» »

Monitor nima signala

Monitor nima signala

RatedR ::

Imam nov računalnik, sestavljen in testiran v trgovini. Ob priklopu računalnika na monitor preko digitalnega DVI kabla monitor ne daje slike, je brez signala.

Seveda sem ga poskušal zbudit s pritiskanjem gumbov, ga odklopil in spihal, pogledal da so kabli dobro priklopljeni itd.
Monitor nima HDMI priklopa, da bi ga sprobal (edino DVI je kompatibilen z računalnikom).

Bi težavo lahko rešil s kakšnim HDMI - DVI adapterjem?

MIHAc27 ::

Če je DVI-DVI kabel... bi moralo delat. Imaš na ekranu slučajno kaj drugega izbrano kot Source namesto DVI ali Auto?

Pa fino je, če je ekran prižgan pred računalnikom. Včasih kaka grafa raje izbere drug port, potem pa ne preklopi sama od sebe. Ob zagonu bi pa moralo.

Pa ja, priklopil si na DVI od grafike, ne slučajno na motherboard?

RatedR ::

@Miha Pa ja, priklopil si na DVI od grafike, ne slučajno na motherboard?

Bog. Hvala ti.

XLapse ::

lol noob napaka... se zgodi.. sem enkrat izklopil kabel za napajanje podzavestno na drugi strani , pa sm mislu da rač. ne dela več lol fail much
alien technology

MIHAc27 ::

Ej, se zgodi tudi najboljšim. Na servisu itak najprej vštekaš tja, kjer opaziš port. Pol ko ne dela začneš raziskovat , pa opaziš, da ima PC dodatno grafično.

Važn itak sam da dela.

RatedR ::

Kaj pa ena ločena stvar, na prazen SSD ne morem naložit Windowsov.
BIOS sem seveda prečekiral; boot device, UEFI nastavitve vse štima a mi še vedno vrže ven "Reboot and select proper boot device or Insert boot media in selected boot device"

Uporabljam M.2 SSD, preko PCIe je priklopljen, zazna ga normalno v BIOSu. Samo bootat noče, da bi lahko Windows gor naložil.

Ideje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Invictus ::

Kaj bo pa bootal, če nimaš na disku nič?

Najprej si razčisti kako se inštalira OS na računalnik ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

BIOS je posodobljen?

RatedR ::

@Invictus Tega ne delam prvič, saj sem vstavil bootable Windows medij vendar ga tudi noče zagnat.
@Han Ja, vse je novo. V trgovini so mi testirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Daliborg ::

Si probal pritiskati F8 ali katerakoli tipka že je, da ti vrže ven meni kjer izbereš iz katerega naj boota?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

RatedR ::

@Daliborg

RatedR je izjavil:

BIOS sem seveda prečekiral; boot device, UEFI nastavitve vse štima

Seveda sem, to je bila prva stvar.

Imam še en prazen HDD, ki naj bi bil sekundarni disk za podatke. Sem ga vklopil, BIOS ga zazna vendar mi ob ponovnem zagonu vrže isto napako. Poskusil sem tudi z Ubuntu bootable DVDjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Baja ::

stara verzija windowsov?

Han ::

Odklopi vse ostale diske, resetiraj BIOS, nastavi UEFI in AHCI ter namesti zadnji Windows 10 z zagonskega USB ključa...

RatedR ::

@Han Bom poizkusil.

Par stvari me bega, prepisujem direktno iz BIOSa - pod "SATA information" piše:
SATA6G_1: WDCWD10EZEX-60WN4A0
SATA6G_2: N/A
SATA6G_3: N/A
...
M.2: N/A --> Pod boot options imam pa Intel SSD, ki je tipa M.2 in ga zazna. Je to smiselno?

Prilagam še par slik BIOS nastavitev:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

RatedR ::

@Han Brez uspeha, še vedno je isto.

Drugače uporabljam ASUS Prime Plus b450 matično ploščo. Problem je tudi ta, da med napravami za primarni zagon sploh ni DVD/CD enote. Boot menu mi prikazuje samo SSD pomnilnik.

Lahko vam napišem še par relevantnih nastavitev v BIOS-u:
SATA mode: AHCI
SATA port: Enabled
Fast boot: Enabled
Launch CSM: Enabled
Boot device control: UEFI and Legacy OPROM
Boot from storage devices: UEFI driver first
Boot from PCI-E expansion devices: UEFI driver first
OS type: Windows UEFI mode

Poskusil sem tudi dat CSM na disable, vendar gre potem direktno v BIOS.

Han ::

Malo bolj podrobno napiši, kako nameščaš OS... Si poskusil tudi z izklopljenim Fast boot?

RatedR ::

Fast boot sem tudi poizkusil izklopiti, ni razlike. Kar se tiče nameščanja OS, probal sem že s tremi različnimi bootable DVDji, vse zavrti vendar nobenega ne požene, enako napako dobim. Probaval sem tudi različne UEFI/legacy variacije vendar ni razlik.

Ko priklopim HDD iz prenosnika, ki ima OS že gor, dela normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Han ::

DVD-ji ?!??? A ne razpakiraš Win10_1809Oct_v2_English/Slovenian_x64.iso na USB ključ z npr. Rufusom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

RatedR ::

Han je izjavil:

DVD-ji ?!??? A ne razpakiraš Win10_1809Oct_v2_English/Slovenian_x64.iso na USB ključ z npr. Rufusom?

Sem izpustil to, ja probal sem in ni učinka.

Han ::

Se Windows inštalacija sploh ne zažene?

RatedR ::

Tako, ne zažene se.
Pokaže mi sporočilo: "Reboot and select proper boot device or Insert boot media in selected boot device and press a key"

Če pritisnem karkoli že mi vrže ven isto sporočilo.

Han ::

Potem imaš problem že z osnovnim "bootanjem". S pravilno pripravljenega USB ključa MORA bootat.

RatedR ::

Okej, kako bi ti naštimal te nastavitve, ki so zgoraj?

Han ::

Na drugi sliki bi pod BOOT Option #1 dal USB ključ. Sicer lahko na večini plat pritisneš določeno funkcijsko tipko, npr. F12, prek katere na začetku zagona določiš, iz katerega medija naj boota...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

RatedR ::

Han je izjavil:

Na drugi sliki bi pod BOOT Option #1 dal USB ključ. Sicer lahko na večini plat pritisneš določeno funkcijsko tipko, npr. F12, prek katere na začetku zagona določiš, iz katerega medija naj boota...

To valda ja, kaj pa UEFI/Legacy? Tole je največja zmeda pri meni.

Han ::

Če nimaš priklopljenih starih naprav, lahko Legacy izklopiš.

RatedR ::

Najlepša hvala Han, vendar je uspelo.

MIHAc27 ::

Tole z bootanjem je včasih mal problem. Razne F8, F12, ki si jih včasih uporabil, da si sam določil kaj se boota najprej kar malo mečejo iz BIOSa.

Rufus je kar fina zadeva, za kreiranje boot USB ključkov. Pri zadnjih verzijah lahko celo spreminjaš MBR ali UEFI zagon.
Sam če PC ignorira usb na začetku, ne pomaga nič.

Pa če ima PC usb2.0 porte, je vedno bolje dat tja kot v 3.0.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov prenosnik - kako ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141869 (1569) shadeX
»

Windows 7 problem pri nalaganju

Oddelek: Operacijski sistemi
251145 (1017) Han
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610495 (8009) krepki
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406200 (5521) s6c-gEL
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
426910 (5454) Matej Marinč

Več podobnih tem