» »

Zavarovalne police...poslovna skrivnost, zakaj ni primerjav na spletu??

Zavarovalne police...poslovna skrivnost, zakaj ni primerjav na spletu??

Ciciv ::

Ugotovil sem, da za približno primerljiv avto kolega plačuje 3x, z besedo: 3-krat več.

350 € (obvezno+kasko z 1% odbitno franšizo+asistenca+zavarovanje+stekla+luči+divjad)
vs 1200 €(obvezno+kasko z 1% odbitno franšizo+asistenca+zavarovanje+stekla+luči+divjad+parkirišče). Ista zavarovalnica.

Dejstva:
-v 12 letih sem zamenjal 4 zavarovalnice, seveda vsakič dobil boljšo ponudbo...
-jaz imam 50 % bonus, ki mi je bil podarjen s strani starša. On ga nima, ker so rekli da ne morejo prenesti. Pa bi ga lahko ker ima to možnost.
Catch je, da so to pred 12 leti rekli tudi meni in sem šel na drugo zavarovalnico...kjer se je dalo.

-kolega ima zavarovano parkirišče, jaz ne
-kolega ima malo dražji (+5k za novega)in močnejši avto (+30 KM)in 5 let manj

Precej netransparentna zadeva...Sprašujem se, kaj bi bilo če bi začeli ljudje objavljati svoje police? :))
Padejo delnice takoj...

zmaugy ::

Vrednost novega in zavarovalnica?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Kumbaja ::

Kaj ima to s poslovno skrivnostjo? Jaz na moji polici nisem nikjer zasledil, da bi bila označena kot poslovna sktivnost.

win64 ::

Pa objavi svojo in prijateljevo polico, da primerjamo. Seveda izpusti osebne podatke.

aborko ::

Pač se nateguje, kjer se nategnat da. Kogar se ne da, pa lahko dobi solidne cene... In ta nima ravno motiva objavljati polic, ker logična posledica je, da je lahko masa vplačil naslednje leto manjša (manj preplačil polic) in lahko sledijo višje premije za vse.
Sej podobno je pri plačah, ki so pri nas skrivnost, baranta se huje kot na tržnici (za razliko od npr At, kjer je vse javno).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670444 (38035) ;-)
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630627 (28647) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525276 (20178) theBill
»

Nadomestni avto in poškodba

Oddelek: Loža
83196 (2773) St235
»

Avtomobilska zavarovanja Triglav VS Generali

Oddelek: Na cesti
195779 (5246) kopernik

Več podobnih tem