» »

Remote delo v tujini

Remote delo v tujini

monko ::

Pozdravljeni, trenutno sem v procesu razgovorov za remote delo (iz Slovenije) za tuje podjetje, ki bi izplačalo plačo iz Avstrije. Bila bi full-time pozicija.

Kako poteka prijava dohodka? Jaz prijavim mesečno in vplačam (razliko) dohodnine? Koliko to približno pride? Kot vem, se plača dohodnina že v Avstriji ali je to drugače, ker delam na ozemlju Slo?

Glede prispevkov PIZ in ZZ, se prijavim na ZZZS z obrazcem M-1 pod številko 114 (tuj delodajalec iz EU, ko delavec prebiva in opravlja delo v RS)? Oni sploh vplačujejo v Avstrijski sistem zavarovanja ali dobim bruto bruto na svoj račun? Moram vsak mesec na roke izračunat PIZ in ZZ?

Hvala!

Invictus ::

Redna zaposlitev ali pogodbena? Predlagam, da vzameš drugo, na s.p., če gre...

Drugače oni plačujejo davke in socialne prispevke v Avstriji, ti to pokažeš FURSu in on ti izračuna preostanek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

monko ::

Invictus je izjavil:

Redna zaposlitev ali pogodbena? Predlagam, da vzameš drugo, na s.p., če gre...

Drugače oni plačujejo davke in socialne prispevke v Avstriji, ti to pokažeš FURSu in on ti izračuna preostanek.

Redna, s.p.-ja ne bi odpirala, če se le da. Kakšna je prednost pogodbe?

Invictus ::

Da se ne zafrkavaš s tem kdo ti plačuje socialne prispevke.

Se zna hitro zakomplicirati, sploh pri remote delu, ko nimaš v Avstriji nekega naslova.

Pa glede na bruto dobiš več ven pri normirancu :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

ne zakomplicira se cisto nic, ko nimas naslova, ogromno jih dela remote sploh sedaj v teh casih.

Je pa normiranec bolj dobickonosen, samo glede na to, da je za full time ti verjetno ne bodo oni zeleli iti v to, ker imas ekonomsko odvisnost in te morajo zaposliti.

endelin ::

Pa glede na bruto dobiš več ven pri normirancu :)

Fino je razliko (del)dajat za penzijo.

Vanquish ::

endelin je izjavil:

Pa glede na bruto dobiš več ven pri normirancu :)

Fino je razliko (del)dajat za penzijo.


investirat za penzijo, ne pa si sam vplacevat.

lemur233 ::

Normiranc pa pogodbeno delo. To plačo ki ti jo obljubljajo daj x2 in to je cena tvoje storitve / mesec.

Alayne ::

Med Covidom sem nekaj mesecev delala fully remote. Je mogoče, firma registrirana v AVT.
Plačajo bruto, AVT odtegne svoj davek ne glede na to ali si tam ali nisi. Potem pa daš FURSu razliko. Potnih stroškov za remote delo pač ne moreš uveljavit ;) Lahko pa uveljavljaš malico.

St235 ::

monko je izjavil:

Pozdravljeni, trenutno sem v procesu razgovorov za remote delo (iz Slovenije) za tuje podjetje, ki bi izplačalo plačo iz Avstrije. Bila bi full-time pozicija.

Kako poteka prijava dohodka? Jaz prijavim mesečno in vplačam (razliko) dohodnine? Koliko to približno pride? Kot vem, se plača dohodnina že v Avstriji ali je to drugače, ker delam na ozemlju Slo?

Glede prispevkov PIZ in ZZ, se prijavim na ZZZS z obrazcem M-1 pod številko 114 (tuj delodajalec iz EU, ko delavec prebiva in opravlja delo v RS)? Oni sploh vplačujejo v Avstrijski sistem zavarovanja ali dobim bruto bruto na svoj račun? Moram vsak mesec na roke izračunat PIZ in ZZ?

Hvala!


Če bo šlo za redno delovno razmerje potem je odgovornost delodajalca, da plača prispevke v avstriji. Ti pa moraš ZZZS predložit dokazilo, da si v tujini zavarovan. Če hočeš koristit nenunje zdravstvene storitve v Sloveniji ti mora avstrijska zdravstvena zavarovalnica, izdat tako imenovani S1 obrazec na podlagi katerega dobiš slovensko zdravstveno izkaznico (oziroma ji obnoviš veljavnost). Če tega ne narediš boš moral k zdravniku v avstrijo, pri nas pa lahko koristiš samo nujne storitve z modro EU kartico.

FURS ob začetku delovnega razmerja najaviš kolikšen bo dohodek na podlagi pogodbe o plačilu, kakor tudi okvirno kakšne olajšave boš uveljavljal. Na podlagi tega ti izračunajo akontacijo dohodnine, ki jo je treba plačevat. Ob izračunu dohodnine moraš vložit potem ugovor na informativni izračun, če želiš da ti priznajo v tujini plačano dohodnino in socialne prispevke.

Na račun boš dobival neto plačo (torej brez akontacije avstrijske dohodnine in prispevkov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

D_Dude ::

imam podobno zgodbo. Ponudba IT giganta, full time pogodba, remote work, vendar moram bit prebivalec avstrije ali nemčije. razlogi so "tax and legal".
contracting oz. sp oziroma kakršnekoli krivine jih SPLOH ne zanimajo.

ok, no problem, se prijavim v avstriji (naslov, potem zavarovanje, lahko avto, mi je vseeno...)

vendar... question:

glede na to, da bi rad sedel full-time v Ljubljani se bo "tehnično gledano" delo opravljalo v Ljubljani. Mene v Avstriji ne bo...

Vem, da sem v prekršku, ker bi morala firma plačevati celoten davek na mojo plačo v Sloveniji, vendar, če jaz tega ne sporočim delodajalcu in trdim, da sem v Avstriji, potem sem LE jaz v prekršku?

Pozna kdo postopke kako slovenski FURS preverja prisotnost na lokacijah oz. kraj opravljanja dela?

Še pika na i. V sloveniji imam družino, katera je moja stalna vez s slovenijo, tako, da bom kljub "odselitvi" seveda ostal slovenski davčni rezident - in vem, da bom doplačal razliko - ki je zanemarljiva v primerjavi s priložnostjo.

FireSnake ::

Tisti, ki imate izkušnje:

A minimum requirement for this position is the ability to work legally in the United States. No visa sponsorship/support is available for this position, including for any type of U.S. permanent residency (green card) process.


Slovenci torej izpolnjujemo ta pogoj, drži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Za redno zaposlitev ne. Samo za B2B...

Za redno zaposlitev rabiš Green Card, ki je ne sponzorira skoraj nobena firma.

Razen, če se je v zadnjih letih kaj spremenilo. Izgubil kar nekaj služb zaradi GreenCard, oz. neobstoja le te...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

B2B je/bo dovolj.
Hvala.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kanban ::

to work legally in the United States

Tudi kot B2B ne smeš delati v ZDA. Pod določenimi pogoji greš lahko recimo na sestanke in podobno, ne smeš pa tam delati.

velikBrokoli ::

To vedno napišejo, ko ne iščejo B2B... ne vem, če si primeren kandidat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma za tuje podjetje

Oddelek: Loža
142862 (2093) baro2000
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17921377 (13815) Gregor P
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823161805 (126625) jype
»

Alternativa delu preko študentskega servisa?

Oddelek: Loža
223827 (3032) Mare3

Več podobnih tem