» »

Resnica o škodljivosti dizla

Resnica o škodljivosti dizla

««
10 / 22
»»

Gejspodar ::

Nihče ne zanika, da so EV prihodnost. Nihče tudi ne zanika, da so manj škodljivi za ozračje (med vožnjo).

Če si opazil, smo se vsi tvoji "sovražniki" v debati fokurisali na tvoje napačne zaključke ter nepopolne ali popolnoma leve statistike.
Ne vem kaj hočeš doseči s tem spammanjem po forumu, tako s tem, kot tudi s prejšnjim računom, ampak zapomni si - če si neotesano tele, ki ni pripravljeno prisluhniti sogovorcu, oz. človeku, s katerim debatira, potem boš zelo malo dosegel.

Rad dajes vem izjeme, ki ne potrjujejo pravila. Zavestno lazes.

^This

Nostradamus_ ::

Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

KAVINSKY ::

Zanimivo, da pri vseh predlogih za EVje omenjaš subvencijo. Brez nje verjetno se ne bi izplačalo, ne?

Nostradamus_ ::

Nihče tudi ne zanika, da so manj škodljivi za ozračje (med vožnjo).


Veliko manj so škodljivi za ozračje v celotnem življenskem ciklu (izdelava, uporaba in reciklaža) kot dizli in bencinarji.

Brez nje verjetno se ne bi izplačalo, ne?


Bi se še vedno. Lahko dokažem z izračunom, ali pa izračunaj sam če znaš. Danes je MG5, MG ZS EV, citigo IV in še nekaj podobnih z subvencijo v trgovini enaka cena kot za ICE. Subvencije je 6 jurjev. EV ti prihrani vsako leto 2 jurja na gorivu in stroških. TO pomeni da si po 3 letih na nuli, v nadaljne 10 letih (skupaj 13 let) si 20 jurjev evrov v plusu, v pe nadaljne 5 let pa 30 jurjev evrov v plusu napram dizlu.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rad dajes vem izjeme, ki ne potrjujejo pravila. Zavestno lazes.


Ne lažem, lažeš ti. Sem podal tudi statistiko za VSE države, kjer je OČITNO da se delež EV-jev tudi v ostalih državah NAGLO VIŠA

Klik:
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

IL_DIAVOLO ::

Smo ze ugotovili, da znas racunat, pa zmisljevati podatke tudi.

Nostradamus_ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Smo ze ugotovili, da znas racunat, pa zmisljevati podatke tudi.


Računat znam, napisal sem pa dejstva in si nisem ničesar izmislil. Ne trolaj prosim.

Če si opazil, smo se vsi tvoji "sovražniki" v debati fokurisali na tvoje napačne zaključke ter nepopolne ali popolnoma leve statistike.


Napačnih zaključkov in nepopolnih ali levih statistik z moje strani NI BILO, podal sem samo znanstveno potrjena dejstva, realne izračune in kredibilne statistike. Ti nisi podal ničesar, še več izkazalo se je da še osnovih zadev glede baterij ne razumeš (sem se pol jst mogu učit, namest da bi se že prej sam..).

če si neotesano tele, ki ni pripravljeno prisluhniti sogovorcu, oz. človeku, s katerim debatira, potem boš zelo malo dosegel.


Neotesano tele si ti, ne jaz. Želim da se električni avtomobili uveljavijo čim prej, ker je tako bolje tako za kupce avtomobilov (nižji stroški, boljše performanse, manjši hrup), kot za okolje. Sogovorniku pa prisluhnem. Kar povej kaj, te bom poslušal. Ampak tisti moment ko boš povedal kaj kar ni res, bo povedal da ni res in podal vir na pravilno infomacijo. :) Kot družba se moramo boriti proti napačnim informacijam. Naj si bo to v medijih, ali na spletu. Tako kot se Facebook bori proti napačnim informacijam glede Covida in označuje objave ki vsebujejo napačne infomacije (na veliko napiše da so napačne imformacije). Takole se facebook bori proti napačnim informacijam:



Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

IL_DIAVOLO ::

Nostradamus_ je izjavil:

Nihče tudi ne zanika, da so manj škodljivi za ozračje (med vožnjo).


Veliko manj so škodljivi za ozračje v celotnem življenskem ciklu (izdelava, uporaba in reciklaža) kot dizli in bencinarji.

Brez nje verjetno se ne bi izplačalo, ne?


Bi se še vedno. Lahko dokažem z izračunom, ali pa izračunaj sam če znaš. Danes je MG5, MG ZS EV, citigo IV in še nekaj podobnih z subvencijo v trgovini enaka cena kot za ICE. Subvencije je 6 jurjev. EV ti prihrani vsako leto 2 jurja na gorivu in stroških. TO pomeni da si po 3 letih na nuli, v nadaljne 10 letih (skupaj 13 let) si 20 jurjev evrov v plusu, v pe nadaljne 5 let pa 30 jurjev evrov v plusu napram dizlu.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rad dajes vem izjeme, ki ne potrjujejo pravila. Zavestno lazes.


Ne lažem, lažeš ti. Sem podal tudi statistiko za VSE države, kjer je OČITNO da se delež EV-jev tudi v ostalih državah NAGLO VIŠA

Klik:


Saj pravim, avti za bogataše. Zato pa manjka polovico srednje Evrope in cela vzhodna Evropa.

Nostradamus_ ::

V Hong Kongu je EV-jev že 5 %, pa niso ravno bogata država..V evropski uniji že skoraj 4 % ipd. EV-ja lahko dobiš za enako ceno kot dizla pri določenih modelih.

Na kitajskem imajo recimo več kot 500 TISOČ električnih avtobusev recimo, pa niso boga ta država.. Seveda ker EV te stane MANJ na dolgi rok (plus BYD je kitajski proizvajalec za povrh).
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Oberyn ::

Nostradamus_ je izjavil:

V Hong Kongu je EV-jev že 5 %, pa niso ravno bogata država..V evropski uniji že skoraj 4 % ipd. EV-ja lahko dobiš za enako ceno kot dizla pri določenih modelih.

Na kitajskem imajo recimo več kot 500 TISOČ električnih avtobusev recimo, pa niso boga ta država.. Seveda ker EV te stane MANJ na dolgi rok (plus BYD je kitajski proizvajalec za povrh).

Malo sem preletel to temo, vendar pišeš objave hitreje, kot lahko jaz berem.
V redu, če to zmoreš, ampak nisem pa uspel dojeti, kaj je pravzaprav namen te teme. Na vsak način želiš ljudi prepričati, da so električni avtomobili veliko boljši od dizlov v seh pogledih itd itd. In da bi moralo biti dizlov vse manj in EV vse več. Kul, ampak saj se to tudi res dogaja. Sam objavljaš podatke, po katerih je dizlov vse manj, EV pa vse več. Torej se že dogaja vse tisto, kar ognjevito želiš. A razumeš, zmagal si, svet že zdaj ustreza tvojemu pogledu na dizle in EV, tvoj primer je zaprt. Case closed, štekaš, imaš prav, vse je v redu, dizli že vidno izginjajo, EV je prihodnost, v povprečju (povprečja maš rad) to vsi vemo, nehi prosim.

Nostradamus_ ::

Jaz že vem da imam prav, sem le strokovnjak ki je to del moje stroke in vem da gre svet v smer EV-jev, samo marsikdo na tem forumu pa tega še ne ve. Treba ga je imformirat :) Na živce mi grejo miti ki jih "vaški jožeti" razpečujejo med populacijo. Sem pa vesel, da si ti sam, kot lahko razberem iz tvojega posta že imformiran in se spoznaš na zadevo (ko bi le bili vsi taki) :)
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

ZxSr ::

Eko-protest TrDIh delcev
 Ekologija po Balkansko

Ekologija po Balkansko

Nostradamus_ ::

ZxSr je izjavil:

Eko-protest TrDIh delcev
 Ekologija po Balkansko

Ekologija po Balkansko



Nikoli se nisem udeležil protestov in z njimi nisem povezan, tako da si falil na celi črti. Ni nobene potrebe da še naprej furamo zastarelo in zdravju zelo škodljivo dizelsko tehnologijo, ko pa imamo na voljo boljše in hkrati še bolj zdravju prijazne moderne tehnologije.
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

D3m ::

Tale naš diplomirani inženir strojništva je očitno nezaposljiv.

Glede na to koliko časa preživi tukaj. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Nostradamus_ je izjavil:

Jaz že vem da imam prav, sem le strokovnjak ki je to del moje stroke in vem da gre svet v smer EV-jev, samo marsikdo na tem forumu pa tega še ne ve. Treba ga je imformirat :) Na živce mi grejo miti ki jih "vaški jožeti" razpečujejo med populacijo. Sem pa vesel, da si ti sam, kot lahko razberem iz tvojega posta že imformiran in se spoznaš na zadevo (ko bi le bili vsi taki) :)


Se vedno mi ni nihče razložil koliko bo stalo nadgradnje omrežja ko bo cela populacija zvečer doma vklopil EV na polnilec...

Pa tistih famozni 2k profita letno je tudi samo navideznih... V 15 letih bodo prišle cestnine pa davek za ekološko razgradnjo bat ipd...

Enako se bo zgodilo z toplotnimi crpalkami, v Nemčiji že mora prijavit in maš za tv poslovni tok tarifo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

Nostradamus_ je izjavil:

Jaz že vem da imam prav, sem le strokovnjak ki je to del moje stroke in vem da gre svet v smer EV-jev, samo marsikdo na tem forumu pa tega še ne ve. Treba ga je imformirat :) Na živce mi grejo miti ki jih "vaški jožeti" razpečujejo med populacijo. Sem pa vesel, da si ti sam, kot lahko razberem iz tvojega posta že imformiran in se spoznaš na zadevo (ko bi le bili vsi taki) :)


Jaz sem prodal dizla, zelel kupit EV pa ni bilo ustrezne primerljive ponudbe. Živim tudi v hribih(800m.n.v) in je mestna jajcka zame no go. Zato sem kupil bencinarja. V 5 letih ga zagotovo še ne bom menjal. Doma imam tudi dva traktorja ta dva kurita diesel. Zdaj, ko si tako pameten mi lahko še svetuješ, kako naj zamenjam še to. Da ne bom ravno izpadel “vaški joža”.

Oberyn ::

Nostradamus_ je izjavil:

Jaz že vem da imam prav, sem le strokovnjak ki je to del moje stroke in vem da gre svet v smer EV-jev, samo marsikdo na tem forumu pa tega še ne ve. Treba ga je imformirat :) Na živce mi grejo miti ki jih "vaški jožeti" razpečujejo med populacijo. Sem pa vesel, da si ti sam, kot lahko razberem iz tvojega posta že imformiran in se spoznaš na zadevo (ko bi le bili vsi taki) :)

Jah jasno da sem informiran, tem o EV je na tem forumu dovolj in nekatere imajo na stotine strani. Ni tvoja niti prva niti najbolj informativna niti najbolj zanimiva. Jaz osebno sam nad EV navdušen, vem da je to tehnologija prihodnosti in preberem vse, kar je o tem objevljenega po medijih, tudi tu. Vozim pa dizla. To je realnost versus fantazije o jutri.

Imam pa električni skiro, to pa.

miha98 ::

Prehitro je še za tale ev... tole je po mojem za petičneže oz. Bogataše.... svet mora najprej priti na tak standard kot je bil pred krizo in potem pocasi na ev... torej infrastruktura itd.... kriza nas je pahnila dejansko 15 let nazaj...

Nostradamus_ ::

D3m je izjavil:

Tale naš diplomirani inženir strojništva je očitno nezaposljiv.

Glede na to koliko časa preživi tukaj. :)


Kaj če bi ti najpej pomislil preden napišeš neumnost ha? Obstaja dopust veš.

Se vedno mi ni nihče razložil koliko bo stalo nadgradnje omrežja ko bo cela populacija zvečer doma vklopil EV na polnilec...


Nadgradnja omrežja bo zelo majhna oz.jo skoraj ne bo, ker ponoči je dandanes omrežje veliko manj obremenjeno kot podnevi. Če danes podnevi zdrži, potem bo zdržalo tudi ponoči z EV-ji. Če bi vsi odebni avtomobili v Sloveniji vozili na elektriko, potrebujemo samo 15 % več elektrike (samo 2400 GWh od 16000 GWh ki jih danes proizvedemo), čemur zadosti samo polovica samo ene jedrske elektrarne.
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Nostradamus_ ::

Pa tistih famozni 2k profita letno je tudi samo navideznih... V 15 letih bodo prišle cestnine pa davek za ekološko razgradnjo bat ipd...


Tudi če država enako obdavči EV-je kot ima danes obdavčene dizle in bencinarje, bo vožnja z EV-ji še vedno 3,5 krat cenejša. Danes je pa 5 do 7 krat cenejša. Državi je v interesu da je čim več električnih na cestah, ker da tako manj za zdravstvo.
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Valvoline ::

Nostradamus_ je izjavil:

Pa tistih famozni 2k profita letno je tudi samo navideznih... V 15 letih bodo prišle cestnine pa davek za ekološko razgradnjo bat ipd...


Tudi če država enako obdavči EV-je kot ima danes obdavčene dizle in bencinarje, bo vožnja z EV-ji še vedno 3,5 krat cenejša. Danes je pa 5 do 7 krat cenejša. Državi je v interesu da je čim več električnih na cestah, ker da tako manj za zdravstvo.

V avstralskem primeru z davkom 2.5aud na 100km je cena voznje ze danes tam tam, strom je tja 2-3x drazji k pr nas pa prides do kakih 5aud na 100km, primerljivo fosilcem. Plus sledi se dodaten davek na tezo vozila.

Nostradamus_ ::

PacificBlue je izjavil:

Nostradamus_ je izjavil:

Jaz že vem da imam prav, sem le strokovnjak ki je to del moje stroke in vem da gre svet v smer EV-jev, samo marsikdo na tem forumu pa tega še ne ve. Treba ga je imformirat :) Na živce mi grejo miti ki jih "vaški jožeti" razpečujejo med populacijo. Sem pa vesel, da si ti sam, kot lahko razberem iz tvojega posta že imformiran in se spoznaš na zadevo (ko bi le bili vsi taki) :)


Jaz sem prodal dizla, zelel kupit EV pa ni bilo ustrezne primerljive ponudbe. Živim tudi v hribih(800m.n.v) in je mestna jajcka zame no go. Zato sem kupil bencinarja. V 5 letih ga zagotovo še ne bom menjal. Doma imam tudi dva traktorja ta dva kurita diesel. Zdaj, ko si tako pameten mi lahko še svetuješ, kako naj zamenjam še to. Da ne bom ravno izpadel “vaški joža”.


Ne verjamem da med obširno ponudbo električnih nisi našel niti enega dobrega zate, imaš med EV-ji tudi enako velike atomobile kot je bil tvoj dizel.

Kako naj zamenjaš traktoje z električnimi, ja tako da jih pač zamenjaš, preprosto. električni traktorji že obstajajo:







Sicer pa se bo elektrifikacija najprej zgodila na področju osebnih avtomobilov in da ne boš vaški joža najprej zamenjaj osebni avto za električnega.

Oberyn je izjavil:

Nostradamus_ je izjavil:

Jaz že vem da imam prav, sem le strokovnjak ki je to del moje stroke in vem da gre svet v smer EV-jev, samo marsikdo na tem forumu pa tega še ne ve. Treba ga je imformirat :) Na živce mi grejo miti ki jih "vaški jožeti" razpečujejo med populacijo. Sem pa vesel, da si ti sam, kot lahko razberem iz tvojega posta že imformiran in se spoznaš na zadevo (ko bi le bili vsi taki) :)

Jah jasno da sem informiran, tem o EV je na tem forumu dovolj in nekatere imajo na stotine strani. Ni tvoja niti prva niti najbolj informativna niti najbolj zanimiva. Jaz osebno sam nad EV navdušen, vem da je to tehnologija prihodnosti in preberem vse, kar je o tem objevljenega po medijih, tudi tu. Vozim pa dizla. To je realnost versus fantazije o jutri.

Imam pa električni skiro, to pa.


Oberny: moraš prebrati celotno temo, tema rata zanimiva :) Moj point je, da že danes lahko ti namesto dizla kupiš električni avto, vozil se boš ceneje, navorov in pospeška bo več, hrupa in onasnaževanja bo manj ipd. Recimo kupi MG5 električni karavan za 21 jurjev, izredno kakovostno narejen kot reče v videu reviewver na 6:15 in naprej glej 1 minuto. Ali pa kakšnega drugega, izbire je kar nekaj, pa še več jo bo naslednje leto in vsa leta zatem.

Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

D3m ::

Kaj če bi ti najpej pomislil preden napišeš neumnost ha? Obstaja dopust veš.


Aha pol so ti dali odpoved in preostanek dopusta koristiš. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nostradamus_ ::

D3m je izjavil:

Kaj če bi ti najpej pomislil preden napišeš neumnost ha? Obstaja dopust veš.


Aha pol so ti dali odpoved in preostanek dopusta koristiš. :)


Motiš se :)
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Utk ::

D3m je izjavil:

Kaj če bi ti najpej pomislil preden napišeš neumnost ha? Obstaja dopust veš.


Aha pol so ti dali odpoved in preostanek dopusta koristiš. :)

Po moje so ga na vozni park premestili...

Nostradamus_ ::

Valvoline je izjavil:

Nostradamus_ je izjavil:

Pa tistih famozni 2k profita letno je tudi samo navideznih... V 15 letih bodo prišle cestnine pa davek za ekološko razgradnjo bat ipd...


Tudi če država enako obdavči EV-je kot ima danes obdavčene dizle in bencinarje, bo vožnja z EV-ji še vedno 3,5 krat cenejša. Danes je pa 5 do 7 krat cenejša. Državi je v interesu da je čim več električnih na cestah, ker da tako manj za zdravstvo.

V avstralskem primeru z davkom 2.5aud na 100km je cena voznje ze danes tam tam, strom je tja 2-3x drazji k pr nas pa prides do kakih 5aud na 100km, primerljivo fosilcem. Plus sledi se dodaten davek na tezo vozila.


Motiš se, ni tam tam, vožnja z električnim je še vedno veliko cenejša. Dal pa si neko izjemo, povečini ni nobenih takih davkov v 99 % ostalih držav. Tudi če davek je, je vožnja z elektičnim še vedno 3,5 krat cenejša, ker je poraba električnega skoraj 4x nižja. Da si boš lažje predstavljal, poraba električnega je tipično tam 16 do 17 kWh povprečno, poraba dizlov je pa tam 65 do 70 kWh povprečno :)
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Valvoline ::

Nas ne zanima poraba v kwh. Starga dizla lahko komot furas na odpadno jedilno olje za 0e na 100km, magar kuri 100kwh/100km. V AUS je danes uradno strosek na km podoben fosilcem, edino prav in to se mora cimprej uvest tudi v EU in po celem svetu. Nehajmo podpirat parazite in ministrske sincke.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Nostradamus_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Nostradamus_ je izjavil:

Pa tistih famozni 2k profita letno je tudi samo navideznih... V 15 letih bodo prišle cestnine pa davek za ekološko razgradnjo bat ipd...


Tudi če država enako obdavči EV-je kot ima danes obdavčene dizle in bencinarje, bo vožnja z EV-ji še vedno 3,5 krat cenejša. Danes je pa 5 do 7 krat cenejša. Državi je v interesu da je čim več električnih na cestah, ker da tako manj za zdravstvo.

V avstralskem primeru z davkom 2.5aud na 100km je cena voznje ze danes tam tam, strom je tja 2-3x drazji k pr nas pa prides do kakih 5aud na 100km, primerljivo fosilcem. Plus sledi se dodaten davek na tezo vozila.


Motiš se, ni tam tam, vožnja z električnim je še vedno veliko cenejša. Dal pa si neko izjemo, povečini ni nobenih takih davkov v 99 % ostalih držav. Tudi če davek je, je vožnja z elektičnim še vedno 3,5 krat cenejša, ker je poraba električnega skoraj 4x nižja. Da si boš lažje predstavljal, poraba električnega je tipično tam 16 do 17 kWh povprečno, poraba dizlov je pa tam 65 do 70 kWh povprečno :)

Dokler je treba menjati avto in kupiti EV, je EV dražji. Saj si zračunal.

Fant, pejdi kej ven, ne moreš od včeraj zjutraj na forumu viseti. Se ti bo skegljalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Nostradamus_ ::

Starga dizla lahko komot furas na odpadno jedilno olje za 0e na 100km, magar kuri 100kwh/100km.

V teoriji. V praksi pa ne moreš dobit zadosti odpadnega olja, ker ga morajo restavracije po zakonu oddati podjetjem za reciklažo. In kaj da bi to delalo nekaj procentov ljudi, saj olja ni zadosti tako ali tako. Poleg tega je s tem dela in svinarije da je joj (precejevanje smrdečega olja ipd).

V AUS je danes uradno strosek na km podoben fosilcem, edino prav in to se mora cimprej uvest tudi v EU in po celem svetu.

Prvič večini sveta se gre da je EV-jev čim več, ne čim manj, ker je to v interesu celotne družbe in vseh prebivalcev. Zaradi dizlov v Sloveniji letno damo 200 miljonov evrov po uradnih statistikah zaradi škode ki jo povzročijo na zdravju, EV-ji jo pa ne. Če gledaš z tega stališča so potem električni v avstraciji bolj obdavčeni od dizlov, ampak ŠE VEDNO je vožnja z električnim tudi v Avstraliji cenejša. Aston: ni res, zračunanal sem da tudi če rabiš EV kupiti, dizla pa že imaš, se ti še vedno splača da kupiš rabljen EV, boš za EV dal manj kot če bi imel še naprej dizla, ker ima EV toliko nižje stoške za gorivo in servise.
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Valvoline ::

Tist k hoce gledat evje naj jim placa subvencije za nakup in ostale ugodnosti iz svojega zepa, ne mojega. BMK kaj si izmisljujejo bruseljski prdci in komunajzarji, nas noben ni vprasal ce se s tem strinjamo ali ne. Oboleli zarad dizelskih izpustov? 200 milijonov eur? Resno prodajas tak crap od pravljic?
:))

Zgodovina sprememb…

Nostradamus_ ::

Subvencijo za električne se bo ukinilo takoj, ko boste dizelaši povrnili vse stroške zdravljenja raka, infarktov, Alzhaimerjeve in drugih bolezni! Plačajte za škodo ki jo povzročite, ker to je strošek! (plus tega zajebete življenja in dobrobit posameznikov. Seveda je fer da so subvencije za električne, tako bo prehod na električne avtomobile hitrejši kot bi sicer bil. Električni ne delajo po 1,1 miljarde škode v Sloveniji letno (glej članek iz financ par mojih postov nazaj). Fer je da ne plačujejo uporabe cest, ker si za javno dobro vseh nas kot družba želimo, da je električnih vozil čim več. Sicer pa tudi če bi jim naložil plačevanje uporabe ceste enako kot dizelskim in bencinskim, je prevoz z električnim še vedno 3,5 krat cenejši od dizla. Dizli državo stanejo mnogo več, kljub subvenciji za električne avtomobile. Škoda zaradi fosilnih goriv je 1,1 miljarde na leto v Sloveniji, 200 miljonov evrov je škode samo zaradi osebnih dizelskih avtomobilov, poglej si članek iz revije Moje Finance! Naftni derivati so subvencinirani bolj kot obnovljivi viri. Pravljice prodajaš ti, ne jaz:

Poglej kaj je povedal profesor doktor Peter Novak!
"Stroški in škode zaradi rabe fosilnih goriv znašajo v Sloveniji 1,1 milijarde evrov na leto, poslušamo pa velike pripombe zaradi 143 milijonov subvencij za obnovljive vire in kogeneracije"






Naftna industrija je subvencionirana dosti bolj od električnih avtov.

"Cena fosilnih virov energije je umetno znižana
s pomočjo davkoplačevalskega denarja. Vlade
številnih držav aktivno podpirajo posle s fosilnimi
gorivi. Premog, nafta in plin so globalno
subvencionirani s 165 milijardami evrov
davkoplačevalskega denarja letno. Poleg vlad so
fosilna goriva izdatno podprta tudi s strani nekaterih
finančnih institutcij, kot je npr. Svetovna banka, ki
financira črpanje še več; nafte, premoga in plina.
Takšna podpora povzroča izkrivljanje trga, na
katerem naj bi tekmovali različni viri energije.
Posledica tega je, da so obnovljivi viri energije
pogosto prikazani kot ekonomsko nekonkurenčni
glede na fosilne vire. Prava slika bi se pokazala šele,
ko bi se umaknile vse subvencije, ki jih skrivaj ali
odprto dobi industrija fosilnih goriv. Študije kažejo,
da bi z odstranitvijo vseh subvencij lahko emisije
ogljikovega dioksida zmanjšali do 18%, saj bi bila
podjetja brez subvencij prisiljena, da investirajo v
eistejše tehnologije,če želijo ostati konkurenčna.
Zgoraj opisanih razlogov se zaveda vse več držav.
Zato aktivno iščejo vire, ki bi nadomestili fosilna
goriva, in tako omogočili nemoten napredek."

https://focus.si/files/OVEprirocnikI.pdf

Revija Finance: Koliko škode nam povzročijo fosilna goriva? Za 1,1 milijarde evrov na leto!

"Stroški in škode zaradi rabe fosilnih goriv znašajo v Sloveniji 1,1 milijarde evrov na leto, poslušamo pa velike pripombe zaradi 143 milijonov subvencij za obnovljive vire in kogeneracije"

Čas branja: 1 min.
https://oe.finance.si/8933977/Koliko-sk...

http://focus.si/wp-content/uploads/2016...
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Nostradamus_ ::

"Tudi v Sloveniji smo subvencionirali fosilna goriva: leta 2016 je bilo takšnih subvencij 124 milijonov evrov, največ za tovornjakarje." Uradni podatek EU kaže, da znašajo v Sloveniji stroški na račun zdravja in zaradi prezgodnje umrljivosti , ki jih povzročajo emisije zaradi rabe fosilnih goriv, 988 milijonov evrov na leto."

Podatek o 988 milijonih evrov škode zaradi fosilnih goriv v Sloveniji je zapisan v poročilu evropske komisije Energy Union Factsheet Slovenia. Znesek je zelo podoben znesku, ki so ga leta 2015 izračunali v Mednarodnem denarnem skladu, o njem pa smo poročali v članku Slovenija za energetske subvencije letos milijardo evrov.

https://oe.finance.si/8933977/Koliko-sk...
Hipatij ima tiča in testise. Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).
Admini trolanje hipatija tolerirajo (dajte si duška).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

jatode ::

Na seznam znanstvenih so bile dodane nove raziskave. V zadnje nekaj letih je postala jasno da avtomobilski izpuhi povzročajo tudi depresijo, pomanjkanje energije in manjšanje inteligence. Pogleg vseh ostalih stvari ki so zaslužne za 8,4 milijona smrti vsako leto.

Depresija:

Ambient air pollution and depression: A systematic review with meta-analysis up to 2019
https://www.sciencedirect.com/science/a...

Small increases in air pollution linked to rise in depression, finds study
https://www.theguardian.com/environment...

Depression and suicide linked to air pollution in new global study
https://www.theguardian.com/environment...

Exposure to air pollution linked with increased mental health service-use, new study finds
https://www.kcl.ac.uk/news/exposure-to-...

Studies link air pollution to mental health issues in children
https://www.sciencedaily.com/releases/2...


Living near major roads linked to risk of dementia, Parkinson's, Alzheimer's and MS
https://www.sciencedaily.com/releases/2...


Manjšanje inteligence:
Air pollution causes 'huge' reduction in intelligence, study reveals
https://www.theguardian.com/environment...

The impact of exposure to air pollution on cognitive performance
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3015038...

The impact of exposure to air pollution on cognitive performance
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3015038...

Rak:
Diesel Exhaust and Lung Cancer--Aftermath of Becoming an IARC Group 1 Carcinogen
https://academic.oup.com/aje/article/18...

"Exhaust fumes from diesel engines do cause cancer, a panel of experts working for the World Health Organization says.It concluded that the exhausts were definitely a cause of lung cancer and may also cause tumours in the bladder."

Diesel Exhaust Causes Lung Cancer
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Diesel exhaust fumes 'definitely' cause cancer
https://scienceblog.cancerresearchuk.or...

Diesel Exhaust and Lung Cancer--Aftermath of Becoming an IARC Group 1 Carcinogen
Debra T Silverman
American Journal of Epidemiology, Volume 187, Issue 6, June 2018, Pages 1149-1152,
https://academic.oup.com/aje/article/18...

Parkinsonova bolezen:

Scientists find evidence of link between diesel exhaust, risk of Parkinson's
https://medicalxpress.com/news/2020-05-...

Link between diesel exhaust and risk of Parkinson's discovered
https://neurosciencenews.com/parkinsons...

Srčne kapi:
Diesel exhaust inhalation increases thrombus formation in man
Andrew J. Lucking, Magnus Lundback, Nicholas L. Mills, Dana Faratian, Stefan L. Barath
https://academic.oup.com/eurheartj/arti...

Experimental exposure to diesel exhaust increases arterial stiffness in man
https://link.springer.com/article/10.11...

Ischemic and Thrombotic Effects of Dilute Diesel-Exhaust Inhalation in Men
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/N...

Alzhaimerjeva bolezen:
Diesel engine exhaust accelerates plaque formation in a mouse model of Alzheimer's disease
Maja Hullmann,1 Catrin Albrecht,1 Damiën van Berlo,1,7 Miriam E. Gerlofs-Nijland
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Alzheimer's 'is linked to diesel engine fumes': Tiny particles emitted could help to form plaques in the brain that cause the disease
https://www.dailymail.co.uk/health/arti...

Diesel exhaust linked to magnetic particles in our brains and Alzheimer's Disease
https://www.movingforwardnetwork.com/20...

Vnetje možganov in nevrodegenerativno delovanje:
Air pollution & the brain: Subchronic diesel exhaust exposure causes neuroinflammation and elevates early markers of neurodegenerative disease
Shannon Levesque,1 Michael J Surace,1 Jacob McDonald,2 and Michelle L Block:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

D3m ::

Ti nam povzročaš raka, vnetje možganov, kap in ostalo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unchancy ::

Včeraj sem s svojim dizlom na avtocesti prehitel dve ali tri Tesle.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

codeMonkey ::

Car. Jaz sem enkrat Ferrarija.

b3D_950 ::

Enkrat pet Lamborghinijev v enem šusu........so bli naloženi na tovornjaku.:P
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Utk ::

Mene je zadnjič dizel pustil 200 m zadaj v 500 metrih. Ne, ker bi bil tako hiter, ampak ker je smrdel v tri p**de ma***e.

codeMonkey ::

Pa ne zdaj inzenirju spamat resne debate no.

Unchancy ::

Utk je izjavil:

Mene je zadnjič dizel pustil 200 m zadaj v 500 metrih. Ne, ker bi bil tako hiter, ampak ker je smrdel v tri p**de ma***e.

Moj dizel diši po solzah voznikov električnih avtov, ki jih prehitevam, ko sami čepijo na desnem pasu za kamioni v zaveterju z baterijo pri koncu.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Horas ::

jebal vas diezl! še iz novih bmwjev audije pa pssatov se črno vn kadi!! kk to tehničnega nardijo? aja sj res novemu avtu prve štiri leta ni treba delat tehničnega. pfu pfej!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

fikus_ ::

Horas je izjavil:

jebal vas diezl! še iz novih bmwjev audije pa pssatov se črno vn kadi!! kk to tehničnega nardijo? aja sj res novemu avtu prve štiri leta ni treba delat tehničnega. pfu pfej!


Štos je v tem, da na tehničnem ne merijo trdnih delcev v izpušnih plinih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Unchancy ::

Horas je izjavil:

jebal vas diezl! še iz novih bmwjev audije pa pssatov se črno vn kadi!! kk to tehničnega nardijo? aja sj res novemu avtu prve štiri leta ni treba delat tehničnega. pfu pfej!

Novih zate?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

jatode ::

Unchancy je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene je zadnjič dizel pustil 200 m zadaj v 500 metrih. Ne, ker bi bil tako hiter, ampak ker je smrdel v tri p**de ma***e.

Moj dizel diši po solzah voznikov električnih avtov, ki jih prehitevam, ko sami čepijo na desnem pasu za kamioni v zaveterju z baterijo pri koncu.


Električni avtomobili prehitevajo tebe za šalo če le hočejo, pospeški in navor električnih avtomobilov so mnogo boljši. Dosega pa je tudi 500 km pri današnjih modelih, kar je v 99,9 % voženj zadosti za cel dan. Za 0,1 % pa tudi 15 minutni postanek na polnilnici ni big deal, sploh glede na ostale prednosti (8x cenejše gorivo, boljši pospeški in navor, nižje težišče zaradi katerega se avto bolje drži ceste v ovinkih, lažja vožnja brez vibracij in hrupa).

Horas je izjavil:

jebal vas diezl! še iz novih bmwjev audije pa pssatov se črno vn kadi!! kk to tehničnega nardijo? aja sj res novemu avtu prve štiri leta ni treba delat tehničnega. pfu pfej!


DPF filter (filter trdih delcev) ven poberejo, kar je nelegalno! Zapomni si tablico in prijavi za dobro vseh nas ki nam ni vseeno za naše zdravje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jatode ()

Unchancy ::

jatode je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene je zadnjič dizel pustil 200 m zadaj v 500 metrih. Ne, ker bi bil tako hiter, ampak ker je smrdel v tri p**de ma***e.

Moj dizel diši po solzah voznikov električnih avtov, ki jih prehitevam, ko sami čepijo na desnem pasu za kamioni v zaveterju z baterijo pri koncu.


Električni avtomobili prehitevajo tebe za šalo če le hočejo, pospeški in navor električnih avtomobilov so mnogo boljši. Dosega pa je tudi 500 km pri današnjih modelih, kar je v 99,9 % voženj zadosti za cel dan. Za 0,1 % pa tudi 15 minutni postanek na polnilnici ni big deal, sploh glede na ostale prednosti (8x cenejše gorivo, boljši pospeški in navor, nižje težišče zaradi katerega se avto bolje drži ceste v ovinkih, lažja vožnja brez vibracij in hrupa).

Horas je izjavil:

jebal vas diezl! še iz novih bmwjev audije pa pssatov se črno vn kadi!! kk to tehničnega nardijo? aja sj res novemu avtu prve štiri leta ni treba delat tehničnega. pfu pfej!


DPF filter ven poberejo, kar je nelegalno! Zapomni si tablico in prijavi za dobro vseh nas ki nam ni vseeno za naše zdravje.

Jajaja, sevede. Jaz tudi lahko skočim 10 metrov v višino, če hočem. Ampak nočem.
Električarji so neudobna jajca s trdim vzmetenjem in visoko inercijo. Teža 300 kg višja od ICE ekvivalentov.
Cene smešne, doseg smešen, izbor vozil je pa v glavnem SUV kante.

Glede DPF filtrov: kaj misliš se zgodi, če prijaviš smrdljivca, ki se mu kadi črn dim iz izpuha? Ti bom povedal: popolnoma nič.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Blinder ::

Pa kaj je s tem jabote uporabnikom narobe, slabsi je kot antivaccinerji.

Ali ni bilo govora, da izpuh sodobnega diesla je cistejsi od zraka, ki ga je posesal?
https://www.motoringresearch.com/car-ne...

The latest diesel engines ensure - even if higher regeneration emissions are taken into account - that the air that passes through the engine and the exhaust line contains less particles than the ambient air. What older diesels emit is eliminated by the new ones.

https://www.globalfleet.com/en/safety-e...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jatode ::

Pa kaj je s tem jabote uporabnikom narobe, slabsi je kot antivaccinerji.


Niti podrazno. Nič ni narobe s tabo, mora pa biti nekaj narobe s tabo da zagovarjaš takšno svinjarijo kot je dizel. Pravljice financirane s strani naftne industrije nas ne zanimajo, svetovna zdravstvena organizacije in ostali kredibilni viri so jasni:

"Diesel exhaust fumes 'definitely' cause cancer"
Diesel Exhaust and Lung Cancer--Aftermath of Becoming an IARC Group 1 Carcinogen
https://academic.oup.com/aje/article/18...
Diesel Exhaust Causes Lung Cancer
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jatode ()

jatode ::

Unchancy je izjavil:

jatode je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene je zadnjič dizel pustil 200 m zadaj v 500 metrih. Ne, ker bi bil tako hiter, ampak ker je smrdel v tri p**de ma***e.

Moj dizel diši po solzah voznikov električnih avtov, ki jih prehitevam, ko sami čepijo na desnem pasu za kamioni v zaveterju z baterijo pri koncu.


Električni avtomobili prehitevajo tebe za šalo če le hočejo, pospeški in navor električnih avtomobilov so mnogo boljši. Dosega pa je tudi 500 km pri današnjih modelih, kar je v 99,9 % voženj zadosti za cel dan. Za 0,1 % pa tudi 15 minutni postanek na polnilnici ni big deal, sploh glede na ostale prednosti (8x cenejše gorivo, boljši pospeški in navor, nižje težišče zaradi katerega se avto bolje drži ceste v ovinkih, lažja vožnja brez vibracij in hrupa).

Horas je izjavil:

jebal vas diezl! še iz novih bmwjev audije pa pssatov se črno vn kadi!! kk to tehničnega nardijo? aja sj res novemu avtu prve štiri leta ni treba delat tehničnega. pfu pfej!


DPF filter ven poberejo, kar je nelegalno! Zapomni si tablico in prijavi za dobro vseh nas ki nam ni vseeno za naše zdravje.

Jajaja, sevede. Jaz tudi lahko skočim 10 metrov v višino, če hočem. Ampak nočem.
Električarji so neudobna jajca s trdim vzmetenjem in visoko inercijo. Teža 300 kg višja od ICE ekvivalentov.
Cene smešne, doseg smešen, izbor vozil je pa v glavnem SUV kante.

Glede DPF filtrov: kaj misliš se zgodi, če prijaviš smrdljivca, ki se mu kadi črn dim iz izpuha? Ti bom povedal: popolnoma nič.


Ja sevede. Očitno je da še nisi videl pospeškov električnih avtomobilov. Pokaži mi naftni avtomobil ki ima boljše pospeške od 0 do 100 km/h in stane manj kot Tesla model 3 P. POVSEM LOGIČNO je da imajo električni avtomobili boljše pospeške, kajti dejstvo je da je karakteristika elektromotorja taka da imajo ves navor na voljo že na začetku kjer ima dizelski in bencinski motor neznaten navor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jatode ()

Unchancy ::

Moj ogromni dizel s 1000 km dosega je prehitel tri tesle, ki so se furale kot po jajcah na avtocesti. Kaj jim koristijo teoretični pospeški, če si ne upajo pospešit, ker drugače se bo treba ustavit na polnilnici in zagonit pol ure.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

D3m ::

Očitno je da še nisi videl pospeškov električnih avtomobilov.


Smo vozili električne gokarte tak, da vemo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unchancy ::

Itak da sem že testiral. In ko sem se vsedel nazaj v svojega dizla, sem bil vesel, da se nisem odpeljal z električno SUV kanto domov.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.
««
10 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Na cesti
2328187766 (1132) Gambino
»

Električni avtomobili (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16313598 (12777) sbawe64

BMW M340d vs i4 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17220933 (18816) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25628001 (24532) bluefish

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17921097 (19134) bluefish

Več podobnih tem