» »

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

buick ::

Kot kaže mi crkuje televizor in bo treba nabavit novega.
Zanima me tole:
Sem na T2. Poleg tega, kar nudi T2 bi rad na tem novem tv imel dostop tudi do bratove Telemachove Eon tv.
Kakšen tv potrebujem, je vseeno z Android tv, Smart tv, Google tv?
Ali v tem primeru lahko gledam Eon tv enako kot recimo na računalniku, tablici z njegovim uporabniškim imenom in geslom (torej uporabim eno od njegovih mobilnih mest za Eon tv)?
Ali pa moram uporabiti njegovo prosto mesto za Eon box, kjer rabim kodo od Telemacha?
Vem, da je bilo o teh temah že veliko napisanega a vseeno ne najdem konkretnega odgovora.
Hvala za morebitno pomoč.

jonystar ::

Jaz imam točno tako, s to razliko, da imam Xiaomi Mi Box(Android TV) na katerem imam T2 aplikacijo in Eon TV, imam pa najcenejši 42" 4K tv.

buick ::

Torej če prav razumem, kupim tv z Android TV in si naložim nanj Eon TV aplikacijo in lahko uporabljam eno od bratovih mobilnih mest ?

jonystar ::

tako je.

NejcSSD ::

Ne. Uporabis 1/1 android tv in ne eno od 5 mobilnih mest ce mas androidtv
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bauci ::

Aplikacijo na TV lahko uporabi samo en uporabnik. Eno od tistih petih (to velja samo za mobilne naprave ne pa za TV) pa lahko uporabiš samo če imaš android box.

buick ::

Potem je android box edina rešitev..

NejcSSD ::

Ali pa modificirana verzija mobilne da dela na android tv - jo imam na miboxu vendar rabis miško
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bauci ::

Seveda ampak to je spet box. Ja box je edina rešitev.

NejcSSD ::

Box z androidtv je to in ne box z mobilnim androidom. Obstaja modificirana mobilna za android tv ki jo sideloadas
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bauci ::

Seveda. Ampak če je tv aplikacija že uporabljena in registrirana na nekem TV ti potem ne bo delala na boxu z androidtv. Ali se motim?

Ales ::

bauci je izjavil:

Seveda. Ampak če je tv aplikacija že uporabljena in registrirana na nekem TV ti potem ne bo delala na boxu z androidtv. Ali se motim?

Na box z Android TV (ali na dejanski TV z Android TV operacijskim sistemom) se naloži EON aplikacija za navaden Android.

Potrebuješ pa za uporabo miško, navadno ali zračno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

bauci ::

Imaš prav. Sem pred časom to probal na Sony tv pa mi ni nobena verzija delala. Sem nabavil Android TV box in je zadeva delala ampak me uporaba "zračne" miške ni prepričala (šla mi je na živce) in sem preprosto opustil zadevo.

Kodrnusa ::

Zakaj ne bi appa castal na tv iz telefona? Lazje najdes vsebine in hitreje kot na tvju... Rabis pa potem tv z androidom in google castom ali gogle tvjem.
Jaz na telefonu najdem kar bi gledal in castam na tv pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

SL4FKO ::

buick je izjavil:

Kot kaže mi crkuje televizor in bo treba nabavit novega.
Zanima me tole:
Sem na T2. Poleg tega, kar nudi T2 bi rad na tem novem tv imel dostop tudi do bratove Telemachove Eon tv.
Kakšen tv potrebujem, je vseeno z Android tv, Smart tv, Google tv?
Ali v tem primeru lahko gledam Eon tv enako kot recimo na računalniku, tablici z njegovim uporabniškim imenom in geslom (torej uporabim eno od njegovih mobilnih mest za Eon tv)?
Ali pa moram uporabiti njegovo prosto mesto za Eon box, kjer rabim kodo od Telemacha?
Vem, da je bilo o teh temah že veliko napisanega a vseeno ne najdem konkretnega odgovora.
Hvala za morebitno pomoč.



T-2 aplikacija na TVju stane nek eur ali 2 na mesec, ko si jo aktiviraš. Seznam podprtih naprav je tukaj:

https://www.t-2.net/aplikacija-t-2-tv-z...

EON aplikacij oz. aktivacij ima tvoj brat 5 na razpolago; poveš mu kodo in on ti aktivira napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SL4FKO ()

NejcSSD ::

Še enkrat pišem, ker očitno za EON ne veste kaj pišete...

Vsak naročnik Telemacha dobi 1 SmartTV licenco (več ni možnih) in 5 mobilnih. Za aktivacijo te 1/1 moraš celo tja poklicat da oni vnesejo.

Če kupiš TV z operacijskim sistemom ki omogoča nalaganje EON aplikacije(npr LG WebOS, Philips AndroidTV itd...) se koristi ta 1 SmartTV licenca.
Za naprednješe obstaja side-load mobilne aplikacije EON na AndroidTV sistem(npr. Sony,Philips), kjer pa potem daljinec ne deluje več, ti pa koristi 1 od 5ih mobilnih licenc.
Lahko imaš tudi glup TV in Xiaomijev AndroidTV s side-loadano aplikacijo ali pa mobilni Android box, kjer koristiš 1/5 licenc. V obeh primerih daljinec ni uporaben.

Pri T2 in Telekom recimo jih lahko poljubno aktiviraš za vsakokratni mesečni dodatek na položnici. Telekom ima NEO Lite samo na AndroidTV, medtem ko T2 na vseh popularnih smart tv sistemih.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Daniel ::

NejcSSD je izjavil:

Za aktivacijo te 1/1 moraš celo tja poklicat da oni vnesejo.


Načeloma se da aktivirat preko moj telemach. Se pa včasih zgodi, da ne zagrabi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15246809 (1006) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136590 (8381) zitrus
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
215875 (5478) buick

Več podobnih tem