» »

Kitajska blokirala Flightradar24

Kitajska blokirala Flightradar24

Slo-Tech - Priljubljena aplikacija in spletna stran FlightRadar24, ki omogoča spremljanje skoraj vsega letalskega prometa, bo na Kitajskem odslej nedostopna. Čeprav se FlightRadar 24 zanaša na javno dostopne podatke in sodelovanje tisočev prostovoljcev, ki imajo doma nameščene antene ADS-B za sledenje signalom z letal v bližini, se zdi to kitajskim oblastem grožnja za nacionalno varnost. Zaradi tega posamezniki in podjetja, ki se tudi v veliki meri zanašajo na FlightRadar24, ne bodo mogli več odjemati storitve.

Kitajska je zaskrbljena, da bi lahko tuje agencije tako pridobile podatke o kitajskem letalskem prometu, čeprav ni povsem jasno, kako si predstavljajo, da bo blokada storitve to odpravila. Na Kitajskem je lani veliko prahu dvignilo razkritje, da je nekdo naročil FlightRadarjev sprejemnik in želel aktivnost sodelovati v storitvi kot prostovoljec. A ob tem oblasti pozabljajo, da se dogaja prehod na satelitski ADS-B, za kar sploh ne bodo več potrebni sprejemniki na tleh. To bo očitno koristilo nad oceani in nad Kitajsko. Ob tem seveda velja poudariti, da FlightRadar24 že sedaj ne prikazuje vojaških letal.

Flightradar24 se ne uporablja le za zabavo, temveč se številna podjetja zanašajo nanj za podatke, kje so letala, torej ljudje ali tovor. To na primer zavarovalnicam pomaga pri analizi zamud, ki so lahko del zavarovalnega kritja, dostavnim službam pa kot dragocena informacija, kdaj bo tovor prispel. S Flightradarjem smo lahko spremljali tudi dogodke, o katerih oblasti ne poročajo posebej rade. Ko je izraelski premier novembra 2020 letel v Saudovo Arabijo, se je to najprej izvedelo na internetu, saj so opazili letalo. Tudi ko je finančna direktorica Huaweija Meng Wanzhou letela iz hišnega pripora v Kanadi, je bil na Flightradarju neposredni prenos.

132 komentarjev

«
1
2 3

Jebomir ::

Ko vidiš tole mravljišče vsak trenutek na nebu, se vprašaš, če je res Franc s passatom največji problem za okolje na tem svetu.

kow ::

Ti se v resnici ne vprasas, drugace bi poiskal relevantne podatke na spletu. Ni tezko.

Markoff ::

Takole agresivno in zaprto se (na gospodarskem področju) niti ZDA niso nikoli obnašale. Oni bi se zažirali v vse logistične tokove po svetu, skrivali pa bi svoje kot kača noge. Pa Kitajci niti še niso prva sila sveta.

Le kaj vse nas še čaka?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

filip007 ::

Greta bi lahko rekla, samo avto ima katalizator ostalo nič.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

GupeM ::

Jebomir je izjavil:

Ko vidiš tole mravljišče vsak trenutek na nebu, se vprašaš, če je res Franc s passatom največji problem za okolje na tem svetu.

Uf, ko bi ti videl mravljišče Francov s passatom, bi temu "mravljišču" na nebu rekel gasilska veslica ob slabem vremenu.

mtosev ::

Tale flightradar24 je res zabaven za spremljanje letal. Vidiš kolk ogromno prometa se dogaja tam zgoraj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Machete ::

Partija se bo od paranoje elite in fašizma sesula v prah. Upam, da bom še živ in to dočakal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MrStein ::

To bo očitno koristilo nad oceni in nad Kitajsko.

translate fial

dostavnim službam pa kot dragocena informacija, kdaj tovor prispel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Machete je izjavil:

Partija se bo od paranoje elite in fašizma sesula v prah. Upam, da bom še živ in to dočakal.


Od želja se nič ne zgodi.

Jaz bolj upam, da sam ne bom dočakal prihoda fašizma nazaj v evropo. Kaj kitajci delajo doma pač ne vpliva na moje blagostanje, moja skrb za njih pa ne (vsaj pozitivno ne) na njihovo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

antonija ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz bolj upam, da sam ne bom dočakal prihoda fašizma nazaj v evropo. Kaj kitajci delajo doma pač ne vpliva na moje blagostanje, moja skrb za njih pa ne (vsaj pozitivno ne) na njihovo.
Heh, enako so razmisljali americani pred WW2, pa je imel Hirohito drugacne plane... Svet je ze takrat bil majhen, danes je pa se manjsi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Poldi112 ::

Markoff je izjavil:

Takole agresivno in zaprto se (na gospodarskem področju) niti ZDA niso nikoli obnašale. Oni bi se zažirali v vse logistične tokove po svetu, skrivali pa bi svoje kot kača noge. Pa Kitajci niti še niso prva sila sveta.

Le kaj vse nas še čaka?


Čaka te koncentracijsko taborišče, kjer te bo Xi bičal, če ne boš dovolj hitro proizvajal dobrin za njegove prebivalce.

Za kosilo boš imel pa močnik, oz. skledo riža ob kitajskih državnih praznikih.

Uživaj v svobodi, dokler lahko. Pa nauči se mandarinščino, da boš razumel, ko kateri nogi moraš v katerem trenutnku skakat, da ne boš še zaradi tega bičan.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

s1m0n ::

A na kitajskem še sploh sije sonce? Mislim, da ne bo kdo ob vsej te svetlobi kaj preveč videl tam... Nacionalna varnost pa to!

Poldi112 ::

antonija je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Jaz bolj upam, da sam ne bom dočakal prihoda fašizma nazaj v evropo. Kaj kitajci delajo doma pač ne vpliva na moje blagostanje, moja skrb za njih pa ne (vsaj pozitivno ne) na njihovo.
Heh, enako so razmisljali americani pred WW2, pa je imel Hirohito drugacne plane... Svet je ze takrat bil majhen, danes je pa se manjsi.


In kakšni so bili ti plani Hirohita?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AEx_1-7 ::

Poldi112 je izjavil:

antonija je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Jaz bolj upam, da sam ne bom dočakal prihoda fašizma nazaj v evropo. Kaj kitajci delajo doma pač ne vpliva na moje blagostanje, moja skrb za njih pa ne (vsaj pozitivno ne) na njihovo.
Heh, enako so razmisljali americani pred WW2, pa je imel Hirohito drugacne plane... Svet je ze takrat bil majhen, danes je pa se manjsi.


In kakšni so bili ti plani Hirohita?


Kot vecine vladarjev, world domination ... to je nakako implicirano.
No japs so malo drugacna zgodba ... Cantonese tudi lahko pride prav, kanji pa ne berem, zal.
As big as you make it.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FastWIND ::

Če se bojite Kitajske , nehajte kupovat dobrine, ki so tam proizvedene. simple.

antonija ::

Poldi112 je izjavil:

In kakšni so bili ti plani Hirohita?
List of expansion operations and planning of the Axis powers @ Wikipedia
Pa se najbolj poznan rezultat teh planov: Attack on Pearl Harbor @ Wikipedia
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Invictus ::

Poldi112 je izjavil:


Jaz bolj upam, da sam ne bom dočakal prihoda fašizma nazaj v evropo. Kaj kitajci delajo doma pač ne vpliva na moje blagostanje, moja skrb za njih pa ne (vsaj pozitivno ne) na njihovo.

Motiš se tako v prvem stavku, fašizem je že tu...

V drugem ravno tako, Evropa brez kitajske proizvodnje crkne...

FastWIND je izjavil:

Če se bojite Kitajske , nehajte kupovat dobrine, ki so tam proizvedene. simple.

Potem za začetek nehaj nosit kirurške maske, tovarne za proizvodnjo bazičnega materiala so tam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Poldi112 ::

antonija je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

In kakšni so bili ti plani Hirohita?
List of expansion operations and planning of the Axis powers @ Wikipedia
Pa se najbolj poznan rezultat teh planov: Attack on Pearl Harbor @ Wikipedia


Japonski napad na USA je bil povsem pričakovana in logična posledica tega, da so jim američani nabili sankcije na ključne vojne surovine, s katerimi so jim preprečili nadaljevanje širjenja imperija. Do takrat so namreč američani japoncem še kar prodajali surovine, potrebne za bombardiranje in okupiranje zahodne kolonije Kitajske. Pač še niso bili pripravljeni na vojno, za katero jim je bilo pa leta jasno, da prihaja (ker je alternativa izguba v 1. sv. vojni pridobljene svetovne dominance).

To, da jih je napad presenetil, je pa ogromna laž, ki ji večina veselo verjame. Imajo pač prvovrstno propagando.

Da ne omenjamo, da je imel zahod japonce vedno pod kontrolo z ekonomijo in omejitvami glede velikosti vojske.
Washington Naval Treaty @ Wikipedia

Invictus je izjavil:


Motiš se tako v prvem stavku, fašizem je že tu...


Ja? Kje?

Invictus je izjavil:


V drugem ravno tako, Evropa brez kitajske proizvodnje crkne...



Nimam pojma o čem govoriš. Kitajci želijo trgovati z nami, mi smo tisti, ki postavljamo ovire, ker si želimo bremzati njihovo rast (pardon, skrbi nas za človekove pravice).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

OK.d ::

Nekam pozno so se to spomnili izklopiti, verjetno so bili na obsisku pri Kimu:))
LPOK.d

AEx_1-7 ::

Poldi112 je izjavil:

antonija je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

In kakšni so bili ti plani Hirohita?
List of expansion operations and planning of the Axis powers @ Wikipedia
Pa se najbolj poznan rezultat teh planov: Attack on Pearl Harbor @ Wikipedia


Japonski napad na USA je bil povsem pričakovana in logična posledica tega, da so jim američani nabili sankcije na ključne vojne surovine, s katerimi so jim preprečili nadaljevanje širjenja imperija. Do takrat so namreč američani japoncem še kar prodajali surovine, potrebne za bombardiranje in okupiranje zahodne kolonije Kitajske. Pač še niso bili pripravljeni na vojno, za katero jim je bilo pa leta jasno, da prihaja (ker je alternativa izguba v 1. sv. vojni pridobljene svetovne dominance).

To, da jih je napad presenetil, je pa ogromna laž, ki ji večina veselo verjame. Imajo pač prvovrstno propagando.

Da ne omenjamo, da je imel zahod japonce vedno pod kontrolo z ekonomijo in omejitvami glede velikosti vojske.
Washington Naval Treaty @ Wikipedia

Invictus je izjavil:


Motiš se tako v prvem stavku, fašizem je že tu...


Ja? Kje?

Invictus je izjavil:


V drugem ravno tako, Evropa brez kitajske proizvodnje crkne...



Nimam pojma o čem govoriš. Kitajci želijo trgovati z nami, mi smo tisti, ki postavljamo ovire, ker si želimo bremzati njihovo rast (pardon, skrbi nas za človekove pravice).


Some good points you are making here, for sure.
But ... de-rail ... Flightradar24 is the topic, isn't it?

OK.d je izjavil:

Nekam pozno so se to spomnili izklopiti, verjetno so bili na obsisku pri Kimu:))


Kim does not fly, he uses rail, more secure ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Poldi112 ::

AEx_1-7 je izjavil:


Some good points you are making here, for sure.
But ... de-rail ... Flightradar24 is the topic, isn't it?



Zakaj? Če se ljudem zaradi propagandnih puhlic tresejo hlače in v tej prepovedi vidijo razlog za ukrepanje, jim je menda potrebno razložiti, da nas kitajci zaradi tega, ker jim danes "dovolimo" to prepoved, jutri pač ne bodo okupirali.

Ker če tega ne storimo, zgolj priporomero k morebitnemu vojaškemu spopadu s kitajci, ki pač nikomur ni v interesu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

srus ::

“Ob tem seveda velja poudariti, da FlightRadar24 že sedaj ne prikazuje vojaških letal.”

Tole ne drži čisto. Pogosto lahko nad Jadranom ali severno Italijo vidiš USAF lovce, tip letala in klicni znak. Jih je enostavno prepoznati, simbol ki jih zanje uporablja FlightRadar je podoben silhueti Eurofighter Typhoona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

AEx_1-7 ::

Poldi112 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Some good points you are making here, for sure.
But ... de-rail ... Flightradar24 is the topic, isn't it?



Zakaj? Če se ljudem zaradi propagandnih puhlic tresejo hlače in v tej prepovedi vidijo razlog za ukrepanje, jim je menda potrebno razložiti, da nas kitajci zaradi tega, ker jim danes "dovolimo" to prepoved, jutri pač ne bodo okupirali.

Ker če tega ne storimo, zgolj priporomero k morebitnemu vojaškemu spopadu s kitajci, ki pač nikomur ni v interesu.


Se strinjam, ampak pobrisali nas bodo ... pa potem izgubi smisel, ker vse stvari potem gredo v nic ... drugace pa drzi, IMHO, pranje podstresja postaja vse hujse ... o dejanski vsebini se sploh ne razpravlja, ker?

In War, Winners Can Be Losers.
There Are No Winners In A War, Only Losers.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

starfotr ::

Zakaj ne prikazujejo vojaških letal?

To je pač neumnost.

Ghost7 ::

GupeM je izjavil:

Jebomir je izjavil:

Ko vidiš tole mravljišče vsak trenutek na nebu, se vprašaš, če je res Franc s passatom največji problem za okolje na tem svetu.

Uf, ko bi ti videl mravljišče Francov s passatom, bi temu "mravljišču" na nebu rekel gasilska veslica ob slabem vremenu.


Ja ampak mislim, da rabiš v tisočih Francov štet enako količino naprdene svinjerije, v enakem času, kot jo eno manjše potniško čez atlantik :D
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

poweroff ::

starfotr je izjavil:

Zakaj ne prikazujejo vojaških letal?

To je pač neumnost.

Jaz mislim, da bi bilo prav, da se prikazuje VSE. Zagovarjam namreč večjo stopnjo simetrije oz. enakosti. Če te oni lahko snemajo z videonadzorom, bi morali mi imeti legalno pravico, da tudi mi snemamo nazaj. Razen v res izjemnih primerih. Spremljanje vojaških letal bi moralo biti nekaj najbolj običajnega.

Poldi112 je izjavil:


To, da jih je napad presenetil, je pa ogromna laž, ki ji večina veselo verjame. Imajo pač prvovrstno propagando.

Predhodnica NSA je uspela prestreči in dekodirati sporočila o napadu (purple codes), niso pa jih uspeli pravočasno posredovati vojakom v bazi. Zaradi zapletene logistike in slabih komunikacij.

So pa uspeli o tem obvestiti svojega predsednika, ki je zamudil na srečanje z japonskim veleposlanikom. Japonci so namreč imeli načrt, da ob določeni uri ZDA napovedo vojno, potem pa čez 15 minut začnejo napad na Pearl Harbour. S tem bi bila vojna "legalna".

Ameriški predsednik je nato na srečanje zamudil po ure (namenoma), Japonci pa so vojno posledično začeli nenapovedano, kar se je štelo kot vojni zločin. S tem so kasneje Američani opravičevali tudi Hirošimo in Nagasaki...

Ne glede na to, pa se mi tukaj bad guys zdijo predvsem Japonci.

Poldi112 je izjavil:


Nimam pojma o čem govoriš. Kitajci želijo trgovati z nami, mi smo tisti, ki postavljamo ovire, ker si želimo bremzati njihovo rast (pardon, skrbi nas za človekove pravice).

Jaz resno mislim, da bi morali mi, se pravi EU, na izdelke, ki prihajajo iz držav, kjer se ne spoštuje človekovih IN DELAVSKIH pravic, nabiti dodatne davke. S Kitajci nimam problema gospodarsko sodelovati, ampak naj najprej svojim delavcem zagotovijo vsaj osnovne pravice.
sudo poweroff

GupeM ::

Ghost7 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Jebomir je izjavil:

Ko vidiš tole mravljišče vsak trenutek na nebu, se vprašaš, če je res Franc s passatom največji problem za okolje na tem svetu.

Uf, ko bi ti videl mravljišče Francov s passatom, bi temu "mravljišču" na nebu rekel gasilska veslica ob slabem vremenu.


Ja ampak mislim, da rabiš v tisočih Francov štet enako količino naprdene svinjerije, v enakem času, kot jo eno manjše potniško čez atlantik :D

Ampak 1000 francov v 6 urah naredi skupno recimo 360.000 km. 100 potnikov na letalu preko Atlantika pa cca 600.000 km.

bobby ::

Xi dobi v kratkem dosmrtno pravico vladanja in bo po njegovo kakorkoli bo hotel.
Svet trenutno kleči pred kitajsko, gledano na njih gospodarstvo. Si bo Xi zazelel se Taivan in evo ti bombanje, na eni strani kitajska+rusija+indija, na drufi strani bo najbolj nasrala japonska zaradi blizine, taivan bo itak v protekciji iz vseh strani, vse ostale drzave pa kolateralna skoda, se Kim bo kako raketo spustil za test pa bo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

starfotr ::

poweroff je izjavil:


Jaz mislim, da bi bilo prav, da se prikazuje VSE. Zagovarjam namreč večjo stopnjo simetrije oz. enakosti. Če te oni lahko snemajo z videonadzorom, bi morali mi imeti legalno pravico, da tudi mi snemamo nazaj. Razen v res izjemnih primerih. Spremljanje vojaških letal bi moralo biti nekaj najbolj običajnega.


Agree.

poweroff je izjavil:


Jaz resno mislim, da bi morali mi, se pravi EU, na izdelke, ki prihajajo iz držav, kjer se ne spoštuje človekovih IN DELAVSKIH pravic, nabiti dodatne davke. S Kitajci nimam problema gospodarsko sodelovati, ampak naj najprej svojim delavcem zagotovijo vsaj osnovne pravice.


Pobrani davki bodo ostali tu, da se bodo naši in EU birokrati še bolj redili in kradli. Medtem bo iz CN prihajalo še več robe, katero bodo delali pod plačani in v neprimernih razmerah nastanjeni delavci. Torej razmer za delavce z višjimi davki pri nas ne bomo rešili. Kaj bomo rešili z višjimi davki? Da bodo začeli proizvajat zadeve spet pri nas? malo morgen, pri nas se tovarne zapirajo, ne pa odpirajo.

AEx_1-7 ::

starfotr je izjavil:

Zakaj ne prikazujejo vojaških letal?

To je pač neumnost.


Legal issues, of course.
Nad mednarodnimi vodami, je pa jasno malo drugace ... lahko.

Ampak, saj itak nimate nic za skrivati, kajne?
Who is watching the watchers?
Lockdown solves pollution ... in a swing ...
For everything else ... there is MC.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:


Predhodnica NSA je uspela prestreči in dekodirati sporočila o napadu (purple codes), niso pa jih uspeli pravočasno posredovati vojakom v bazi. Zaradi zapletene logistike in slabih komunikacij.
...
Ne glede na to, pa se mi tukaj bad guys zdijo predvsem Japonci.

Zanimivo. A da se malo popravim - s presenečenjem sem imel v mislih presenečenje, da jih bodo japonci napadli - to so pričakovali. Vprašanje je pa seveda bilo, kdaj, kako in kje.

In v čem so se japonski imperialistični podvigi / zločini razlikovali evropskih / ameriških?

Poldi112 je izjavil:


Jaz resno mislim, da bi morali mi, se pravi EU, na izdelke, ki prihajajo iz držav, kjer se ne spoštuje človekovih IN DELAVSKIH pravic, nabiti dodatne davke.


Se absolutno strinjam - dokler imamo to univerzalno, se pravi ista pravila za vse države. Dokler pa podpiramo savdijce, žide in američane, ... je vse skupaj, žal, zgolj poceni propaganda.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Poldi112 ::

bobby je izjavil:


Svet trenutno kleči pred kitajsko, gledano na njih gospodarstvo. Si bo Xi zazelel se Taivan in evo ti bombanje, na eni strani kitajska+rusija+indija, na drufi strani bo najbolj nasrala japonska zaradi blizine, taivan bo itak v protekciji iz vseh strani, vse ostale drzave pa kolateralna skoda, se Kim bo kako raketo spustil za test pa bo.


Kitajsko gospodarstvo čaka pestro obdobje, predvsem zaradi demografije. Svet je daleč od kakršnega koli klečanja pred kitajci.

Tajvan je uradno, mednarodno priznano, kitajski. Edini razlog, da imajo ločeno oblast, je ameriška mornarica, ki kitajcem preprečuje dekolonizacijo.

Kitajska in Indija zaveznici glede Tajvana? Zakaj hudiča bi se Indija vpletala v to, ter še bolj pomembno, zakaj na strani kitajcev?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bobby ::

Demografija je pobsod problem, ne samo kitajska amoak jaz nisem govoril o demografiji.

Tajska je glih toliko (ne)priznana, da se bodo otroci na vodstvenih politicnih mestih zaceli kregat kot v vrtcu za igraco. Zakaj? Ker lahko.

Indija je vedno bolj navezana oz povezana s kitajsko in rusijo kot "z zahodnim" svetom. Pri sračkanju ameriske mornarice je itak odvracanje pocornosti amerov stran od svojih internih problemov. Potencial, da se otroci v lase skocijo in potem izbetejo strani pa je potem samo logicna posledica, kdo bo kaj vec od koga imel.

Amoak ok, to je spet nekaj izven osnovne teme in glede na izkusnje, bo itak vse gor pobrisano spet.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bbbbbb2015 ::

Poldi112 je izjavil:

antonija je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Jaz bolj upam, da sam ne bom dočakal prihoda fašizma nazaj v evropo. Kaj kitajci delajo doma pač ne vpliva na moje blagostanje, moja skrb za njih pa ne (vsaj pozitivno ne) na njihovo.
Heh, enako so razmisljali americani pred WW2, pa je imel Hirohito drugacne plane... Svet je ze takrat bil majhen, danes je pa se manjsi.


In kakšni so bili ti plani Hirohita?


Ahahah.. Pozanimaj se malo. Hirohito je bil nadomestek boga na Zemlji, absoluten vladar vsega. Ko so se stare "sile" umaknile iz Indonezije, Malezije, sploh iz Vzhoda, so Japonci šopali do daske, ter zasedli *vse*.

Napad na Pearl Harbor je bil plod nekega razmišljanja, da je treba Američane malo prepucati in bodo dali mir. Vse je treba mal orepucati in vsi bodo dali mir.

Da se razumemo: v Indoneziji in Maleziji še danes kitajski prebivalci *nočejo* kupovati japonske robe. Raje ameriško, kitajske nočejo, ker je slaba, evropsko bi kupili.
Kolega, ki je Američan in ima Kitajsko iz Indonezije za ženo, je obrazložil, da so Japonci za časa WW2 klali Kitajce že za prekrške, kot je nespoštljiv pozdrav japonske zastave. Japoncev je bilo tako *malo*, Kitajcev pa tako *dosti*, da so jih klali za vsa malenkost.

Kitajci niso pozabili, da so jih Japonci žokali kot muhe.

gozdar1 ::

bobby je izjavil:

Demografija je pobsod problem, ne samo kitajska amoak jaz nisem govoril o demografiji.

Tajska je glih toliko (ne)priznana, da se bodo otroci na vodstvenih politicnih mestih zaceli kregat kot v vrtcu za igraco. Zakaj? Ker lahko.

Indija je vedno bolj navezana oz povezana s kitajsko in rusijo kot "z zahodnim" svetom. Pri sračkanju ameriske mornarice je itak odvracanje pocornosti amerov stran od svojih internih problemov. Potencial, da se otroci v lase skocijo in potem izbetejo strani pa je potem samo logicna posledica, kdo bo kaj vec od koga imel.

Amoak ok, to je spet nekaj izven osnovne teme in glede na izkusnje, bo itak vse gor pobrisano spet.


Indija in kitajska sta tradicjonalna rivala, kvečjemu se indija zbližuje z zda. Močna kitajska na tistem koncu ne ustreza več ali manj nikomur, še zavezništvo z rusijo je bolj sovražnik mojega sovražnika, zgodovinsko imata državi ozemeljske spore (npr. vladivostok).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

Poldi112 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Ahahah.. Pozanimaj se malo. Hirohito je bil nadomestek boga na Zemlji, absoluten vladar vsega.


Me lahko usmeriš na relevantne zgodovinske vire, ki bodo to potrdili, ker tisti, ki sem jih bral jaz, se s tem ne bi strinjali.

bbbbbb2015 je izjavil:


Napad na Pearl Harbor je bil plod nekega razmišljanja, da je treba Američane malo prepucati in bodo dali mir. Vse je treba mal orepucati in vsi bodo dali mir.


Napad je bil neposredna posledica tega, da so jim američani nabili sankcije in jim s tem preprečili širjenje imperija v Aziji. Američani so tam namreč želeli kontrolirati regijo preko kitajcev in japonska domninacija regije se je tepla s temi interesi).

Vojne japonci niso želeli, v njo so bili prisiljeni, če so želeli ohraniti imperij v aziji in s tem suverenost.

A ker američani niso želeli deliti, ampak so hotel vladati svetu, so bili japonci prisiljeni v vojni.

bbbbbb2015 je izjavil:


... da so Japonci za časa WW2 klali Kitajce že za prekrške, kot je nespoštljiv pozdrav japonske zastave.


Kdo bi si mislil, da je vojaška okupacija brutalna ter zakaj misliš, da ima večina sveta američane za glavno grožnjo svetovnemu miru?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

bobby ::

gozdar1 je izjavil:

bobby je izjavil:

Demografija je pobsod problem, ne samo kitajska amoak jaz nisem govoril o demografiji.

Tajska je glih toliko (ne)priznana, da se bodo otroci na vodstvenih politicnih mestih zaceli kregat kot v vrtcu za igraco. Zakaj? Ker lahko.

Indija je vedno bolj navezana oz povezana s kitajsko in rusijo kot "z zahodnim" svetom. Pri sračkanju ameriske mornarice je itak odvracanje pocornosti amerov stran od svojih internih problemov. Potencial, da se otroci v lase skocijo in potem izbetejo strani pa je potem samo logicna posledica, kdo bo kaj vec od koga imel.

Amoak ok, to je spet nekaj izven osnovne teme in glede na izkusnje, bo itak vse gor pobrisano spet.


Indija in kitajska sta tradicjonalna rivala, kvečjemu se indija zbližuje z zda. Močna kitajska na tistem koncu ne ustreza več ali manj nikomur, še zavezništvo z rusijo je bolj sovražnik mojega sovražnika, zgodovinsko imata državi ozemeljske spore (npr. vladivostok).



Mah, tud Slo in Cro imata neresena vprasanja pa ce najdeta skupnega sovraznika, ki njima obema ne bo ustrezal. Vsem trem je pa skupni "sovraznik" dolar kar to zgoraj o ozemeljskih teznjah postane minorni spor zacasno postavljen na stransk itir.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gozdar1 ::

bobby je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

bobby je izjavil:

Demografija je pobsod problem, ne samo kitajska amoak jaz nisem govoril o demografiji.

Tajska je glih toliko (ne)priznana, da se bodo otroci na vodstvenih politicnih mestih zaceli kregat kot v vrtcu za igraco. Zakaj? Ker lahko.

Indija je vedno bolj navezana oz povezana s kitajsko in rusijo kot "z zahodnim" svetom. Pri sračkanju ameriske mornarice je itak odvracanje pocornosti amerov stran od svojih internih problemov. Potencial, da se otroci v lase skocijo in potem izbetejo strani pa je potem samo logicna posledica, kdo bo kaj vec od koga imel.

Amoak ok, to je spet nekaj izven osnovne teme in glede na izkusnje, bo itak vse gor pobrisano spet.


Indija in kitajska sta tradicjonalna rivala, kvečjemu se indija zbližuje z zda. Močna kitajska na tistem koncu ne ustreza več ali manj nikomur, še zavezništvo z rusijo je bolj sovražnik mojega sovražnika, zgodovinsko imata državi ozemeljske spore (npr. vladivostok).



Mah, tud Slo in Cro imata neresena vprasanja pa ce najdeta skupnega sovraznika, ki njima obema ne bo ustrezal. Vsem trem je pa skupni "sovraznik" dolar kar to zgoraj o ozemeljskih teznjah postane minorni spor zacasno postavljen na stransk itir.


Zakaj bi bil dolar skupni sovražnik? Indija ima dva tradicjonalnia sovražnika pakistan in kitajsko. Slednja je vzrok za tesnejše povezovanje z zda.

bobby ::

A se ti ne zdi, da ce si suzenj tuje valute imas vecji problem kot ozemljske teznje, kot jih navajas? No recimo, to bi bil eden od zato odgovorov. Ne omejuj se s fizicnimi mejami.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sbawe64 ::

srus je izjavil:

“Ob tem seveda velja poudariti, da FlightRadar24 že sedaj ne prikazuje vojaških letal.”

Tole ne drži čisto. Pogosto lahko nad Jadranom ali severno Italijo vidiš USAF lovce, tip letala in klicni znak. Jih je enostavno prepoznati, simbol ki jih zanje uporablja FlightRadar je podoben silhueti Eurofighter Typhoona.

Če ima letalo transponder vklopljen, potem se ga vidi na fl24 strani.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Transpo...
Pilatusi pc-9 (Slo/Hr) ga ponavadi imajo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

gozdar1 ::

bobby je izjavil:

A se ti ne zdi, da ce si suzenj tuje valute imas vecji problem kot ozemljske teznje, kot jih navajas? No recimo, to bi bil eden od zato odgovorov. Ne omejuj se s fizicnimi mejami.


Od kdaj indijci uporabljajo dolarje, ko so korog že dolgo časa? Sicer pa zakaj bi bilo za indijo bolje da uporabla npr. RMB. Te zgodbice o dolarjih in dedolarizaciji, širijo predvsem razni sputniki,.. Potem lahko vojske kar ukinemo, ker nas fizične meje več ne zanimajo. Sicer pa se pri rivaltvu ne gre samo za fizične meje ampak za vpliv,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

bobby ::

Da, se strinjam s teboj,... Vidim, da ti nekatere zadeve niso glih najbolj jasne.
Ampak ja, najlazj eje sprasevat zakaj, zakaj,.. (tvoja vprasanja) odg tezje, najlazje pa iskat napake v odgovorih. Sem zakljucil s teboj, lahko kdo drug ti razlozi, zakaj je na primer indiji, kitajski recimo, dolar tako pomemben. Khm evergrande in zapadli dolgovih v dolarjih naprimer je en namig (sejcimajo RMB,..)

Ps: mi je pa cudno, da admini teh par mojih postov se dovoljujejo, glede na to, da FR24 niti enkat nisem omenil oz sploh ni povezano,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

AEx_1-7 ::

bobby je izjavil:

Da, se strinjam s teboj,... Vidim, da ti nekatere zadeve niso glih najbolj jasne.
Ampak ja, najlazj eje sprasevat zakaj, zakaj,.. (tvoja vprasanja) odg tezje, najlazje pa iskat napake v odgovorih. Sem zakljucil s teboj, lahko kdo drug ti razlozi, zakaj je na primer indiji, kitajski recimo, dolar tako pomemben. Khm evergrande in zapadli dolgovih v dolarjih naprimer je en namig (sejcimajo RMB,..)

Ps: mi je pa cudno, da admini teh par mojih postov se dovoljujejo, glede na to, da FR24 niti enkat nisem omenil oz sploh ni povezano,...


Don't worry, they come out to get you only after 4pm.
EG je pa zelo res, we agree! Ker radarji (vseh vrst) delujejo, torej ... all-good!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

bobby ::

Iskreno ne razumem tvojega odgovora (in s tem ne mislim anglescine ampak poante) Lahko ga bolj razlozis prosim.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

AEx_1-7 ::

bobby je izjavil:

Iskreno ne razumem tvojega odgovora (in s tem ne mislim anglescine ampak poante) Lahko ga bolj razlozis prosim.


--> PM, off-topic here.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

bobby ::

Aha, mialim da sem dojel :)
Good one :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

AEx_1-7 ::

bobby je izjavil:

Aha, mialim da sem dojel :)
Good one :)


If you need more, I am able to receive a PM from you ...
We are all good people here, friendly, helpful, a little annoying ... but nobody is perfect today, right?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

GupeM ::

bobby je izjavil:

Iskreno ne razumem tvojega odgovora (in s tem ne mislim anglescine ampak poante) Lahko ga bolj razlozis prosim.

Njegovih stupid ... kao fancy english ... not realy ... postov s tropičji na ... recimo vsako f...ing tretjo besedo ... nihče ne razume ... Gre za brezvezno ... kaotično ... metanje nepovezanih ... wordov v nek kvazi "sestavek" ... realy ...

V slo-tech pravilih jasno piše:
5. člen
(berljivost prispevkov)

Prispevki morajo biti pravopisno pravilni, kar vključuje tudi rabo velikih začetnic in ločil.

Admini? Njegovi prispevki niso niti p od pravopisno pravilnih.

AEx_1-7 ::

GupeM je izjavil:


Njegovih stupid ... kao fancy english ... not realy ... postov s tropičji na ... recimo vsako f...ing tretjo besedo ... nihče ne razume ... Gre za brezvezno ... kaotično ... metanje nepovezanih ... wordov v nek kvazi "sestavek" ... realy ...

V slo-tech pravilih jasno piše:
5. člen
(berljivost prispevkov)

Prispevki morajo biti pravopisno pravilni, kar vključuje tudi rabo velikih začetnic in ločil.

Admini? Njegovi prispevki niso niti p od pravopisno pravilnih.


Trolling ... ne (wanna-be mod).
INKVIZICIJA. Kadija?

https://slo-tech.com/forum/t498146/p736...
The Power Of Love ...
I relly do not like to be followed like this!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30677186 (17174) Machete
»

Kitajska blokirala Flightradar24 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13216965 (8262) otago
»

Kaj je šlo narobe v British Airwaysu

Oddelek: Novice / Varnost
256707 (3727) GizmoX
»

Vas zanima kam leti letalo ki ga pravkar opazujete?

Oddelek: Loža
4811067 (9587) BigWhale

Več podobnih tem