» »

Nakup novega avta

Nakup novega avta

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

con28 ::

Prvič se odločam, da bi kupil čisto nov avto, predvsem zaradi tega, ker ne želim menjati vsakih nekaj let, kot je bilo doslej z rabljenimi. Budget je dobrih 10k in imam v mislih kakega mestnega bencinarja. Razmišljam ali ne bi za to ceno morda raje kupil kakega, ki je 1-2 leti star?

jshadlsa232 ::

Kake avte pa si kupoval rabljene, da si jih menjal vsakih nekaj let?

dice7 ::

Za dobrih 10k dobis Sanderota na plin + ugoden kredit prek eko sklada, za kaksna 2 jurja vec Cliota (plin), Fabio, i10, mogoce i20. Kupi novo, vec garancije, pa ne bo ti treba takoj naslednje leto delat velik servis, kot pri 1-2 leti starem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

puginho ::

Na tem forumu so obsedeni z Daciami tako da pazi, za dobrih 10 jurjev že dobiš 2-3 leta stari avto, ki je rang višje ko ti malčki in je neprimerno boljši kot dacia, npr. focus, 308, leon, ceed... vzameš turbo bencinarja in pičiš. Veliki servisi na TB so na 10 let ali 200k prevoženih tako da ne skrbi glede morebitnih vstopnih stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

KAVINSKY ::



Dacia ni tako slab avto, dobiš pa nekaj na nivoju par let starega Cliota, četudi ima isto platformo kot novi clio. Nekje so mogli rezati pri stroških. Pri 3 leta starem Ceedu za 10 jurjev pa kvečjemu dobiš osnovno opremo, tako da se moraš odločiti med tem ali se lepše pelje ali ima več opreme.

Naredi par testnih voženj, povprašaj za popuste. Kaj se bo gotovo našlo. Kupiš lahko tudi malo starejši avto (4 - 5 let) in kar v štartu privarčuješ od 10 tisočakov daš na stran za servis.

Npr, tu imaš še leto ali dve tovarniške garancije (kia ceed 1.4, 2017). Atmosferski motor z direktnim vbrizgom, skoraj nima kaj za crkniti.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Blinder ::

Mislim, da nima direktnega vbrizga.
Kia Ceed @ Wikipedia
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LeQuack ::

Valda ne boš zastarelo tehnologijo nabavljal, to je tako kot bi šel kupit Nokia telefon iz 90ih. Kupi električni avto.
Quack !

Miha 333 ::

KAVINSKY je izjavil:

Atmosferski motor z direktnim vbrizgom, skoraj nima kaj za crkniti.

Drži, vendar tudi nikamor ne gre oziroma ga moraš terat na 4k+ obratov.

kow ::

LeQuack je izjavil:

Valda ne boš zastarelo tehnologijo nabavljal, to je tako kot bi šel kupit Nokia telefon iz 90ih. Kupi električni avto.


Ce ti je cilj imeti mobilni telefon, si dobil superiorno resitev. Ce rabis mobilni racunalnik, pac ne.

Cveto ::

LeQuack je izjavil:

Valda ne boš zastarelo tehnologijo nabavljal, to je tako kot bi šel kupit Nokia telefon iz 90ih. Kupi električni avto.


Za 10 jurjev?

Jaz bi sicer pogledal za Fiat Tipo:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

WhiteAngel ::

Tistole Kijo zgoraj si lasti moja žena. Nima direktnega vbrizga hvala bogu, navaden DOHC. V redu avto. Samo cena se mi zdi previsoka. Jaz sem dal zanj 11500 evrov s popustom + gretje zicev in volana zraven. 4 leta star avto in samo 2 jurja cenejš, meh.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

Miha 333 je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Atmosferski motor z direktnim vbrizgom, skoraj nima kaj za crkniti.

Drži, vendar tudi nikamor ne gre oziroma ga moraš terat na 4k+ obratov.


Nek kompromis je. Prehitevanje na avtocesti je nerodno, ker imamo talente z 150 na tempomatu, na regionalkah je pa spodoben motor.

+ avto je še v garanciji
+ malo kilometrov
+ velikost ranga Golfa
+ kar nekaj opreme
+ v budgetu
+ pregovorno zanesljiv
+ pri sp mehanikih poceni servisi

Raptor F16 ::

KAVINSKY je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Atmosferski motor z direktnim vbrizgom, skoraj nima kaj za crkniti.

Drži, vendar tudi nikamor ne gre oziroma ga moraš terat na 4k+ obratov.


Nek kompromis je. Prehitevanje na avtocesti je nerodno, ker imamo talente z 150 na tempomatu,


Zakaj talente ? Če bi vsi na avtocesti vozil nek konstanten tempo bi bil svet krasen. Ne pa ko se naganjajo po ravnicah potem se pa na nekem odseku poserje in se rine v kolone potem čez 10km pa spet ven sili.

Mene tusti s tempomatom sploh ne motijo. Vozijo predvidljivo in lahko računaš kdaj boš imel dober moment za prehitevat.

Drugo pa je če si živčen in nepotrpežljiv in greš ob prvi luknji prehitevat in delat zamašek.

Ne mi govort kako se to ne da, ker sem v servisnem programu sbkombijem na 65kW max povsem normalno lahko vozil od Nm do Ljubljane. Je pač treba več gledat in koristit tudi 3. Pas ne pa špilat Tumor
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Hemi426 ::

LeQuack je izjavil:

Valda ne boš zastarelo tehnologijo nabavljal, to je tako kot bi šel kupit Nokia telefon iz 90ih. Kupi električni avto.


Ha ha ha

Mike_Rotch ::

Razmišljam ali ne bi za to ceno morda raje kupil kakega, ki je 1-2 leti star?


Če ne želiš specifične konfiguracije, ki jo dobiš samo pri avtu po naročilu in te ne moti, da ima avto za sabo nekaj 10.000km, je nakup cca. 2 leti starega odlična izbira.

Precej avtomobilov ima v teh časih 4 do 5 let garancije, nekateri celo več. Tudi če kupiš 2 leti starega s 30, 40kkm si krit še nekaj let. Poleg tega obstajajo aftermarket "garancije" (dejansko gre za zavarovanja), ki ti krijejo okvare tudi po izteku tovarniške garancije.

Izguba vrednosti je sicer odvisna od modela, ampak običajno je v prvih 2 do 3 letih precej visoka, tako, da najhujši udarec prepustiš prvemu lastniku.

Znamke in modela ne bom predlagal, je čisto subjektivna odločitev, je pa dejstvo, da danes praktično ne dobiš slabega avtomobila.

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

Poleg tega obstajajo aftermarket "garancije" (dejansko gre za zavarovanja), ki ti krijejo okvare tudi po izteku tovarniške garancije.

Ta je ponavadi vezana na sam servis.

V garanciji lahko pelješ avto k kateremukoli pooblaščenemu serviserju, v podaljšani garanciji samo tja, kjer si ga tudi kupil.

Je treba biti pazljiv...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

V tovarniški garanciji niti pooblaščencu ni treba voziti, bistveno je, da je avto servisiran v ustreznih intervalih z ustreznimi deli.

To, kar ti omenjaš so jamstva, ki jih dajejo avtohiše. Se pravi, dobiš 3 leta tovarniške garancije + dodatni 2 leti jamstva npr. Jamstva so praktično vedno vezana na servis pri točno določeni avtohiši, kot si napisal.

Potem pa obstajajo še povsem neodvisne aftermarket "garancije", ki niso vezane na avtohiše. Kot je npr. https://www.motiveservice.eu/

con28 ::

Mike_Rotch je izjavil:

V tovarniški garanciji niti pooblaščencu ni treba voziti, bistveno je, da je avto servisiran v ustreznih intervalih z ustreznimi deli.

To, kar ti omenjaš so jamstva, ki jih dajejo avtohiše. Se pravi, dobiš 3 leta tovarniške garancije + dodatni 2 leti jamstva npr. Jamstva so praktično vedno vezana na servis pri točno določeni avtohiši, kot si napisal.

Potem pa obstajajo še povsem neodvisne aftermarket "garancije", ki niso vezane na avtohiše. Kot je npr. https://www.motiveservice.eu/


Torej ko je avto v garanciji ni treba voziti pooblaščencu ampak katerikoli servis, ki ti potrdi servisno knjižico (seveda v ustreznih intervalih z ustreznimi deli)?

Fif55 ::

Če imaš kratke razdalje in si res želiš nov avto kupi novega.

Če ne in če imaš večje potrebe pa le raje izberi enega nekaj let starega, kjer boš dobil največ za svoj denar.

jest10 ::

con28 je izjavil:


Torej ko je avto v garanciji ni treba voziti pooblaščencu ampak katerikoli servis, ki ti potrdi servisno knjižico (seveda v ustreznih intervalih z ustreznimi deli)?


Tovarniška garancija velja.
Podaljšana ima velikokrat pogoj servisiranja na uradnem servisu.

Mike_Rotch ::

Torej ko je avto v garanciji ni treba voziti pooblaščencu ampak katerikoli servis, ki ti potrdi servisno knjižico (seveda v ustreznih intervalih z ustreznimi deli)?


Tako je. Ampak moraš najti servis, ki dejansko servisira avto z ustreznimi deli. Jaz sem prejšnji avto vozil na lokalni BHS servis. Cena je bila sicer nižja od pooblaščenega, ampak največ sem prihranil pri času, ker je bil pooblaščeni servis skoraj uro vožnje stran.

https://www.amzs.si/storitve/servis-voz...

m0LN4r ::

puginho je izjavil:

Na tem forumu so obsedeni z Daciami tako da pazi, za dobrih 10 jurjev že dobiš 2-3 leta stari avto, ki je rang višje ko ti malčki in je neprimerno boljši kot dacia, npr. focus, 308, leon, ceed... vzameš turbo bencinarja in pičiš. Veliki servisi na TB so na 10 let ali 200k prevoženih tako da ne skrbi glede morebitnih vstopnih stroškov.
A res?



V tovarniški garanciji niti pooblaščencu ni treba voziti, bistveno je, da je avto servisiran v ustreznih intervalih z ustreznimi deli.
Potem je z mojim Garancijskim listom nekaj narobe, ker v njem pise, da vozi k pooblascencu if not void warranty.
Seveda, bi ga lahko vozil k turko na ATU, ampak oni niso pooblascenec, so pa cenejsi. Seveda nevem pa kak bi zagovarjal to pri proizvajalcu, ce pac v navodilih pise, da vozi k uradnemu pooblascenu, ko kaj slucajno zariba.
Si lahko malo na internetu preberes izkusnje takih pametnih experimentov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Blinder ::

You're wrong. Lahko ohranis garancijo tudi, ce gres kam drugam kot na pooblasceni servis.
https://www.zps.si/nasveti-in-zakonodaj...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m0LN4r ::

Seveda lahko v teoriji, v praksi pa bodo rekli, da so uni ta drugi zajeb nardil. Lahko gres na motor-talk.de pa si preberes nebroj takih tragicnih zgodb.

Komot bos ti imel "garancijo" oni ti pa komot ne bojo "ugodili" ko bos kaj reklamiral, bodo pac odklonili. Nekateri pametnjakovici nosijo tudi svoje olje na servise, pa se je zgodba enga koncala, da so mu zavrnili garancijo, ker je sam privlekel olje neznanega izvora. Ekola.

Spilajte se, samo dokler res do necesa hujsega ne pride.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

10 jurjev je preveč za rabljenega in premalo za novega.

Mike_Rotch ::

Komot bos ti imel "garancijo" oni ti pa komot ne bojo "ugodili" ko bos kaj reklamiral, bodo pac odklonili.


Zakaj bi odklonili? Kako lahko proizvajalec samovoljno odkloni garancijo?

Kripto mesi ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda lahko v teoriji, v praksi pa bodo rekli, da so uni ta drugi zajeb nardil. Lahko gres na motor-talk.de pa si preberes nebroj takih tragicnih zgodb.

Komot bos ti imel "garancijo" oni ti pa komot ne bojo "ugodili" ko bos kaj reklamiral, bodo pac odklonili. Nekateri pametnjakovici nosijo tudi svoje olje na servise, pa se je zgodba enga koncala, da so mu zavrnili garancijo, ker je sam privlekel olje neznanega izvora. Ekola.

Spilajte se, samo dokler res do necesa hujsega ne pride.

Pa dobro, kaj se ti v vsaki temi z avti ven mečeš in nabiješ svoje pogoje, ki veljajo večinoma itak samo za nemčijo.

m0LN4r ::

Pogooglaj v cem je hec. Tipkaj Garantie abgelehnt freie Werkstatt. Je dovolj zadetkov.
Jeba je, ko bos moral ti proizvajalcu dokazovat, da je nepooblascenec naredil servis po "predpisih" - zahtevah proizvajalca, pa je tam notr ena kljukica, za katero nepooblascenec ni vedel in se lahko brez problema sklicujejo na to tocko.

En enostavnejsi, mas pa tudi ene par sodnih zapisov, kjer ga pac stranka popusi, ker ne more dokazati nicesar za recimo servis 3 leta nazaj, da je bil narjen tko kot treba. Ker samo pooblasceno pomeni za proizvajalca, da je opravljeno po proizvajalcevih zahtevah.
-> AutoTest Nr 1/2018 Seite 65
Laub im Wasserkasten, dadurch Wassereinbruch. Begründung: Aus unseren Systemen geht hervor dass das Fahrzeug noch nicht in einer VW-Werkstatt gewesen ist. Möglicherweise hätte der Fehler dadurch verhindert werden können. Laub wurde von der freien Werkstatt nicht entfernt.
Pa se dopolnitev: Ja, im Wartungsplan wurde der Punkt "Wasserkasten" aufgenommen und für die Modellpflege wurde auch die Abdeckung entsprechend überarbeitet.Diese Ergänzung im Wartungsplan hat die freie Werkstatt wohl nicht gewusst.Außerdem steht in der Bedienungsanleitung Seite 220 folgendes:Laub von der Abdeckung entfernen. Regelmäßig die Abdeckung anheben, reingreifen und das vermoderte Laub herausholen.

Kripto mesi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Seveda lahko v teoriji, v praksi pa bodo rekli, da so uni ta drugi zajeb nardil. Lahko gres na motor-talk.de pa si preberes nebroj takih tragicnih zgodb.

Komot bos ti imel "garancijo" oni ti pa komot ne bojo "ugodili" ko bos kaj reklamiral, bodo pac odklonili. Nekateri pametnjakovici nosijo tudi svoje olje na servise, pa se je zgodba enga koncala, da so mu zavrnili garancijo, ker je sam privlekel olje neznanega izvora. Ekola.

Spilajte se, samo dokler res do necesa hujsega ne pride.

Pa dobro, kaj se ti v vsaki temi z avti ven mečeš in nabiješ svoje pogoje, ki veljajo večinoma itak samo za nemčijo.
V resnici imamo pri izbiri servisa precej proste roke, vedno je mogoče izbrati tudi nepooblaščeni servis, a v primeru težav lahko ta izbira prinese kakšno dodatno sitnost. Proizvajalec je isti, tu ali tam. Sem rekel, da ne mores izbirati? Samo povem, kaj se potem zgodi, ko bos na direktni vezi s proizvajalcem in razlagal z racuni, da je bilo vse opravljeno po njihovih zahtevah in bodo zahtevali izkljukan protokol. - Sem dal cez dve reklamaciji in vem marsikaj. Za kaksno malenkost ne jebejo, ko se pa gre v smeri motorja, pa vam samo predlagam, da tistih 5 servisov pac nardis pri pooblascencu. Tako velika cenovna razlika ni.
V Nemciji btw. imas cisto isto pravico it do nepooblascenca. In ja tudi v Sloveniji so nam zavrnili Garancijo, ker smo hodili k nepooblascencu, ta pa ni pravocasno ukrepal, je bil izgovor, simple kot pasulj. Pa smo bli potem ze na vezi direkt z proizvajalcem in prevajalcem.

Se enkrat napisem.Lahko izbiras, lahko delas kaj hoces. Razen, ko ti bo proizvajalec rekel, da pac nisi uposteval predloga, ni bilo narejeno po njihovih zahtevah (pejt hitr brat zahteve), dokazati itak ne bos mogel nic ali pa bodo lepo rekli, da nepooblascenec ni obvestil proizvajalca pravocasno o znakih morebitne okvare.

Izbiras pa lahko ja, komot, ampak to nima veze z prakso uveljavljanja, ker pac nepooblascenec nima certifikata, da ti zagotavlja, da je servis bil opravljen po predpisih -> protokolu proizvajalca. Ce ga pa dobis, mi ga lahko skeniras in nalozis.
Jaz ga imam z kljukicami in Xi in Oji. Dva A4 lista za mali servis.

PS:
Celo pa pri novih modelih se nebi sploh zajebaval, kjer nepooblascenci vec nimajo dostopa do uradnih zahtev, kako opraviti kateri servis, tu mislim na kaj mora pri servisu, polek menjave olja vse preveriti in potrditi, da je OK.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

solatko ::

LeQuack - Seveda e-avto, sploh, če si v bloku in parkiraš vasak dan na drugem koncu.:O
Delo krepa človeka

jojw ::

10k za nov avto? Verjetno želiš tudi, da je avto varčen, vzdržljiv, športnega izgleda in vsaj 5 let v garanciji.. Tipično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

m0LN4r ::

con28 je izjavil:

Prvič se odločam, da bi kupil čisto nov avto, predvsem zaradi tega, ker ne želim menjati vsakih nekaj let, kot je bilo doslej z rabljenimi. Budget je dobrih 10k in imam v mislih kakega mestnega bencinarja. Razmišljam ali ne bi za to ceno morda raje kupil kakega, ki je 1-2 leti star?
Da se vrnem na temo, kupis naprimer kakega Hyundaja recimo eno ali dve leti starega, ki ima 5 let tovarniske in ne mutibaric jamstva od nekoga, ki ga je vozil izkljucno k pooblascencu.
Kak i20 naprimer eno leto star so na mobile.de od 8 jurjev naprej. Lahko pa pocakas se eno leto, pa bos dobil novejsi model drugo leto eno leto rabljen za priblizno isto ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Celo pa pri novih modelih se nebi sploh zajebaval, kjer nepooblascenci vec nimajo dostopa do uradnih zahtev, kako opraviti kateri servis, tu mislim na kaj mora pri servisu, polek menjave olja vse preveriti in potrditi, da je OK.


Bullshit. Zakonodaja je jasna, servisne procedure pa tudi. V navodila avtomobila poglej. Servisiraš avto, ne pa nuklearne podmornice, da bi bili servisi top secret.

Od pooblaščenca ne dobiš nobenega certifikata. Probleme z garancijo imaš lahko ne glede na to kje servisiraš.

Tudi tiste neumnosti, ko ti ne upoštevajo garancije radio ker olje ni bilo pravočasno menjano so večinoma preteklost.

m0LN4r ::

... mora imetnik avtomobila dajalcu garancije dokazati, da je bil avto ustrezno vzdrževan in da torej do napake ni prišlo zaradi neustreznega vzdrževanja. To pa lahko dokaže le z računom in z delovnim nalogom, na katerem je jasno vidno, katera dela so bila opravljena in kateri material (na primer specifikacija olja) oziroma nadomestni deli so bili vgrajeni. Če imetnik takšnega dokaza nima, se bo dajalec garancije lahko zelo enostavno izmaknil svoji odgovornosti....
... Zelo poenostavljeno: v garanciji lahko vzdrževalna dela na avtu opravljate tudi na nepooblaščenih servisih, za opravljeno delo pa morate imeti delovni nalog s specifikacijo del in račun za opravljeno storitev in vgrajeni material.
- Pa ce meni ne verjames, sem skopiral od drugod.

Mike, ce nebi imel dvakrat opravka v zadnjih treh letih s tem, ti nebi oporekal. Jaz nocem nikomur nic slabega s tem, da predlaga, da ce noces imeti problemov, pejt tiste 1x na leto k pooblascencu in pika.

Ti casi niso mimo, ampak so se hujsi kot kadarkoli. Nekoc si lahko nesel svoje olje, delal servise, kdaj si hotel. Januarja sem klical, tri razlicne delavnice, malo bolj resne take z 4,5 zvezdicami, da bi menjal olje na 5000km, pa so mi odvrnili, ker ni po nacrtu in po novem, ne prevzemajo nobene odgovornosti, ce bo slucajno, pa ne zaradi njih, slo po tistem kaj narobe. Zanimivo mi je bilo, da so vsi odgovorili isto, da po garanciji ni problema, dokler pa je v garanciji pa je vsak rekel, naj poklicem drugo delavnico, oni tega izven uradnih intervalov _ne bodo_ delali. Klical sem 2 pooblascenca in enga nepooblascenca.

tl:dr reklamacijo glede rje so nam zavrnili, ker smo avto vozili k nepooblascencu, z izjavo, da ce bi vozili k njim, bi jo ze predhodno opazili in ukrepali, zdaj pa je ze prepozno, da bi oni krili karkoli. Pa se lahko na glavo postavic, sem pisal mejle gor v WOB in nic, pa imam odvetnisko zavarovanje in so rekli, tak pac je, ne mores nic, razen ce bi imel dokazilo, da je rjo opazil ze nepooblascenec in to nekje dokumentiral.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Dodajam se, kaj sem odnesel od zadnje zgodbe, da opravljena dela, morajo biti skladna s predpisanimi zahtevami opravljenih del proizvajalca (ce dobis ti kopijo teh del ali ne naceloma ni vazno), ta dela so za vsak model avta razlicna in specificna. Pri enih moras spucati neke luknjice, pri drugem modelu ne. Bo nepooblascenec itak to delal. No lej, ce se mi bo jutri dalo, nalozim sliko enga naloga za manjsi pregled. Al pa nevem imam samo jaz to sreco, da dobim ta list, pa se celoten spisek, kaj so menjali, celo se dihtungo za 50 centov napisejo gor. No nevem.

Jaz vam samo priporocam, da potem ne bo kdo teme odpiral. Kako uveljavljati garancijo ali pa nocejo mi uveljaviti garancije.

Z racunom, na katerem pise samo servis olje+filter+delo, si po domace, ce pride do komplikacij samo rit pobrises.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

Komot bos ti imel "garancijo" oni ti pa komot ne bojo "ugodili" ko bos kaj reklamiral, bodo pac odklonili.


Zakaj bi odklonili? Kako lahko proizvajalec samovoljno odkloni garancijo?

Kolega dela v avto hiši, in vsakomur, ko prinese svoje dele, dajo za podpisat izjavo.

Se je že zgodilo, da je človek prinesel svoje olje, avto zaribal, in je bila štala. So potem celo dali olje testirat na Mazdo v Avstrijo, tam so rekli, da ni pravo. Človek je pa olje prinesel v Mazdini original embalaži. Ampak noter je bil fake...

Ga je šparanje pri olju stalo 5000 EUR za popravilo motorja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

Ne govorim o prinašanju lastnega olja. Jaz na bhs dobim račun kjer piše kateri deli so bili vgrajeni/uporabljeni. En avto vozim sem na servis drugega na pooblaščenca ker imam 5 let zastonj. Garancijo sem uveljavljal samo enkrat, za popolnoma nepovezano zadevo (nekaj pri sovoznikovem pasu), pa niso niti omenili servisa.

Lahko na na netu najdeš precej zgodb o tem, da proizvajalec ne prizna garancije kljub rednim servisom na pooblaščencu.

Blinder ::

Invictus je izjavil:

Se je že zgodilo, da je človek prinesel svoje olje, avto zaribal, in je bila štala. So potem celo dali olje testirat na Mazdo v Avstrijo, tam so rekli, da ni pravo. Človek je pa olje prinesel v Mazdini original embalaži. Ampak noter je bil fake...

Ga je šparanje pri olju stalo 5000 EUR za popravilo motorja...


Prakticno si je Mazda sama testirala olje in izjavila, da ni pravo, da lahko kasira 5000 € za popravilo. Slisi se kot nateg.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Kripto mesi ::

Klasičen Invictus z izmišljeno zgodbo. Kot da bi solatkota dve bral.

Wrop ::

Kaj je bilo olje iz friteze, da je motor zaribal?

Invictus ::

Napačna gostota...

Pač ponarejeno olje v original embalaži...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Nima veze, proizjavalec rabi samo _en_ razlog, da te zavrne. Ti pa bos moral dokazati, nasprotno.

Mike_Rotch je izjavil:

Ne govorim o prinašanju lastnega olja. Jaz na bhs dobim račun kjer piše kateri deli so bili vgrajeni/uporabljeni. En avto vozim sem na servis drugega na pooblaščenca ker imam 5 let zastonj. Garancijo sem uveljavljal samo enkrat, za popolnoma nepovezano zadevo (nekaj pri sovoznikovem pasu), pa niso niti omenili servisa.

Lahko na na netu najdeš precej zgodb o tem, da proizvajalec ne prizna garancije kljub rednim servisom na pooblaščencu.
To je eden izmed redkih potem, pa podpises se kaj in na zahtevo dobis delovni nalog ali ne?

Jebeno je, ko pride do komplikacij in imas racun z tremi vrsticami genericnih postavk, ki jo tiskajo za vse avte in dela enako.

Se tako mimogrede jaz sem imel Inspection posebej pri 48.000km, ker je tako zahteval racunalnik. Pri Inspection se nic ne menja, ampak prekontrolira en kup stvari, med drugim tudi, ce kaj rjavi, se maje, ce se kje vlaga nabira, poskenirajo racunalnik, ce je bila kaka napaka. Vprasajo, ce sem kaj opazil, sem rekel, da nekaj cvili spredaj, ko je zelo hladno, drugace vse OK, pa so menjali nek jermen baje, placal nisem nic. Service pa je enkrat drugic. Popoldan sem dobil mejl, da lahko avto prevzamem in da je brezhiben. Ah pa zdaj vidim v mejlu, da so tudi LED luc nastavitev korigirali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

puginho ::

m0LN4r je izjavil:

puginho je izjavil:

Na tem forumu so obsedeni z Daciami tako da pazi, za dobrih 10 jurjev že dobiš 2-3 leta stari avto, ki je rang višje ko ti malčki in je neprimerno boljši kot dacia, npr. focus, 308, leon, ceed... vzameš turbo bencinarja in pičiš. Veliki servisi na TB so na 10 let ali 200k prevoženih tako da ne skrbi glede morebitnih vstopnih stroškov.
A res?



V tovarniški garanciji niti pooblaščencu ni treba voziti, bistveno je, da je avto servisiran v ustreznih intervalih z ustreznimi deli.
Potem je z mojim Garancijskim listom nekaj narobe, ker v njem pise, da vozi k pooblascencu if not void warranty.
Seveda, bi ga lahko vozil k turko na ATU, ampak oni niso pooblascenec, so pa cenejsi. Seveda nevem pa kak bi zagovarjal to pri proizvajalcu, ce pac v navodilih pise, da vozi k uradnemu pooblascenu, ko kaj slucajno zariba.
Si lahko malo na internetu preberes izkusnje takih pametnih experimentov.


Daj si teoretik prvo nabavi TB pa se bomo potem pogovarjali.

m0LN4r ::

Kako mislis teoretik? Tista slika prakticno iz navodil uporabe enega novega turbobencinarja. Teoretik si kvecjemu ti, ki pises taksne posplosene izjave.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sm4rt4ss ::

Pozdravljeni, da malo ukradem temo.

S partnerko kupujeva nov avto. Pregledal sem že vse možne zadeve. Avte stare 2-3 leta z malo prevoženimi, testa vozila, a nisem načel nič po svojih željah ali pa jih trenutno nimajo na zalogi. Trenutno sva se zapičila v Škodo Scalo. Z željeno dodatno opremo (Ambition) in popustom sva dobila ponudbo za cca 17.5k. Kakšne alternative, recimo Hyundai i30 so dražje. Kie pa so nama odsvetovali. Renaulti pa mi ne dišijo. Gledal sem tudi 4-5 let stare Golfe Variante, a ni neke ponudbe. Razmišljava še za nekaj let naprej, ko bo prišel otrok ali dva. Zato mora avto imeti kr prostoren prtljažnik, a ne sme biti prevelik. Scala se nama zdi za ta denar trenutno best value for money.

Se dobi za okrog 17.5k kaj boljšega oz. bolj primernega? Pa dokončno sva se odločila, da bova kupila novega.

jest10 ::

Octavia je 18k, je pa to razred nižja oprema(sicer moraš itak primerjati, ker verjetno osnovna oprema tukaj zajame več, kot pri Scali). Nekaj lahko verjetno še zbiješ ceno

sm4rt4ss ::

Ja, sem gledal. Med Scalo in Octavio z željeno opremo je cca 2k razlike. Bo za premislit. :)

Je pa čakalna doba za novo Scalo 3 mesece, za novo Octavio pa med 6 - 9 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

facepalm ::

Ne vem sicer kaksna je zazeljena motorizacija ampak, ce pride v postev dizel priporocam novega Berlingota. M izvedenka je samo 4cm daljsa od Scale, ima pa notri ohoho prostora. Primeren za 2 otroka (tudi 3) zaradi treh samostojnih sedezev v 2. vrsti. Zelo pregleden in vodljiv. Udobje na nivoju "navadnih" osebnih avtomobilov (se ne vozi kot kombi).
Ce zelis bencinca pa je ze drazji, ker moras poseci po 130hp avtomatik modelu (110hp zre prevec na AC).
Svetujem testno voznjo ampak brez zene:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Blinder ::

Kje pa si pobral to idiocijo, da 110 zre prevec na ac?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

facepalm ::

Blinder je izjavil:

Kje pa si pobral to idiocijo, da 110 zre prevec na ac?

Lastnik

krucymucy ::

Pred casom sem nekomu za podoben budget predlagal suzuki swift.
Lastnica je zadovoljna, avto pa zelo zabaven za vozit. Ne, ni sporten, niti nima performan, je pa zabaven.
In naj bi bil zanesljiv. Seveda je tudi od srece odvisno.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12317891 (14426) WizzardOfOZ
»

Nov ali rabljen avto, 45k letno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
517610 (6018) ziga1990
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359032 (31597) urkoman
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990563 (62968) jero_no1
»

Nakup novega avta do 13k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122429 (17225) Assassub

Več podobnih tem