» »

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika in družbo)

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika in družbo)

««
2 / 11
»»

49106 ::

m0LN4r je izjavil:

Vdihavali so vaše/naše izpuste.
Ja predvsem pri fontanah na zaprtem trgu.


Se emisije ustavijo pri fontani ali kaj si želel povedati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

m0LN4r ::

Napačne informacije imaš.
Nope.
Zakaj bi nosil vodo iz trgovine, če mi doma teče iz pipe? wtf?
Pa si predstavljaj drugo stvar podobne teze, ce ti je tista voda iz Ljubljanske pipe tako dobra.
En odstavek višje razlagaš, da ceniš svoj čas. Očitno ne dovolj, da bi združil prijetno s koristnim. Si ti en tistih, ki grejo s tekočimi stopnicami v fitnes?
Kaj pa je prijetnega v pesacenju na vrocem plocniku, cez betonsko dzunglo s fasungo v roki po cetrt ure v eno smer?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

49106 ::

Kaj pa je prijetnega v pesacenju na vrocem plocniku,


Nič hudega, razen če si snežinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

m0LN4r ::

49106 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Vdihavali so vaše/naše izpuste.
Ja predvsem pri fontanah na zaprtem trgu.


Se emisije ustavijo ob fontani ali kaj si želel povedati?
Tako, tam je koncentracija najvecja. Ce hoces svez zrak, gres na sredino najbolj prometne ceste zjutraj ob sedmih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

49106 ::

m0LN4r je izjavil:

49106 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Vdihavali so vaše/naše izpuste.
Ja predvsem pri fontanah na zaprtem trgu.


Se emisije ustavijo ob fontani ali kaj si želel povedati?
Tako, tam je koncentracija najvecja. Ce hoces svez zrak, gres na sredino najbolj prometne ceste zjutraj ob sedmih.


Vaše emisije sežejo povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

m0LN4r ::

49106 je izjavil:

Kaj pa je prijetnega v pesacenju na vrocem plocniku,

Nič hudega, razen če si snežinka.
Privat sem snezinka ja, ce mi pa placas, da se naj mucim pa se lahko dogovoriva drugace.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

49106 ::

m0LN4r je izjavil:

49106 je izjavil:

Kaj pa je prijetnega v pesacenju na vrocem plocniku,

Nič hudega, razen če si snežinka.
Privat sem snezinka ja, ce mi pa placas, da se naj mucim pa se lahko dogovoriva drugace.


Joj, čist si bogi. A nisi nek bilderček, pričakoval sem, da nisi tak švohec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mike_Rotch ::

Nič hudega, razen če si snežinka.


Tole je srž problema. Snežinkice, ki mislijo, da jim mora biti 24/7 udobno. Potem pa jokajo, da je fizična aktivnost školjidva pa pri 29 stopinjah fašejo infarkt.

Hemi426 ::

m0LN4r je izjavil:

Slabi argumenti:
- Vročina in mraz sta problem le v primeru, da nimaš primernih oblačil. S klimo na vsakem koraku pa občutljivost na temperaturne spremembe samo povečuješ.
Jaz imam primerna oblacila, pa kjub temu zasvicam v rit, kot svinja zdle, pa nocem taksen presvicah prit v klimatizirano trgovino, da me prepiha. Od klime v avtu, teh problemov nimamo.
Vrocina ni zdrava, to ve vsak papak in sportnik, zato hodis tect poleti zgodaj zjutraj ali zvecer v mestu. Tek pri 25+ oz. 35+ v mestu ni zdrav, niti pesacenje in potenje nonstop. Srce in krvozilni sistem trpita, ce si "vajen" ali ne.

- Če 10-20kg vrečk ne zmoreš nest iz trgovine, ni zdravo. Sicer večina ljudi redko nakupi za 10-20kg vsakič, ko grejo v trgovino.
Lahko nesem 50kg, ampak nositi v vsaki roki 10 kil po 10 ali vec minut cez mesto v vrocini je zdravju kontraproduktivno in skodljivo, kdo pa rad to dela po sihtu, da se mu se rame vtrgajo.
Daj si v vsako roko 6x1,5L vode pa izvolis idi 15 minut masiraj, ce si tak mazohist. Pa naj te fino reze v dlani.
- Če ceniš svoj čas, boš čim več hodil peš. Fizična aktivnost, še posebej hoja in tek, izjemno pozitivno vplivata na zdravje. Tistih 20 minut do trgovine se ti bo večkrat povrnilo v obliki daljšega in še posebej bolj kvalitetnega življenja na stara leta.
Jaz cenim svoj cas, zato ne zapravljam ure in ure s pesacenjem po jebenem mestu. Tistih 30 minut grem rajsi tect v naravo ob reki, pri svezem zraku in normalni temperaturi, zato pa moram 30 minut prisparati drugje. Ce ze govoris na stara leta, potem se izogibaj naporu v vrocini. Srce ti bo hvalezno. Rajsi pejt na sprehod v sencni gozd in ven iz mesta.
- Otroku ne delaš ravno usluge s tem, da ga voziš okrog. Otroci prav tako rabijo gibanje za zdrav razvoj, hkrati pa neizmerno uživajo, če se lahko vozijo s kolesi, skiroji, rolerji ali pa hodijo peš (še posebej, če dežuje in lahko skačejo po lužah).
Saj to delamo, ampak ne v mestu na plocniku in kriziscih, ampak se odmaknemo v park, skejtpark ali nogometno igrisce. Zato pa moramo z avtom domov, da ne zamudimo trening, ki je po soli.


+1 , se strinjam.

Bo še pridodal svoja 2 centa, naprej glede videa.
+Kriviti porast debelosti večinoma avtomobil je nesmisel, levji delež prispevata sedetarnost v službi, prehrana in ne več veliko delo po službi (ni več dela na zemlji, itd.)
+Govoriti, da je vožnja avtomobila stresna preprosto ni res, oz. to trdi nekdo ki je ravno opravil izpit ali pa je vozil avto parkrat v življenju. Nočne vožnje so mi osebno nekaj najbolj sproščujočega, ta aktivnost je tudi vidna v popularni kulturi. Za veliko ljudi je vožnja v/iz službe balonček intime. Pa tudi, tukaj nas je večina v pisarnah (specifično vas je tukaj dosti najbrž še iz LJ), pozabljate pa da večina delovne populacije dela fizično na nogah (prodajalke, tekoči trak, natakarstvo, smetarstvo) in take ljudi čisto razumem, da se tistih 10-20 km rajši peljejo v službo kot kolesarijo...
Je mogoče stresno ob prihodu v kakšno večje EU mesto, še posebej če ne poznaš prometnega režima, v SLO takih situacij ni.
Predstavljajo mi pa čedalje večji stres kolesarji, se 50/50 obnašajo kot pešci ali cestno vozilo. In skupinska vožnja po celotnem pasu. Ali veliko preveč samozavestno vijuganje iz pločnika na cestišče v mestih!
Pa vprašajte kakšnega zelo zagretega kolesarja, zakaj se ne vozi po kolesarskih stezah? Ker so neravne in uničujejo tempo in hrbtenico, pa tudi dostikrat je na njih veliko peska. :)
Smo v situaciji, ko se je večina cestišč zmanjšala za avte v prid kolesarkih stezah, pa še vedno vidimo koledarje na cesti...
Se pa še dajmo avtomibili vozit po kolesarskih, ker so na cestah luknje.

Denar: Nekdo je komentiral, da nas je STRAH izračunati, koliko te pride avto na leto. Že taka logika mi veliko pove o nasprotnikih avtov, haha.
Sam imam sicer starejšega ITA V6, tako da glede porabe nisem najbolj objektiven, ampak nekako bi držalo, da okoli 2 plači na leto. Ampak to je vse preračunano, ker avto je tako kot vsaka tehnološka dobrina luksuz, ki zahteva denar in sredstva. Če bi si kupil stanovanje v LJ res ne bi potreboval avta, vendar bi zajel vsaj 20 let cenovnih stroškov avta v nakupu VELIKO dražjega stanovanja, ali najemnin, si na istem.
Ob podražitvi derivatov pa lahko še vedno grem na 1.0 Getza...

Imam enega sodelavca, mlajši fant. Se vozi v službo z kolesom, si ne lasti avta. Ampak lej glej ga vraga, ko je dež ali pa zima pa uporablja očetov avtomobil (do sedeža podjetja ni urejenega javnega prevoza, je vsaj 40min peš od vlaka). Pa tudi, vikend je kupil, kamor redno hodi z avtomobilom. Je pa drugače izredno zagret nasprotnik avtomobilov.
Takih ljudi ne razumem. Zakaj ne gre do vikenda peš, 50 km ni tako veliko, pa še veliko bolj zdrav bo, ali uporabi javni prevoz, ki je vsaj 15 km od vikenda, tisto pjačo/jedačo bo pa ja nesel na vikend tisih 50km, 20kg lahko nese vsak zdrav človek, pa tist čas ki ga bo izgubil sedaj, ko je mlad bo zaradi hoje pridobil potem pri 80+. Le zakaj ne gre peš...

Nekdo je napisal, da svojega sina privaja na pešačenje, jaz bom pa moja dva(ko bosta malo starejša) vključil v kakšen project car, da se naučita tehničnih stvari, vzljubita avto-sceno in se naučita kulture lepe vožnje in ravnanja z avtom. A ni lepo kako lahko imamo različne življenske sloge in se vseeno spoštujemo :)?

Skratka avto je ultimativni izraz osebne svobode, je bil in vedno bo. Tako kot pri večini teh stvari, ste nasprotniki samo vokalna skupina, številke letno globalno prodanih avtomobilov to dokazujejo.

Mike_Rotch ::

Imam enega sodelavca, mlajši fant. Se vozi v službo z kolesom, si ne lasti avta. Ampak lej glej ga vraga, ko je dež ali pa zima pa uporablja očetov avtomobil (do sedeža podjetja ni urejenega javnega prevoza, je vsaj 40min peš od vlaka). Pa tudi, vikend je kupil, kamor redno hodi z avtomobilom. Je pa drugače izredno zagret nasprotnik avtomobilov.


Racionalen možakar očitno. Ve, da je kolesarjenje optimalno, avto pa uporabi takrat, ko kolo ni praktično.

Če bi se vsi obnašali tako bi bilo na svetu veliko lepše.

IL_DIAVOLO ::

Poznam tudi jaz enega takega, pol pa fehta za prevoz, ker se mu ne da hodit.

Kupi si ga skrtica.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Poznam tudi jaz enega takega, pol pa fehta za prevoz, ker se mu ne da hodit.

Kupi si ga skrtica.

In namesto da bi se v enem avtu peljala dva, se spet pelješ sam s tono in pol pleha.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

IL_DIAVOLO ::

Raje sam, kot da ga fehtam, da mi placa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmaugy ::

No, mene bi bolj motilo, če bi to preraslo v neko stalno obveznost. Da bi pa znancem računal prevoz, mi pa ne bi prišlo na misel, saj vsak kdaj potrebuje kakšno uslugo in jo tudi lahko vrne.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

VeganCyclist ::

Avto je drag. Včasih z zavidanjem gledam kolege v Lj. (drugje se to itak ne da), ki so brez. Phja,...mene avto košta na leto:

4000e lizing
700e zavarovanje
160e cestnina
110e vinjeta
2000e bencin
200e servis (če ni nič narobe, seprav olje in filtri)
70e manjava gum
500e za komplet zimskih in 500za komplet letnih gum (pac na ne vem...5let)
vitrex, brisalci, parkirnine, pranje, avtošampon,....etc....

To je čez palc 8k na leto in skor en mejhn flat v 10ih letih.

Štekam folk, ki se ga hoče znebit. Ampak po drug stran si pa kot odrasla oseba ne morm več prvoščit, da bi nekoga prosil, da me nekam pelje. Ne vem, pr enih to funkcionira, pr men pač ne. Pa avto pač rabiš. Sej jest mam tut šiht na bicycle range, samo je tok drugih stvari, ki jih je treba z avtom obdelat. Trgovina, izleti, fasunge,...

VeganCyclist ::

Drgač je pa tole z pobiranjem folka neki najbolj groznga ever. Neki cajta smo prakticiral, da smo se skup na faks vozil iz Kranja v Lj. Jst, k sm vozu sm itak 1h prej ustal ko vsi ostali. Pobrat enga tm, drucga tm, tretjiga tm in cetrtga nekje drugje. Pa umes klicart na telefon, kje je kdo? Itak je zmer eden zaspal al pa neki pozabu. Za nazaj pa ista štala. Ti si vsak dan 2h iskal pa pobiral folk po mestu, nakonc mesca ti je pa en dan 5e. Ostali itak niso mel dnarja. Podn :))) K sreč ni dolg trajal.

IL_DIAVOLO ::

Ce imas svoj avto, se vozi sam. Drugace ga rajsi prodaj, da ne boš hlapec se vecji kot si bil prej.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

showsover ::

Ja, normalno, da se rabi, saj bi bilo fajn, če ga ne bi rabil in bi tisti e-car sharing bil zadosten, vsak bi raje teh X jurjev na leto porabil kako drugače. Samo zaenkrat povečini ni mogoče, kolo je ok za šport vendar ima omejitve, tudi če si omisliš prikolico (za prevoz tovora, npr)... Tema je malo provokativna v smislu, da vsaj greš malo poštudirat, če res rabiš takšen avto (in če res rabiš dva), recimo...

VeganCyclist ::

showsover je izjavil:

Ja, normalno, da se rabi, saj bi bilo fajn, če ga ne bi rabil in bi tisti e-car sharing bil zadosten, vsak bi raje teh X jurjev na leto porabil kako drugače. Samo zaenkrat povečini ni mogoče, kolo je ok za šport vendar ima omejitve, tudi če si omisliš prikolico (za prevoz tovora, npr)... Tema je malo provokativna v smislu, da vsaj greš malo poštudirat, če res rabiš takšen avto (in če res rabiš dva), recimo...


Jst sem se iz Kranja v Loko s kolesom vozil, čez polje. Fajn cesta. Kle je promet za motorna vozila (razn kmetijskih strojev) prepovedan. Komot bi se še in užival sm ampak:

-Enkat je nek random moten kmet v avtu(!) prpelu za mano in se začel dret name in mi grozit, da me bo naslednič, ko bo šel s traktorjam mem kr povozil. WTF??!?
-Celga fuka prometa, po cesti prepovedani za motorna vozila. To ne morš vrjet!?!? Že večkrat sm pisal na občino in so kao posredoval polciji in redarjem in ne vem še kaj. Pa kao da delajo stalni nadzor in nekej,... Ampak vsak večer ob 22.00 eno in isto. Cele kolone avtmobilov iz fabrk v Loki lepo čez polje v Kranj. Cesta je lih dost široka za en avto. Kt kolesar moraš dejansko za vsak avto, k gre mem ustavit in zapelat na njivo, da gre on lahko mem. Ponoč. V temi. Dam prideš živčen in znerviran. Vsakič se nardi, da kdo prgon na polno mem tebe na razdalji par cm.

Uglavnem, jst ne prčakujem nič več. Odgovornim se kratkomalo jebe. Poznam full folka, k bi šli na kolesa,....če bi nekdo samo eno fucking rampo tm postavu. Samo to. Pa se že skor 10let kregamo in nič.

Aja,...pa to da slikaš tablco/avto in jo posreduješ polciji ne velja nič. Oni morjo ugotovit prekršek na licu mesta. Uglavnem, folku z avtomobili ne moreš nič.

49106 ::

Ko bo več policajev na kolesih, bodo bolj razmišljali o kolesarjih. Dokler bodo predvsem v atomobilih, ni pričakovati sprememb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

shadeX ::

VeganCyclist je izjavil:

Avto je drag. Včasih z zavidanjem gledam kolege v Lj. (drugje se to itak ne da), ki so brez. Phja,...mene avto košta na leto:

4000e lizing
700e zavarovanje
160e cestnina
110e vinjeta
2000e bencin
200e servis (če ni nič narobe, seprav olje in filtri)
70e manjava gum
500e za komplet zimskih in 500za komplet letnih gum (pac na ne vem...5let)
vitrex, brisalci, parkirnine, pranje, avtošampon,....etc....

To je čez palc 8k na leto in skor en mejhn flat v 10ih letih.

Štekam folk, ki se ga hoče znebit. Ampak po drug stran si pa kot odrasla oseba ne morm več prvoščit, da bi nekoga prosil, da me nekam pelje. Ne vem, pr enih to funkcionira, pr men pač ne. Pa avto pač rabiš. Sej jest mam tut šiht na bicycle range, samo je tok drugih stvari, ki jih je treba z avtom obdelat. Trgovina, izleti, fasunge,...


Zakaj pa si ne kupiš avta ki si ga lahko privoščiš in tako manj porabiš za stroške istočasno pa si še vedno neodvisen od drugih ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

digitalcek ::

jshadlsa232 je izjavil:


Great, ampak zakaj zadnjih 20 let dolocen % ljudi 24/7 pametuje ostalim kaj naj zrejo, kako naj hodijo po opravkih, koga naj fukajo ter kako naj vzgajajo otroke?


Ker se ti, ki pametujejo, nenehno mečejo vem, češ: A ste me opazil?

Ali pa je ta, določen odstotek ljudi, pri sebi RES dosegel določen, kvaliteten UVID in želi s svojimi opažanji/resnico - paagati tistimh 90% Slovencem, ki jih lastni uvid ne zanima... in jih ne bo zanimal NIKOlI...

z0mbie ::

Samo za vmesno, vem, da so vozniki precej nazadnjaske mentalitete in je kot bi s kolom Ljubljanico ob breg rinil, se mi ne da z egoisti prerekat, ki poslabsujejo zivljenje sebi in drugim, boste ze enkrat dojeli (ali pa tudi ne), bom lepo pocakal na primernega zupana in mu dal svoj glas da vozasko sodrgo ustavi na obvoznici:

m0LN4r je izjavil:

Pa si predstavljaj drugo stvar podobne teze, ce ti je tista voda iz Ljubljanske pipe tako dobra.


Ja, kvaliteta ljubljanske vode iz pipe je v vecini primerov boljsa kot iz plastenke. Ne samo to, sredi Ljubljane so potocki, kjer jo lahko mirno pijes. Ne bom razlagal kje, ker je ze zdaj prevec akvaristov naokrog.

https://www.ljubljana.info/services/dri...
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

VeganCyclist ::

shadeX je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

Avto je drag. Včasih z zavidanjem gledam kolege v Lj. (drugje se to itak ne da), ki so brez. Phja,...mene avto košta na leto:

4000e lizing
700e zavarovanje
160e cestnina
110e vinjeta
2000e bencin
200e servis (če ni nič narobe, seprav olje in filtri)
70e manjava gum
500e za komplet zimskih in 500za komplet letnih gum (pac na ne vem...5let)
vitrex, brisalci, parkirnine, pranje, avtošampon,....etc....

To je čez palc 8k na leto in skor en mejhn flat v 10ih letih.

Štekam folk, ki se ga hoče znebit. Ampak po drug stran si pa kot odrasla oseba ne morm več prvoščit, da bi nekoga prosil, da me nekam pelje. Ne vem, pr enih to funkcionira, pr men pač ne. Pa avto pač rabiš. Sej jest mam tut šiht na bicycle range, samo je tok drugih stvari, ki jih je treba z avtom obdelat. Trgovina, izleti, fasunge,...


Zakaj pa si ne kupiš avta ki si ga lahko privoščiš in tako manj porabiš za stroške istočasno pa si še vedno neodvisen od drugih ? :)


Kje točno si dobil idejo, da si avta ne morem privoščit? Pač, samo jamram,...da je avto drag špas. :)

z0mbie ::

Mike_Rotch je izjavil:

Imam enega sodelavca, mlajši fant. Se vozi v službo z kolesom, si ne lasti avta. Ampak lej glej ga vraga, ko je dež ali pa zima pa uporablja očetov avtomobil (do sedeža podjetja ni urejenega javnega prevoza, je vsaj 40min peš od vlaka). Pa tudi, vikend je kupil, kamor redno hodi z avtomobilom. Je pa drugače izredno zagret nasprotnik avtomobilov.


Racionalen možakar očitno. Ve, da je kolesarjenje optimalno, avto pa uporabi takrat, ko kolo ni praktično.

Če bi se vsi obnašali tako bi bilo na svetu veliko lepše.


+1.

Delavno mehanizacijo uporabis, ko jo potrebujes. Okrog hoditi s pnevmatskim kladivom zato ker ga imas je malo noro. Ali pa kupovati po nekaj traktorjev. Kar je tudi slovenceljska posebnost. In, ko gre clovek pogledati nazaj v temo o traktorjih vidis popolnoma enake """argumente""" zakaj jih nujno rabijo za obdelovati vrticke. Slovenceljni (vsaj tistih 90% so cudna bitja), stoletja upiranja vsakemu, ki je prisel mimo so vplivala na sposobnost racionalnega razmisljanja in z gensko selekcijo so ostali samo najbolj "kleni", ki danes drgnejo svoj pleh, kupujejo predrage avtomobile za to kar dejansko rabijo in si seveda ne pustijo dopovedati, da delajo napako.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

jshadlsa232 ::

m0LN4r je izjavil:

kuall je izjavil:

Drgač pa video je en tak bullshit, katere jaz ne morem gledat. Prvič glasek ima kot en peder. Drugič povedal ni nič, kar nisem že prej vedel. Tretjič, če bi si pogledal vsak tak debilen video bi moral presedet več in bi si škodil pri zdravju, raje grem ven migat kot gledat te pederske videe.:D Četrtič, dolgočasen je.
Baje v blokih, nekateri rabijo vsaj 10 minut, da spravijo kolo ven iz kleti in nazaj not.
Razumem soseda, ki sta bila okol 70 let pa sta sla pes, ker na kolo pac vec nista mogla, sta pa imela cel dan cajt se sprehajat in sta komot sla po kilo kruha v merkator pa ce je trajalo cel dopoldan. Jaz sem pa v istem casu bil na treh koncih v mestu. Ortoped, fasunga, posta, fertik. S kolesom bi trajalo pol dneva, pa v tej vrocini bi moral menjati 3 gate.

Sej zato pa imajo take ideje samo neuporabna srenja:

- hipiji na socialki,
- studenti,
- NGOji,
- EU politiki pri koritu.

z0mbie ::

jshadlsa232 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

kuall je izjavil:

Drgač pa video je en tak bullshit, katere jaz ne morem gledat. Prvič glasek ima kot en peder. Drugič povedal ni nič, kar nisem že prej vedel. Tretjič, če bi si pogledal vsak tak debilen video bi moral presedet več in bi si škodil pri zdravju, raje grem ven migat kot gledat te pederske videe.:D Četrtič, dolgočasen je.
Baje v blokih, nekateri rabijo vsaj 10 minut, da spravijo kolo ven iz kleti in nazaj not.
Razumem soseda, ki sta bila okol 70 let pa sta sla pes, ker na kolo pac vec nista mogla, sta pa imela cel dan cajt se sprehajat in sta komot sla po kilo kruha v merkator pa ce je trajalo cel dopoldan. Jaz sem pa v istem casu bil na treh koncih v mestu. Ortoped, fasunga, posta, fertik. S kolesom bi trajalo pol dneva, pa v tej vrocini bi moral menjati 3 gate.

Sej zato pa imajo take ideje samo neuporabna srenja:

- hipiji na socialki,
- studenti,
- NGOji,
- EU politiki pri koritu.


Ne take ideje so zrasle na zeljniku ljudi, ki so intelektualni reveze, kjer flikajo svoj libido z avtomobilom, hkrati pa so prezabiti in prerevni, da bi si namesto "travnika na vasi" nasli stanovanje blizu sihtu in zato raje prebijejo 1/8 zivljenja v zastojih na regionalkah / AC. Seveda pa niso prerevni, da si ne bi kupili avtomobila, ki ga ne rabijo. Preprican, sem, da je za vse, ki se kurcite tule (in ste mentalitetno se vedno na razvojni stopnji 10 letnika v peskovniku, ki dela "brrrrrm") en Yugo 45 cez glavo dovolj. Ampak drugega kot avtomobila pac nimate, pa se mu je tezko odpovedati.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

shadeX ::

Kje točno si dobil idejo, da si avta ne morem privoščit?


Če potrebuješ kredit potem si stvari nemoreš privoščiti. Privoščiš si lahko samo tisto kar lahko danes plačaš. Kredit je tudi močan indikator da kupuješ avto izven cenovnega razreda ki si ga lahko privoscis.

Been there. Best life lesson.

showsover ::

shadeX je izjavil:

Kje točno si dobil idejo, da si avta ne morem privoščit?


Če potrebuješ kredit potem si stvari nemoreš privoščiti. Privoščiš si lahko samo tisto kar lahko danes plačaš. Kredit je tudi močan indikator da kupuješ avto izven cenovnega razreda ki si ga lahko privoscis.

Been there. Best life lesson.

Eh, brez kreditov 'vse obstane', še preko neta ti v goltanec tlačijo potrošniškega za karkoli že pač želiš. Ti samo na polno jemlji kredit (popravek: več njih) in lepo plačuj obroke, od zdaj do 'večnosti' za karkoli že pač. Tako si najbolj(e) naoljen zobniček sistema.

PS: V resnici varčevanje že dolgo ni več vrlina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Vetrpiha ::

shadeX je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

Avto je drag. Včasih z zavidanjem gledam kolege v Lj. (drugje se to itak ne da), ki so brez. Phja,...mene avto košta na leto:

4000e lizing
700e zavarovanje
160e cestnina
110e vinjeta
2000e bencin
200e servis (če ni nič narobe, seprav olje in filtri)
70e manjava gum
500e za komplet zimskih in 500za komplet letnih gum (pac na ne vem...5let)
vitrex, brisalci, parkirnine, pranje, avtošampon,....etc....

To je čez palc 8k na leto in skor en mejhn flat v 10ih letih.

Štekam folk, ki se ga hoče znebit. Ampak po drug stran si pa kot odrasla oseba ne morm več prvoščit, da bi nekoga prosil, da me nekam pelje. Ne vem, pr enih to funkcionira, pr men pač ne. Pa avto pač rabiš. Sej jest mam tut šiht na bicycle range, samo je tok drugih stvari, ki jih je treba z avtom obdelat. Trgovina, izleti, fasunge,...


Zakaj pa si ne kupiš avta ki si ga lahko privoščiš in tako manj porabiš za stroške istočasno pa si še vedno neodvisen od drugih ? :)

Problem je v tem, da nekateri brez vozila mislijo, da si zastonj taksi.

En znanec fraj fore na šiht dela tako:
Če mu človek javi, da ga pobere, ga pobere.
Če mu ni iz poti, ga pobere.
Če je v roku 5 min na dogovorjenem placu ob dogovorjeni uri, ga pobere.
Če ne, jim pa kar zabriše, naj si kupijo svoj avto, če jim kaj ne paše.

bbbbbb2015 ::

graIde62 je izjavil:

Zakaj je treba čisto za vsako stvar sesti v avtomobil, tudi če je stvar 5 minut hoje ali z kolesom stran? Razumem kadar je dež ali sneg, ampak opažam da večina ljudi uporabi avto tudi lep sončen pomladni dan ko je zunaj 20°C..


Ker ti ni nihče tega direktno povedal, ti bom to pač jaz.
Avto je, poleg še par ostalih stvari, elektrika, vodovod, kanalizacija, denar, ipd ipd. CIVILIZACIJSKA PRIDOBITEV.

Če se vsedeš v avto, si nedvomno bolj varen, kot na kolesu ali mopedu. Če imaš klimo, te poleti ni prevroče, pozimi ne prehladno. Izogneš se, da te nalije dež ali si cel prešvican.
Če si mobilen, si okretnejši. V hipu lahko greš po ženo, otroke, sodelavce, pripelješ nekaj iz trgovine. Skoraj nikoli ni tako, da grem v pisarno na delo in domov. Pogosto grem po delu še malo za hobi nekam (ne bom omenjal kaj, ampak do tja je 12km).

Saj ne pravim, da nismo probali, sploh moja žena. Probaj ti enkrat pripeljati 10+kg robe iz trgovine s kolesom. Ali se ti prevrne material, razsuje, lahko padeš.

Probaj ti enkrat v kostimu in visokih petah v službo s kolesom, pa te zalije blatna voda iz gromozanske mlake.

Na slovenskih cestah je biti kolesar (pa tudi pešec) posebno tveganje. Zbijejo te kot psa. Zadnjič je avtobusar povozil žensko na prehodu za pešce do smrti. Zdaj bo ta ženska zagotovo vedela, da pešačiti ni (vedno) zdravo.

Saj z družino kolesarimo. Si vzamemo čas, se primerno oblečemo in po kolesarski stezi do letališča, recimo, če je vreme lepo.

Če živiš količkaj na obrobju mesta ali v manjšem mestu, da ne govorim o vasi, je v Sloveniji avto edina rešitev. Pa tudi Ljubljana ni London. Na enih lokacijah avtobus vozi na 5+ minut. Na enih pa čakaš kot pes, 20 mimnut ali celo 40 minut. Če imaš čas, v redu. Jaz ga na žalost nimam.

Ljubljana ni Amsterdam. Tam imajo 20x več površin za kolesa, s 5 minmut vožnje prideš kamorkoli, v velikem mestu (Amsterdamu) ti avti ustavijo na prehodu, praktično je kolo pustiti nekje, bolj kot avto. Slovenija je glede tega bolj ruralna kot neka špica civilizacija (ala Frankfurt, Bruselj).

Sodelavci v Bruslju so se eni vozili s kolesom v službo. Samo veš, v garderobi se moraš preobleči, stuširati, greš na delo, po delu zopet preobleči, imaš posebej kabine in tuše. V Sloveniji tega ni, vsaj jaz nisem tega videl. Jaz sem se vozil z vlakom, ter zadnje tri minute peš.

Tako da... Ne rabiš težiti ljudem, naj se več s kolesom vozijo.

Zgodovina sprememb…

aiko ::

Hemi426 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Slabi argumenti:
- Vročina in mraz sta problem le v primeru, da nimaš primernih oblačil. S klimo na vsakem koraku pa občutljivost na temperaturne spremembe samo povečuješ.
Jaz imam primerna oblacila, pa kjub temu zasvicam v rit, kot svinja zdle, pa nocem taksen presvicah prit v klimatizirano trgovino, da me prepiha. Od klime v avtu, teh problemov nimamo.
Vrocina ni zdrava, to ve vsak papak in sportnik, zato hodis tect poleti zgodaj zjutraj ali zvecer v mestu. Tek pri 25+ oz. 35+ v mestu ni zdrav, niti pesacenje in potenje nonstop. Srce in krvozilni sistem trpita, ce si "vajen" ali ne.

- Če 10-20kg vrečk ne zmoreš nest iz trgovine, ni zdravo. Sicer večina ljudi redko nakupi za 10-20kg vsakič, ko grejo v trgovino.
Lahko nesem 50kg, ampak nositi v vsaki roki 10 kil po 10 ali vec minut cez mesto v vrocini je zdravju kontraproduktivno in skodljivo, kdo pa rad to dela po sihtu, da se mu se rame vtrgajo.
Daj si v vsako roko 6x1,5L vode pa izvolis idi 15 minut masiraj, ce si tak mazohist. Pa naj te fino reze v dlani.
- Če ceniš svoj čas, boš čim več hodil peš. Fizična aktivnost, še posebej hoja in tek, izjemno pozitivno vplivata na zdravje. Tistih 20 minut do trgovine se ti bo večkrat povrnilo v obliki daljšega in še posebej bolj kvalitetnega življenja na stara leta.
Jaz cenim svoj cas, zato ne zapravljam ure in ure s pesacenjem po jebenem mestu. Tistih 30 minut grem rajsi tect v naravo ob reki, pri svezem zraku in normalni temperaturi, zato pa moram 30 minut prisparati drugje. Ce ze govoris na stara leta, potem se izogibaj naporu v vrocini. Srce ti bo hvalezno. Rajsi pejt na sprehod v sencni gozd in ven iz mesta.
- Otroku ne delaš ravno usluge s tem, da ga voziš okrog. Otroci prav tako rabijo gibanje za zdrav razvoj, hkrati pa neizmerno uživajo, če se lahko vozijo s kolesi, skiroji, rolerji ali pa hodijo peš (še posebej, če dežuje in lahko skačejo po lužah).
Saj to delamo, ampak ne v mestu na plocniku in kriziscih, ampak se odmaknemo v park, skejtpark ali nogometno igrisce. Zato pa moramo z avtom domov, da ne zamudimo trening, ki je po soli.


+1 , se strinjam.

Bo še pridodal svoja 2 centa, naprej glede videa.
+Kriviti porast debelosti večinoma avtomobil je nesmisel, levji delež prispevata sedetarnost v službi, prehrana in ne več veliko delo po službi (ni več dela na zemlji, itd.)
+Govoriti, da je vožnja avtomobila stresna preprosto ni res, oz. to trdi nekdo ki je ravno opravil izpit ali pa je vozil avto parkrat v življenju. Nočne vožnje so mi osebno nekaj najbolj sproščujočega, ta aktivnost je tudi vidna v popularni kulturi. Za veliko ljudi je vožnja v/iz službe balonček intime. Pa tudi, tukaj nas je večina v pisarnah (specifično vas je tukaj dosti najbrž še iz LJ), pozabljate pa da večina delovne populacije dela fizično na nogah (prodajalke, tekoči trak, natakarstvo, smetarstvo) in take ljudi čisto razumem, da se tistih 10-20 km rajši peljejo v službo kot kolesarijo...
Je mogoče stresno ob prihodu v kakšno večje EU mesto, še posebej če ne poznaš prometnega režima, v SLO takih situacij ni.
Predstavljajo mi pa čedalje večji stres kolesarji, se 50/50 obnašajo kot pešci ali cestno vozilo. In skupinska vožnja po celotnem pasu. Ali veliko preveč samozavestno vijuganje iz pločnika na cestišče v mestih!
Pa vprašajte kakšnega zelo zagretega kolesarja, zakaj se ne vozi po kolesarskih stezah? Ker so neravne in uničujejo tempo in hrbtenico, pa tudi dostikrat je na njih veliko peska. :)
Smo v situaciji, ko se je večina cestišč zmanjšala za avte v prid kolesarkih stezah, pa še vedno vidimo koledarje na cesti...
Se pa še dajmo avtomibili vozit po kolesarskih, ker so na cestah luknje.

Denar: Nekdo je komentiral, da nas je STRAH izračunati, koliko te pride avto na leto. Že taka logika mi veliko pove o nasprotnikih avtov, haha.
Sam imam sicer starejšega ITA V6, tako da glede porabe nisem najbolj objektiven, ampak nekako bi držalo, da okoli 2 plači na leto. Ampak to je vse preračunano, ker avto je tako kot vsaka tehnološka dobrina luksuz, ki zahteva denar in sredstva. Če bi si kupil stanovanje v LJ res ne bi potreboval avta, vendar bi zajel vsaj 20 let cenovnih stroškov avta v nakupu VELIKO dražjega stanovanja, ali najemnin, si na istem.
Ob podražitvi derivatov pa lahko še vedno grem na 1.0 Getza...

Imam enega sodelavca, mlajši fant. Se vozi v službo z kolesom, si ne lasti avta. Ampak lej glej ga vraga, ko je dež ali pa zima pa uporablja očetov avtomobil (do sedeža podjetja ni urejenega javnega prevoza, je vsaj 40min peš od vlaka). Pa tudi, vikend je kupil, kamor redno hodi z avtomobilom. Je pa drugače izredno zagret nasprotnik avtomobilov.
Takih ljudi ne razumem. Zakaj ne gre do vikenda peš, 50 km ni tako veliko, pa še veliko bolj zdrav bo, ali uporabi javni prevoz, ki je vsaj 15 km od vikenda, tisto pjačo/jedačo bo pa ja nesel na vikend tisih 50km, 20kg lahko nese vsak zdrav človek, pa tist čas ki ga bo izgubil sedaj, ko je mlad bo zaradi hoje pridobil potem pri 80+. Le zakaj ne gre peš...

Nekdo je napisal, da svojega sina privaja na pešačenje, jaz bom pa moja dva(ko bosta malo starejša) vključil v kakšen project car, da se naučita tehničnih stvari, vzljubita avto-sceno in se naučita kulture lepe vožnje in ravnanja z avtom. A ni lepo kako lahko imamo različne življenske sloge in se vseeno spoštujemo :)?

Skratka avto je ultimativni izraz osebne svobode, je bil in vedno bo. Tako kot pri večini teh stvari, ste nasprotniki samo vokalna skupina, številke letno globalno prodanih avtomobilov to dokazujejo.


+1 lepo napisano

WizzardOfOZ ::

V bistvu spet ena izmed totalno patetičnih tem, kjer bi nekdo spet rad posiljeval s svojim načinom življenja vse ostale.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Silici ::

Bodimo realni, če ti packa na obleki uniči deloven dan, in manj kot 100kw mašina ni sposobna odpeljat dneva, ja to ni za bicikl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Silici ()

Matejjjjj ::

bbbbbb2015 je izjavil:

graIde62 je izjavil:

Zakaj je treba čisto za vsako stvar sesti v avtomobil, tudi če je stvar 5 minut hoje ali z kolesom stran? Razumem kadar je dež ali sneg, ampak opažam da večina ljudi uporabi avto tudi lep sončen pomladni dan ko je zunaj 20°C..


Ker ti ni nihče tega direktno povedal, ti bom to pač jaz.
Avto je, poleg še par ostalih stvari, elektrika, vodovod, kanalizacija, denar, ipd ipd. CIVILIZACIJSKA PRIDOBITEV.

Če se vsedeš v avto, si nedvomno bolj varen, kot na kolesu ali mopedu. Če imaš klimo, te poleti ni prevroče, pozimi ne prehladno. Izogneš se, da te nalije dež ali si cel prešvican.
Če si mobilen, si okretnejši. V hipu lahko greš po ženo, otroke, sodelavce, pripelješ nekaj iz trgovine. Skoraj nikoli ni tako, da grem v pisarno na delo in domov. Pogosto grem po delu še malo za hobi nekam (ne bom omenjal kaj, ampak do tja je 12km).

Saj ne pravim, da nismo probali, sploh moja žena. Probaj ti enkrat pripeljati 10+kg robe iz trgovine s kolesom. Ali se ti prevrne material, razsuje, lahko padeš.

Probaj ti enkrat v kostimu in visokih petah v službo s kolesom, pa te zalije blatna voda iz gromozanske mlake.

Na slovenskih cestah je biti kolesar (pa tudi pešec) posebno tveganje. Zbijejo te kot psa. Zadnjič je avtobusar povozil žensko na prehodu za pešce do smrti. Zdaj bo ta ženska zagotovo vedela, da pešačiti ni (vedno) zdravo.

Saj z družino kolesarimo. Si vzamemo čas, se primerno oblečemo in po kolesarski stezi do letališča, recimo, če je vreme lepo.

Če živiš količkaj na obrobju mesta ali v manjšem mestu, da ne govorim o vasi, je v Sloveniji avto edina rešitev. Pa tudi Ljubljana ni London. Na enih lokacijah avtobus vozi na 5+ minut. Na enih pa čakaš kot pes, 20 mimnut ali celo 40 minut. Če imaš čas, v redu. Jaz ga na žalost nimam.

Ljubljana ni Amsterdam. Tam imajo 20x več površin za kolesa, s 5 minmut vožnje prideš kamorkoli, v velikem mestu (Amsterdamu) ti avti ustavijo na prehodu, praktično je kolo pustiti nekje, bolj kot avto. Slovenija je glede tega bolj ruralna kot neka špica civilizacija (ala Frankfurt, Bruselj).

Sodelavci v Bruslju so se eni vozili s kolesom v službo. Samo veš, v garderobi se moraš preobleči, stuširati, greš na delo, po delu zopet preobleči, imaš posebej kabine in tuše. V Sloveniji tega ni, vsaj jaz nisem tega videl. Jaz sem se vozil z vlakom, ter zadnje tri minute peš.

Tako da... Ne rabiš težiti ljudem, naj se več s kolesom vozijo.


Jaz sem v Švici spoznal ljudi, ki so v službo plavali... čez f.... Ren...

z0mbie ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Avto je, poleg še par ostalih stvari, elektrika, vodovod, kanalizacija, denar, ipd ipd. CIVILIZACIJSKA PRIDOBITEV.


Seveda, tudi morfij je. Pa ga eni zlorabljajo. Kar poglej si vse to zgrazanje, ze samo ob misli, da bi droge zamenjal za kaj bolj preprostega in prakticnega ob urah, ko so ceste zabite z odvisnezi (lenobami,...). Kupi izgovorov, jamranj, dokazovanj, kako pa se RES rabis guzvat v koloni in izgubljati cas za volanom, itd. Seveda, zdaj se bo spet javil nekdo iz neke vukojebine, kjer se je po svoji odlocitvi odlocil ziveti izven civilizacije brez pogojev za to - recimo sluzbe, ki ni uro stran. Njih sicer razumem (ne razumem pa njihove nore odlocitve), ampak teh je za pest. Guzvo pa delajo vi tisti, ki vsak dan hodijo po 50kg hrane.

In vozniki na slovenskih cestah niso civilizacijska pridobitev ampak konkretna idiokracija, korak nazaj v cloveskem razvoju.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Mike_Rotch ::

shadeX je izjavil:

Kje točno si dobil idejo, da si avta ne morem privoščit?


Če potrebuješ kredit potem si stvari nemoreš privoščiti. Privoščiš si lahko samo tisto kar lahko danes plačaš. Kredit je tudi močan indikator da kupuješ avto izven cenovnega razreda ki si ga lahko privoscis.

Been there. Best life lesson.


Sicer je tole malo offtopic, ampak tole ni ravno res. Primer:

Če bi 12 mesecev nazaj kupil Teslo 3 za 50 jurjev na keš, bi imel danes Teslo 3 vredno mogoče 40 jurjev v najboljšem primeru.

Če bi v istem času kupil Teslo 3 na lizing, dal 10k pologa za 40k pa kupil delnice od Tesle, bi danes imel teslo vredno 40 jurjev in 90k na trgovalnem računu.

z0mbie ::

Mike_Rotch je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kje točno si dobil idejo, da si avta ne morem privoščit?


Če potrebuješ kredit potem si stvari nemoreš privoščiti. Privoščiš si lahko samo tisto kar lahko danes plačaš. Kredit je tudi močan indikator da kupuješ avto izven cenovnega razreda ki si ga lahko privoscis.

Been there. Best life lesson.


Sicer je tole malo offtopic, ampak tole ni ravno res. Primer:

Če bi 12 mesecev nazaj kupil Teslo 3 za 50 jurjev na keš, bi imel danes Teslo 3 vredno mogoče 40 jurjev v najboljšem primeru.

Če bi v istem času kupil Teslo 3 na lizing, dal 10k pologa za 40k pa kupil delnice od Tesle, bi danes imel teslo vredno 40 jurjev in 90k na trgovalnem računu.


Glede Tesle se ti splaca pogledati tale dokumentarec, bil tudi predvcerajsnjim na RTVSLO2.

(56:02 imas Teslo ampak se splaca pogledati celega)

Zal ni angleskih podnapisov ampak preprican sem, da je nekje s podnapisi.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Mike_Rotch ::

Nimam Tesle niti interesa zanjo, samo primer uporabe kredita sem dal.

feryz ::

Avto mora biti užitek.
Če ni, se strinjam, ga prodajte in se vozite s trolo. Neprimerno boljše za vsakogar, ki mu je muka.

mirator ::

Tema je pretirana uporaba avtomobila in ne vem zakaj se nekateri čutite napadene. Poznam pa možakarja, ki ima avto v tripleks graži, od stanovanja oddaljeni ca 100 m. Nekoliko dalje je nakupovalni center. In ta možakar se v naupovalni center vedno odpravi z avtomobilom, kupi pa ali cigarete, ali piksno pive, ali vplača loto itd. Torej nič pretresljivo težkega.
Njegova pot torej poteka tako:
- najprej koristna hoja 100 m do garaže,
- potem vžig avtomobila in počasen izvoz iz garaže,
- izstop iz avtomobila in zapiranje garaže,
- vstop v avtomobil in vožnja do prvega semaforja oddaljenega ca 50 m kot zakleto, z obvezno rdečo lučjo,
- potem parkiranje v garažni hiši oddaljei od križišča ca 50 do 100 m, odvisno, kje je prosti parkirni prostor,
- sledi nakup im postopek v obratnem vrstnem redu.

Amak možakar v tem protokolu uživa in užitka si ne pusti vzeti.

m0LN4r ::


Amak možakar v tem protokolu uživa in užitka si ne pusti vzeti.
Zakaj bi si moral?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Zato ker forumski čistuni pravijo tako. A ni ravno ta tema v to stran?

Ljudlje ne dojemajo, da nekaterim bicikel ne sede. Jaz sem dobil novega za okrogla leta, v desetih letih sem bil na njemu točno 5 minut. Popolnoma stran vržen denar.

Mike_Rotch ::

Zakaj bi si moral?


Saj mu ni treba. Mi samo pravimo, da je takšno početje precej neumno in škodljivo.

Netrunner ::

Pretirana uporaba biločesa ni ok. Tukaj se gre samo za samodisciplino katera pa je problem pri večini. Jaz se izogibam uporabi avtomobila če to res ni potrebno, izogibam se uporabi dvigal in tekočih stopnic. Zavestno se tudi izogibam gaziranim in sladkim pijačam in še masičemu... Je pa to treba delati zavestno nekaj časa, da pride v navado.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

z0mbie ::

feryz je izjavil:

Zato ker forumski čistuni pravijo tako. A ni ravno ta tema v to stran?

Ljudlje ne dojemajo, da nekaterim bicikel ne sede. Jaz sem dobil novega za okrogla leta, v desetih letih sem bil na njemu točno 5 minut. Popolnoma stran vržen denar.


Monokolo, rolka, skiro, el. skiro, rolerji, avtobus, vlak, hoja, smucke, motor, tricikel, hojca,...
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

RedDrake ::

z0mbie je izjavil:


... Preprican, sem, da je za vse, ki se kurcite tule (in ste mentalitetno se vedno na razvojni stopnji 10 letnika v peskovniku, ki dela "brrrrrm") en Yugo 45 cez glavo dovolj. Ampak drugega kot avtomobila pac nimate, pa se mu je tezko odpovedati.

- Hisa 25 min pes do preserca v LJ
- Hisa na dolenjskem
- Hisa na severnem primorskem
- Stanovanje 10 min pes do preserca v LJ (oddajam, ker v bloku ne bom nikoli več živel)
- oldtimer
- cabrio
- "daily avto"

Jep, nimam nič razen avta.

Z vsemi tremi vozili skupaj letno naredim 8kkm-12kkm, večinoma na relacijah LJ-dolenjska ali LJ-severna primorska.
Službe nimam, delam zase.
Do strank po LJ hodim peš/s kolesom če je RES shitty vreme z avtom.
Do tistih izven (nekaj jih imam notranjska, nekaj gorenjska) z avtom jasno, ker v Cerknico porabim duplo časa s čimerkoli drugim kot z avtom.

feryz ::

z0mbie je izjavil:

Monokolo, rolka, skiro, el. skiro, rolerji, avtobus, vlak, hoja, smucke, motor, tricikel, hojca,...
A to si naštel prevozne stvari za nakupovanje v 5 minut oddaljenem mečkatorju? Ker to folk tukaj moti. Zelo uporaben spisek, moram priznati.

z0mbie ::

RedDrake je izjavil:

Do strank po LJ hodim peš/s kolesom če je RES shitty vreme z avtom.


... kar je tudi point celotne teme.

feryz je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Monokolo, rolka, skiro, el. skiro, rolerji, avtobus, vlak, hoja, smucke, motor, tricikel, hojca,...
A to si naštel prevozne stvari za nakupovanje v 5 minut oddaljenem mečkatorju? Ker to folk tukaj moti. Zelo uporaben spisek, moram priznati.


Ne, folk tukaj moti, da jim je nekdo povedal, da pretiravajo z avtomobili, je pa moja krivda, da odgovarjam potem na njihove slamnate moze, o katerih sploh ni nobene debate, ko pa na butast izgovor "ne maram kolesa" dobis ven "hojco", se pa ne cudi prevec.

In naj uganem, ti se tudi vozis iz Murske Sobote, cez Pekinga v sluzbo v Ljubljano, mar ne?

(p.s.: ce ti kolo ne sede, ga mogoce lahko zamenjas za kaj takega: https://www.icetrikes.co/ Samo omenim, ker je zadeva hudo zabavna in primerna tudi za nestabilne, skoda imeti kolo in na njem nabirati prah - pa se zadeva ima lahko kar nosilnost, tako, da lahko vsak dan tudi tistih 50 litrov mleka pripeljes iz trgovine)
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

RedDrake ::

Ja to je point, ampak hkrati pa avto moram imeti. In tudi jaz grem občasno v trgovino in pripeljem poln prtljažnik robe, ki tehta 20kg+.
Je pa res, da sem zaradi majhnega hladilnika v mojih prvih samostojnih letih (tam 23/24+) bil primoran hodit skoraj vsak dan v trgovino in sem navajen tega "stalnega" majhnega nakupovanja.
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058105226 (65291) D3m

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25626360 (22891) bluefish
»

Motorne in električne rikše v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30529859 (26800) hojnikb
»

Slovenija po letu 2030 brez novih avtomobilov na nafto in bencin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27778865 (70789) AštiriL

Več podobnih tem