» »

Windows 10 - težave z driverji

Windows 10 - težave z driverji

helpme ::

Zdravo.

Prosil bi za pomoč, če slučajno kdo ve pot do rešitve. Namreč kar na enkrat mi je windows vrglo v blue mode (atikmpag.sys error - baje težave z grafično). Ni da ni kaj sem že vse poizkusil. Največ kar sem uspel "popravit" je to, da se mi sedaj računalnik nič več ne sesuva znova in znova (namestil drugo verzijo driverjev za grafično). Težava pa je še vedno v tem, da nikar ne morem popraviti resolucije monitorja, prav tako pa mi več noče zaznati dodatnega monitorja. Poizkusil sem že veliko verzij driverjev.

Se komu sanja kako bi lahko rešil?


Hvala.

darkolord ::

Vgradi delujočo grafično kartico?

helpme ::

Gre za integrirano...

Invictus ::

Reinštaliraj...

Dostikrat edina rešitev. In pusti MS driverje gor, ne nekih starih vendorjevih...

Pomagalo bi, če bi objavil kake podatke o škatli...

A je skrivnosti pri vseh hardware/driver problemih kak jeben hardware uporabljate?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Odstrani obstoječe šoferje po običajni poti, nato še z DDU v varnem zagonu.

https://www.guru3d.com/files-details/di...

Po tem namesti zadnjo verzijo oziroma tisto, ki ne povzroča težav.

Map ::

En driver me zajebava, pa upam, da je že kdo imel enak problem in ga rešil.

Ker na prenosniku nimam Etherner porta, imam USB-C adapter. Problem je, da ta adapter en čas dela, potem pa neha. Če ne dela, resetiram računalnik in dela. Če še vseeno ne dela, grem pod Upravitelj naprav, kjer piše, da driverja ne more zagnat, ga zbrišem, še enkrat naložim in adapter spet dela. Včasih lahko računalnik vmes večkrat zaspi, včasih po prvem spanju ne dela več. Driverji so Realtek USB GbE Family Controller, verzija iz 2019, ker z 2020 mi pa sploh noče delat.

Sicer predvidevam, da je problem z Windowsi in da tega do nove posodobitve ne bom rešil, pa še takrat vprašanje.

hojnikb ::

izklopi fast boot v power options. resi marsikater problem z starimi driverji.
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

Nadzorna plošča > System > Na levi klikni Advanced system settings > Zavihek Hardware (strojna oprema) > spodnji gumb na katerem piše Device installation settings Izberi opcijo No /Ne inštaliraj gonilnikov po svoje.

Če slučajno windows sam posodablja gonilnik, z to nastavitvijo ne bi smel več.

Map ::

Fast boot sem izklopil, posodabljanje driverjev pa sem zaenkrat pustil, ker včasih je pa fajn, če se ti kaj posodobi.

Dopoldan sem računalnik vklopil in spet isti problem, pred pol ure pa spet pogledam in adapter deluje. Bom še naprej spremljal kaj in kako se bo dogajalo, pa ko neha delat bom preveril, če se je slučajno posodobil driver.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211309131 (6511) anjica
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421072 (4711) jedateruk
»

Monitor nima signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
271282 (1020) MIHAc27
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177925 (46764) poweroff
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134676 (97562) Icematxyz

Več podobnih tem