» »

Kršenje pogodbe??? Zahtevani znesek???

Kršenje pogodbe??? Zahtevani znesek???

xxx-man ::

Pozdravljeni!

Vprašanje za Vas:

Bil sem oškodovan z strani ene od slovenskih bank pri prehajanju iz navadnih računov v osebne račune.
Banka je omogočila tretji osebi vstop na moj račun, posledica le tega pa je bila da sem za caa. mesec dni bil denarno oškodovan, imel sem pokvarjen dopust zaradi nadležnega mantretiranja s strani banke in tretje osebe(ki je nekako izvedela za moje podatke).Imel sem pa tudi ogromno potrošenega časa ter poti na banki.

Zato me zanima, kolko lahko realno zahtevam odškodnine za pokvarje dopust, zapravljen čas ter materialno oškodovanost za ta čas???
Vse te stvari so mi bile priznane, vendar moram postaviti višino odškodnine.

Če ste že imeli podobne nevšečnosti, mi prosim svetujte!

Vesoljc ::

go big, you can allways go low :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Avalonis ::

Posvetuj se z odvetnikom.

Resno.

Drugače ti bo na koncu še žal.

Thrivial ::

Odvetnik, obvezno. To kar so storili je namrec kar precej velika malomarnost...

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

vasquez ::

Vprašaj na Zvezo potrošnikov. Tam so se pred časom ukvarjali z NLB.

xxx-man ::

A mislite da je zveza potrošnikov pristojna tudi za banke.
Sem že stopil v stik z odvetnikom, vendar ne želim spet zapravljat časa na sodiščih, to kar so mi pa okvirno ponudili(30-40k sit), se mi pa zdi, da se kar malce norčujejo iz mene, saj je to izredno nizek znesek???
Kaj pravite???

iso2000 ::

Komedija! Jaz bi zahteval precej več.
LP

Barakuda1 ::

@xxx-man

Kolikšen pa bi bil po tvoje primeren znesek. Oziroma kolikšen bi moral biti po tvje (realen) znesek, da bi ga ti sprejel.

xxx-man ::

Saj komedija, mogoče bi bilo kaj resnejšega, če bi dodali kakšno ničlo???
Vendar je tako kar težko ocenit kolko bi lahko zahteval, zato sprašujem, če je kdo imel kakšen podoben problem z tem.

MadMicka ::

za pokvarjen dopust, za izgubljen čas, ne moreš zahtevati nič

če pa res nisi mogu razpolagat z denarjem en mesec, je pa stvar taka, da je odvisno za kok dnara se je šlo... če npr. nisi mogu dvignt 300 k, pol vzem tistih 40 k, k ti ponujajo in pozab na zadevo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Imagination ::

Pa se pojdimo malo pravnikov. Banka si ne more privoščit take malomarnosti. Predlagam ti, da zaračunaš znesek, ki vsebuje stroške celotnih počitnic (stroške celotnega aranžmaja), poleg tega zaračunaj še tvoj čas, ki si ga prebil z urejanjem zadeve (število dni * število ur * tarifa - pri tarifi ne skoparit), plus dodatni znesek za vse osebne, psihične ali kakršnekoli težave, ki si jih imel. Če bi imeli še kakšne bolj podrobne informacije o tvojem primeru, bi mogoče lahko celotno zadevo še ovrednotili.
Banka ti bo seveda na začetku ponudila majhen znesek (saj bi ti tudi, če bi bil na njihovem mestu), vendar se mora malomarnost plačati.
To je moje mnenje o plačilu, seveda pa lahko greš (moraš???) še vedno iti k odvetniku.
Veliko sreče
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

MadMicka ::

Imagination, sej ne žvimo u Ameriki, hvala bogu :D

Imagination ::

MadMicka, kaj predlagaš, ali je to samo nekonstruktivna kritika?
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

MadMicka ::

Predvidevam, da je človek xxx man imel problem z dvigom plače, verjetno gre za manjši znesek, tj. manj kot 300 k... za tist cajt je dnar za hrano pa račune verjetno dobu pr ženi oz. svojicih..

Če je temu tako, bi jaz na njegovem mestu vzel tist ponujen denar in zamenjal banko (oz. jaz jo ne bi, ker mam LB praktično pred mojimi vrati :) )

Ker, niti pod razno ne more uspet s tožbo glede psihičnih težav, ki jih je imel v tem času...in niti pod razno ne more dobit povrnjene stroške za dopust....

Drug primer bi bil, če bi bla to kaka velika firma in ker ne bi prišla do denarja, bi lahko nastala pri tekočih poslih gospodarska škoda, to je drugo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thrivial ::

Ne gre za sto tisocakov, ki jih ni mogel dvigniti. Take neprijetnosti je izkusila vecina komitentov na NLB in se kar ga biksajo s hecnimi potezami. Gre se za tole:

Banka je omogočila tretji osebi vstop na moj račun,

To pa je, IMHO, zelo velika stvar. Res pa je, da bos tistih 30, 40 tisocakov dobil v parih dneh, tozba pa ze zna vleci kaksno leto. Jaz ti predlagam, da jim posljes zahtevek za 200 kSIT, v nasprotnem primeru bo naslednji dopis prisel iz odvetniske pisarne. Pa z odvetnikom se prej posvetuj.

:)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

MadMicka ::

Glede tega, da je NLB (če je res) omogočila tretji osebi dostop do xxx manovih podatkov, je stvar taka, da za nematerialno škodo ne more dobiti nič, materialne pa tud ni.

Je pa seveda NLB in odgovorna oseba lahko kaznovana po zakonu o varstvu osebnih podatkov. Tm so kazni kr velke, govorimo o več stotisočih SIT.

Zdej pa, tud če bi npr. poslal banki dopis v smislu, vi men 200 k sit, drugač jaz vas prijavim bla bla bla, je stvar taka, da jaz kot banka na to ne bi pristal in sicer zato ne, ker je možnih takih primerov na deset in deset tisoče!

Pa še to, če gre k odvetniku, ga bo moral plačat, par deset tisoč gotovo in potem, če odvetnik pošlje banki dopis, je zelo verjetno, da banka ne bo krila stroškov odvetnika.

Sej pravm, pri teh "krivicah" se je treba najprej mal ohladit, pol pa trezno razmislt kako in kaj.

Vice ::

"da jaz kot banka na to ne bi pristal in sicer zato ne, ker je možnih takih primerov na deset in deset tisoče!"

Če bi bil tak primer bi v imenu "dobrega poslovanja" banka plačala 200k še preden bi pismo padlo v njen kaslc.

Predstavljej si kakšno škodo bi banka utrpela, če bi se razvedlo kako na veliko talajo okoli osebne podatke svojih strank. Še posebej kaj bi to danes za NLB in njeno trenutno sranje v katerem so se znašli pomenilo.

Thrivial ::

Ja, k odvetniku mora iti, da mu bo povedal ali se mu splaca ali ne. Tukaj lahko samo teoretiziramo, vseeno pa natancnih informacij nimamo. Moje mnenje je, da se splaca. Ze samo zato, ker je banka takoj spravljivo ponudila doloceno vsoto. Ce bi bila bolj prepricana v svojo nedotakljivost bi ga samo poslala na abuse@nlb.si. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Zlatko1 ::

xxx vzemi teh 40kSit pa pozabi na stvar, ker ni vredno truda in živcev, da boš na koncu iztržil 150kSit, odvetnik pa ti bo vzel 100kSit!

Thrivial ::

Zlatko1... pa ne Lipej? :)

Ce bi bil jaz na tvojem mestu, bi sel do odvetnika, ki dela za % iztrzka in ga najprej povprasal po moznostih. Mislim, da je 80:20, da se ti splaca iti v tozbo. Sicer, pa si ze stopil v stik z odvetnikom... kaj ti je rekel?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

ali3n ::

Lipej je čist ok dec -> $$$$ :D
Sam, kolikor je meni znano se ne ukvarja s takimi odškodninami... al pa?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Darko ::

Menda se "Poravnava" ukvarja z odšodninami. Splača se vprašati. Menda nimaš nobenih stroškov dokler ne pride denar, potem pa si oni zaračunajo svoj del. Kolega je pri prometni nesreči dobil precej več kot mu je ponudila zavarovalnica. To je sicer druga zgodba, vendar se splača pozanimati.

LP Darko

ali3n ::

poravnava dela tko, da si sama zaračuna storitev (določen procent) - kar pa "ni prav" - namreč - zavarovalnica plača tvojega odvetnika - do pogajanj o znesku odškodnine - od tam naprej (če hočeš več) pa plačaš sam... torej je poravnava nateg, ker dobijo "dvojno" plačilo...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ferdo ::

citiram....
drugač jaz vas prijavim bla bla bla, je stvar taka, da jaz kot banka na to ne bi pristal in sicer zato ne, ker je možnih takih primerov na deset in deset tisoče!


in potem takem, zakaj se gre banka mazat roke z denarjem, če z njim ne dela z vso odgovornostjo.
Banka ima vsako stranko na svoji grbi, ker od vsake stranke pobera denar, zato ima tut banka svoje obveznosti.

jzt bi banko tako oskubu pa še na TV bi jih ruknu, slabo reklamo si bi pr meni naredili, ČE mi nebi hteli poravnat zahtevane odškodnine!
seveda bi najel najboljšega odvetnika, ki ga bi banka morala po izgubljeni tožbi mastno plačat.
ČE so ti ponudli denar moreš vedet, da se ti hočejo oddolžit za nastalo škodo.
ČE pa so bili stabo prijazni jim pejt na roko.
ČE pa so te nažirali in zejbavali po domače rečeno pa hitro k odvetniku;((

naredi jim pizdarijo, tako kot so oni tebi, če si žleht in hudoben ko vse banke, ki nas ožemajo zelo počasi in z velikim užitkom z tolar po tolar z dnem za dnem lepo počaaaaaassiiiiiiiii>:D

PS: tudi bank aje lahko zelo hudobna, veliko revežev nastane ravno zaradi bank.
take obresti šopajo, marsikateri podjetnik je šu na boben.... in zdej se bi lepo obnašali do banke, ko nam narobe izračunavajo obresti, čudno stanje računa, negativne obresti, pa sej nemoreš vrjet.....

moji prijateljici so nakazali denar "bila je pomota" so na napačen račun nakazali.
pa je niso nič obvestili. je tako pizdarijo nardila, ker je izpadlo, kot da so ji denar ukradli. ampak samo zato, ker je o svoji napaki niso obvestili. se je pogodila in je dobila 5% od tistega nakazila. bilo pa je 2.300.000,ooSIT nakazila. Ko se gre za dnar treba pazit na številke.

jzt bi banko tožu. če me banka oškoduje do 10.000,oosit se bom z banko pomenu oz. pogodil da mi vrnejo, kar je pa več od CANKARJA pa odškodninska tožba. 1x se bodo že naučili. red more bit. tist ko je naredu napako, naj zanjo odgovarja.

Barakuda1 ::

Zlo na kratko.

Tožbo odsvetujem, ker so možnosti za pozitiven izid (za nematerialno škodo) minimalne.

Tudi če boš to škodo dokazal, le ta ni niti približno tolikšna (po prevladujoči sodni praksi) da bi se ti splačalo iti v pravdo.

Če se gre pa sam za princip, pol pa izvoli.

Ampak, da ti najprej izračunam stroške (tko na počez), pri zahtevku cca 400.000,oo SIT in da boš vlagal tožbo s pomočjo odvetnika

- sodna taksa za tožbo 8.000,oo SIT
- sodna taksa za sodbo 8.000,oo SIT
- Tožba skupaj s posvetovanjem 22.000,oo SIT + DDV
- Prva obravnava 22.000,oo SIT + DDV (pri čemer obravnava ne sme trajati dlje kot pol ure, sicer je še dodatno za vsaki začete pol ure 6.600,oo SIT

Z malo sreče bo sam ena (torej je to minimalen znesek)

SKUPAJ min 68.000,oo SIT

max 74.600,oo SIT

Če z zahtevkom ne boš uspel v celoti (v kar iskreno dvomim), ampak le s naprimer 1/3 boš toraj moral nasprotni stranki (banki) plačati še 2/3 njenih stroškov, torej cca 45.000,oo SIT

Skupaj boš torej imel stroškov za cca 110.000,oo SIT, (če ne še več) pri čemer boš dobil odškodnine cca 150.000,oo SIT.

In to vse pod idealnimi pogoji.

Da povem bolj preprosto.
Ostalo ti bo cca 40 do 50.000,oo SIT in kopica izgubljenih živcev.

Torej. Razmisli ali je princip rentabielen.

Barakuda


p.s.

Izračun stroškov je narejen na podlagi uradnega cenika (odvetniške tarife) in veljavne sodne takse.
Pa še nekaj. Pozab, da boš našel kje odvetnika, ki ti bo takšno zadevo prevzel na % od iztoženega (razen če ni tvoj osbn prijatelj, pa še takrat dvomim.

MadMicka ::

Barakuda1, tole s takso si mal falu, ni 8 k za tožbo, ampak je 15.200 SIT, pa sej ni tok važn.... ampak me vseeno zanima, kako si pršol do te nenormalne številke od 8 k??

kar pa se tiče posameznih d.o.o.-jev, je pa stvar naslednja:

niti človek ne ve, kaj je večje sranje, ali tak d.o.o., ki ti računa 10% od tega, kar da zavarovalnica, ali pa je večje sranje odvetnik, ki dobi od zavarovalnice precej denarja za svoje stroške in še računa stranki 10%!

Namreč odvetnik dobi stroške od zavarovalnice recimo po tarifi, tisti razno razni d.o.o-ji pa ne!

Skratka, če maš kako avtomobilsko nesrečo (npr. ti nisi kriv), se ti splača it k odvetniku, in mu rečt, ti dobiš, kar ti da zavarovalnica, on pa tud dobi, kar mu da zavarovalnica za stroške....

ferdo, če bi ti tožu banko, bi šol prej v penzijo predn bi zmagal, in to ni daleč od resnice :)

pa še to Barakuda1, od kje teb ideja, da bi v takem primeru uspel z nematerialno škodo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Brane2 ::

Jaz bi vsekakor sel k odvetniku. Ce ne drugega, bo to povzrocilo to, da te bo NLB dala v naslednjo stopnicko zatezenih strank, s katerimi ni mogla opraviti kar tako.

Ce je res kar pravis, potem si bil solidno oskodovan in prav bi bilo da se izprsijo s $$$.

Zame bi bilo O.K. tudi 40 kSIT, ce bi se sami lepo opravicili in predlagali tako odskodnino.
Ker pa sami niso niti trznili in ocitno pricakovali, da bos kaj takega mirno pozrl, bi jaz na tvojem mestu zapravil se kak tolar in prignal stvar do konca.

Znabiti, da bo koga tam zelo zaskrbelo.
Kar se skode tice, pac izpostavljaj dusevne bolecine, unicen dopust (za vso druzino, ne samo zate), rizik, kateremu so te izpostavili (kaj bi bilo ce bi se ti kaj zgodilo ?) itd.

xxx-man ::

Ja hvala za mnenja, opazil sem da je najverjetneje Barakuda1 velik zagovornik NLB-ja.
Men se tukaj ne gre najbolj za denar, ampak za princip, kajti banka kot banka si takih neumnosti ne sme privoščit, še posebej pa ne izdaje tvojih podatkov, saj je prvo kot prvo v pogodbi(ko odpreš račun) napisano, da banka ne sem in ne bo izdajala podatkov v zvezi z računom in tvojimi osebnimi podatki tretji osebi, razen s tvojim pooblastilom.
glede korektnosti in prijaznosti nimam kaj pripomniti, kajti s temi uslužbenci, s katerimi sem bil v stiku so bili OK.
Vendar me pa moti to da sprva niso niti hoteli priznati da je dejansko prišlo do zamenjave, čeprav sem imel črno na belem napisano ter z njihovo štampiljko, da je to res.
Glede opravičila pa so pač rekli da nisem edini.ž

Najverjetneje jih bom dal v medije, kajti poudarjam gre se mi za princip in ne za denar(vsaj za tako mali ne, kot mi ga ponujajo), pol pa ne vem, če bodo tako samozavestni, ko bodo komitenti izvedeli da njihova banka kar tako izdaja podatke, pol pa ne vrag da jih nebi enkrat izučilo.

Hvala za prejšnja mnenja!

Thrivial ::

> Skratka, če maš kako avtomobilsko nesrečo (npr. ti nisi kriv), se ti splača it k odvetniku, in mu rečt, ti dobiš, kar ti da zavarovalnica, on pa tud dobi, kar mu da zavarovalnica za stroške....

Splaca se.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Barakuda1 ::

xxx :)

Si v veliki zmoti. Banka mi gre še bolj na "jetra" kot tebi.
Poznam njen način dela in razmišljanja odgovornih, zato sem te tudi opozoril kaj te čaka.


Sicer pa kot sem rekel.
Če gre za princip, o.k. pol pač pejd v tožbo. Dobro pa je da veš kolk tak princip stane.

Barakuda

p.s.
Kar se pa pripombe za takso tiče. Računal sem jo od vrednosti spora pri fizični in ne pri pravni osebi.
(tožnik bi bil v tem primeru fizična oseba)
V primeru poravnave /sodne/ pa tud takse za poravnavo ne rabiš plačat, je pa zato odv. tarifa v tem primeru tolk višja, tko da si praktično na istem :)

Pa tud če bi bla tolk kot pravi Mad.., pol je xxx še na slabšem :)

Barakuda1 ::

pa še to Barakuda1, od kje teb ideja, da bi v takem primeru uspel z nematerialno škodo??


:\

Bolj natačno preber kaj sem zapisal. :)
Rekel sem da v to dvomim, da pa v kolikor bi tud eventuelno uspel, potem je zadeva še zmer vprašljiva iz razlogov, ki sem jih navedel.

Barakuda1 ::

Najverjetneje jih bom dal v medije, kajti poudarjam gre se mi za princip in ne za denar(vsaj za tako mali ne, kot mi ga ponujajo), pol pa ne vem, če bodo tako samozavestni, ko bodo komitenti izvedeli da njihova banka kar tako izdaja podatke, pol pa ne vrag da jih nebi enkrat izučilo.


Zadnjič sem slučajno poslušal VAL 202 in so imeli gosta iz NLB. Eden od poslušalcev je v živo spraševal ravno za skoraj identičen primer kot je tvoj. Spraševal je tud, a mu gre odškodnina in podobno.

No predstavnik banke, se je seveda vljudno opravičil tako njemu kot še komu, ki je doživel podobno. Glede škode pa je lakonsko izjavil, da so pripravljeni povrniti DOKAZANO škodo.

Nematerialna škoda v tvojem primeru, (kot tudi v primeru tistega nesrečnega poslušalca) pa seveda še NI DOKAZANA.

Tolk o tem, klk se banka sekira, če jih boš dal v javnost:'(

Barakuda

Brane2 ::

Paa, ne vem, če se ravno ne sekira 0%.

Par dni nazaj sem zgubu denarnico in v napadu panike telefonsko deaktiviral svojo kartico.
Takrat mi je operaterka rekla, da moram na svojo matično banko potrdit deaktivacijo.

Priletim naslednje jutro na banko k ultrapametni ljerki na šalter (kjer sem se ravno dva dni nekaj kregal okrog napačnega nakazila, a pustimo to sedaj).

Izkaže se, da mi zaradi napake v proceduri kartice niso deaktivirali ampak uničili in da se od mene pričakuje da izkašljam 1k5 SIT in počakam en mesec za novo.

O.K. bil sem srečen zaradi tega, da mi denarnice ni nihče ukradel in me ne čaka postopek za novo osebno, vozniško, zdravstveno itd in da mi nihče ni izpraznil računa.

A kljub temu začnem postavljat pametna vprašanja:

1. Kartico ste mi deaktivirali telefonsko, ne da bi preverili mojo identiteto. To je sicer razumljivo (kdo bo pa vedu številko svoje kartice, ko v paniki ugotovi da je več nima ?), ampak ali to ne odpira na stežaj vsa vrata za napade name ? Mislim, kaj preprečuje žleht sosedu, da počaka, da se odpravim denimo na madžarsko in mi takrat telefonsko deaktivira VSE kartice ?

2. Če je banka naredila napako v proceduri in mi uničila kartico, zakaj bi jaz plačeval za to ?

3. Kaj če vam deaktivacije danes ne bi pisno potrdil ? Kdo bi plačal za novo kartico ?

4. Zakaj ne morem SEDAJ dvigniti nekaj $$$, ko že čakam na novo karico ? Kaj, softver vam nagaja ? :D :D


Moral bi videt reakcijo... Prišla je celo šefinja nekaj študirat formularje za deaktivacijo in pravilnike. Pa sem čisto nedolžno postavil vprašanja, nisem vpil, nisem bil nesramen, nisem delal vprašanj okrog tega, kdo bo plačal zamenjavo kartice itd...

Mam hud feeling, da bi jih tožba zelo zasekirala. Vsaj nekatere (ne)zaposlene...

iso2000 ::

Meni so pa na kartico narobe ime in priimek napisali, oz. ker imam dve imeni so mi napisali eno ime, priimek in drugo ime npr.: Peter Novak Miha , tako da sedaj nisem "ne tč, ne mš" :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaja škodnega primera

Oddelek: Na cesti
324055 (1645) ZveeZ
»

Vaše izkušnje s Poravnavo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016192 (11493) TheJack
»

Previsoko nakazilo ŠS - vračilo nujno??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22122011 (18485) IceCold
»

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507582 (5731) krneki
»

Prometna nesreča - odškodnina?

Oddelek: Na cesti
359854 (6375) SkIDiver

Več podobnih tem