» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
18 / 20
»»

link_up ::

simejanko je izjavil:

Boobiz je izjavil:

pa vam magisk pomaga do te mere da lahko v appu dodate kartico, al pomaga zgolj toliko, da se app zažene, ob dodajanju kartice pa tipski "mobilna denarnica trenutno ne deluje, poskusite kasneje"?


Pri meni je trenutno enaka situacija. Čeprav naj bi že ob prvem zagonu dodal kartico je ne vidim, če jo skušam ponovno dodati pa dobim isto napako kot ti.


poglej moj post zgoraj + fingerprint.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Yess ::

BorutK-73 je izjavil:

Ma pa pizdi ta mdenarnica ker moraš imeti telefon kao zaklenjen (screen lock). Osebno še nikoli nisem uporabljal screen lock-a, čeprav ima telefon senzor za prstni odtis.


Imaš sicer lame možnost, da telefona ne zaklepaš in takrat pač ne zaganjaš mdenarnice... torej, če veš, da je ne boš uporabljal, ker ne boš ravno takrat izvajal spletne nakupe. Ko pa veš, da boš nekaj plačal po spletu, vklopiš zaklepanje telefona za tisto plačilo, zaženeš mdenarnico in potrdiš nakup. Potem si zaklepanje spet izklopiš. Če je spletno plačevanje zgolj priložnostno, je ta način ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yess ()

mtosev ::

Jaz sem tudi bil brez screen locka pa ga zdaj imam zaradi mdenarnice. Nonstop izklop in vklop locka pa mi je brezveze.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

plizzzzzz ::

fikus_ je izjavil:

Nfc rabiš za plačevanje s telefonom namesto kartice.

to razumem, samo sprasujem ker eni pravijo, da appa niti startati ne mores, ce telefon nima nfc?

Sicer zdaj vidim, da ta magisk manager zahteva da flashas telefon.. torej naj bi rootal original android, da bi potem mdenarnico preprical da ne nerootan.. weird

NejcSSD ::

Če NFCja nimaš ti tut v trgovini play ne bo pustilo da zlovdaš (nekompatibilna aplikacija s tvojo napravo) in tudi plačevanje ne bo delalo če ni NFC.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

plizzzzzz ::

to mi pusti in tudi inštalira se. ko poženem prvič ni nič, drugič pa javi exception invalid status: rooted

predi ::

plizzzzzz je izjavil:

torej naj bi rootal original android, da bi potem mdenarnico preprical da ne nerootan.. weird
To se dostikrat zgodi, če tvoj Android faila SafetyNet check. Lahko preprosto preveriš s kakim SafetyNet status checking appom iz Play Store. Običajno to pomeni, da nimaš orignal Androida na telefonu. Magisk lahko skrije to dejstvo pred drugimi aplikacijami in ja, je ironično.

BorutK-73 ::

plizzzzzz je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nfc rabiš za plačevanje s telefonom namesto kartice.

to razumem, samo sprasujem ker eni pravijo, da appa niti startati ne mores, ce telefon nima nfc?

Sicer zdaj vidim, da ta magisk manager zahteva da flashas telefon.. torej naj bi rootal original android, da bi potem mdenarnico preprical da ne nerootan.. weird

Če telefona nimaš rootanega, potem ne nameščat magisk.

plizzzzzz ::

nimam rootanega in seveda ne bom rootal ;).. samo na xiaomi miui androidu to vseeno javi.
sem zasilno rešil problem.
na partnerkinem telefonu xiaomi a2, kjer je google android, dela mdenarnica, za potrjevanje visa placil bo ok

titin ::

Jaz sem rešil težavo s potrjevanjem nakupov preko spleta.
Zamenjal sem banko in naročil novo Visa predplačniško kartico z generatorjem, saj sem se naveličal čakanja in neodzivnosti banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: titin ()

plizzzzzz ::

no to. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plizzzzzz ()

Blaz90 ::

Sem gledal malo stroške banke ob koncu meseca:

2,50€ (vodenje računa) + 0,80€ (elektronska banka) + 1,00€ (SMS obveščanje za VISO - opcijsko) = 4,30€

Torej, če prav razumem, če plačaš vsaj 2 položnici na mesec (2x0,38€ nadomestilo), potem se ti že splača vzeti Paket Komplet, ki vsebuje vse zgoraj + neomejeno plačevanje položnic?

https://www.nkbm.si/paket-komplet

Vuli ::

naj bi se, ja.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

spargelj ::

Je še kdo dobil obvestilo da vam bodo zamenjali visa kartico ?

Vuli ::

že en cajt nazaj je bilo obvestilo v spletni banki, ja. ampak nič še od tega.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

woman ::

Imam Master od Abanke. Brez vprašanja, če se mogoče strinjam, so mi samo sporočili, da mi jo bodo zamenjali z NKBM Viso, kar sem pisno zavrnila. Potrdili so odpoved in skrajšali veljavnost MasterCard za skoraj dve leti do sredine tega leta.
Obnašajo se kot slon v trgovini s porcelanom. >:D

mtosev ::

Vceraj sem kupil nekaj pri hoferju in sem dobil sms za potrditev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KLux ::

woman je izjavil:

Imam Master od Abanke. Brez vprašanja, če se mogoče strinjam, so mi samo sporočili, da mi jo bodo zamenjali z NKBM Viso, kar sem pisno zavrnila. Potrdili so odpoved in skrajšali veljavnost MasterCard za skoraj dve leti do sredine tega leta.
Obnašajo se kot slon v trgovini s porcelanom. >:D

Iz tega vzroka sem, po 25 letih druženja z NKBM, zamenjal banko. Rezultat - moji letni bančni stroški bodo najmanj 125€ nižji. Če ne bi pri KBM tako noro, enostransko, sledeč samo svoje poslovnim interesom šli v zamenjavo kartic, bi še vedno imel račun pri njih in ne bi vedel, da lahko enako uslugo dobim z manjšimi stroški. Pri ožji izbiri nove banke sem si pomagal z:
https://www.zps.si/index.php?option=com...

destroyer2k ::

KLux je izjavil:

woman je izjavil:

Imam Master od Abanke. Brez vprašanja, če se mogoče strinjam, so mi samo sporočili, da mi jo bodo zamenjali z NKBM Viso, kar sem pisno zavrnila. Potrdili so odpoved in skrajšali veljavnost MasterCard za skoraj dve leti do sredine tega leta.
Obnašajo se kot slon v trgovini s porcelanom. >:D

Iz tega vzroka sem, po 25 letih druženja z NKBM, zamenjal banko. Rezultat - moji letni bančni stroški bodo najmanj 125€ nižji. Če ne bi pri KBM tako noro, enostransko, sledeč samo svoje poslovnim interesom šli v zamenjavo kartic, bi še vedno imel račun pri njih in ne bi vedel, da lahko enako uslugo dobim z manjšimi stroški. Pri ožji izbiri nove banke sem si pomagal z:
https://www.zps.si/index.php?option=com...


Firbec me matra, kako lahko imaš najmajn 125€ prihranka? Ker okoli 60-100€ so letni stroški ko sem šel primerjavo delati s tvojim linkom.

KLux ::

destroyer2k je izjavil:


Firbec me matra, kako lahko imaš najmajn 125€ prihranka? Ker okoli 60-100€ so letni stroški ko sem šel primerjavo delati s tvojim linkom.


Ja res je videti povsem neresničen podatek. Izračun na ZPS je samo groba ocena razlike med bankami. Ob poglobitvi v cenike in ponudbo različnih bank (s hranilnicami se nisem ukvarjal), kjer je na prvi pogled veliko podobnosti v tarifah, se da izluščiti marsikaj. Enostavnega napotka katera banka je najbolj ugodna ni. Zelo je odvisno od potreb in načina poslovanja posameznika. Vsaka banka ima tudi kakšno, za posameznika mogoče motečo podrobnost v načinu poslovanja.
Podrobnosti mojega prihranka ne bi podrobno razlagal. Samo primer. Varnostno sporočilo ob uporabi Mastercard kartice -letni prihranek 12€.
In še namig. Pri NKBM se izplača imeti paket komplet. Vendar! V tem primeru je se je smiselno odpovedati vsem trajnikom in direktnim obremenitva (SEPA), ker je tu potrebno plačilo provizije. S paketom komplet je brez provizije "ročno" spletno nakazilo. Vsakomesečno vnašanje podatkov v plačilne naloge, da obračuna provizije ni, je pa v sedanjem času že malo nepotrebno delo, sploh mojem primeru, ko trenutno, še urejam plačila za tri gospodinjstva.

Dave96 ::

Kako je kaj z menjavo bank?

Sam sem bil na začetku pri Sberbank, ko sta mi še starša odprla račun (mladoleten). Ker ni bilo možno dobiti kartice za spletna plačila,
sem se selil na Abanko in dobil Viso Electron. No potem sem račun na Abanki zaprl ker sem se selil iz LJ in v kraju kjer sem ni poslovalnice.
Presedlal sem na DH in sem za enkrat zadovoljen. Imam pa tudi še N26 in njihov debetni MC.

Vse zgoraj sem imel študentske račune. Status se mi izteče letos in mi je brezveze, da bom plačeval še DH poleg N26, če recimo prihodke dobivam že sedaj na
N26...

Kako banke gledajo na to, da si pri njih že nekoč zaprl račun? Kredita za enkrat nimam namena jemati... če pa mogoče nekoč vzamem recimo za hišo ali stanovanje... znajo kaj komplicirat ker sem pri njih že imel odprt račun in sem ga skenslal?

Dober dan ::

Nič ne komplicirajo, komaj čakajo da prideš nazaj. Če pa pa se po vrhu še zapufaš pri njih, si pa number one zaželjena stranka. Sem parkrat menjal banko, pa niso nikoli komplicirali.

Barko ::

KLux je izjavil:

destroyer2k je izjavil:


Firbec me matra, kako lahko imaš najmajn 125€ prihranka? Ker okoli 60-100€ so letni stroški ko sem šel primerjavo delati s tvojim linkom.


Ja res je videti povsem neresničen podatek. Izračun na ZPS je samo groba ocena razlike med bankami. Ob poglobitvi v cenike in ponudbo različnih bank (s hranilnicami se nisem ukvarjal), kjer je na prvi pogled veliko podobnosti v tarifah, se da izluščiti marsikaj. Enostavnega napotka katera banka je najbolj ugodna ni. Zelo je odvisno od potreb in načina poslovanja posameznika. Vsaka banka ima tudi kakšno, za posameznika mogoče motečo podrobnost v načinu poslovanja.
Podrobnosti mojega prihranka ne bi podrobno razlagal. Samo primer. Varnostno sporočilo ob uporabi Mastercard kartice -letni prihranek 12€.
In še namig. Pri NKBM se izplača imeti paket komplet. Vendar! V tem primeru je se je smiselno odpovedati vsem trajnikom in direktnim obremenitva (SEPA), ker je tu potrebno plačilo provizije. S paketom komplet je brez provizije "ročno" spletno nakazilo. Vsakomesečno vnašanje podatkov v plačilne naloge, da obračuna provizije ni, je pa v sedanjem času že malo nepotrebno delo, sploh mojem primeru, ko trenutno, še urejam plačila za tri gospodinjstva.


Tega dela s plačilom položnic ne razumem sicer čisto kak imaš zdaj urejeno .... ampak SEPA naloge in direktne obremenitve je treba ukinit (kljub temu, da so jih banke včasih zelo forsirale) in uporabit e-račune. Zahtevek za izdajo e-računa oddaš v spletni banki, ki uredi s tvojim dobaviteljem, ki potem pošiljam plačilni nalog v spletno/mobilno banki kjer naloge samo potrjuješ.

buneech ::

Barko je izjavil:

KLux je izjavil:

destroyer2k je izjavil:


Firbec me matra, kako lahko imaš najmajn 125€ prihranka? Ker okoli 60-100€ so letni stroški ko sem šel primerjavo delati s tvojim linkom.


Ja res je videti povsem neresničen podatek. Izračun na ZPS je samo groba ocena razlike med bankami. Ob poglobitvi v cenike in ponudbo različnih bank (s hranilnicami se nisem ukvarjal), kjer je na prvi pogled veliko podobnosti v tarifah, se da izluščiti marsikaj. Enostavnega napotka katera banka je najbolj ugodna ni. Zelo je odvisno od potreb in načina poslovanja posameznika. Vsaka banka ima tudi kakšno, za posameznika mogoče motečo podrobnost v načinu poslovanja.
Podrobnosti mojega prihranka ne bi podrobno razlagal. Samo primer. Varnostno sporočilo ob uporabi Mastercard kartice -letni prihranek 12€.
In še namig. Pri NKBM se izplača imeti paket komplet. Vendar! V tem primeru je se je smiselno odpovedati vsem trajnikom in direktnim obremenitva (SEPA), ker je tu potrebno plačilo provizije. S paketom komplet je brez provizije "ročno" spletno nakazilo. Vsakomesečno vnašanje podatkov v plačilne naloge, da obračuna provizije ni, je pa v sedanjem času že malo nepotrebno delo, sploh mojem primeru, ko trenutno, še urejam plačila za tri gospodinjstva.


Tega dela s plačilom položnic ne razumem sicer čisto kak imaš zdaj urejeno .... ampak SEPA naloge in direktne obremenitve je treba ukinit (kljub temu, da so jih banke včasih zelo forsirale) in uporabit e-račune. Zahtevek za izdajo e-računa oddaš v spletni banki, ki uredi s tvojim dobaviteljem, ki potem pošiljam plačilni nalog v spletno/mobilno banki kjer naloge samo potrjuješ.

Če položnice niso na tvoje ime ali naslov, ti banka lahko zavrne e-račun. SEPA DD in trajnik pa gresta skozi.

Barko ::

buneech je izjavil:

Barko je izjavil:

KLux je izjavil:

destroyer2k je izjavil:


Firbec me matra, kako lahko imaš najmajn 125€ prihranka? Ker okoli 60-100€ so letni stroški ko sem šel primerjavo delati s tvojim linkom.


Ja res je videti povsem neresničen podatek. Izračun na ZPS je samo groba ocena razlike med bankami. Ob poglobitvi v cenike in ponudbo različnih bank (s hranilnicami se nisem ukvarjal), kjer je na prvi pogled veliko podobnosti v tarifah, se da izluščiti marsikaj. Enostavnega napotka katera banka je najbolj ugodna ni. Zelo je odvisno od potreb in načina poslovanja posameznika. Vsaka banka ima tudi kakšno, za posameznika mogoče motečo podrobnost v načinu poslovanja.
Podrobnosti mojega prihranka ne bi podrobno razlagal. Samo primer. Varnostno sporočilo ob uporabi Mastercard kartice -letni prihranek 12€.
In še namig. Pri NKBM se izplača imeti paket komplet. Vendar! V tem primeru je se je smiselno odpovedati vsem trajnikom in direktnim obremenitva (SEPA), ker je tu potrebno plačilo provizije. S paketom komplet je brez provizije "ročno" spletno nakazilo. Vsakomesečno vnašanje podatkov v plačilne naloge, da obračuna provizije ni, je pa v sedanjem času že malo nepotrebno delo, sploh mojem primeru, ko trenutno, še urejam plačila za tri gospodinjstva.


Tega dela s plačilom položnic ne razumem sicer čisto kak imaš zdaj urejeno .... ampak SEPA naloge in direktne obremenitve je treba ukinit (kljub temu, da so jih banke včasih zelo forsirale) in uporabit e-račune. Zahtevek za izdajo e-računa oddaš v spletni banki, ki uredi s tvojim dobaviteljem, ki potem pošiljam plačilni nalog v spletno/mobilno banki kjer naloge samo potrjuješ.

Če položnice niso na tvoje ime ali naslov, ti banka lahko zavrne e-račun. SEPA DD in trajnik pa gresta skozi.


Možno, čeprav banko ne bi smelo zanimat zakaj in koliko položnic plačam namesto nekoga ... na koncu je lahko pogodbo o dobavi elektrike sklenila žena/partnerka plačujem pa jaz. Ali pa otroku, ki ne živi na mojem naslovu plačujem neko mesečno obveznost...

buneech ::

Barko je izjavil:

buneech je izjavil:

Barko je izjavil:

KLux je izjavil:

destroyer2k je izjavil:


Firbec me matra, kako lahko imaš najmajn 125€ prihranka? Ker okoli 60-100€ so letni stroški ko sem šel primerjavo delati s tvojim linkom.


Ja res je videti povsem neresničen podatek. Izračun na ZPS je samo groba ocena razlike med bankami. Ob poglobitvi v cenike in ponudbo različnih bank (s hranilnicami se nisem ukvarjal), kjer je na prvi pogled veliko podobnosti v tarifah, se da izluščiti marsikaj. Enostavnega napotka katera banka je najbolj ugodna ni. Zelo je odvisno od potreb in načina poslovanja posameznika. Vsaka banka ima tudi kakšno, za posameznika mogoče motečo podrobnost v načinu poslovanja.
Podrobnosti mojega prihranka ne bi podrobno razlagal. Samo primer. Varnostno sporočilo ob uporabi Mastercard kartice -letni prihranek 12€.
In še namig. Pri NKBM se izplača imeti paket komplet. Vendar! V tem primeru je se je smiselno odpovedati vsem trajnikom in direktnim obremenitva (SEPA), ker je tu potrebno plačilo provizije. S paketom komplet je brez provizije "ročno" spletno nakazilo. Vsakomesečno vnašanje podatkov v plačilne naloge, da obračuna provizije ni, je pa v sedanjem času že malo nepotrebno delo, sploh mojem primeru, ko trenutno, še urejam plačila za tri gospodinjstva.


Tega dela s plačilom položnic ne razumem sicer čisto kak imaš zdaj urejeno .... ampak SEPA naloge in direktne obremenitve je treba ukinit (kljub temu, da so jih banke včasih zelo forsirale) in uporabit e-račune. Zahtevek za izdajo e-računa oddaš v spletni banki, ki uredi s tvojim dobaviteljem, ki potem pošiljam plačilni nalog v spletno/mobilno banki kjer naloge samo potrjuješ.

Če položnice niso na tvoje ime ali naslov, ti banka lahko zavrne e-račun. SEPA DD in trajnik pa gresta skozi.


Možno, čeprav banko ne bi smelo zanimat zakaj in koliko položnic plačam namesto nekoga ... na koncu je lahko pogodbo o dobavi elektrike sklenila žena/partnerka plačujem pa jaz. Ali pa otroku, ki ne živi na mojem naslovu plačujem neko mesečno obveznost...

Nisem sicer probal, ampak tako je bilo ob uvajanju e-računov rečeno, da za naročilo e-računa mora biti položnica na tvoje ime. Morda so kaj razrahljali, pa gre sedaj skozi.

hopsy ::

Se še komu zdi da je novi logotip skupne banke bolj sramota?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

srus ::

Pri Abanki sem za paket osebni + poslovni račun plačeval 6.5 eur mesečno, z vsemi trajniki in nakazili pa je naneslo kakih 10 do 11 eur mesečno. Prilivov mi niso zaračunavali.

Sedaj so me pri NKBM prestavili na premium paket in smart bussines paket, za kar po koncu promocijskega obdobja za oboje pričakujejo 15 + 9 eur mesečno, dodatno pa mi kekci zaračunavajo še 10 eur mesečno, ker imam na poslovni račun prilive iz UK, ki je po brexitu sedaj za NKBM očitno nenadoma postala neka bančna culukafrija.

Torej, če povzamem - bančni špas me bo namesto prejšnjih 6.5 eur, po novem stal 34 eur mesečno.

In sedaj vprašanje. Mislim, da FURS ne komplicira, če uporabljaš osebni račun za s.p. posle in poslovni račun ni obvezen. Poslujem samo s podjetji, nič s strankami, nič z gotovino, sem normiranec, transakcij na poslovnem računu je le nekaj mesečno. Ali lahko enostavno pri NKBM ukinem poslovni račun in s.p. transakcije opravljam le preko osebnega računa? Ali bo kdo kompliciral? Menda mora banka sporočati številke poslovnih računov na AJPES? Mi bo NKBM zaprla poslovni račun brez komplikacij, ali bo komplicirala, če bodo prihajali prilivi iz tujine in plačevanje državi prek osebnega računa?

destroyer2k ::

Nkbm ne omogoča osebni račun za s.p., saj ga ni možno vpisati v poslovni register.

Malo mi je pa čudno da so ti pakete aktiviral, ker pod abanko vsaj po ceni sodeč si imel osnovne pakete. Za zmajnšanje stroškov pojdi na banko in spremeni v osnovne račune in s tem boš potem imel 9€ stroškov.

Mikrohard ::

hopsy je izjavil:

Se še komu zdi da je novi logotip skupne banke bolj sramota?!

Barve niti približno ne pašejo skupaj... kakor da bi bil dizajner barvno slep.

BigBoss ::

Mikrohard je izjavil:

hopsy je izjavil:

Se še komu zdi da je novi logotip skupne banke bolj sramota?!

Barve niti približno ne pašejo skupaj... kakor da bi bil dizajner barvno slep.


To je bila tudi moja prva misel.
Pretirana vsebnost rdeče v NKBM designu me pa tako ali tako že moti ...

srus ::

destroyer2k je izjavil:

Nkbm ne omogoča osebni račun za s.p., saj ga ni možno vpisati v poslovni register.

Malo mi je pa čudno da so ti pakete aktiviral, ker pod abanko vsaj po ceni sodeč si imel osnovne pakete. Za zmajnšanje stroškov pojdi na banko in spremeni v osnovne račune in s tem boš potem imel 9€ stroškov.


Da, zaenkrat NKBM noče nič slišati o bundlanju osebnega in poslovnega računa, kot na primer to zelo enostavno omogoča NLB. Bom videl, če se bodo do izteka promocijskega obdobja premislili. Če ne, zbogom.

tommorrow ::

Zanima me, ali lahko sredstva, ki so na debetni visi, uporabim tudi za nakup v trgovini ali samo na spletu? Je kak način, da ta sredstva preneseš nazaj na transakcijski račun? Pri Abanki teh dilem ni bilo.

Me pa tudi zanima, ali je slučajno kaka promocija za bivše stranke Abanke, ker meni ne zaračunavajo nič stroškov za vodenje računa??

Barko ::

srus je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

Nkbm ne omogoča osebni račun za s.p., saj ga ni možno vpisati v poslovni register.

Malo mi je pa čudno da so ti pakete aktiviral, ker pod abanko vsaj po ceni sodeč si imel osnovne pakete. Za zmajnšanje stroškov pojdi na banko in spremeni v osnovne račune in s tem boš potem imel 9€ stroškov.


Da, zaenkrat NKBM noče nič slišati o bundlanju osebnega in poslovnega računa, kot na primer to zelo enostavno omogoča NLB. Bom videl, če se bodo do izteka promocijskega obdobja premislili. Če ne, zbogom.


Da, tako je. Zakonsko sicer ne potrebuješ ločenega poslovnega računa, vendar je to že nekaj časa politika ne samo omenjene banke in zelo malo verjetno je, da se bo spremenila. Za zmanjšanje stroškov pa so ti že povedali.

spargelj ::

Barko ::

@spargelj

Še dobro,da si podal link brez komentarja :-) Tukaj link do celotnega članka na Sberbankini strani - seveda so se morala pohvaliti:

https://www.sberbank.si/pripomocki/nasv...

In ja, res so najcenješi, ker v direkt paketu ne ponujajo NIČ, razen:
- breplačnega vklopa mobilne in spletne banke
- brezplačni 4 dvigi v mesecu na bankomatih drugih bank
- brezplačno plačilo 4 domačih plačilnih nalogov na mesec
- brezplačni vsi dvigi gotovine na bankomatih Sberbank v Sloveniji
- vodenje računa in debetna kartica Mastercard(R)

To je ugodno samo in zgolj za tiste, ki vse plačujejo s kartico, nikoli ne dvignejo gotovine, položnice plačujejo drugi, debetna kartica pa je pri vseh bankah vključena v strošek vodenja računa in se ne zaračunova posebej. Skratka uporabno za zelo mali segment komitentov in dobra krma za nesposobne novinarje.

spargelj ::

Ben Večer tako in tako ni nikoli slovel kot nek kakovosten cajtung.

Vanquish ::

Destroyer2k meni tudi niso hoteli na SKB anpak so mi potem na prigovarjanje vseeno naredili.
Pac so rocno porocali v register.

srus ::

tommorrow je izjavil:



Me pa tudi zanima, ali je slučajno kaka promocija za bivše stranke Abanke, ker meni ne zaračunavajo nič stroškov za vodenje računa??


Da, je promocija za prvih šest mesecev do konca junija. Jaz imam osebni račun zastonj, pri poslovnem pa plačujem polovico stroškov. A nisi decembra dobil več pairnatih dopisov na to temo?

Vetrpiha ::

Etiga, novi feler.
V soboto skeniram QR kodo položnice, potrdim s tisto kodo, ki jo prejmeš po SMSu in si mislilm to je to.

E kurac palac, danes vidim, da ni odtegljaja. Kot da se ne bi nič zgodilo.
Najboljša banka my ass.

buneech ::

Vetrpiha je izjavil:

Etiga, novi feler.
V soboto skeniram QR kodo položnice, potrdim s tisto kodo, ki jo prejmeš po SMSu in si mislilm to je to.

E kurac palac, danes vidim, da ni odtegljaja. Kot da se ne bi nič zgodilo.
Najboljša banka my ass.

Kakšen maš pa datum na položnici? Nakonc je datum čez en teden, in bo takrat odtegnilo.
Lahko pogledaš v čakalnici, tm not ti tud piše kdaj bo odtrgal.

Kleemen ::

Koliko časa bodo še preusmejali nakazan denar iz starega abanka trrja na novi nkbm trr? Ali je bilo to samo na začetku leta in sedaj ne prenakažejo več?

NejcSSD ::

Mislm da nekje do sredine tega leta, tako mi je bilo rečeno po telefonu. Znebi se preusmeritev da ne bo nevšečnosti čimprej
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Kleemen ::

Sem jim pisal, kar dobijo do konca Marca preusmerijo, potem od Aprila naprej ne več.

Hvala za info.

mancini ::

buneech je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Etiga, novi feler.
V soboto skeniram QR kodo položnice, potrdim s tisto kodo, ki jo prejmeš po SMSu in si mislilm to je to.

E kurac palac, danes vidim, da ni odtegljaja. Kot da se ne bi nič zgodilo.
Najboljša banka my ass.

Kakšen maš pa datum na položnici? Nakonc je datum čez en teden, in bo takrat odtegnilo.
Lahko pogledaš v čakalnici, tm not ti tud piše kdaj bo odtrgal.


Tako je, če ti plačuješ danes ko smo 22.3, na položnici pa ti piše datum plačila 25.3, ti bo odtegnilo 25.
Zato pa lahko ročno popraviš datum odtegnitve

nejc_nejc ::

mancini je izjavil:

buneech je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Etiga, novi feler.
V soboto skeniram QR kodo položnice, potrdim s tisto kodo, ki jo prejmeš po SMSu in si mislilm to je to.

E kurac palac, danes vidim, da ni odtegljaja. Kot da se ne bi nič zgodilo.
Najboljša banka my ass.

Kakšen maš pa datum na položnici? Nakonc je datum čez en teden, in bo takrat odtegnilo.
Lahko pogledaš v čakalnici, tm not ti tud piše kdaj bo odtrgal.


Tako je, če ti plačuješ danes ko smo 22.3, na položnici pa ti piše datum plačila 25.3, ti bo odtegnilo 25.
Zato pa lahko ročno popraviš datum odtegnitve


Oprosti to je bolano. Če plačam danes, sem se tako odločil in to je po difoltu....vse ostalo so pa lahko izpeljanke.

enako kot klik pa klikin, neusklajenost baze podatkov o plačilih, BOLANO, a račun je pa enak ???

Vuli ::

nič ni bolano, v qr kodi je napisan isti datum, kot na upnju.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

fikus_ ::

Zakaj bolano? Ker ni po tvoje?! V QR kodi so vsi podatki za plačilo, tudi datum, ki je na položnici. Če želiš prej plačati, spremeniš datum. Če plačuješ po datumu na položnici pa se plačilo izvede takoj, ko je mogoče.

nejc_nejc ::

fikus_ je izjavil:

Zakaj bolano? Ker ni po tvoje?! V QR kodi so vsi podatki za plačilo, tudi datum, ki je na položnici. Če želiš prej plačati, spremeniš datum. Če plačuješ po datumu na položnici pa se plačilo izvede takoj, ko je mogoče.


Zakaj pa je to logično, ne da je dejstvo.

Zakaj ni tipkanje spremembe datuma samo v primeru, ko želim pačilo na datum na položnici.
Ni moja kaprica in mi je enostavno vseeno, samo zaradi preglednosti odlivov, BREZ dnevnega buljenja v elektroniko je preglednost na obstoječ način slabša.
Recimo plačam 10 položnic z datumi v naslednjih 14 dnevih. 10 različnih odteglajev.....
Ne vem, mogoče je smisel komplet sistema, da te priveže nase in si nonstop online, v kar dvomim, ali pač. Niso upoštevali robnih primerov :)
Nisem rad nonstop na online, mam kej bol pametnega za delat, škoda cajta.

destroyer2k ::

Potem je trajnik rešitev za tebe, čeprav ne vem kako si komaj sedaj ugotovil, ker vse banke enako deluje glede QR kode.
««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517025 (1682) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052594 (2117) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106765 (25615) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366473 (3408) smacker

Več podobnih tem