» »

Namesto šumnikov čudni znaki

Namesto šumnikov čudni znaki

Laki_lai k ::

Ob gledanju filmov iz usb ključka se mi pojavi problem da so namesto šumnikov v podnapisih neke čudne oblike.Gledam na philipsovem tv-ju(PUS8505/12).Podnapisi so shranjeni kot UTF-8.
Kaj bi bil problem.Prosim za pomoč.
Hvala
Lp

SL4FKO ::

Spremeni kodiranje podnapisov v [Eastern European (Windows-1250)] ali pa npr. [Eastern European (Latin-2)]

Laki_lai k ::

Hvala.Bom poskušal.

Laki_ laik ::

Imam isti problem z istim modelom tv-ja.Si našel rešitev?Podnapisi so shranjeni kot utf 8 in so mi pri samsungu delovali normalno sedaj pri tem sranju od philipsa pa ne in ne.Mogoče kdo ve kako to porihtat?

Zgodovina sprememb…

Laki_ laik ::

Se opravičujem da sem napisal sr..nja ampak se danes cel dan matram kako bi to porihtal pa mi ne uspeva.

sbawe64 ::

In kaj si že poskusil ?
2020 is new 1984
Corona World order

Laki_ laik ::

Srt datoteko sem shranil v ansi,utf 8,utf 16 pa ne deluje nič.Kot sem rekel pri samsungu je le bilo treba spremenit kodiranje iz ansi na utf 8 in je bilo vse ok tu pa ni vredu če predvajam iz ključeka direk na tv in prav tako ne če predvajam preko blu ray predvajalnika z usb vhodom.

A je potrebno kaj nastavit na samem tv-ju?

Zgodovina sprememb…

donvito ::

Laki_ laik je izjavil:

Srt datoteko sem shranil v ansi,utf 8,utf 16 pa ne deluje nič.Kot sem rekel pri samsungu je le bilo treba spremenit kodiranje iz ansi na utf 8 in je bilo vse ok tu pa ni vredu če predvajam iz ključeka direk na tv in prav tako ne če predvajam preko blu ray predvajalnika z usb vhodom.

V bluray predvajalniku daj kodo kodiranja na 1250, vsaj tako sem dal jaz, da mi je predvajalo šumnike, oz se poigraj s kodami, če omenjena ni prava.
Film odpreš in če ni šumnikov greš na podnapise in daš na to kodo. Sam imam LG-predvajalnik.

Buggy ::

Pa si v nastavitvah TV-ja izbral ustrezen encoding oz country za podnapise? Imas razlicne nastavitve za primarne in sekundarne. Privzeto mislim da so vezani na izbiro jezika menijev.

Laki_ laik ::

Natavitve sem dal le meni na slovensko ostalo je več ali manj ostalo isto.Le primarni podnapisi so dani na slovenski jezik ostalo je vse tovarniško.

Buggy ::

Cudno. A pa gledas film preko Kodija ali preko vgrajenega TV playerja?

Laki_ laik ::

Pteko vgrajenega tv playerja torej direk dam v tv usb ključek.

Han ::

Zapakiraj SRT v MKV z MKVToolnix programom...

Laki_ laik ::

Hvala za nasvet ampak res nebi rad 100+ delov na tak način urejal.

Buggy ::

Ne vem. Imam isti TV pa nazadnje ko smo iz kljucka gledal ni bilo tezav s podnapisi, nisem pa ravno ziher a prek native pplayerja al Kodija. Zdej nimam pa nic na kljucku da bi preveril. Si firmware od TV posodobil, jaz sem ga ravno vceraj po kaksnem mesecu ali dveh.

Laki_ laik ::

Sem ga danes posodobil ker sem mislil da bo kaj spremenilo pa ni.

Buggy ::

zakaj pa ne instaliras Kodija, nastavis ustrezen coding za podnapise in s tam beres USB source? Porabis 10min in si golden...pac workaround.

Laki_ laik ::

Hvala vendar z tem nimam izkušenj in ne vem kaj je treba.Kot vidiš nisem lih vešč teh stvari.

donvito ::

Laki_ laik je izjavil:

Hvala vendar z tem nimam izkušenj in ne vem kaj je treba.Kot vidiš nisem lih vešč teh stvari.

https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&...

sentiš ::

Meni pri babi na TV in A1 predvajalniku nikakor ni uspelo narediti šumnikov, tako da sedaj zamenjujem znake in šumnike z navadnimi črkami. Pri programu Subtitle Edit je možnost Multiple Replace in lahko narediš tako tabelo za več znakov, ki jih želiš zamenjati naenkrat. Jaz imam kar vse možnosti narejene na s, c in z. Dva klika in zamenja cele podnapise.
Mogoče ti bo ta opcija pomagala, če ne bo šlo drugače.

hodu63 ::

Si pravilno nastavil kodno tabelo za podnapise? Pri tem aparatu se sodeč po navodilih to nastavlja med predvajanjem filma. Pritisneš tipko ok, potem imaš na dnu ekrana vrstico z raznimi nastavitvami, med drugim tudi za izbiro in nastavitve podnapisov.

l.p.

hodu63 ::

etersalamun1 ::

Podnapise shrani z kodiranjem ANSI.

Podnapise shrani kot ANSI. Na LG dela 100%.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s predvajanjem iz formata NTFS (Philips 8503)

Oddelek: Zvok in slika
5764 (660) hodu63
»

Philips slabo kaže podnapise

Oddelek: Zvok in slika
186192 (3862) kretze
»

[divXvid] Hyundai predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13639071 (11120) JanezC
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729750 (16257) KontraCepec
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019671 (12251) filipc

Več podobnih tem