» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
14 / 16
»»

Malcolm_Y ::

Comandante je izjavil:

kar pa nekateri motoristi na tem forumu ne razumejo

Seveda razumemo, saj nismo neumni. Samo zakon je slab, in ker je to ocitno jasno tudi policajem, ga pac lahko v veliki meri nekaznovano krsimo.

Pregrevanje telesa je direktno varnostno tveganje, priblizno tako kot ce bi bil zelo nenaspan ali pijan. Zaradi pregrevanja sem ze enkrat zapeljal s ceste na travnik, k sreci sem se ustavil na kolesih. Zdaj pac poskrbim, da do stanja pregretosti ne pride. Cim manj stojim, mrezasta oblacila, in v skrajni sili liter vode za vrat, da me evaporacija hladi naslednjih 30 minut.
Končno - ja, res je, kršite zakon in zaradi svojega egoizma normalnim ljudem odžirate čas, ki bi ga slednji lahko preživeli lepše, kot pa čakajoč v koloni zaradi ubogih pregretih motoristov, ki očitno ne morejo drugače čez mejo, kot v najhujši gužvi in najhujši pripeki.

Comandante ::

normalnim ljudem odžirate čas

Saj se lahko sredi noci peljes na Hrvasko, takrat ni nobenega motorista - po temi se zaradi divjadi ne vozimo. Ce je tvoj cas tako dosti vreden.

Egoisti ste tisti, ki vam je tezko pocakat teh 5 minut vec, ne motoristi. Pa v resnici najbrz ni niti 5 minut.

Sicer pa mi je absolutno vseeno kaj mislis, jaz se bom mimo peljal, pa ce se na glavo postavis. Na meji je itak dovoljeno, samo pred semaforjem ni. Ce ob tem dozivljas travme, napade jeze in se ti pred ocmi temni, potem ti svetujem obisk zdravnika, ker nikakor ne spadas v kategorijo normalnih ljudi.

mirator ::

Tipičen primer egoista:
Sicer pa mi je absolutno vseeno kaj mislis, jaz se bom mimo peljal, pa ce se na glavo postavis.
Pa še mimo si vsekal. Nihče ali mogoče redko kdo, je v tej temi protestiral proti vožnji motoristov mimo. Problematizira se vrivanje pred mejnim prehodom, kjer se mora vsak motorist vriniti v vrsto čakajočih vozil in opraviti mejno kontrolo. Res sicer ni problem, če vsake pol ure pripelje kašen motorist, vendar se zgodi, da je teh motoristov cela falanga.
Ampak, kot si zapisal in kakor egoist si, tebi to ni mar. Mogoče ti pa celo pride, ko se kakšen revež spozabi in začne bentiti. Pa prosim, če poste pišeš v ednini 1. osebe, ker je po mojih izkušnjah več motoristov takšnega karakterja, kot ta dva Avstrijca, kot pa takšnih, kot se na forumu kažeš ti.

Comandante ::

Vidim da ne skuzis. Meni je problem cakat, ker imam tezavo tehnicne narave - temperaturo. Ti tega problema v avtu nimas.

Ce mislis da je to egoizem, tudi prav. Kar opazuj, koliko avstrijskih motoristov bo pri 35°C stalo na soncu, pa porocaj. Jaz pa grem na morje v ponedeljek, ko ne bo guzve, da slucajno ne bom komu ukradel 20s njegovega neprecenljivega casa.

Geho ::

Poleg tega nas ima večinoma papirje pripravljene v rokavu pri prehodu meje (vsaj EU je easy). Torej pridem na mejo, samo eno rokavico dam dol, odpnem zadrgo na rokavu in potegnem ven osebno in hkrati še odprem preklopno čelado, da vidi mojo faco. Do sedaj mi še noben na meji ni kompliciral, edino Avstrijci so hotli še prstni odtis, ampak tudi tisto je par sekund in poskenirala je osebno. Potem pa samo zabašem osebno nazaj v žepek, zaprem zadrgo, čelado in rokavico gor in sem dalje v 1-2min.
Dostikrat pa na meji odprejo poseben pas, kjer prednostno obravnavajo motoriste, tako da vas večina itak ne čaka več časa.

mirator ::

Vidim da ne skuzis. Meni je problem cakat, ker imam tezavo tehnicne narave - temperaturo. Ti tega problema v avtu nimas.

Ne vem, kdo od naju ne kuži. Takoj si zopet napisal, da ti je mar samo za tvoj problem. No pa poglej kakšen problem lahko imam jaz v avtu:
- tišči me na potrebo (vseeno veliko ali malo ali obe skupaj) in komaj čakam, da pridem čez kontrolo,
- lahko imam v avtu otroke z enakim problemom,
- lahko sem se uštel z gorivom in mi ga lahko v čakanju v vrsti zmanjka,
- klima pri ugasnjenem motorju ravno tako ne dela in imam kot ti problem s temperaturo.
Verjetno, bi se še kaj našlo.
Torej ti glede na tvoj problem sarkastično svetujem: kupi si avto s prikolico, motor daj na prikolico, ko pa boš čez mejo pa z motorjem uživaj in si daj duška v brezmejni vožnji.

Comandante ::

mirator je izjavil:

Vidim da ne skuzis. Meni je problem cakat, ker imam tezavo tehnicne narave - temperaturo. Ti tega problema v avtu nimas.

Ne vem, kdo od naju ne kuži. Takoj si zopet napisal, da ti je mar samo za tvoj problem. No pa poglej kakšen problem lahko imam jaz v avtu:
- tišči me na potrebo (vseeno veliko ali malo ali obe skupaj) in komaj čakam, da pridem čez kontrolo,
- lahko imam v avtu otroke z enakim problemom,
- lahko sem se uštel z gorivom in mi ga lahko v čakanju v vrsti zmanjka,
- klima pri ugasnjenem motorju ravno tako ne dela in imam kot ti problem s temperaturo.
Verjetno, bi se še kaj našlo.
Torej ti glede na tvoj problem sarkastično svetujem: kupi si avto s prikolico, motor daj na prikolico, ko pa boš čez mejo pa z motorjem uživaj in si daj duška v brezmejni vožnji.

Ti pa imas problemov :)) Trije so posledica slabega planiranja in jih lahko resis s postankom na vsaki pumpi. Cetrti je problem samo, ce vgasnes avto, kar ne vem zakaj bi naredil.

Morda pa je bolje, da vec ne hodis na dopust. Ce pa ze, pa pocakaj se kaksno leto, da bodo juzni sosedje v schengnu, in se bomo samo peljali cez. Da se ne bos slucajno zaradi motorista podelal v avtu ;)

solatko ::

Utk - Ravno zato, da se mu ni treba drenat in čakat v koloni. Verjemi, večina motoristov ima doma avto s klimo.

Malcolm_Y - Nikoli, nikjer nisem čakal v kloni pa ni noben pizdakal pa večina avtov v mojih najbolj aktivnih motorističnih časih, ni imel skoraj nihče klime. Ko smo šli s familijo na dopust, smo se ravno tako drenali v koloni, vendar sem se še vedno postavil čisto desno, da so lahko motoristi pičili mimo, brez, da so prečkali sredinsko črto, tudi med vožnjo, ne samo takrat, ko sem stal. Vas egoističnih pajacev ne moti, če je nekomu vroče, tudi parkirate večinoma na dveh pp saj vas zanima samo to, kako svojo rit čim lagodneja pripeljat na cilj. Si verjetno eden tistih, ki, ko zagleda motor, avto premakne k sredinski črti, da motorist ne more mimo, če ni dovolj vidno. Res ste egoistične vozniške barabe. Raje glej, da boš varnostno razdaljo vedno držal, tudi takrat, ko je nevarnost, da ti s sosednjega voznega pasu, pripelje drug avto vmes.

sandmat - Zakaj imaš potrebo se na forumu hvalit, da si kupil jajca s katerimi ne moreš v eni rundi iz LJ - SP in nazaj?

s1m0n - Na motorju in drugih enoslednih vozil, tudi na kolesu, selekcija med neprilagojenimi najbolj deluje, tudi voznikov bi bilo veliko več mrtvih, če bi imel avto samo eno sled.

mirator - A se pelješ v eni rundi od doma do prikolice ali nastanitve na morju, se nič ne ustaviš, da imaš vse mogoče probleme ravno na mejnem prehodu?
Delo krepa človeka

Unchancy ::

Motoristi na mejnem prehodu imajo da čakajo kot vsi ostali. Ni nobene osnove, da bi lahko šli preko vrste, zgolj morda neumno domnevajo, da velja isto kot na primer na semaforju, kjer s tem nikogar ne ovirajo ali upočasnijo.

Comandante je izjavil:

Vidim da ne skuzis. Meni je problem cakat, ker imam tezavo tehnicne narave - temperaturo. Ti tega problema v avtu nimas.

Ce mislis da je to egoizem, tudi prav. Kar opazuj, koliko avstrijskih motoristov bo pri 35°C stalo na soncu, pa porocaj. Jaz pa grem na morje v ponedeljek, ko ne bo guzve, da slucajno ne bom komu ukradel 20s njegovega neprecenljivega casa.

Če se bi jaz odločil, da bom za v trgovino sredi poletja oblekel bundo, to ne pomeni, da se mi morajo na blagajni vsi umakniti in mi dati prednost, da mi ne bo predolgo vroče.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

mirator ::

solatko je izjavil:

mirator - A se pelješ v eni rundi od doma do prikolice ali nastanitve na morju, se nič ne ustaviš, da imaš vse mogoče probleme ravno na mejnem prehodu?

Žal ti na repliko ne morem odgovoriti drugače kot z: ???
Zakaj, pa boš že sam ugotovil, saj imaš velik IQ.

Malcolm_Y ::

Comandante je izjavil:

mirator je izjavil:

Vidim da ne skuzis. Meni je problem cakat, ker imam tezavo tehnicne narave - temperaturo. Ti tega problema v avtu nimas.

Ne vem, kdo od naju ne kuži. Takoj si zopet napisal, da ti je mar samo za tvoj problem. No pa poglej kakšen problem lahko imam jaz v avtu:
- tišči me na potrebo (vseeno veliko ali malo ali obe skupaj) in komaj čakam, da pridem čez kontrolo,
- lahko imam v avtu otroke z enakim problemom,
- lahko sem se uštel z gorivom in mi ga lahko v čakanju v vrsti zmanjka,
- klima pri ugasnjenem motorju ravno tako ne dela in imam kot ti problem s temperaturo.
Verjetno, bi se še kaj našlo.
Torej ti glede na tvoj problem sarkastično svetujem: kupi si avto s prikolico, motor daj na prikolico, ko pa boš čez mejo pa z motorjem uživaj in si daj duška v brezmejni vožnji.

Ti pa imas problemov :)) Trije so posledica slabega planiranja in jih lahko resis s postankom na vsaki pumpi. Cetrti je problem samo, ce vgasnes avto, kar ne vem zakaj bi naredil.

Morda pa je bolje, da vec ne hodis na dopust. Ce pa ze, pa pocakaj se kaksno leto, da bodo juzni sosedje v schengnu, in se bomo samo peljali cez. Da se ne bos slucajno zaradi motorista podelal v avtu ;)


1. V bistvu imaš problem ti, ker se prostovoljno zapakiraš v lederjakno in furaš po pripeki.
2. Planiraj bolje, pejdi ko ni gužve ali pripeke, pa ti ne bo vroče, in lažje boš čakal v vrsti kot normalni ljudje.
3. Morda pa je bolje, da vec ne hodis na dopust, če na meji ne zdržiš v vrsti.

solatko je izjavil:

Utk - Ravno zato, da se mu ni treba drenat in čakat v koloni. Verjemi, večina motoristov ima doma avto s klimo.

Malcolm_Y - Nikoli, nikjer nisem čakal v kloni pa ni noben pizdakal pa večina avtov v mojih najbolj aktivnih motorističnih časih, ni imel skoraj nihče klime. Ko smo šli s familijo na dopust, smo se ravno tako drenali v koloni, vendar sem se še vedno postavil čisto desno, da so lahko motoristi pičili mimo, brez, da so prečkali sredinsko črto, tudi med vožnjo, ne samo takrat, ko sem stal. Vas egoističnih pajacev ne moti, če je nekomu vroče, tudi parkirate večinoma na dveh pp saj vas zanima samo to, kako svojo rit čim lagodneja pripeljat na cilj. Si verjetno eden tistih, ki, ko zagleda motor, avto premakne k sredinski črti, da motorist ne more mimo, če ni dovolj vidno. Res ste egoistične vozniške barabe. Raje glej, da boš varnostno razdaljo vedno držal, tudi takrat, ko je nevarnost, da ti s sosednjega voznega pasu, pripelje drug avto vmes.

sandmat - Zakaj imaš potrebo se na forumu hvalit, da si kupil jajca s katerimi ne moreš v eni rundi iz LJ - SP in nazaj?

s1m0n - Na motorju in drugih enoslednih vozil, tudi na kolesu, selekcija med neprilagojenimi najbolj deluje, tudi voznikov bi bilo veliko več mrtvih, če bi imel avto samo eno sled.

mirator - A se pelješ v eni rundi od doma do prikolice ali nastanitve na morju, se nič ne ustaviš, da imaš vse mogoče probleme ravno na mejnem prehodu?

Čakaj malo, ti izsiljuješ in se vrivaš, jaz posledično čakam dlje, in potem sem jaz egoistična vozniška baraba?

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

Motoristi na mejnem prehodu imajo da čakajo kot vsi ostali. Ni nobene osnove, da bi lahko šli preko vrste, zgolj morda neumno domnevajo, da velja isto kot na primer na semaforju, kjer s tem nikogar ne ovirajo ali upočasnijo.

Preberi si zakon, motis se.

Če se bi jaz odločil, da bom za v trgovino sredi poletja oblekel bundo, to ne pomeni, da se mi morajo na blagajni vsi umakniti in mi dati prednost, da mi ne bo predolgo vroče.

Ce si taki as, da se poleti obleces v bundo, te v Sparu bp spustim predse.

1. V bistvu imaš problem ti, ker se prostovoljno zapakiraš v lederjakno in furaš po pripeki.
2. Planiraj bolje, pejdi ko ni gužve ali pripeke, pa ti ne bo vroče, in lažje boš čakal v vrsti kot normalni ljudje.
3. Morda pa je bolje, da vec ne hodis na dopust, če na meji ne zdržiš v vrsti.

1. Jaz nimam nobenega problema, ti mene ne motis. Jaz grem tebi v nos, torej imas ti problem. Sicer gre za nek namisljen, v glavi ustvarjen problem.
2. Ne, ti se pelji ponoci, ce ti je problem cakat. Ob 02:00 imas Jelsane vedno prazne.
3. Nesmisel, mimo se bom peljal pa je reseno. ;)

free_rider ::

Malcolm_Y je izjavil:


1. V bistvu imaš problem ti, ker se prostovoljno zapakiraš v lederjakno in furaš po pripeki.
2. Planiraj bolje, pejdi ko ni gužve ali pripeke, pa ti ne bo vroče, in lažje boš čakal v vrsti kot normalni ljudje.
3. Morda pa je bolje, da vec ne hodis na dopust, če na meji ne zdržiš v vrsti.



Ali pa pejt ti z avionom, pa ti ne bo treba na mejnem prehodu stat. (to so tvoji argumenti)
Pa ti ne bodo šli motoristi na k..., ampak družine z majhnimi otroki potem, ker se bodo vkrcali pred teboj.

Admini, zaklep teme prosim. Nadaljevanje te teme samo širi nestrpnost nedoraslih osebkov.

Comandante ::

Admini, zaklep teme prosim. Nadaljevanje te teme samo širi nestrpnost nedoraslih osebkov.

Se strinjam. Vprasanje je bilo odgovorjeno. Na meji je dovoljeno prehitevati kolono.

Utk ::

Tako je. In nihče ne more nikomur preprečit, da se obnaša kot kreten.

Malcolm_Y ::

free_rider je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:


1. V bistvu imaš problem ti, ker se prostovoljno zapakiraš v lederjakno in furaš po pripeki.
2. Planiraj bolje, pejdi ko ni gužve ali pripeke, pa ti ne bo vroče, in lažje boš čakal v vrsti kot normalni ljudje.
3. Morda pa je bolje, da vec ne hodis na dopust, če na meji ne zdržiš v vrsti.



Ali pa pejt ti z avionom, pa ti ne bo treba na mejnem prehodu stat. (to so tvoji argumenti)
Pa ti ne bodo šli motoristi na k..., ampak družine z majhnimi otroki potem, ker se bodo vkrcali pred teboj.

Admini, zaklep teme prosim. Nadaljevanje te teme samo širi nestrpnost nedoraslih osebkov.
Zakaj ne grejo motoristi z avionom, če jim je tako vroče na motorju? (To je moj argument.)

Dokler se držimo vrstnega reda, mi nihče ne gre na k... Ko pa se najdejo frajerčki, ki mislijo, da so več vredni in za njih pravila kulturnega sobivanja ne veljajo, pa me res moti.

Comandante - milijonkrat lahko napišeš, da je na meji dovoljeno prehitevati, pa to ni res.

UkrFTW! ::

Preveč komplicirate in preveč ste nervozni.

s1m0n ::

Bo potrebno za motoriste imeti ločen pas in okence na meji :)
Saj jih ni toliko, da se jih par ne more spustiti naprej, če je takšna kolona. Če ne drugo jih boste imeli pred seboj na AC ne pa da vam bodo vjugali med tekočim prometom.

Nikonja ::

Mene osebno prehitevanje motoristov ko čakam v koloni na meji še najmanj moti, več me moti, pa ne bom generaliziral in napisal vsi ampak jih je kar veliko, konstantno neupoštevanje drugih pravil. Npr skoraj redno prehitevanje po desni strani na AC mi je še vedno WTF ker meni najbrž ne bo nič če ga dotaknem, on je pa skoraj ziher mrtev, potem pa prehitevanje čez polno linijo čist povsod, niti blizu upoštevanje hitrostnih omejitev (marsikaterega po LJ vidim kako od semaforja do semaforja goni čez 100), pa še in še je tega ampak mi se ne ljubi več pisat.
Ja, idiotov je tudi v avtih, precej, ampak na motorjih jih je vsaj 3krat več, in mi gre na k... da moram več jaz pazit da ne zbijem kakšnega idiota na motorju kot on da se drži prepisih ki veljajo za vse.
Tko da ja komot naj zapeljejo pred mano na meji, jih brez problema pustim, ampak fuck it držite se nekih osnovnih pravil kot se vozniki avtov držijo.

Magic1 ::

Nikonja je izjavil:

Mene osebno prehitevanje motoristov ko čakam v koloni na meji še najmanj moti, več me moti, pa ne bom generaliziral in napisal vsi ampak jih je kar veliko, konstantno neupoštevanje drugih pravil. Npr skoraj redno prehitevanje po desni strani na AC mi je še vedno WTF ker meni najbrž ne bo nič če ga dotaknem, on je pa skoraj ziher mrtev, potem pa prehitevanje čez polno linijo čist povsod, niti blizu upoštevanje hitrostnih omejitev (marsikaterega po LJ vidim kako od semaforja do semaforja goni čez 100), pa še in še je tega ampak mi se ne ljubi več pisat.
Ja, idiotov je tudi v avtih, precej, ampak na motorjih jih je vsaj 3krat več, in mi gre na k... da moram več jaz pazit da ne zbijem kakšnega idiota na motorju kot on da se drži prepisih ki veljajo za vse.
Tko da ja komot naj zapeljejo pred mano na meji, jih brez problema pustim, ampak fuck it držite se nekih osnovnih pravil kot se vozniki avtov držijo.

Ni kaj dosti za dodat. Za motoriste so izgleda druga pravila. Sej jaz sem v najstniških letih delal isto, sam enkrat odrasteš in se načeloma spametuješ... Nekateri žal nikoli.
Magic

mirator ::

s1m0n je izjavil:

Bo potrebno za motoriste imeti ločen pas in okence na meji :)
Saj jih ni toliko, da se jih par ne more spustiti naprej, če je takšna kolona. Če ne drugo jih boste imeli pred seboj na AC ne pa da vam bodo vjugali med tekočim prometom.

"Toliko" je splošen pojem. Nihče se ne jezi za enega ali dva, če pa vsakih pet minut privihra nekaj motoristov pa je "toliko" hitro kar veliko. Med tekočim prometom po prehodu meje ti tisti, ki so se vrinili, res ne bodo vijugali. Bodo pa vijugali naslednji, ki so prišli za tabo. Tale tvoj argument torej bolj slabo drži.

Zanimivo, kako si želijo zaklep teme tisti, ki kršijo pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

JeBelaCesta ::

vprašanje, ko se vzpostavi na AC reševalni pas:
kaj naredi motorist oz kje se pelje ?
lep pozdrav iz višav ;-)

sandmat ::

Comandante je izjavil:

normalnim ljudem odžirate čas

Saj se lahko sredi noci peljes na Hrvasko, takrat ni nobenega motorista - po temi se zaradi divjadi ne vozimo. Ce je tvoj cas tako dosti vreden.


tudi vroče ni tedaj, tako da se lahko z motorjem voziš v koloni ;) ne tako egoistično razmišljat, da se bo cel svet prilagajal tebi, ker ti nekaj (ne) paše.

JeBelaCesta je izjavil:

vprašanje, ko se vzpostavi na AC reševalni pas:
kaj naredi motorist oz kje se pelje ?

po sredini pred rešilcem seveda! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Utk ::

vprašanje, ko se vzpostavi na AC reševalni pas:
kaj naredi motorist oz kje se pelje ?

Tam kot vsi kreteni.

po sredini pred rešilcem seveda!

Sej rešilc in motor itak skup spadata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

free_rider ::

mirator je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Bo potrebno za motoriste imeti ločen pas in okence na meji :)
Saj jih ni toliko, da se jih par ne more spustiti naprej, če je takšna kolona. Če ne drugo jih boste imeli pred seboj na AC ne pa da vam bodo vjugali med tekočim prometom.

"Toliko" je splošen pojem. Nihče se ne jezi za enega ali dva, če pa vsakih pet minut privihra nekaj motoristov pa je "toliko" hitro kar veliko. Med tekočim prometom po prehodu meje ti tisti, ki so se vrinili, res ne bodo vijugali. Bodo pa vijugali naslednji, ki so prišli za tabo. Tale tvoj argument torej bolj slabo drži.

Zanimivo, kako si želijo zaklep teme tisti, ki kršijo pravila.


V zadnjih 3 letih kot motorist nisem šel niti enkrat čez mejo, kaj pa zdej? Nobenmu se nisem vrinil, noben nestrpnež zarad mene ni bil ob dragocen čas.
Kot avtomobilist pa večkrat stojim na meji.

V Sloveniji je registriranih 128.000 motociklov in mopedov. Zakaj posplošuješ na vse, če ti jih gre samo ene 10 kretenov na k...

energetik ::

solatko je izjavil:

Malcolm_Y - Nikoli, nikjer nisem čakal v kloni pa ni noben pizdakal pa večina avtov v mojih najbolj aktivnih motorističnih časih, ni imel skoraj nihče klime. Ko smo šli s familijo na dopust, smo se ravno tako drenali v koloni, vendar sem se še vedno postavil čisto desno, da so lahko motoristi pičili mimo, brez, da so prečkali sredinsko črto, tudi med vožnjo, ne samo takrat, ko sem stal. Vas egoističnih pajacev ne moti, če je nekomu vroče, tudi parkirate večinoma na dveh pp saj vas zanima samo to, kako svojo rit čim lagodneja pripeljat na cilj. Si verjetno eden tistih, ki, ko zagleda motor, avto premakne k sredinski črti, da motorist ne more mimo, če ni dovolj vidno. Res ste egoistične vozniške barabe. Raje glej, da boš varnostno razdaljo vedno držal, tudi takrat, ko je nevarnost, da ti s sosednjega voznega pasu, pripelje drug avto vmes.
Ne, predvidljivo vozim po sredi voznega pasu in se nikakor ne umikam na bankino, to pa zato, ker nima motorist kaj vozit mimo, če nasprotni pas ni prost za prehitevanje, nimamo se kaj tlačit 3 vštric in drug drugega spravljat v nevarnosti. Tako kot ne prehitevam kolesarjev, če je nasproti promet. Za prehitevat se počaka na prostor in vidnost. Glede vročine in kW med nogami pa - sami si izberete tak način prevoza, sprejmite tudi posledice oz. pojdite na pot, ko sonce zaide ali ko ni gneče na cestah. Tudi jaz v avtu ne grem na pot, če mi Gugl kaže da je na meji 2h za čakat.
vires in numeris

Magic1 ::

free_rider je izjavil:

mirator je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Bo potrebno za motoriste imeti ločen pas in okence na meji :)
Saj jih ni toliko, da se jih par ne more spustiti naprej, če je takšna kolona. Če ne drugo jih boste imeli pred seboj na AC ne pa da vam bodo vjugali med tekočim prometom.

"Toliko" je splošen pojem. Nihče se ne jezi za enega ali dva, če pa vsakih pet minut privihra nekaj motoristov pa je "toliko" hitro kar veliko. Med tekočim prometom po prehodu meje ti tisti, ki so se vrinili, res ne bodo vijugali. Bodo pa vijugali naslednji, ki so prišli za tabo. Tale tvoj argument torej bolj slabo drži.

Zanimivo, kako si želijo zaklep teme tisti, ki kršijo pravila.


V zadnjih 3 letih kot motorist nisem šel niti enkrat čez mejo, kaj pa zdej? Nobenmu se nisem vrinil, noben nestrpnež zarad mene ni bil ob dragocen čas.
Kot avtomobilist pa večkrat stojim na meji.

V Sloveniji je registriranih 128.000 motociklov in mopedov. Zakaj posplošuješ na vse, če ti jih gre samo ene 10 kretenov na k...

Izjeme potrjujejo pravila;) Sej se vidijo tudi motoristi, ki vozijo normalno. Samo žal niso v večini.
Glede na to da so extra izpostavljeni, bi pričakoval, da bodo vozili še dosti bolj defenzivno, samo to ni point hitrega motorja. Zanimivo je kako hitro postanejo agresivni, ko gdo drug naredi kakšno neumnost in jih ogroža, sami pa naslednjo sekundo v kup prekrškov...;((
Magic

AndrejS ::

Jaz pa sprašujem avtomobiliste, zakaj vozite po levem pasu pa AC , ko je desni prost in se ne umikate ne motoristom - ne ostalim avtomobilistom ? Kreteni v avtih !

mirator ::

Zgrešil si temo. Pojdi v "Talenti na cesti" pa ti bo vse jasno.

UganiKdo ::

Comandante je izjavil:

Vidim da ne skuzis. Meni je problem cakat, ker imam tezavo tehnicne narave - temperaturo. Ti tega problema v avtu nimas.

Ce mislis da je to egoizem, tudi prav. Kar opazuj, koliko avstrijskih motoristov bo pri 35°C stalo na soncu, pa porocaj. Jaz pa grem na morje v ponedeljek, ko ne bo guzve, da slucajno ne bom komu ukradel 20s njegovega neprecenljivega casa.

Si pac egoisticna impotentna pizda, Mi tudi tvoj dragi vsakic pove, da iz tvoje v leder navlecene riti ze dolgo ni koristi.

Comandante je izjavil:

Admini, zaklep teme prosim. Nadaljevanje te teme samo širi nestrpnost nedoraslih osebkov.

Se strinjam. Vprasanje je bilo odgovorjeno. Na meji je dovoljeno prehitevati kolono.

Na meji kolone ni dovoljeno prehitevat, pa ce ti s svojim mlahavim onetom se tako jokas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Comandante ::

Persona rudis, motis se. ;)

Magic1 ::

Seveda, vse je dovoljeno dokler te ne dobijo. Sploh če si brez vesti.
Do zdaj smo brez problema tolerirali tistih par motoristov na meji, ko si čakal 15min. Ko pa obtičiš na mejnem prehodu za uro+(s dojenčkom po možnosti), mimo tebe pa šiba motorist vsakih par sekund, se pa toleranca verjetno konča.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

trgovec35 ::

Mater so eni avtomobilisti tu gor budale, dol padeš:)

Preko 30 let vozim motor in v nobeni vrsti na meji nikoli nisem imel težav iti mimo vrste. Nikoli se seveda nisem vrinil v vrsto. Vljudno sem vedno ustavil, pokazal ali smem in se vključil. Če ni pustil, sem počakal na naslednjega. Stvar rešena.

Dečki, to je stvar kulture. Tisti, ki me ne spustite nič narobe. Počakam na naslednjega kultiviranega in to je to. Vi pa uživajte tistih par sekund prednosti:)

Comandante ::

Seveda, vse je dovoljeno dokler te ne dobijo.

Dobijo pri cem? Tudi mimo policajev se vedno peljem, pa se nikoli ni nobenega zmotilo.

Morda pa niso tako zategnjeni kot par osebkov tu? Kdo bi vedel.

Ko pa obtičiš na mejnem prehodu za uro+(s dojenčkom po možnosti), mimo tebe pa šiba motorist vsakih par sekund, se pa toleranca verjetno konča.

Kaj pa rines v soboto na morje. Tudi ce ne bo enega motorista, bos stal eno uro. Kdo pa bo potem kriv? Jaz grem vedno v ponedeljek, pa ni nobene guzve. Ce si slabo planiras zivljenje, pa ni cudno da trpis.

Kakorkoli, ne se jezit, ker skodis samo sebi. Lep dan se naprej, grem malo na motor! 8-)

mirator ::

trgovec35 je izjavil:

Mater so eni avtomobilisti tu gor budale, dol padeš:)

Preko 30 let vozim motor in v nobeni vrsti na meji nikoli nisem imel težav iti mimo vrste. Nikoli se seveda nisem vrinil v vrsto. Vljudno sem vedno ustavil, pokazal ali smem in se vključil. Če ni pustil, sem počakal na naslednjega. Stvar rešena.

Dečki, to je stvar kulture. Tisti, ki me ne spustite nič narobe. Počakam na naslednjega kultiviranega in to je to. Vi pa uživajte tistih par sekund prednosti:)

Človek se mora kar nasmejati. Poglej vrineš se zgrda ali zlepa. Zgrda pomeni, da se skregaš s tistim, pred katerega si se vrinil, z lepa pa, da ti tisti, pred katerega se želiš vriniti vljudno pokaže, da te spusti predse. Vprašanje pa je, kaj si o tej vljudnosti mislijo tisti za njim.
In zate so kultivirani tisti, ki te spustijo, ostali pa nekultivirani?

Utk ::

Nikoli se seveda nisem vrinil v vrsto. Vljudno sem vedno ustavil, pokazal ali smem in se vključil.

Vseh 50 vsakega posebej si vprašal, če smeš mimo? Ali si pa tak kot 8 letniki, ko čakajo v vrsti, in jih 10 preskočijo, pa to smejo, ker jih je tam EN spustil not.

trgovec35 ::

Joj sta bimbota Utk in mirator:)

Meni je to ful smešno ko se tak razburjate. Dečki, dopusti so tu. Sem na morju, a z avtom:). Na meji srečal tri motoriste, kulturno so se vključili, nihče ni trobil.

Še enkrat. Stvar kulture je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trgovec35 ()

toro69 ::

Utk je izjavil:

Nikoli se seveda nisem vrinil v vrsto. Vljudno sem vedno ustavil, pokazal ali smem in se vključil.

Vseh 50 vsakega posebej si vprašal, če smeš mimo? Ali si pa tak kot 8 letniki, ko čakajo v vrsti, in jih 10 preskočijo, pa to smejo, ker jih je tam EN spustil not.


Meni se modeli z avti začnejo vrivati pred mano že na avtocesti pri Celju.
Me prehiti, ko ve da gremo vsi na morje. Potem pa zaradi njih na mejnem prehodu dlje čakam, ker so vsi pred mano. Če bi se držali bontona, bi vsi ko zavijemo proti morju vozili strpno v gosjem redu.
Da ne omenjam kolesarjev, ki se tudi povsod šlepajo, ko so kolone.

Malcolm_Y ::

trgovec35 je izjavil:

Mater so eni avtomobilisti tu gor budale, dol padeš:)

Preko 30 let vozim motor in v nobeni vrsti na meji nikoli nisem imel težav iti mimo vrste. Nikoli se seveda nisem vrinil v vrsto. Vljudno sem vedno ustavil, pokazal ali smem in se vključil. Če ni pustil, sem počakal na naslednjega. Stvar rešena.

Dečki, to je stvar kulture. Tisti, ki me ne spustite nič narobe. Počakam na naslednjega kultiviranega in to je to. Vi pa uživajte tistih par sekund prednosti:)
Spustijo te zato, ker noben noče pred carinikom sranja delat, ker noče na glavo obrnjenega avta.

Me pa zanima, praktično - ti si rdeča jajčka, pripelješ za 7 vozil, rdeča črta je rampa - kateremu vozniku "pokažeš ali smeš in se vključiš"?

s1m0n ::

Da ne omenjam kolesarjev, ki se tudi povsod šlepajo, ko so kolone.

Kolesarji imajo kolesarske poti... Če jih ni pa za njih veljajo enaka pravila kot za ostale udeležence v prometu, a je treba razumeti, da se kolesarjem ob stran postavljajo avtomobili ali jih celo v skoraj stoječi koloni poskušajo prehiteti...

solatko ::

Malcolm_Y - Motoristi se med seboj ne izsiljujejo, lepo drug za drugim.

Nikonja - Pravi motoristi se večine pravil držijo, tisto kar vidiš na cesti, so pač naprilagojenci, ki mislijo, da zanje fizika ne velja in zato je tudi veliko mrtvih in ranjenih, vendar tudi pametni motoristi niso preveč varni, zaradi idiotskih voznikov.

energetik - Marsikatero čelno trčenje bi se lahko končalo brez trčenja, če bi se vozniki zavedali, da je cesta tako široka, da se na njej komot srečajo 3-je pametni vozniki, govotim o notmslnih razmerjih na ceti, ni problem, ko zagledaš v ogledalu motorista, se pomaknit pol metra desno in naredit motoristu prostor za varno pot mimo, seveda če nisi vase zagledan egoist in se tekrat raje pomakneš proti sredinski črti.
Delo krepa človeka

s1m0n ::

#3, pri normalni širini cest (3m) kako si ti predstavljaš, da bo dovolj prostorja, da lahko motorist varno izkoristi to o čemer ti govoriš? Da ti ostane 20-30cm do obeh vozi levo/desno ni sprejemljivo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

trgovec35 ::

Malcolm_Y je izjavil:

trgovec35 je izjavil:

Mater so eni avtomobilisti tu gor budale, dol padeš:)

Preko 30 let vozim motor in v nobeni vrsti na meji nikoli nisem imel težav iti mimo vrste. Nikoli se seveda nisem vrinil v vrsto. Vljudno sem vedno ustavil, pokazal ali smem in se vključil. Če ni pustil, sem počakal na naslednjega. Stvar rešena.

Dečki, to je stvar kulture. Tisti, ki me ne spustite nič narobe. Počakam na naslednjega kultiviranega in to je to. Vi pa uživajte tistih par sekund prednosti:)
Spustijo te zato, ker noben noče pred carinikom sranja delat, ker noče na glavo obrnjenega avta.

Me pa zanima, praktično - ti si rdeča jajčka, pripelješ za 7 vozil, rdeča črta je rampa - kateremu vozniku "pokažeš ali smeš in se vključiš"?



Nobenemu. Če je samo 7 avtov v vrsti normalno počakam.

m0LN4r ::

Se prerine en, dva, osem, 15 motoristov, dosti srece pol ko si v avtu in cakas zaradi njih pol ure, uro dlje.

Problem ni zakonodaja, lahko bi bilo za motoriste posebej vrsta. Problem resen.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Magic1 ::

Sej bo šel šengen pa bo.
Magic

Geho ::

m0LN4r je izjavil:

Se prerine en, dva, osem, 15 motoristov, dosti srece pol ko si v avtu in cakas zaradi njih pol ure, uro dlje.

Problem ni zakonodaja, lahko bi bilo za motoriste posebej vrsta. Problem resen.

Saj ponavadi tudi je! In motoristom imajo manj za gledat, ker ne moremo imet s sabo ne vem kake prtljage...

Unchancy ::

Comandante je izjavil:

Motoristi na mejnem prehodu imajo da čakajo kot vsi ostali. Ni nobene osnove, da bi lahko šli preko vrste, zgolj morda neumno domnevajo, da velja isto kot na primer na semaforju, kjer s tem nikogar ne ovirajo ali upočasnijo.

Preberi si zakon, motis se.

Če se bi jaz odločil, da bom za v trgovino sredi poletja oblekel bundo, to ne pomeni, da se mi morajo na blagajni vsi umakniti in mi dati prednost, da mi ne bo predolgo vroče.

Ce si taki as, da se poleti obleces v bundo, te v Sparu bp spustim predse.

1. V bistvu imaš problem ti, ker se prostovoljno zapakiraš v lederjakno in furaš po pripeki.
2. Planiraj bolje, pejdi ko ni gužve ali pripeke, pa ti ne bo vroče, in lažje boš čakal v vrsti kot normalni ljudje.
3. Morda pa je bolje, da vec ne hodis na dopust, če na meji ne zdržiš v vrsti.

1. Jaz nimam nobenega problema, ti mene ne motis. Jaz grem tebi v nos, torej imas ti problem. Sicer gre za nek namisljen, v glavi ustvarjen problem.
2. Ne, ti se pelji ponoci, ce ti je problem cakat. Ob 02:00 imas Jelsane vedno prazne.
3. Nesmisel, mimo se bom peljal pa je reseno. ;)

Prosim za citat člena, kjer piše, da motoristom na meji ni treba čakati v koloni.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Unchancy ::

trgovec35 je izjavil:

Mater so eni avtomobilisti tu gor budale, dol padeš:)

Preko 30 let vozim motor in v nobeni vrsti na meji nikoli nisem imel težav iti mimo vrste. Nikoli se seveda nisem vrinil v vrsto. Vljudno sem vedno ustavil, pokazal ali smem in se vključil. Če ni pustil, sem počakal na naslednjega. Stvar rešena.

Dečki, to je stvar kulture. Tisti, ki me ne spustite nič narobe. Počakam na naslednjega kultiviranega in to je to. Vi pa uživajte tistih par sekund prednosti:)

Wait, kako si to naredil? Najprej si prehitel celo kolono in nato prvega vprašal, če se lahko vrineš pred njega in on ti je dal dovoljenje za celo kolono? Zgolj vprašam…

Comandante je izjavil:

Seveda, vse je dovoljeno dokler te ne dobijo.

Dobijo pri cem? Tudi mimo policajev se vedno peljem, pa se nikoli ni nobenega zmotilo.

Morda pa niso tako zategnjeni kot par osebkov tu? Kdo bi vedel.

Ko pa obtičiš na mejnem prehodu za uro+(s dojenčkom po možnosti), mimo tebe pa šiba motorist vsakih par sekund, se pa toleranca verjetno konča.

Kaj pa rines v soboto na morje. Tudi ce ne bo enega motorista, bos stal eno uro. Kdo pa bo potem kriv? Jaz grem vedno v ponedeljek, pa ni nobene guzve. Ce si slabo planiras zivljenje, pa ni cudno da trpis.

Kakorkoli, ne se jezit, ker skodis samo sebi. Lep dan se naprej, grem malo na motor! 8-)


Previdno vozi.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Comandante ::

Prosim za citat člena, kjer piše, da motoristom na meji ni treba čakati v koloni.


Vsekakor, izvoli:

53. člen
(vožnja mimo)
(1) Voznik, ki pelje mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora. Pri tem ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je prepovedana.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena.

(8) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 7 kazenskih točk.

Pred mejnim prehodom, kjer je gneca, je navadno vec kolon. Ce se peljes med dvema, si zakonsko ok. Tako pravi zakon in tako to interpretira policija.

Utk ::

Aha, ti se pelješ po desni, zakaj nisi prej rekel, da je tvoj motor apn4, take res komot pustimo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15223511 (19901) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23641161 (34786) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17333637 (27865) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313118 (11289) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8818466 (15928) St235

Več podobnih tem