» »

ADSL Siol - pobiramo stave

ADSL Siol - pobiramo stave

Imagination ::

Can it get worse?
V sredo končno pridejo montirat ADSL + ISDN. Model opravi zadevo razmeroma hitro in suvereno. Super si rečem. V soboto končno najdemo nekaj časa za celotno procedure vzpostavljanja ADSLja. Rezultat: neuspeh. Kličemo 080 1000, pomoč, delovno mesto 6 pravi, da je treba poizkusiti to in to. Računalnik je pripravljen brezhibno (XP,SP1). Rezultat: neuspeh. Pravijo da je treba klicati 116, oseba pravi pridemo v ponedeljek dopoldne. Ponedeljek dopoldne: nič od njih. Torek dopoldne končno pricijazijo, zamenjajo modem in NE stestirajo. Letim domov. Rezultat: neuspeh. Pravijo, pride računalničar da opravi dodatni pregled popoldne!

Glede na to, da potrebuje Telekom (Siol) 3 osebe, da zmontirajo celotno zadevo, pobiram stave.

Stava se glasi: Ali jim bo v torek popoldne uspelo vzpostaviti zadevo ali ne?:8)
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Tr0n ::

Hmm, kaj pomeni "neuspeh"? Ni sinhronizacije signala z centralo? Ne prepozna mrezne kartice? Software, hardware, ADSL problem? Kaj so ti povedali, da bi naj sploh bilo narobe?

Firebat ::

Stave: ce jim zdj ni uspel jim tud u torek ne bo :)

Imagination ::

Zgleda da vas zanimajo detajli:D . Sihronizacija je "baje" uspela (me ni bilo doma takrat). Mrežna dela brezhibno, saj sem uspel povezati PC med sabo brez problemov. Poskusil sem z dvema različnima PC, isto - neuspeh. Povezava med pcjem in strežnikom pade. Ena služba pravi problem je v drgi službi, druga pravi da je problem v računalniku, sedaj pa čakam, da mi računalničar pove, da je napaka v prvi službi. Ah ta monopol, tako prisrčno neroden. Ne preostane nič drugega, kot da se smeješ njihovi nevednosti in greš naprej8-) .

Kakšne so torej stave, osebno mislim, da bom moral počakati še kakšen teden, preden se jim sprd.e, kaj je narobe:D
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

simonchelo ::

Glede telekomovcev pa siolovcev, to je težko delo. Oni men so hudil montirat ADSL 60dni, na siolu so mi rekl, da so že poslal telekomu naročilo, pri telekomu ga baje še niso dubl. Tako je blo dolgo dolgo časa, a na koncu sem že izgubil živce, klical na siol, kjer so mi zopet rekli isto, jest sm po**** in čist znoru, pa je začuda pomagalo. V 10minutah so bli že pri meni.

Tako da, če ne gre zlepa gre pa zgrda

Senitel ::

Ah pa ti telekomovci... Jaz že 6 mesecev čakam, da bojo sploh ISDN priklopil! :\ Jih klicarim že praktično vsak dan pa je vedno "Ja v ponedeljek ali torek", "Ja še ta teden",...
Tako da Imagination: bod srečen, če ti bo sploh kdaj delal. :\

Shaky ::

Sicer je mal izven konteksta, ampak jaz ne z enimi ne z drugimi do sedaj nisem imel nikakršnih problemov. Enkrat na začetku sicer zadeva ni delala, ampak je monter v roku dveh ur od prijave porihtal DSLAM na centrali in od takrat dela brez problemov. Mogoče mam pa srečo, al je pa kaj drugega narobe, ampak o tem ne bi!

LP

Dare

frenk ::

pr men so mel tud mal problemov ampak je blo zrihtan še isti dan...verjetno zato ker je centrala 500m stran:D

imagination: kva a so zrihtal al ne?:)

ERGY ::

Ce jih gres iskat osebno bodo itak se tist moment prsli, drgac jih nikoli ne docakas. Sam iz dneva v dan cakas.
'bomo danes,...jutri...pojutrisnjem...nsledni teden....cez 30 dni...hehe':)

bboyspin ::

Lej probaj tole:

1. Ne smes uporabiti prilozenega CD-ja ker ne dela na XP
2. Uporabi raje internet wizard v windowsih in izberi broad band connection ...
3. more delat :)

spin

Imagination ::

I know:\
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

globoko grlo ::

no, tork je že mem, kako je blo

Imagination ::

Smo čakali pa čakali, in kdo je zmagal?:D

Niso prišli :))
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

slikar ::

Za povezavo je najboljše, da jo vspostaviš ročno.
Pri tej povezavi ti ni potrebno ničesar nastavljat samo
uporabniško ime ter geslo.
Z njhovim CD-jem sem tud sam imel probleme.
Win XP vsi popravki.

Imagination ::

Rezultat:
Malomarnost delavcev na telekomu (siolu) je privedla do tega, da storitve niso vključili na centrali. Po telefonu so sporočili, da zadeva dela. Tako je konec te agonije. Zdej pa lahko odsrfamo v svet.
LP
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

mare_ ::

Ja sej...
Tudi jaz čakam, da pridejo zrihtat ADSL...
Pa sem malo pogledal tisto navodilo, ki ga dobiš po pošti in vidim, da je stvar narejena v Winsih 95...
Se spomnim še, ko smo čist taprvič rihtal net. Takrat je bla reklama, da z njihovim CD-jem prideš do net v 5 min(oz. neki v tem stilu). Mja, moja mat (jst sem bil takrat še premajhen:8) ) je bla dve ure na telefonu - Siol pomoč, da s(m)o končno zrihtal.

Sergio ::

Vem, da je to zvonenje po toči, a vseeno:

Telekom == ponudnik fizične povezave
Siol == ponudnik storitve.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DavidJ ::

No, jaz imam pa z njimi prav lepe izkušnje, kar se tiče ADSL-a. Mi je crnkil, sem poklical na 080 8765. Napotili so me na 116. V roku ene ure je bil serviser pri meni, zamenjaj modem in vse je delalo BP. Lahko povem, da živim v dokaj odmaknjenem kraju. V rovtah, pravzaprav. ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

LPP ::

Sem preveč naiven, če verjamem Telemachovcem, da bojo jutri prišli ojačat signal v omarco tle v naši vasi, po tem ko sem že dva dni in pol brez kabelskega interneta? Hvala bogu, da so še oni uvedli 080 številko, zdej jim z lažjim srcem morim :)
Ljubljanski potniški promet

Slowenc ::

LPP s kje pa si?
Podgorica?

Telemach ima pa 080 številko že par let, samo je niso javno objavljali. Pač so zanjo vedeli samo tisti, ki so recimo tam delali.>:D
Skiny gate.

LPP ::

Jupi!! So dopoldne prsli in ojacal signal v ojacevalcu.. je pred par dnevi elektrike zmanjkal pa ga je zmedlo.. drgac Lj.-Sostro.
Ljubljanski potniški promet

tx-z ::

men je ksreč že prvi dan vse delal, ampak predn smo doma vse uštelal je pa tut trajal..2 uri sva z očijem razmišlala kva bi lahk blo, pol pa pokličeva in so rekl da naj resetirava modem, in seveda stvar je delovala :)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159537 (11404) kixs
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721866 (15637) Tydek
»

Volja ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13311886 (6054) angus255
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619082 (8525) Nejc Pintar
»

ADSL problem (telekom)

Oddelek: Omrežja in internet
282992 (2139) TribesMan

Več podobnih tem