» »

Vprašanje glede aktivacije izvršbe

Vprašanje glede aktivacije izvršbe

Alien900 ::

Pozdravljeni.

Imam eno težavo. Zaradi določenih dolgov sem bil prisiljen prodat stanovanje.

Niti ni bistveno kako in kaj, glavna zadeva ki me zanima je:

- Upnik je podal izvršbo hkrati pa se je vsedel na hipoteko (mojo nepremičnino)
- Nepremičnino sem prodal
- Notarka je nakazala tako banki kot hipotekarnemu upniku 2 dolg in preostanek na moj TRR
- Ko je preostanek denarja prišel na TRR je temu upniku PONOVNO banka odtrgala za isto izvršbo še enkrat ta znesek
- Upniku sem na mail poslal OPOMIN da naj vrne dvojno nakazan denar pa tega še zdaj ni storil.

Po kolkem času lahko na sodišče vložim izvršbo? Je en opomin dovolj in en klic?

val46 ::

WTF? Tle se gre najbrž za kar nekaj denarja, ker za par 100€ dvomim, da bi šel stanovanje prodajat. In ti te stvari sprašuješ na forumu, namesto pri kakem odvetniku?

Furbo ::

Pokliči jih. Za upnike to ni tako osebna zadeva, kot je zate.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Groot ::

Banka je zgolj izvršila sklep o izvršbi, ki ji je bil posredovan. Problem je pa v tem da sodišča nisi obvestil o izvensodni prodaji in posledičnem poplačilu dolga. Če ti upnik ne vrne preplačila, lahko znotraj istega postopka vložiš nasprotno izvršbo. Glede na povedano si vsekakor poišči čimprej pomoč odvetnika, da ti pomaga.

Miha 333 ::

Alien900 je izjavil:

Pozdravljeni.

Imam eno težavo. Zaradi določenih dolgov sem bil prisiljen prodat stanovanje.

Niti ni bistveno kako in kaj, glavna zadeva ki me zanima je:

- Upnik je podal izvršbo hkrati pa se je vsedel na hipoteko (mojo nepremičnino)
- Nepremičnino sem prodal
- Notarka je nakazala tako banki kot hipotekarnemu upniku 2 dolg in preostanek na moj TRR
- Ko je preostanek denarja prišel na TRR je temu upniku PONOVNO banka odtrgala za isto izvršbo še enkrat ta znesek
- Upniku sem na mail poslal OPOMIN da naj vrne dvojno nakazan denar pa tega še zdaj ni storil.

Po kolkem času lahko na sodišče vložim izvršbo? Je en opomin dovolj in en klic?


Take zadeve se ne urejajo z e-maili in klici. Upniku pošlji obvestilo priporočeno po pošti s povratnico. Daj jim časa npr. 15 dni od prejema. Potem vloži nasprotno izvršbo (ne navadno, več info ZIZ ali odvetnik). Pazi, da boš zahteval povračilo stroškov, ki ne bodo majhni ter zamudne obresti. Svetujem najem odvetnika, ki se s tem ukvarja. O poplačilu obvesti tudi sodišče in izvršitelja (če je ta vpleten, to piše v sklepu), prav tako priporočeno po pošti.

Furbo ::

Pametna notarka bi te po mojem osebnem mnenju tudi opozorila na to, kaj se bo zgodilo in ti svetovala, da s plačilom tvojega deleža počaka do umika izvršbe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kumbaja ::

Miha 333 je izjavil:

Alien900 je izjavil:

Pozdravljeni.

Imam eno težavo. Zaradi določenih dolgov sem bil prisiljen prodat stanovanje.

Niti ni bistveno kako in kaj, glavna zadeva ki me zanima je:

- Upnik je podal izvršbo hkrati pa se je vsedel na hipoteko (mojo nepremičnino)
- Nepremičnino sem prodal
- Notarka je nakazala tako banki kot hipotekarnemu upniku 2 dolg in preostanek na moj TRR
- Ko je preostanek denarja prišel na TRR je temu upniku PONOVNO banka odtrgala za isto izvršbo še enkrat ta znesek
- Upniku sem na mail poslal OPOMIN da naj vrne dvojno nakazan denar pa tega še zdaj ni storil.

Po kolkem času lahko na sodišče vložim izvršbo? Je en opomin dovolj in en klic?


Take zadeve se ne urejajo z e-maili in klici. Upniku pošlji obvestilo priporočeno po pošti s povratnico. Daj jim časa npr. 15 dni od prejema. Potem vloži nasprotno izvršbo (ne navadno, več info ZIZ ali odvetnik). Pazi, da boš zahteval povračilo stroškov, ki ne bodo majhni ter zamudne obresti. Svetujem najem odvetnika, ki se s tem ukvarja. O poplačilu obvesti tudi sodišče in izvršitelja (če je ta vpleten, to piše v sklepu), prav tako priporočeno po pošti.


Ja, pravno formalna pot je absolutno čim prej vložit nasrotno izvršbo, pri čemer se sklicuješ na to, da si kot dolžnik že poravnal dolg. Roki so relativno kratki in sicer tri mesece. Edino kar se ti prej splača naredit je, da pokličeš in govoriš z bivišim upnikom. Namreč to kar opisuješ se je zgodilo po avtomatizmu in verjetno upnik niti ni imel namena, da bi do te situacije prišlo. Je pa dosti odvisno tudi od tega ko je upnik. Če govorimo o neki pravini osebi oziroma finančni instituciji potem je malo verjetno, da bodo karkoli komplicirali in je velika verjetnost da samo še niso sprocesirali vsega. Na forumu pač ne moremo vedet vseh podrobnosti zakaj je šlo. Če pa z upnikom ni možen dogovor potem pa je pravno formalno pravilna pot nasprotna izvršba, pri čemer toplo svetlujem, da rezkiraš za odvetnika, ker verjetno ni malo denarja v igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Mato989 ::

Tako kot pravijo, jaz bi šel do odvetnika naj pošlje opomin potem pa uredi nasprotno izvršbo... pa lepo nabit zamudne obresti pa vse stroške tej osebi... rok 8 dni za opomin pol pa konec, ker to traja 15 min da urediš sploh če si jih že klical pa niso mogli v parih dneh rešit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Jaz pa ne bi naredil nič, ker je očitno troll tema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Problemi človeštva
1668227824 (154962) matjash
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523935 (17316) MajorM
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9129042 (26323) OZZY
»

Neodstranjena hipoteka?!

Oddelek: Loža
234833 (3704) Aston_11
»

Terjatev za dolg za nazaj - iz sodišča

Oddelek: Loža
384933 (3824) TESKAn

Več podobnih tem