» »

Sošolec se spravlja na otroka

Sošolec se spravlja na otroka

Temo vidijo: vsi
«
1
2

enemon ::

Danes je sorodnik spet dobil klic iz šole, da je en mulc njegovi hčerki med igro vrgel žogo v glavo tako, da so ji očala prebila čelo nad očmi. Pred tem ji je isti mulc tako stopil na dlan, da ji je zlomil kost. Ker več kot očitno ne gre za slučaje, kot trdijo v šoli, me zanima, kako pristopiti k stvari. Stopiti k njemu in mu povedati par krepkih, se pogovoriti z njegovimi starši?

matobeli ::

Sestanek z razredničarko.

vnetidebater ::

Sestanek z razredničarko in odločno zahtevati odgovore zakaj ne ukrepa.
Od tam naprej, če ne bo odziva pa sestanek z ravnateljico.


Lahko pa tudi kar takoj sestanek z razredničarko in ravnateljico hkrati, nevem.

enemon je izjavil:

Stopiti k njemu in mu povedati par krepkih, se pogovoriti z njegovimi starši?


Dvomim da boš ti direktno kaj dosegel s tem, razen če fanta krepko zbrcaš, kar pa ni v tvojem interesu ker boš šel zaradi tega ti v zapor in mu boš denarno odplačeval poškodbe.

Zahtevajo naj sestanek z razredničarko. Istočasno so lahko prisotni starši drugega fanta.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

enemon je izjavil:

Ker več kot očitno ne gre za slučaje, kot trdijo v šoli, me zanima, kako pristopiti k stvari.

NE vem kaj je s temi bumbarji učitelji, da se bojijio teh bullyjev?
Naredi vse kar ti pride na pamet, da stopiš v bran žrtvi, vse bo bolje kot nič. Čimvečkrat in čimbolj močno tem bolje. Samo akcija, nič razmišljat.

pegasus ::

Vsi pogledat film A Silent Voice. In se nato naučit kaj o komunikaciji in empatiji.

vnetidebater ::

Točno tako.
Nastopiti je treba odločno in jo braniti brez milosti. Takoj. Če v nekaj urah ne bo odgovora iz šole pa se odločite kako dalje reagirati (klic policije).

Punca se mora počutiti varno v šoli.

pegasus je izjavil:

Vsi pogledat film A Silent Voice. In se nato naučit kaj o komunikaciji in empatiji.


Povej kar imaš povedat, ne bom gledal 2 urnega filma da bi ugotovil o čem glumiš samo zato ker si prelen da bi napisal celoten odgovor.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Postopek, ce bi jaz bil stars:
1.) Klic ravnateljice in ze isti dan zahteval termin na katerm bi jaz in hcerka prisoten
2.) Po terminu prijava dogodka policiji
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Utk ::

mahoni je izjavil:

Postopek, ce bi jaz bil stars:
1.) Klic ravnateljice in ze isti dan zahteval termin na katerm bi jaz in hcerka prisoten
2.) Po terminu prijava dogodka policiji

2. zakaj to, če rabiš psihiatrično pomoč, so za to boljše ustanove.

vnetidebater ::

Utk je izjavil:

mahoni je izjavil:

Postopek, ce bi jaz bil stars:
1.) Klic ravnateljice in ze isti dan zahteval termin na katerm bi jaz in hcerka prisoten
2.) Po terminu prijava dogodka policiji

2. zakaj to, če rabiš psihiatrično pomoč, so za to boljše ustanove.


napačnemu si odgovoril, se mi zdi.

mahoni je izjavil:

Postopek, ce bi jaz bil stars:
1.) Klic ravnateljice in ze isti dan zahteval termin na katerm bi jaz in hcerka prisoten
2.) Po terminu prijava dogodka policiji


Ja, tole je pravilen začetek postopka jap.
Od ravnateljice bi jaz tudi zahteval sprotno poročanje o sprejetih ukrepih zoper tega otroka in o ukrepih za zagotavljanje varnosti v razredu.

Ne dovolite da bedasti zbirokratizirani in leni šolniki to pospravijo pod preprogo.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

In kaj mislite, da bo policija naredila? Če vi tega ne znate rešit, s 20 učitelji vred v šoli, potem bo pa prišel en policaj in rešil stvar? Aja, sej res, najbolje da pokličete še odvetnika, potem bo pa ziher rešeno...

kuall ::

pegasus je izjavil:

Vsi pogledat film A Silent Voice. In se nato naučit kaj o komunikaciji in empatiji.

Dobiš nagrado za najbolj bullshit odgovor v temi.:D

vnetidebater ::

Še enkrat. zabremzajte zmerjanje. Tema je hudo resna.
če se želite prepucavat, pojdite v drugo temo.


Takoj.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

OP bi lahko napisal kaj so do zdaj naredili pa ni delovalo.

videc ::

Pelje jo naj zdravniku oziroma na urgenco, kjer bodo zapisali, kako je prišlo do poškodbe in poškodbo oskrbeli.
Pokliče naj v šolo, kjer naj zahteva sestanek z ravnateljem in razredničarko, še danes oziroma takoj.
Stopi naj na policijo, kjer naj naredi ali ovadbo ali uradni zaznamek, do česa je prišlom kdo je napadalec, itd. Za mladoletne so še vedno odgovorni starši. Lahko si na hitro pogledaš Kazenski zakonik glede napadov...
Naj poda prijavo na CSD zoper napadalca oziroma njegove skrbnike.

+ to, kar je @Utk zapisal.

Invictus ::

Utk je izjavil:

In kaj mislite, da bo policija naredila? Če vi tega ne znate rešit, s 20 učitelji vred v šoli, potem bo pa prišel en policaj in rešil stvar? Aja, sej res, najbolje da pokličete še odvetnika, potem bo pa ziher rešeno...

Takoj, ko se kliče policijo, le ta kliče tudi CSD. Ker gre za mladoletnika.

Starši problematičnega mulca imajo potem cel kup problem zaradi tega. najprej sestanek s starši, potem če ne bo bolje, policija.

Na učitelje in ravnatelja pa pozabi, da bodo kaj naredili. Jih boli kur**. Mogoče edino prijava, ker niso reagirali po uradni dolžnosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

enemon ::

Šola se izgovarja, da je bilo po nesreči, da so imeli ful mehko žogo in da je neverjetno, da se je to lahko zgodilo. Mulc bo verjetno isto trdil, da je bila nesreča in ne vem, kaj se lahko potem naredi... Sicer pa mi je že bilo v prvo čudno, da ji je po nesreči zlomil prst, ker to moraš prav skočiti na dlan.

Klicali so danes v šolo ravnateljico in bo obvestila razrednika in naredil se bo zapisnik, to pa je vse. Iščejo pa starši telefonsko od njegovih staršev in se bodo z njimi pogovorili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

drzni86 ::

enemon je izjavil:

Šola se izgovarja, da je bilo po nesreči, da so imeli ful mehko žogo in da je neverjetno, da se je to lahko zgodilo. Mulc bo verjetno isto trdil, da je bila nesreča in ne vem, kaj se lahko potem naredi... Sicer pa mi je že bilo v prvo čudno, da ji je po nesreči zlomil prst, ker to moraš prav skočiti na dlan.



A hčerko je kdo kaj vprašal okoli tega, ker bi verjetno znala ocenit ali je bila nesreča ali namera. Za koliko stare otroke sploh gre?

enemon ::

drzni86 je izjavil:

enemon je izjavil:

Šola se izgovarja, da je bilo po nesreči, da so imeli ful mehko žogo in da je neverjetno, da se je to lahko zgodilo. Mulc bo verjetno isto trdil, da je bila nesreča in ne vem, kaj se lahko potem naredi... Sicer pa mi je že bilo v prvo čudno, da ji je po nesreči zlomil prst, ker to moraš prav skočiti na dlan.



A hčerko je kdo kaj vprašal okoli tega, ker bi verjetno znala ocenit ali je bila nesreča ali namera. Za koliko stare otroke sploh gre?


Otroci so stari deset let. Pravi pa hčerka, da on vedno govori, da naj jo dajo ven iz igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

pegasus ::

kuall je izjavil:

Dobiš nagrado za najbolj bullshit odgovor v temi.:D
Da da ... zato pa je svet tak kakršen je.

enemon ::

Imajo številko staršev, po mojem najbolje, da se jih pokliče?

HappyPills ::

Vbistvu je postopek enostaven. Takoj pogovor z razredničarko ter ravnateljico, zahtevat je treba prisotnost dečkovih staršev. Naj se jih opomni da bo v nasljednem takem primeru takoj obveščena policija in da je to zadnji tak pogovor, da je pač na njih kako bodo ravnali, da pa sam predlagaš, da dečka premestijo v drug razred v izogib eskalaciji.
Ob tem seveda sprožitev postopka za odškodnino. Za to imate kup odvetnikov in nič ne košta, ker je tukaj zadeva precej jasna, so priče itd. Bo pač plačala ali zavarovalnica od šole ali pa od fanta to je za vas vseeno. Dober odvetnik za te stvari je Zlatko Lipej iz Medvod, ki je specializiran za odškodnine. Posvet z njim je zastonj.

Treba je bit odločen in ne omahovat pri teh stvareh. Vsi bi najraje pometali zadeve pod preprogo a nasilje nima mesta v družbi in mora biti jasno, da za dejanji so posledice. Vztrajat na njih.

vnetidebater ::

HappyPills je izjavil:

Vbistvu je postopek enostaven. Takoj pogovor z razredničarko ter ravnateljico, zahtevat je treba prisotnost dečkovih staršev. Naj se jih opomni da bo v nasljednem takem primeru takoj obveščena policija in da je to zadnji tak pogovor, da je pač na njih kako bodo ravnali, da pa sam predlagaš, da dečka premestijo v drug razred v izogib eskalaciji.
Ob tem seveda sprožitev postopka za odškodnino. Za to imate kup odvetnikov in nič ne košta, ker je tukaj zadeva precej jasna, so priče itd. Bo pač plačala ali zavarovalnica od šole ali pa od fanta to je za vas vseeno. Dober odvetnik za te stvari je Zlatko Lipej iz Medvod, ki je specializiran za odškodnine. Posvet z njim je zastonj.

Treba je bit odločen in ne omahovat pri teh stvareh. Vsi bi najraje pometali zadeve pod preprogo a nasilje nima mesta v družbi in mora biti jasno, da za dejanji so posledice. Vztrajat na njih.


Točno to. Reakcija mora biti takojšnja, odločna, jasna a vseeno poštena (v izogib eskalaciji).

enemon je izjavil:

Iščejo pa starši telefonsko od njegovih staršev in se bodo z njimi pogovorili.


Iz tega bo najbrž nastal zgolj prepir. Odvisno od tega kakšno prisotnost imajo v prostoru..nekateri ljudje imajo že po naravi tak pristop da so spoštovani, drugi pa lahko hitro zakuhajo prepir.

ČE bodo res klicali te starše naj pač zahtevajo oseben klepet. Naj tistih staršev ne napadajo ampak naj se z njimi dobijo z namenom dosege cilja: zaščite hčerke.
ČE se bodo res dobili s tistimi starši naj se z njimi KULTURNO pogovorijo. Naj imajo spoštljiv odnos (brez kričanja ker potem bo debate konec). Naj zahtevajo od njih odgovore in naj dobijo odgovore kaj bodo tisti starši naredili da bodo zagotovili varnost njihove hčerke.

Vseeno pa takšnega dobivanja ne morem svetovati. Zelo možno je da bodo tisti starši verjeli svojemu sinčku in ga branili na vso moč "ker je on njihov zlati sinček".

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

enemon je izjavil:

Danes je sorodnik spet dobil klic iz šole, da je en mulc njegovi hčerki med igro vrgel žogo v glavo tako, da so ji očala prebila čelo nad očmi. Pred tem ji je isti mulc tako stopil na dlan, da ji je zlomil kost. Ker več kot očitno ne gre za slučaje, kot trdijo v šoli, me zanima, kako pristopiti k stvari. Stopiti k njemu in mu povedati par krepkih, se pogovoriti z njegovimi starši?


Zlom kosti je že hujša telesna poškodba. Pokliče naj podravnatelja/ico in pove, naj zadevo uredijo v 24 urah, sicer kliče Policijo.

vnetidebater ::

enemon je izjavil:

Mulc bo verjetno isto trdil, da je bila nesreča in ne vem, kaj se lahko potem naredi...


Eno je "nesreča", drugo pa je objestnost.

fikus_ ::

Če se nekaj enkrat zgodi je nesreča, drugič malomarnost, tretjič in več pa ža navada.

AndrejS ::

Iz napisanega predvidevam , da sta se obe poškodbi zgodili pri športu - morda je punca zelo nerodna - če že nekdo zahteva da jo izključijo iz igre. Kaj pri fuzbalu tudi kličejo policijo pri vsakem prekršku ?

Vajenc ::

Na šoli naših imajo za take primere nekakšno mediacijo, kjer so prisotni starši in otroci obeh strani + razredničarka + socialna delavka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

vnetidebater ::

AndrejS je izjavil:

Iz napisanega predvidevam , da sta se obe poškodbi zgodili pri športu - morda je punca zelo nerodna - če že nekdo zahteva da jo izključijo iz igre. Kaj pri fuzbalu tudi kličejo policijo pri vsakem prekršku ?


irelevantno kaj ti meniš o takšnih postopkih.

Osnovno vprašanje je bilo kaj lahko naredijo, če kaj želijo naredit. Ostala mnenja so vredna glih toliko toplo pivo...popolnoma nič.

Tudi pri športu se lahko pazi kaj se počne. Sploh če je kak sošolec "neroden". A zato mu je treba roko zlomit, ker je "neroden"?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sej zato pa. 10 let stari niso več 2 leti stari, da ti ne bi mogli povedat kaj se je zgodilo. A zdaj se naj odvetnik pa ravnateljica pogovarjajo kaj je blo, ko niti en niti drug ni bil zraven, namesto da bi najprej naredili tisto kar je najbolj enostavno...vprašali mulce, ta 2 in sošolce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

vnetidebater ::

Šola je baje zaenkrat za oba dogodka rekla da sta bila "nezgodi". Zlom roke in z žogo nabita očala v glavo s tako silo da so prebila čelo. Na srečo ji niso porezala očesa.

To niso nezgode temveč namerna agresija.

Sploh če ta mulc nemaren v svojih x letih trapastega obstoja ni poškodoval nikogar drugega ampak zgolj njo.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Zanimivo kako bi vsi klicali policiji in. odvetnike. Morda je res šlo obakrat za nezgodo. Punca je bila 2x na nepravem mestu. Prvo treba vedet kako se je to sploh zgodilo - potem pa obsojati.

Utk ::

Če je to naredil namerno, bi to učitelj moral videt. Ne (samo) v teh dveh primerih, ampak je potem sigurno muči vsak dan, ne pa enkrat na pol leta nekaj ušpiči. To bi pa nekdo moral opazit. Ampak prvi, ki bi to opazil, je menda ta mala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

vnetidebater ::

Mah, na tem forumu smo tudi kakšni taki ki smo bili v osnovni šoli označni za "piflarje". Noben učitelj nič ne bo opazil, kaj šele reagiral če mu ni res treba.

Poveš 1x, poveš 2x, nič se ne zgodi, ne poveš več. Dokler enkrat ni pretepa, potem pa vsi tebe grdo gledajo zakaj si bullija pretepel.
Pol se moraš pa ti zagovarjat pred ravnateljico..... ki sčasoma končno pogrunta kaj se je dogajalo in takrat se pa kar nekaj ukrepa. lol.


No sej dans je pa fajn. Make my kebap, bitch. rofl.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

S starši se je brezveze pogovarjat, ker bojo biased, pa itak so že zajebali froca, ne bojo zdaj čudežni rešitelji situacije, saj so svoj domet z vzgojo že nakazali.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sass628 ::

Premalo informacij od OP da bi lahko konkretno kaj rekli, morda je bila res samo nezgoda ampak vseeno zlom kosti in nabita žoga v glavo da je bilo predrto čelo ni manjša nezgoda. Sem pri nogometu fasal polni šus v glavo pa mi ni predrlo čela. Sicer upam da bo šola/policija kaj rešila ampak verjetno nebo efektivno.

Vprašanje za vse diplomate tukaj ker vas je mnogo in zagovarjate "pravilen pristop".

Ste starš tega otroka, kaj pa če se nasilje ne ustavi? Če policija, odvetniki ne zaležejo? in vaš otrok še naprej prihaja s poškodbami domov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

Goody ::

Utk je izjavil:

Če je to naredil namerno, bi to učitelj moral videt. Ne (samo) v teh dveh primerih, ampak je potem sigurno muči vsak dan, ne pa enkrat na pol leta nekaj ušpiči. To bi pa nekdo moral opazit. Ampak prvi, ki bi to opazil, je menda ta mala...


Učitelji takšne stvari namerno spregledajo, ker če opazijo, se morajo s tem ukvarjati. Jih delno razumem, ker imeti opravka s starši, ki običajno nikakor ne verjamejo da je njihov zlatek navaden bully, ni ne prijetno ne enostavno. Je pa bullyjev v naših šolah precej.

vnetidebater ::

sass628 je izjavil:


Ste starš tega otroka, kaj pa če se nasilje ne ustavi? Če policija, odvetniki ne zaležejo? in vaš otrok še naprej prihaja s poškodbami domov?


Vpis na karate ali taekwondo da otrok dobi zaupanje v lastno telo in konstantno ukvarjanje z otrokom da se nauči postaviti sam zase. Če ga kdaj kdo napade ima vsa moja dovoljenja da udari nazaj z vso silo ki je potrebna da tisti preneha.

Goody ::

vnetidebater je izjavil:

sass628 je izjavil:


Ste starš tega otroka, kaj pa če se nasilje ne ustavi? Če policija, odvetniki ne zaležejo? in vaš otrok še naprej prihaja s poškodbami domov?


Vpis na karate ali taekwondo da otrok dobi zaupanje v lastno telo in konstantno ukvarjanje z otrokom da se nauči postaviti sam zase. Če ga kdaj kdo napade ima vsa moja dovoljenja da udari nazaj z vso silo ki je potrebna da tisti preneha.


Good luck s tem, če je tvoj otrok sramežljiva vase potegnjena deklica, ki ima polovico kil kot jih ima njen bully.

vnetidebater ::

Goody je izjavil:

Good luck s tem, če je tvoj otrok sramežljiva vase potegnjena deklica, ki ima polovico kil kot jih ima njen bully.


Kile nimajo niti najmanjše veze tu. To je vse v glavah.

Ko ima človek zaupanje vase, v svoje sposobnosti, možgane in telo se tudi telesna govorica tako močno spremeni da nisi več tarča bullijev.

Invictus ::

Šola bo naredila vse, da zmanjša pomembnost dogodka. Če starši ne bodo zarobantili, bo vse skupaj potlačeno in pometeno pod preprogo.

Zato šolo edino lahko prisiliš v bolj aktivno delovanje s prijavo na policijo. Žal druge piti ni...

Take stvari se po dogodijo vedno, ko učitelji čvekajo med sabo na čikih. Jasno, da ne bodo priznali, da niso nadzorovali otrok...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

vnetidebater je izjavil:

Goody je izjavil:

Good luck s tem, če je tvoj otrok sramežljiva vase potegnjena deklica, ki ima polovico kil kot jih ima njen bully.


Kile nimajo niti najmanjše veze tu. To je vse v glavah.

Ko ima človek zaupanje vase, v svoje sposobnosti, možgane in telo se tudi telesna govorica tako močno spremeni da nisi več tarča bullijev.


Ja seveda. Preveč filme gledaš.

Invictus ::

vnetidebater je izjavil:

Če ga kdaj kdo napade ima vsa moja dovoljenja da udari nazaj z vso silo ki je potrebna da tisti preneha.

Moja ne hodi na borilne veščine, ampak ima mojo podporo, če se bo stepla s kakim težakom...

Na srečo jih na tej šoli v njenem razredu ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sass628 ::

vnetidebater je izjavil:

sass628 je izjavil:


Ste starš tega otroka, kaj pa če se nasilje ne ustavi? Če policija, odvetniki ne zaležejo? in vaš otrok še naprej prihaja s poškodbami domov?


Vpis na karate ali taekwondo da otrok dobi zaupanje v lastno telo in konstantno ukvarjanje z otrokom da se nauči postaviti sam zase. Če ga kdaj kdo napade ima vsa moja dovoljenja da udari nazaj z vso silo ki je potrebna da tisti preneha.


ok, vendar če sem prav razumel iz zgornjih postov se gre tu za predstavnico nežnejšega spola, ne verjamem da je fizično enakovredna sošolcu ne glede na oprijeme in manevre in če vračunamo še čas dokler se ne nauči vseh oprijemov in udarcev da bi se lahko odbranila, bi kot starš gledali in trpeli še par mesecev poškodb in nasilja?

Ne zagovarjam nasilja v nobeni obliki, ampak realno gledano me zanima kako bi ukrepali?

Goody ::

Po moje tako, kot potem naredi marsikateri starš, prepiše otroka.

enemon ::

Klicali so starše mulca, oni se bodo z njim pogovorili in se pride opravičit tamali na dom.

vnetidebater ::

Goody je izjavil:

Po moje tako, kot potem naredi marsikateri starš, prepiše otroka.


Ja itak. Normalno.

Ampak važno je da otrok zaupa vase in hodi pokončno, drugače se bo tudi tam našel kak bully.

enemon je izjavil:

Klicali so starše mulca, oni se bodo z njim pogovorili in se pride opravičit tamali na dom.


huh. celo eni inteligentni starši. Ne morem verjet.

Bravo.

ps.: glede na odgovor staršev predlagaj dekličinim staršem da z njimi ravnajo spoštljivo in ne kot s sovražnikom. Zgleda so inteligentni in si torej zaslužijo fair play. Če bo vse ok se komot dobijo na pikniku naslednji teden......to pa zato da bo hčerka imela lepe odnose v šoli.

JAvi nam čez 10 let če se bosta poročila.

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

Goody je izjavil:

Po moje tako, kot potem naredi marsikateri starš, prepiše otroka.


+1 za odgovor

enemon je izjavil:

Klicali so starše mulca, oni se bodo z njim pogovorili in se pride opravičit tamali na dom.


Super novica!

Super novica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

vnetidebater ::

sass628 je izjavil:

Goody je izjavil:

Po moje tako, kot potem naredi marsikateri starš, prepiše otroka.


+1 za odgovor


To je rešitev v ogromnih mestih. Ne v mestih kjer je zgolj 1 šola, druga je pa 30 kilometrov stran.

Zgodovina sprememb…

multivac ::

1. Pokličeš starše
2. Poveš, da je njihov otrok resno poškodoval tvojega
3. Zahtevaš, da ga spravijo v red, vsaj kar se tiče zlorabe tvojega, če ne drugega
4. V nasprotnem primeru sledi uradni postopek

Učiteljici se jebe za tvojega otroka. Njej je glavno, da njen prihodek ni ogrožen.

Zadevo moraš nujno rešit najprej tam kjer lahko kaj dosežeš.
Če je otrokova družina še hujša od otroka, potem lahko seveda prepišeš.

sass628 ::

vnetidebater je izjavil:

sass628 je izjavil:

Goody je izjavil:

Po moje tako, kot potem naredi marsikateri starš, prepiše otroka.


+1 za odgovor


To je rešitev v ogromnih mestih. Ne v mestih kjer je zgolj 1 šola, druga je pa 30 kilometrov stran.


Se strinjam s teboj, sicer z odgovorom se razmišlja v pravo smer(no violence).

Težava je velikokrat v tem ker okoliščine včasih ne dopuščajo tako elegantnih rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samomor osnovnošolke v Laškem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224375 (13720) dexterboy
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020937 (16494) s6c-gEL
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929172 (24655) solatko

Moj sošolec pretepen, učiteljica se norčuje iz njega pred razredom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8814368 (11966) Gandalfar

učitelj me je brcnil v trebuh (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16122938 (20118) kuglvinkl

Več podobnih tem