» »

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika in družbo)

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika in družbo)

««
«
1 / 11
»»

graIde62 ::

Ogled videa obvezen, o tem zakaj pretirana uporaba avtomobila uničuje nas same od znotraj navzven:

Cars Are Dumb (They're Bad For Your Health)


Zakaj je treba čisto za vsako stvar sesti v avtomobil, tudi če je stvar 5 minut hoje ali z kolesom stran? Razumem kadar je dež ali sneg, ampak opažam da večina ljudi uporabi avto tudi lep sončen pomladni dan ko je zunaj 20°C..
  • spremenilo: graIde62 ()

49106 ::

Saj ni treba. To, da s(m)o postali razvajeni pankrti, ki se jim ne da prehoditii niti 50m, je pač neumnost.

jshadlsa232 ::

Od mene nic ni 5 min hoje ali s kolesom vstran. Kaj pa zdaj?

Miki N ::

Taprav tlačan hodi peš - kjer mu dovolijo - ne je mesa in je na splošno skromno živinče glede virov, ki so bolje porabljeni za vrednejše ljudi.

Pa bo na koncu res bolj zdrav ali samo bolj priden ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

shadeX ::

Sem se ravno nekaj dni nazaj pogovarjal o tem s partnerko, ko je nek Audi never kateri Q model (tank uglavnem), zasmradil celo ulico ko je stopil po gasu. V njem samo en človek, ki se je gor in dol vozil po mestu v upanju da ga nekdo opazi.

Mene legit srce boli ko vidim kako potratno ljudje delajo z resourci (zemeljskimi) - ja, cel tank rabiš ti da greš do trgovine? (se ti sploh zavedaš kaj vse potegne to za sabo?) Sej kul, od tega si dviguješ samozavest (to je edina stvar, ki jo razumeš), ampak resno - to je edini način s katerim lahko to dosežeš?

Eni se mi res smilijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

z0mbie ::

Ma ja, hebes "physical activity" in zdravje, tezave se skrivajo drugje, pa imajo slovenceljni nek fetis na podaljsek svojega uda.

- ce imas pol ure do sihta, zbijes 2x5x na teden cas za popolnoma brezvezno aktivnost - voznjo. Se pravi na teden fliknes direktno v smeti ~pol dneva samo zato da prides na siht. Seveda bo eden teh "slovenceljnov" povedal, da poslusa ebooke/radio/igra igre, ko stoji v guzvi ipd. Da sploh ne omenjam vse zivciranje, iskanje parkirisc itd. Ce gres na bus, lahko cas vsaj bolj koristno uporabis. Bicikel pa namesto fitnesa. V vsakem primeru si prisparal precej casa. Hecno, mar ne, avtomobile imamo baje zato, da prihranimo cas, ga pa dejansko zapravljamo v njemu.

- stroski, tukaj mislim, da sploh ni treba kaj dosti debatirati, ce das zraven se vse kazni za tiste prenapete. Si je kdo probal zracunati kaj so celotni stroski avtomobila, od bencina in olja, do cene avtomobila na vsakih nekaj let?

- onesnazevanje, ampak to slovenceljne, ki zivijo v vukojebini zato, da so dobili "hiso s trato" (malo sem hinavski, ker jo imam tudi jaz, samo ne v vukojebini) itak ne zanima, oni imajo "svez zrak", seveda ne upostevajo vdihavanja svinjarije, ki jo delajo 8 ur 5 dni na teden.


3.... 2.... 1.... :))
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

scipascapa ::

- stroski, tukaj mislim, da sploh ni treba kaj dosti debatirati, ce das zraven se vse kazni za tiste prenapete. Si je kdo probal zracunati kaj so celotni stroski avtomobila, od bencina in olja, do cene avtomobila na vsakih nekaj let?

NE UPAJO, ampak tako na uč 1-2 mesečni plači letno.

Comandante ::

Zakaj je treba čisto za vsako stvar sesti v avtomobil, tudi če je stvar 5 minut hoje ali z kolesom stran?

-Ker je velikokrat vroce ali mrzlo, in mi ne pase hoditi ali goniti kolesa. V avtu imam klimo.
-Nakupovanje drugace kot z avtom odpade, ker 10-20kg robe ne bom vlacil domov ne pes ne s kolesom, pa magari 5 minut. V praksi je seveda postena trgovina vedno dlje kot 5 min stran pes.
-Ker cenim svoj cas, ki je za razliko od denarja zelo omejena dobrina, in poskusim prihraniti vsako minuto v dnevu za kaj produktivnega. Avto in motor sta mi najhitrejsi nacin kako priti od A do B.
-Ker imam otroka, s katerim je zgoraj napisano vse se bistveno tezje brez avta.

Sicer nimam nic proti kolesarjem, edino fino bi bilo da bi jim prepovedali voznjo po cesti, ker ovirajo promet.

Blinder ::

shadeX je izjavil:

je nek Audi never kateri Q model (tank uglavnem), zasmradil celo ulico ko je stopil po gasu. ... - ja, cel tank rabiš ti da greš do trgovine?


Ti verjetno se nisi vozil boljsega avta kot kak Renault 5, zato tudi ne razumes, da je voznja tistega Audija uzitek.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

shadeX ::

Zakaj agresivno? Se vidiš v postu?

Vem da je vožnja v dobrem avtomobilu užitek (sem bil na vaši strani več let nazaj, dokler mi ni kapnilo, da sem program družbe in to ne odraža mojih vrednot). Ampak ker ljudje gledate samo na svojo korist je jasno da vedno razmišljate kako sebi povzročit največ koristi na račun drugih ljudi, narave in resourcov.

iso2000 ::

Jaz sem se iz Lj. preselil v malo mestece in bil kar zgrožen kako se tukaj ljudje prevažajo z avti za vsako malenkost. Zame je bilo v Ljubljani kolo prevozno sredsvto št.1, takoj za pešačenjem. Tukaj pa vidim, da je zgleda nek poseben vpliv (čistejšega?) zraka na ljudi in se je treba praktično v vsako trgovino peljat. Jaz vztrajam pri svojih navadah in večino stvari opravim peš ali s kolesom. Tudi mulca po pravilu v vrtec peljem peš, čeprav bi bilo lažje da bi ga direktno po poti v službo peljal z avtom. Ampak ker zgledi vlečejo, ga lepo navajam na pešačenje.
Sicer pa tudi če pogledaš kako so zasnovane trgovine (Hofer, Lidl, Špar), imajo v trgovini enosmeren promet, primarno namenjen obiskom z avtomobilom. Ko pridem npr. peš s torbo polno robe iz sosednje trgovine, je nimam kam odložit, ampak jo moram vzet v trgovino.
Delno je to, da sem še vedno pešec ali kolesar posledica navade iz Ljubljane, kjer sem bil po opravkih hitrejši in z manj zgubljanja živcev na kolesu ali peš. Se mi zdi pa tudi za vsak dr*k avto premikat neumnost, saj nisem invalid. Mi je tudi zanimiva ta obsedenost, da je treba iti za vikend na izlet z avtom. Živim na gorenjskem, na vse strani so hribi in planine, ampak tričetrt ljudi se mora vozit na izlete nekam drugam. Ja, stanje v kolonah, nerviranje s parkiranjem, kot ovca rinjenje v ista turistična središča, res užitek. Sam grem rajši za recimo 3 ure v bližnjo hosto, ali pa na kakšno izmed planin v okolici. Ponavadi za vieknd avta sploh ne premaknem.

anketar ::

fak folk rad voz avte drugi se pa špikajo, denar more krožt, so what bi reku borut

Raptor F16 ::

49106 je izjavil:

Saj ni treba. To, da s(m)o postali razvajeni pankrti, ki se jim ne da prehoditii niti 50m, je pač neumnost.


Ti sploh veš kaj je pankrt ?

shadeX je izjavil:

Zakaj agresivno? Se vidiš v postu?

Vem da je vožnja v dobrem avtomobilu užitek (sem bil na vaši strani več let nazaj, dokler mi ni kapnilo, da sem program družbe in to ne odraža mojih vrednot). Ampak ker ljudje gledate samo na svojo korist je jasno da vedno razmišljate kako sebi povzročit največ koristi na račun drugih ljudi, narave in resourcov.


Na račun koga ? Saj je vse bilo plačano, če se pa sredstva namenjena kompenzaciji CO2 odtisa niso porabljala za tisto kar bi se mogla pa ne mene grdo gledat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

graIde62 je izjavil:

Ogled videa obvezen, o tem zakaj pretirana uporaba avtomobila uničuje nas same od znotraj navzven:

Cars Are Dumb (They're Bad For Your Health)


Zakaj je treba čisto za vsako stvar sesti v avtomobil, tudi če je stvar 5 minut hoje ali z kolesom stran? Razumem kadar je dež ali sneg, ampak opažam da večina ljudi uporabi avto tudi lep sončen pomladni dan ko je zunaj 20°C..
Jaz se grem danes vozit "for fun" pol pa na kepico. Zapomeni si to tankstello, ce bos slucajno v okolici:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

z0mbie ::

Comandante je izjavil:

-Ker cenim svoj cas, ki je za razliko od denarja zelo omejena dobrina, in poskusim prihraniti vsako minuto v dnevu za kaj produktivnega. Avto in motor sta mi najhitrejsi nacin kako priti od A do B.


Motor ja. Avto ne. In v obeh primerih uporabljas cas, za to, da vozis, v jutranji guzvi pa je z dediciranim pasom avtobus prakticno tam-tam. In je klima.

V trgovino pa nikoli ne grem z avtom, razen, ce kupujem na zalogo. Pac 20-30 kg robe nikoli ne nabavim.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

shadeX ::

Raptor F16 je izjavil:


Na račun koga ? Saj je vse bilo plačano, če se pa sredstva namenjena kompenzaciji CO2 odtisa niso porabljala za tisto kar bi se mogla pa ne mene grdo gledat.



Določeni ste sposobni razumet in operirat samo kar je okviru zakonskih določil, dlje od tega pa ne vidite. To da je bilo nekaj plačano, še zdaleč ne pomeni, da se bo poraba tistih resourcov porabljala za točno določen namen. Vedno je "leak" in bolj vredno je preprečevat kot pa popravljat.

To da odgovornost za svoja dejanja prenašaš na druge (državo v tem primeru) zaradi svojih užitkov veliko pove o človeku samem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

z0mbie ::

Comandante je izjavil:

Sicer nimam nic proti kolesarjem, edino fino bi bilo da bi jim prepovedali voznjo po cesti, ker ovirajo promet.


Ja, pa zaracunati voznjo v Ljubljani (v visini 4x voznja z avtobusom za vsakega v avtomobilu) znotraj kroga ze nerezidente, ker ovirate promet.

That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

anketar ::

z0mbie je izjavil:

Comandante je izjavil:

Sicer nimam nic proti kolesarjem, edino fino bi bilo da bi jim prepovedali voznjo po cesti, ker ovirajo promet.


Ja, pa zaracunati voznjo v Ljubljani (v visini 4x voznja z avtobusom za vsakega v avtomobilu) znotraj kroga ze nerezidente, ker ovirate promet.



edino pravilno, pa ne zarad prometa ampak onesnaženega zraka, če se pa prpelejo z vlakom al pa busi pa pač močno znižana karta

zmaugy ::

Sem total za to, da se čim bolj onemogoči dostop v Ljubljano z osebnim avtomobilom. Lastniki parking garaž v mestu bojo veseli >:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

z0mbie je izjavil:

Comandante je izjavil:

Sicer nimam nic proti kolesarjem, edino fino bi bilo da bi jim prepovedali voznjo po cesti, ker ovirajo promet.


Ja, pa zaracunati voznjo v Ljubljani (v visini 4x voznja z avtobusom za vsakega v avtomobilu) znotraj kroga ze nerezidente, ker ovirate promet.

Katero na sliki je Murska Sobota oz. Ljubljana?
Mislim, saj jaz bi tudi sel s kolesom, ce mi postavijo trgovino 5km dalec, ampak lidl jepa 23,7km dalec, hofer pa 25km.
Aja spet smo tam Slovenija == Ljubljana == München == Peking

anketar je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Comandante je izjavil:

Sicer nimam nic proti kolesarjem, edino fino bi bilo da bi jim prepovedali voznjo po cesti, ker ovirajo promet.


Ja, pa zaracunati voznjo v Ljubljani (v visini 4x voznja z avtobusom za vsakega v avtomobilu) znotraj kroga ze nerezidente, ker ovirate promet.



edino pravilno, pa ne zarad prometa ampak onesnaženega zraka, če se pa prpelejo z vlakom al pa busi pa pač močno znižana karta
Do zeleznice imamo 19km, do tja pa pelje bus, ki je v sosednji vasi 6km dalec.
Aja Slovenija == Ljubljana
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

z0mbie ::

m0LN4r: Ti se kar vozi kjerkoli hoces. Problem je v Ljubljani. Ne vem zakaj enacis to s Slovenijo, ocitno imas pomesane pojme.

Se malo na to temo.
https://ec.europa.eu/environment/pubs/p...

Mimogrede, desnicarski propagandisti, ce ukinete avtomobiliski promet za nerezidente Ljubljane znotraj AC kroga, volim vasega zupana, pa cetudi je JJ. Mu lahko na nos nesete.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Silici ::

GPS v okvir kolesa, ki se napaja z vibracijo in dobra cena e-kolesa bi pritegnila več uporabnikov + velikost SLO je idealna za male e-avtomobile. Dodaten NEK in smo na konju.

z0mbie ::

Silici je izjavil:

GPS v okvir kolesa, ki se napaja z vibracijo in dobra cena e-kolesa bi pritegnila več uporabnikov + velikost SLO je idealna za male e-avtomobile. Dodaten NEK in smo na konju.


Tezava ebiciklov je, da se ljudje se z navadnim kolesom ne znajo vozit. Samo cakam, da se bo eden od kvazi "gorskih kolesarjev" (v bistvu pa motoristov) ubil in bojo poostrili zakonodajo.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Silici ::

z0mbie je izjavil:

Silici je izjavil:

GPS v okvir kolesa, ki se napaja z vibracijo in dobra cena e-kolesa bi pritegnila več uporabnikov + velikost SLO je idealna za male e-avtomobile. Dodaten NEK in smo na konju.


Tezava ebiciklov je, da se ljudje se z navadnim kolesom ne znajo vozit. Samo cakam, da se bo eden od kvazi "gorskih kolesarjev" (v bistvu pa motoristov) ubil in bojo poostrili zakonodajo.


No ja, ni za vse, radi ~5km je prfektna zadeva poleg avtomobila, strah pred krajo je potrebno eliminirat nekako.

m0LN4r ::

5km radij socialni interesi, se slisi zalostno.

Jamrate kot:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Glugy ::

jshadlsa232 je izjavil:

Od mene nic ni 5 min hoje ali s kolesom vstran. Kaj pa zdaj?

Ti pač nisi ciljna publika tle če še nisi opazu : ] Problem je ker je veliko razvajencev ki pa imajo 5-10 min stran s kolesom tisto kar rabijo pa grejo raj v avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jshadlsa232 ::

Glugy je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Od mene nic ni 5 min hoje ali s kolesom vstran. Kaj pa zdaj?

Ti pač nisi ciljna publika tle če še nisi opazu : ] Problem je ker je veliko razvajencev ki pa imajo 5-10 min stran s kolesom tisto kar rabijo pa grejo raj v avto.

Great, ampak zakaj zadnjih 20 let dolocen % ljudi 24/7 pametuje ostalim kaj naj zrejo, kako naj hodijo po opravkih, koga naj fukajo ter kako naj vzgajajo otroke?

m0LN4r ::

Ste se ze odlocili, kdo je vecji problem, tisti, ki se peljejo z avtom v ljubljano ali tisti, ki se znotraj ljubljane furajo z avti.

Glugy je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Od mene nic ni 5 min hoje ali s kolesom vstran. Kaj pa zdaj?

Ti pač nisi ciljna publika tle če še nisi opazu : ] Problem je ker je veliko razvajencev ki pa imajo 5-10 min stran s kolesom tisto kar rabijo pa grejo raj v avto.
Od kdaj pa so v Ljubljani lidl, posta, lekarna, sola, vrtec, ukc, banka, obi, uradi, frizerji in vse ostalo, VSAKEMU 5-10 minut voznje s kolesom?

Sprasujem za prijatelja, ki je v Ljubljani, pa pravi da ima on 5 minut dalec samo eno pekarno in kafic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuall ::

Jaz itak tako naredim, da se prifuram z avtom v lj potem pa tam hodim gor in dol peš, tudi če je treba hoditi peš 1 uro ni problem, vmes še pogledam za kakšno ritjo pa je kr fajn. Zadnjič npr ko sem se šel cepit sem šel lepo peš iz pisarne do mesta cepljenja po šihtu, 1 uro sprehodka, prima je bilo.

S kolesom bi bilo pa še toliko lažje, s kolesom priletiš v ljubljani kamor hočeš v 5-10 minutah.

Glugy ::

Ja ne sej ne gre zato da bi VSE imel s kolesom 5-10 min blizu. Ampak tisto stvar ki jo imaš. Pač čist po kmečki logiki ane. Vsaj eno stvar ima večina v večjih mestih dost blizu. Sej vsak zase lahk presod kaj se njega tiče pa kaj se ne. Kdo je tle nagovorjen pa kdo ni. Ni logično nagovarjat enga k ima 30 min stran banko da naj gre s koleosm tja ( dobr jz sm tud že za tako razdaljo doskrat šel s kolesom ker sm mel v mislih da s tem še neki sprot zase nardim ampak nima veze ). Logično pa je da če lahko že za eno stvar greš s kolesom namest z avtom da je že to pohvalno. Ne rabš bit 100% angelček lahko tud že z tem da eno stvar narediš boljšo kot bi lahko si dobr človk ane. Vsako dejanje šteje. Vsako pot ki jo lahk peš/z kolesom opraviš šteje.

"Great, ampak zakaj zadnjih 20 let dolocen % ljudi 24/7 pametuje kako naj hodijo po opravkih ? "
Hočejo spremembe v miselnosti na bolje pa grejo kdaj predaleč ampak to ne pomen da je sama ideja slaba , pač če je na razumni razdalji greš s kolesom, čist preprost. če maš pa 30 min starn s kolesom pa da greš z avtom pa ne vem zakaj bi se te preganjal z vilam naokol. Jz te sigurno ne bi. Glej če greš vsaj kdaj s kolesom ko imaš kaj blizu si že več naredu k večina, in nisi predmet diskusije. Predmet diskusije so tisti ki bi lahko pa v nobenem primeru nočejo riti iz udobnih sedežev avta vstat tud ko bi šlo za čist razumljivo razdaljo s kolesom.

M-XXXX ::

z0mbie je izjavil:

Comandante je izjavil:

Sicer nimam nic proti kolesarjem, edino fino bi bilo da bi jim prepovedali voznjo po cesti, ker ovirajo promet.


Ja, pa zaracunati voznjo v Ljubljani (v visini 4x voznja z avtobusom za vsakega v avtomobilu) znotraj kroga ze nerezidente, ker ovirate promet.


Ta fotka je tak glup bullshit.
Jo lahko dam kontra.
Na sliki 5 avtobusov in koliko prostora vzamejo ter 1 avto in koliko prostora vzame tisti avto.
Uglavnem avti so 50x manjši, varčnejši...

Aja to pa ni več cool primerjava ker ne ustreza ne realnosti katera ta fotka predstavlja.

kuall ::

Drgač pa video je en tak bullshit, katere jaz ne morem gledat. Prvič glasek ima kot en peder. Drugič povedal ni nič, kar nisem že prej vedel. Tretjič, če bi si pogledal vsak tak debilen video bi moral presedet več in bi si škodil pri zdravju, raje grem ven migat kot gledat te pederske videe.:D Četrtič, dolgočasen je.

m0LN4r ::

kuall je izjavil:

Jaz itak tako naredim, da se prifuram z avtom v lj potem pa tam hodim gor in dol peš, tudi če je treba hoditi peš 1 uro ni problem, vmes še pogledam za kakšno ritjo pa je kr fajn. Zadnjič npr ko sem se šel cepit sem šel lepo peš iz pisarne do mesta cepljenja po šihtu, 1 uro sprehodka, prima je bilo.

S kolesom bi bilo pa še toliko lažje, s kolesom priletiš v ljubljani kamor hočeš v 5-10 minutah.
No ja al pa sibas z avtom domov pa se to eno uro sprehajas doma z zeno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TESKAn ::

z0mbie je izjavil:

- stroski, tukaj mislim, da sploh ni treba kaj dosti debatirati, ce das zraven se vse kazni za tiste prenapete. Si je kdo probal zracunati kaj so celotni stroski avtomobila, od bencina in olja, do cene avtomobila na vsakih nekaj let?

Astra j karavan lpg, kupljena rabljena za 16k, po 4,5 letih in 180k km vseh struškov za ~450€/mesec. Če ne bi bila lpg, bi v tem času dal še ca. 8k€ več.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

m0LN4r ::

kuall je izjavil:

Drgač pa video je en tak bullshit, katere jaz ne morem gledat. Prvič glasek ima kot en peder. Drugič povedal ni nič, kar nisem že prej vedel. Tretjič, če bi si pogledal vsak tak debilen video bi moral presedet več in bi si škodil pri zdravju, raje grem ven migat kot gledat te pederske videe.:D Četrtič, dolgočasen je.
Baje v blokih, nekateri rabijo vsaj 10 minut, da spravijo kolo ven iz kleti in nazaj not.
Razumem soseda, ki sta bila okol 70 let pa sta sla pes, ker na kolo pac vec nista mogla, sta pa imela cel dan cajt se sprehajat in sta komot sla po kilo kruha v merkator pa ce je trajalo cel dopoldan. Jaz sem pa v istem casu bil na treh koncih v mestu. Ortoped, fasunga, posta, fertik. S kolesom bi trajalo pol dneva, pa v tej vrocini bi moral menjati 3 gate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

TESKAn je izjavil:

z0mbie je izjavil:

- stroski, tukaj mislim, da sploh ni treba kaj dosti debatirati, ce das zraven se vse kazni za tiste prenapete. Si je kdo probal zracunati kaj so celotni stroski avtomobila, od bencina in olja, do cene avtomobila na vsakih nekaj let?

Astra j karavan lpg, kupljena rabljena za 16k, po 4,5 letih in 180k km vseh struškov za ~450€/mesec. Če ne bi bila lpg, bi v tem času dal še ca. 8k€ več.
450*54= 24.300 kupil si pa za 16k. 180.000/54= 3333km/mesec. Oookej
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Z EV-ji se le to se povečuje. Predlagam prepoved elektro pogona za neregistrirana vozila.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mike_Rotch ::

Comandante je izjavil:

Zakaj je treba čisto za vsako stvar sesti v avtomobil, tudi če je stvar 5 minut hoje ali z kolesom stran?

-Ker je velikokrat vroce ali mrzlo, in mi ne pase hoditi ali goniti kolesa. V avtu imam klimo.
-Nakupovanje drugace kot z avtom odpade, ker 10-20kg robe ne bom vlacil domov ne pes ne s kolesom, pa magari 5 minut. V praksi je seveda postena trgovina vedno dlje kot 5 min stran pes.
-Ker cenim svoj cas, ki je za razliko od denarja zelo omejena dobrina, in poskusim prihraniti vsako minuto v dnevu za kaj produktivnega. Avto in motor sta mi najhitrejsi nacin kako priti od A do B.
-Ker imam otroka, s katerim je zgoraj napisano vse se bistveno tezje brez avta.

Sicer nimam nic proti kolesarjem, edino fino bi bilo da bi jim prepovedali voznjo po cesti, ker ovirajo promet.



Slabi argumenti.

- Vročina in mraz sta problem le v primeru, da nimaš primernih oblačil. S klimo na vsakem koraku pa občutljivost na temperaturne spremembe samo povečuješ.

- Če 10-20kg vrečk ne zmoreš nest iz trgovine, ni zdravo. Sicer večina ljudi redko nakupi za 10-20kg vsakič, ko grejo v trgovino.

- Če ceniš svoj čas, boš čim več hodil peš. Fizična aktivnost, še posebej hoja in tek, izjemno pozitivno vplivata na zdravje. Tistih 20 minut do trgovine se ti bo večkrat povrnilo v obliki daljšega in še posebej bolj kvalitetnega življenja na stara leta.

- Otroku ne delaš ravno usluge s tem, da ga voziš okrog. Otroci prav tako rabijo gibanje za zdrav razvoj, hkrati pa neizmerno uživajo, če se lahko vozijo s kolesi, skiroji, rolerji ali pa hodijo peš (še posebej, če dežuje in lahko skačejo po lužah).

m0LN4r ::

40 letna mama z frocoma, bo vlacila dve 10 kilski vrecki fasunge na 40 stopinjskem plocniku, cez celo mesto.

Pol pa bos prsu ti, pa ji bos na enem A4 listu sprintal te argumente o oblacilih pa zdravju.

PS: V Franciji so zaradi vrocine ljudje umirali zunaj, ne v avtu, mescani, kao vajeni na vrocino, ampak (ne na glas povedat) so umrli zaradi slabega srca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

40 letna mama z frocoma, bo vlacila dve 10 kilski vrecki fasunge na 40 stopinjskem plocniku, cez celo mesto.


Če imaš zraven 2 froca ti ni treba nositi 20kg, vsak otrok lahko nese 5kg pa je.

ampak (ne na glas povedat) so umrli zaradi slabega srca.


Ja, preveč so se z avtomobili vozili.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Slabi argumenti:
- Vročina in mraz sta problem le v primeru, da nimaš primernih oblačil. S klimo na vsakem koraku pa občutljivost na temperaturne spremembe samo povečuješ.
Jaz imam primerna oblacila, pa kjub temu zasvicam v rit, kot svinja zdle, pa nocem taksen presvicah prit v klimatizirano trgovino, da me prepiha. Od klime v avtu, teh problemov nimamo.
Vrocina ni zdrava, to ve vsak papak in sportnik, zato hodis tect poleti zgodaj zjutraj ali zvecer v mestu. Tek pri 25+ oz. 35+ v mestu ni zdrav, niti pesacenje in potenje nonstop. Srce in krvozilni sistem trpita, ce si "vajen" ali ne.

- Če 10-20kg vrečk ne zmoreš nest iz trgovine, ni zdravo. Sicer večina ljudi redko nakupi za 10-20kg vsakič, ko grejo v trgovino.
Lahko nesem 50kg, ampak nositi v vsaki roki 10 kil po 10 ali vec minut cez mesto v vrocini je zdravju kontraproduktivno in skodljivo, kdo pa rad to dela po sihtu, da se mu se rame vtrgajo.
Daj si v vsako roko 6x1,5L vode pa izvolis idi 15 minut masiraj, ce si tak mazohist. Pa naj te fino reze v dlani.
- Če ceniš svoj čas, boš čim več hodil peš. Fizična aktivnost, še posebej hoja in tek, izjemno pozitivno vplivata na zdravje. Tistih 20 minut do trgovine se ti bo večkrat povrnilo v obliki daljšega in še posebej bolj kvalitetnega življenja na stara leta.
Jaz cenim svoj cas, zato ne zapravljam ure in ure s pesacenjem po jebenem mestu. Tistih 30 minut grem rajsi tect v naravo ob reki, pri svezem zraku in normalni temperaturi, zato pa moram 30 minut prisparati drugje. Ce ze govoris na stara leta, potem se izogibaj naporu v vrocini. Srce ti bo hvalezno. Rajsi pejt na sprehod v sencni gozd in ven iz mesta.
- Otroku ne delaš ravno usluge s tem, da ga voziš okrog. Otroci prav tako rabijo gibanje za zdrav razvoj, hkrati pa neizmerno uživajo, če se lahko vozijo s kolesi, skiroji, rolerji ali pa hodijo peš (še posebej, če dežuje in lahko skačejo po lužah).
Saj to delamo, ampak ne v mestu na plocniku in kriziscih, ampak se odmaknemo v park, skejtpark ali nogometno igrisce. Zato pa moramo z avtom domov, da ne zamudimo trening, ki je po soli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

49106 ::

Raptor F16 je izjavil:

49106 je izjavil:

Saj ni treba. To, da s(m)o postali razvajeni pankrti, ki se jim ne da prehoditii niti 50m, je pač neumnost.


Ti sploh veš kaj je pankrt ?



V mojem primeru psovka. Ti z EURO2 Mercedesom, se sploh ne oglašaj.

m0LN4r ::


Ja, preveč so se z avtomobili vozili.
Nazalost se niso, to so bili tipicni mescani brez avtomobila. Oz. starejsi blokarji s peshondo, sam tut peshonda crkne, ce jo teras.

Če imaš zraven 2 froca ti ni treba nositi 20kg, vsak otrok lahko nese 5kg pa je.
Itak, gremo nazaj v srednji vek. Polek solek solske torbe se naj vlacijo dodatnih 5kg cez mesto, da bodo fit ane.
Zakaj ne kr kramp pa lopato in grejo jarke kopat. Delo krepi cloveka pa to.
Svez mescanski zrak, vroc beton, super. Pozimi pa je pesacenje super za revmatitis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

49106 ::

m0LN4r je izjavil:


Ja, preveč so se z avtomobili vozili.
Nazalost se niso, to so bili tipicni mescani brez avtomobila. Oz. starejsi blokarji s peshondo, sam tut peshonda crkne, ce jo teras.



Vdihavali so vaše/naše izpuste.


m0LN4r je izjavil:


Ja, preveč so se z avtomobili vozili.
Nazalost se niso, to so bili tipicni mescani brez avtomobila. Oz. starejsi blokarji s peshondo, sam tut peshonda crkne, ce jo teras.

Če imaš zraven 2 froca ti ni treba nositi 20kg, vsak otrok lahko nese 5kg pa je.
Itak, gremo nazaj v srednji vek. Polek solek solske torbe se naj vlacijo dodatnih 5kg cez mesto, da bodo fit ane.
Zakaj ne kr kramp pa lopato in grejo jarke kopat. Delo krepi cloveka pa to.
Svez mescanski zrak, vroc beton, super. Pozimi pa je pesacenje super za revmatitis.


Obnašaš se že tako, kot da si srednjem veku, pa tudi premena po zvenečnosti te mal jebejo.

Navijam za višje trošarine, ker očitno ne razumete, brez da vas lupijo po denarnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

m0LN4r ::

Vdihavali so vaše/naše izpuste.
Ja predvsem pri fontanah na zaprtem trgu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Obnašaš se že tako, kot da si srednjem veku, pa tudi premena po zvenečnosti te mal jebejo.
Noben ti ne brani, da pesacis in vlacis vrece naokoli, kot tlacan. Ti pa meni ne brani, da se vozim naokoli s kocijo na stiri konje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TESKAn ::

m0LN4r je izjavil:

TESKAn je izjavil:

z0mbie je izjavil:

- stroski, tukaj mislim, da sploh ni treba kaj dosti debatirati, ce das zraven se vse kazni za tiste prenapete. Si je kdo probal zracunati kaj so celotni stroski avtomobila, od bencina in olja, do cene avtomobila na vsakih nekaj let?

Astra j karavan lpg, kupljena rabljena za 16k, po 4,5 letih in 180k km vseh struškov za ~450€/mesec. Če ne bi bila lpg, bi v tem času dal še ca. 8k€ več.
450*54= 24.300 kupil si pa za 16k. 180.000/54= 3333km/mesec. Oookej

Jp, 2700 km za šiht, ostalo izleti ipd. In v strošek gredo še gume, servisi, zavarovanja, gorivo...sem samo lpgja skuru par 100 litrov na mesec.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

m0LN4r ::

40 ur na mesec v avtu. Lepo. Dobro placajo? Ker jaz se tudi rad vozim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Vrocina ni zdrava, to ve vsak papak in sportnik, zato hodis tect poleti zgodaj zjutraj ali zvecer v mestu. Tek pri 25+ oz. 35+ v mestu ni zdrav, niti pesacenje in potenje nonstop. Srce in krvozilni sistem trpita, ce si "vajen" ali ne.


Napačne informacije imaš.

Daj si v vsako roko 6x1,5L vode pa izvolis idi 15 minut masiraj, ce si tak mazohist. Pa naj te fino reze v dlani.


Zakaj bi nosil vodo iz trgovine, če mi doma teče iz pipe? wtf?

Saj to delamo, ampak ne v mestu na plocniku in kriziscih, ampak se odmaknemo v park, skejtpark ali nogometno igrisce. Zato pa moramo z avtom domov, da ne zamudimo trening, ki je po soli.


En odstavek višje razlagaš, da ceniš svoj čas. Očitno ne dovolj, da bi združil prijetno s koristnim. Si ti en tistih, ki grejo s tekočimi stopnicami v fitnes?

IL_DIAVOLO ::

Ker cenim svoj cas, grem na poti iz sihta v trgovino. Napolnim prtljažnik in zbogom trgovina za 2 tedna.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058105191 (65256) D3m

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25626354 (22885) bluefish
»

Motorne in električne rikše v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30529850 (26791) hojnikb
»

Slovenija po letu 2030 brez novih avtomobilov na nafto in bencin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27778857 (70781) AštiriL

Več podobnih tem