» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
4 / 20
»»

Kvinta ::

Jaz do zdaj še nisem uspel verificirat na paypal ,če se to ne zgodi po prvem nakupu v trgovini še danes zaprem pa grem drugam .... tega prej pri Abanki ni blo nikoli 8-O
A.C.A.B

cypena ::

Bi zahteval in sem tudi probal pa se mi zdi, da bi prej tramvaj komando priklical, kot dobil nekoga na centru za uporabnike... Grem probat se dvig na bankomat.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Kitajc01 ::

Ne morem verificirati Paypal in ne dela plačilo z mdenarnico, dela pa kartica.

Kvinta ::

PP dela BP preko obeh kartic ( rdeča in bela)


Meni ne ;(
A.C.A.B

luky ::

Mikrohard je izjavil:

cypena je izjavil:

Tale spojitev al kako bi lahko rekel temu, je res en tehten razlog za pogled drugam..
Verifikacija za paypal ne dela, nakup na Amazonu zavrnjen, na klicnem centru Nkbm enkrat ni veze, drugic nedosegljivi, tretjic te na koncu blebetanja v slusalki in tik pred vezo z operaterjem gladko vrže ven. No, v poslovalnici Abanke pa telefon zvoni v prazno...
Če je to Nkbm, me ne zanima sploh in grem ob prvi priložnost drugam.

Imamo vsi iste probleme... limit za spletna plačila na kartici je nastavljen na 0€. Jaz sem že včeraj zahteval spremembo limita in sedaj ni še nič premaknilo. Verjetno imajo velik naval zahtevkov in klicev zaradi tranzicije.


Jaz imam pri limitih za kartico Visa Debit za POS, Bankomat in Spletni nakup pri vseh treh določeno vsoto dnevne porabe.
Zdaj ne vem kje bi lahko to pogledal. (spletna plačila na kartici nastavljeno na 0€)
luky!

Kvinta ::

Tam na levi klikneš kartice polj klikneš tisto kartico katero maš polj podrobnosti kartice pa polj spodaj maš omejitev porabe spremeni se mi zdi da je tak ker sem ravno zdaj to naredo.
A.C.A.B

lotar123 ::

Ravnokar povezal kartico s PP, brez problema. V PP dodal v mDenarnici potrdil in zadeva končana.

jest10 ::

Mi je uspelo usposobiti mbanko, po 20min visenja na telefonu, da so pogruntali kaj fali.
Ker sem imel na abanki izpiske na mail, so me imeli že v sistemu in se zato nisem mogel registritati za uporabo spletne/mobilne banke.

Na PP in Alipay sem dodal kartico brez problema. Zaenkrat še vedno deluje potrjevanje preko sms

Jernej L ::



Takole poteka njihova ponastavitev gesla.. z error 500.

Tako pa izgleda abadenarnica:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

Kvinta ::

lotar123 je izjavil:

Ravnokar povezal kartico s PP, brez problema. V PP dodal v mDenarnici potrdil in zadeva končana.


Pa to brez da si prej aktiviral kartico ?
A.C.A.B

lotar123 ::

Najprej sem v mDenarnici aktiviral kartico. Nato povezal PP.

Kvinta ::

Ok hvala polj je ta aktivacija problem :D
A.C.A.B

Jerry000 ::

Mikrohard je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz sam to ne razumem zakaj sem dobil dve debetne Vise v različnih barvah. Prej sem imel Visa Electron (za spletne nakupe) ter Maestro (kamor sem plačo dobival in plačeval v trgovinah). Zdaj imam pa dve debetne Vise le da so druge barve. Torej če razumem lahko sedaj eno kenslam in z eno opravljam plačila in preko interneta?

Obe za isti račun? A si slučajno še pooblaščen za kak drug račun? Če je ena črna, so te na tistem računu prestavili na premium paket.

Ne ne, vsaka je svoj račun, tako kot prej ko sem imel Maestro in Visa Electron (namesto maestro je rdeča visa in namesto visa electron je bela visa)

borutzi ::

No, očitno ni pri vseh enako. Tudi jaz sem prej imel zlato maestro in viso electron. Sedaj so mi obe združili v rdečo. Spredaj je številka od Vise in piše da je debit, zadaj pa je SI56..... Nobene bele nisem dobil. Enaka zgodba je pri ženi, le da je ona dobila premium črno (brez da bi prosila). Itak ima pol leta zastonj potem pa jo bo preklicala.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Mikrohard ::

Pri meni enako... tudi jaz sem dobil samo debit viso... pa sem imel prej viso electron in maestro.

Netrunner ::

Jaz sem danes izvedel prehod iz starih aplikacij na nove (mBank in mDenarnic) in je šlo gladko brez težav skozi. Novi vmesnik je soliden in zaenkrat nimam pripomb. Bomo videli, kako se bodo obnesli na dolgi rok.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Jerry000 ::

Ampak...ta app je razglašen za #1 bank app v sloveniji...po čem? Ne vizualno ne funkcionalno ni niti blizu #1...o_O imam občutek da sem nazadoval iz Abamobi na ta novi kvazi #1 app

link_up ::

ja abamobi je bil zelo ok, predvsem je bil ui veliko manj rdec. Obstaja kaksen drug barvni sklop?
In and Out

Phantomeye ::

Jerry000 je izjavil:

Ampak...ta app je razglašen za #1 bank app v sloveniji...po čem? Ne vizualno ne funkcionalno ni niti blizu #1...o_O imam občutek da sem nazadoval iz Abamobi na ta novi kvazi #1 app


Ne vem, meni je desktop verzija veliko bolj clean in pregledna, je pa valda drug v glavi ustvarit drug "mental map".

Kvinta ::

in namesto visa electron je bela visa


Bela Visa je predplačniška ,če jaz prav razumem pri Abanki pa visa Electron ni bla predplačniška.
A.C.A.B

Phantomeye ::

Kvinta je izjavil:

in namesto visa electron je bela visa


Bela Visa je predplačniška ,če jaz prav razumem pri Abanki pa visa Electron ni bla predplačniška.


Če je predplačniška = debetna, pol je bla predplačniška. Samo tisti, ki so imeli za electron ločen račun, so zdaj dobili dve kartici, tisti, ki smo imeli pa en račun pa dve kartici, pa samo eno.

Jerry000 ::

Phantomeye je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ampak...ta app je razglašen za #1 bank app v sloveniji...po čem? Ne vizualno ne funkcionalno ni niti blizu #1...o_O imam občutek da sem nazadoval iz Abamobi na ta novi kvazi #1 app


Ne vem, meni je desktop verzija veliko bolj clean in pregledna, je pa valda drug v glavi ustvarit drug "mental map".

Razumem da so ene boljše in ene slabše...ampak to oglašujejo kot #1...pričakoval sem waw...ampak tole je prej šrot kot pa #1. Po tem sodeč je Abamobi bila veliko prijaznejša do uporabnika kot tale žalost. Ne bi jamral če ne bi oglaševali tole kot #1

luky ::

Jaz imam rdečo Viso spredaj je številka od Vise in piše da je debit, zadaj pa je SI56...... Tisti SI56... to je številka TRR a spredaj pa št. kartice?
Čisto zmešano.
Če sedaj kaj kupim na spletu katere številke naj vpišem tiste spredaj ali tisto zadaj SI56....

Ostala mi je kartica od ABanke Visa Electron in je tudi vidna v mobilni in spletni aplikaciji NKBM. Je pri vas ostalih tudi tako kateri ste imeli Maestro in Visa Electron za obročno odplačevanje?

Hvala.
luky!

Mikrohard ::

Ojoj... a še nikoli nisi uporabljal kartice za online nakupe? Za to se uporablja številka kartice in ne IBAN številka.

Glede kreditne Vise Electron pa pokliči na banko in vprašaj, kakšno je sedaj stanje s to kartico... ali bo še uporabna ali ne.

luky ::

Mikrohard je izjavil:

Ojoj... a še nikoli nisi uporabljal kartice za online nakupe? Za to se uporablja številka kartice in ne IBAN številka.

Glede kreditne Vise Electron pa pokliči na banko in vprašaj, kakšno je sedaj stanje s to kartico... ali bo še uporabna ali ne.

Hvala ti, čisto so me zmedli s temi karticami.

Predvidevam, da je ta Visa Electron še uporabna ker so jo vnesli v svoje aplikacije, bom pa tudi vprašal tako kot mi predlagaš.

Hvala.
luky!

link_up ::

kreditne menjanjo naslednjic...do takrat veljajo stare.
In and Out

z3ro ::

Jaz kartice ne morem dodati na Paypal, vrjetno ker imam spletni limit 0€ (sem podal zahtevo za zvišanje preko aplikacije, ampak bo vrjetno trajalo par dni)?

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem včeraj spletni nakup opravil po starem, z žetonom. Ampak, ker so posodobitve potekale do vključno danes, je verjetno to zdaj porihtano.

Aplikacija pa že itak od pamtiveka deluje brezhibno. Top zadevščina.

Dober dan ::

Jaz sem danes opravil spletni nakup v Lesnini, pa sem tudi dobil sms kodo. Nisem rabil odpirati mdenarnice.

Mikrohard ::

Nekatere strani uporabljajo že nov način z mdenarnico (npr. paypal), nekatere pa še star način z sms-om (npr. revolut). Ne vem pa, od česa je to odvisno.

borutzi ::

Kdaj je planirano da bo pa nakazovanje in prejemanje preko mdenarnice/flik delalo?
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

WaterBoy ::

Torej da si spet uredim paypal potrebujem še mdenarnico? Verjetno se bo za topup revoluta čez čas tudi potrebovala?

Vuli ::

borutzi je izjavil:

Kdaj je planirano da bo pa nakazovanje in prejemanje preko mdenarnice/flik delalo?

je delalo že včeraj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

borutzi ::

Meni pri nekaterih dela, pri večini pa ne, pa čeprav vem da so si zadevo uredili
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

buneech ::

Men je danes ponudilo Flik, da izberem kontaktne podatke. Ampak je za razliko od prej notri samo telefonska, brez emaila, in nikjer opcije za dodat email.

borutzi ::

Pa itak jim danes vse samo nalaga in nič ne naloži
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Dober dan ::

Jaz sem klical na NkBM, pa so rekli da za flik se moram zglasiti v poslovalnici, da dodajo kontaktne podatke. Beda, lahko bi avtomatsko prenesli podatke, ki jih imajo v mobilni banki..

Vuli ::

meni je prijelo. Iz abandernice sem mojo cifro odstranil in jo nato lahko dodal v mdenarnico. Med nkbm računi je prek flika delalo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Boobiz ::

Jernej L je izjavil:

Ima kdo kakšne informacije o zahtevah nova kbm android aplikacij?

Se kdo sooča z problemi z root-anim telefonom - spletna stran nkbm je absolutno neuporabna, o tem nikjer nič ne govorijo, aplikacija abanke je delovala normalno na root-anem telefonu.
Pri nkbm appu imam čudaške težave z prijavo (ugibam pa, da je lahko to tudi čisto nepovezan problem).


Ne poskušaj karkoli dobit po njihovih uradnih papirjih, ker so par let zadaj.
mBank@net sicer deluje na bootloader unlocked/rootanem/degoogled telefonu, ne deluje pa mdenarnic@, kakor trenutno kaže.
Sam še vedno ne vem, kaj bom naredil, če se ne bojo vzeli v roke in te neumnosti spremenili. Potrjevanje spletnih nakupov bi komot ufurali v mBank@net app, tako kot ima to narejen SKB npr., ne pa posiljevat uporabnikov z neko jebeno aplikacijo, ki dela še 10 drugih stvari zraven (in zato ne deluje na "nevarnih" telefonih). Pizda materna.
I'm drunk, what's your excuse?

janch ::

No jaz sem na istem čolnu kot še marsikdo tu..Iz abanke migracija na NKBM, dobil novo Viso debetno, katere ne morem verificirati na paypalu, ne morem je dodat v google itd. Zdaj vsaj vem zakaj - limit za spletne nakupe na novih karticah je po defaultu 0,00 EUR, čeprav je funkcija za spletne nakupe sicer vklopljena. Sem dal sedaj zahtevek za limit in lahko samo čakam in upam, da bo čim hitreje sprocesirano. Zanimivo, da na online supportu NKBM (po hudih mukah mi je celo uspelo dobit) očitno njihovi administratorji nimajo pojma zakaj se gre...vmes mi je še prekinilo in je še to padlo v vodo. Mogoče še bolje tako, ker nimam več živcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janch ()

nightrage ::

Kvinta je izjavil:

in namesto visa electron je bela visa


Bela Visa je predplačniška ,če jaz prav razumem pri Abanki pa visa Electron ni bla predplačniška.


Tako je, Visa Electron ni bila predplačniška kartica, vezana je bila na transakcijski račun, z njo si lahko kupoval in si nakazoval denar preko spleta.

Kitajc01 ::

Ali je sprememba limita na kartici za internetne nakupe brezplačna ?
Nazadnje ko sem menjal limit so mi zakasirali 4 €.?

Mah3r ::

Jernej L je izjavil:

Ima kdo kakšne informacije o zahtevah nova kbm android aplikacij?

Se kdo sooča z problemi z root-anim telefonom - spletna stran nkbm je absolutno neuporabna, o tem nikjer nič ne govorijo, aplikacija abanke je delovala normalno na root-anem telefonu.
Pri nkbm appu imam čudaške težave z prijavo (ugibam pa, da je lahko to tudi čisto nepovezan problem).


Imam rootan telefon z Magisk aplikacijo, v kateri sem "skril root" za mBank@Net in mDenarnic@. Na srečo sem zaobšel tudi zaščito SafetyNet. Če ta dva pogoja nista izpolnjena, ti aplikacij sploh ne bo odprlo.
Vse ostale težave s prijavljanjem in nedelovanjem so na njihovi strani.

Kvinta ::

Meni še vedno ne dela Paypal verification čeprav sem aktiviral kartico ....šalabajzerji na kvadrat .... vrjetno bo hitreje če bom banko zamenjal kot pa da čakam.
A.C.A.B

Mikrohard ::

Kitajc01 je izjavil:

Ali je sprememba limita na kartici za internetne nakupe brezplačna ?
Nazadnje ko sem menjal limit so mi zakasirali 4 €.?

Glede na to, da je za spremembo limita 3 dni dela, je 4€ še poceni :) Tudi na Abanki se spomnem, da so zaračunali, ko sem spremenil limit za dvig na bankomatu... seveda nobenega opozorila glede tega na spletni banki.

janch ::

Kvinta je izjavil:

Meni še vedno ne dela Paypal verification čeprav sem aktiviral kartico ....šalabajzerji na kvadrat .... vrjetno bo hitreje če bom banko zamenjal kot pa da čakam.


OMG, še to me čaka..?? pa ravno za paypal najbolj rabim kartico. ;((

Kvinta ::

To je blo na Abanki prej zelo enostavno sem večkrat menjal ko je kartica poteklanikoli nobenega problema vse pol minute tu ne dela ;((
A.C.A.B

Vuli ::

sej nima veze aktivacija, ampak limit za spletne nakupe, ki ga imamo VSI na 0EUR.
kartica je aktivna od 1.1.21
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Kvinta ::

Če pa so eni zgoraj napisali da jim je šlo na Paypalu vse skozi kak zdaj polj so se zlagali :))

Saj mam še drugo banko samo za normalno poslovanje jaz rabim 2 banki.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

Mikrohard ::

Verjetno tisti, ki imajo še od prej veljavno kreditno... ali pa, če so imeli že na Abanki na maestro nastavljen limit za spletne nakupe.
««
4 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516939 (1596) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052585 (2108) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106735 (25585) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413777 (2941) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366472 (3407) smacker

Več podobnih tem