» »

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Temo vidijo: vsi
««
81 / 85
»»

LeQuack ::

simonchelo je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Koliko nam še manjka do 90k mrtvih? Tam jurja al dva? :))


Mislm. Kašne izjave. Am oki če izvzamemo omikron, ki je nekakšno naravno cepivo. Razumete da je po vojni vsak lahko general. Epidemija se končuje kot se je še vsaka.


Po vojni so tudi reparacije in obsodbe krivcev, da se to v prihodnje ne zgodi več. Kaj preprečuje vladam, da arbitrarno spet uvedejo omejitve ali lockdowne, ko se jim sprdne? Nič ane, to se lahko zgodi že jeseni, ali pa kadarkoli se jim zazdi da je prebivalstvo preveč svobodno. To je zato ker noben ni bil kaznovan za to. Če zapreš človeka prisilno, te dajo v zapor. Če zapreš milijardo ljudi prisilno pa nič očitno.
Quack !

billy ::

Lonsarg je izjavil:

Kot povsod v življenju so vsi ekstrmi slabi.

Ekstrem čisto brez ukrepov pri alfi bi bil slab ker bi 0.5% prebivalstva umrlo.

Ekstrem ko imamo ukrepe zaradi enega bogega omikrona pa je popolna budalaščina. Že delta ni upravičila ukrepov, ko smo enkrat imeli cepiva ukrepe.

Ampak hej smo civilizacija ekstremov in vedno izberemo enega od slabih in redko sredno pot.


Vprašanje če bi bilo toliko pri alfi...mogoče bi virus prej mutiral v delto in bi bilo prej konec.

Dejansko imamo "srečo", da obstaja afrika, kjer se je lahko virus lepo množil in mutiral v zdajšnjo ne-nevarno obliko. Če bi se ves svet šel kitajskega scenarija v upanju izkoreninjenja virusa bi verjetno lepo vrsto kolobarili med hudimi lockdowni in PCT pogoji...prave svobode pa vprašanje kdaj sploh videli.

simonchelo ::

Lonsarg mislim da se vsi strinjamo nad neumnostjo ukrepov.
Drugace pa smrt enega je tragedija smrt milijonov je statistika. In se strinjam da bi odgovorni morali odgovarjati in verjetno (upam) da aprila tudi bodo. V obrambo pa bi verjetno kdorkoli bi bil na oblasti ravnal dokaj podobno. Morda bi bila transparentnost malenkost boljša. Strah tudi med vladajočimi (kdorkoli bi bil) o drugem scenariju je prevelika in tudi posledice bi bile dosti huje če bi alfa/delta pobezlala in bi se zgodil kakšen hujši scenarij.
ciao

billy ::

Zato pa imamo še eno, ločeno, vejo oblasti, torej poleg vlade. In to je sodna veja.

Ta veja je tokrat v celoti zatajila, imamo namenoma zakone in ustavo, ki bi nas morala ščititi pred neumnosti vlade.
Pa nas je le delno, prvič v primeru PC v JS in potem, ko je dosodila da ni zakonske podlage za kaznovanje v primeru ne-nošenja mask. Vseeno pa to ni dovolj, pogoj PCT je preveč zlorabljen, tukaj pa so sodišča zatajila - kdo je tu odgovoren? Kaj lahko spremenimo?

Unchancy ::

feryz je izjavil:

Ker smo zadnjič debatirali, včeraj sem šel v Avstrijo. Niti povohali me niso na meji. Una policajka v baraki je tako lena, da je komajda premaknila prst in mi pokazala, naj se zmigam dalje.
Ko sem se na pumpi ustavil in vzel kavo, ni bil niti eden z masko. Edino pumparja sta jo imela okrog vratu.
Čeprav je v Avstriji, vsaj na papirju, huje kot pri nas, je v praksi popolnoma drugače. Na naših pumpah pa še zmeraj kot lovski psi s tistimi skenerji in maskami.

Gnilimi skenerji, seveda. Grem zadnjič na Hrvaško. Za dol mi kodo na telefonu poskenira Hrvat. Seveda s tistim ročnim skenerjem, kot ga imajo v štacunah, namensko pištolco. Klikne, puf, v trenutku se mu pokaže rezultat. Čez par ur še vračam. Skenira slovenski policaj. Z enim gnilim, ničvrednim telefonom, približuje, oddaljuje, obrača, nikakor nič.
Začne komentirati, naj si drugič drugače uredim prikaz kode.
Jaz pa sem mu rekel, naj si gre drugič skener sposodit na Hrvaško, se pravi par korakov stran, če se že gredo drkanja ljudi v glavo. Dvojnega drkanja res ne rabimo, dovolj je eno.

Mene je zadnjič razfukal leni zabiti hrvaški policaj, ki je hotel, da mu dam v roke svoj telefon, da bo poskeniral.
Da mu jebem…
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

feryz ::

Kako pa to izgleda? Ti je predelal obraz? Vaskerjem je pod čast kazati potrdila, čeprav najbolj navijate zanje, to ti verjamem.

Kar se ukrepov tiče, pri nas ni nobene stroke, nobenih raziskav, nobenih statistik.
Vse, kar odloča okrog tega, je grasupeljsko kradljivo govno. Žalostno je, da en zakompleksani zločinec drži v šahu 2 milijona ljudi, zgolj zaradi ega.

simonchelo ::

Pa dobr, sej smo imeli zelo podobne ukrepe kot večina držav. Sicer se jih je pri nas ful kontroliralo (drugje ni bilo toliko kotrole) a vendar se je pri nas manj ljudi držalo ukrepov kot v tujini. V švici ni nihče preverjal PCTja pa za maske ni bilo nikjer tabel, pa jih je vseeno folk nosil. Ta PCT je tudi neka vseevropska ideja, ki je z dnem ko je prišel omikron in smo se okužili vsi po vrsti, 1x 2x nikoli in tudi 3x cepljeni, postala popolnoma brezpredmetna in irelavantna.

Če bi hoteli karkoli zajeziti bi morali sprejeti samo T. ampak 1. folku ki se je cepil bi se odtrgalo. 2. ali je res ideja o zamejevanju virusa kot je omikron smiselna?
Vprašanje pa je tudi kako bi kdorkoli drug zvozil epidemijo in postavljal ukrepe. jest tuki mislim, da kdorkoli bi bil na oblasti bi imeli podobno situacijo. (ne vem razmišljam, najbrž ne bomo nikoli vedeli). Razen če sedaj zmaga kakšna druga stranka in jeseni pride Omega (ali sigma ali karkoli pač), ki bo zopet bolj smrtonosna in povzročala hujši potek.
ciao

SambaShare ::

simonchelo je izjavil:

Ta PCT je tudi neka vseevropska ideja, ki je z dnem ko je prišel omikron in smo se okužili vsi po vrsti, 1x 2x nikoli in tudi 3x cepljeni, postala popolnoma brezpredmetna in irelavantna.


Saj tu je problem, da se vleče stvari, samo da ne bi kdo izpadel preveč neumen. Ajde bilo je precej neumnosti, pozabimo in gremo čimprej normalno naprej.

Unchancy ::

feryz je izjavil:

Kako pa to izgleda? Ti je predelal obraz? Vaskerjem je pod čast kazati potrdila, čeprav najbolj navijate zanje, to ti verjamem.

Govedu se ni ljubilo stegniti svojih krempljev s čitalcem iz njegove pasje hiške ampak je želel s svojimi smrdljivimi tacami prijemat moj telefon. Govno eno policajsko.

Drugače pa feryz, zdaj je konec tega cirkusa. Kaj boš pa zdaj počel, ko ne boš mogel več jokat o PCT?
Plus da nas bo milijon cepljenih pocrkalo… TA VIKEND!? 8-O
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Velki ::

Če sedaj pod pritiski (volivcev) res sprostijo PCT priporočam vsem ki ste se zbudili obisk strelišča in včlanitev v kakšen klub športnega streljanja.
Skoraj vsakemu je danes jasno kako politiki (beri plačanci) hlinijo po moči in kako daleč so pripravljeni iti zanjo... Tako da hvala bogu za Omikron!
Ne biti pa naivni in misliti da zanje ne bo več priložnosti kot je bila ta epidemija. Neoliberalizem ni teorija zarote ampak je že tu in vsak dan rinemo globlje vanj...
Tako da važno da imamo pred-dispozicije, organiziramo se lahko že naknadno.

tilen03 ::

Adijo PCT. Zelo globoko te bomo pokopali, za vsak slučaj...

V-i-p ::

Ah, jbg, zdaj mam pa eno bližnjico viška na namizju.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

simonchelo ::

Se vidimo jeseni pod drugo vlado in z drugim imenom. Hehehe
ciao

Aston_11 ::

Posle Janše Janša!

sbawe64 ::

tilen03 je izjavil:

Adijo PCT. Zelo globoko te bomo pokopali, za vsak slučaj...

Raje kremacija in raztres pepela nad Indijskim oceanom.

Če samo pokoplješ se lahko zgodi Pet sematary.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Aston_11 ::

Naslednjo jesen ponovi vajo!

V-i-p ::

simonchelo je izjavil:

Se vidimo jeseni pod drugo vlado in z drugim imenom. Hehehe

In to s slo podnapisi v 4K :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

scythe ::

Saj jeseni bomo imeli spet PCT, bo JJ zrihtal!
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

krho ::

Ja no pct za obisk dohtarja je ostal. Sedaj te bo obisk stal zagotovo 10EUR. Dejansko bi hgt test lahko ostal brezplačen... Ker sedaj bo twka konkretno manj.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Ganon ::

(PC)T je požrl več kot 200 milijonov evrov. Malce za primerjavo:

Pred nekaj dnevi so Finance poročale, da bodo na Zaloški cesti na območju Vodmata zrasle nova stomatološka, gastroenterološka, ginekološka klinika, nove stavbe medicinske fakultete in zavoda za transfuzijo. Gradnje naj bi bile vredne prek 190 milijonov evrov.


Kje je dokaz, da smo imeli zaradi pregrešno dragih potrdil manj hospitalizacij? Še paketa na pošti nisem mogel prevzeti, ne da bi prej opravil test, ki sem ga isti dan opravil že v službi, ampak to ni nikogar zanimalo. Se je pa pretočilo dodanih 7 evrov privatniku, ki se je napajal iz državnega proračuna. Bravo, vlada!

Route66 ::

Ali jaz prav razumem da bo od ponedeljka dalje PTC zgodovina? Se pravi tisti ki so se cepili so se cepili za brez veze saj bodo od ponedeljka za vse veljala enaka pravila (razen v zdravstvu in v domih za ostarela)???

Ganon ::

Tako je.

sbawe64 ::

Ni konec.

V ponedeljek se bo opustilo spremljanje pogoja preboleli, cepljeni in testirani (PCT) povsod, razen v kritični infrastrukturi. Prav tako se s ponedeljkom ukinja brezplačno presejalno testiranje in samotestiranje s hitrimi antigenskimi testi, je dejal minister za zdravje Janez Poklukar. Še naprej bo država krila hitro testiranje le za dejavnosti, kjer je to zahtevano. Ukinja se samotestiranje v šolah, kjer pa bo še naprej obvezno nošenje maske.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Kaj je kritična infrastruktura ?
Obvezno preverjanje PCT-pogoja bo tako od ponedeljka le še v zdravstvu, socialnem varstvu in zaporih.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

LeQuack ::

Se pravi zdravniki bodo lahko še naprej ignorirali telefonske klice?
Quack !

Route66 ::

Ganon je izjavil:

Tako je.

Uff to mora biti pa res moteče za tiste ki so se cepili in to po večkrat. Upajmo samo da ne bodo imeli kakšne dolgoročne posledice s tem eksperimentalnih cepivom.

misek ::

Route66 je izjavil:

Uff to mora biti pa res moteče za tiste ki so se cepili in to po večkrat.
Moteče? Pulijo si lase in se jezijo na marsikoga :)

Route66 ::

misek je izjavil:

Route66 je izjavil:

Uff to mora biti pa res moteče za tiste ki so se cepili in to po večkrat.
Moteče? Pulijo si lase in se jezijo na marsikoga :)


Ja saj pravim da si težko predstavljam njihovo razpoloženje. Tisti pametni so raje malce počakali sploh mladi ljudje da vse skupaj ponikne in da se vse skupaj spet odpre. Mi je kar malce žal tistih ki so se cepili.

misek ::

Route66 je izjavil:

Tisti pametni so raje malce počakali
Malo? Misliš pol leta?

feryz ::

A so že odpeljali kontejnerje? Jaz sem še zunaj, pa me zanima.

V četrtek sem imel poslovno večerjo na Poljskem. En švaba je nekaj pokašljeval. Pravimo ostali, da ne bi bilo slabo, če bi test naredil, preden se vedemo skupaj.
Jaz imam sicer teste v kovčku, ampak je kovček ostal v hotelu. Ampak ni problema, tukaj je vsaka druga bajta lekarna, torej naj skoči in ga kupi.
Švaba res zalaufa v prvo. Nimajo. Druga, nimajo. Tretja, četrta, peta, ni spljoh. Povsod ga samo debelo gledajo. Kakšen hitri test, zaboga!? To se dela v bolnicah in kontejnerjih. Milijonsko mesto ima par takih punktov. Glih en toliko, kot jih ima pri nas vas s par sto ljudmi.
No, na koncu je le našel eno lekarno, v kateri so imeli hitri test. 15 evrov so ga obrali. In tekal je za đabe, ker je pokazalo, da je zdrav. Čeprav je kihal in šmrkal.

SambaShare ::

simonchelo je izjavil:

Se vidimo jeseni pod drugo vlado in z drugim imenom. Hehehe


Zelo neverjetno. Nas je omikron dobro precepil, pa prav vse raziskave pravijo, da naravna imunost pušča dobro dolgoročno zaščito. Pa mislim da do zdaj so se tudi strokovnjaki ugotovili, da ni preveč dobro drk*** samo na število protiteles.

Sc0ut ::

V glavnem cestitke vladi. Lahko ga piješ in žuraš, ampak v šoli pa boš z masko.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

V-i-p ::

Nekaj komentarjev zgoraj o cepljenih, kateri si bomo zdaj pulili lase, ko ni več pct-ja. Zakaj že? Sam sem se cepil v prvi vrsti zase, potem pa še za druge. Nič mi še ne fali, še migam. Prebolel prejšnji teden kot za šalo, brez enega simptoma in to je to. Gremo naprej, pozabljeno. Ponosni CCCP z 5g čipom :P.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

feryz ::

Ne sekiraj se, ne bo minilo pol leta, ko boš spet stal v vrsti. Optimizem velja.

Unchancy ::

Route66 je izjavil:

Ali jaz prav razumem da bo od ponedeljka dalje PTC zgodovina? Se pravi tisti ki so se cepili so se cepili za brez veze saj bodo od ponedeljka za vse veljala enaka pravila (razen v zdravstvu in v domih za ostarela)???

Haha, štempelj logika v vsem sijaju. Jaz sem se cepil 3 krat in fasal korono manj kot tri meseca po tretjem odmerku. Dva dni glavobola in malo čez 37, en dan brez vonja in okusa. Poznam tudi ljudi, ki so umrli od tega in ljudi, ki so kriplji od tega.
Jeseni bom zagotovo šel po update sezonski odmerek pa še proti gripi se bom cepil. Vi pa kar po momačko s šnopsom in ležanjem en teden ali bog ne daj v bolnišnici.

PS: Upam da tudi jeseni ne bojo več težili s PCT, ker zdaj je cepivo na voljo komur koli. In kdor se noče zaščititi, temu moramo omogočiti tudi takšno odločitev.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

LeQuack ::

Unchancy je izjavil:


PS: Upam da tudi jeseni ne bojo več težili s PCT, ker zdaj je cepivo na voljo komur koli. In kdor se noče zaščititi, temu moramo omogočiti tudi takšno odločitev.


Hočeš reči da nisi počutil kot elita sedaj ko je bil vstop na večino zadev omejen samo na cepljene?
Quack !

Mare2 ::

Kaj pa prelet letal?



Mogoče Ruskih?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Unchancy ::

LeQuack je izjavil:

Unchancy je izjavil:


PS: Upam da tudi jeseni ne bojo več težili s PCT, ker zdaj je cepivo na voljo komur koli. In kdor se noče zaščititi, temu moramo omogočiti tudi takšno odločitev.


Hočeš reči da nisi počutil kot elita sedaj ko je bil vstop na večino zadev omejen samo na cepljene?


LOL, huda elita, če je vse, kar je bilo treba narediti za to “elitnost”, dobit pikico v ramo. Eni ste pa res polni kompleksov…
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

V-i-p ::

feryz je izjavil:

Ne sekiraj se, ne bo minilo pol leta, ko boš spet stal v vrsti. Optimizem velja.

Ah, komot. Tistih 15 minutk od 44 tisoč, kolikor jih ima cel mesec, si bom pa že utrgal :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

simonchelo ::

Mal ironično je bilo mišljeno za jeseni. Upam da ne bo več nikoli PCT. kar se tiče pa cepljenja imam status PCCC pa se nič ne sekiram in sem tok vesel kot vsi da se je to odpravilo.
Pač verjetno sem pokasiral fiziološko raztopino. Hehehe. Je pa res da name je cepljenje vplivalo predvsem psihološko. Prej me je skos nekaj tiščalo, bolela glava, mel sem težave s spanjem itd itd. Po cepljenju pa kot da bi bil nov. Hehehe

Kaj bo čez 4 leta? Kdo ve?
ciao

feryz ::

V čuzi je pct še zmeraj obvezen. Puklavca skrbi, če bo prišel aprila v zdravo okolje na dopust.

sbawe64 ::

V zadnjem uradnem listu (22/2022) je na strani dve , tretji člen napisano, za kaj vse velja pct po novem
uredbeni del
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

SS
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

delavec44 ::

Novinarji pišejo, da je PCT potreben za vse zdravstvene storitve. V odloku je omenjena v 2. točki le hospitalizacija. Torej za preglede ni več PCT ali vse narobe razumem?

V-i-p ::

Enga žlahtnika zanima, kako je sedaj s kafanami notri in maskami? Gostje in zaposleni brez? So me fino odvadili kafičev, pa ne vem povedat :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Sc0ut ::

Pije pa žura se ga lahko do onemoglosti, v šolah pa se sedi v maskah! Red mora bit! Jawohl...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Unchancy ::

Ko so nazadnje flateartherji imeli vpliv:

https://siol.net/novice/svet/je-to-znan...
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

feryz ::

No, no, no. Prilepil si članek o stroki.
Popravi link.

Unchancy ::

Prilepil sem link o temu, kaj se zgodi, ko flateartherji s pomočjo norih politikov prevzamejo stroko.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

sbawe64 ::

Po 159 dneh pctja je čas za ugotavljanje efekta cepiv (od januarja 2021), mask (skozi), pctja (od 15.9 2021)
https://www.timeanddate.com/date/durati...

sledilnik
https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

2020 , od 13.3 do 31.12

7-dnevno povprečje, 15. avgusta se je krivulja začela dvigati, tokrat iz 23, čez 1 mesec (15. septembra) na 92, čez 1 mesec (15. oktobra) na 521, konec oktobra vrh pri 1885, nato padec in vztrajanje na 1400 do konca leta.

pred pct 2021
od 1.1.2021 do 15.9 2021
7-dnevno povprečje, na začetku je bilo 1400, čez 9 dni dosegla nov vrh 2029, nato konstanten spust do 20. februarja na 775, marca rahel padec na 683, v začetku aprila porast na 1067, nato stalen padec do 1. julija na 24, 15. avgusta se je krivulja začela dvigati, tokrat iz 190


po pct 15.9 2021

7-dnevno povprečje, čez 1 mesec (15. septembra) na 1000, čez 1 mesec (15. oktobra) rahel padel in vztrajanje na 934 , sledil je vrh 15. novembra pri 3303 (se pravi 1x višja cifra kot leto prej; 2020), do 25. decembra sledil rahel padec do 1067,
nato se je začel divji in hiter vzpon na 6084 (15. januarja 2022), čez 15 dni (2. februar 2022) vrh pri 15286 primerov.
Do včeraj, 20.2 2022 so številke padle na 4042 primerov.

celotno-obdobje, od od 13.3.2020 do 21.2 2022
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Povzetek:
efekti vladnih ukrepov (tip) na epidemijo (metro) v manj kot pol minute
https://twitter.com/MaartenvSmeden/stat...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Likalnik ::

kako je sedaj cepilci,....kaj novega na področju cepljenja? kdaj bo 4-ta rundica cepiva?

82 strani sranja ste natipkal sedaj pa tišina...a je Covid uzela ga magla čez noč?

jest sm se odloču, da bi šel počas po prvi odmerek cepiva...kaj mislite...prosim svetujte zakaj je to pametno oziroma ali naj še malo počakam...recimo do začetka poletja?

prosim samo resni in, da se debata ponovno oživi.
««
81 / 85
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dnevno Stevilo Okuzenih (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112499558 (77755) dsfsfawer235

Resnejši stranski učinki po cepljenju ali Covidu-19 (pričevanja resničnih zgodb) (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
75898642 (76080) AliRes

Testiranje cepljenih? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36458266 (46571) D3m

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722225803 (204888) Conini

Več podobnih tem