» »

Pogoni za potovanje po vesolju?

Pogoni za potovanje po vesolju?

1 2
3
4

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zlatko1 ::

Thomas, saj nisem mislil nikogar prepričevati v to. Želel sem samo predstaviti zanimivo študijo. Lahko ti navržem kupe podobnih linkov, ki bodo trdili pa ravno nasprotno, samo se mi ne ljubi karkoli dokazovati, če pa sam ne vem ali je možno ali ni!

Nagibam se pa k temu, da verjetno je možno ustvariti nekako neko majhno antigravitacijsko polje, vendar vprašanje če na tak način!

Wait and see!

Thomas ::

Različne poglede imava. Tudi se meni ne bi zdelo nič narobe, če bi me ti prepričeval. Niti, če bi me uspel prepričati. Kako v resnici je, je najpomembnejše.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Dandanes pa so t.i. čudeži pravljica in to besedo redko slišiš v znanosti(je prepovedana). Kar bi čudnega videli bi si poskusili razložiti, v preteklosti se s tem niso ukvarjali in pripisovali bogovom in čudežem).

Link ki si ga postal zelo zanimivo čeprav js mislim da bi bila zavoljo vojaške tehnologije na predsednikov ukaz ali kerkol drug NASA primorana reči da poskusi niso uspeli(sam ena od mojih teorij, ni nujno da je pravilna). Js sm prepričan, čeprav nimam dokazov za to, da jim je uspel. Sploh pa je 5000rpm(12X več vsaj) premalo za tako zadevo če vemo da letala opravijo veliko več obratov...Navsezadnje se zelo hitro razvijamo od II. sv. vojne naprej.

Thomas in ostali...zakaj se superprevodnik ne naleze naboja Zemlje, tako bi imeu isti naboj in lebdel? Mogoče je catch v tem da moramo narest sposoben superprevodnik? Pol je lahko tut 100% da gravitacija nima nič opravka z magnetizmom če se ne da, a je tako?

[prosim, da se bolje držiš 2. člena pravil -- m]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Thomas ::

> Če gledaš Star Trek ti postane vse jasno...Pri replikatorjih se masa sešteva, množi, karkoli.


Ma goni tale Star Trek nekam! Kar vidiš tam ni nujno znanstveno pravilno. Vsako seštevanje in množenje mase tam - je out physics. Do you understand?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Yes mighty Lord I understand you but...vzemi naprimer fotokopirc...prefotokopiraš papir in imaš še en original a je tko. Pri replikatorju bi moru met pač osnovne delce in jih spravt v tako obliko da bo izgledal, dišal in se občutl kokr kruh. Tko da ni čist vse out of physics samo preveč daleč smo od tega še.

.:joco:. ::

Ne vem sicer, če je kdo že omenil, kaj pa črvje luknje? Ukrivljenje prostora in skrajšanje poti.

Je kaj novega na tem področju?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Thomas ::

Novga je to, da iz tega še bolj zagotovo nič ne bo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zlatko1 ::

Thomas, daj mi samo razloži, kako si ti razlagaš eksperiment, ki je posnet na tem dokumentarcu, gre pa takole:

Naredijo en vzvod, na eno stran obesijo to superprevodno snov in 5 kovancev na njo, na drugi strani pa protiutež.
Ko ohlajajo to snov in ko začne dosegat svoje superprevodne lastnosti se kovanci in ta material, ki so bili prej uravnoteženi dvignejo protiutež pa pade dol. Ko segrejejo spet snov se vzvod uravnoteži!

Ni mi jasno kaj ima superprevodnost opraviti s tem, da postanejo kovanci in snov lažji.

Marjan ::

Prosim, da v prihodnje ne prihaja več do kršitev 2. člena pravil.

Thomas ::

Marsikaj je lahko. Mogoče se zaradi ohlajanja gugalnica na tej strani nekoliko skrči. Potem pa druga stran prevaga. Ali pa ta stran vsebuje kakšen navaden magnetek, ki ob drasičnem ohlajanju podlage lahko začne dobivati zrcalno sliko v podlagi, katera ga potem odbije. Oboje že dolgo znana efekta, ki pa z antigravitacijo nimata več, kot tista zajla, na kateri visi žičnica.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Torej, kolikor jaz razumem, so črvje luknje teoretično izvedljive. Če bi lahko tako močno ukrivil prostor, da bi bila nekaj svetlobnih let dolga pot skrajšana na nekaj cm, potem je to potovanje prihodnost. Ne vem sicer kako je s cajtom v tem primeru. Je tut kaka dilatacija?

Seveda, kako to praktično izvest, je druga zgodba. Ali je mogoče tut kakšna teoretična ovira?

[kršitev 2. člena pravil -- m.]
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

undefined ::

> Torej, kolikor jaz razumem, so črvje luknje teoretično izvedljive. Če bi lahko tako močno ukrivil prostor, da bi bila nekaj svetlobnih let dolga pot skrajšana na nekaj cm, potem je to potovanje prihodnost. Ne vem sicer kako je s cajtom v tem primeru. Je tut kaka dilatacija?
> Seveda, kako to praktično izvest, je druga zgodba. Ali je mogoče tut kakšna teoretična ovira?

Nekaj je treba vedet, namreč to, da tukaj mi ne "krivimo" nobenega prostora. Prav tako, kot v ovinku ne krivimo ceste, če vzamemo bližnjico. Črvje luknje so v bistvu te "bližnjice" skozi višjo dimenzijo (4D+), nič drugega, prav tako, kot je pri ovinku bližnjica 2. dimenzija, če bi bili recimo omejeni le na eno samo (premica). Problem pa je, ker smo ljudje le omejeni na 3D in je za kaj več potrbno narediti še dosti raziskav predvsem pa senzorjev, ki nam znajo prevesti višje dimenzije v naš jezik in naši predstavi o prostoru.


[kršitev 2. člena pravil -- m.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Thomas ::

> Torej, kolikor jaz razumem, so črvje luknje teoretično izvedljive.

Na kvantnem nivoju je vse luknjičavo. Ampak zgleda, da ne moreš poslati informacije (se pravi niti CDja) niti skozi eventualno makro luknjo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Na kvantnem nivoju je vse luknjičavo. Ampak zgleda, da ne moreš poslati informacije (se pravi niti CDja) niti skozi eventualno makro luknjo.

Klobasanje prvih raziskovalcev neznanega. Kot takrat, ko so prvič izumljali letala in vlake, pa so bili že dosti bolj napredni pri tem, kot smo mi sedaj pri kvantni fiziki. Mi sedaj le ugibamo, kar je šele začetek pravega začetka, nič več. Do faktov pa bo prišlo takrat, ko bo dano skoz nekaj realnih poskusov in bodo ugotovili, da je bila omejitev le v glavah, ne pa tudi v realnosti. :)

DixieFlatline ::

Kaj je s "solarnimi jadri"? Naslednje leto bo nasa poslala testno sondo s tem pogonom. Menda obeta veliko, ker bi lahko dosegli visoke hitrosti. Ve kdo kaj več?

Thomas ::

Solarno jadro je nekaj, kar gotovo deluje in s čimer je možno doseči kar večji del svetlobne hitrosti. Good science! More!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Solarno jadro je nekaj, kar gotovo deluje in s čimer je možno doseči kar večji del svetlobne hitrosti. Good science!

Kako pa je že z Gji, pa tistimi malimi kamenčki, ki lahko povzročijo eksplozijo na ravni atomske bombe? :\

Thomas ::

Z nobenimi Gji ni pri tem nobenega problema. Tudi če bi se zgodilo kakšno trčenje - poslali smo stroj, artilect. Pa ne enega ampak 100. Eden je pa dovolj, da opravi nalogo v Epsilon Eridani. Naredi useware (uranium, itak) iz tega osončja in dalje v vesolje pošlje 100 artilectov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Thomas, mislil sem, da bi ljudje potovali s temi "jadrnicami"? Al še vedno sanjaš le o transhumanizmu? ;)

Thomas ::

Ja, samo o transhumanizmu. Sanjati, da bodo potovali s temi jadrnicami ljudje, je podobno sanjam starega Amiša, da nekega dne se bo cela Severna Amerika spet oprijela pluga za konjem in izdelave brezovih metel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

IceMan, zgradi si solarno jadro in odjadraj! Resno, potreboval bos 'samo' 6 let da prides do alphe centauri, tam pa ne bo nikogar... Skoda... ;)

Pa ko bos tam, se bos tezko ustavil. :P

.:joco:. ::

Ljudi smo v preteklosti (ali mogoče še danes) pošiljali v vesolje in na luno, zato, ker so bili roboti še zelo nerodni (pustimo hladno vojno zaenkrat pri miru) . Danes (ali kmalu) je 10x ceneje, 100x bolj zanesljivo in 1000x bolj varno in natančno poslati robota, ki zadevo posname, nabere vzorce in jih dostavi domov.

Brez veze pošiljat ljudi v vesolje za človeški napredek ali (bog ne daj) naselitev drugih planetov. Razen za luksuz bo še kak "movie star" letel okoli lune kdaj...
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

undefined ::

> Pa ko bos tam, se bos tezko ustavil. :P

Saj bo Thomas s pomočjo svojega transhumanizma že poprej tam zgradil sekundarni žarko-met™, ki me bo uspešno ustavil. Pa če še ostale teorije držijo, bo takrat ob srečanju Thomas še starejši, mi bo imel še dosti več za povedat, kot sedaj. Heheh. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Thomas ::

Jadro je najboljša varianta tudi za zaustavljanje. Preprosto obrneš padalca na pol poti in ustavljanje se (najprej neznatno) začenja. Dopuščam pa, da se bo kaj še boljšega od jadra tudi našlo. Se mi zdi povsem mogoče, preveč zanašal se pa na to ne bi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Dopuščam pa, da se bo kaj še boljšega od jadra tudi našlo. Se mi zdi povsem mogoče, preveč zanašal se pa na to ne bi.

Tudi stvaritelji prvih jadrnic se niso. Tudi Noa ni doživel čudeža, po imenu "motor". ;)

Thomas ::

Jadro pomeni veliko manjšo porabo, kot če neseš gorivo s sabo. V vsakem primeru je ugodno, če goriva ni treba pospeševati. ZATO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

V zgornjem primeru sem govoril o vodnih jadrnicah, na Zemlji. Ter primerjavo teh z današnjimi ladjami na motorje, ki, začuda, vlačijo gorivo sabo. Bedaki tisti, ki so to šli delat. ;)

Thomas ::

Ne glede na to, kakšen učinkovit pogonski motor bi sestavili, še vedno bi bilo energetsko ugodneje, da ne potuje zraven po Vesolju. Pač pa da daljinsko preda svojo pogonsko moč vozilu. Ker tukaj gre za blizusvetlobne hitrosti, ki požro enormne količine energije, da tako hitrost dosežeš. Če imaš motor in gorivo s sabo - je cela zadeva hitro še tisočkrat energetsko bolj požrešna.

Dogajanje v Star Treks ali pri lokomotivah na Zemlji leta 1800 - je slabo uporabno še v resni debati, ne samo zares.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Kako bi pa zgledalo potovanje v obliki informacije? Bi se lahko "uploadal" na/v laserski žarek, ki bi ga "izstrelili" v vesolje?

Thomas ::

V tem je ideja. Pošlješ artilecte, za lubenico (pomarančo, slivo ...?) veliko sondo polno nano (mikro?) robotov, v osončje nekaj svetlobnih let daleč. Ti (vso) snov tam spremenijo v computing machine, ki zna (med drugim) odkodirati radijske valove (laserski žarek ...), v katerem je zakodirano 100 uploadov, kot so slike v TV EM valovih. Med potjo s svetlobno hitrostjo, upload "spi", tam ga pa pričaka supervirtualni svet, v katerega se zbudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

A je možno, da kakšna stvar to potovanje žarka "zmoti" ? In so potem tisti uploadi (če žarek ni popolnoma zaustavljen) malo/veliko spremenjeni ? Dobimo lahko potem kolonijo "norcev" ?:\

Thomas ::

S 1024 (1048576 ?) bitnim CRCem - je verjetnost za kaj takega "sub Planckova". Manjša, kot da po letu dni mrlič sam vstane iz groba - naprimer.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Verjetnost, da kaj zmoti žarek ali verjetnost, da se ob kakršnikoli motnji pokvari informacija ?

Thomas ::

Verjetnost, da se bo informacija tako skvarila, da bo narobe dekodirana. Raje ne bo in bo Protokol zaprosil za resend.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Verjetnost, da se bo informacija tako skvarila, da bo narobe dekodirana. Raje ne bo in bo Protokol
> zaprosil za resend.

# CRC Error, resend packet!

DOH! Another 4 years! ;) Oz osem, ker treba se povratno informacijo upostevat :P

Pri ustavljanju soncne jadrnice me v bistvu skrbi energija, kaj ce potujes od ene 'standardne' rumene zvezde tipa sonce, k eni beli pritlikavki, ki ima bistveno manjso moc?

KAr se pa goriva tice, ce bi s sabo peljal eno kilo vodika in eno kilo anti vodika. Teza je v bistvu neznatna, ampak cena izdelave ene kile anti materije je vsaj za zdaj astronomsko astronomska :P

Skoda.

Thomas ::

> DOH! Another 4 years! ;) Oz osem, ker treba se povratno informacijo upostevat :P

Če smo čakali toliko milijard let, jih bomo - pa v tem maloverjetnem primeru - pa še nekaj.

Razen, če nismo, zviti kot smo, poslali novega signala z istimi uploadi, že pol ure za prvim signalom. Tokrat mogoče ne bo CRC errorja!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Razen, če nismo, zviti kot smo, poslali novega signala z istimi
> uploadi, že pol ure za prvim signalom. Tokrat mogoče ne bo CRC errorja!

Ce bo to projekt NASE potem se jaz NIKOLI ne pustim, nikamor uploadad, tudi k sosedu ne. Kaj sele potovat nekam... Jao... Da pozabijo na cm/inch konverzijo in 'na drugi strani' pridem ven visok 175 inchev :P

Cloveska zvitost je zlo cudna zadeva. Sploh pa, ce posljejo pet kopij tebe nekam in potem pride vseh pet kopij tja razlicnih... Kdo si ti?! :)

Thomas ::

Preber PROTOKOL! Tuki dost o tem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

Obstaja polno FEC (forward error correction) algoritmov, tako da se ni bati za crc error.

Thomas ::

Da o algoritmih, ki bodo šele iznajdeni, niti ne govorimo. Potovanje uploada je povsem varno in energetsko zelo varčno. Kapitan Jan Luc Picard in njegova Enterprise sta oba grozno zastarela. Svet pripada uploadom - do zadnjega atoma.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

LOL pa to govorite zdej o "Scotty beam me up!"

Mamaplata ::

- LOL pa to govorite zdej o "Scotty beam me up!" -

Niti ne pač pa o "Scotty upload me!" >:D

Thomas ::

Trenutek, preden te Scotty beams up, te uploda. Pobere vso informacijo o tem kako si sestavljen in to je upload.

To bi v principu gotovo šlo, ni nobenih načelnih ovir za kaj takega.

Kar je novo je to, da se ne bi sestavil nazaj kar nekaj časa, morda nikoli, pač pa bi kot posnetek bil naprej izvajan, kot da si živ človek, v nekem virtualnem okolju.

Bi pač živel tam, čeprav tvojega telesa na planetu ne bi bilo več, na Enterpriseu pa tudi (še) ne.

To je uploading. Bistveno različen od preproščine Matrixa, ko imaš kabel napeljan v glavo, tukaj glave (telesa) ni več. Zares živiš znotraj programa.

Štekaš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

U bistvu tko kokr v unmu Star Trek delu k so najdl ene k so bli ujeti notr v teleportu in živel ful ful časa dokler niso pršl nasledniki in jih rematerializiral. Sam da je tuki pač še en vmesnik zato da nisi zmrznjen ampak živiš naprej dokler ne greš ven?

Thomas ::

Tako je. Ker pa ti je v tistem vmesniku lepše - tako pokrajina kot življenje nasploh - ne hodiš ven. Si "samo" program, ki se izvaja skupaj z ostalimi programi. Lahko komuniciraš z drugimi, lahko po svoje upravljaš z nekaterimi spremenljivkami etc. "Na videz" tako kot v tem svetu, vendar lahko dosti lepše. Več dimenzij, več barv, boljša resolucija zvok 1000 decibelov ki te sploh ne moti ... samo za takšne zadeve pa moraš biti že tudi augmented (izboljšan) upload.

Za tole temo je pa bistveno le to, da uploadi so nekako bistveno boljši od "navadnih" ljudi, (tudi) za vesoljska potovanja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Za pogon bi pa js reku da šele odkrivamo vrh ledene gore. Velik možnosti na Vesolje ponuja za potovanje fora je sam v tem na kater način se bomo mi osredotočili. Js mislm da bi blo najbolj kakšn Warp(ne mi govort da ne obstaja, ker res še ne obstaja, v prihodnosti pa mogoče bo) pogon. Anti-gravitacija bo nadomestila konvencionalne pogone letal in helikopterjev in bo služila v prihodnosti kot planetarni pogon za potovanje v planetovi(kermu kol ki to omogoča) atmosferi, kak drug pogon pa bo interplanetarni sam od tega smo pa še vsaj 20 let daleč. Za začetek bo to pogon, ki bo osnovan na jedrski energiji. Prebrou nekje, da radiacijo znajo zmanjšat za faktor 1000 al če jo ne celo čist izničit(dejanski poskusi so bli opravljeni) in tako bo problem radioaktivnosti rešen(in seveda z odpadki).

Kaj pa Life Support System? To je ta teško vprašanje...kako zrak ustvarit? V vesoljskih postajah dihajo čisti kisik? Al se motm? Baje da to povzroča omotičnost če ga preveč časa vdihavaš? Lahko pa bi iz ozona delali kisik. Imeli bi napravo pri kateri se ustvarjajo strele, ujeli ozon in mu odvzeli atom kisika. A mislite da bi se dal tkole pridobivat kisik?

PS: Kdo bi pa Space Pod popravu k bi se kej naredl? Ma ne vem no dokler ne raziščejo sestave človeka(telo in duša; če slednja sploh obstaja) se js ne bi nč uploadu. In the end I don't want to be soulless.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Thomas ::

Pričakovati antigravitacijo za pogon helikopterjev je podobno, kot pričakovati konjsko vprego, ki ima namesto koles zračno blazino. Curek zraka jo drži nad tlemi. Vleče jo pa konj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vesoljc ::

sej konje pa lahko zamenjamo z augmented jelenčki, recimo take kot ma božiček :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

V vesoljskih postajah ne dihajo cistega kisika... :)

Upload? Dokler bodo kompjuterji taksni kot so, bi se precej neprijetno pocutil kot en pod program... Kar glejte une reveze na Lycosu, ki so brez backupov ostali... ;)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje po vesolju...

Oddelek: Znanost in tehnologija
465494 (1816) 111111111111
»

Oblika vesoljskega plovila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115287 (12610) WarpedGone
»

Šendžov 9 docking uspel

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
299038 (7576) Twix
»

potovanje po vesolju (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5913028 (11511) Okapi
»

Potovanje do zvezd kmalu resničnost? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10710482 (8068) MrStein

Več podobnih tem