» »

Nadomestni avto in poškodba

Nadomestni avto in poškodba

LordTado ::

lp
Zanima me kake imate vi izkušnje z nadomestnimi avti,ali se res v primeru poškodbe recimo kamenček v vetrobransko steklo,plača 1% avta,a nimajo stekel in kompleta zavarovanega,če gre za andomestni avto,se pravi kjer se lahko marsikaj zgodi...?

A pri rentacaru tudi plačaš škodo ali % cene avta?

dzinks63 ::

ali se res v primeru poškodbe recimo kamenček v vetrobransko steklo


V primeru poškodovanih stekel ali luči na avtomobilu, če imaš kompletno zavarovanje v polni meri krije zavarovalnica, niti ni važno ali si jih razbil sam ali kdorkoli drug.

LordTado ::

To se gre za nadomestni avto...če na njem nastane škoda...
To verjetno krije zavorovalnica avtohiše ali kako?

Shifty ::

Vse je odvisno od tega kje vzameš avto. Sam sem rental kombi in celo desno stran podrsal tako da pleh dobeseno prerezalo. Ko sem kombi vrnil je lastnik firme rekel da ni noben problem ker imajo vse zavarovano, ni mi bilo treba niti razlagat kaj se je sploh zgodilo.
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Malajlo ::

1% odbitne gre na račun zavarovanca, če nimajo opcije odkupa prve škode/zavarovanja bonusa/brez franšize.
Sicer ti pa piše na papirju, ki si ga podpisal ob prevzemu nadomestnega vozila, kaj plačaš, če se kaj zgodi.
Meni je uspelo avto po 300m zataknit eni v rit (pač, snegec pa led pod njem). Plačal nisem nič zaradi škode in kaska.

St235 ::

Pri nadomestnih in najteih vozilih je vse odvisno od pogodbe, ki si jo podpisal. V RS je tako, da ima večina kasko z 1% odbitno franšizo in dodatna zavarovanja za parkirišča, stekla, divjad in podobno. V primeru razbitega stekla v tem primeru ne bi plačal nič, za prometno pa 1% vrednosti vozila.Lahko imajo tudi 100% kritje kjer ne plačaš nič.

Bistveno je da prebereš pogoje najema in pogoje zavarovanja pri najemu. Seveda pa veljajo tudi vse ostale omejitve, pod katerimi se zavarovanje ne prizna in odgovarjaš za vso povzročeno škodo (alkohol...).

Predvsem je treba bit pri teh stvareh pozoren ko najemaš avto v tujini.

LordTado ::

Ampak to ni pravno vzdržno,če ti pripelješ tja avto na servis tvoja zavarovalnica ti plača nadomestnega,ki pa je drugače zavarovan kot tvoj...

fosil ::

Nadomestni avto je renta-car ki ti ga plača zavarovalnica, torej je vse odvisno od pogodbe za najem.
Kakšen avto si vzel in pod kakšnimi pogoji je pa tvoja stvar, tega ti ni zavarovalnica določila.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

St235 ::

Zavarovalnica plača najem in stroške povezane z najemom. Kakšno zavarovanje imaš ti za svoj avto nima veze s tem kakšno bo zavarovanje za nadomestno vozilo. Od zavarovanja tvojega avtomobila je odvisno samo to ali in za koliko časa ti pripada nadomestno vozilo.

Nadomestno vozilo ima svojo zavarovalno polico in se morebitne nesreče rešujejo po tisti polici. Kakšno polico ima nadomestno vidiš ko podpisuješ pogodbo o najemu. Načeloma imajo vsi kasko, koliko pa imajo še dodatnih stvari pa je treba preverit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3812947 (10842) koyotee
»

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Oddelek: Loža
395119 (4155) Mare2
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821395 (15487) čuhalev
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630477 (28497) D3m
»

Odrsan avto na parkingu

Oddelek: Loža
4011051 (9802) c00L3r

Več podobnih tem