» »

Visa debetna- spletni nakupi

Visa debetna- spletni nakupi

Hemi426 ::

Pozdravljeni!
Trenutno sem pri Abanki, kjer imam običajno Maestro debetno. Za spletne nakupe imam pri NKBM predplačniško Viso Electron, vendar je sedaj malo nerodno hoditi na fizično na banko in polagati denar na Viso.

Pri Abanki sem si hotel urediti dodatno Viso debetno, ki je vezana na TRR, vendar lahko imaš limit in s tem zaščito za spletne nakupe.

S 1.1.2020, postanemo komitenti Abanke komitenti NKBM, kjer je osnovna TRR kartica debetna Visa.

Tukaj je sedaj problem. Dodatnih kartic ne nudijo brezplačno, saj lahko pripadajočo TRR Viso uporabljamo za spletne nakupe. Vendar če si dam recimo limit dviga 50€, je sicer varno za internetne nakupe, vendar premalo za nujne primere na bankomatskih dvigih.

Je to varno? Kaj sploh vi uporabljate za spletne nakupe?

shadeX ::

1. 95% Paypal kjer to omogoča
2. 5% Viso (Abanka)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

DePalmo ::

N26. Omogočim kartico pred nakupom in jo onemogočim po nakupu. Gor imam ponavadi par 100 EUR za sprotne nakupe in morebitne položnice, slovenskih računov ne uporabljam za nakupe preko interneta.

Osebno, sploh pa ob poplavi vseh teh "mobilnih" bank, primarnega računa nebi uporabljal za nakupe preko interneta, je le preveč lopovov zuni, kljub temu da se trudim biti previden.

Hemi426 ::

shadeX je izjavil:

1. 95% Paypal kjer to omogoča
2. 5% Viso (Abanka)


Recimo kako preneseš denar na Paypal? Že par let imam to predplačniško Viso vezano na Paypal zaradi Ebaya. Še obstaja kak drug način?

janezvalva ::

če mora nujno biti VISA potem Leopay https://leopay.eu/
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Lonsarg ::

Jaz rešujem brez nepotrebnega kompliciranja in panicnega omekevanja kreditnih kartic
- kot prvo itak ne kupujem na sumljivih straneh, ne gre tu za kreditno ampak imaš lahko še goro drugih problemov. Skratka striktno strani z tisoče reviewi.
- ne glede na prejšni filter probam na čim manj straneh vpisati kreditno, torej če se le da paypal ali amazon pay
- kar ostane pač vpišem svojo glavno kreditno vezano direkt na račun in maksimalnim limitom in se ne sekiram, ker vem da so Visa transakcije reverzibilne še mesece za nazaj preko pritožb. Worst case scenarij boš enkrat ali dvakrat v lajfu tako pritožbo spisal, best case (98% ljudi) pa nikoli.

Glavnina ljudi ki ima probleme vpisuje kreditne na fake in nepreverjene strani, take nivneže pa itak nategnejo že za izdelek ponavadi še predno je kreditna v igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kvinta ::

Ne razumem zakaj bi mel 2 Visa kartici ,če lahko z eno delaš vse ?

Jaz odkar obstaja Visa electron nisem mel nobenega problema dela tudi povsod kjer dela normalna Visa.

Saj ti ne morjo kr tak dnarja dol spipat.
A.C.A.B

afne_guncam ::

Osebno uporabljam Revolut - tako za spletne nakupe kot tudi za vsakdanjo uporabo. Vsake toliko si na račun prenesem nekaj 100 eur, kar zadošča za cca 2 tedna. Še vedno se ne počutim dovolj lagodno, da bi imel gor večjo vsoto. Na začetku sem imel onemogočeno možnost uporabe kartice za spletne nakupe (in sem jo omogočil le za nekaj minut, ko sem to potreboval) in dvige gotovine na bankomatih - omogočeno sem imel le možnost contactless payments, da sem lahko v trgovinah plačeval preko Apple Pay-a. No, sčasoma sem postal nekoliko manj paranoičen (in morda tudi bolj potrošniški?), saj sem na neki točki pustil omogočeno možnost uporabe kartice za spletne nakupe - ni se mi dalo več prižigati in ugašati.

Pri Revolutu imaš tudi možnost uporabe "virtualne" kartice, ki jo lahko ravno tako "zamrzneš", in je uporabe te onemogočena, kot tudi uporabo kartic za enkratno uporabo. Če si nekoliko paranoičen glede tega so to kar "dobre" rešitve. Predvidevam, da imajo N26 in ostali nekaj podobnega.

Na tak način funkcioniram že kakšne dve leti.

feryz ::

Na računu imate 100 evrov in blokirate kartico!? Ne moreš verjet.
Plačevanje na normalnih straneh je varno s čimerkoli. Kupovanje penis enlargerjev, travce in podobnega na netu je pa druga stvar.

Zanimivo, edino slabo izkušnjo sem imel z Apple store. Sunili so mi 10 evrov. Dobiti karkoli nazaj, je misija nemogoče.

Hemi426 ::

Kvinta, Lonsarg.

Potem, če uporabljam Debetno kartico vezano na račun samo na ebay.de, preko paypaly, ne bi smelo biti težav glede krimnala?

Vuli ::

tolk komplicirate s temi predplačniškimi karticami, da kar glava peče.
Varno je, moraš bit pa sam malo seznanjen glede phising in ostalih stvari.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DePalmo ::

Večina jih ni. Sploh ko slišim da so mojega šefa in eno njegovo stranko skoraj nategnili indijci ki so se predstavljali za MS tehnično podporo, pa sta oba v bolj tehničnih okoljih. Tako da si lahko predstavljaš kako je potem večini, pa čeprav se o teh prevarah trobi že z vsakega drevesa.

Nato imaš pa še občasno vdore v legitimne spletne strani in kar naenkrat lahko (napisal sem lahko, ne da bo!) pristane tvoja kartica med tistimi ki jih prodajajo na internetu. Če imaš srečo, boš izgubil par 10 EUR, če pa ne, pa lahko par 100 EUR ali več. Zato osebno še vedno uporabljam funkcijo da mi onemogoči kartico, sploh pa ker jo lahko. POS terminali še vedno delajo, tako da lahko še vedno plačujem v trgovinah.

Kar mi je pa bolj važno, da lahko mirno spim. Mogoče je res potrata časa da to delam, ampak je moj čas in mi ga ni škoda.

Če se pa hoče še drugo alternativo, imaš pa slovenski mBills. Dobiš MasterCard, kako je pa potem z onemogočanjem kartice pa nevem, ker ga ne uporabljam. Je pa kar obširna tema o tem tukaj gor, pa se lahko prebere.

Zimonem ::

Večinoma so sedaj kartičarji kar dobro obveščeni o scamerjih in sumljiva plačila precej agilno blokirajo. Problem je le da moraš potem čakati na novo kartico.

Sparkxl ::

Hemi426 je izjavil:

Pozdravljeni!
Trenutno sem pri Abanki, kjer imam običajno Maestro debetno. Za spletne nakupe imam pri NKBM predplačniško Viso Electron, vendar je sedaj malo nerodno hoditi na fizično na banko in polagati denar na Viso.

Pri Abanki sem si hotel urediti dodatno Viso debetno, ki je vezana na TRR, vendar lahko imaš limit in s tem zaščito za spletne nakupe.

S 1.1.2020, postanemo komitenti Abanke komitenti NKBM, kjer je osnovna TRR kartica debetna Visa.

Tukaj je sedaj problem. Dodatnih kartic ne nudijo brezplačno, saj lahko pripadajočo TRR Viso uporabljamo za spletne nakupe. Vendar če si dam recimo limit dviga 50€, je sicer varno za internetne nakupe, vendar premalo za nujne primere na bankomatskih dvigih.

Je to varno? Kaj sploh vi uporabljate za spletne nakupe?



Dobrodošel v 2020, kjer se za te namene uporablja n26 in revolut. Omejitve in blokade si sam nastavljaš v aplikaciji

FoxKnox ::

Jaz imam Mastercard od M bills.Denar si nakažem iz bančnega računa za 26 centov.če se ne mudi. Sicer pa na vsakem petrolu za provizijo 0.9 %,če je nujno.To pa so tudi edini stroški.

IL_DIAVOLO ::

Za vse uporabljam nkbm viso.

Nima kaj bit.

delavec44 ::

Na Vivid lahko kadarkoli ustvariš novo virtualno kartico, najbolj varna varianta za spletne nakupe.

Če uporabiš refferal link, lahko tudi dobiš 20€ nagrade po enkratnem nakupu za 20€ ali več.
https://vivid.money/r/sebastjanMA5?lt=s...

Kvinta ::

Hemi426 je izjavil:

Kvinta, Lonsarg.

Potem, če uporabljam Debetno kartico vezano na račun samo na ebay.de, preko paypaly, ne bi smelo biti težav glede krimnala?


Dobenih težav dokler delaš tak kot se po vseh pravilih na ebay kupuje in prodaja in na vseh ostalih straneh z nekim renomejem tudi.

Edini šit je to da če se gre za večji nakup ma ta debetna Visa limit največ 3000€
A.C.A.B

sekvap ::

jaz pa sem imel že 2x težave z varnostjo.
prvič so mi ukradli podatke, ampak sem imel prazno kartico. Poizkusili so naredit 23 nakupov z njo. Nimam pojma kje sem podatke pustil da so jih ukradli... od takrat če se le da nisem uporabljal več direktno kartice, po štirih letih jo vpišem v neko precej veliko trgovino in ni hudič da ravno v tistem obdobju ko so imeli vdor :)) Poizkusa kraje ni bilo, sem pa dobil kasneje novo kartico :)

Vuli ::

itak ne gre skozi, ker ima, vsaj visa, sej mC tudi ima neki, Advanced Authorization. ni kar tko nardit transakcije z ukradenimi podatki.
že pri plačili prek spleta dobim vedno še sms za potrditev transakcije...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse uporabljam nkbm viso.

Nima kaj bit.



Si zadovoljen? Samo vprašam, ker mene s 1. janurajem 2020 tudi čaka njihova debetna visa.

Drugače je pa imela bnaka intesa sanpaolo še nekaj časa nazaj debetno viso , za katero si plačal samo 15€ za 4 leta uporabe.

https://www.intesasanpaolobank.si/prebi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Ales ::

Hemi426 je izjavil:

... če si dam recimo limit dviga 50€, je sicer varno za internetne nakupe, vendar premalo za nujne primere na bankomatskih dvigih. ...

Pa si zih, da imajo kar isti limit za bankomate in za spletne nakupe?

Po mojih izkušnjah na drugih bankah so ti limiti ločeni. Spletni nakup ni isto kot dvig na bakomatu in ni isto kot pos nakup in ni isto kot...

Lonsarg ::

Men grejo na k.... ti dnevni limiti. Raje naj dajo mesečni pa v zameno večje. Naj mi dajo 10k ali pa 20k mesečni pa basta, ne pa da komplicirajo z 2500k dnevnim in potem se najdejo stvari ki skozi ne grejo! (sem rešil tako da sem prenakazal na Revolut pa z Revolutom plačal)

Da bi imel ene mini limite na kartici mi niti slučajno na pamet ne pride, ni vredno mojih živcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Sparkxl ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse uporabljam nkbm viso.

Nima kaj bit.


Aja? Pa ima kaj bit. Moja žena ima to, preko paypala gre normalno, z njo plačat preko spleta pa ne gre. Zakaj? Neko sporočilo pride da to ne gre in se naj obrne na tehnično pomoč.
Tu so se vrnili spomini na odiseado pri nkbm, ko je bilo potrebno za usposobitev spletne banke obiskat poslovalnico 3x.
Hvala lepa in njihova tehnična pomoč, problem sva rešila sama tako, da si je naročila n26 kartico, ki je bila v nabiralniku čez par dni

IL_DIAVOLO ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse uporabljam nkbm viso.

Nima kaj bit.



Si zadovoljen? Samo vprašam, ker mene s 1. janurajem 2020 tudi čaka njihova debetna visa.

Drugače je pa imela bnaka intesa sanpaolo še nekaj časa nazaj debetno viso , za katero si plačal samo 15€ za 4 leta uporabe.

https://www.intesasanpaolobank.si/prebi...


Ja, zelo zadovoljen.

Deluje vse kar si zamislis, play store, ebay, microsoft store, sprobano tudi na hrvaski avtocesti. Pri nas seveda prav tako vse deluje. Spletna banka dela prav tako v nulo.

Nkbm visa 10/10

Sparkxl je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse uporabljam nkbm viso.

Nima kaj bit.


Aja? Pa ima kaj bit. Moja žena ima to, preko paypala gre normalno, z njo plačat preko spleta pa ne gre. Zakaj? Neko sporočilo pride da to ne gre in se naj obrne na tehnično pomoč.
Tu so se vrnili spomini na odiseado pri nkbm, ko je bilo potrebno za usposobitev spletne banke obiskat poslovalnico 3x.
Hvala lepa in njihova tehnična pomoč, problem sva rešila sama tako, da si je naročila n26 kartico, ki je bila v nabiralniku čez par dni


Spletno banko si naj zrihta tak kot je treba, pa bo vse delalo.

Zgodovina sprememb…

w0mbat ::

Vuli je izjavil:

tolk komplicirate s temi predplačniškimi karticami, da kar glava peče.
Varno je, moraš bit pa sam malo seznanjen glede phising in ostalih stvari.

this

delavec44 ::

Pa tudi če je 15€ na 4 leta. Zakaj bi jih plačeval, če obstaja toliko boljših brezplačnih alternativ.

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



Ja, zelo zadovoljen.

Deluje vse kar si zamislis, play store, ebay, microsoft store,
Nkbm visa 10/10



Je v teh primerih potrebno plačati provizijo?

w0mbat ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:



Ja, zelo zadovoljen.

Deluje vse kar si zamislis, play store, ebay, microsoft store,
Nkbm visa 10/10



Je v teh primerih potrebno plačati provizijo?

jo imam. Ne.

LitralSM ::

Lonsarg je izjavil:

Men grejo na k.... ti dnevni limiti. Raje naj dajo mesečni pa v zameno večje. Naj mi dajo 10k ali pa 20k mesečni pa basta, ne pa da komplicirajo z 2500k dnevnim in potem se najdejo stvari ki skozi ne grejo! (sem rešil tako da sem prenakazal na Revolut pa z Revolutom plačal)

Da bi imel ene mini limite na kartici mi niti slučajno na pamet ne pride, ni vredno mojih živcev.

Sem imel neomejen limit za spletne nakupe. Je nato tetka na šaltarju to ugotovila in "Joj, to pa tako ne gre, joj. Morava dati neki limit, že zaradi varnosti"

Magic1 ::

Nisem se še poglabljal v kartice, sam zadnje čase so itak že skoraj vse naše banke prešle pri debetnih na viso ali mastercard. Vprašanje OPja je na mestu, kako je sedaj s varnostjo, saj se mi zdi, da so vsem omogočili spletne nakupe, nasplošno pa folk sploh ne ve nič o varnosti (ali pa se sploh ne da kaj dosti nastavljati).
Magic

aerie ::

Hemi426 je izjavil:


S 1.1.2020, postanemo komitenti Abanke komitenti NKBM, kjer je osnovna TRR kartica debetna Visa.

bambam20 je izjavil:


Si zadovoljen? Samo vprašam, ker mene s 1. janurajem 2020 tudi čaka njihova debetna visa.

Na kakšnih drogah pa ste? Sicer je res leto 2020 bolj švoh, a naslednje leto se bo pisalo 2021!

IL_DIAVOLO ::

delavec44 je izjavil:

Pa tudi če je 15€ na 4 leta. Zakaj bi jih plačeval, če obstaja toliko boljših brezplačnih alternativ.


Boljse sicer nemogoce da so, da pa so brezplacne, pa je ze dolgo jasno.

bambam20 ::

delavec44 je izjavil:

Pa tudi če je 15€ na 4 leta. Zakaj bi jih plačeval, če obstaja toliko boljših brezplačnih alternativ.


Katere so te alternative.. Jaz se trenutno spomnim zgolj na paypal.

Sparkxl ::

Ne rabiš se matrat s tem kaj se spomniš, ker so alternative že samo v tej temi 3x omenjene

w0mbat ::

ole... Imam možnost minusa 500EUR na debetni NKBM... kolko ti računajo kej minus? samo za par dni bo minus, pride mal večja vsota kmal. Bi rad neki investiral in ne zdržim par dni počakat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: w0mbat ()

bambam20 ::

w0mbat je izjavil:

ole... Imam možnost minusa 500EUR na debetni NKBM... kolko ti računajo kej minus? samo za par dni bo minus, pride mal večja vsota kmal. Bi rad neki investiral in ne zdržim par dni počakat


Zelo malo. Letna obrestna mera za redni limit je 7.8% . Mesečna 0.65% . 3.25€ te pride.

w0mbat ::

bambam20 je izjavil:

w0mbat je izjavil:

ole... Imam možnost minusa 500EUR na debetni NKBM... kolko ti računajo kej minus? samo za par dni bo minus, pride mal večja vsota kmal. Bi rad neki investiral in ne zdržim par dni počakat


Zelo malo. Letna obrestna mera za redni limit je 7.8% . Mesečna 0.65% . 3.25€ te pride.

WOOOOOO LET'S GO !!!! yay! thx.

bambam20 ::

w0mbat je izjavil:

bambam20 je izjavil:

w0mbat je izjavil:

ole... Imam možnost minusa 500EUR na debetni NKBM... kolko ti računajo kej minus? samo za par dni bo minus, pride mal večja vsota kmal. Bi rad neki investiral in ne zdržim par dni počakat


Zelo malo. Letna obrestna mera za redni limit je 7.8% . Mesečna 0.65% . 3.25€ te pride.

WOOOOOO LET'S GO !!!! yay! thx.


To je tudi mene zanimalo , če bi slučajno pokoristil celotnih 400€ redenga limita, kot ga bom imel na njihovi debetni Visi.

Na banki mi je takole odgovorila, da bi bile obresti ob uporabi 40€ limita 2.6€ oz. 0.65%.

peglezn ::

Ko smo glih pri nkbm debetni visi...

Ima se kdo zadnje dni tezave?
Prej sem nekaj narocal na amazonu in dobil mail - Your payment has been declined.

Denarja na kartici je dovolj in ga je tudi odstelo iz racuna.
ce pogledam promet na kartici za to transakcijo pise da je v obdelavi, prav tako je v obdelavi ostala ena transakcija od vceraj?

Opazil sem tudi, da me pri tem nakupu ni poslalo na stran kjer je treba vtipkat sms kodo.

Aamadej ::

Tisti ki imate predplačniško debetno Viso od NKBM za nekomitente, ali lahko v trgovinah opravljate brezstične nakupe na POS terminalih?

Na kartici je namreč narisan simbol za brezstično plačevanje, torej sklepam da kartica to opcijo podpira.

Vendar mi pri vsakem brezstičnem poskusu plačila le tega zavrne, tudi pri plačilih ki so nizka, npr manj kot 10 EUR. Plačilo lahko potem uspešno izvedem zgolj na običajen način z vstavljanjem kartice v režo in vnosom PIN kode.

Kakšna ideja, kaj bi lahko bil razlog da brezstični način plačila ne deluje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aamadej ()

Egidij88 ::

Hemi426 je izjavil:

Pozdravljeni!
Trenutno sem pri Abanki, kjer imam običajno Maestro debetno. Za spletne nakupe imam pri NKBM predplačniško Viso Electron, vendar je sedaj malo nerodno hoditi na fizično na banko in polagati denar na Viso.


Napolniš na BankaNet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106735 (25585) Vetrpiha
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037918 (16074) sbawe64
»

booking rezervacija NKBM ipd..

Oddelek: Loža
112030 (1664) frudi
»

Nkbm poslal Visa Kartico

Oddelek: Loža
407793 (6191) Dimnik
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310452 (6258) ...:TOMI:...

Več podobnih tem