» »

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit

«
1
2

nodrim ::

Ne vem, če je tole prava soba ampak ok..

V glavnem: pred parimi urami sem šel na klik pogledat stanje pa to.. In vidim kr neko izvršbo za 5. 439. 000, 00 sit! ;((

Mislim... Kr neki... Čez 15 minut se mi odpre matična banka in jih bom poklical kaj se peesda grejo!

Ma ka se komu tut dogajajo tak stvari? Ker ta nlb zadnje cajte same bedarije dela...

Pol jih bom pa pregovoru, da mi zbrišejo tole in mi bojo po sej verjetnosti še hotl negativne obresti zarad stanje trgat! ;((

graver ::

ja na sodiše k pa zavij te prasce =)))

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

pac so se zmotili, saj ni konec sveta. Poklici jih in prijazno povprasaj kaj se je zgodilo. Saj bodo zrihtali.

JOKER ::

Tako je ! Spori se rešujejo na miren način. Z pič*****em ne boš dosegel nič. Probaj tako kot je predlagal Gandalfar. Najprej po telefonu in, če se ne da potem pa stopiš do bančnega okenca in rešiš zadevo. Pa srečno :) .
________________________________________________________
Ka te češ ....

CaqKa ::

mene vedno zanima kaj se zgodi z obrestmi takrat ko si naložiš denar na račun preko bankomata. Ker od tistega trenutka ko daš denar na bankomat sam nimaš denarja banka pa tudi ne (oz. ti ga še ne nakaže na bankomat).
pa le glej da ti nebojo negativnih obresti za teh 5 mil obračunali :)

nodrim ::

zaenkrat sem zvedu,d a na banki nimajo pojma zakaj in kako.. da so pač dobil kr en sklep od sodišča, da morajo nekomu z mojim imenom na mojem naslovu trgat z računa teh 5 milijonov!!! kr nč rojstnega datuma in nč ...

problem je pa v tem, da so mi ob rojstvu podarili ime enako mojemu očetu in se mi zdi, da so to neke njegove scene (ne bi vedu, ker ga že 5 let nism vidu) ampak sej ni v tem fora ..

fora je v tem, da gre sodišče kr brez matične nekomu trgat z računa .. samo ime in naslov !!! halo?!!! idioti neumni!!

danes pa seveda niso več delal in jih morm jutr zjutri ob devetih spet klicat.. do takrat si pa ne morm niti bureka kupit ;((

peesda, da si bom šou ime spremenit.. sam kaj ko bom spet jst mogu za to plačat ... una na banki mi je pa rekla nej si naslov spremenim, če sm že tolk velik v ljubljani .. halo?!! zakaj za vraga mamo EMŠO??!!!;((

jype ::

Za zacetek zamenjaj banko. Nobena resna banka ne sme utrgat denarja nekomu z racuna zgolj na podlagi imena in priimka. Dobiti morajo tocno stevilko racuna, ali pa nimajo kaj trgat. Ni nujno da ima tvoja banka tvoj EMSO. Nekatere ga zahtevajo, da zmanjsajo moznost napak, nekatere pa ne.

Glede na to da ti banka ne more odtrgat denarja, ne da bi sodisce tebi najprej povedalo, za kaj moras placat, bi rekel, da so se zmotili. Kot receno, menjaj banko.

krneki ::

Meni so tudi že kar trgali denar pri NLB ker imam pač isti ime kot fotr.

To z istimi imeni ni samo omejeno na NLB. Tudi država misli, da je boga za jajca prijela ko ima ime, priimek in naslov. Na tak način mi davčna že več let ne da miru, samo zato ker imam isto ime kot nekdo drug. Kar brez izvršilnega naslova gredo rubit vse po vrsti. Ne vem ali bi se šlovek režal al jokal ob njihovi nesposobnosti. Da pa to dokažeš imaš pa na voljo samo sodišče. Še več stroškov...no saj, na to računajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

AndrejS ::

Pa ne pozabi jih spomnit da ti morjo dat obresti za teh 5m, ki so si jih sposodili za en dan. Pa menjaj banko!

Neon87 ::

kaj takega pa še ne,... :D 5.5 mio SIT

PersonaRudis ::

Ja lepo teb da so ti meli tolko za odtrgat.:D

leinad ::

Idi jih stozit zaradi dusevnih bolecin, pa, da so delali v nasprotju z zakonom itd. pa bos dobil nazaj 10 miljonov:D

krneki ::

Denarja ti ne poberejo, če ga nimaš, ampak si samo rezervirajo sredstva v višini izvršbe (kar se vidi na Kliku, na bankomatu pa mislim da ne). Takoj, ko se pojavijo rapoložljiva sredstva, ti jih poberejo.

Problem je v tem ker ponavadi kakršnekoli pritožbe ne zadržijo izvršbe in si ga na j*** dokler se ne premaknejo kolesja pri tistemu, ki je sklep izdal. Nevem sicer kaj piše na tvojem sklepu, ki ga je dobila banka, ampak če je brez davčne ali št. računa, nima banka kaj delati. Če je s sklepom pravno vse v redu, se zna stvar res zavlečt. Če je s sklepom res kaj narobe in je banka delala po svoje, so verjetno posledice, samo jest vem samo kaj je v primeru, če gre zadeva po davčnem postopku (potem more banka krit stvar iz svojega žepa, ampak tokrat pritožba zadrži rubež banke...zlo fer, ni kej).

CaqKa ::

mislim da sprememba imena staneokrog 6ksit...
je bla neka reportaža pred par mesci na poptv al akanalu...
lahko si zmisšliš ime jezus kristus pa je vse ok baje.

nevem kaj tolko praskaš če maš že toliko težav...

Gandalfar ::

ime ti ze spremenijo .. kaj pa stroski za vse dokumente, diplome in ostalo birokracijo, ki je s tem povezana .. (bivalisce, ipd.) ter ne nazadnje kreditne kartice, posta, ..

Vesoljc ::

vis, ce bi bili bolj e usmerjeni teh problemomv ne bi bilo... 8-)
godamn pejperwork
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

nodrim ::

na kliku so mi odgovorili naslednje:

--------------------------------------
Spoštovani gospod Jože Novak,
dne 31.08.2004 smo prejeli s strani OKS v Sevnici sklep št. I xxxx/xxxxxx, dolžnik Novak Jože in upnik Zavarovalnica triglav d.d., zato tudi izvršba na vašem osebnem računu v višini 5.439.000,00 sit.
Sklep s strani OKS Sevnica je bil poslan tudi na vaš naslov.

Lep pozdrav,
Irena Žagar
-------------------------------------

Doma neke pošte nismo nič dobili.. fotra itak že deset let ni doma ... menda ima še vedno prijavljeno bivališče .. ne vem .. ampak so kmEti totalni, da ti gredo samo na podlagi imena in naslova rubit .. idioti!

zakaj za vraga imamo EMŠO??? a tej njihovi računalničarji še niso slišali za primary key in za kaj se uporablja?? in zdej bom jutr klicu te kmEte, da jim povem, da jst nism jst ampak, da sm jst ...

še dobr, da se ni tole nardil naslednji teden, ko bom na morju .. če sploh bom zdej.. peesda peesda .. krrrr fakin neki!

a kdo kej ve, če se jim res da kej iztožit? .. čeprav se mi kej velik ne da s tem jebat ... škoda cajta ...

P.S.: ime je seveda generično ;) vse ostalo pa ne ...

CaqKa ::

gandalf.. a je to bolj sprejemljivo kot pa enkrat na leto ali pa na pet let delat tako proceduro kot jo tip sedaj dela?

Yohan del Sud ::

Hmm, imaš pa večje probleme kot jaz.

Ampak imam rahlo primerljiv problem, ki se mi je zgodil danes. Dobim namreč povsem uraden račun iz Krke oziramo Šmarješkh toplic (na moj s.p.) da sem do 12.9. dolžen poravnati letovanje tam v znesku cca. 80000. SIT. Glede na to da še nikoli v življenju nisem bil tam in da tja tudi nisem nikogar poslal v imenu svoje firme... Saj verjetno gre za človeško birokratsko napako, ampak človek se nikakor ne more znebit občutka da bo čez par mesecev dobil na TRR ali pa na vrata rubež nič kriv nič dolžen... No povsem uradno sem zavrnil račun z obrazložitvijo, da nimam pojma zakaj se gre, ker je pač res... In šanse da se mi to uredi brez problema imam precej boljše kot ti... :P :\ :|

perci ::

nodrim: Ce se tole ne bo dalo zmenit direkt z banko, ti toplo svetujem, da si omislis odvetnika. Ker znas med drugace velike probleme.

Phoebus ::

Pa "za vsak slučaj" zamenjaj banko. NLB je pač največja in jih boli, povsod drugje so pa VELIKO bolj previdni s strankami. ČE hočeš bi na veliki banki idi na SKB in ne boš falil.

EssEncE ::

To je definitivno najbol pametno. Met ene 10milijonov na tekočem računu...

Tear_DR0P ::

Nodrim tole je res tko da ti bi znal odvetnik pomagat, samo vseen probi prej lepo prijazno razložit, da to nisi ti, pa nej mal preverijo podatke. pol se jim pa še zahval kr so ti letovanje uničl!

Drgač pa vem za en primer ko je NEK štipendirala eno mojo kolegico. Ona je šla na dan ko bi morala prit štipendija v šoping. Po opravljnem naboru ji kartice POS ni sprejel. Ona jebi ga gremo na bankomat. Bankomat ji je sporočil da ji denarja ne more izplačat, ker ima na računu 125.000.000.- SIT. Njej ni blo nč jasn. Na koncu so iz banke sporočil, da so se zmotl pri nakazovanju. Sam cot pa vseen ni ogla kupit tist dan :)) (Nodrim sori ko tle smšne fore trosim, kr tvoj primer je kr grozn)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jst ::

Ob menjanu računov lani poleti sem bi še komitent NLB. Nekega dne se mi zgodi - ko sem pregledal stanje na bankomatu - da sem imel minus 400.000,00 in par sto tolarjev. A jaz sploh nisem imel limita. Grem na bančno okno, kjer jih vprašam, če je možno, da glede na mojo kartico, lahko imam -400.000,00 SIT. Ona odgovori da ne. Ji pokažem Izpis iz bankomata. Njej nič jasno. Meni še manj. Ura je bila 17 in banka se je zapirala. OK. Grem jaz domov jezen, ker nisem dobil svojega denarja. Ravno v tem času bi pa moral dobiti nakazilo iz Štud. servisa. Naslednji dan pokličem štud. servis in mi povejo, da je bilo nakazano že prejšnji dan. Grem spet na banko. Jim razložim moje težave: Torej -400.000,00, brez denarja iz ŠS. Me pošiljajo od ene osebe do druge. Med tem se moral še vsakič po 20min čakati. In ker sem bil z rolerji, sem se po banki med čakanjem rolal, ves živčen. Po štirih urah pogajanj in komplikacij so se mi iskreno opravičili in sem dobil svoj denar.

Vendar težav ni bilo konec. Se mi je zgodilo, da so mi, iz nevem kakšnega razloga, zablokirali kartico. Sredi plačevanja v trgovini mi zavrne transakcijo. Spet na banko, spet opravičilo.

In seveda še en problem. Stanje na bankomatih je nihalo +/- XXXX,XX sit. Za foro sem v eni uri bil na parih bankomatih in je vsak pokazal različno stanje.

Potem sem se pa odločil, da grem na SKB.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nodrim ::

peesda so kmEti ej! ;((

ja ti ne morem po telefonu nč povedat.. sploh ne vem, če si ti .. sej tle piše, da maš odvetnika ...
- ja pa to nism jst v sklepu!
- ja sej piše Jože Novak,
- In kak ma rojstni datum??
- Ja, nč ne piše. Dejte vi kr sem pridet, ker vam po telefonu ne smem nč povedat ...
- A lahko mamo pošljem, ker jst ne morem pridet?
- Ne. mami pa ne smem tega kazat.
- A jst pa lahko gledam, čeprav ni moj sklep??
- errr err Dejte vi kr sem pridet.
- Ja, peesda ne morem pridet. Sam poglejte v spis in najdite razliko .. moj bančni račun ma tut moj rojstni datum .. ta sklep mora met pa rojstni datum od fotra!!! če najdete razliko mi takoj popravte stanje na računu..
- Veste kaj.. bom jst pogledala spis in me pokličte od 11-ih do 12-ih. Takrat vam bom povedala kaj sm našla al pa bom rekla, da pridte sem si pogledat.
- Ja, joy! Hvala, adijo.

;(( :\ ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

krneki ::

Če si v Ljubljani je najbolj enostavno it na Šmartinsko kjer imajo oddelek za izvršbe (3. štuk al neki tazga) in jim sklep lastnoročno izpult iz rok.

Daedalus ::

>nodrim: Ce se tole ne bo dalo zmenit direkt z banko, ti toplo svetujem, da si omislis odvetnika. Ker znas med drugace velike probleme.

Pokličeš na vodstvo banke, in jim preprosto poveš, da zahtevaš sestanek z direktorjem na katerega boš prišel v spremstvu odvetnika in ene par novinarjev (delo, poptv, slovenske novice...). Pa da se boste potem zmenili, kako in kaj. In isto narest s tistim, ki je odločbo izdal. Drugače te ne bojo niti kaj dosti poslušali. In ne biti preveč prijazen - kar lepo ostro samo ne biti žaljiv. To ponavadi pomaga. In ja, obvsti ene par medijev o tem. Ko bo pa stvar urejena, pa menjat banko. V glavnem - go public. In odgovorne trdo držat za jajca.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Hammer123 ::

Se strinjam z Deadalusom! Pripelji novinarje, kajti tisti direktorji ti bodo takoj popustili. Novinarji pa bodo, kot ponavadi, objavili samo novice ki bodo kritizirale banko.

Dej si duška, pa jih poteptaj!>:D >:D >:D

krneki ::

Joj. Zanašat se na novinarje...Hec bo, ko bo na sklepu njegova davčna/račun. V tem primeru ni banka nič kriva in dela kot ji sklep nalaga. To ni film ampak realnost!

nodrim ::

ma ja sej.. tisti pogovor zgori je bil s sodiščem in ne banko ...

banka zgleda ni nič zajebala... zajebal so na sodišču, ker so dal tak sklep brez popolnih podatkov naprej ...

samo z imenom in naslovom so šli kr na moj račun in trgal dol .. mislim..

zdle bom še enkrat klicu na sodišče, da mi bo una rekla, da morm tja osebno pridet.. je pa to v sevnici jst pa v lj ... na šihtu seveda ..!;(

nodrim ::

dobr kaže 8-)

prej sm ji iber zatežil in je šla res gledat vse spise in klicat upnike in je rekla, da ji je upnik "priznal", da gre za drug rojstni datum ...

in zdej mora upnik dat umik izvršbe.. čeprav je rekla, da če ne bo dal že danes, da bo kr sama dala banki sklep, da mi nej povrnejo stanje ...

zdej pa sam še čakam :) da dobim 5 milijonov na račun :D :D

morm pa neki priznat.. še nikol nism mel problemov z banko in mojim stanjem na računu ... ful velik slišim od folka, da jim kr neki niha in kr neki zginja ke$ ... men pa še ni nikoli .. pa tut za ta primer se je pokazal, da banka ni kriva .. 8-)

nodrim ::

ok.. zdej je pa še banka neki zrignla ... so mi zbrisal tistih 5 milijonov in na novo dal 6.000,00 SIT .. kr neki

Alec999 ::

nodrim >> to ti je dala obresti nazaj ;)

MadMicka ::

Vse banke delajo enako pri izvršbah, tko da ni treba po nepotrebnem pljuvat čez NLB.

Sklep o izvršbi med drugim vsebuje samo ime in priimek ter naslov dolžnika, zato lahko včasih pride tudi do takšnih problemov.

Sej, če bi se zahtevalo še npr. davčno ali matično številko, bi se tovrstnim problemom izognili, vendar bi pri tem rabili javno dostopno bazo podatkov, kjer bi vsakdo lahko za vsakega izvedel ime, priimek in naslov ter davčno oz. matično. Zdej, a bi to bilo OK, je pa že drugo vprašanje.

p.s.: Alec999, unih šest tisoč je bilo stanje na računu.

madmitch ::

Če je sklep o izvršbi na računu, ponavadi piše tudi račun. Vsaj na izvršbi, ki sem jo jaz dobil je bil. In rojstni datum tudi enako kakor EMŠO.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

krneki ::

A sodišče pa ne more pozvat davčno, da sporočijo davčno?
Uglavnem, davkarija nima teh problemov saj je v sklepu vedno vsaj davčna.

Samo me ferbec matra kaj je pisalo v njegovem izvršilnem naslovu oz. keri osebni podatki poleg imena, priimka in naslova. Ubistvu me zanima kaj se zgodi, če je v izvršilnem naslovu (recimo odločba) samo ime, priimek in naslov....in se le ta ne dvigne. Na tem naslovu pa živita dva z istim imenom in priimkom. Pravno velja, da se je pač vročila po poteku roka, ampak komu?

MadMicka ::

Če sta dva z enakim imenom in priimkom na istem naslovu, je potrebno vročiti tistemu, ki je pravi :D .

Če pride do zapletov, je iz osnovnega, materialnega razmerja razvidno, kdo je pravi.

Primer: če oseba A toži osebo B, čez, da ga je povozila z avtom in dobi odškodnino, je potem jasno, da če živita na istem naslovu oseba B in C, komu je potrebno vročiti. Malo manj jasno bo to poštarju :))

ahac ::

Glede EMŠOv. Na firmi delajo nek software za neko ministrstvo.. in poklical so me tja, da sem se neki igral z EMŠOti in imeni.
In izkazal se je, da so imel za cel kup nekih upravnih enot, kar ISTI file z istimi EMŠO številkami, čeprav bi moral bit seveda povsod drugi. :\8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

nodrim ::

eh.. teh fakin šest jurjev so administrativni stroški, ki jih bank vedno zaračuna.. ker so mi pač moral deblokirat račun pa to ...

zdej mam pa problem v tem, da mi morjo te stroške krit upniki, ki so napačno dal sklep in so oni krivi, ker so samo z imenom in naslovom zahtevali ke$ ...

tko, da fakin brezvezna jeba, da morm zdej že zavarovalnici Triglav težit, da mi povrnejo bančne stroške in morebitne obresti zaradi iber negativnega stanja na računu ..

ma peesda, da bi moral vse to delat prek EMŠO in nč druzga.. to je edina stvar, ki nas 100% loči .. oni se pa sam prek imena in naslova grejo neki.. halo??!

perci ::

Da ne bo pomote - banka ne sme izvrševati nepopolnih sklepov. Če se je zgodilo, da je prišel na banko sklep brez identifikacijske številke (torej brez EMŠO-a ali davčne številke), banka sploh ne bi smela trgat s tega računa. Fora je v tem, da se banke kar precej motijo, se posebej v casu dopustov.

Se dostkrat tut zgodi, da kar dvakrat eno in isto izvršbo izvedejo (pač dvakrat klikne in namesto da bi zgubil 10 jurjev izgubiš 20). Sej ponavadi se te stvari hitro opazi in banka se isti dan urgira.

To, da si tako hitro dobil denar nazaj, je se en razlog zakaj sklepam, da se je zmotila banka in ne sodišče.

SkIDiver ::

Jap. Če je bil sklep nepopolen je zajebala banka ne pa sodišče.

Matr tole je dalo še men mislt. Že nekaj izpiskov zapovrstjo nism nič preverjal. Od zdej naprej bom pa vsakega. Pa če bo hodilo men v + bom šel na banko, če pa v minus pa sploh.

krneki ::

A se komu sanja, če banka dela po svoje in ne po sklepu? Vem, da je v enih sklepih omenjen 56. člen ZDavP, samo kako sploh ti dosežeš, da se ta člen sploh uporabi?

MadMicka ::

perci, od kje teb, da mora imeti sklep o izvršbi bodisi davčno, bodisi matično od dolžnika?

perci ::

Mici, ker imam pred sabo ravno ZDavP sem si mal pogledal, kako ma DURS porihtano izvršbo.

Poglej si 2. točko 1.odstavka 137. člena novega ZDavP-a, ki pravi, da mora sklep o izvršbi vsebovati tudi davčno številko dolžnika. V starem zakonu je podobna določba.

Ne vem sicer, če obstaja kak zakon, ki sodiščem nalaga isto (predstavljam si, da ja), vem pa, da obstaja navodilo, ki sta ga skupno izdala ministrstvo za finance in Banka Slovenije, ki banke obvešča, kaj mora sklep o izvršbi vsebovati, da ga lahko izvršijo. Ena izmed točk v tem navodilu je tudi t.i. identifikacijska številka (emšo ali davčna).

DURS pa dela samo po davčni, ker jim inšpektor za varstvo podatkov ne dovoli imeti baze matičnih številk.

MadMicka ::

To že, samo v konkretnem primeru gre za civilno zadevo in pride v poštev ZIZ, ki pa v 44. členu tega izrecno ne določa in tudi v praksi zadostuje ime, priimek ter naslov.

perci ::

Bom kar sam sebe citiral
Ne vem sicer, če obstaja kak zakon, ki sodiščem nalaga isto (predstavljam si, da ja), vem pa, da obstaja navodilo, ki sta ga skupno izdala ministrstvo za finance in Banka Slovenije, ki banke obvešča, kaj mora sklep o izvršbi vsebovati, da ga lahko izvršijo. Ena izmed točk v tem navodilu je tudi t.i. identifikacijska številka (emšo ali davčna).

krneki ::

MadMicka:

To sprašujem ker jaz imam en tak primer. Odločba nima določljivega dolžnika, ker sta pač dve taki osebi na tem naslovu, nikjer pa ni napisano, da je odločba za dve osebi. Zadeva se ni dvignila in se je štela za vročeno (komu jaz ne vem, davčna pa tudi ne...bom povedal zakaj kasneje). Čez kakšno leto pride sklep (pazi to, davčna od enega in emšo od drugega) in banka rubi prvega na njenem seznamu. Prvi se pritoži banki in banka mu vrne denar po posvetovanju s davkarijo. Popravijo prvi sklep tako, da prečrtajo davčno in napišejo novo (popravljenega sklepa seveda ne pošljejo nikomur razn banki, pa še brez datuma popravka je bil). Sledi rubež druge osebe. Druga oseba izmenjava pisma z davkarijo 5 mesecev, nakar ugotovijo, da nimajo "tapravega". Spišejo nov sklep s katerim razveljavijo odločbo in ustavijo rubež. Čez 2 leti pride nov sklep, na podlagi razveljavljene odločbe. Spet rubijo prvega. Niso hoteli obravnavati pritožbe, zato se je zadeva znašla na upravnem sodišču, kjer se bo tudi upam končala. V spisu sem videl take lumparije kot je spraševanje upravne enote, če se pod to in to št. osebne izkaznice skriva ena in ista oseba.

Uglavnem zanima me tudi to kako je z rubežem limita pri banki. Zelo sem se namučil z iskanjem po zakonih a nisem našel postavke, kjer se med dolžnikova sredstva šteje tudi odobreni limit. Baje da je to ena sprememba od letos, vsaj tako mi je zatrdila banka, da bi mi pa povedali kje lahko to vidim se pa delajo neumne. Zelo mi je važno, da vidim datum od kdaj to velja.

Mimogrede, davkarija, če rabi EMŠO ga dobi brez komplikacij pri upravni enoti ali UNZ, davčno imajo pa itak v isti bajti.

MadMicka ::

Pomoje se lahko rubi tudi denarna sredstva iz naslova odobrenega limita, ker gre za dolžnikovo premoženjsko oz. materialno pravico.

Pomoje je to tud od nekdaj veljalo, edin lahko, da se v praksi ni izvajalo. Kej več bi pa lahko povedal kdo, ki se bolj ukvarja z izvršbo.

nodrim ::

kot sem zgoraj napisal ... na sodišču je ženska preverla cele spise in na koncu klicala upnika (Zavarovalnico Triglav) in so ji tam povedali, da imajo drug rojstni datum ... so mi pa povedali, da lahko samo z imenom in priimkom ter naslovom upnik prek sodišča zahteva številko bančnega računa od banke ... ker imam pri NLB odprt račun samo jaz so dali pač mojega ...

na sodišču mi pravijo, da je kriv upnik, ker ni dobro preveril osebnih podatkov in stanja na našem naslovu ... zato moram zdaj pisno zahtevati od upnika, da mi povrne vse stroške, ki sem jih imel s tem ugovarjanjem ...

če je že EMŠO taka huda stvar, da je ne smemo vsi vedeti (čeprav mi ni jasno zakaj), pa nej uvedejo neko drugo identifikacijsko številko, ki bi služila samo temu namenu, da nas nas nedvoumno loči od vseh drugih oseb ...

mislim, kter bedak si je spomnu, da je ime in priimek ter naslov dovolj za identifikacijo ???

madmitch ::

V naši hiši (78 stanovanj) so tri trije z ENAKIM imenom in priimkom. Koga bodo rubili? Tistega v pritličju, ker je najbližji? Sodišča se včasih obnašajo tako ignorantsko in vzvišeno, da je to za kozlat. Ko jih na to opomniš, se obašajo užaljeno, kot 13 letne device.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523901 (17282) MajorM
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9129015 (26296) OZZY
»

Neupravičena izvršba...

Oddelek: Loža
4913254 (11755) MoRp
»

Izvršba kljub pravočasni poravnavi terjatve - kaj storiti?

Oddelek: Loža
143419 (2887) PaX_MaN
»

javni dostop do številk tekočih računov !! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10814141 (12387) MadMicka

Več podobnih tem