» »

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Temo vidijo: vsi
««
80 / 85
»»

ytodf ::

hendriks je izjavil:

Se pravi, Bergamo je bil fake, Wuhan prav tako? Da o naših bolnicah ne govorimo. V to nas hočeš prepričat?

Ja. Ko pride do deaktivacije, bo VEEEEELIKO prostora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

donvitoc ::

Zdravniki so plačani da prodajajo cepiva. Cel kovid ni nič drugega kot oglas za pralni prašek s katerim lahko izpereš še najbolj trdovratne madeže od travi.

ytodf ::

Ne bomo, ker bomo globalno deaktivirani v naslednjih nekaj letih in bomo s strani zgodovine pozabljeni, ne pa na napačni strani; pa niti ena doza ni dovolj za deaktivacijo cepljenih, potrebuješ jih namreč več, morda vsako leto eno ali dve, podobno kot za gripo.

Necepljeni bi morali motivirati čim več cepljenja - da se elegantno otresejo tistih, ki so na domnevno napačni strani zgodovine in skrbijo za cepiva pralni prah in plače zdravnikov in farmacevtov nasploh. Menda za razliko od tistih, ki se testirajo tedensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

kriptobog ::

Evo, 2 tedna po simptomih je test pokazal + :))
Se kdo tak tu? Preden me napadete, da sem siril okoli.... Od pricetka simptomov sem ze v izolaciji in vsak dan opravljen test... :D

feryz ::

Naša jih je danes zjutraj naredila šest. Da bi ja ziher, da so dve črte. Potem je šla še na hitrega, da so ji tudi tam potrdili.
Pride domov in nekaj čaka, tipka po telefonu in se čudi. Vprašam kaj ji ni jasno, pravi da čaka qr kodo. En cajt jo gledam svetlo in jo vseeno vprašam, če misli da bo dobila kodo, da bo šla lahko okužena v Mercator!?
Potem skonta da ne bo nič s kodo in vpraša če mora v sobo v izolacijo. Mulcem je vseeno, mene boli kita, kje se nahaja. In zdaj bluzi naokrog in vsem diha za ovratnik.

ytodf ::

Če imaš zVem, lahko pogledaš hčerine rezultate (dodaš v profil, dokler nima 15 let) in sprintaš zgodovino, izvide, recepte, qr itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

donvitoc ::

Jah naši fino plačani zdravstveni delavci pač nimajo časa da bi ljudjem razložili kako in kaj če si +, -...

Preden se kdo oglasi da bi to folk moral vedet, vas naj vprašam kaj je danes znanstveno korektno mislit in govorit? Iz maske škodujejo smo prišli na novo definicijo cepiva ki sedaj pomeni samo še vstopnica za Merkator tehnika.

s1m0n ::

Tisti, ki rezultat prejmejo po SMSu (torej ta del populacija, ki uporablja in ve uporabljat telefon). Imajo v tem SMSu vse potrebne informacije kako pa kaj pri pozitivni okužbi. Če pa jim to dela težave pa ne vem kdo jim bo pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

V-i-p ::

Rezultat testiranja na COVID-19 za osebo ## z dne 4.2. 2022 je POZITIVEN. Ostanite v izolaciji in upoštevajte priporočila NIJZ na strani: www.nijz.si/sl/izolacija. Pokličite osebnega zdravnika v primeru poslabšanja stanja ali če potrebujete potrdilo o upravičeni zadržanosti od dela. Obvestite vse osebe, s katerimi ste bili v tesnem stiku, da naj ostanejo doma. Navodila o ravnanju med karanteno na domu in za pridobitev potrdila o karanteni so na strani www.nijz.si/sl/nova-ureditev-karanten-n.... Za več informacij o koronavirusu lahko pokličete na 080 1404. Če uporabljate prostovoljno aplikacijo #OstaniZdrav, vnesite TAN kodo ########## in s tem anonimno obvestite ostale uporabnike #OstaniZdrav, ki so bili z vami v stiku. Veljavnost kode je tri ure. Če veljavnost kode do vnosa v #OstaniZdrav poteče, lahko na strani www.nijz.si/sl/koda zaprosite za novo. NIJZ ne hrani poslane TAN kode, zato je ne more povezati s podatki o konkretni osebi.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

SambaShare ::

kriptobog je izjavil:

Evo, 2 tedna po simptomih je test pokazal + :))
Se kdo tak tu? Preden me napadete, da sem siril okoli.... Od pricetka simptomov sem ze v izolaciji in vsak dan opravljen test... :D


Evo mene. Zdaj po 6 dnevni karanteni sem na HAT pozitiven. Simptomi so bili kašljanje in zamašen nos 4 dni nazaj. Zdaj, ko bi se ocenil kot normalno, pa je T črta bold bold.

donvitoc ::

'80% of serious COVID cases are fully vaccinated' says Ichilov hospital director
Vaccine has "no significance regarding severe illness," says Prof. Yaakov Jerris.

https://www.israelnationalnews.com/news...

s1m0n ::

Among those hospitalized in serious condition due to the coronavirus, 55% had received a booster shot, 24% were not vaccinated at all and the remainder were partially vaccinated or previously recovered from COVID.

Those who received the third, booster dose of the vaccine still remained better protected against serious COVID symptoms, Health Ministry data showed, adding that Israelis over the age of 60 were 85% boosted, while Israelis over 60 who were hospitalized in serious condition were only 60% boosted.


Če ti število cepljenih (ali boostanih) pri tej populaciji, ki je bolj ogrožena gre proti 100%... A pol bo 100% hospitaliziranih cepljenih? Logika, a ne!

nekikr ::

donvitoc je izjavil:

'80% of serious COVID cases are fully vaccinated' says Ichilov hospital director
Vaccine has "no significance regarding severe illness," says Prof. Yaakov Jerris.

https://www.israelnationalnews.com/news...

Večji problem je bullshit poročanje, ki je še vedno glavno gonilo tega prehlada:

Jerris also revealed some of the confusion in reporting cases. Speaking at a cabinet meeting on Sunday, he told ministers, “Defining a serious patient is problematic. For example, a patient with a chronic lung disease always had a low level of oxygen, but now he has a positive coronavirus test result which technically makes him a ‘serious coronavirus patient,’ but that’s not accurate. The patient is only in a difficult condition because he has a serious underlying illness.”

Če pa to osebo potem zbije vlak, bo pa še covid žrtev. In potem se sprašujejo, zakaj ljudje ne verjamejo vsemu kar prodajajo. Grozno je, da toliko bebcev pa vseeno verjame nečemu, kar je točno nasprotno znanstveni metodi.

m0LN4r ::

s1m0n je izjavil:

Among those hospitalized in serious condition due to the coronavirus, 55% had received a booster shot, 24% were not vaccinated at all and the remainder were partially vaccinated or previously recovered from COVID.

Those who received the third, booster dose of the vaccine still remained better protected against serious COVID symptoms, Health Ministry data showed, adding that Israelis over the age of 60 were 85% boosted, while Israelis over 60 who were hospitalized in serious condition were only 60% boosted.


Če ti število cepljenih (ali boostanih) pri tej populaciji, ki je bolj ogrožena gre proti 100%... A pol bo 100% hospitaliziranih cepljenih? Logika, a ne!

Torej cilj je, da bodo samo cepljeni hospitalizirani, je tako?
Bil je cepljen, boostan, umrl je. Oh well, happens.
Dokler pa so tam kaksni necepljeni, pa bomo kricali po medijih, "necepljeni!!!" in cepili mlade, zrele in otroke.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

kriptobog je izjavil:

Evo, 2 tedna po simptomih je test pokazal + :))
Se kdo tak tu? Preden me napadete, da sem siril okoli.... Od pricetka simptomov sem ze v izolaciji in vsak dan opravljen test... :D

Zdaj bo pocasi 3 leta odkar sem nazadnje kihnil oz. imel konkretno vrocino/gripo anyway. Testiram se vsak dan po novem, masko nosim, dezinfekcijsko sredstvo ne uporabljam ze vsaj eno leto, bumpfistam se vsak dan, tudi pogovarjam se z ljudmi na blizu (vem sokantno v teh casih).
Zaenkrat zgleda vse kul, ce bo slo tako naprej se definitivno ne bom vec cepil, bi bil ze cas za kaksno bolnisko.

hendriks je izjavil:

Se pravi, Bergamo je bil fake, Wuhan prav tako? Da o naših bolnicah ne govorimo. V to nas hočeš prepričat?

Pri kitajcih je itak vse fake. Celo pa novice in internet.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sbawe64 ::

hendriks je izjavil:

Se pravi, Bergamo je bil fake, Wuhan prav tako? Da o naših bolnicah ne govorimo. V to nas hočeš prepričat?

Wuhan se ni ponovil nikjer drugje na svetu, tako da ja, da fake news.
Bergamo je bil center, kamor so vozili paciente in cele države.Kot če bi v Slo vozili v UKC lj vse, ki vsaj na daleč spominjajo na respiratorne težave.
Niti Bergamo se v nobeni drugi državi ni ponovil.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

nekikr ::

 Zapomnite si Bergamo, hudo je bilo :(

Zapomnite si Bergamo, hudo je bilo :(

Lonsarg ::

Bergamo je bil samo posamezni spike, ki se zgodi ce si brez ukrepov v trenutku ko se virus pojavi v populaciji.

Bergamo se pac ni ponovil ker smo zaradi ukrepov naredili krivuljo okuzb bolj ravno.

Ampak za bolj ravno krivuljo rabis ukrepe zgolj kak mesec ali dva ko je zadeva na vrhu in ne stalnih ukrepov kot so jih bedaki potem uveljavljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sbawe64 ::

nekikr je izjavil:

 Zapomnite si Bergamo, hudo je bilo :(

Zapomnite si Bergamo, hudo je bilo :(


To je bil potop ene ladje z migranti.
Photoshop je delal na polno.
2020 is new 1984
Corona World order

nekikr ::

Razum gor ali dol, obvezno cepljenje vseh po vzoru Avstrije, sploh pri vsem, kar vemo, je primerno za ljudsko sodišče.

FireSnake ::

SambaShare je izjavil:


to z dvema dozama dosežeš.


Ker si tako zbanaliziral mi dovoli še vprašanje: zakaj Izrael cepi že četrtič?

feryz je izjavil:

Naša jih je danes zjutraj naredila šest. Da bi ja ziher, da so dve črte. Potem je šla še na hitrega, da so ji tudi tam potrdili.
Pride domov in nekaj čaka, tipka po telefonu in se čudi. Vprašam kaj ji ni jasno, pravi da čaka qr kodo. En cajt jo gledam svetlo in jo vseeno vprašam, če misli da bo dobila kodo, da bo šla lahko okužena v Mercator!?
Potem skonta da ne bo nič s kodo in vpraša če mora v sobo v izolacijo. Mulcem je vseeno, mene boli kita, kje se nahaja. In zdaj bluzi naokrog in vsem diha za ovratnik.


:))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

SambaShare ::

FireSnake je izjavil:


Ker si tako zbanaliziral mi dovoli še vprašanje: zakaj Izrael cepi že četrtič?


Saj ne, razen tiste pri katerih cepivo prime slabše.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Prvi uvedli pct (marec 2021), sedaj ga opuščajo
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Govora je seveda o Izraelu.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

zobnik ::

Nisem se testiral, v ponedeljek 3 trgovine z živili, v sredo/četrtek mi je teklo iz nosu, slabše počutje, rahle bolečine v grlu, sklepih, mal sem poležal popoldne. Danes sem že precej boljš. Znaki so podobni prehladu ki ga vsi poznamo iz preteklosti

Misltie, da je prehlad ali korona?

Ganon ::

Mislite, da bom zadel na lotu, ali ne?

zobnik ::

Pa sej ste FB, slo-tech doktorji k vse veste preko interneta in niste zmotljivi:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

feryz ::

Zdaj je še tamala zadela na lotu, 2 črtice.
Jaz vse prešnofam, vse preližem, povsod ga vtaknem, ništa. Spet bom popušil in ostal brez. Nema lota za mene.

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

sbawe64 ::

Pct se počasi poslavlja, jeseni novo na novo ?

Ker se tako radi zgledujejo po At in De, dvomim da bo z novo vlado kaj drugače:
https://www.antenne.de/nachrichten/deut...

Samo tale naša strokovna skupina , da najdeš tako 'trde' na enem mestu se moraš izdatno potrudili.
Kako so ti ljudje prišli do diplom MF ostaja misterij.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Unchancy ::

A se že ve, kdaj bo aktivacjija čipov v cepivih in Veliki Škrip za vse nas cepljene? A ni bilo prerokovano za prejšnji vikend?:))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

stara mama ::

Počakaš dva ključna tedna in boš videl!

RedDrake ::

sbawe64 je izjavil:


Kako so ti ljudje prišli do diplom MF ostaja misterij.

Vic iz mojih študentskih let.
Naloga: Naučite se na pamet telefonski imenik območja 067.

študent fizike: "Zakaj?!"
študent ekonomije: "Kaj!?!"
študent medicine: "Do kdaj?"

@Unchancy, jaz še vedno čakam desettisoče mrtvih (tudi če je 60% ljudi cepljenih, bi komot blo 40.000 mrtvih, prosto po dr. Cracku) necepljenih. Kdaj bo to? Napovedano je bilo že za jesen 2020, pa še kar noče prit. Zdaj še celo ko v treh tednih zboli 150k necepljenih, statistika mrtvih niti ne odstopa več od dolgoletnega povprečja. I wonder why ...

Unchancy ::

To tvoje je zdaj že mimo, ampak zdaj imamo cca milijon cepljenih, če vsem naenkrat aktivirajo čipe, bo kaos.
Milijon ljudi naenkrat škripne, to niso heci!
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

V-i-p ::

Ah, jaz sem po štirih šusih (še sezonsko gripo zraven štejem) kot nov! Prebolel za šalo, če ne bi bil cel dan v stiku z okuženim bratom še vedel ne bi, da sem ga fasal. V desetih dneh negativen, pozabljeno. Do aktivacije čipa, kakopak :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sbawe64 ::

Ihan spet obrnil ploščo
https://www.slovenskenovice.si/novice/s...


Medtem drama queen
Minister Poklukar je danes pri opravičevanju preostanka PCT žal zopet zavajal in omenjal 1000 postelj, ki jih po njegovem covid bolniki jemljejo in zato drugi posegi niso možni.
Bolnikov je 911, od tega v rdečih conah bolnišnic 155. Ostane 756. Veliko jih je tudi S covid ...
https://twitter.com/PeterMalovrh/status...
2020 is new 1984
Corona World order

Kvatebrigic ::

In komedija se nadaljuje...
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

"Vlada je že odločila, da volivcem na upravni enoti pri oddajanju podpisov podpore kandidatnim listam za parlamentarne volitve po novem ne bo treba izpolnjevati pogoja PCT."

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Ja najboljš, da bi še volit lahko šli le cepljeni ;((

sbawe64 ::

Kvatebrigic
Za vse ostale opravke na UE je pct potreben ?
Pameten virus.Bere vlade odloke.

stara mama
Vsaj 3* cepljeni in 1* preboleli !
Cccp

In z dokazilom o plačani SDS članarini.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

feryz ::

Ker smo zadnjič debatirali, včeraj sem šel v Avstrijo. Niti povohali me niso na meji. Una policajka v baraki je tako lena, da je komajda premaknila prst in mi pokazala, naj se zmigam dalje.
Ko sem se na pumpi ustavil in vzel kavo, ni bil niti eden z masko. Edino pumparja sta jo imela okrog vratu.
Čeprav je v Avstriji, vsaj na papirju, huje kot pri nas, je v praksi popolnoma drugače. Na naših pumpah pa še zmeraj kot lovski psi s tistimi skenerji in maskami.

Gnilimi skenerji, seveda. Grem zadnjič na Hrvaško. Za dol mi kodo na telefonu poskenira Hrvat. Seveda s tistim ročnim skenerjem, kot ga imajo v štacunah, namensko pištolco. Klikne, puf, v trenutku se mu pokaže rezultat. Čez par ur še vračam. Skenira slovenski policaj. Z enim gnilim, ničvrednim telefonom, približuje, oddaljuje, obrača, nikakor nič.
Začne komentirati, naj si drugič drugače uredim prikaz kode.
Jaz pa sem mu rekel, naj si gre drugič skener sposodit na Hrvaško, se pravi par korakov stran, če se že gredo drkanja ljudi v glavo. Dvojnega drkanja res ne rabimo, dovolj je eno.

stara mama ::

Pol si že vpadljiv s tvojimi zafirami, mene so oboji sam vprašali, niti pogledali.

feryz ::

"Kot mogoče veste, je BA.2 imenovan tudi prikriti omikron." Razlog za tako ime je, ker se ne pokaže na PCR-testu, v nasprotju z omikronom. Laboratoriji morajo za to narediti še dodaten korak in sekvencionirati virus, da bi potrdili to različico."

Zmagovito. Za novo različico korone morajo narediti še dodatne teste, ker se jim drugače virus ne prikaže.
Kako naj drugače človek ve, da je okužen oz. da ima virus? Če ne s trojnim testiranjem.

stara mama ::

V kakšno absurdnost se je vse skupaj razvleklo, a ne? :)

aken ::

feryz je izjavil:

"Kot mogoče veste, je BA.2 imenovan tudi prikriti omikron." Razlog za tako ime je, ker se ne pokaže na PCR-testu, v nasprotju z omikronom. Laboratoriji morajo za to narediti še dodaten korak in sekvencionirati virus, da bi potrdili to različico."

Zmagovito. Za novo različico korone morajo narediti še dodatne teste, ker se jim drugače virus ne prikaže.
Kako naj drugače človek ve, da je okužen oz. da ima virus? Če ne s trojnim testiranjem.


Ja, to je za necepeljene cista zmaga, zaradi raztegnjenih nosnic to ni nobena tezava vec, lahko kar z zlico poberejo iz nosa.

jotunn2 ::

feryz je izjavil:

"Kot mogoče veste, je BA.2 imenovan tudi prikriti omikron." Razlog za tako ime je, ker se ne pokaže na PCR-testu, v nasprotju z omikronom. Laboratoriji morajo za to narediti še dodaten korak in sekvencionirati virus, da bi potrdili to različico."

Zmagovito. Za novo različico korone morajo narediti še dodatne teste, ker se jim drugače virus ne prikaže.
Kako naj drugače človek ve, da je okužen oz. da ima virus? Če ne s trojnim testiranjem.

Enkrat ni prav da test prikaze vse mozne razlicice, drugic ni prav da jih ne prikaze. Kaj zares hoces? To da ni enega samega testa, ki pokaze vse mozne bolezni na svetu ti je cudno? Ja jebiga ostani pri lopati in krampu, medicino, biologijo in kemijo pa raje na miru pusti.

LeQuack ::

sbawe64 je izjavil:

Pct se počasi poslavlja, jeseni novo na novo ?

Ker se tako radi zgledujejo po At in De, dvomim da bo z novo vlado kaj drugače:
https://www.antenne.de/nachrichten/deut...

Samo tale naša strokovna skupina , da najdeš tako 'trde' na enem mestu se moraš izdatno potrudili.
Kako so ti ljudje prišli do diplom MF ostaja misterij.


Potem bodo spoznali da bo s tretjo dozo še dosti manj ljudi cepljenih, in tako naprej. Na koncu bodo trgovine odprte za 25% ljudi ali še manj, kar pomeni da je vseeno če zaprejo za vse.
Quack !

SambaShare ::

LeQuack je izjavil:


Potem bodo spoznali da bo s tretjo dozo še dosti manj ljudi cepljenih, in tako naprej. Na koncu bodo trgovine odprte za 25% ljudi ali še manj, kar pomeni da je vseeno če zaprejo za vse.


No v resnici je še precej huje, saj do takrat niti trenutno boostani ne bojo več imeli veljavnega statusa. Škoda da ne najdem podatkov za Avstrijo, bi stavil da po trenutnih pravilih število "polno cepljenih" s časom pada.

m0LN4r ::

Rok veljavnosti boostanja je treba prilagoditi hitrosti bojstanja.

Zdravje in zascita tu nista faktor. Zato pa vidis, da se demografijo evrope razclenjuje po drzavah.
Virus v Radgoni se obnasa povsem drugace kot v Radkesburgu.
Get it?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Egidij88 ::

Koliko nam še manjka do 90k mrtvih? Tam jurja al dva? :))

simonchelo ::

Egidij88 je izjavil:

Koliko nam še manjka do 90k mrtvih? Tam jurja al dva? :))


Mislm. Kašne izjave. Am oki če izvzamemo omikron, ki je nekakšno naravno cepivo. Razumete da je po vojni vsak lahko general. Epidemija se končuje kot se je še vsaka. Ukrepi so bili takšni kot so bili večinoma povsod po Evropi, število umrlih je, v zadnjih 23 mesecih dolgoletno povprečje preseglo za nekje 20%. Kakšne bi bile številke brez ukrepov lahko ugibamo. Ob morebitnem kolapsu zdravstva pa bi verjetno poskočile kar precej. Močno sicer dvomim da so takšnih številk ampak glede na število starega prebivalstva pa verjetno. Predvsem starejši so se s cepljenjem dejansko zelo zaščitili in povsem smiselno bi bilo da za starejše od 60 let cepivo postane obvezno vsako jesen.

Tisti, ki se niso želeli cepiti prav, sploh ni problema. Tisti ki pa so klasični anticepilci, z občutkom da so večvrednosti kot ostali, da so pametnejši, in da so vsi ostali bedaki in se sedaj tolčete po prsih da ste imeli prav. Edino če bomo v roku sedaj že 4 let vsi cepljeni mrtvi takrat boste imeli prav.
ciao

Lonsarg ::

Kot povsod v življenju so vsi ekstrmi slabi.

Ekstrem čisto brez ukrepov pri alfi bi bil slab ker bi 0.5% prebivalstva umrlo.

Ekstrem ko imamo ukrepe zaradi enega bogega omikrona pa je popolna budalaščina. Že delta ni upravičila ukrepov, ko smo enkrat imeli cepiva ukrepe.

Ampak hej smo civilizacija ekstremov in vedno izberemo enega od slabih in redko sredno pot.
««
80 / 85
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dnevno Stevilo Okuzenih (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1124101047 (79244) dsfsfawer235

Resnejši stranski učinki po cepljenju ali Covidu-19 (pričevanja resničnih zgodb) (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
75899998 (77436) AliRes

Testiranje cepljenih? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36459106 (47411) D3m

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722228131 (207216) Conini

Več podobnih tem