» »

"Intelligent speed assist" pri novih avtih od 7.2022

"Intelligent speed assist" pri novih avtih od 7.2022

1 2 3
4
»

Utk ::

solatko je izjavil:

Utk - Zadnje čase na AC opažam, da vedno več voznikov, ki po voznem pasu vozijo 130 ob prehitevanju tovornjakov, hitrost znižajo na 110-120, potem pa zopet pospešijo na 130. Čemu to, mi ni jasno, na cesti s tem delajo samo zmedo, razen če računajo na to, da bo kamionu počila guma in bojo s 110 lažje rešilo problem, kot bi ga s 130, ne vem.

Kaj ima to z mano? Jaz se vozim s tempomatom, samo da včasih vmes še gas pritisnem, da sem hitreje mimo.
Taki, ki upočasnujejo, grejo tudi meni na živce. Ampak mi grejo veliko manj na živce, če se vozim 115 kot če 150. Torej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kixs ::

Meni gredo bolj na zivce, ko se peljem normalno - 120 do 130km/h. Ko se peljem 150+, me sploh ne dohitijo.

Se peljem 130km/h po voznem pasu. Naprej vidim tovornjak, ki je se dalec. Vidim tudi, da se mi en priblizuje na prehitevalnem in to kar hitro. Predvidim, da bo mimo mene in bom normalno prehitel tovornjak. Potem, nimam pojma zakaj, zacne upocasnjevat in je z mano v stric, ko pridem do tovornjaka in moram cisto za brezveze bremzat. Mozno, da imajo kak asistencni program za varno prehitevanje ali pa "smart" radarski tempomat.

Ce vozis po prehitevalnem, potem prehiti hitro in ne meckaj!

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Meizu je izjavil:

Zanima me pa samo, kaj se bo zgodilo, ko teh omejitev ne boš mogu več sklopit in imaš, recimo, urgenten primer, ko sopotnika zagrabi infarkt - čimprej v bolnišnico - ampak cvanckat po naseljih.

Ni bilo treba čakat dolgo: https://siol.net/novice/slovenija/vozni...

Hmm, kaj ti mora falit v glavi, da povezes to z resevalnimi vozili?

ginekk ::

Utk je izjavil:

Ne razumem kako se vam da vozit 150 po slovenskih avtocestah. To je najslabša hitrost. Jebejo te tisti, ki grejo 110, in jebejo te tisti, ki grejo 180. Jaz se vozim 110-120, kje koga prehitim, in se mi fučka. Če se voziš 150, ti pa stalno nekdo vletava, stalno zaviraš in pospešuješ, vse ti gre na živce. Zakaj bi ti bi blo tega treba. Da prišparaš 15 minut če greš čez celo Slovenijo...


Ma čisto odvisno od prometa. 150km/h po števcu ni tako pretirano, verjetno je to nekje bolj realnih 140km/h, ker avto števci namenoma kažejo preveč. Na Primorki od Kopra dalje greš komot 150km/h, večinoma brez nekih zaviranj in pospeševanj, pač spremljaš promet naprej in nazaj. V smeri proti LJ se gneča začne delat od Unca dalje, pri Vrhniki je že nemogoče vozit konstantno 150km/h. V obratno smer pa se avtocesta isprazni najkasneje pri Razdrtdem kot večina tovornjakov zavije proti Italiji.

Večji problem je vozit 200km/h, tam bo vedno gneča razen morda sredi noči. Zanimivo postane pri 230km/h in naprej, tam dejansko avtocesta postane ovinkasta, niti ne gre s tako hitrostjo povsod.

feryz ::

Odvisno od avta. Z dobrim avtom je tudi pri 250 relativno ravno in varno.
Pri ostalih ni tako enostavno. Zdaj opažam razliko. Prejšnji in zdajšnji splezata do 250. Ampak v tem, kar imam zdaj, ne zdržim na tej brzini. Enostavno me je strah. Dočim z zafiro lahko normalno kruzaš 250 tudi po Sloveniji.
Zdaj mi je šele jasna Nemčija in počasna vožnja na praznih cestah brez omejitev. Če ni avto za to, ga ne boš tiščal. Nimaš jajc.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Levi smernik za prehitevanje na pospeševalnem pasu AC (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11310676 (8707) PandaFlow2
»

Razvoj hitrosti na cestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16519618 (16315) Utk
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332604 (30356) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114389 (91411) solatko

Več podobnih tem