» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
16 / 20
»»

Orkamast ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja, taki telefoni tudi obstajajo? Zgleda da boste morali nehati ignorirati google in vedno iskati alternative uradnemu software-u. Ali pac zamenjati banko, ki bo ustrezala vasim željam in navadam.

Težko recemo, da je nkbm zajebala, ker zahteva varnostne standarde in future proof napravo.


Čas, ko se človek naveliča biti "future proof", ker tako želijo drugi in ne sam, in mu to ne predstavlja življensko prioriteto še pride. Za ene prej za ene kasneje.

Mojca55 ::

daki1 je izjavil:

Lujz113 je izjavil:

Kreditna visa ob nakupu izdelka v aplikaciji rabi skoraj teden dni da potem prikaže pravilno stanje! Živi poraz od banke!
Abanka mi je bila zakon. To sranje pa podeb od podna.

Vse pri Abanki je bilo bolje in hitreje.
Sam sem zaradi kredita pru Abanki sedaj še "vezan" na NKBM se mi ne splača novega jemat. Nekaj let še, pa sem konec.
Je pa res totaln polom od banke to. Kje so si kaj kupili naziv naj banke leta? Mogoče kaka interna fora, ki jim je ušla v medije? 🤣


Glede zadnjega napisanega se popolnoma strinjam s teboj. Imam enko težavo (kredit) zaradi katerega ne morem zamenjati banke, drugače bi jo TAKOJ

Orkamast ::

Mojca55 je izjavil:

daki1 je izjavil:

Lujz113 je izjavil:

Kreditna visa ob nakupu izdelka v aplikaciji rabi skoraj teden dni da potem prikaže pravilno stanje! Živi poraz od banke!
Abanka mi je bila zakon. To sranje pa podeb od podna.

Vse pri Abanki je bilo bolje in hitreje.
Sam sem zaradi kredita pru Abanki sedaj še "vezan" na NKBM se mi ne splača novega jemat. Nekaj let še, pa sem konec.
Je pa res totaln polom od banke to. Kje so si kaj kupili naziv naj banke leta? Mogoče kaka interna fora, ki jim je ušla v medije? 🤣


Glede zadnjega napisanega se popolnoma strinjam s teboj. Imam enko težavo (kredit) zaradi katerega ne morem zamenjati banke, drugače bi jo TAKOJ


Vzameš kredit na novi banki pod enakimi pogoji in z njim zapreš starega na NKBM in zapreš račun.

Boggs ::

jest10 je izjavil:

Če imaš spletno/mobi banko samo za vpogled v stanje, je zastonj. Če jo uporabljaš za izvajanje plačil, ti jo bodo zaračunali.


WOW!

Tega nisem vedel niti mi tega ni omenila svetovalka, ko sem bil tam osebno. Predplačniški račun sicer že v osnovi ni namenjen prilivom, lahko pa z njim vseeno prejemaš ali pošiljaš denar ter plačuješ položnice. Ampak jaz imam primarni transakcijski račun za te stvari pri NLB. Ta drugega sem si pred leti pri Abanki odprl zato, ker pri NLB niso (in še danes ne) nudili debetnih VISA / MASTERCARD kartic, ki se rabijo za spletne nakupe, npr. PayPal, eBay, Amazon, AliExpres, itd. Pri Abanki sem imel torej račun in debetno VISA Electron kartico samo za spletne nakupe in sem plačeval mesečno vodenje in uporabo spletne banke. Ostale redne transakcije in plačila položnic sem opravljal pa z NLB računom.

Zdaj pri NKBM imam pa kot rečeno predplačniški račun, katerega vodenje je pa brezplačno. Uporaba spletne banke naj bi bila 0,80 EUR, ampak če ne izvajam plačil je pa brezplačna!? Sem pogledal promet januarja in res UPN nalogov / plačil položnic ni bilo (ker to opravljam z NLB računom), nakazila pa sem imel samo med komitenti iste banke (NKBM) (odlive in prilive). To se očitno ne šteje, ker mi pač kljub temu spletne banke niso zaračunali. Poleg tega sem imel pa še en kup spletnih plačil z rdečo predplačniško/debetno VISA kartico. Nakazila iz/na račune komitentov drugih bank (oz. prenose med mojim NLB in NKBM računom) sem pa enostavno s Flikom delal, ki (vsaj zaenkrat) nima niti provizije, pa še instanten je (v nasprotju z UPN nalogom, ki traja več ur).

Niti VISA kartice nisem plačal, ker so me prenesli iz Abanke in sem dobil novo, veljavno do 2024. Naslednji strošek bo potem šele čez slabe 4 leta, ko se obnovi ta predplačniška VISA (10 EUR). Torej vse to kar uporabljam je to kar dejansko rabim in nekako se izide tako, da je to popolnoma brezplačno? Saj ne morem verjet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

cortez ::

WaterBoy je izjavil:

borutzi je izjavil:

pri meni

-stroški sms obveščanje po računu: 1€
-strošek sms obveščanje po kartici: 1€
-vodenje eb: 0,8€
-mesečni stroški vodenja osebnega računa: 2,5€

na banki pravijo da imajo en paket kjer bi vse to imel za 4,9€, po drugi strani se sprašujem ali prvi dve postavki sploh rabim.....

Kolikor sem govoril z kolegico ki dela na drugi banki, če nimaš obveščanja, če pride do zlorabe kartice nisi upravičen do povrnitve


Čudno, da nimaš vklopljeno varno spletno nakupovanje; to je zastojn.

 nkbm

nkbm






"Prjatlco" pa kr zamenji, doklem sam ne javiš blokado bankartu oz. banki, vse kriješ sam.

Vuli ::

ma to sms obveščanje, da jih v rit sunem. Sem mislil, da je v paketu komplet vse vključeno, ampak ne na kreditni visi ti to sms obveščanje dodatno računajo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

daki1 ::

Orkamast je izjavil:

Boggs je izjavil:

lol, ja to rata zato ker imajo tolk počasen sistem, groza. Niti transakcije med računi iste banke niso instantni. Ne vem če je še kje tko. Med predplačniškim računom in predplačniško kartico je nekaj minut zakasnitve (dovolj, da je moteče), med računoma dveh različnih komitentov pa več ur. Se pravi, ta varianta da rečeš ženi "dej mi nakaži 50 EUR, sem glih pred trgovino pa grem kupit to ali ono" al pa "bencina mi je zmanjkal, dej nakaži hitro 30 EUR, ti vrnem doma" pri tej banki odpade. Kvečjemu z uporabo Flika se lahko rešiš. V glavnem res žalostna tale NKBM. Pri Abanki in NLB je blo vedno vse instant, pa predvidevam da povsod drugod tudi.


Bogpomagaj. Se mi je zdelo nekam počasi ko sem nazadnje delal interno nakazilo. No, torej je to to. Tista ko je žena v trgovini in ti reče da prenekaži torej zdaj ne bo mogoča.

A to potem sploh deluje med vikendom? Na Abanki je bilo v minuti v nedeljo zvečer, če si rabil.

Da to še vedno analogno v ozadju obdelujejo je norost in samo po sebi dovolj da menjam banko. Kaj takega v 2021 ni variante. Sploh ker sem okusil kako lahko deluje, če je banka dobra.

Proti abanki so še v kameni dobi, tako počasni so. Sramota. Bi takoj šel drugam, pa imam še 5 let stanovanjskega kredita.

Orkamast je izjavil:

Mojca55 je izjavil:

daki1 je izjavil:

Lujz113 je izjavil:

Kreditna visa ob nakupu izdelka v aplikaciji rabi skoraj teden dni da potem prikaže pravilno stanje! Živi poraz od banke!
Abanka mi je bila zakon. To sranje pa podeb od podna.

Vse pri Abanki je bilo bolje in hitreje.
Sam sem zaradi kredita pru Abanki sedaj še "vezan" na NKBM se mi ne splača novega jemat. Nekaj let še, pa sem konec.
Je pa res totaln polom od banke to. Kje so si kaj kupili naziv naj banke leta? Mogoče kaka interna fora, ki jim je ušla v medije? 🤣


Glede zadnjega napisanega se popolnoma strinjam s teboj. Imam enko težavo (kredit) zaradi katerega ne morem zamenjati banke, drugače bi jo TAKOJ


Vzameš kredit na novi banki pod enakimi pogoji in z njim zapreš starega na NKBM in zapreš račun.

Hja sem že razmišljal, ampak spet stroški odobritve, zavarovanja...pa se partnerka ima kredit in sva poroka drug drugemu. Pa si hitro proti 1000€ in več za 2 kredita, bom se pa potrudil, da ga poskusim prej odplačati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

Yess ::

Bobr123 je izjavil:

Po kopici težav in nezmožnosti uporabe kartic do danes, sem tudi sam odprl račune na DH.

Danes zapiram NKBM račune.
Ali naj ob zaprtju računov na NKBM pričakujem 15eur stroškov/račun, ker so računi odprti manj kot 6 mesecev? Ob prehodu iz Abanke, smo dobili namreč nove TRR številke.


Jaz sem jih v petek še enkrat klical, da preverim, če je rešitev spletnega plačevanja na vidiku ali ne. Ker rešitve seveda še ni, sem nato vprašal, če bom imel kake stroške z zaprtjem računa. Prišel sem iz Abanke in z njimi nisem sklepal nobenih pogodb. Odgovor je bil, da v kolikor nimam na novo sklenjenih zadev pri njih, paketnih vezav... da stroškov naj ne bi bilo.

Yess ::

NejcSSD je izjavil:


Zaj**** si se, tam imaš Rekono s 15.2., samo teci stran


Kake težave so z rekonom? Piše, da deluje že na android 4.4 (2013). V app oz računu potrjuješ spletna plačila, lahko imaš OTP, dvostopenjsko avtentikacijo?

Bobr123 ::

Yess je izjavil:

Bobr123 je izjavil:

Po kopici težav in nezmožnosti uporabe kartic do danes, sem tudi sam odprl račune na DH.

Danes zapiram NKBM račune.
Ali naj ob zaprtju računov na NKBM pričakujem 15eur stroškov/račun, ker so računi odprti manj kot 6 mesecev? Ob prehodu iz Abanke, smo dobili namreč nove TRR številke.


Jaz sem jih v petek še enkrat klical, da preverim, če je rešitev spletnega plačevanja na vidiku ali ne. Ker rešitve seveda še ni, sem nato vprašal, če bom imel kake stroške z zaprtjem računa. Prišel sem iz Abanke in z njimi nisem sklepal nobenih pogodb. Odgovor je bil, da v kolikor nimam na novo sklenjenih zadev pri njih, paketnih vezav... da stroškov naj ne bi bilo.


Hvala za odgovor. Tudi sam lahko potrdim, da dodatnih stroškov ni.

jshadlsa232 ::

Boggs je izjavil:

jest10 je izjavil:

Če imaš spletno/mobi banko samo za vpogled v stanje, je zastonj. Če jo uporabljaš za izvajanje plačil, ti jo bodo zaračunali.


WOW!

Tega nisem vedel niti mi tega ni omenila svetovalka, ko sem bil tam osebno.

Piše vse v pdfih za nadomestila.

80% "problemov" v tej temi je zaradi tega ker ste funkcionalno nepismeni in ne znate brat.

jest10 ::

jshadlsa232 je izjavil:


80% "problemov" v tej temi je zaradi tega ker ste funkcionalno nepismeni in ne znate brat.


Ampak recimo kaj lahko počneš s povezanim računom pri predplačniški, pa ne piše nikjer. Na helpdesku pa tudi nimajo glih pojma(mail in klic).

NejcSSD ::

jshadlsa232 je izjavil:


80% "problemov" v tej temi je zaradi tega ker ste funkcionalno nepismeni in ne znate brat.


To bi lahko rekel za katero koli temo na forumu, se izgubi smisel foruma če bi vsi vse znali poiskat in prebrat.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Vetrpiha ::

Hemi426 je izjavil:

Fanntje, eno vprašanje.

Sam ne uporabljam aplikacije ali spletne banke.
Pri sodelavcih in starših sem videl, da so vsem nastavili limit da POS nakupe in dvige na bankomatih na 2000€

Sem šel v četrtek na lokalno izpostavo, da si to cifro zmanjšam, pa je rekla, da se še to ne da.

Sodelavci pa pravijo, da se da.

Pri NKBM se jim ne da. To so ti povedali.
Sem bil prisoten, ko je clovek cakal pol ure v vrsti in mu je na sosednjem oknu rekla, da sistem zafrkava in naj pride drugic. Jaz sem imel sreco na svojem okencu, kjer je zenska bila potrpezljiva in ji ni bilo problem pocakati 5 minut.

NejcSSD je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:


80% "problemov" v tej temi je zaradi tega ker ste funkcionalno nepismeni in ne znate brat.


To bi lahko rekel za katero koli temo na forumu, se izgubi smisel foruma če bi vsi vse znali poiskat in prebrat.

In skoraj 100% tezav v tej temi je zaradi nesposobne banke, ki ni znala pravocasno ponuditi pojasnil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Boggs ::

jshadlsa232 je izjavil:


Piše vse v pdfih za nadomestila.
80% "problemov" v tej temi je zaradi tega ker ste funkcionalno nepismeni in ne znate brat.

Katera stran PDF-ja? Katera postavka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

bojsi ::

jshadlsa232 je izjavil:

Boggs je izjavil:

jest10 je izjavil:

Če imaš spletno/mobi banko samo za vpogled v stanje, je zastonj. Če jo uporabljaš za izvajanje plačil, ti jo bodo zaračunali.


Tega nisem vedel niti mi tega ni omenila svetovalka, ko sem bil tam osebno.

Piše vse v pdfih za nadomestila.

Kaj sploh pomeni izvajanje plačil? Nakazila preko UPNa? Namreč, sam nisem imel nobenih UPN nakazil, izključno spletna plačila preko debetne (rdeče) Vise in so mi kar lepo zaračunali "Vodenje EB 0,80€"...

Sicer tudi v njihovem pdf ceniku nadomestil (str. 4) nikjer ne vidim, da bi bilo brezplačno vodenje elektrobnske banke.

pingme ::

bojsi je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Boggs je izjavil:

jest10 je izjavil:

Če imaš spletno/mobi banko samo za vpogled v stanje, je zastonj. Če jo uporabljaš za izvajanje plačil, ti jo bodo zaračunali.


Tega nisem vedel niti mi tega ni omenila svetovalka, ko sem bil tam osebno.

Piše vse v pdfih za nadomestila.

Kaj sploh pomeni izvajanje plačil? Nakazila preko UPNa? Namreč, sam nisem imel nobenih UPN nakazil, izključno spletna plačila preko debetne (rdeče) Vise in so mi kar lepo zaračunali "Vodenje EB 0,80€"...

Sicer tudi v njihovem pdf ceniku nadomestil (str. 4) nikjer ne vidim, da bi bilo brezplačno vodenje elektrobnske banke.


Meni tudi niso ničesar zaračunali (ne vodenja, ne eb - oboje sem na Abanki plačeval), imam pa predplačniško (belo) kartico.
Niker pa ne vidim kateri račun imam - mogoče so mi dali račun za mlade (pa nisem ;-)).
Je pa prej nekdo pisal o rdeči predplačniški ... tega ni!? Rdeča je debetna, bela je prepaid.

Boggs ::

bojsi je izjavil:

Kaj sploh pomeni izvajanje plačil? Nakazila preko UPNa? Namreč, sam nisem imel nobenih UPN nakazil, izključno spletna plačila preko debetne (rdeče) Vise in so mi kar lepo zaračunali "Vodenje EB 0,80€"...

Sicer tudi v njihovem pdf ceniku nadomestil (str. 4) nikjer ne vidim, da bi bilo brezplačno vodenje elektrobnske banke.


Saj tudi jaz ne vidim. Zato pa čakam heroja, ki omenja funkcionalno nepismenost, da mi pokaže kje v PDF-ju piše, da je vodenje elektronske banke brezplačno.

Drugače pa so danes v spletno banko dali obvestilo. Izgleda da s 1. majem pride do nekih sprememb:

SPREMEMBE IN DOPOLNITVE SPLOŠNIH POGOJEV POSLOVANJA S POTROŠNIKI
Spoštovani,

obveščamo vas, da bodo s 1. majem 2021 pričeli veljati novi Splošni pogoji poslovanja s potrošniki.

Splošni pogoji se spreminjajo v naslednjih poglavjih:

odprtje transakcijskega računa preko mobilne aplikacije mBank@Net
v paketa Komplet in Premium ni več vključena ugodnost višje obrestne mere za depozite nad 6 mesecev
izdaja kartice – ukinjena možnost izdaje plačilne kartice MasterCard
uporaba kartice – potrjevanje spletnih plačil
osnovne informacije pri spletnem in mobilnem bančništvu
osnovne informacije pri e-obvestilih
brisanje poglavja Uporaba mobilne aplikacije Flik Pay zaradi združitve funkcionalnosti z mobilno denarnico mDenarnic@
uporaba mDenarnic@ – dopolnitev z vsebino Flik
prenehanje pogodbe o najemu sefa – razlogi za odpoved pogodbe s strani banke
identifikacija uporabnika preko videoklica
Dopolnjena verzija Splošnih pogojev poslovanja s potrošniki vam bo od 1. marca 2021 na voljo na spletni strani banke nkbm.si/cenik-splosni-pogoji, v vseh poslovalnicah Nove KBM, specializiranih bančnih okencih in na izbranih poštah v Sloveniji.

Če uporabnik ne soglaša s spremembami splošnih pogojev, lahko brez odpovednega roka in plačila nadomestil odstopi od pogodbe. Odstop od pogodbe mora uporabnik podati najkasneje do dneva pred dnem začetka veljavnosti spremembe. Če uporabnik v tem roku banki ne sporoči, da se s spremembami ne strinja, se šteje, da s spremembami soglaša.

Za vsa morebitna vprašanja in dodatne informacije nas lahko pokličete na brezplačno številko 080 17 70 ali nam pišete na e-naslov info@nkbm.si.

S prijaznimi pozdravi.

Vaša Nova KBM

Vetrpiha ::

To sranje od banke ne dovoli niti ne prikaze kartice, da bi jo lahko dodal v mDenarnico.

Ajme, odkar sembna NKBM vidim sama govna.

Boggs ::

Vetrpiha imaš iPhone ?

Vetrpiha ::

Android 10. Ne, ni telefon. Banka je.

Vuli ::

katero kartico, debatno visa, ki je vezana na tvoj TRR?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Vetrpiha ::

Kreditna.

mtosev ::

Jaz sem pri nkbm ze nekaj casa in lahko recem, da mi vse štima. Celo moja mama, ki je noob pri teh zadevah pa ji vse dela. Sn ji uredil mdenarnico in pokazal kak se placuje racune z qr code.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vuli ::

Vetrpiha je izjavil:

Kreditna.

Kreditne ne moreš dodat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Vetrpiha ::

Vuli je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Kreditna.

Kreditne ne moreš dodat.

Pri NKBM kakcu res ne. Abanka je to zmogla. Tam je niti nisi rabil dodajati :))

mancini ::

Vuli je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Kreditna.

Kreditne ne moreš dodat.


In zakaj s kreditno ne bi mogel placevati preko telefona, saj je brezsticna.
Na Abanki sem imel v denarnici tudi kreditno in viso elektron.
Tukaj pa kreditne ne omogoci, bele vise pa se nimam in ne vem ali jo lahko dodas v app

Yess ::

Boggs je izjavil:


Splošni pogoji se spreminjajo v naslednjih poglavjih:

...
uporaba kartice – potrjevanje spletnih plačil
...

Vaša Nova KBM


Torej bodo morda s 1. majem 2021 omogočili kaj plačati po spletu tudi tistim, ki si sedaj ne morejo shitty mdenarnice (1.7 ocena na google store in 1.5 na ios app store) naložiti na svoj telefon. Po petih mesecih odrezanosti od normalnega finančnega eksistiranja...

Vuli ::

mancini je izjavil:

Vuli je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Kreditna.

Kreditne ne moreš dodat.


In zakaj s kreditno ne bi mogel placevati preko telefona, saj je brezsticna.
Na Abanki sem imel v denarnici tudi kreditno in viso elektron.
Tukaj pa kreditne ne omogoci, bele vise pa se nimam in ne vem ali jo lahko dodas v app


vem ja. Piši jim email, pa sporoč kaj ti bodo povedali.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

link_up ::

Vuli je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Kreditna.

Kreditne ne moreš dodat.


pocakaj, da zamenjajo za njihovo.
In and Out

mancini ::

link_up je izjavil:

Vuli je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Kreditna.

Kreditne ne moreš dodat.


pocakaj, da zamenjajo za njihovo.


3 leta naj čakam :)

Vuli ::

zna bit tudi prej, se mi zdi da mi je omenil, da jih bodo verjetno zamenjali. ampak, ne me prjet za besedo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

nejc_nejc ::

oh :)

dobro, da sem imel na A banki samo drugi račun.
danes dobim pošto od Nkbm_izpisek, pa ful gnara gor fali.
Ko pokličem, mi razložijo, da bi mogu kartico dobit že lani v novembru...... in da denar celo je samo verjetno na drugih karticah???
jutri grem, tja da vidim.

ali tukaj na Nkbm funkcionirajo na navadni mobi?

Vuli ::

mancini je izjavil:

link_up je izjavil:

Vuli je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Kreditna.

Kreditne ne moreš dodat.


pocakaj, da zamenjajo za njihovo.


3 leta naj čakam :)


pa zgleda,da jo bodo. Lih kar berem, na mbanki, da so mi novo poslali, namesto te obročne.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jshadlsa232 ::

Yess je izjavil:

Boggs je izjavil:


Splošni pogoji se spreminjajo v naslednjih poglavjih:

...
uporaba kartice – potrjevanje spletnih plačil
...

Vaša Nova KBM


Torej bodo morda s 1. majem 2021 omogočili kaj plačati po spletu tudi tistim, ki si sedaj ne morejo shitty mdenarnice (1.7 ocena na google store in 1.5 na ios app store) naložiti na svoj telefon. Po petih mesecih odrezanosti od normalnega finančnega eksistiranja...


Mogoče pa imaš ti shitty telefon? To da banka nebo dovolila uporabo svojih aplikacij na zastarelih operacijskih sistemih zaradi security complianca ti je verjetno jasno ne?

krho ::

@nsdk
Pol moraš najprej poskrbeti, da se ne bo prodajalo telefonov, ki ne dobivajo varnostnih posodobitev.. Poleg tega moraš poskrbeti tudi to, da ne bo na voljo telefonov z že zdavnaj obsolete OSom.. recimo prodja telefona z Andorid 8.1 v letu 2021 je popolnoma nesprejemljiva.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jshadlsa232 ::

krho je izjavil:

@nsdk
Pol moraš najprej poskrbeti, da se ne bo prodajalo telefonov, ki ne dobivajo varnostnih posodobitev.. Poleg tega moraš poskrbeti tudi to, da ne bo na voljo telefonov z že zdavnaj obsolete OSom.. recimo prodja telefona z Andorid 8.1 v letu 2021 je popolnoma nesprejemljiva.

No v praksi bi se verjetno nekdo pritozil zaradi takega omejevanja trga. Verjetno se banka zanaša na to, da stranka s takimi dokaj modernimi potrebami ima dokaj posodobljen telefon.

gregor ::

jaz pa še vedo ne vem katero kartico moram spravitiv mdenarnico

debit ali kredit oz kar obe?

z debit plačujem v trgovinah in preko spletne banke, vse položnice, za nakue v slo in tujih trgovinah po predračunu...
z kredit pa plačujem amazon, paypal, aliexpress in druge spletne trgovine, ki podpirajo VISA kot plačilno sredstvo...

hvala

LP

Vetrpiha ::

Kreditna od prej ne gre v mdenarnico

destroyer2k ::

gregor je izjavil:

jaz pa še vedo ne vem katero kartico moram spravitiv mdenarnico

debit ali kredit oz kar obe?

z debit plačujem v trgovinah in preko spletne banke, vse položnice, za nakue v slo in tujih trgovinah po predračunu...
z kredit pa plačujem amazon, paypal, aliexpress in druge spletne trgovine, ki podpirajo VISA kot plačilno sredstvo...

hvala

LP


Ko narediš mdenarnico so vse kartice dodane v storitev za potrjevanje plačila, dodajanje kartice je pa za nfc plačilo.

titin ::

Slabo kaže da bodo v doglednem času uredili potrjevanje spletnih nakupov za tiste, ki nimajo mobilnega telefona ali imajo telefon z androidom pod 7.1.
Izpiskov več ne pošiljajo po pošti, mBank ne morem aktivirati, sem bil v poslovalnici, nimajo pojma, sem klical na pomoč, pravijo da še ni nič od rešitve, pomoč slaba, neučinkovita, sem na začetku s svojim problemom po mesecu in pol aktivnosti.

Že iščem novo banko. Našel sem banko INTESA SANPAOLO (bivša banka Koper), ima ravno tako predplačniško VISA kartico.
Jutri grem naredit novo kartico in nato zaprem račun pri nkbm. Žal mi je Abanke.

Med brskanjem sem našel eno spletno stran, kjer so dobro opisane razne možnosti izbire bank za različne namen, se splača prebrati:
https://lahkihnog-naokrog.si/2021/01/fi...

Vuli ::

najboljš, da greš na nazaj na knjižico. Tko pač je.
Je pa res, da to potrjevanje. Kaj vem, so še vedno trgovine/storitve(EU) kjer imajo še strao potrjevanje in lih tko dela, dobiš pač SMS in čao.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

e-marko ::

Kaj res ne dela potrjevanje spletnih nakupov brez mdenarnice? Kupujem v EU, GB, China in nikjer ne potrebujem mdenarnice. Sicer vsakič dobim poleg obvestila o plačilu še opozorilo, da od 1.1. ne bo delovalo klasično potrjevanje in blabla... Dela pa zaenkrat normalno.
Sem pa vseeno že na meji s temi podražitvami vsakih nekaj mesecev in se zna zgoditi, da ob naslednji pobašem šila in kopita. S tem sicer izgubijo vsaj tri komitente, ker gre cela familija potem...

Lp
...somebody, somewhere...

mtosev ::

e-marko je izjavil:

Kaj res ne dela potrjevanje spletnih nakupov brez mdenarnice? Kupujem v EU, GB, China in nikjer ne potrebujem mdenarnice. Sicer vsakič dobim poleg obvestila o plačilu še opozorilo, da od 1.1. ne bo delovalo klasično potrjevanje in blabla... Dela pa zaenkrat normalno.
Sem pa vseeno že na meji s temi podražitvami vsakih nekaj mesecev in se zna zgoditi, da ob naslednji pobašem šila in kopita. S tem sicer izgubijo vsaj tri komitente, ker gre cela familija potem...

Lp

Lahko potrdim, da brez mdenarnice ne gre. Tudi, ce kupuješ v slo brez tega ne gre. Danes smo narocevali prek mercatorja in rabiš mdenarnico.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

e-marko ::

Zanimivo. In kako to izgleda? Sam telefon zalaufa mdenarnico kjer je potrebno potrditi ali kako?
...somebody, somewhere...

Vuli ::

ja,mislim da predi obvestilo iin gres v aplikacijo. Tudi pri nas maš še kako trgovino ko gre brez.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mtosev ::

e-marko je izjavil:

Zanimivo. In kako to izgleda? Sam telefon zalaufa mdenarnico kjer je potrebno potrditi ali kako?

Ja notification dobiš. Se dotakneš, ti odpre denarnico tam ti odšteva 5min, da potrdiš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

e-marko ::

Hvala! Da vem kaj me čaka. ;)

Lp
...somebody, somewhere...

8Bit ::

Kratki vprašanji glede mDenarnice za potrjevanje spletnih nakupov.

Je potrebo aplikacijo nujno namestiti na telefon ali lahko tudi na tablico (brez SIM)?


Komunikacija poteka preko mobilnega omrežja (vezano na cifro) ali preko interneta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 8Bit ()

Mikrohard ::

Lahko tudi na tablico. Jaz imam na tablici in telefonu istočasno. Dobiš push notification (preko interneta).
««
16 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516940 (1597) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052588 (2111) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106752 (25602) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366472 (3407) smacker

Več podobnih tem