» »

Big tech cenzura

Big tech cenzura

Temo vidijo: vsi

_Sajmon_ ::

Če kdo želi še z druge strani prebrat o dogajanju zadnjih dni: link.

showsover ::

Ja, očitno je tudi Snowden desničar.

_Sajmon_ ::

Hm, še moje razmišljanje: ja, sem na desni strani in se mi zdi, da to kar se je zgodilo (brisanje twitterja nekaterim, ukinitev Parlerja itd), kulminacija vsega, kar se je dogajalo (pripravljalo?) že dlje časa. Pa ne samo v tujini, tudi pri nas. Pritiski etc na tiste, ki ne gredo v koraku z levičarsko agendo. Že dlje časa sem imel občutek, da si je svoje razmišljanje vzela kot za edino pravilno. Mediji podrejeni (tv, filmi...), očitno tudi internet. In če ne delaš tako kot mi hočemo, te bomo na tak ali drugačen način utišali. V osnovi ne podpiram Trumpa (naredil je sicer za moje pojme tudi dobre stvari), še zdaleč nasilja, niti nisem bral kaj vse se je dogajalo v ZDA, ampak tole je res kaplja čez rob. Jaz samo upam, da ne bo to v ZDA eksaliralo. Jaz še vedno verjamem v demokracijo, a jo vedno manj videvam. Predvsem pa pogrešam dialog, izmenjavo mnenj, prostor kjer lahko povem moje mnenje, brez da bi bil napaden, ker ni tako kot mi hoče vsiliti levičarska struja. Ja, priznam, da me postaja strah zase in za svojo družino za prihodnost. Se vračamo v čase, za katere sem mislil, da so že mimo in da se ne morejo ponoviti!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

no comment ::

_Sajmon_ je izjavil:

Ja, priznam, da me postaja strah zase in za svojo družino za prihodnost. Se vračamo v čase, za katere sem mislil, da so že mimo in da se ne morejo ponoviti!?

Na žalost se prav nič ne motiš. Novi "Mein Kampf" je napisan. Sedaj se nekaj nategujejo kdo ga bo založil. Ko bo sprintan v dovolj izvodih, smo pa vsi spet na veselem ringlšpilu, ja...

Zgodovina sprememb…

dild0idis ::

Barakuda1 je izjavil:


Kaj šteti za sovražni govor, pa bi tudi terjalo malce širšo obrazložitev, ker se tudi glede tega pojma, vse-prevečkrat mešajo ali celo enačijo pojmi, kot so nesramen govor, zasmehljiv in paternističen govor, žaljiv govor itd s pojmom sovražnega govora. Nobeden od teh ni družbeno sprejemljiv, najbolj pa bi morali biti pozorni na sovražen govor, ker ima lahko za širše družbeno okolje najbolj katastrofalne posledice.


Enostavno vprašanje tebi kot enemu izmed moderatorjev na tem forumu.

Zakaj se je jypeta in njegove fojbe dolgo čas pustilo na miru in se ga ni sankcioniralo?

Je bil to sovražni govor ali ne, in če ne pod kakšen govor po tvojem mnenju sevda, naj bi njegove fojbe spadale?

In še podvprašanje, zakaj se nekatere žaljivke briše, druge pa pusti, kar nekaj nas že doberšen del opaža ta pojav in večinoma se pusti žaljenje desne politične opcije in občutno manj žaljenje leve opcije.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Avenger ::

Sajmon, ja, težko bi oporekal katerikoli točki iz linka.

Mislim, da je del problema tudi težava z načinom človeške komunikacije (težka filozofija, vem) ampak a veste uno, ko majo na ameriških univerzah tako radi debate? Ko tekmujeta dva in mečeta kovanec za pro in contra in potem zmaga pač najboljši - pri tem sploh ni pomembno kaj je res ali katero mnenje dejansko zagovarja tekmovalec, zmaga tisti, ki je bolj prepričljiv. Se še spomnite, ko je Colbert vprašal Harrisovo, kako je lahko tako grdo govorila o Bidnu, zdaj ga pa kao obožuje in je rekla: "It was a debaaate". Mislim, da to veliko pove. Velike platforme lahko za svoja ekstremna dejanja vedno najdejo nepreverljiv izgovor, ko nekdo opozori, da ta izgovor ne velja za vse po celi črti pa ali sploh ne komentirajo, ali pa pravijo, da ne morejo kontrolirati popolnoma vsega in da prihaja do zamika itd itd itd ampak v tem času so svoje že dosegli.

Ne vem če bodo sodišča sploh lahko poštena, vendar mislim, da ima Parler zelo dobre možnosti za zmago v tožbi, kjer bodo morali Google, FB, Twitter in Amazon (si predstavljate količino denarja na tej strani sodne tehtnice??????) dokazat, da je Parler ravnal protizakonito v smislu podpiranja domačega terorizma oziroma pripomogel k organizaciji nasilnih protestov, kar se mi zdi nemogoče, ker je to skoraj tako, kot bi eliminirali Telekom, ker je terorist dobil navodila prek telefona.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Barakuda1 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Ja, priznam, da me postaja strah zase in za svojo družino za prihodnost. Se vračamo v čase, za katere sem mislil, da so že mimo in da se ne morejo ponoviti!?


Počasi boste nekateri pričeli tudi razumevati moje "opozorilo" v temi Pravica do molka in opredelitve.
Tam so se mnogi posmehovali in norčevali, skoraj da me niso razglasili za malce omejenega.
Po vseh zadnjih dogodkih, pa bi vas vse še enkrat prijazno povprašl.
Ali te res prepričani, da se nam ne bo potrebno boriti za pravici kot sta pravica do molka in pravica do opredelitve.
Bojim se, da je samo še vprašanje časa, ko se bo tudi s pomočjo cenzure, obe pravici močno omejilo, s pravtako močnimi tendencami, da se povsem ukineta.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Barakuda1 ::

dild0idis je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:


Kaj šteti za sovražni govor, pa bi tudi terjalo malce širšo obrazložitev, ker se tudi glede tega pojma, vse-prevečkrat mešajo ali celo enačijo pojmi, kot so nesramen govor, zasmehljiv in paternističen govor, žaljiv govor itd s pojmom sovražnega govora. Nobeden od teh ni družbeno sprejemljiv, najbolj pa bi morali biti pozorni na sovražen govor, ker ima lahko za širše družbeno okolje najbolj katastrofalne posledice.


Enostavno vprašanje tebi kot enemu izmed moderatorjev na tem forumu.

Zakaj se je jypeta in njegove fojbe dolgo čas pustilo na miru in se ga ni sankcioniralo?

Je bil to sovražni govor ali ne, in če ne pod kakšen govor po tvojem mnenju sevda, naj bi njegove fojbe spadale?

In še podvprašanje, zakaj se nekatere žaljivke briše, druge pa pusti, kar nekaj nas že doberšen del opaža ta pojav in večinoma se pusti žaljenje desne politične opcije in občutno manj žaljenje leve opcije.


Na kratko, kar je tvoj post in moja replika of topic.

To ni tema te debate, pa tudi sicer ni primerno, da bi tle s tabo (ali omerkoli) debatiral o nekih posameznih dogodkih ali osebah.
Sploh pa, ker "primera" jype, ne poznam. Sem bil skoraj več kot 10 let odsoten. Ko sem se vrnil, ga nisem zasledil nikjer več.

Tako, sedaj pa nazaj na temo!
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

dild0idis ::

Barakuda1 je izjavil:


Na kratko, kar je tvoj post in moja replika of topic.

To ni tema te debate, pa tudi sicer ni primerno, da bi tle s tabo (ali omerkoli) debatiral o nekih posameznih dogodkih ali osebah.
Sploh pa, ker "primera" jype, ne poznam. Sem bil skoraj več kot 10 let odsoten. Ko sem se vrnil, ga nisem zasledil nikjer več.

Tako, sedaj pa nazaj na temo!


Samo nekaj še dodam, praktično isti odgovor boste dobili tudi od Twitterja, Facebook in vseh ostalih cenzurašev...

Vkolikor je kaka podobnost med temi in slo-techom naj si pa vsak sam odgovori in pojasni...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

lynxslo5 ::

dild0idis je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:


Kaj šteti za sovražni govor, pa bi tudi terjalo malce širšo obrazložitev, ker se tudi glede tega pojma, vse-prevečkrat mešajo ali celo enačijo pojmi, kot so nesramen govor, zasmehljiv in paternističen govor, žaljiv govor itd s pojmom sovražnega govora. Nobeden od teh ni družbeno sprejemljiv, najbolj pa bi morali biti pozorni na sovražen govor, ker ima lahko za širše družbeno okolje najbolj katastrofalne posledice.


Enostavno vprašanje tebi kot enemu izmed moderatorjev na tem forumu.

Zakaj se je jypeta in njegove fojbe dolgo čas pustilo na miru in se ga ni sankcioniralo?

Je bil to sovražni govor ali ne, in če ne pod kakšen govor po tvojem mnenju sevda, naj bi njegove fojbe spadale?

In še podvprašanje, zakaj se nekatere žaljivke briše, druge pa pusti, kar nekaj nas že doberšen del opaža ta pojav in večinoma se pusti žaljenje desne politične opcije in občutno manj žaljenje leve opcije.


Levi zagovorniki cenzure tudi na tem forumu uporabljajo približno tak argument.

"Nestrpneži, lažnivci in hujskači pač nimajo kar proste svobode govora..."...... Razen seveda, če to niso naši, nestrpneži, hujskači in lažnivci....

Avenger ::

Pax man, +1 točka za twitter, ki ni brisal te objave, aj ges?? Drugo ne vem, kaj ima opravka s svobodo govora. Je pa seveda na strani gledalca, da presodi, ali je dovolj konteksta, da ima pogoje ustvarit si kvalitetno mnenje, ali je namen le izzvati jezo, skratka, kot zreli ljudje, ki ne potrebujemo cenzure, moramo biti ob tem dovolj odgovorni, da ne pademo na vsako foro - ni vse tako, kot je videti na prvo žogo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Avenger ::

Brian Rose - London real, si je ustvaril svojo platformo, potem ko je imel nore težave z youtubom, ki je pobrisal njegov intervju z Davidom Ikeom, ki je podrl rekord v številu gledalcev na livestreamu. Kolikor vem je zbral tko ene pol miljona EUR donacij, ali še več, da je lahko postavil serverje in vse. Morda pa bo nekdo tak kot on pripravljen sprejet Parlor. Mislm, če bi jaz imel miljon playing around money, bi skenslal naročilo lambota in bi doniral za nekaj takega, prisežem. In sem precej ziher, da nisem edini, tko da nekdo bo to naredil, parlor bo nazaj. Vprašanje pa je, ali lahko gre ISP po isti poti in zavrne pipco na isti BS podlagi kot Amazon svoje serverje....?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

lynxslo5 ::

Big Tech v bistvu hoče izkoristiti situacijo in izvesti "trojni met".

1 - izogniti se odgovornosti za objave uporabnikov
2 - biti urednik objav uporabnikov (direktno v nasprotju z 1.)
3 - preprečiti konkurenci, da bi prevzela zgoraj omenjene uporabnike zaradi zlorabe 2.

Trump nima veze tukaj - gre za širšo sliko.

lynxslo5 ::

Najboljši komentar cenzure je podal Richard Grenel, član Trumpove administracije, zadolžen za Balkan: Hey @JoeBiden and @KamalaHarris. Good Luck telling other countries they can't silence, censor or shut down their political opponents.

This is a crisis for the American brand and you are celebrating the (temporary) power that comes with it.

D3m ::

Tukaj imaš Barakuda1

RT News ima očitno z njemu veliko člankov.


https://www.rt.com/op-ed/authors/slavoj...

V naši sceni ga redko vidim.

11.1.2021

Slavoj Zizek: Trump's GREATEST TREASON is the betrayal of populism
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Barakuda1 ::

D3m je izjavil:

Tukaj imaš Barakuda1

RT News ima očitno z njemu veliko člankov.


https://www.rt.com/op-ed/authors/slavoj...

V naši sceni ga redko vidim.



HVala za link. Sicer ga jaz ne potrebujem, bo pa vrjetno dobrodošel tud komu drugemu.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Unilseptij ::

mah, to je samo posledica... problem onesnaževanja je rešljiv že znotraj obstoječega sistema, le stroške uničevanja okolja je treba dejansko vračunati v ceno produktov... to seveda pomeni, da ne bo več majic po par centov iz Bangladeša ali paradižnika iz Mehike januarja, ampak trenutno se ne moremo odpovedati niti temu. Prava revolucije pa je seveda ustaviti izkoriščanje ljudi, ne samo okolja, kar pa je v bistvu v tem trenutku čista utopija...

12c0 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Hm, še moje razmišljanje: ja, sem na desni strani in se mi zdi, da to kar se je zgodilo (brisanje twitterja nekaterim, ukinitev Parlerja itd), kulminacija vsega, kar se je dogajalo (pripravljalo?) že dlje časa. Pa ne samo v tujini, tudi pri nas. Pritiski etc na tiste, ki ne gredo v koraku z levičarsko agendo. Že dlje časa sem imel občutek, da si je svoje razmišljanje vzela kot za edino pravilno. Mediji podrejeni (tv, filmi...), očitno tudi internet. In če ne delaš tako kot mi hočemo, te bomo na tak ali drugačen način utišali. V osnovi ne podpiram Trumpa (naredil je sicer za moje pojme tudi dobre stvari), še zdaleč nasilja, niti nisem bral kaj vse se je dogajalo v ZDA, ampak tole je res kaplja čez rob. Jaz samo upam, da ne bo to v ZDA eksaliralo. Jaz še vedno verjamem v demokracijo, a jo vedno manj videvam. Predvsem pa pogrešam dialog, izmenjavo mnenj, prostor kjer lahko povem moje mnenje, brez da bi bil napaden, ker ni tako kot mi hoče vsiliti levičarska struja. Ja, priznam, da me postaja strah zase in za svojo družino za prihodnost. Se vračamo v čase, za katere sem mislil, da so že mimo in da se ne morejo ponoviti!?

Big tech se bori proti človekovim pravicam, proti demokraciji, proti pravicam delavcev, proti sindikatom, proti državam, proti javnemu dobremu, proti davkom, proti transparentnosti, bori pa se za totalitarizem, za homogeno družbo, za izkoriščanje ljudi, za selektivno cenzuro,... vse to so elementi desničarstva, ti jim pa rečeš levi?
Preveč si zapadel v desno histerijo, ker "levi" lahko ponavljaš do onemoglosti, a v taborišče te bodo še vedno strpali desni, tako kot so to nekoč že počeli. Strah te je za družino, strah te je, da bi se zgodovina ponovila? Zakaj jo potem ponavljaš? Samo zato, ker desničarji zavajajo in manipulirajo, ko pišejo kdo je "levi", to še ne pomeni, da govorijo resnico. A vsem verjameš kar na besedo?

Big tech se zavzema za totalitarizem, obnaša pa se radikalno centristično, ker samo tako lahko doseže svoj cilj. Ko so desni na oblasti, jim dovoli, da počnejo kar želijo, Trumpu so 4 leta gledali skozi prste, ko pa je postalo jasno, da Trumpa ni več, so se odločili, da bodo Demokratom (ti misliš, da je to ekvivalent levičarjem, a ni) lezli v rit, jim prodajali neoliberalne pravljice in ZDA pomaknili še nekoliko bolj v desno.
Kje si bil, ko so cenzurirali Kurde? Palestince? žrtve takih in drugčanih napadov? Svoje zaposlene? Tedaj si navijal za cenzuro, sedaj pa, ko so tvojega vzornika cenzurirali, se pa počutiš ogroženega. Ne bo šlo.

harvey ::

Bolj pomemben bo odgovor na tole big tech intervencijo. Očitno simbioza ameriškega in kitajskega modela soočanja z drugače mislečimi v eri Bidena ni prav nič zelo različna. Zanimiv je odziv Poljske, Rusije na ta početja, tudi Nemčija ravno ne gleda na to s simpatijami, nekaj podobnega se pripravlja kot odgovor ne cenzuro tudi v Braziliji, to pa so 100 mio trgi, ki jih ravno big tech ne bi rad spustil, da bi šli mimo. Bomo videli, kaj bo v končni posledici nastalo iz tega. Sicer pa twitterje bil ravno zato zanimiv, ker si imel tam skupino ljudi, ki je drugače mislila. Ko pa vsi isto mislijo, ne misli nihče in to enostavno ni prav preveč zanimivo. Da velika podjetja ukinjajo, izsiljujejo male playerje je pa vrhunec te norije.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Poldi112 ::

harvey je izjavil:

Bolj pomemben bo odgovor na tole big tech intervencijo. Očitno simbioza ameriškega in kitajskega modela soočanja z drugače mislečimi v eri Bidena ni prav nič zelo različna. Zanimiv je odziv Poljske, Rusije na ta početja, tudi Nemčija ravno ne gleda na to s simpatijami, nekaj podobnega se pripravlja kot odgovor ne cenzuro tudi v Braziliji, to pa so 100 mio trgi, ki jih ravno big tech ne bi rad spustil, da bi šli mimo. Bomo videli, kaj bo v končni posledici nastalo iz tega. Sicer pa twitterje bil ravno zato zanimiv, ker si imel tam skupino ljudi, ki je drugače mislila. Ko pa vsi isto mislijo, ne misli nihče in to enostavno ni prav preveč zanimivo. Da velika podjetja ukinjajo, izsiljujejo male playerje je pa vrhunec te norije.


Ne vem od kje ideja, da gre za nekaj novega. Enoumje so izvajali časopisi že od nastanka. Enako kasneje televizija. Socialni mediji so pa tudi dolga leta brisali "napačne". Trump je zgolj ena od "žrtev".

Da velika podjetja izsiljujejo mala je pa zgolj business as usual.

Mediji niso tu, da širijo resnico, ampak da služijo. Pulitzer je z lažmi spravil USA v vojno s Španijo. Laži se pač bolje prodajajo kot resnica. 100 let kasneje je iz istega razloga Fox podprl Trumpa, kljub temu, da je bil njihov šef močno proti njemu. Denar sveta vladar.

Naivno je pričakovati, da bodo na socialnih omrežjih te zakonitosti izginile. Da so ga vsi terminirali istočasno pa ni posledica neke koordinirane zarote, ampak enostavnega dejstva, da so zdaj končno to sposobni narediti brez resnih posledic za posel/ugled. Saj Twitter ga je hotel brisati že pred leti, ko je grdo kršil njihove pogoje uporabe, a je bil Trump takrat pač "too big to fail". Zdaj, ko ga je kardinalno posral z agitacijo nasilja nad lastno državo, so pa pač izkoristili priložnost in naredili, kar bi morali narediti že 5 let nazaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kuall ::

Ta cenzura je še enkrat pokazala, da se levičarji ne razlikujejjo veliko od (kitajskih) komunistov. Desničarji ne bi nikoli naredili take cenzure.

Poldi112 ::

Kolega, vse te firme so desne. Zatirajo pravice delavcev do sindikatov, kupujejo oblast, pomagajo državi furati imperij, veselo blokirajo ali vsaj demonetizirajo vse kar je kritično do Izraela, vojske, imperija, ...

Da ne omenjamo, da je imel "republikanec" Trump daleč največjo medijsko pokritost izmed vseh kandidatov.

Tebe so zgolj nategnili s kakovostno propagando, ker javno zagovarjajo par levih politik, ki ne vplivajo negativno na njihov posel. Dejanski levičarji vemo, da je cenzura vseprisotna. Zdaj boste počasi to ugotoviil tudi desni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kuall ::

Hehe, vedno ko levičarji naredijo kaj slabega so kar naenkrat desni. Ne se smešit.
Saj so tudi Kitajski komunisti za podvijani kapitalizem. To jih ne naredi za desničarje ampak samo za požrešne, kar levičarji vsekakor so.

dild0idis ::

Kolega Poldi112 praktično nobene od teh podjetij ne vodi desničar, vsa ta podjetja so veliki zagovorniki levičarjev, izkoriščajo pa politike obeh, to je pa dejstvo, odvisno kaj jim v tistem času bolj godi (pri iskanju večjega zaslužka večinoma desne ideje, pri iskanju pomoči pa leve ideje).

Plus dejstvo je, da večina zaposlenih v teh podjetjih zagovarja leve vrednote in tudi, če samo podjetje po iskanju večjega zaslužka izkorišča desne ideje, so sami zaposleni še vedno konkretno bolj privženi levim politkom in idejam.

Tole se lahko zelo lepo vidi pri delovanju Google-a, Twitter-ja, itd., imaš celo video, kjer Googleovci reagirajo na Trumpovo zmago leta 2016 in njihove izjave niso ravno znaki veselja in znaki podpore desnici.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Poldi112 ::

Plebejci, ki delajo za kapitaliste, so jasno za pravice delavcev. Ampak oni niso tisti, ki določajo politiko firme...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

endelin ::

Dorsey se mi zdi proper leftard.

dild0idis ::

Poldi112 je izjavil:

Plebejci, ki delajo za kapitaliste, so jasno za pravice delavcev. Ampak oni niso tisti, ki določajo politiko firme...


Politika podjetja se odloča tudi na nižjih ravneh in če ti CFO razlaga, da je treba Trumpa uničiti z vsemi možnimi orodji, to ni ravno densa politika.

Tudi večina teh CEOjev je veliko bolj levo usmerjena, kot desno.

Sicer vi kolega Poldi112 avtomatično predvidevate, da so ta podjetja desna ker izvajajo vse v imenu kapitala in to je napačno predvidevanje in zelo črno-bel pogled na svet, večina dejanj teh podjetij na političnem področju je občutno bolj leva kot desna, poglejte samo komu dajejo ta podjetja več denarja preko svojih lobističnih entitet.

Večina ljudi na svetu izkorišča in desne in leve predloge, zelo malo ljudi na svetu zagovarja samo leve ali samo desne ideje!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Poldi112 ::

Večino denarja dajo zmernim desničarjem (demokratom). Edino ne vem, kaj naj bi mi to povedalo?

Saj demokrati so glede pogleda na pravice palestincev, bombardiranje jemencev, demoniziranje kitajcev, čaščenje vojske, ... identični republikancem. To, da se pretvarjajo, da so levi, jih pač ne naredi leve. Je zgolj šov za ovce, da se ustvarja iluzija izbire, medtem ko so z levičarji krvavo obračunali že 100 let nazaj.

Zakaj misliš, da imajo v USA suženjstvo in smrtno kazen, sindikatov, javnega zdravstva, ... pa ne?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

DarkSite ::

A lot of people are going to be super unhappy with West Coast high tech as the de facto arbiter of free speech
Elon Musk

dild0idis ::

Poldi112 je izjavil:

Večino denarja dajo zmernim desničarjem (demokratom). Edino ne vem, kaj naj bi mi to povedalo?


Demokrati po ameriški defiiniciji so na levi strani, kam jih Slovenci uvrščamo ni pomembno in to smo že večkrat debatirali, ko govorimo o levici v ameriškem političnem prostoru, govorimo o demokratih in ko govorimo o desnici, govorimo o republikancih.

Pa kolega Poldi112 to že več kot dobro veste.

Vprašanje, ki se postavlja za ZDA je, kam se bodo v naslednjih letih po tej levi-desni definciji premaknili demokrati in republikanci, bo ta meja bolj levo ali se bo premaknila bolj desno.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

HulkHogan ::

Poldi112 je izjavil:

Večino denarja dajo zmernim desničarjem (demokratom).


Aja, ti si tisti ki trdi da je Obama skrajni desničar.

In pa da pravega komunizma še nismo meli.

Vrhunec vas komunajzarejv je najslabši produkt v zgodovini človeštva:

A Quick Look at the Yugo, the Worst Car in History

Poldi112 ::

dild0idis je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Večino denarja dajo zmernim desničarjem (demokratom). Edino ne vem, kaj naj bi mi to povedalo?


Demokrati po ameriški defiiniciji so na levi strani, kam jih Slovenci uvrščamo ni pomembno in to smo že večkrat debatirali, ko govorimo o levici v ameriškem političnem prostoru, govorimo o demokratih in ko govorimo o desnici, govorimo o republikancih.

Pa kolega Poldi112 to že več kot dobro veste.

Vprašanje, ki se postavlja za ZDA je, kam se bodo v naslednjih letih po tej levi-desni definciji premaknili demokrati in republikanci, bo ta meja bolj levo ali se bo premaknila bolj desno.


Seveda se oni identificirajo za leve. A definicija je jasna. Po vaši logiki bi morali tudi S. korejo smatrati za demokracijo, ker so se sami tako oklicali?

Leve in desne ideje so jasno definirane. Propagandne puhlice pa pač nimajo mesta v resni debati.

HulkHogan je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Večino denarja dajo zmernim desničarjem (demokratom).


Aja, ti si tisti ki trdi da je Obama skrajni desničar.

In pa da pravega komunizma še nismo meli.

Vrhunec vas komunajzarejv je najslabši produkt v zgodovini človeštva:

A Quick Look at the Yugo, the Worst Car in History


Nekdo, ki fura imperij s trdo roko, mori američane mimo sodišč, preganja žvižgače, rešuje bankirje namesto raje, ter dela vse, kar mu oligarhija zapove, pač ne more biti levičar.
Slabe avte so delali pa tudi američani. Zato so jih pa japonci povozili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

strawman ::

Kaj si mislite o selektivni "cenzuri", ki bi omogočala cenzuro anonimnih uporabnikov raznih medijskih platform (seveda v privatni lasti) in prepovedovala cenzuro verificiranih uporabnikov?

Cilj je seveda osebna (in pravna) odgovornost za zadeve, ki jih pošlješ v svet.

Barakuda1 ::

strawman je izjavil:

Kaj si mislite o selektivni "cenzuri", ki bi omogočala cenzuro anonimnih uporabnikov raznih medijskih platform (seveda v privatni lasti) in prepovedovala cenzuro verificiranih uporabnikov?

Cilj je seveda osebna (in pravna) odgovornost za zadeve, ki jih pošlješ v svet.


To, strogo gledano, sploh ni (ne bi bila) cenzura. Počasi bomo nekako morali razlikovati cenzuro (ki je nesprejemljiv pojav) od drugih posegopv ali ukrepov, ki zagotavljajo družbeno sprejemljivo in odgovorno komunikacijo.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Unilseptij ::

To si lepo povedal... in se strinjam, dokler se razumemo, da tudi sistematično laganje in zavajanje spada pod nesprejemljivo komunikacijo in sploh ne more biti predmet cenzure v pravem pomenu te besede.

Zgodovina sprememb…

Pimoz ::

Unilseptij je izjavil:

To si lepo povedal... in se strinjam, dokler se razumemo, da tudi sistematično laganje in zavajanje spada pod nesprejemljivo komunikacijo in sploh ne more biti predmet cenzure v pravem pomenu te besede.

Kul. Želim, da se v to uvede tudi, ko cerkev nabija o stigmatah. Pa, ko ljudje nabijajo o astrologiji. Pa, da se sloni bojijo miši. Pa, da imajo psi bolj čista usta kot jaz.

strawman ::

Barakuda1 je izjavil:

To, strogo gledano, sploh ni (ne bi bila) cenzura. Počasi bomo nekako morali razlikovati cenzuro (ki je nesprejemljiv pojav) od drugih posegopv ali ukrepov, ki zagotavljajo družbeno sprejemljivo in odgovorno komunikacijo.


Seveda ja, zato pa je v narekovajih. Se strinjam, privatno naj ljudje komunicirajo kakor hočejo, vendar kot del družbe moraš za svoj način komunikacije odgovarjat in za njim stat.
Ful se mi dopade tisti rek - Internet je super, saj vsakdo lahko reče kar hoče. Internet je hkrati tudi zanič, saj vsakdo lahko reče kar hoče.

Poldi112 ::

Vsaka ideja je bila, predno je postala uveljavljena, radikalna, in če bi jo debatiral javno in stal za njo, bi te hitro nevtralizirali. S tega stališča je anonimnost zaščita pred samocenzuro.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Barakuda1 ::

Poldi112 je izjavil:

Vsaka ideja je bila, predno je postala uveljavljena, radikalna, in če bi jo debatiral javno in stal za njo, bi te hitro nevtralizirali. S tega stališča je anonimnost zaščita pred samocenzuro.


Težko bi se s tabo strinjal.
Tvoja utemeljitev anonimnosti bazira namreč na dveh predpostavkah, ki pa nista ravno tehtni in je njuna utemeljitev na dokaj majavih nogah; in sicer:

- Vsaka ideja je bila, predno je postala uveljavljena, radikalna

Ne nujno. Nekako tudi imam občutek, da si pojem "radikalen" tukaj napak uporabil (čeprav razumem, kaj si s tem pojmom žel povedat). Drži pa, da so običajno nove ideje, preden se uveljavijo, predmet mnogih skeps, pa tudi bolj ali manj ostrih zavračanj.

- če bi jo debatiral javno in stal za njo, bi te hitro nevtralizirali


Ta predpostavka že sama po sebi implementira tditev, da nimamo svobode govora in je cenzura sredstvo za utišanje drugače mislečih.

Če dosledno vztrajamo pri svobodi misli in govora, ter širjenju idej, ter se iztočasno odpovemo cenzuri, ni potrebna nobena zaščita v obliki samocenzure.
Če si v takšnem družbenem okolju, prepričan v svoj "prav" in ga na primeren način artikuliraš v javnosti, ni nobene potrebe po anonimnosti. Anonimnost takrat lahko celo postane kontraproduktivna.
Pri tem pa bi veljalo ločiti anonimnost vrste kot jo trenutno poznamo na raznih forumih in medmrežjih, od anonimnostih, ki jih poznamo predvsem v umetnosti - psevdonimih.
Psevdonimi namreč niso sinonim za nick na forumu, pa tudi povsem drugačno idejo in vsebino imajo.

Kratek povzetek moje misli je torej:

V javni komunikaciji ni nobene (resno utemeljene) potrebe po anonimnosti, ob doslednem uveljavljanju pravice svobode govora, izražanja in širjenju idej in prepričanj, ob sočasni neprisotnosti cenzure.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

no comment ::

Neumnost, anonimnost je eden izmed pogojev za nepristranski test "idej".

Ne moreš pričakovat, da bo kar vsak Barakuda1 ali no comment sposoben nepristransko zalivat vsa semena, ki padejo na substrat. Eh, škoda vode, iz te pokveke itak ne bo nič...

HulkHogan ::

no comment je izjavil:

Neumnost, anonimnost je eden izmed pogojev za nepristranski test "idej".


Sploh v času ko se potrdi ali zavrača rešitve izključno na podlagi ideologije.

Kar je danes korektno, sprejemljivo, humano... je bilo še včeraj nesprejemljivo, širjenje sovraštva, nevarno...

lynxslo5 ::

https://nypost.com/2021/01/11/facebook-...

Facebook blokiral celo Rona Paula. Za bruhat! Blokirali so mirovnika in enega redkih poštenih politikov v ZDA.

Poldi112 ::

Izražanje nekonvencionalnih idej ima vedno posledice. Lahko te odpustijo, lahko te javno blatijo, lahko te pretepejo, ubijejo, ... Posledično vsi izvajamo samocenzuro. Vsaka družba set dogmatičnih prepričanj in čim jih začneš analizirati oz. bognedaj rušiti, si deležen napadov onih, ki religiozno verjamejo v njih.

Zakaj bi se sicer velika večina tu gor "skrivala" za psevdonimom?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

no comment ::

HulkHogan je izjavil:

no comment je izjavil:

Neumnost, anonimnost je eden izmed pogojev za nepristranski test "idej".


Sploh v času ko se potrdi ali zavrača rešitve izključno na podlagi ideologije.

Kar je danes korektno, sprejemljivo, humano... je bilo še včeraj nesprejemljivo, širjenje sovraštva, nevarno...

Ni vezano na trenutni čas. Samo spomini so najbolj sveži.

Samo "pravi" handle mora bit in je 75 miljonov posebno čudovitih ljudi popolnoma prepričanih.

HulkHogan ::

lynxslo5 je izjavil:

https://nypost.com/2021/01/11/facebook-...

Facebook blokiral celo Rona Paula. Za bruhat! Blokirali so mirovnika in enega redkih poštenih politikov v ZDA.


Ron Paul je velik podpornik pravic korporacij da na "svojih" platformah delajo kar se jim zapaše, zato nima kaj jokat. Libretardci vsi podpirajo deplatformiranje s strani tech korporacij, finančnih inštitucij, trgovin... muh private company! Naj naredi svoj tviter in potem svoj registrar in potem svojo kreditno kartico in potem svojo valuto...

Barakuda1 ::

Poldi112 je izjavil:

Izražanje nekonvencionalnih idej ima vedno posledice. Lahko te odpustijo, lahko te javno blatijo, lahko te pretepejo, ubijejo, ... Posledično vsi izvajamo samocenzuro. Vsaka družba set dogmatičnih prepričanj in čim jih začneš analizirati oz. bognedaj rušiti, si deležen napadov onih, ki religiozno verjamejo v njih.

Zakaj bi se sicer velika večina tu gor "skrivala" za psevdonimom?


Ni mi jasno, zakaj je potrebno vsako misel spreobračat in tolmačiti tako, kot ni bila nikoli zapisana.
A nisem bil dovolj jasen, ko sem zapisal:

V javni komunikaciji ni nobene (resno utemeljene) potrebe po anonimnosti, ob doslednem uveljavljanju pravice svobode govora, izražanja in širjenju idej in prepričanj, ob sočasni neprisotnosti cenzure.


Menda sem bil dovolj jasen, v kakšnem okolju (družbenem na splošno) je cenzura družbeno škodljiva.

o.k. če me sprašuješ, ali je trenutno okolje tako je odgovor - NE, ni.
Trenutno imamo močno izraženo omejevanje pravice svobode govora, ki se izvaja tudi preko cenzure.

A sem sedaj dovolj jasen?
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Poldi112 ::

Dosledno uveljavljanje pravice svobode govora je iluzija. Česar se verjento zavedaš tudi sam, glede na to, da se skrivaš za psevdonimom. Osebno ne verjamem, da se bo država spravila name zaradi "napačnih idej", nisem pa 100%, da se med tisočimi anonimnimi bralci ne bo pojavil en pacient, ki me bo šel pretepst, ker verjame, da sem škodljiv za družbo.

Govorim pa na splošno in se ne navezujem 100% na tvoje pisanje - tako da so obtožbe o sprevračanju besed malo močna obtožba. Enostavno sem obrazložil svoje mišlenje na bolj razumljiv način, da ne bo dileme glede mojega stališča. Ki je, da je anonimnost v praksi hudo koristna, ker preprečuje samocenzuro.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dild0idis ::

Sam se z vami kolega Poldi112 ne strinjam pri večini mnenj, pa še vedno rad preberem vaše mnenje, saj le-tako si širimo obzorja in morda ne spremenimo svojega mnenja, ampak ga vsaj razširimo z mnenji ljudi drugačnega pogleda in bi mi bilo zelo žal, če bi se pojavil en bumbar, ki bi vas šel pretepst zaradi drugačneg menja.

In če mislite, da to omogoča anonimnost, sem takoj za, da ostane anonimnost.

Se tudi kar strinjam s tem, da anonimnost lažje dovoljuje širjenje "radikalnih idej".

Verjetno marsikdo česa ne bi napisal, če bi vedeli za njegovo ime in priimek, mogoče celo njegov položaj v družbi, marsikdo si tudi zaradi svojega materialnega položaja sploh ne more privoščiti, da bi javno povedal svoje mnenje.

Vendar v večini teh primerov, za katere se pogovarjamo so cenzurirali ljudi z imenom in priimkom, tako da ta debata ne spada ravno pod to temo.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

gruntfürmich ::

HulkHogan je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

https://nypost.com/2021/01/11/facebook-...

Facebook blokiral celo Rona Paula. Za bruhat! Blokirali so mirovnika in enega redkih poštenih politikov v ZDA.


Ron Paul je velik podpornik pravic korporacij da na "svojih" platformah delajo kar se jim zapaše, zato nima kaj jokat. Libretardci vsi podpirajo deplatformiranje s strani tech korporacij, finančnih inštitucij, trgovin... muh private company! Naj naredi svoj tviter in potem svoj registrar in potem svojo kreditno kartico in potem svojo valuto...

...in na ta način odpade vsa brezplodna debata in zapravljanje ogromnih resursov za nekaj takega, kot je 'cenzura'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Uporabnik ::

BTW, med tem je na tnalu že Telegram, Apple ga namerava vreči s telefonov. Pa dober večer vsem skupaj :)
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parler je ugasnil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
16023493 (16766) Poldi112
»

Pravica do molka in opredelitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776935 (5574) no comment
»

Trump napovedal vojno družbenim omrežjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7016108 (11756) xmetallic
»

Netflix pobrisal vse kritike uporabnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
15225105 (19125) leiito

Več podobnih tem