» »

Kitajska blokirala Flightradar24

1 2
3
»

poweroff ::

Poldi112 je izjavil:

Države se razširijo do naravnih mej. Osnovna pravila realpolitike, ki so nespremenjene od nastanka civilizacij.

Te pa ni problema, da so si nas ZDA podredile. Pač, razširile so se do svoje naravne meje. Ker so pa pametni, nas niso okupirali z vojaško silo, ampak na mehek način. Tako jim ni treba, da nas futrajo, smo pa pod njihovim vplivnim območjem.

Kot praviš. Do naravnih mej. In kot praviš, je to osnovno pravilo realpolitike. Se pravi se ne rabimo sekirat zaradi tega.
sudo poweroff

Mr.B ::

bobby je izjavil:

Nic ne potrjuje. Potrdi ti, ker je tcoja trditev, da je 75% zadev iz kitajske! On lahlo potrdi samo 22% uvoz iz kitajske, to je vse.
Preveri ti, ker je tvoja trditev tebi v korist,, jaz sem podal trditev z eurostat v naso korist.

Najlazje je srat po drugih, vsaj konkretne številke daj, ne na oko, pa gremo naprej. Do takrat pa si demantiran.

Linkaj
Nic ne potrjuje. Potrdi ti, ker je tcoja trditev, da je 75% zadev iz kitajske!

Kje sem to trdil
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

antonija ::

poweroff je izjavil:

Do naravnih mej. In kot praviš, je to osnovno pravilo realpolitike. Se pravi se ne rabimo sekirat zaradi tega.
No, norca se pa ni treba delat. Vulkani tud izbruhnejo "do naravnih mej", pa se zaradi tega se kako sekiramo. Ljudje tudi po cestah vozijo objestno "do naravnih mej", pa jih relativno uspesno bremzamo s kaznimi. Ce ne bremzas rasistov, verskih ekstremistov, ipd. se tudi "razsirijo do naravnih mej" in delajo skodo celotnemu clovestvu. Povsod lahko vidis primere, kako se lahko prakticno vsak pojav razsiri preko meja ki so trenutno sprejemljive za druzbo, in druzba zacne pojav bremzati na nacine ki so ji na voljo.

In ja, vsaka civilizacije se "stegne kolikor je dolga pojstla", pa se malo cez, ce le ne piha prevec pri nogah. Pri tem ponavadi "zasekira" tiste ki so ji na poti, rezultat so pa vojne. REALpolitika je pac brutalna in nasilna, ne pa kumbaya z rozicami v laseh.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

zeleni je izjavil:

@Mr.B

Kot je napisal @bobby. Nič ne potrjuje. Če bi gledali kot ti: Če je notri ruda, ki je bila rudarjena na kitajskem, je kitajski proizvod. Če je sestavljeno tam, je od tam, če je eden od lastnikov podjetja, ki to izdeluje v Sloveniji tudi Kitajec - je kitajsko.

Potem bi lahko rekli - vse kar ima Windows, je ameriško. Vse kar ima android, je ameriško. Nazadnje bi prišel, da je svetovna proizvodnja v 1000%.

Jaz sem ti dal podatke, da je 20% svetovne proizvodnje Kitajske. Kar je malo več kot ZDA in dvakrat več kot Japonska. Torej Kitajska + ZDA + Japonska = 50% svetovne proizvodnje.
Bobby pa ti je dal podatek, da je uvoz v EU s Kitajske na 22%.

Po tvojih podatkih je 75% robe it Kitajske.
Imam dve vprašanji:
Kdo sledi in s koliko procenti (top 5 recimo).
Mogoče kakšna povezava, ki bo potrdila tvoje trditve za vseh top 5 držav?


Ne eno ne drug primer nima veze s vsebino na katero jo komnetiraš. Gre se zato, da ne boš dobil avta na cesto brez kitajskih delov, da ne boš kuhal na plošći, brez da nebi imela kitajskih delov, dejsstvo da ne boš imel luči, če kitajec ne doda kitajsko izdelanega dela, elektronike, razen za vojsko, ki je kjerkoli uporabljane, brez izdelane na kitajskem ne boš in boš začel uporabljati papir in svinčnik, za katerega upaš da pelikan nima proizvodnje na kitajskem. Ampak ja, nekateri niti ne vejeste ka uvažamo v Kitajsko in kaj iz kitajske uvažamo.

bobby je izjavil:

Caki morda si narone razumel. Kompleten import v eu je 100% in od tega 22% zavzema kitajska. Torej 78% soxostale drzave sveta neglede katere. Njegova trditev je da od teh 100%, 75% zavzema kitajski import.
Tcoja zadnji poste je tudi malo "slab".

Ne še vedno misliš da kupuješ Evropski izdelek, kot američani mislijo da kupujejo Ameriški izdelek. Da NAlepka je sicer EU ali ZDA, t pa se večinaoma konča.
Tako kot začnete s hrano. MEd je Slovenski, no nalepka piše izdelano v Sloveniji, ko greš brati deklaracijo, je pa edino polnjen v Sloveniji, nikjer ne piše od kje je med.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

poweroff ::

antonija je izjavil:

poweroff je izjavil:

Do naravnih mej. In kot praviš, je to osnovno pravilo realpolitike. Se pravi se ne rabimo sekirat zaradi tega.
No, norca se pa ni treba delat. Vulkani tud izbruhnejo "do naravnih mej", pa se zaradi tega se kako sekiramo. Ljudje tudi po cestah vozijo objestno "do naravnih mej", pa jih relativno uspesno bremzamo s kaznimi. Ce ne bremzas rasistov, verskih ekstremistov, ipd. se tudi "razsirijo do naravnih mej" in delajo skodo celotnemu clovestvu. Povsod lahko vidis primere, kako se lahko prakticno vsak pojav razsiri preko meja ki so trenutno sprejemljive za druzbo, in druzba zacne pojav bremzati na nacine ki so ji na voljo.

In ja, vsaka civilizacije se "stegne kolikor je dolga pojstla", pa se malo cez, ce le ne piha prevec pri nogah. Pri tem ponavadi "zasekira" tiste ki so ji na poti, rezultat so pa vojne. REALpolitika je pac brutalna in nasilna, ne pa kumbaya z rozicami v laseh.

Ja, ampak zakaj se potem zagovarja Kitajsko realpolitiko in njihovo steganje do naravnih mej?
sudo poweroff

zeleni ::

@Mr.B
Še vedno čakam tvoj seznam top 5 držav po proizvodnji s procenti, dolarji ali kakor želiš.

Ne rabiš bluzit kako je nek predalček v avtu narejen na kitajskem in potem avto pač ni več nemški. Zresni se in predloži konkretne številke. Ne da prodajaš meglo.

Torej:
Kitajska smo rekli 75%?
Kdo naredi največ od preostalih 25% in koliko?
Kdo je za njim in s koliko?

Ne rabiš iskati podatkov na netu. Verjamem, da jih ne najdeš. Potegni jih iz glave kot ostalo. Me res zanima koliko bo ostalo za bogo Nemčijo ali Francijo.

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Države se razširijo do naravnih mej. Osnovna pravila realpolitike, ki so nespremenjene od nastanka civilizacij.

Te pa ni problema, da so si nas ZDA podredile. Pač, razširile so se do svoje naravne meje. Ker so pa pametni, nas niso okupirali z vojaško silo, ampak na mehek način. Tako jim ni treba, da nas futrajo, smo pa pod njihovim vplivnim območjem.

Kot praviš. Do naravnih mej. In kot praviš, je to osnovno pravilo realpolitike. Se pravi se ne rabimo sekirat zaradi tega.


Naravna meja USA je ocean.

1000 baz po svetu pa ni za obrambo, ampak za dominacijo sveta. Kar pa ni vzdržno, ker se je situacija konkretno spremenila (v 2. sv. vojni porušene države so se postavile nazaj na noge).

Meniš, da EU, oz. vsaj večje države kot so DE, GB, FR, ne morejo biti suverene brez USA?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Poldi112 ::

Mi lahko daš okvirno oceno, kolikšen procent držav 3. sveta, ki jim zahod tako človekoljubno prinaša demokracijo, je imel zaradi posredovanja zahoda po tvojem mnenju pozitivne posledice?

Ter ali verjameš, da posredujemo iz človekoljubnih namenov?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Zdominirali so nas pa tako, da so nas pustili, da se tepemo.

Harry Trumman, bodoči predsednik USA, o strategiji USA:

If we see that Germany is winning the war, we ought to help Russia; and if that Russia is winning, we ought to help Germany, and in that way let them kill as many as possible.


Bajno so služili, ko so prevzeli proizvodnjo evrope in ji prodajali robo, da se zruši med seboj.
Nato so nas pa rešili tako, da so francozom in angležem pobrali kolonije, podobno kot pred tem špancem (Guam, Filipini, ...).
Za vse države, ki niso želele okovov svobode, so pa zaprli meje in državam svobodnega sveta prepovedali trgovino, oz. v primeru kitajcev celo stike.

Nato so sabotirali oz. prepovedali komuniste/anarhiste/marksiste/ ter pogosto tudi klasično levico ter nosili kufre denarja lutkam, da so zmagale na volitvah.
https://www.nytimes.com/1976/01/07/arch...

Sem pa tja so pa naredili še kakšen puč.

Lyndon Johnson, demokratski predsednik pred Nixon-om:

We pay a lot of good American dollars to the Greeks, Mr. Ambassador. If your prime minister gives me talk about democracy, Parliament and Constitution, he, his Parliament and his Constitution may not last very long.


Greek junta @ Wikipedia

Oz. tako kot praviš - soft power.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

A je možno da je Slavko Avsenik imel motilec na svojem privat Letalu, da oblasti nikol niso vedele kje se nahaja ? Baje je to resnica, mi je povedal Tanko, ko je odigral tenis in se ustavil na pol kile oliv v slanici v bližnji pizzeriji.

AEx_1-7 ::

#000000 je izjavil:

A je možno da je Slavko Avsenik imel motilec na svojem privat Letalu, da oblasti nikol niso vedele kje se nahaja ? Baje je to resnica, mi je povedal Tanko, ko je odigral tenis in se ustavil na pol kile oliv v slanici v bližnji pizzeriji.


In principle, anything is possible, ampak Herr Slavko je bil dober izvozni artikel, dvojni agent dejansko, virtuoz. Pri Jozovcu pa ze dolgo nisem bil. Radarji so bili takrat pac drugacni, kajne?
Eine kleine Nachtmusik.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bobby ::

""Ne še vedno misliš da kupuješ Evropski izdelek, kot američani mislijo da kupujejo Ameriški izdelek. Da NAlepka je sicer EU ali ZDA, t pa se večinaoma konča.
Tako kot začnete s hrano. MEd je Slovenski, no nalepka piše izdelano v Sloveniji, ko greš brati deklaracijo, je pa edino polnjen v Sloveniji, nikjer ne piše od kje je med"""

Pa dobro no, sem ti napisal, da v tvojem primeru na medu, če med pride iz kitajske direktn ov EU je to zabeleženo v tistih 22% uvoza.
DA, če je pa med prodan iz kitajske v turčijo naprimer, pa v turčiji zapakiran in prodan v EU, DA, v tem primeru pa med je kitajski ampak uvoz v EU pa se šteje kot import iz turčuje. Če se v to smer nagibaš, se strinjam s tabo ampak vseeno ni tega kar 75% (če je ta številka od te prišla)
Upam, da sva ta del razjasnila, ker se mi ne da več ukvarjat tebi razlaganja, na drugi strani pa samo treseš iz glave.

UPDATE: se opravičujem, 75% ni od tebe prišla
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

zeleni ::

Ni bila od njega jo je pa zagovarjal.
Sicer je pa razložil od kod take visoka številke. Američani dajo cpu, Kitajci naredijo pa tipke. In potem se pač odloči, da je to kitajski proizvod.

Mr.B ::

zeleni je izjavil:

@Mr.B
Še vedno čakam tvoj seznam top 5 držav po proizvodnji s procenti, dolarji ali kakor želiš.

Ne rabiš bluzit kako je nek predalček v avtu narejen na kitajskem in potem avto pač ni več nemški. Zresni se in predloži konkretne številke. Ne da prodajaš meglo.

Torej:
Kitajska smo rekli 75%?
Kdo naredi največ od preostalih 25% in koliko?
Kdo je za njim in s koliko?

Ne rabiš iskati podatkov na netu. Verjamem, da jih ne najdeš. Potegni jih iz glave kot ostalo. Me res zanima koliko bo ostalo za bogo Nemčijo ali Francijo.

Ti najprej najdi mojo trditev 75%, potem pa zaöni z ostalimi, ker Evropa bore malo proizvaja tistega kar imas tistega doma.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

7982884e ::

Poldi112 je izjavil:


Tajvan je uradno, mednarodno priznano, kitajski. Edini razlog, da imajo ločeno oblast, je ameriška mornarica, ki kitajcem preprečuje dekolonizacijo.
taki citati mi dajo sumiti, da si res spran oz. na placilni listi.

dekolonizacija? pa kolega, a ti sploh imas kaj pojma o situaciji v tajvanu?

no, en zelo popularen tajvanski pevec ima video direktno zate:



catchy melodija, in pa zelo spicy besedilo ;)

Poldi112 ::

Ja, dekolonizacija. Sem na dolgo in široko obrazložil svoje trditve, ti si pa več kot dobrodošel, da mi pokažeš z relevantnimi ZGODOVINSKIMI dejstvi, kje se motim.

Kaj misli en popularen pevec, pač ni relevantno zgodovinsko dejstvo, tako da hvala, a ne hvala.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Poldi112 je izjavil:

Machete je izjavil:

Partija se bo od paranoje elite in fašizma sesula v prah. Upam, da bom še živ in to dočakal.


Od želja se nič ne zgodi.

Jaz bolj upam, da sam ne bom dočakal prihoda fašizma nazaj v evropo. Kaj kitajci delajo doma pač ne vpliva na moje blagostanje, moja skrb za njih pa ne (vsaj pozitivno ne) na njihovo.


Ce noces fasizma, morate najprej skrajni levicarji izumret.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

In kaj je tako skrajnega v zagovarjanju dekolonizacije? Zakaj moramo okupirati/bombardirati/terorizirati 3/4 sveta? Za človekove pravice?

Koliko državam, ki jo jim naši gospodarji prinesli "demokracijo", je to dejansko pomagalo?

United States involvement in regime change @ Wikipedia

Stoletja vam že lažejo, pa jim še kar verjamete.
Mi, ki bi radi, da prenehamo pobijati miljone letno v tretjem svetu letno zavoljo "obrambe", smo pa skrajni levičarji, ki bomo krivi za fašizem?

Fašizem ti prinaša desnica, ki daje pravice firmam namesto ljudem.

Ravno včeraj je bil lep primer na Interceptu o "preganjanju levih skrajnežev":
https://theintercept.com/2021/11/11/bra...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Danes pa v NYT o sužnju, ki ga je skupnost uspela osvoboditi:
https://www.nytimes.com/2021/11/12/us/p...

Man Pardoned After Spending 24 Years in Prison for Murder

After the second hearing, on Aug. 22, 2019, the judge, G. Bryan Collins Jr., found that if the case were tried again, Ms. Johnson would testify that "she was not present at the time of the shooting and that her trial testimony was entirely made up based on what she saw on television and what investigators told her."

That same day, the Pitt County District Attorney's Office dismissed the murder charge against Mr. Sharpe and refused to retry the case on the grounds that there was insufficient evidence to prove it beyond a reasonable doubt.

Mr. Sharpe then spent the next two years fighting for a pardon, Ms. Newman said, before Mr. Cooper granted it on Friday.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Daj prilepi še kakšen video o prisilnih sterilizacijah Ujgurov in o tem kako jih izkoriščajo za suženjsko delovno silo.

Aja, njim pa ne moremo pomagati, torej bomo raje tiho.
sudo poweroff

antonija ::

Ujguri ne kontrolirajo naftnih polj, niso vredni "demokracije".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Za sinofile tudi sicer niso vredni kaj dosti.
sudo poweroff

antonija ::

Kaj mislis zakaj USA niso poslale svojih milijard USD vojaske opreme na CN in uvolzile vsaj malo demokracije zaradi Ujgurov? Ker so v prejsnji in trenutni administraciji sami sinofili? Ali zato ker se jim financno ne izplaca (ni dovolj profita)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Ne govorimo o Američanih. Govorimo o nekritičnih sinofilih tipa Poldi.
sudo poweroff

antonija ::

On bo zelo tezko izvozil demokracijo Ujgurom, to dela zadnje case predvsem ZDA administracija.

Poldi lahko samo nabija po forumih, enako kot ti ali jaz.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Lahko bi kaj pomagal kitajskim disidentom. Ni tako nemogoče, tudi posameznik lahko naredi kaj.
sudo poweroff

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Daj prilepi še kakšen video o prisilnih sterilizacijah Ujgurov in o tem kako jih izkoriščajo za suženjsko delovno silo.

Aja, njim pa ne moremo pomagati, torej bomo raje tiho.


Ponovno - nihče ti ne preprečuje, da govoriš o tem. Nisi odgovoril na vprašanje, kako jim je dosedanja "pomoč" po tvojem mnenju koristila, ter koliko držav je danes zaradi pomoči USA na boljšem, kot bi bilo, če nas ne bi skrbele njihove "človekove pravice":
United States involvement in regime change @ Wikipedia

Mimogrede, s prisilno sterilizacijo manjšin imajo tudi naši gospodarji pestro zgodovino.
Eugenics in the United States @ Wikipedia

poweroff je izjavil:

Ne govorimo o Američanih. Govorimo o nekritičnih sinofilih tipa Poldi.


Grdo podtikanje.

Če je realnost taka, da jim najbolj pomagamo s tem, če jim ne pomagamo, potem je pač edina racionalna odločitev, če ter RES skrbi za moralo, da jim ne pomagamo.

Tiščanje glave v pesek in zmerjanje realistov z sinofili je pa nevredno intelektualca.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Step2en Wolf ::

poweroff je izjavil:

starfotr je izjavil:

Zakaj ne prikazujejo vojaških letal?

To je pač neumnost.

Jaz mislim, da bi bilo prav, da se prikazuje VSE. Zagovarjam namreč večjo stopnjo simetrije oz. enakosti. Če te oni lahko snemajo z videonadzorom, bi morali mi imeti legalno pravico, da tudi mi snemamo nazaj. Razen v res izjemnih primerih. Spremljanje vojaških letal bi moralo biti nekaj najbolj običajnega.

Poldi112 je izjavil:


To, da jih je napad presenetil, je pa ogromna laž, ki ji večina veselo verjame. Imajo pač prvovrstno propagando.

Predhodnica NSA je uspela prestreči in dekodirati sporočila o napadu (purple codes), niso pa jih uspeli pravočasno posredovati vojakom v bazi. Zaradi zapletene logistike in slabih komunikacij.

So pa uspeli o tem obvestiti svojega predsednika, ki je zamudil na srečanje z japonskim veleposlanikom. Japonci so namreč imeli načrt, da ob določeni uri ZDA napovedo vojno, potem pa čez 15 minut začnejo napad na Pearl Harbour. S tem bi bila vojna "legalna".

Ameriški predsednik je nato na srečanje zamudil po ure (namenoma), Japonci pa so vojno posledično začeli nenapovedano, kar se je štelo kot vojni zločin. S tem so kasneje Američani opravičevali tudi Hirošimo in Nagasaki...

Ne glede na to, pa se mi tukaj bad guys zdijo predvsem Japonci.

Poldi112 je izjavil:


Nimam pojma o čem govoriš. Kitajci želijo trgovati z nami, mi smo tisti, ki postavljamo ovire, ker si želimo bremzati njihovo rast (pardon, skrbi nas za človekove pravice).

Jaz resno mislim, da bi morali mi, se pravi EU, na izdelke, ki prihajajo iz držav, kjer se ne spoštuje človekovih IN DELAVSKIH pravic, nabiti dodatne davke. S Kitajci nimam problema gospodarsko sodelovati, ampak naj najprej svojim delavcem zagotovijo vsaj osnovne pravice.


Narobe. Ravno obratno!

Ne samo, da FlightRadar24 NE prikazuje vojaških letov, tudi državnih ter večinski del privatnih letov ne!
Torej: Če ima milijonar, savski princ, poljubni politik, slavna osebnost, športnik.. možnost "skriti svoj let - svoje podatke", bi morali imeti to isto pravico vsi ostali.

Tako kot nas nima pravice Facebook, Google, Amazon, Microsoft, Apple itd. slediti v vsem zgolj zato, ker smo na spletu!

Zgodovina sprememb…

Step2en Wolf ::

Poldi112 je izjavil:

antonija je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

In kakšni so bili ti plani Hirohita?
List of expansion operations and planning of the Axis powers @ Wikipedia
Pa se najbolj poznan rezultat teh planov: Attack on Pearl Harbor @ Wikipedia


Japonski napad na USA je bil povsem pričakovana in logična posledica tega, da so jim američani nabili sankcije na ključne vojne surovine, s katerimi so jim preprečili nadaljevanje širjenja imperija. Do takrat so namreč američani japoncem še kar prodajali surovine, potrebne za bombardiranje in okupiranje zahodne kolonije Kitajske. Pač še niso bili pripravljeni na vojno, za katero jim je bilo pa leta jasno, da prihaja (ker je alternativa izguba v 1. sv. vojni pridobljene svetovne dominance).

To, da jih je napad presenetil, je pa ogromna laž, ki ji večina veselo verjame. Imajo pač prvovrstno propagando.

Da ne omenjamo, da je imel zahod japonce vedno pod kontrolo z ekonomijo in omejitvami glede velikosti vojske.
Washington Naval Treaty @ Wikipedia

Invictus je izjavil:


Motiš se tako v prvem stavku, fašizem je že tu...


Ja? Kje?

Invictus je izjavil:


V drugem ravno tako, Evropa brez kitajske proizvodnje crkne...



Nimam pojma o čem govoriš. Kitajci želijo trgovati z nami, mi smo tisti, ki postavljamo ovire, ker si želimo bremzati njihovo rast (pardon, skrbi nas za človekove pravice).


KJE je fašizem?

Sami sebi ste že odgovorili (čez nekaj odgovorov): Povsod tam, kjer ima kapital oz. koncentriran kapital - po vaše: "firma", večje pravice, kot človek.


ON TOPIC:
Če bi FlightRadar imel večje pravice do podatkov o letih, kot posameznik oz. celo kot večji sistemi: države (in posledično kontrole zračenga prometa), smo v fašizmu.

poweroff ::

Tole s Flightradarjem nisem vedel (projekt sicer poznam, ker se ukvarjam z RTL-SDR), je pa zaskrbljujoče.

Treba bi bilo objavljati VSE, še posebej pa izpostavljati lete državnikov, zasebnih letal in vojske.

Mogoče je čas za alternativni projekt?
sudo poweroff

pegasus ::

poweroff ::

O, super. Mogoče se bom pa celo pridružil temu projektu. 8-)
sudo poweroff

otago ::

izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30677808 (17796) Machete
»

Kitajska blokirala Flightradar24 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13218823 (10120) otago
»

Kaj je šlo narobe v British Airwaysu

Oddelek: Novice / Varnost
256780 (3800) GizmoX
»

Vas zanima kam leti letalo ki ga pravkar opazujete?

Oddelek: Loža
4811137 (9657) BigWhale

Več podobnih tem