» »

Mesečno varčevanje

Mesečno varčevanje

1 2
3
»

korenje3 ::

carota je izjavil:

korenje3 je izjavil:

carota je izjavil:

1. Varčevanje na TRR? Pri 0,05% letnih obresti? Tudi Grki in Ciprčani so imeli denar na banki, dokler niso banke zaprli, na bankomatu pa so lahko dvignili drobiž. Tudi država te z veseljem še enkrat obdavči - najprej takoj na dohodku/dohodnini in nato še pri socialnih prispevkih/subvencijah.

2. Vezava? Evropska centralna banka je že lep čas v "panic mode" in tiska cca 80 (85?) milijard mesečno. Samo vprašanje časa kdaj se bo to še na cenah poznalo. Deutsche bank in Banka Monte dei paschi di Siena sta na zelo tankem ledu - in lahko sprožita naslednjo krizo.

3. Delnice? Ameriške so na vrhu na vrhu balona, ki nima temeljev. Trenutno izgleda, da jih vsi držijo, da bodo koledarko leto lepo zaključili in pobasali dobiček ter jih prodali takoj v novem letu, ali pa pripravili presenečenje za Trumpa, takoj ko stopi v belo hišo. Seveda so tudi take, ki bodo šle v nasprotno smer, a moraš bit v tem.

4. Keš v nogavici? Indijci so imeli lepo presenečenje, ko so jim ukinili 2 največja bankovca. Tudi sicer želijo ukiniti papirnat denar, da bi bili vsi talci bank in negativnih obresti.

5. Nepremičnine - Grki jih na veliko prodajajo, ker ne morejo odplačevati davkov, ki jih je bankrotirana država navila.

6. Zlato je zanimivo na dolgi rok, a ga skušajo na vsak način kriminalizirati, češ da se nepridipravi financirajo z njim.


Osebno imam account pri GoldMoney.com, kjer:
- imaš račun, kjer kupiš poljubno količino zlata (dejansko delež v večkilskih ceglih), npr. daš 10 EUR gor
- za hranjenje do 1 kg ni stroškov, za več pa 0,18% letno
- provizija 0,5% pri nakupu zlata in 0,5% pri prodaji, transakcije znotraj sistema (nakazilo zlata drugim uporabnikom) brez provizij
- dobiš lahko brezplačno debetno MasterCard kartico - v bližnjem Mercatorju sem jo uporabil brez težav in brez dodatnih provizij (za uporabo moraš najprej prestaviti za X-EUR zlata nanjo; 0,5% provizije, lahko iz aplikacije na telefonu),
- z aplikacijo na telefonu lahko nakazuješ zlato drugim uporabnikom brez provizije
- povežeš lahko s Paypalom
- lahko si nastaviš trajnik za vplačilo; nakažeš lahko preko kreditne kartice ali bančnega nakazila
- niso banka
- zlato lahko dobiš tudi v fizični obliki in sicer tako, da za EUR protivrednost pri njih kupiš npr. kovance in ti jih pošljejo (plačaš poštnino in zavarovanje pošiljke). Je pa lažje z bančnim nakazilom nakazat npr. Zlatarni Celje (jo omenjam, ker imajo veliko poslovalnic) in pri njih osebno dvignit.

Vem, da to zgoraj zveni kot reklama, a to ni moj namen, sicer bi pripopal svoj affiliate link (če pa bi kdo kliknil nanj, naj mi piše na ZS).


čist tko, gre se za fiktivno zlato... 8 milijard EUR v zlatu? mislim da ne.
in na sploh smrdi po piramidi.


Ti, ekspert, povej zakaj trdiš, da gre za fiktivno zlato in v čem je piramida. Ne vem kako bi zaupal tvojemu strokovnemu mnenju, če na prvi strani jasno piše, da je bilo za 8 milijard vseh transakcij skupaj od leta 2001 in ne, da hranijo 8 milijard zlata, kot ti trdiš. Imajo pa 1.3 milijona accountov in skupaj 1.3 milijarde EUR zlata (v povprečju za 1000 EUR na account), kar mi ni težko verjeti.

Upam, da me razsvetliš, da poberem svoje prihranke ven dokler ni prepozno.

Prebral sem vse pogoje poslovanja in nisem našel nič sumljivega.
Sem pa našel tole:
- ustanovitelj GoldMoney.com je James Turk.
- poslovni partner je Peter Schiff
- so na seznamu Toronto Stock Exchange
- "Goldmoney Personal and Business are regulated as a Dealer in Precious Metals by the Financial Transactions and Reports Analysis Centre of Canada. Goldmoney Wealth is regulated as a Money Services Business by the Jersey Financial Services Commission.
Both divisions and respective regulatory agencies require us to operate under stringent operating procedures with ongoing compliance, suspicious transaction reporting, tax compliance, anti-money laundering policies, and customer segregation of assets."
- "100%-reserved gold-based"


zato, ker denar ni več vezan na zlato. dejansko lahko kupiš več zlata kot ga je na svetu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

111111111111 ::

@carota:
Mene osebno skrbi slide 20 na: https://www.goldmoney.com/newsroom/inve.... Če družba beleži linerano rast je nekaj krepko narobe, vsaj po hitrem občutku. To je prvo kar pogledam. Grafi so preveč lepi, da bi bili realni. Tukaj so 2 možnosti, glavni igralci igrajo takole: Pri povečani rasti, jemljejo ven, pri zamanjšani, dajejo notri, da zanimanje ne pade. Ko bo vložek dovolj velik...

Zanimiv je tudi njihov citat (slide 18):
With Goldmoney, you're not outside the regulatory system, but you do move outside the central banking system into a secure closed-loop account-based gold settlement network.


Če mi moraš pojasnit zakaj si nisi zunaj regulatorjev, je pri meni znak za alarm.

Vedno pa dopuščam možnost, da se motim in je stvar legit. Zaradi zgoraj napisanih stvari pa se mi zdi stvar preveč tvegana.

korenje3 ::

smrdi po nategu itak.
če nimaš zlatih ploščic z žigom je to tko tko...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

carota ::

111111111111 je izjavil:

@carota:
Mene osebno skrbi slide 20 na: https://www.goldmoney.com/newsroom/inve.... Če družba beleži linerano rast je nekaj krepko narobe, vsaj po hitrem občutku. To je prvo kar pogledam. Grafi so preveč lepi, da bi bili realni. Tukaj so 2 možnosti, glavni igralci igrajo takole: Pri povečani rasti, jemljejo ven, pri zamanjšani, dajejo notri, da zanimanje ne pade. Ko bo vložek dovolj velik...

V dveh letih je šlo število uporabnikov "od oka" gor za faktor 10, tukaj pa je naraščanje "trajnikov". Za 1,2 M uporabnikov. Ne vem dovolj.


Zanimiv je tudi njihov citat (slide 18):
With Goldmoney, you're not outside the regulatory system, but you do move outside the central banking system into a secure closed-loop account-based gold settlement network.


Če mi moraš pojasnit zakaj si nisi zunaj regulatorjev, je pri meni znak za alarm.

Vedno pa dopuščam možnost, da se motim in je stvar legit. Zaradi zgoraj napisanih stvari pa se mi zdi stvar preveč tvegana.


Zgornji citat razumem tako:
- nisi zunaj regulatorjev, ker država še vedno nadzira poslovanje (linke sem dal v prejšnjem postu),
- nisi pa v bančnem sistemu (drugi regulatorji in drugačna pravila igre).

Mimogrede:
Yahoo finance: Goldmoney Inc. Adds the Royal Canadian Mint to Vault Network
- državna kovnica najbrž ne doda vsakega šalabajzerja med svoje partnerje.

carota ::

korenje3 je izjavil:

smrdi po nategu itak.
če nimaš zlatih ploščic z žigom je to tko tko...

Meni pa tvoja mnenja smrdijo, ker sem te vprašal po argumentih zanja in nabijaš dalje brez njih. Moje argumente pa sem ti jasno napisal in te povabil, da najdeš luknjo v njih, tako kot je to konstruktivno naredil Chuapoiz.

Se pa popolnoma strinjam z drugim stavkom, da tega ne moreš enačiti z zlatimi ploščicami/kovanci v roki. Mimogrede, ko imam keš za ploščico, jo kupim, ko mi ostane kaj drobiža, pa položim na GoldMoney - tako da delam oboje.

Furbo ::

111111111111 je izjavil:

Je hranilne vloge garantirala Grčija ali EU? 100.000€ ti garanitira EU monetarna unija ( Direktiva 2014/49/EU ), če pade NLB bo depozite vrnila ljudem EU iz sklada za jamstvo, ki ga pri nas upravlja Banka Slovenije. Do 94 leta pa si imel garantirano natanko 0 SIT, do 2009 je bil znesek 50.000€ potem pa 100.000€. Tako da ti povračilo denarja garantira EU direktiva in EU sklad za jamstvo, v katerega vplačujemo vsi evropejci, preberi literaturo. Pa hvala za klobase.

Kako ti bo impotentna EU, ki je dizajnirana za srkanje denarja, vrnila denar?
Verjetno ga lahko natiskajo dovolj, tudi če vse EU banke propadejo, koliko bo pa vreden, je pa drugo vprašanje.

Eni se blazno zanašate na garancije birotatskih ustanov, jaz sem pa mnenja, da so vredne manj kot papir, na katerem so napisane.
Te 'garancije' so bile samo začasni ukrep, da se prepreči beg denarja iz EU bank, ki skoraj vse orenk škripljejo. In glej, ljudje so nasedli. Isto kot na razne 'garancije' v trgovinah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

telexdell ::

111111111111 je izjavil:


Je hranilne vloge garantirala Grčija ali EU?...
MOgoče bi bilo dobro prebrati zakaj imamo ATVP? Noben DZU ne more iti na 0 čez noč...


EU zgolj predpisuje, kaj morajo garantirati nacionalne narodne banke. Zato je za hranilne vloge v Grčiji garantirala Grčija in ne EU. EU je Grčiji nudila denarno pomoč v zameno za določene spremembe na celi paleti področij.
Sklad ne more pasti na 0 preko noči, lahko pa pade v tednu ali dveh. Nenazadnje je pri nas propadla že cela vrsta skladov preko katerih so želeli tajkuni pokrasti tovarne.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

korenje3 ::

carota je izjavil:

korenje3 je izjavil:

smrdi po nategu itak.
če nimaš zlatih ploščic z žigom je to tko tko...

Meni pa tvoja mnenja smrdijo, ker sem te vprašal po argumentih zanja in nabijaš dalje brez njih. Moje argumente pa sem ti jasno napisal in te povabil, da najdeš luknjo v njih, tako kot je to konstruktivno naredil Chuapoiz.

Se pa popolnoma strinjam z drugim stavkom, da tega ne moreš enačiti z zlatimi ploščicami/kovanci v roki. Mimogrede, ko imam keš za ploščico, jo kupim, ko mi ostane kaj drobiža, pa položim na GoldMoney - tako da delam oboje.


se vidimo ko boš prosil za argumente - kako dobiti denar nazaj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Spajky ::

Zlato : nakup fizičnih investicijskih certificiranih ploščic vedno, ne "ETF"-jev (papirjev) pri pooblaščenem prodajalcu/banki pri nas! Pa v vsaj "domači sef"!...Ko se nabere za 50g, kupiš eno ploščico! Razlika med nakupno (+3,5%) in prodajno ceno (-1,5%) glede na trenutno borzno = TL 5% (kao manipulativni stroški!) = zaslužek posrednika/banke pri tej transakciji in pri tem apoenu.

Ko se jih nabere za vsaj minimalno 10k€ pa še najem sefa v trezorju v banki! (pod 100€ vseh stroškov za najmanjši letno) ;)

Torej, da si finančno/računsko (€) na nuli, mora cena zlata porast za teh 5% pri taki ploščici ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kiFni ::

bitcoin... za malo daljši rok ali pa tudi ne. kdor je lani spomladi/poleti kupil, vrtel se je okrog 180$... se mu danes zelo smeje.

Furbo ::

In po kakšni logiki ga potem omenjaš zdajle?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kiFni ::

zato ker bo po kakšnem letu tisti z nakupom 180, še bolj vesel. za hitri zaslužek nikol ni pravi moment, za daljši čas pa že, tudi pri 500 so govorili da je prepozno. treba je malo raziskovati in slediti sceni, novicam... sicer se pa vsak sam odloči.

Jerry000 ::

kiFni je izjavil:

bitcoin... za malo daljši rok ali pa tudi ne. kdor je lani spomladi/poleti kupil, vrtel se je okrog 180$... se mu danes zelo smeje.

Sam sem kupil ETH, ICO in LSK...upam da bo kaj na doooolgi rok :)

111111111111 ::

telexdell je izjavil:


EU zgolj predpisuje, kaj morajo garantirati nacionalne narodne banke. Zato je za hranilne vloge v Grčiji garantirala Grčija in ne EU. EU je Grčiji nudila denarno pomoč v zameno za določene spremembe na celi paleti področij.

Prosim preberi moj post, da se nacionalne banke vključujejo v shemo vračanja depozitov v primeru težav, to ni domena države.

telexdell je izjavil:


Sklad ne more pasti na 0 preko noči, lahko pa pade v tednu ali dveh. Nenazadnje je pri nas propadla že cela vrsta skladov preko katerih so želeli tajkuni pokrasti tovarne.


Torej ne boš imel težav našteti te sklade (prosim naštej sklade in podjetje ki ga je upravljalo).

Furbo je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Je hranilne vloge garantirala Grčija ali EU? 100.000EUR ti garanitira EU monetarna unija ( Direktiva 2014/49/EU ), če pade NLB bo depozite vrnila ljudem EU iz sklada za jamstvo, ki ga pri nas upravlja Banka Slovenije. Do 94 leta pa si imel garantirano natanko 0 SIT, do 2009 je bil znesek 50.000EUR potem pa 100.000EUR. Tako da ti povračilo denarja garantira EU direktiva in EU sklad za jamstvo, v katerega vplačujemo vsi evropejci, preberi literaturo. Pa hvala za klobase.

Kako ti bo impotentna EU, ki je dizajnirana za srkanje denarja, vrnila denar?
Verjetno ga lahko natiskajo dovolj, tudi če vse EU banke propadejo, koliko bo pa vreden, je pa drugo vprašanje.

Eni se blazno zanašate na garancije birotatskih ustanov, jaz sem pa mnenja, da so vredne manj kot papir, na katerem so napisane.
Te 'garancije' so bile samo začasni ukrep, da se prepreči beg denarja iz EU bank, ki skoraj vse orenk škripljejo. In glej, ljudje so nasedli. Isto kot na razne 'garancije' v trgovinah.


Trenutno je EU najbolša infrastruktura, ki jo imamo in se na njo v dobrem in slabem znašamo, zato smo šli v to. IMO je še vedno bolje, da se je bančni sistem preživel, kot da bi ga sesulo prestrašeno ljudstvo. Se strinjam, da so banke pokvarjene, ampak so trenutno najboljši sistem, ki ga imamo in smo precej odvisni od njega.

Če se EU potopi, se bodo potopile tudi depozitne vloge. :) To pa že za druge velike igralce postane problem.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Zakaj je bolje, da je preživel? Ker nas je to drago stalo? Ker smo zato dobili višji DDV?
Naj bi pustili banke crkniti, nekatere bi preživele, dobili bi nove, zdrave.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Naivnež.

Kolaps bank pomeni vrsto let hude recesije. Se iz zgodovine nisi naučil ničesar?

bobby ::

@carota
@korenje3

Korenje3 glede tega, kar carota razlaga, ima carota osnove kar prava.

GoldMoney v tem primeru je by the book. Ima sedez, ki ni v davcni oazi, je gold backed (googlej-ce ne ves kaj to je) in pa glede na zgodovino samega zlata in njegovega mediana bom rekel, da ima kar prav.

@carota lahko na zs, mi das kaksne poanterje glede XAU, sem ga sele pred kratkim opazil. Sem bolj silver bug :) pa kolikor sedaj berem, mogoce,...

Ps, v recesiji amo v povprecju vsakih 6 let, in ta zadnja, ki jo slovenceljni se vedno izvajamo, je prakticno ze pred pragom nove, obvezniske krize in mi poslusamo po tv, da se je kriza koncala,... Clovek se lahko samo smeji.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Furbo ::

jype je izjavil:

Naivnež.

Kolaps bank pomeni vrsto let hude recesije. Se iz zgodovine nisi naučil ničesar?

Aha, to pojasni blazno gospodarsko rast v Sloveniji te dni.

Ja GoldMoney je v redu firma, samo ne računati na to, da bi ven dobil kako fiziko, minimalne količine gredo v tem primeru v milijončke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

jype ::

Furbo> Aha, to pojasni blazno gospodarsko rast v Sloveniji te dni.

Ti imaš očitno res slab spomin, ali si pa tako mlad in imel tako slabe učitelje zgodovine, da ne pomniš recesije in njenih posledic.

Furbo ::

Ničesar negativnega ne bi bilo, folku, ki itak ne ve kam z denarjem in jim plesni na banki bi ga pač pobrali, ostali še opazili ne bi.

Ne bi pa bilo varčevanja (ki ga itak ni za JU), višjega ddv itd..

To da so banke sploh potrebne za karkoli je itak en mit, isto kot da propad kakšne pomeni konec gospodarstva.. larifari.

Vse skupaj bi komot nadomesti en spodoben blockchain.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

jype ::

Furbo> Vse skupaj bi komot nadomesti en spodoben blockchain.

Ja, bi - in eventuelno tudi bo.

Dokler ne, bodo pa kolaps bank spremljale resne recesije, zaradi razlogov, ki so ti očitno tuji.

krneki0001 ::

Večina firm vzame kredit zato da lahko kaj naredi, celo apple ni izjema. In za to so tukaj banke.

Res pa da je večina banka daleč od tistega kar bi morale biti.

jype ::

Pa niso samo posojila - poslovanje brez bank bi terjalo ogromno dela s postavitvijo alternativnih oblik prenosa denarja. Že samo zamenjava banke je lahko za srednje veliko podjetje združena z ogromnimi stroški, kaj šele v primeru, da je niti ne moreš načrtovati vnaprej.

karafeka ::

jype je izjavil:


Kolaps bank pomeni vrsto let hude recesije. Se iz zgodovine nisi naučil ničesar?


Kako je bilo na Islandiji?
So se banke tam reševale?
Kakšno rast bdpja imajo zdaj?


Kako je bilo v Grčiji?
So se banke tam reševale?
Kakšno rast bdpja imajo zdaj?

jype ::

Seveda so se islandske banke reševale, in to celo s tvojim denarjem, čeprav Islandija sploh ni del EU.

Edina bistvena razlika je, da islandija tujcem ni garantirala bančnih vlog, zaradi česar bodo z UK še dolgo skregani, ter da je islandija večino leta podobna zmrznjeni Ljubljani, zato se ni nihče dovolj sekiral, da bi jim na podlagi te količine dolgov diktiral politiko.

Njihova gospodarska rast je bila tudi prej podobna kot je zdaj, pa grška tudi ni bistveno drugačna, kot je bila v preteklosti. Strukturnih težav se ne da rešiti zgolj z dolivanjem denarja na ogenj.

Kozmetična razlika je tudi: Islandija je zaprla šefe tistih bank, ki so izvajale protizakonite prakse.

Furbo ::

Žal nihče ne pomisli, da bi naredil red v bankah in potem te sploh ne bi potrebovale pomoči in ne bi bilo potrebno ljudem krasti prihranke in jim oteževati varčevanje izven 'sistema'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Ja, to vse drži, ampak banke so, podobno kot ceste, trenutno del infrastrukture, brez katere je kakršnokoli poslovanje močno oteženo.

Seveda obstajajo industrije, ki lahko delajo mimo tega, a ljudi, ki bi bili ob kolapsu bank ob svoj vsakdanji kruh, čeprav ne delajo v financah (temveč npr. v turizmu, proizvodnji ali storitvenem sektorju), to niti ne zanima preveč.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148191 (11249) kombinezon
»

Sef (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6013374 (11564) Smrekar1
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423632 (18771) Heisenberg
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7015993 (13118) MIHAc27
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313596 (10333) Invictus

Več podobnih tem