo je imel tam kjer je plava cona...

Tic ::

Marjan: Si siguren da to deluje?
persona civitas ;>

Marjan ::

Ne.

Tic ::

:D
persona civitas ;>

perci ::

Jst sem ze velikokrat pac rekel, da vozila nisem vozil jaz, ampak kolega iz nemčije (kolega ne obstaja) - navedel sem tudi vse njegove podatke - ime, priimek, naslov, rojstni datum (ime sem si izmislil, naslov sicer obstaja, vendar je bil napačen) - tko da v bistvu ni treba obtozevati ljudi iz drzav s katerimi nimamo diplomatksih odnosov, ker tudi v nemcijo davcna ne gre izterjevati za tako majhne vsote - imajo pa drugace davcne med sabo sporazume, tko da ni treba lih 100 listkov na eno in isto osebo nakucat, ker se zna zgoditi, da bodo poskusli terjat ;). Bo pa zadeva medtem vsekakor zastarala.

Meni je zadeva delovala (zastaranje) vsaj 10-krat, pa se kdaj bo.

undefined ::

Perci, kaj pa, ko bomo v EU? :D

perci ::

Ice: Pa kdo drug ne bo >:D - sicer pa jst zadnje cajte narobe parkiram le ce je sila - se mi sploh ne da novih serijskih stevilk placilnih nalogov v moj mušter vpisvat in na pošto hodt ;).

asPeteR ::

Sam jaz se sprasujem, kaj pa ce sploh nic ne posljes? Sej davcna itak noce terjat ... Je tako(se vedno)?
Skratka men se zdi velika neumnost tele kazni. Sej ne recem, ce kdo parkira na plocniku, ne vem, center LJ, tam ko mogoce ovira invalide ... Ne pa nekje ob robu mesta, skor na vasi, pismo.>:D
Drgac pa tisti denar ki dobijo od kazni(tolk kot pac ga>:D )Bi bilo treba namenit za nova parkirisca ne pa za zupanjin wamp. No, ce pa ze naredijo parking, pa to pomeni placljiv -> noben spet ne parkira tam.
http://blog.stegnar.com

Mr.B ::

Sej potem ni važno... Če ti oni v osmih ali petnajstih dneh ne odgovorijo je konec, saj si ti izpolnil zakonski rok za pritožbo oni je pa niso. Pa še DURS ti teh 2.500 oz 5000 ne more izterjati. Je pa v vsakem primeru potrebno pritožbo napisati, tako da si ti zavarovan ker si se držal zakona, on pa ne!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

razorblade ::

Ni res da ti nc ne morjo. Terjali ti res da ne bojo, zato bos pa v zelo kratkem casu na svojem racunu opazil nekaksen zadrzek v visini neplacane kazni. Cim bos imel kaksen kes na racunu bo zadrzek postal "znesek v breme". Prasci se lahko obesjo na tvoj racun brez kakrsnega koli obvestila. Tudi banka te ne bo obvestila da so ti kaj trgal...politika pa taka! Govorim iz lasnih izkusenj - poste nikoli nisem prejel, dobil sem le poloznico na kraju prekrska (prehitra voznja). Ne vem pa ce je isto z redarstvom...

undefined ::

Po moje ni korektno, da lahko kdorkoli iz tvojega bančnega računa trga denar brez tvojega privolenja in predhodnega podpisa! Banka naj bi bila tvoj trezor, kot če bi doma imel denar varno pod posteljo, le da se ti tam še nabirajo obresti in ti ne zastara. Kako si lahko potem privoščijo, da vsak cepec lahko pogleda tvoj znesek, prihodke in ti celo kak delež trga proč? To je povsem bolno!

madmitch ::

IceMan: država bo svoje dobila, pač. Sicer tudi oni ne bodo dobili podatkov o stanju na tvojem računu brez naloga sodišča. Samo izvršbo DURSa boš dobil in ti bo banka trgala, ko bo denar na računu.
Sicer pa tako, jaz sem "pozabil" plačati kazni policije in sem na koncu dobil vabilo za vikend paket na povšetovi, cena 15K na dan. Tekel sem plačati, saj mi ni odgovarjala soba brez pogleda na morje. Ne vem če to še velja in če to za redarje tudi drži. Kar se tiče izterjave v tujini so pa zadnje čase kar uspešni. Jaz delam v Franciji in imam tam tudi račune. Za neplačano kazen (več njih) so mi trgali z računa. Bo treba račune prestaviti v Suriname ali Samoo, z njimi nimajo sporazumov sigurno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

perci ::

Sam jaz se sprasujem, kaj pa ce sploh nic ne posljes? Sej davcna itak noce terjat ... Je tako(se vedno)?

NE, ni tako.

Če ti oni v osmih ali petnajstih dneh ne odgovorijo je konec, saj si ti izpolnil zakonski rok za pritožbo oni je pa niso.

O čem ti govoriš? Relativni zastaralni rok je eno leto, absolutni pa 2 leti, ne vem kje si dobil idejo o 8ih dneh, to je samo rok v katerem se moras pritoziti.

Prasci se lahko obesjo na tvoj racun brez kakrsnega koli obvestila.

To sploh ni res, dobiti moras priporoceno posto, ki te obvesca o tem, verjetno je kdo od tvojih druzinskih clanov dvignil posto in te o tem pozabil obvestiti - drugace si ne znam razlagat.

madmitch ::

perci: teoretično je res, da te morajo obvestiti, v praksi pa to obvestilo ni ravno vedno časovno usklajeno z rubežem na računu, lahko zelo prehiteva ali zamuja. Potem pa vedi kaj je bil odliv za katerega ti ni nič jasno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

monster-x ::

Ne vem kako to ostali delajo, ampak učinkovit način je ziher tale: parkiraš avto, vzameš kazen iz sosednjega avtomobila in ga daš na svojega. Ko se vrneš, daš listek nazaj na sosednjega. To je delala ena učitlca iz moje bivše šole in baje je zlo učinkovito.:D
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Zgodovina sprememb…

Binji ::

je, ja. :D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Mr.B ::

V naši ulici definitivno ne. Nekateri puščajo avto kar nekaj časa, pa imajo gori po tri in več listkov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

asPeteR ::

Mafija! Kaksne ideje to padajo ...>:D To je pravi brainstroming ...>:D

Skratka jaz imam itak en svezen tel pildkov in to se neodprtih, tako, da bom potem kar te lepo v avtu vozu in jih ustrezno namestil ... Po potrebi.>:D

Res super ideja.:)
http://blog.stegnar.com

CirCA|PhP ::

lol:D :D :D

ali3n ::

asPeteR - nalimaj jih kar ene par.. ziher je ziher.. >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

asPeteR ::

Ma sej zdele mam v nacrtu glede tega tolk opcij ...>:D >:D He, he redaji be ready!>:D

Skratka zdej so mi tele opcije vsec:

-das defaut opozorilo ze na avto v naprej
-das dobljeno svoje opozorilo na drug avto
-pritozba
-nic ne ukrepas
-Kaj se?

No pa da ne bo nesporazuma, spet ponavaljam, da moja parkiranja nikakor niso barbarska dejanja, kar verjamem bi se strinjalo vsaj 80% folka, toda redarji imajo pac svojo logijo. Seveda pa obsojam taka parkiranja, ki pa RES ogrozajo ljudji, omejujejo invalide ...
http://blog.stegnar.com

razorblade ::

Prasci se lahko obesjo na tvoj racun brez kakrsnega koli obvestila.

To sploh ni res, dobiti moras priporoceno posto, ki te obvesca o tem, verjetno je kdo od tvojih druzinskih clanov dvignil posto in te o tem pozabil obvestiti - drugace si ne znam razlagat.


Perci: Obvestilo je res prišlo domov in jst sem bil doma le da sem poštarju rekel da te osebe trenutno ni tukaj (me ne pozna) in je pošto vrnil nazaj meni pa pustil listek...torej? Sem bil obveščen če pošte nisem šel iskat?

madmitch ::

Mislim, da je na listku pravni poduk, ki pravi, da se, kljub temu, da v določenem času nisi dvignil pisma, smatra, kot da si pisanje dobil.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mr.B ::

Po zakonu je tako da se pošta smatra vročena, pa če tudi je ne dvigneš, itd..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OZZY ::

As...bodi vesel da ni si dobil še lisic. ker pol bi lo šele veselo. 8500 za odklenitev (po deseti zvečer in ob praznikih in vikendom 2x več). Pol pa plačaš še za nepravilno parkiranje 2500. Vse kupi 11 jurjev. Men se je to zgodil dva tedna nazaj.

Samo zakaj dajo lisice in še kazen?'' To mi ne gre v račun. Kaj so potem lisice in kaj kazen. Kazn zastopim, samo zakaj je treba oboje plačat. A niso lisice kazen za parkiranje.
Go with the flow.

madmitch ::

Samo zakaj dajo lisice in še kazen?''

Zato, da te bolj usekajo po žepu in da boš naslednjič bolj razmislil. To je namen kazni.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tody ::

Oni ti dajo lisice gor da ti preprečijo da ne bi odšel in ne plačal kazni. Da se pa nekod primaja in jih odklene pa računa 8.500 SIT kazen še vedno ostaja 2.500 sit :D

asPeteR ::

Ja, sej lisice pa dobis ponavadi tam, kjer RES narobe parkiras ... T.j. ponavadi center LJ oz. samo center. Tam pa tudi jaz nic ne parkiram ... Vedno bolj ob robu ... Sam je vcasih najdejo nadebudnezi, ki prevec resno jemljejo svojo sluzbo in potem vidis, cele serije teh obvestil na avtih ... Tako, da se clovek lahko samo smeje.:)

Je pa res ce sljucajno fases lisice je pa stvar bolj zakomplicirana ... Kazen je skor treba placat ... Razen prenosna fleksarca.>:D
http://blog.stegnar.com

perci ::

... Razen prenosna fleksarca.

Ja, in potem plačaš še za uničene lisice.

aky ::

Država ti ne vleče denarja iz tvojega računa ampak pošlje račun firmi, kjer si zaposlen, vsaj meni so. :) Firma ti pa trga od plače.

Če se sklicuješ na to, da je nekdo drug vozil tvoj avto boš v roku enega meseca dobil domov papir, ki govori, da naj v osmih dneh napišeš, kdo je prekršek storil. Če tega ne storiš se smatra, da si ga storil ti. Podajanje izmišljene osebe pa ni več samo prekršek ampak kaznivo dejanje.

undefined ::

> Država ti ne vleče denarja iz tvojega računa ampak pošlje račun firmi, kjer si zaposlen, vsaj meni so. :) Firma ti pa trga od plače.

Spet ena glupost, kot da se te firma lasti. :\

asPeteR ::

->Če tega ne storiš se smatra, da si ga storil ti.

Ce je bil kriv RES lasnik avtomobila, nima kej dost maneverskega prostora. Toda, ce pa je bil nekdo drug (druzinski clan) pa ti nimajo kaj. Po zakonu ti ni potrebno izdati druzinskega clana, ti mas pa itak alibi (lasnik avtomobila).

8-)
http://blog.stegnar.com

pivmik ::

Podajanje izmišljene osebe pa ni več samo prekršek ampak kaznivo dejanje.
Super pol pa napišeš resnično osebo(nekje v Tibetu).
LP, Gregor GRE^

crniangeo ::

imam boljso idejo: pogledaš osmrtnice s parih dneh, in lepo napišeš tisto osebo. :) (še bolje bi bilo napisat nekoga k nima sorodnikov..)

crniangeo ::

je še tretja opcija.. Napišeš da si avto posodil kakšnemu ratku mladiću .. Dokazat ti ne morejo nič.. :)

gumby ::

Čestitke za obuditev 5+ let stare teme
my brain hurts

LeXani ::

Jst sm tud dobu dns nek..40 eur. Kaj za to velja tud polovička tko k pr temodrih.
Čas prve prijave 04.11.2005

imagodei ::

crniangeo,

kje, med vsemi podobnimi temami si našel 5 let staro? :|

LeXani,

seveda velja polovička. Ni važno, kdo ti je spisal "loto listek", zakon pač pravi, da pri prometnih prekrških plačaš pol manj, če plačaš v 8 dneh. Velja pa ta rok od dneva prejema odločbe, ne od dneva, ko za brisalcem najdeš obvestilo o prekršku. Tako da kamot lahko počakaš na odločbo, ki bo prišla na tvoj naslov, pa nato plačaš.
- Hoc est qui sumus -

Blinder ::

Ko sem se vrnil k avtu, sem našel na šipi zalepljeno tisto obvestilo redarstva. 80€ z moznostjo polovicke. . Stanje na računu imam ze v minusu, tako da mi je tistih 40€ veliko 8-O Kako naj naredim, da mi ne bo treba placat?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PacificBlue ::

Kako naj naredim, da mi ne bo treba placat?


Prebegni v kako drugo državo, po možnosti izven EU>:D

Lahko pa uporabis kaksne ideje ki so napisane v tej temi..ali pa ce imas kaksnega prijatelja/znanca, ki dela na upravni enoti:)

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Kaj pa varianta, da plačam samo 20€? A bojo opazli, da nisem plačal dovolj? POvejte kaj naj naredim. Če pa bom moral placat kazen, bom sel prosit enkratno socialno pomoc. eh
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Senitel ::

Seveda bodo opazil, da nisi plačal dovolj...

___ ::

pritoži se


reč da je žena rojevala in nisi imel časa iskat primernega parkirnega prostora:)

sicer pa kje pa si parkiral da imaš 80 eur kazni???? če si parkiral na prostoru za invalide je edino prav da imaš tako kazen.....nič drugega nebi moglo stati 80 eur:|...ali pač???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397287 (15153) UganiKdo
»

Redarska zalega (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14522219 (16935) Mehmed
»

LPP obvestilo - parkiranje

Oddelek: Na cesti
255527 (4285) SeMiNeSanja
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412642 (11476) Vice
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110178 (8065) Airskull

Več podobnih tem