» »

Kaj malicate v službi

Kaj malicate v službi

1
2
3

hr_natakar ::

Ne. Ampak mors vedet kako jest. Mors vedet katere vrste hrane ne smes mesat pa bo vse uredu.

Ben Dover ::

Z vilico ali žlico? Chopsticks maybe?

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Noben te ne sili pojest 250 gramov naenkrat. Sem samo omenil, da ima vrecka 250 gramov. Lahko jo imas za vec dni.

Ben Dover ::

hr_natakar je izjavil:

Noben te ne sili pojest 250 gramov naenkrat. Sem samo omenil, da ima vrecka 250 gramov. Lahko jo imas za vec dni.


Govora je blo o tem kako pojest za 2500kcal oreščkov in sadja ali zelenjave. Ti očitno ješ kot krava, tko 15ur na dan?

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

lol, ne, sej pravim , da nisem dosleden tem nasvetom. Drgac pa ne vem zakaj rabis toliko kalorij zgolj iz oreskov in sadja? Kaj gres med frutarijance? Kot sem dejal, ni priporocljivo. Rabil bos tudi kaksen topel obrok pa malo bolj raznovrstno prehrano. Kak dan sicer lahko, za daljse obdobje pa ni priporocljivo.

Ben Dover ::

Pa če si rekel, da je sončna energija važna.. Kaj zdaj? Hočem živet zdravo, čist si me zbegal zdaj.. Naročil sem že 30kg oreščkov, zdaj pa spet drugače... Ahhhhh

Napiši kaj si danes pojedel, da malo vidim kako je treba prosim..

Zgodovina sprememb…

marvin42 ::

250 g oreščkov pojest pa ja ni noben problem.
Mostly Harmless

Kvinta ::

Nimam več idej kaj jesti.


Jaz sem dolga leta jedel vse pasirano ker pač drugač cajta ni blo enostavno spiješ v 10-30 sekundah pa rešeno recimo gpvedina ,pire ,omaka + brokoli pa vrjamete al ne mi je vseeno >:D
A.C.A.B

kuall ::

cajta ni bilo? jaz si vzamem urco za malco, kakšnih 30 sekund, si zmešan?

Utk ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.

A niso v Ljubljani 50% višje plače kot drugod? V čem je problem?

Ne niso. To se žal v Sloveniji ni uveljavilo...

Sam sem si v službo nosil en mini sendvič, da malo potešiš najhujšo lakoto. Kosilo sem jedel potem doma. Pač nisem visel v službi do 17h ali dlje...

Ko se treba kurčit z neko kramo, je vsak denar na tem forumu drobiž, 150 evrov na mesec za hrano je pa problem.

feryz ::

Buh te usliši. Pri nas imamo 150 evrov mesečno glih za nutelo. Ok, 100, da ne pretiravam.

Utk ::

Gre se za to kaj poješ v službi, ostalo je drug problem. 22 delovnih dni x 7 evrov je 150. Sej niti hrana od doma ni čisto zastojn.

ATRUM ::

Oh madona kako seje ta debata razvila ...

Utk je izjavil:

Gre se za to kaj poješ v službi, ostalo je drug problem. 22 delovnih dni x 7 evrov je 150. Sej niti hrana od doma ni čisto zastojn.

150 € je veliko in ne hrana doma ni zastojn ampak ni 7 eur en obrok na osebo za 7eur skuham za 4 člansko družino dober obrok z solato...

No zanimalo me je kaj si nosite za malico v sužo in vidim da razen brihtola ne konzumirata kaj drugega preveč.

ideja z obilnim zajtrkom je dobra ampak mi nekako ne znese čez dan do 17-18, če je do 16 ni nek problem.
Tune in solate iz piksne so ok ampak nemorem tega več kot 1x na teden mi ne sede, nemorem ponavljati ... zato tudi iščem navdih in ideje...

Lazanje pripravljene sem že probal pa niso ravno užitne.

Utk ::

150 € je veliko in ne hrana doma ni zastojn ampak ni 7 eur en obrok na osebo za 7eur skuham za 4 člansko družino dober obrok z solato...

Pol bodi pa doma in kuhaj. Mislim, rad bi bil pošten in jeben. Ne bi plačal, ne bi sam nosil, ker itak ne veš kaj, kar imajo za kupit za mali denar je pa zanič.
Če bo kdo našel magično hrano za 2-3 evre na dan, ki bo podobna hrani, potem kar naj sporoči nekdo to še meni...

ATRUM ::

wow... 20kg po 5 eur teletine 100 eur in to imam za 2 meseca golažev, juhic, zrezkov ...
samo nutelo mogoče 1x na dva meseca kupimo.

feryz je izjavil:

Buh te usliši. Pri nas imamo 150 evrov mesečno glih za nutelo. Ok, 100, da ne pretiravam.

hipertija ::

Špeh, klobase in hrano, da smrdi v jedilnici še dolgo v popoldan.
Prekle za kurnk

jabe ::

Dejansko ni druge. Ali kuhaš doma, pa naslednji dan v tuperveru prineses, ali kupuješ sendviče po 2 evre, ali malicas nekje za 7 ali pa ne ješ nič.

Ta pridni, ki bi radi, da je tudi kolikor toliko "zdravo", veš da ti bo všeč, hkrati pa poceni, delajo prvo varianto. Sploh če je še možnost kake mikrovalovke za pogreti. Sem že videla take in se čudila. Drugi se gremo ostale 3 variante. Jaz osebno zadnjo. Res pa je da imam kratke delovnike. Razen en dan v tednu sem 12 v službi, takrat grem vmes nekam na malico, ki je pa kosta 10 evrov.

IL_DIAVOLO ::

Sendvic za 2 evra? Ce pa si doma pripravis 2 za 1 evro. Vazno da je zelenjava in sadje poleg.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmaugy ::

Za malico/kosilo se splača iti jest ven nekaj toplega, morda na žlico, ker vsak dan jest nekaj hladnega/pogretega ob tem času je recept za zdravstvene težave kmalu v prihodnosti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

qwertyy ::

Jaz mam zadnje 2 leti to kar urejeno. Navadil sem se jesti zjutraj, tako da sem že ob 6:00 lačen in lahko zmečem kaj vase. Največkrat kakšne ovsene kosmiče s chia semeni, zamrznjenimi borovnicami itd. Potem kakšna jajca, peanut butter in toast, grški jogurt, kak bolj "zdrav" sendvič, skuše iz konzerve itd.

Potem sem kar nekaj časa sit in si v službo vsak dan nesem samo sadje (hruške, jabolka, breskve, grozdje, čisto odvisno, vsak dan kaj drugega, imam ga kar veliko na zalogi in ga kupim vsak teden do dva). Kdaj si narežem v posodico, kdaj pa pač jem kar tako kot je. V službi imam še kakšno vrečko oreščkov kadar sem malo bolj lačen, to je pa večinoma to.

Na ta način z lahkoto zdržim in si kosilo potem naredim doma. Sem pa tudi s časom zoptimiziral kosila in sedaj porabim za dokaj zdrav obrok cca 30 min. Ob 16ih torej ponavadi že jem, doma in lepo v miru.

harvey ::

zmaugy je izjavil:

Za malico/kosilo se splača iti jest ven nekaj toplega, morda na žlico, ker vsak dan jest nekaj hladnega/pogretega ob tem času je recept za zdravstvene težave kmalu v prihodnosti.

Topel obrok sam po sebi, še ni garant, da je boljši od hladnega samo zato ker je topel. To je neko arhaično dojemanje prehrane naših babic.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

IL_DIAVOLO ::

zmaugy je izjavil:

Za malico/kosilo se splača iti jest ven nekaj toplega, morda na žlico, ker vsak dan jest nekaj hladnega/pogretega ob tem času je recept za zdravstvene težave kmalu v prihodnosti.


Morda, ce si vajen se zraven pit kafe in pepsi iz avtomata. Kako bi ti skodovala hladna malica s svezim sadjem in zelenjavo iz hladilnika, pa bos samo ti vedel. Dejansko je bolj blagodejno za zelodec, kot kakšnen pasulj ali pohano meso.

Je bolj škodljivo v mikrovalovni pogreta predpripravljena hrana, po moznosti kje na toplem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Alayne ::

Vsaj 2x na teden solata ( s trdo kuhanim jajcem/feta sirom/tuno), menjujem, da se ne navelicam. Trenutno jemo veliko paradiznikove, ker je sezona.

2x tedensko delam domace pite (burek stil) spinacno ali mesno. Kupim vleceno ali listnasto testo, preprazim meso ali spinaco na malo cebule, zacinim, dodam sir spinacni, zavijem in specem. Je manj ko 30 min dela in nasiti vsaj 2 osebi. Zraven kako sadje.

1x tedensko je potem po izbiri nekaj kar v vecji kolicini pripravim ob nedeljah in zmrznem. Ponavadi na zlico (golaz, curry, cili con carne, minestre...). Ko naredim bolonjsko jo naredim vsaj 2litra in je potem enkrat za lazanjo in enkrat za testenine.

Ko nimam casa jem ovsene kosmice+jogurt+sadje+orescke ali instant cup soup + kos kruha.
Ni popolno, je pa cenovno ucinkovito in meni okusno.

njyngs ::

Skoraj vsaka štacuna dandanes ponuja tople malice. Primer iz špara: polovica v pečici pečenih prsi (cca 200-300g) stane od oke dva evra. Če vzameš zraven srednjo mešano solato je to še dober evro. Še kak kos kruha, po možnosti polnozdrnatega, je tudi cca evro. Torej prideš za cca 4-5eur gladko skozi in imaš lep kup beljakovin, solato pa še OH. Se napokaš ko car. Podobna zgodba z eleclercom, kjer imaš kup različnih malic in prilog.

Včasih sem vsakodnevno od doma nosil že pripravljeno hrano (meso z različnimi prilogami), ampak je to izjemno zamudno in sitno vsak teden 1x/2x/3x pripravljat, hkrati pa še več posode umažeš. Zdaj prakticiram to, da s sabo odnesem če ostane kaj od vikenda.

Se pa čudim tistim, ki kljub plačani malici ne jejo ničesar ali pa vsak dan lačni grickajo neke bedarije, ki niso M on malice. Pa en je celo rekel, da si malice spasira in jih spije v par sekundah. Srsly...

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za malico/kosilo se splača iti jest ven nekaj toplega, morda na žlico, ker vsak dan jest nekaj hladnega/pogretega ob tem času je recept za zdravstvene težave kmalu v prihodnosti.


Morda, ce si vajen se zraven pit kafe in pepsi iz avtomata. Kako bi ti skodovala hladna malica s svezim sadjem in zelenjavo iz hladilnika, pa bos samo ti vedel. Dejansko je bolj blagodejno za zelodec, kot kakšnen pasulj ali pohano meso.

Je bolj škodljivo v mikrovalovni pogreta predpripravljena hrana, po moznosti kje na toplem.

1. Zelenjava in sadje iz hladilnika, ful zdravo za želodec. Not. Itak pa mora vsak sam vse sprobat in potegniti lastne zaključke. Poleg tega zelenjava in sadje meni ne zadostujejo.
2. Hrana iz mikrovalovke zame ni bila mišljena kot tista “topla hrana” iz mojega posta.

Kot rečeno v točki 1, vsak slej ko prej sam pogrunta, ko mu lastno telo pokaže, po kakšni hrani so zdravstvene težave in po kakšni ne.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Ben Dover ::

Meni težave povzroča hrana s premalo sončne energije, takoj opazim ali je solata rastla na sončni lokaciji ali ne.

zmaugy ::

harvey je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za malico/kosilo se splača iti jest ven nekaj toplega, morda na žlico, ker vsak dan jest nekaj hladnega/pogretega ob tem času je recept za zdravstvene težave kmalu v prihodnosti.

Topel obrok sam po sebi, še ni garant, da je boljši od hladnega samo zato ker je topel. To je neko arhaično dojemanje prehrane naših babic.

Ko nisi več najmlajši, te telo samo opozori, kaj mu odgovarja in kaj ne. Naenkrat ti pašejo tudi določene stvari po “arhaičnem dojemanju prehrane naših babic”. Konec koncev so babice bile dlje na svetu, kot je kakšen tridesetletnik.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

IL_DIAVOLO ::

Tudi meni ne zadostuje, jo jem poleg suhe/hladne malice. Je pa dal dober predlog njyngs@. Marsikdo bi jedel bolj zdravo za neko ceno, ker casovno res ni vredno da se hebes z malico vec kot 15 min.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Babuskha knows best

zmaugy ::

njyngs je izjavil:

Skoraj vsaka štacuna dandanes ponuja tople malice. Primer iz špara: polovica v pečici pečenih prsi (cca 200-300g) stane od oke dva evra. Če vzameš zraven srednjo mešano solato je to še dober evro. Še kak kos kruha, po možnosti polnozdrnatega, je tudi cca evro. Torej prideš za cca 4-5eur gladko skozi in imaš lep kup beljakovin, solato pa še OH. Se napokaš ko car. Podobna zgodba z eleclercom, kjer imaš kup različnih malic in prilog.

Včasih sem vsakodnevno od doma nosil že pripravljeno hrano (meso z različnimi prilogami), ampak je to izjemno zamudno in sitno vsak teden 1x/2x/3x pripravljat, hkrati pa še več posode umažeš. Zdaj prakticiram to, da s sabo odnesem če ostane kaj od vikenda.

Se pa čudim tistim, ki kljub plačani malici ne jejo ničesar ali pa vsak dan lačni grickajo neke bedarije, ki niso M on malice. Pa en je celo rekel, da si malice spasira in jih spije v par sekundah. Srsly...

Sem spregledal, ja, to s pečenim mesom v trgovinah je kar Ok rešitev. Sam sem se tega precej posluževal pred korono.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hr_natakar ::

Mnogi odsvetujejo pripravljanje malic v mikrovalovki. Ze dolgo casa je znano, da stevilne raziskave kazejo, da hrana pogreta v mikrovalovki ni tako varna. Svetujem, da si preberete vsaj spodnji clanek.
https://vizita.si/alergije/jedi-iz-mikr...

Seveda je hrana pogrete v mikrovalovki videti normalna. Ampak ce bi gledali na celicnem nivoju, bi videli obcutno razliko.

Spura ::

hr_natakar je izjavil:

Mnogi odsvetujejo pripravljanje malic v mikrovalovki. Ze dolgo casa je znano, da stevilne raziskave kazejo, da hrana pogreta v mikrovalovki ni tako varna. Svetujem, da si preberete vsaj spodnji clanek.
https://vizita.si/alergije/jedi-iz-mikr...

Seveda je hrana pogrete v mikrovalovki videti normalna. Ampak ce bi gledali na celicnem nivoju, bi videli obcutno razliko.

Kaksne ocitne lazi. Jst ne morem verjet cemu vse verjamete. Linkan clanek se zacne:
V Angliji so opravili zelo zanimivo raziskavo z mačkami. Poskusne živali so lahko izbirale med različnimi vrstami hrane in vodo. Vendar so raziskovalci vso hrano in vodo pred hranjenjem na kratko, za deset sekund, pogreli v mikrovalovni pečici. Rezultati raziskave so bili šokantni, saj so vse živali po treh tednih poginile zaradi podhranjenosti, čeprav so se ves čas prenajedale.
Ja itak, v treh tednih so vsi macki pocrkal ker so jim z mikrovalovko za 10 sec grel vsak obrok. Kok moras bit debilen da verjames temu in da potem naprej beres ta clanek in verjames navedbam. A je ta raziskava citirana? Seveda ni. Poleg tega seveda notri trdi da mora hrana biti ziva, kar je seveda kompletna neumnost.

In za piko na i, pise da so najboljse jedi tiste ki so pripravljene na ognju, ironicno ravno odprt plamen na mesu proizvaja policiklicne aromaticne ogljikovodike, ki pa so dejansko karcinogeni.

Internet je res razkril kaka poplava znanstvenih analfabetov in straight-up debilov je v splosni populaciji. O raku in mikrovalovkah pa sanjajo ze 50 let in nihce nima niti trohice dokazov v to.

zmaugy ::

Mikrovalovka po mojem ni OK za pogret hrano iz hladilnika, ker to gretje ne traja dovolj dolgo in se stvar ne prekuha dovolj.
Vse ostalo se mi zdi da je larifari.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

buttcrack ::

Iz hladilnika vzameš pol ure prej, da pride na sobno potem pa za minutko v fabriko raka pa je.

Rok Woot ::

Ben Dover je izjavil:

Kaj pa če naredim piškote iz skanka? A to šteje?


To je zelo škodljivo. Priporočam, da jih pridem iskat, jih bom varno odstranil.

UniBra ::

IOW, famozna "slovenska kuhinja" je prišla na svoje.

Meso si pošilja strupene mikropozdravčke skozi menzo.
Seveda ti ne gredo brez obveznega x-ray & RF obsevanja.
KAko drugače bi diagnosticirali "raka" čez denimo 6 mesecev ?

A to je nepomembno.
Glavno je, da vsi lahko "volijo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UniBra ()

Ben Dover ::

Danes je bil lep dan, hlev pokidan je, zdaj lahko počivam samo nogo od postelje moram poiskat pa krava se mi gon.

Ampak glavno da ne boli. Ključe od traktorja sem pozabil v gostilni.

Zgodovina sprememb…

UniBra ::

Skrbi za to kravo.
Kaj bi šele bilo, če bi moral malicat v službi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UniBra ()

cortez ::

Spoštovani, koliko časa imate za malico / kosilo ?

IL_DIAVOLO ::

Kolko si vzamem, nikoli manj kot 30 min in nikoli vec kot 1h.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Jem na delovnem mestu, ker sem steber firme.

Csharp ::

Jaz že nekaj mesecev delam od doma in kuham kosilo. Če delovni proces omogoča, sem lahko pri mizi tudi po 2 uri. So pa kdaj dnevi, ko mi nekdo ravno med kuhanjem kosila organizira nek sestanek in potem jem kar poleg računalnika. Kadar pa delam v pisarni na lokaciji, imamo samo 100 metrov stran odlično menzo, kamor zahajajo tudi zaposleni z drugih pisarn. Vsak dan imaš 4 različne menije (vsak slabih 5 eur) in vsameš kosilo, ki ti ustreza. Po kosilu lahko vzameš še kakšno sadje ali prigrizek. Firma vse to časti.

Sem pa na prejšnjih delovnih mestih videl že vse sorte malic. Od tega, da si moral nosit s seboj. Do tega, da si moral v eno stran hodit po 10 minut, da si se vrnil z enim sendvičem, krofom ipd. V dveh firmah sem se moral celo voziti z avtom v eno od bližnjih restavracij. Porabiš 5 minut za vožnjo, vidiš da imajo polno, porabiš dodatnih 10 minut za vožnjo v drugo restavracijo, 5 minut čakaš na postrežbo in nazadnje 10 minut zamudiš na delovno mesto - kar pomeni podaljševanje delavnika. Za nameček je firma krila samo strošek malice, bencin pa je šel iz mojega žepa.

Ko vidim kakšne oglase za zaposlitev, kjer bluzijo o neomejenih kavicah, super malicah in vsak dan svežem sadju, se samo nasmejim. Ne ponujajo niti pol toliko kot imam sedaj.

jocoj ::

Firma plača, ker mora in ne, ker časti. Srečo imaš pa da je menza, s katero si zadovoljen, blizu. Ampak vsake menze se človek enkrat naveliča. Itak se vrtijo povsod eni in isti meniji...

chaddicus ::

kar pač majo v menzi v fabrki in vidim še vnaprej kaj bo in če bodo na meniju pomije imam s sabo kak jogurt banano, tuno, kruh....

sicer pa ponavadi požrem v 10 minut in potem še pol ure luftam, če mam pa srečo, da garači vse pridno delajo in proizvodnja teče pa luftam po malci do konc šihta.....

widj3098dj32 ::

Folk hodi zret pa pit na siht, ni cudno da je vedno vec pujsev. Razumem tiste ki delajo fizicno, ne pa geekov za mizo.

Kayzon ::

Ljudje v sluzbi ne znajo sploh jesti normalno,razne sendvice tolcejo pa coca cole namesto da si skuhajo vnaprej za par dni pa jejo normalne zdrave obroke.

zmist ::

ATRUM je izjavil:

Torej to je bolj vprašanje za tiste ki si nosite malico seboj.
Nimam več idej kaj jesti.

Razne pekarne in podobno odpade tega nebom jedel.

- velikokrat si pripravim mešano solato z ostanki mesa če je kaj od prejšnjega dneva ali pa skuham jajce ali dva pa narežem noter.
- zeljna solata je dobra samo nemoreš pogosto.
- razne kombinacije z rižem in zamrznjeno zelenjavo si pripravim večer prej pa dam v hladilnik.
- da bi ostalo veliko od večerje je redkost ker smo 2 odrastla in dva otroka kuhamo pa nekako ravno pravo količino .
- testenin ne rad jem pa tudi doma jih redko pripravimo.
- kakšne juhice so super ampak da bi namensko jih pripravljali za malico je preveč zamudno.
- naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.
- kruhi in sendviči jih ne prakticiram mi ni do tega

torej kaj vi jeste prosim napišite mogoče dobimo kakšne ideje še drugi.


- velikokrat si pripravim mešano solato z ostanki mesa če je kaj od prejšnjega dneva ali pa skuham jajce ali dva pa narežem noter.
Ogabno, odnehaj.

- zeljna solata je dobra samo nemoreš pogosto.
Kombiniraj s fizolom, naredi jo iz ohrovta namesto zelja. Solato si ne pripravi vnaprej (razen zeljnate), v sluzbo si odnesi kis in olje, prinesi svezo oprano solato in si jo naredi sproti. Za malo vec dela, narezi radic, skuhaj (prevec) krompir, se vrocega vrzi v posodo narezanega / na pol spestanega, dodaj zenf, malo vode, sol, olje, kis, poper (+ whatever zacimbe), vrzi na radic, ce imas cas pusti, da zadeva malo odstoji. Mlada spinaca. Feta sir v poljubno solato.

- razne kombinacije z rižem in zamrznjeno zelenjavo si pripravim večer prej pa dam v hladilnik.
Probaj se z leco, kvinojo; uporabi v enakih receptih, enako kot kot riz, edino kvinojo najprej namakaj pol ure v vodi in potem temeljito speri

- da bi ostalo veliko od večerje je redkost ker smo 2 odrastla in dva otroka kuhamo pa nekako ravno pravo količino .
/

- testenin ne rad jem pa tudi doma jih redko pripravimo.
Zdajle za poleti, skuhas kaksne "polzke", dodas grah, zalijes z jogurtom, posolis (zraven pase vse od kurkume, do currya, celo zenf v zmernih kolicinah), pusti cez noc, zjutraj se dodatno zalij z jogurtom, ker se bo zadeva cez noc napila.

- kakšne juhice so super ampak da bi namensko jih pripravljali za malico je preveč zamudno.
Rezanje zelenjave 15 minut, 15 - 30 minut kuhanja, na koncu lahko spustis cez palicni mesalnik, ce si dodal dovolj skroba (beri: krompir).

- naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.
Odvisno od place.

- kruhi in sendviči jih ne prakticiram mi ni do tega
Dopizdijo, ampak recimo, mozarela, paradiznik, bazilicni pesto, olive, list necesa kar hrusta (recimo solata, radic), zadevo na trdno zavijes s folijo, da se "prepajsa". Potem imas pa variacije, poglej kako se naredi falafel in naredi enako samo kot polpet (pa pac ne v olje ampak na ponev; nasplosno lahko iz zelenjavnih polpetov delas cela cuda), popeces gobe in notri z njimi, razni namazi (skuta, cebula, rdeca paprika, bucno olje; korosci bojo to poznali, zavijes malancan v folijo, ga cmaris v pecici 2 uri, odvijes in z zlico postrgas vsebino, zmiksas s cesnom,...). Mlada spinaca. Ce bos take sendvice jedel enkrat na teden in jih veselo rotiral v raznih kombinacijah, ostale dni pa jedel nekaj od zgoraj, ne bo nobenih tezav.

Nisem nikjer omenjal mesa, ker imajo slovenci predvsem pomanjkanje idej pri uporabi zelenjave. Bos ze ugotovil kje se list prsuta notri vreci. Mimogrede, fino se da slepat na razne veganske in vegetarianske strani, pac zatlacis zraven se poljubno salamo, meso,...

Za pozimi, vzami si v soboto 2-3 ure casa in kuhaj. Struklji, polnjene paprike, ponjene bucke, filani in ocvrti jalapenoti,... kupe jedi je, ki se jih da pripravit v enormnih kolicinah in potem zmrzniti v vrecke, odtalijo se ti do malice, potem samo pogrejes. Pa nisem niti zacel s polentami, ajdo,... ma knjigo bi lahko napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

zmist ::

Sem zacel pisat, pa je se toliko idej, samo ena, tam pri sendvicu, nabavi tortilje (ali jih naredi, poisci po netu, ni bolj zakomplicirano od palacink ali pa kar naredi palacinke, das v testo zacimbe, recimo garam masala ali pa kumin (ne KUMINA!) ali pa cesen, ali pa cebulo, ali pa..., polnis s sirom, salamo, mesom, prsutom, solato, spinaco,... spet ne zmanjka sestavin.

Za pozimi seveda nujno jota, sarma,... vse lahko nakuhas za cel mesec in zmznes v vreckah, ma se bos ze znasel. Bottom line, najdi vegetarianske jedi in vkorporiraj meso, pa ne bos nikoli jedel dolgocasnih jedi. Pa zelo verjetno, ce nisi totalni antitalent bo precej bolj dobra in zdrava hrana kot se danes v menzah je (kupijejo sestavine pred rokom trajanja ipd.). Sam sem zacel s tem samo zato, ker mi je slo na k* placati 10-15 eurov zato, da jem pomije, ki so brez izjeme slabse kot kar si lahko sam skuham. Ce gres ven jest, jes nekaj kar si ne mores pripravit sam, ne da jes predrago, slabso hrano iz manj kvalitetnih sestavin, kot ce bi si naredil doma.

Izogibajte se lokalov, ce za hrano ne placate 30 eurov+ ker boste jedli samo packarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

UniBra ::

Ne samo v cenenih lokalih. Ena osnovnih storitev je po novem mikrozastrupljanje, ponavadi kombinirano z izpostavitvijo rentegneskemu snopu ( industrijski x-ray ipd).

Tega seveda ponavadi ne počne lokal, ima pa štacuno na razpolago človeškim množicam "civilistov", "mimoidočih", "gostov" ipd.
Ti igrajo svoje vloge, točno tako kot to počnejo na forumih ipd.

BTW, ne samo pri nas. To je globalna praksa, ki jo naši lastniki prenašajo med svojimi enotami.
KAr je preiszkušeno tu in se pokaže kot uspešno, se pojavi denimo v USA in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UniBra ()

Zimonem ::

Pohan sir, pa pomfrit zalijem s pivom.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022903 (4691) PacificBlue
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270700 (22201) xyz248
»

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910673 (7111) rejven
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310447 (7263) c3p0
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858367 (51896) enadvatri

Več podobnih tem